s UISHOUD-PUZZLE'S Met een haard MELCHERS A. DAALMEYER Katholieken op uw post! 1 Weerverwachting. j w 1 STADSNIEUWS. ROTTERDAM. Stookt zuinig WOENSDAG 6 DECEMBER 1939 DE VERBINDING SCHIEDAMVLAARDINGEN. B.V.L.-VERGADERING. verduisteringsmaatregelen. HINDERWET. SCHie BURGERLIJKE STAND. AANRIJDINGEN. KETHEL. DE MIST. werkloozensteun en onderstand. OPGELOST DOOR: Singel b. d. Rotterd. Dijk, Tel. 67544 met brandstoffen van Nieuwe Haven 229 - Telef. 68296 Adverteert in deze rubriek WERKEN IN DE PRACTIJK voor jeugdige kantoor bedienden. Wederom gelegenheid tot plaatsing op het bureau. TENTOONSTELLING VAN KANARIE VRIENDEN „HET WESTEN". LUCHTBESCHERMING. WAARSCHUWING. MANNEN Z AN G VEREENIGING „CONCORDIA". DE O. EN O.-MARSCH. Morgen verkiezing voor de Kamer van Koophandel. Zorgt er voor utv verworven positie te handhaven. Diamanten huwelijksfeest. DIE ZAUBERFLÖTE". ONGEVALLEN. Décors en costuums van Oscar Strnad. WATERLEIDINGTARIEF. DE „ZAANDAM" THUIS. NEDERLANDSCH OPERA-ENSEMBLE. MACHINISTEN-EXAMEN. ST. NICOLAAS-MATINÉE IN DE DOELEN. BRANDWEER-MUTATIE. R.K. BOND VAN P.T.T.-PERSONEEL. 't Blijft 'n kleine wereld. 1 Voor het geheele land: Mistig of betrokken, tegen den middag i 1 hier en daar opklarend. Geen |j H neerslag van beteekenis. Meest zwakke wind uit Noordelijke tot Westelijke richtingen. Weinig |j verandering in temperatuur. S Voor de wielrijders. |j I DONDERDAG. Zon op 7.55. Zon onder 15.48. 1 Maan op 3.37. Maan onder 13.53. 1 Wielrijders lichten op van 16.18 tot 7.26. liiiiiüiiu 1111:1111111111 riii:ii!ii:iiiiiiiiiiiniinl NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Üfi Een nieuwe natriumv er lichting. Een zeer groote verbetering. Nadat reeds in April besloten was de dijk tusschenVijfsluizen en Vlaardingen-Oost te verlichten, is de dienst van gemeentewerken te Vlaardingen eenige dagen geleden begon nen met het leggen van een kabel voor stroomvoorziening en reeds gisteravond brandden er drie lampen. Het zijn natriumlampen van een zeer mo dern type die veel op buitenwegen worden gebruikt, zoo is o.m. de groote weg van Haarlem naar Amsterdam van eenzelfde soort lampen voorzien. Voorloopig zullen twaalf lampen geplaatst worden op onderlinge afstand van 60 M. De lampen hangen 8 M. hoog en zijn elk 6500 lumen sterk. Wanneer de verbreeding van de dijk definitief zal zijn zullen aan de andere zijde eveneens twaalf lampen ge plaatst worden, zoodat er dan op elke 30 M. een lichtpunt zal zijn. Men hoopt met de eerste twaalf lampen aan het einde der volgende week klaar te zijn. Hoewel deze oplossing voorloopig is, kunnen de regelmatige gebruikers van dezen weg, gezien het resultaat van de eerste drie lampen zeer tevreden zijn en zal de kans op ongelukken zeer veel verminderd zijn. De burgemeester wordt eere-voorzitter. Op Donderdag 7 December, des avonds 8,15 uur zal de Plaatselijke Commissie voor den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm een vergadering houden met de vrijwilligers en hun vrouwen, terwijl speciaal zijn uitge- noodigd de vrouw van de gemobiliseerde vrijwilligers en de donateurs. Op deze vergadering zal de heer Burge meester van Schiedam, Dr. F. L. J. van Haaren als eere-voorzitter van de Plaat selijke Commissie worden geïnstalleerd door den voorzitter der Gewestelijke Com missie. Het programma vermeldt onder meerdere vertooning van de fraaie film: „Twintig jaar B. V. L." De vergadering wordt gehouden in de groote zaal van Gebouw „Eendracht", Plein Eendragt. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. In verband met de op 11 en 12 dezer hier ter stede te houden verduisteringsoefenin gen zal op a.s. Vrijdagavond, 8 dezer, de Schiedamsche burgerij gelegenheid worden gegeven zich nader op de hoogte te stellen van de maatregelen, die een ieder in zijn (haar) woning en-of bedrijf zal hebben te nemen ten einde aan de voorgeschreven ge- heele voorkoming van lichtuitstraling naar buiten te voldoen. Aan de hand van modellen en beschik baar materiaal zullen op voornoemden Vrij dagavond vanaf 8 uur tot half elf n.m. in een lokaal van het gebouw „Eendracht", Plein Eendragt no. u, alhier, alle ge- wenschte inlichtingen op dit gebied aan elk, die zich de moeite geven wil zich daar te vervoegen, geheel belangeloos verstrekt worden, terwijl aldaar tusschen half negen en half tien, en nogmaals tusschen half tien en half elf, een causerie met toelich tingen op hcht-afschermings- en -verduiste- ringsgebied zal worden gehouden. De toe gang tot een en ander is voor iedereen bo- Ven de 16 jaar geheel vrij, zoowel voor le den als voor niet-leden der afdeeling N. V. L. ■Ingekomen zijn verzoeken van: le. de n.v. Olie-Handelsvereeniging, om vergunning tot oprichting van een inrich ting tot bewaring en verwerking van benzi ne en oliën in het pand Admiraal de Ruy- erstraat 35 en het daarbij behoorende ter rein, kadaster Sectie N. nos 448 445 (ged) en 435 (ged.), met 2 bovengrondsche tanks het opslaan van resp. 689.642 L. gas- grondn 50000 L" hU1!bfndolie; 2 onder- 10 000 tanks V0°r 5lTlaan van resp. met 9 benzine en 30 sto°kolie; en p electromotoren van resp. 15 en Wh'™*001" het drÜven van een pomp, een hefbrug, een smeerinstallatie en een com pressor; 2e. B. H. Eeijibregt, om vergunning tot op richting van een meubeimakerjj in het pand Hoofdstraat 159/8, 10, 12 en 14 kadaster Sectie L. nos. 2526 (ged.), 2166 2470 en 2469 met 5 electromotoren van resp. 1 x 5, 3 x 3 1 x 2 P.K., dienende voor het drijven 1 vlakbank, 1 pennebank, en j^banken, 1 maleurbank, 1 jSehuurbanken. c'"e verzoeken zijn met de bijlagen op de '-'larie der gemeente ter visie gelegd, up WQens(jag, den 20en December 1939 des oormiddags ten 11.30 ure, zal ten Raad- nuize gelegenheid worden gegeven om be zwaren tegen het toestaan van die verzoe tend te brengen en die mondeling of schrif- t°e te lichten. 2 lintzagen vandiktebank Gevangen genomen opvarenden van een door de Engelsclien tot zinken ge- brachten Duitsclien onderzeeër aan boord van een Britsclien oorlogsbodem, bij aankomst in een Engelsche haven, ivaar zij werden ontscheept. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. 200 Werkzoekenden minder. Op 31 October 1939 stonden ingeschreven 4020 werkzoekenden. Het aantal inschrijvingen gedurende de maand November 1939 bedroeg 881; afge voerd werden in dezelfde maand 806 in schrijvingen; het aantal plaatsingen bedroeg 276, zoodat op 30 November 1939 ingeschre ven stonden 3819 werkzoekenden. (In dit aantal zijn begrepen 287 personen die te werkgesteld zijn bij een van Rijkswege ge subsidieerde werkverschaffing). GEBOREN: Rudolf, zoon van F. van Essen en G. Groenhof, Boerhavelaan 1 Johannes C., zoon van J. J. C. Kloos en W. Kars, Boer havelaan 1. OVERLEDEN: F. D. B. du Pont, 81 jaar, Singel 62. «AM, 6 December 1939. Gisterenmiddag had een aanrijding plaats op het kruispunt Oranjestraat hoek Lange Nieuwstraat, tusschen twee wielrijdsters ge naamd A. P. Bi te Schiedam en M. E. v. W. te Schiedam. Mej. B. klaagde na deze aan rijding over pijn aan haar linkerknie en heup. Gisterenavond had er op den hoek Dam- laan en Vellevestsingel een aanrijding plaats tusschen 'n vierwielig motorrijtuig, bestuurd door A. G. Kamp uit Vlaardinger-Ambacht en een bespannen voertuig bestuurd door T. K. uit Schiedam. Het rechtervoorspatbord van het motorrijtuig was na die aanrijding be schadigd. Het paardentuig van het bespannen voertuig was na die aanrijding stuk. Geen persoonlijke ongelukken. TER NAVOLGING. Het bestuur van de afd. Kethel van het Groene Kruis ontving een fraai gehaakte sprei, waarover het bestuur naar eigen goeddunken, ter versterking van de kas, kan beschikken. GESLAAGD. Bij het gehouden examen voor 1-jarige practische tuinbouwkennis op den proeftuin te Naaldwijk, slaagden J. A. Olsthoorn J.zn. en J. v. d. Does uit Kethel. Een dikke mist heeft vanmorgen boven de stad en vooral boven de havens gehangen. Kon het verkeer over den weg niettemin zonder noemenswaardige stagnatie intact blijven de scheepvaart ondervond er des te meer hinder van. Dit had tot gevolg, dat de verbindingsdiensten met den anderen Maas oever eenigen tijd niet functionneerden, waardoor de bruggen wel heel veel te vei- werken kregen. Het wagenveer is van half acht tot kwart over twaalf buiten werking geweest, het Katendrechtsche veer van 9 tot 10.20 uur en het veer van de Leuvehaven naar de Wil- helminakade van 6 12 uur. De andere veerdiensten hebben, zij het met vertraging, de verbinding kunnen onderhouden. Ook de scheepvaart op de rivier ondervond vertraging. Van 5.30 tot 12 uur lag deze op den Waterweg geheel stil; alleen om half elf, toen het even opklaarde, konden er aan Hoek van Holland twee kleine schepen bin nenkomen. den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon werd in de ^Trkloozon" 1 °ct-—28 °ct* uitgekeerd aan Ti 649 993 17*d armlastigen een bedrag van f 164^9 utePn f 1.776.447.44 in dezelfde periode van het vorig jaar. ZILVEREN jubilé. Op 10 December a.s. hoopt de heer P. J. Raubrich zijn 25-jarig ambtsjubileum bii de Posterijen te herdenken. van MELCHEKS kunt U rustig den winter afwachten. Ruime keuze in haarden, carriers, fietsen, sportartikelen, enz. De gemeentelijke sub-commissie voor Vakonderwijs aan werklooze handels- en kantoorbedienden verzoekt ons opneming van het volgende: Op het Administratief Bureau voor jeug dige werklooze kantoorbedienden bestaat wederom gelegenheid tot plaatsing van een aantal jongelui (1624 jaar). Hoezeer deelneming aan dit bureau de kansen op het vinden van een betrekking bevordert, moge blijken uit het feit, dat van den aanvang van dit jaar af ruim 200 deel nemers er in zijn geslaagd wederom een be trekking te veroveren, hetzij in het particu liere bedrijfsleven, hetzij bij een der Over heidsorganen. Dit valt niet te verwonderen als men bedenkt, dat de werkgevers eenige begrijpelijke voorkeur hebben voor degenen, die hun vrijen tijd nuttig hebben weten te besteden. Voor hen, die met doel en werkwijze van dit bureau niet geheel op de hoogte zijn, wordt hierbij vermeld, dat aldaar de statisti sche opgaven worden verzameld en uitge werkt, betrekking hebbende op de cuitureele zorg voor werkloozen te dezer stede. Tevens wordt er een groot gedeelte van de verdere hiermede in verband staande administratie verricht. Aan de hand van al deze werkzaam heden krijgen jeugdige werklooze kantoor bedienden, mits niet ouder dan 24 jaar, de gelegenheid practisch werkzaam te zijn. Aangezien heden ten dage het bedrijfsle ven veelal bekendheid eischt met moderne kantoormachines, zooals rekenmachines, boekhoudmachines, comptometers enz., wor den de deelnemers in staat gesteld zich ook op dit terrein te bekwamen, hetgeen de kans op het veroveren van een betrekking uiter aard belangrijk vergroot. Aan de deelnemers wordt een kleine slij- tagevergoeding van f 1,— (in sommige ge vallen ƒ3.per week uitgekeerd, welk bedrag niet op eventueelen steun van de ouders in mindering wordt gebracht. Aanmeldingen dienen geheel in den vorm van een sollicitatiebrief te worden gericht aan den secretaris der Commissie, Raadhuis, kamer 1. Bovengenoemde vereeniging houdt een ex positie in de bovenzaal van den heer J. v. d. Hoeven, 1ste Middellandstraat 5, op Zater dag 16 en Zondag 17 December a.s. Er wordt een mooie collectie zangers ingezonden. Liefhebbers(sters) verzuimen niet de ten toonstelling te komen bezichtigen. Vrij entrée. Ook de sportvrienden die onder de wape nen zijn en uit andere plaatsen komen, zijn hartelijk welkom. In het blok begrensd door Bergschelaan, Ackersdijkstraat, Berkelschelaan is een blokcomité gevormd voor zelfbescherming. Leden van dit comité zijn: J. de Haan, voor zitter, Berkelschelaan 33a, Tel. 44953; G. R. G. Birkhoff, secretaris, Bergschelaan 91a; J. Rijshouwer, penningmeester, Berkelschelaan 36, Tel. 43477; mevr. J. de Jong, Berkelsche laan 20; J. Tiele, Ackersdijkstraat 78a; L. M. Eikenhout, Bergschelaan 125b; L. C. Gooris, Berkelschelaan 24b. De politie vestigt de aandacht van het publiek op het feit, dat den laatsten tijd veel halve kronen (Zweden) en oude zilveren Fransche en Belgische francstukken in betaling worden gegeven voor halve guldens. Men zij gewaarschuwd 1 Naar wij vernemen, heeft de heer Tobé, die ruim 38 jaren directeur van genoemde vereeniging was, zich om gezondheidsrede nen genoodzaakt gezien den dirigeerstok neer te leggen. Als opvolger van den heer Tobé is tot directeur benoemd de heer P. v. d. Kerkhoff, organist der N. Zuiderkerk en koorleider. Op 14 December a.s. zal „Concordia" voor het eerst onder haar nieuwen directeur con certeeren met een kerkconcert in de N. Zui derkerk, Westzeedijk. „t?,6 o ^otterdarnsche marschencomponist Willy Schootemeijer heeft een specialen O. O. Marsch geschreven, die door het Alge meen Hoofdkwartier in Den Haag met sym pathie is ontvangen en geaccepteerd als de officieele marsch. Het ligt in de bedoeling dezen marsch te verspreiden onder alle mu- ziek-gezelschappen, die door de militairen zelf gevormd zijn. Morgen, Donderdag, 7 December, is er weer eene periodieke verkiezing vqor de Kamer van Koophandel, afdeeling kleinbe drijf. Van de vijftien zetels, welke deze af deeling telt, bezetten de katholieken er zes. Om de twee jaar treedt de helft der leden af, ditmaal acht, waaronder drie katholie ken, nl. de heeren L. J. A. van Doorn, J. G. de Bay en A. J. H. van Deursen. Is het noodig alle katholieke zakenmen- schen, die kiesgerechtigd zijn voor de afdee ling kleinbedrijf, op te wekken om morgen aan de verkiezing deel te nemen en te zor gen, dat de door de katholieken verworven positie behouden blijft We zouden den nadruk willen leggen op de woorden „verworven positie". Want deze zes zetels hebben de katholieken heusch niet cadeau gekregen. Jarenlang waren het er maar drie, toen vier, eindelijk vijf en ten slotte bij de verkiezing van 1937, toen wij van de zeven vacante zetels er drie ver overden, werd het halve dozijn vol gemaakt. Iedereen weet het, hier in Nederland, moeten de katholieken voor alles vechten. Zelfs voor hun eenvoudig recht. En ook bij de Kamer van Koophandel is het niet anders gegaan. Telkens en telkens weer kon alleen na een flinken strijd de positie, waarop wij blijkens het stemmenaantal recht hebben, worden veroverd. Hetgeen wij hier schrijven, is overbekend. Ware dit niet het geval, we zouden niet iederen keer weer op de actieve belang stelling van de katholieken uit het midden stands-zakenleven hebben kunnen rekenen, een belangstelling, welke ook voor de stem ming van morgen wordt verwacht. Mede in verband met de tijdsomstandig heden ware het wellicht verkieslijker ge weest, om ook hier den Godsvrede te be waren en de zetels bij enkele candidaat- stelling op den grondslag van de bestaande verhoudingen te verdeelen. Onzerzijds zijn daartegen geen bedenkingen geopperd. De hopelooze verwarring evenwel in het neu trale middenstandskamp maakte het onmo gelijk om tot een dergelijk compromis te komen. De Van Burinckianen onder hen en de groep van „Handel en Nijverheid" konden het niet eens worden. Toen zat er niets anders op als een stemming te houden. Wij, katholieken, hebben deze verkiezing dus niet uitgelokt. Anderzijds vreezen wij den verkiezingstrijd niet, wetende, dat ook nu weer de katholieke middenstand op zijn „qui vive" zal zijn en zich niet zal laten overrompelen. Twee jaar geleden wisten wij drie van de zeven zetels te veroveren. Het zou nu wel heel vreemd moeten loopen, in dien wij er geen drie van de acht kregen. Intusschen mag dit heelemaal geen aan leiding zijn om te denkenwe komen er toch wel. Want, gelijk gezegd, er is een felle strijd ontbrand in het neutrale kamp en dit zal wellicht tot gevolg hebben, dat men aan beide zijden zal trachten al zijn mannen in het vuur te brengen. Indien wij het ditmaal wel zouden gelooven, dan kon den we wel eens het kind van de rekening worden. En daarom katholieken paraat en op uw post, om onze verworven positie te hand haven en, als het mogelijk is, te verbeteren Hetgeen alleen te bereiken is, indien wij morgen allen aan deze stemming deelnemen. Niet mider dan 29 candidaten zijn voor de acht vacatures gesteld. Het is dus een heele lijst van namen, welke men ditmaal op het stembiljet vindt. Het is zaak, dat men wete, wie en hoe men stemmen moet. Want het stemsysteem van de Kamer van Koophandel is niet zoo eenvoudig. Dit blijkt wel vol doende uit het groot percentage stemmen, dat telkens ongeldig was. Bij .de verkiezing van 1935 niet minder dan 20 procent, in 1937 iets minder doch nog altijd meer dan 16 procent. Men brengt zijn stem uit, door achter de namen van de candidaten zijner keuze een cijfer te plaatsen, te beginnen met 1 en zoo verder in doorloopende reeks. Als goed katholiek houde men zich aan het door onze katholieke organisaties uitgebracht advies en stemme dus als volgt Bay, J. G. de2 Berkvens, J. W7 Cammen, J. A. M. van der 5 Deursen, A. J. H. van 3 Doorn, L. J. A. van.... 1 Hilhorst, J. G8 Mansum, W. H. J. van 6 Steeman, A. H. J4 Men ga op de alphabetische lijst deze acht namen na en plaatse achter die namen met zwart potlood in cijfers (niet in letters) in bovenstaande volgorde de getallen. Verdere aanduidingen of toevoegingen maken het bil jet ongeldig. Om het resultaat te bereiken, hetwelk wij van deze verkiezing verwachten, is het noo dig, dat men zich stipt houdt aan dit advies en de hierboven gegeven volgorde. Het eigen aardige, heel aparte stemsysteem van de Kamer van Koophandel, waarbij de stem men der candidaten wel van een lager naar een hooger rangcijfer worden overgebracht, doch niet in omgekeerde volgorde, maakt, dat afwijkende stemmen doorgaans zonder effect blijven. Daarom nog eens men houde zich eenstemmig aan bovenstaand advies. Bij vorige verkiezingen hadden wij aan deze discipline ons succes te danken. Laat het ook dezen keer zoo gaan. Tenslotte denke men ook aan de tijden, gedurende welke de 28 stembureaux geopend zijn. De 14 Rotterdamsche stembureaux zijn geopend van 's morgens 9 tot 's middags 3 uur, uitgezonderd het bureau in het raadhuis, dat van 10 tot 2 is geopend. In de randgemeen ten is de tijd van opening verschillend. Te Hillegersberg b.v. van 102 uur, te Schie- broek van 101 uur, te Overschie van 10 tot 2 uur, te Bergschenhoek van 1012 uur, te IJsselmonde van 101 uur, te Rhoon van 1012 uur, te Capelle a.d. IJssel van 1012 uur, te Barerfdrecht van 102 uur. Op Zondag a.s., 10 December, hopen de echtelieden N. Gij zen en J. Hoogenboom den dag te herdenken, waarop zij vóór zestig jaar in den echt werden verbonden. Het echtpaar, dat woont aan de Maurits- straat 48/10 zal het op den gedenkwaardigen Zondag ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. Gisteren is de 7-jarige G. C. Verbeek, wonende Nassauhaven, in de Roentgenstraat bij het trammetje wippen van een R. T. M.- wagon gevallen. Een der wielen ging den jongen over den linkervoet. Met ernstige inwendige kneuzingen in bedoeld lichaams deel is de knaap per auto van den G. G. D. vervoerd naar het ziekenhuis aan den Cool- singel. Vanmorgen om half 10 is de 32-jarige P. J. van Oers, wonende Schommelstraat, terwijl hij op zijn fiets reed in de Vrouwen- steeg, in aanrijding gekomen met een carrier, bestuurd door den 32-jarigen B. A. B. uit de Lange Warande. De wielrijder bekwam een rechter onderbeenbreuk en is per auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Bij de a.s. opvoeringen van Die Zauber- fiöte door de Nederlandsche Opera-stich ting op 11 en 13 December in den Grooten Schouwburg te Rotterdam zullen de décors 1 en costuums van Oscar Strnad gebruikt worden, die destijds voor de voorstellingen der Zauberflöte voor de Wagnervereeniging te Amsterdam zijn ontworpen. Enkele onder - deelen zijn vernieuwd resp. aangevuld vol gens de mise en scène van prof. Wallerstein en de ontwerpen van G. Vroom. Krachtens besluit van 23 December 1938 werd de tijdelijke verhooging van het water leidingtarief met fö pet. voorloopig tot en met, 31 December a.s. verlengd. Bij de samen stelling der begrooting voor den dien9t 1940 is er van uit gegaan, dat bedoelde verhooging ook voor het jaar 1940 van kracht zal blijven. B. en W. stellen daarom voor de tijdelijke verhooging ook voor 1940 te handhaven. Gistermiddag is het stoomschip „Zaandam" van de Holland Amerika Lijn te Rotterdam aangekomen. Het schip had vier passagiers aan boord benevens een lading stukgoed. Na het buitengewone succes met de opera „Fidelio" zal het Nederlandsch Opera- Ensemble (alg. leiding Chris van Dam) Vrij dag 18 December a.s. zijn tweede voorstel ling In dit seizoen geven en wel met „Lohen grin" van Richard Wagner in den Grooten Schouwburg te Rotterdam. In deze voorstelling zal de Lohengrin- partij gezongen worden door Henk Noort, momenteel verbonden aan de staats-Opera te Berlijn Liesbeth Poolman-Meissner zingt wederom de „Ortud". De verdere medewer kenden zijn: Chris van Dam (Telramund), Dini Erkens (Elsa), Albert Kramer (koning), Gerard Holthaus (Heerrufer), koor van het N. O. E. De muzikale begeleiding berust bij het Utrechtsche Stedelijk Orkest onder leiding van Maarten Spaanderman die nu naast de dirigenten Leo Pappenheim en Karei Men gelberg aan het N. O. E. verbonden is. Te 's-Gravenhage slaagde gisteren voor het diploma A de heer P. D. J. H. Slegten- horst te Rotterdam. Een vroolijke middag voor het Depót Genietroepen. Gisteren werd door de directie van C. Jamin een Sint Nicolaas-matiné aangeboden aan het Depót Genietroepen. De zaal van „De Doelen" was overvol toen de verbin dingsofficier voor O. en O. aankondigde, dat de commandant der Genietroepen, kolonel P. W. Scharroo, was gekomen om zich per soonlijk op de hoogte te stellen. Het O. en O. orkest onder leiding van Joop Tigchelaar verzorgde het muzikale gedeelte en zette vroolijke wijsjes in. Joop Tigchelaar weet een orkest te leiden en wat hij met zijn mannen presteerde verdient allen lof. Voor de pauze heeft Jan P. Strijbos, onze Hollandsche vogelkenner, verteld van zijn reis naar Spitsbergen met zijn vriend Jaap Mees. Een en ander werd toegelicht met een interessante film. Het applaus, dat de heer Strijbos in ont vangst mocht nemen, bewees hoezeer de talrijke aanwezigen deze causérit op prijs stelden. De kolonel sprak den heer Strijbos toe en wenschte hem geluk met den goeden afloop van het hachelijke avontuur. Na de pauze kwam de joolJac. Smee- huyzen, tenor, zong eenige liederen op voor treffelijke wijze. Daarna kwam Arbacus, een goochelaar van klasse, die met zijn wonder baarlijke trucs zijn toeschouwers verblufte. „Toontje" heeft in zijn komische schetsen getoond, dat wat hij waard is. Hij voerde de vroolijkheid ten top Tenslotte arriveerde Sint Nicolaas met zijn zwarte knechts. Toen later de schimmel, die met het oog op de tijdsomstandigheden grijs groen geschilderd waS, ten toonéele ver scheen, was er uitbundige vroolijkheid. De Sint beloofde allen aanwezigen, dat hij hun in hun kwartieren 'n verrassing zou brengen. De firma Jamin komt alle lof toe voor de organisatie van dit feest, dat nog lang in de herinnering zal blijven van allen, die aan wezig waren. Benoemd is tot brandmeester aan slangen wagen no. 51 de heer C. M. van der Kloos ter, Hillelaan 47b. Voor de afdeeling Rotterdam van den Ned. R.K. Bond van P.T.T.-personeel „St. Petrus" zal op Woensdag 13 Dec. a.s. het Tweede- Kamerlid J. J. W. IJsselmuiden komen spre ken over het onderwerp: „Stijgende levens duurte en onze loonen". pniiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiii 8 Dec.: Groote Schouwburg, Lohengrin (Ned. Opera Ensemble), 8 uur. 9 Dec.: Groote Schouwburg, Bel ami (Fritz Hirsch Operette), 8,15 uur (volw.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 7 Dec. in: Grand: De zwarte spion (volw.); Studio: Carrière (boven 18 jaar); Thalia: 't Zit in de lucht; Capitol en City: Tarzan's verbanning; Are na: Broadway serenade (volw.); Scala: Mr. Moto op het eiland des doods en De gorilla (boven 18 jaar); Colosseum: De zoon van Frankenstein en De pastoor van Kirchfeld boven 18 jaar); Prinses: Carefree en De ploeg der gedoemden (volw.); Ooster: Ver miste meisjes en De sensationeele recht bank (volw.); Victoria: Avonturen van Tom Saywer en Zwijgende lippen (boven 18 jaar); Asta: Gunga Din; Centraal: Het masker van de spin (boven 18 jaar); Har monie: Sneeuwwitje en Andy Hardy wordt verliefd (boven 18 jaar); Corso: De helden brigade; Luxor: Johann Strauss (boven 18 j.) Olympia: De zwarte satan en 'n Spannende avond (boven 18 jaar); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „RotterdamBatavia" (Schiedam sche Singe) 55), dagelijks 1017 en 1922 uur, Zondags van 1217 uui (tot 1 Jan.) Kunstzaal Gebr. Koch,, Noordblaak 23, werken van A. J. Zwart (tot 7 Dec.). Rotterd. Kunstkring, werken van Toon Kel der Den Haag (tot 10 Dec.). Kunstzaal Implus W. de Withstraat 55, werken van Larenschen kunstschilder Willem Nordijk (tot 21 Dec.). Kunsthandel Unger, Een- drachtsweg 27, schilderijen van M. Wiegman (tot 31 Dec.). Schiedam. Passage: De kleine prinses en Ik geef 'n millioen (boven 18 jaar); Monopole: De graaf van Monte Cristo en Tarzan's wraak (volw.). SCHIEDAM, 6 Dec. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. ƒ17 per H.L. Spoeling. Spoeling ƒ1,401,50 (niet officieel). St. Wïllibrordus-vereering in het buiten land. Het beeld van den heilige, dat pastoor Simons voor de St. Willibrord-parochie te Antwerpen liet vervaardigen. Beeldhouwer A. Poels te Berchem.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 1