DE GEMEENTEBEGROOTING VOOR 1940. „ADRESSEN" s 1 GARAGE „WALDO Taxi's, Rijles, Auto's zonder chauffeur, Reparaties j W eerverwachting. STADSNIEUWS. M alles op het gebied van glas Duizenden platen triplex Fa. W. VAN LOON medische zondagsdienst 2ATEKDXG 9 DECEMBER 1939 BIOSCOOPNIEUWS. R. K. GEM. ZANGVEREENIGING LORENZO PEROSI. R. K. S. V. EXCELSIOR. BEZOLDIGING COMMISSARIS VAN POLITIE. INLEVERING OPPLAKVELLEN. VERDUISTERINGSOEFENINGEN LUCHTBESCHERMING, TIJDELIJKE OPCENTEN PERSONEELE BELASTING. UITBREIDING PERSONEEL BIJ GEMEENTEWERKEN. iANRIJDING. BURGERLIJKE STAND. GEWONE DIENST. N.V. Katwijk's Glashandel, Telef. 68735 FRANS VAN THIENEN 99 DE KACHEL BRANDT WEER. UITREIKING DISTRIBUTIE STAMKAARTEN. GEVONDEN VOORWERPEN. ZUIVERAARS SCHIEDAM. .STADHOUDERSLAAN 37 - TEL. 69655 WANniïFniFRTF 70KREN, KREKELS, WANUutUltK 11, KAKKERLAKKEN, enz., H Voor het geheeie land: Meest matige wind uit Westelijke riohtin- 1 I gen, later krimpend tot Z.W. of i| 1 wellicht Z. Zwaar tot haif bewolkt - later wellicht weep betrokken. Aanvankelijk zacht met wéinig of - 2 geen regen, later kans op enkele H regenbuien en iets kouder. Storm waarschuwingsdienst. T- Geseind van j)e Bilt 9 December -s Z te 11.20 uur aan alle posten: - „Attentiesein neerhalen". ZONDAG. Zon op 8.00. Zon onder 15.45. Maan op 7.08. Maan onder 15.53 - Wielrijders lichten op van 16.15 MAANDAG. I tot 7-3.1- Zon op 8.01. Zon onder 15.45. - Maan op 8.06. Maan onder 16.45. - Wielrijders lichten op van 16.15 tot 7.32. KETHEU Passage-th eater. Een programma, dat aan een ieder een avond amusement zal geven, is deze week te zien in Tuschinsky's Passage-theater, „Vlammende prairieoogen" draait vóór de pauze. De hoofdrollen zijn in handen van de drie musketiers. Het is een film, span nend van het begin tot het eind. Na de pauze gaat „Met een kwartje de wereld rond", in de hoofdrol de Fransche ko miek Fernandel. Het is het verhaal van een man met een grenzelooze fantasie, die in Parijs leeft van zijn schuld. Met een van zijn grootste schuldeischeps wordt hij bij een notaris ontboden en daar verneemt hi), dat een verre neef hem 30 millioen dollar heeft nagelaten. Natuurlijk is daaraan een voor waarde verbonden en die luidt, dat hü in 9 maanden tijd een reis om de wereld moet maken met niet meer dan een kwartje op zak. Aarzelend neemt hü de voorwaarde aan en de reis gelukt. Hoe? Wü raden een ieder aan dat zelf in Passage-theater te gaan zien. Monopole-theater. In het Monopole-theater draait als hoofd film, na de pauze, het tweede deel van de film van vorige week, onder den titel „Ver dwaald in de jungle". Het tweede deel is getiteld „De vlucht van het Eiland". Dezelfde personen ip nieu we situaties en spanningen. Zy, die vorige week het theater bezochten, zullen ook thans weer deze spannende film willen zien. Het programma vóór de pauze wordt ge vuld met het Profilti-nieuws en een cow boy film van het goede soort, getiteld „Rui ters der duisternis". Jack Pandall, de zin gende com-boy speelt de hoofdrol en zorgt voor de poodige staaltjes van moed en durf. Het voorprogramma wordt verder nog ge completeerd door een teekenfilm. Vanaf Dinsdag wordt het programma ge- wyzigd en draaien de films „Canaille" en „De veroveraar van Indië". Het eerste programma voor personen boven 13 jaar. Het tweede voor volwassenen. EiSGEL A\DS OORLOGSRAAD BfJfE/iN. pen opname tijdens een zitting van den oorlogsraad te Londen. In het midde i de president, de minister van oorlog, li ore Belisha, aan zijn rechterhand gen raai Ironside, chef van den imperialen generalen staf. HET ALG. STEUNCOMITé 1939, By de Rotterdamsche Bank is nog gestort voor het algemeen Steuncomité 1939 door: B. H. R. B. 10 ep door C. C. Jr K. 10. Bij de Spaarbank Anno 1820 werd nog ge stort door D. E. S. 10 en A. F. L. V. 10. Totaal is er nu 2616.24. Als laatste poging zijn door het bestuur nog 4000 circulaires gezonden naar de beter- gesitueerde inwoners van onze stad, waarin zij worden uitgenoodigd alsnog een gift te storten op de rekeningen van het comité bij de Rotterdamsche Bankvereeniging en bij de Spaarbank Anno 1820. In verband met de verduisteringsoefening, zal de repetitie van bovengenoemd koor op Maandag a.s. niet doorgaan. Hockey-programma voor Zondag: Dames, Tempo 2Excelsior 1, 12 uur; Ex celsior 2RBC 3, 2 uur; Excelsior 3DDMC 2, 12 uur. Heeren jr.: ASV 2Excelsior 2, 12 uur. x B. en W. berichten den Raad, dat de bur gemeester, als hoofd der pilitie, heeft aan hangig gemaakt een voorstel tot hevzieing van de bezoldiging van den commissaris van politie. Zooals dgn Raad bekend is, wordt, over eenkomstig het bepaalde in artikel 224 der gemeentewet, het salaris van den commissa ris van politie geregeld door de Kroop, den Raad en Gedeputeerde Staten gehoord. De thans bestaande salarisregeling steunt nog steeds op een verouderd althans zeer oud Koninklijk Besluit. Sinds dep datum van dat besluit (15 Juli 1922) is zij nimmer ge wijzigd of aangepast aan de veranderde om standigheden, als gevolg waarvan het daar bij vastgestelde salaris naar het oordeel van B. en W. geen juist beeld geeft van de be langrijkheid van de positie en in het bijzon der van de omvangrijkheid der taak en van de groote verantwoordelijkheid van dezen functionnaris. Het salaris bedraagt volgens genoemd K. B. 5000 tot 6000 met vier tweejaar- lijksche verhoogingen van 250. Het inwo nertal bedroeg op 21 December 1922: 42.159. Dit is toegenomen tot op 31 December 1938 62.637 en dus sinds 1922 gestegen met ruim 48 pet. Dienovereenkomstig is de sterkte van het corps toegenomen. Allen inbegrepen, v as het aaptal personen werkzaam bij de Politie in 1922; 77 en thans is het aantal 107. De stijr ging bedraagt dap sinds 1922 ruim 4i pot. iapgrijk toegenomen. Ook de werkzaamheden zyn uiteraard be- Qver deze aangelegenheid is het advies gevraagd van de commissie voor algemeene personeelsaangelegenheden, die jn haar ad vies voorstelt een salarisregeling te doen vaststellen van 5400 tot 6300 met 3 twee- jaarlijksche periodieke verboogingen van 3Q0. B. en W. kunnen zich daarmede zeer goed vereenigen en stellen den Raad voor den Mi nister te herichten, dat tegen een saiarisre- geling als bovenbedoeld geen bezwaar bestaat. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. De Burgemeester van Schiedam maakt, namens den Minister van Economische Za ken bekend aan détaillisten, dat de opplak- vellen met bon No. 7 (voor suiker) in de week van II t.m. 15 December en die met bon No. 3 (voor erwten) in de week 18 t.m. 22 December moeten worden ingeleverd aan het Distributiebureau, Broersvest 111. Inlevering op de dagen als volgens code nummer is aangegeven van 912 uur v.m. en 24 uur n.m. Te laat ingeleverde opplakvellen kunnen niet worden aangenomen zoodat nieuwe toe wijzing daardoor vervalt. Schiedam 9 December 1939, Herinnerd wordt aan de op Maandag- en Dinsdagavond a.s. van 7 tot 10.30 uur respectievelyk voor het Oostelijk en Weste lijk stadsdeel te houden verduisterings oefeningen. Het Oostelijk stadsdeel, waarvoor de oefe ning van Maandagavond geldt is gelegen ten Oosten van de Rjn gevormd door de Voor haven, de Buitenhaven (gedeeltelijk), de Varkenssluis en de Nieuwe Haven en verder ten Noorden van de verbindingslijn Vlaardin- gerdijkSpieringshoek; het overige (Weste lijk) stadsdeel valt onder de oefening van Dinsdagavond. Zooals reeds bekend gemaakt, is de be doeling van deze oefeningen vooral, dat de bevolking telkens op den avond die haar stadsdeel betreft, zich zal kunnen overtui gen van de doelmatigheid van haar maat regelen om de lichtuitstraling uit de wonin gen en-of winkels en bedrijven te voorko men. De controle en de in voorkomende ge vallen te geven voorlichting bij onkunde of nalatigheid zal zoo uitgebreid mogelijk geschieden. De politie, die met door den Vrijwilligen Ordedienst versterkte patrouil les zal surveilleeren, zal zoo noodig na ge dane waarschuwing streng optreden tegen eventueele overtreders. Bij deze intensieve controle zal voorts het geheeie kader van den Vrijwilligen Lucht beschermingsdienst, omvattende: Vakhoof- den, Wykhoofden en Blokhoofden met hun ne onderscheidene plaatsvervangers worden ingeschakeld. Van overheidswege wordt inmiddels geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor scha de, die uit de verduisteringsmaatregelen kan voortvloeien of in verband daarmede kan ontstaan. Schiedam 9 December 1939. De Burgemeester van Schiedam, VAN HAAREN. Krachtens het bepaalde in artikel 1 der „Verordening tot tijdelijke verhoogirug van de opcenten op de hoofdsom der Personeele belasting ten behoeve van de gemeente Schiedam", vastgesteld bij raadsbesluit van 14 December 1938, geldt deze Verordening alleen voor het belastingjaar 1939. Teneinde genoemde opcenten ook op de aanslagen voor het belastingjaar 1940 te kunnen heffen, zal de Raad tot vaststelling van een niclrwe verordening moeten over gaan-. Eén ontwerp hierover is den raadsleden aangeboden. Hieruit ontleenen wij het volgende: Over het belastingjaar, dat 1 Januari 1940 aanvangt, worden de opcenten, die op de hoofdsom der Personeele belasting word»p geheven krachtens de geldende, in Gemeen teblad no. 9 van 1932 voorkomende regeling, verhoogd in dier voege, dat de opcen'en zul len bedragen: a. op de aanslagen van hen, vdor wie de belastbare hm Zr waarde bedraagt: niet meer dan 350 125 opcenten; meer dan 350 en niet meer dan 450 140 opeenten meer dan 450 en niet meer dan 550 155 opcenten; meer dan 550 en niet meer dan 650 170 opcenten; meer dan ƒ650 en niet meer dan 750 185 opcenten; meer d 750 200 opcenten. b. op de aanslagen van hen, die niet in den zin der wet op'de Personeele belasting 1896 gebruiker van een perceel zijn, 200 op centen. De verordening to.t tijdelijke verhooging van de opcenten op de hoofdsom der Per soneele belasting ten behoeve van de Ge meente Schiedam, vastgesteld bij raadsbe sluit van 14 December 1838 blijft gelden voor aanslagen betreffende het belastingjaar 1939. In de raadsvergadering van 21 Juli 1.1. werd het college gemachtigd een oproep te plaatsen voor civiel-jngenieur pij Gemeente werken. Dit is terstond gedaan, waarbij als salaris grenzen zijn aangegeven f 4200 tot 48Q0 zijnde dezelfde grenzen, welke thans in de verordening bij den rang van architect zijn vermeld. Tevens deelen B. en W. den raad mede, dat reeds geruimen tijd bij het college door de commissie voor den Gemeentelijken Wo- ningdienst wordt aangedrongen om de in voering van den rang yan hoofdopzichter bij (jen dienst voor te stellen. Behalve door den directeur zou het tech nisch gedeelte van den dienst dan worden uitgeoefend door één hoofdopzichter, een opzichter le klas en een opzichter 2e klas. De hoofdopzichter zou dan tevens bij voorkomende gelegenheden den directeur vervangen. Hieromtrent deelen B. en W. mede, dat zij gezien het ook hierover uitgebrachte advies van de commissie voor de algemeene perso neelsaangelegenheden, de zienswijze van de commissie voor den gemeentelijken woning- dienst deelen, die als salarisgrenzen voor dezen nieuwen rang voorstelt 3150, als minimum en 3600 als maximum. Voorts meenen zij dat voor den nieuwer rang in aanmerking komt de heer C. van Oortmerssen, thans opzichter le klas bij dien dienst, niet alleen op grond van zijn diensttijd als zoodanig, maar ook op grond van de wijze, waarop deze ambtenaar zijn functie steeds heeft vervuld. B. en W- stellen dep raad voor den heer C. van Oortmerssen te bevorderen tot hoofd opzichter bij den gemeentelijken woningr dienst. Gisteravond te 7 uur heeft op de Prins Mauritsstraat een aanrijding plaats gehad tusschen een rijwiel, bestuurd door H. S., wonende alhier en de 72-jarige voetgang ster N. G., wonende alhier, die, zonder uit te kyken den rijweg overstak. Beide perso nen kwamen te vallen, doch bekwamen geen letsel. GEBOREN: Elsje W„ d. van B. Kuiper en T. J. Loekemeijer, Boerhavelaan 1. OVERLEDEN: N. van der Spuij 75 j Tuinlaan 102. M. Sitton 86. j. L. Haven 138. N. Drolsbach, 32 j., wed. van P. C. Struijk Nassaulaan 75. Belooning van de inspecteurs dienaars en verdere beambten van politie. Het oordeel van meerdere leden in alle secties dat het niet noodzakelijk is de poli tie met 2 agenten op proefjaar uit te breiden, kan de burgemeester niet anders dan ten zeerste betreuren. Hierover andermaal in den breede uit weiden meent hy, dat weinig zin heeft; met aandrang verzoekt hij echter den betrokken leden zich opnieuw te willen op de hoogte stellen van hetgeen door hem in woorden en instukken is naar voren gebracht bij gele genheid van het voorstel, in Maart 1936 hier omtrent gedaan; hü meent met nadruk in herinnering te mogen brengen, dat toen de noodzakelykheid van de uitbreiding van het corps ook nog met deze 2 beambten is er kend en vastgelegd. Financieele gevolgen, meerdere uitga ven in vergelyking met vorige begrootin gen, brengt een en ander niet met zich mede. Kleeding en uitrusting der politiedienaars. De vraag of het noodig is, dat jaarlyks een dergelijk bedrag voor kleeding en uitrusting der politiedienaars wordt-uitgetrokken, moet bevestigend beantwoord worden. Ware het mogelijk met een minder bedrag ten deze toe te komen, dan zou hiervoor zeker het noodige worden gedaan. Voor 1935 werd derhalve per man be groot 113; voor 1939 per man 114; voor 1940 per man ruim 101. Opgemerkt wordt tenslotte dat in verband ,met de abnormale tydsomstandigheden bij de post: „kleeding en uitrusting" een reser ve werd gemaakt van 1000. Hierbij is voor- loopig rekening gehouden met onvermijde lijk te verwachten prijsstygingen. Subsidie Schiedamsche Burgerwackt. Zooals bekend en herhaaldelijk gemoti veerd is, schaart het college zich aan de zijde van die leden, die den post van subsidie L i iilllllililililli l i 111 <i i:iiii|ii|ii!i!|ii|iii'ny ronde stokken en latten in alle maten, Broersveld 123. Tel. 69799. Opslagpl. Baan 40-42 Ondem. A. G. van Dorp SINGEL 4145 TELEF. 67-57-0 Gistermiddag te 5 uur, toen mej. C. D. in haar woning in de Potgieterstraat alhier, de deur van den haard opende, sloeg er een steekvlam naar buiten, die met den schoor- steenlooper in aanraking kwam en waar door deze in brand geraakte. Door den bran dende looper in een emmer water te duwen, wist zij erger te voorkomen, doch de vrouw bekwam brandwonden aan linkerarm en hand. Wij meenen goed te doen er nogmaals de aandacht op te vestigen dat de uitreiking van de distributiestamkaarten, waarmede de volgende week wordt begonnen zal geschie den vanuit één centraal punt n.l. in het Gymnastieklokaal van de school aan het Oude Kerkhof. De dag, waarop men zijn kaarten kan af halen, staat afgedrukt op de achterzijde van het formulier, dat huis aan huis is uitge reikt. Gedurende de in het tijdvak van 25 Nov. t.m. 1 Dec. 1939 gevonden voorwerpen zyn op werkdagen tusschen 1 en 2 uur aan het Hoofdbureau van Politie alhier terug te bekomen. Ceintuurs; div. handschoenen en wantjes; nummerplaat H-70795; overgordijnen en och tendjas; portem. met inhoud; pop; onderdeel van rijwiel; looper; sleutel van melkbus; turnsqhoen. Bij vinders: autosleutel, H. Sla, Aleida- straat 91; autoped, J. C. Maltha, Broers veld 145; kerkboekje, W. C. Vermeulen, A, Thymstraat 11a; ceintuur, J. Steiger, Aleidastraat 54b; beigee mantelceintuur, T. Moonen, Lorentzlaan 33; contributieboekje, A. van Dongen, Stationstraat 44; zwarte ceintuur ,H, van Dongen, v. Beverenstraat 46b; choeoladeleter, A. Baljin, W. Frankel. straat 49a; koperen damesarmbandhorloge, P. J. Bolnes, Eendrachtsstraat 122, Rotter dam; zwarte bouvier, Bakker, miitair, Schie- damscheweg 72, Overschie; handschoenen, A. van Broekhoven, Musschenbroekstraat 11a; gouden dameshorloge ,C. Zwanenburg, Nieu- wehpven 235; glacé handschoenen, A. Im- mrezeel, Gordonstraat 36a; dameshandschoen J. van Dongen, v. Beverenstraat 46b; dames handschoenen, Schilperoort, L, Singelstraat 98a; paar blauwe kinderhandschoenen, M. van Maurik, Voltastraat 13a; astrakan hee renhandschoen, A. Krabbendam, Rubensplein 17a; dameskousen, C. Muijlwijk, A. Muis straat 5; bruin fluweelen kindermuts, H. Schuurmans, Franklinstraat 7a; regenmantel, A. J. Molier, Marconistraat 35a; portemonnaie met inhoud, A. Molenaar, Tollenstraat 23b.; groene padvinderspet, B. Ritsema, Lekstraat 12b; damesportemonnaie met inhoud, J. H. Gerritsen, Paulus Potterstraat 34; kosteloos fietsplaatje, M. J. Vlug, Singel 222; rijwiel- plaatje in étui, J. W. Voermans, Marconi straat 21b; hondenriem, G. Meure, Spinhuis- pad 3; fietsplaatje aan riempje, F. van der Greyp, Mariastraat 52a; wit kinderschoentje, A. van der Kok, Nieuwstraat 15b; wit kin derschortje, J. J. van der Pley, Singel 1 31a; schooltasch, B. Pont Huismanstraat 24c; kin- dertaschje, L- den Blauwen, Potgieterstraat 46b; vulpotlood, J. Bunt, Hoofdstraat 102; werkkiel, A. van Broekhoven, Musschen broekstraat 11a; zweep, J. Dey, Vlaard.dijk 231; spaarzegel, N. Anker, Noordvest 1. Indien een gevonden voorwerp door den eigenaar is afgehaald by een vinder, wordt hiervan mededeeling verzocht aan het Hoofd bureau van Politie alhier, Tel. 86070 en 68036. Specialiteit in het verdelgen van Niets behoeft Ontruimd te worden. aan de Schiedamsche Burgerwacht juist achten. Keuringskring Rotterdam. Tegenover de vraag of deze dienst niet te royaal is opgezet wordt er op gewezen dat in het begin van deze week het personeel tot 's avonds 8 a 9 uur bezet is, zoodat van een royaal opgezette personeelsbelasting be- zwaarlyk kan worden gesproken. Openbare werken. Het plaatsen van een urinoir nabij de Oranjebrug wordt door den Dienst van Ge meentewerken nog onder het oog gezien; bin nenkort zal het advies van den Dienst ge reed zijn. Het onderhoud van het gebouwtje en het hek van de Vischmarkt is eenigen tijd uit gesteld, in verband met plannen voor ver andering ter plaatse. Een plan tot opruiming van een en ander kon in het college geen meerderheid verwer ven. Het maken van een nieuw schuiihulsje aan den Maaskant in liet Sterrebosch is in onder zoek. Zoo mogelijk zal dit als een werkobject voor jeugdige werkloozen worden uitge voerd. Havendienst. De huisvesting van het bureau van den Havendienst wordt wel sober doch niet on voldoende geacht. Naar aanleiding van de vraag of de ramin gen van de inkomsten van den Havendienst niet te optimistisch zyn en welke maatstaf daarbij is toegepast moeten B. en W. er op wyzen dat de ramingen van havengeld en loodsgeld welke direct den invloed van de zoozeer vermnderde zeevaart ondervinden, belangrijk lager zijn dan in vorige jaren. Plannen voor een nieuwe havenbo.ot zijn in bewerking; daarbij is vooral ook aan dacht geschonken aan de wenschelijlkheid om deze boot tevens dienstbaar te maken aan het vervoer van gewonden en zieken. Bijz. voprber. lager onderwijs. Over de subsidieering van het bijzonder bewaarschoolonderwijs wordt een 'langdurige correspondentie met Gedeputeerde Staten gevoerd, terwijl in een bespreking het stand punt nader is toegelicht en uiteengezet. Kindervacantiespelen. Aangezien ook ons college het belang van de kindervacantiespelen erkent, is de post „subsidie" principieel op de begrooting uit getrokken. Hooger onderwijs. Ook het college zou een betere huisves ting van het Gymnasium op prijs stellen. In hoever hierin verbetering is te brengen, heeft de bijzondere aandacht van het college; daar bij zal ook aandacht worden geschonken aan de werkverruiming, die hierdoor zou kunnen worden bevorderd. Nijverheidsonderwijs. Over de plaats waar de nieuwe Ambachts school zal worden gevestigd kunnen nog geen definitieve mededeelingen worden gedaan. In hoeve? de Nijverheidsavond schooi dienstbaar kap worden gemaakt pan de op leiding ingevolge de Vestigingswet-Kleinbe drijf 1937, maakt nog een onderwerp uit van studie en besprekingen. Ondersteuning aan Werkloozen. Bij de werken door jeugdige werkloozen pit te voeren is voornamelijk gedacht aan werkzaamheden in Volkspark en Sterrebosch, zoomede aan de restauratie van het St. Ja- cobs-Gasthuis. Het uitgetrokken bedrag houdt verband met de uitgaven, welke in voorgaande jaren voor dit doel zijn gedaan. Uitgaande van de thans gestorte gelden voor de „Spaarregeling", zou inderdaad een hooger bedrag benoodigd zijn. In totaal is voor de bijdrage van rijk en gemeente te zamen thans geraamd 8000. Belastingen. De door de caféhouders ondernomen actie om in hun café's geen mp?iek meer ten ge- hoore te brengen, heeft de gemeente tot nog toe. een financieel nadeel opgeleverd van on geveer 265,Aangezien thans zoo goed als alle caféhouders weer muziek in hun café's ten gehoore brengen, kan de raming van een in 1940 eventueel te lijden nadeel op dezen post achterwege blijven. Tegemoetkoming aan de caféhouders in den vorm van een verlaagtarief komt B. en W. thans niet juist voor. Er wordt op gewezen, dat in 1935 een tariefswijziging is ingevoerd, welke neer kwam op een Verlaging met 50 pet. der be lasting bij aangifte voor een maand ineens. Bedrijven. Sinds eind Augustus j.l. staat de vraag naar gronden van het Grondbedrijf nage noeg geheel stil. Voor werkzaamheden, die door Gemeente werken ten hehoeve van andere diensten worden verricht, worden de gewone kosten wegens materiaal en Joonen (verhoogd met 15 pet. over het bedrag van het loon wegens spciale lasten) in rekening gebracht. Ond'er de loonen zijn begrepen de salaris sen van tijdelijk personeel, dat met bedoel de werkzaamheden is belast geveest. Ter tegemoetkoming in de bedrijfskosten wordt op de gefactureerde bedragen voor uitgevoerde werken voor bedrijven, parti" culieren, enz. 5 pet. in rekening gebracht- Naar aanleiding van de vraag of het de bedoeling is, dat de functie van Inge»ieur bij dezen dienst weer wordt vervuld, kun nen B. en W. mededeelen, dat dit stellig de bedoeling is. 1° verhand hiermede zal den Raad binnenkort een voorstel bereiken tot wijziging van dezen titel In dien van „Ad junct-Directeur", De benoeming van een derden ingenieur bij dezen dienst wordt zooveel mogelijk be spoedigd, daar de verscb>Uende werkzaam heden dit noodzakelijk maken; het uitwer ken van verschillende plannen ondervindt op het oogenblik stagnatie- Ziekenhuis. Met de voorbereiding van een Verorde ning, regelende den rechtstoestand van het verplegend personeel, jg reeds een begin gemaakt. Daarbij zal de noodige aandacht 't Wordt er niet beter op. se l ooi de wielrijders. ~- BS ^»iiiitilii|i!ii>iijiiii;iiiiliiiiiiiiiiiiiiii!iiiiri::iiii!!l ilililllltiiliiltlt^ wqrden geschonken aan de vraag of pen- sioenneering van betrokkenen op 60-jarigen leeftijd al dan niet noodzakelijk of ge- wenscht is te achten. Maatschappelijk Hulpbetoon. De verhooging van den post „Onder- Standskosten" houdt gedeeltelijk verband met de verwachting, dat in deze bijzondere tijdsomstandigheden meer dan gewoonlijk een beroep op dezen dienst zal worden ge daan en gedeeltelijk met de noodzakelijk heid een aantal gesteunde werkloozen van de Rijkssteunregeling af te voeren. Zooals reeds eerder is medegedeeld betreft dit laatste een categorie van personen, die vol gens de Rijkscontroleurs niet meer inge volge de Rijkssteunregeling mogen worden gesteund. Indien deze menschen werkloos blijven, zal dit onvermijdelijk een verhoo ging van den post onderstandskosten van M- H. medebrengen. Zooals den Raad bekend is, zyn in den loop van dit jaar van gemeentewege pogin gen in het werk gesteld den z.g.n. zelfstan digen een hoogere ondersteuning te kunnen geven. Deze pogingen zijn niet geslaagd. Een onderzoek ter zake bij andere gemeen ten ingesteld wees wel uit, dat gelijkstel ling met de normen van steunverleening voor deze categorie bijna nergens voor kwam. Op het oogenblik kan voor deze categorie niets bijzonders gedaan wwdert, Morgen zullen de volgende geneesheeren. den medischen Zondagsdienst waarnemen. A H. de Bruyn, Nieuwe Haven 147; A. L. j. Kunze, Singel 70; J. Ris, Tuinlaan 92. Geopend zal zyn de apotheek van de fir ma van Westendorp, Emmastraat 1 en de Rem brandt-apotheek, Rembrandtlaan 5b, die bei de in de komende week den nachtdienst waar zullen nemen. Donderdag hebben studenten van de vrij universiteit van Brussel een sympathie- hetooging gehouden voor de I insche legatie aldaar. De geestdrift bekoelde echtei toen de brandweer de bctoogers uileen joeg. PAROCHIE VAN D®N H- JACOBUS. Weekagenda. Heden de tweede Zondag van den Advent en de tweede 2°bciaS van de maand. De Vroegmis is te 8 uur en de Hoogmis te 10.10 uur. Onder de S.H. Missen collecte voor de eigen Armen- 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van n" ff- Liduina met Rozenhoedje en gebeden to-t de H. Liduina. Maandag Congregatie voor de Jongens en Knu9vaa Dinsdag Congregatie voor de Jongeman nen, doch geen K. J. M. V. wegens den Ont- wikkelingsavond. Donderdag komen de kinderen biechten te 12 Uur en de algemeene H. Communie der hinderen is Vrijdag onder de H. Mis van kwart voor 8. Vrijdag, Octaafdag van het feest van O. L. Vrouw, 's Avonds half 8 Lof met predikatie voor de leden der Maria-oongregatie als ope ning van Triduum voor plechtige Opdrpcht of vernieuwing daarvan. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 45 en van half 78 uur. Zondag algemeene H. Communie der leden van de Maria-congregatie. Des avonds te 7 uur het plechtig Lof met opdracht, waarin ook vooral de ouders worden verwacht. Intenties der H.H. Missen. Zondag 10 Dec., 8 uur Jrgt. Cath. v. d. Harg, huisvrouw van CorAelis Lansbergen; 10.10 uur geestel. en tijd. welzijn der pa rochie. Maandag 7,20 uur Simon v. d. Ende en Elis. Rademaker; 8 uur wed. v. d. Burg—v- Hei ningen, lid van de St. Lid. Br. Dinsdag 7,20 uur Gerardus Antonius Goe man; 8 uur Jrgt. Marg. Maria Langelaan. Woensdag 7,20 uur Cath. Josefina Kester; 8 uur Cornelis Adrianus Lansbergen. Donderdag 7,20 uur Jrgt- Jacobus Joës v. Noordt; 8 uur Maandd. Wed. Brinkman Heijdra. Vrijdag 7.20 uur weckd. Antonius Goe man; kwart voor 8 maandd. Henricus Stolk. Zaterdag 7,20 uur maandd. Petrus van Mil; 8 uur meest verlaten zielen. Zondag a.s. 8 uur Henricus Corn. Lans bergen, lid van S. Paulus; 10.10 uur geestel. en tyd. welzijn der parochie. DERDE ONTWIKKELINGSAVOND. Dinsdag 12 Dec. -a.s. zal voor de Katho lieken van KetheJ de derde ontwikkelings avond gehouden worden. Spreker is de heer G. Streevelaar, met het onderwerp: „Dingen, die thans doen denken". Wie dezen spreker de vorige keer heeft gehoord, behoeft niet meer aangezet te worden, die komt toch weer. Wie hem nog niet gehoord heeft, mag deze gelegenheid niet laten voorbijgaan. Het is een onderwerp, dat aller belangstelling verdiend. Daarom Dinsdagavond In groote getale naar het Vereenigingsgebouw. Geen plaatsje mag onbezet blijven. Aanvang kwart voor acht, Toegankelijk voor alle Katholie ken, mannen en vrouwen, boven de 18 jaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2