s VOOR DE KERSTDAGEN Fijnste Likeuren Wijnen en Gedistilleerd SLIJTERIJ „DE DRIE SNIKJES" Boterstraat 63 - SCHIEDAM - Tel. 68655 Weerverwacliting. STADSNIEUWS. PONDSACTIE. Civitas Dei ROTTERDAM. EEN DURE SCHEEPVAART VERBINDING. Attentie! a KONING WINTER. UIT DE PERS. ST. AUGUSTINUS-VEREENIGING. RIJNBENDE'S SCHAAKCLUB. i!!llll!llllllll!lllll!!llllillllil!!l!lll!ll!li!llll!lllllllll[l!lllll!lll!llllli!'g Voor het geheele land: Aanvan- I| Z kelijk om het vriespunt, later stij- B B gende temperatuur. Zwaar bewolkt B tot betrokken, later natte sneeuw of regen, tot krachtig toenemende 1 B en naar West of Noord-West rui- B mende wind. 1 Z Voor de wielrijders. Z VRIJDAG. j' Zon op 8.09. Zon onder 15.46. Z j= Maan op 13.21. Maan onder 3.20. B Wielrijders lichten op van 16.16 tot 7.40. geslaagd KERSTVIERING K. J. M. V. GEVOLGEN VAN HET IJS. RECOLLECTIE. GARAGE „UKIQÜE" AANRIJDING. BURGERLIJKE STAND. WINTERFEEST VAN DE C. A. B. HUISMOEDERS, KIJKT UIT! Kamer van Koophandel dringt ander maal aan op verlaging suisgeld aan de Parksluizen. WEER EEN TRUC MET VARIATIE. DAGELIJKSCHE ONGEVALLEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. wff 3? EEN SP AARALMANAK VAN DE SPAARBANK ANNO 1820. Een greep uit onze enorme sorteering van de Zuivere Advocaat vanaf f 1-20 per flesch Dubbel fijne Likeuren f L60 per Vt flacon Orange-Gin Likeur iets aparts 1.40 per Vt flacon Cognac Laurence et Fils f 1-50 per Vi flesch Schilletje 2.25 per Liter Voorburg 2.90 per Liter Oude Genever, prima, vanaf 3.per Liter Oude Snik, zeer oude Genever 3.50 per Liter Aromavolle Citroenjenever 2.90 per Liter Bordeauxwijnen, vanaf 0.95 per flesch Bourgogne vanaf 1-60 per ^}esc, Irima Port vanaf 1.— per flesch Bergerac 1.20 per flesch O^IZE KWALITEIT UW SUCCES tot 31 DECEMBER 1939 ontvangt iedere kooper(ster) EEN AARDIGE ATTENTIE!! (B. A. HENGST) m Ce utad, de stad! Wat glunderden onze jon en 3ge zich ten als moeder vroeger in onze 'eugd tegen ons zei: „Kom jongens, wij gaan aar de stad". En ofschoon je het „naar" vond, dat je je ste pak moest aantrekken, trok dit woord je met een magische kracht: de stad! De lange rij winkels met de heHe lichten en de bonte kleuren.De groote glanzende ruiten, waarachter het onbereikbare speelgoed en het heerlijke snoepgoed. En ook al wist je dat moeder je met het een of ander zou ver rijken, het bezien alleen al van die drukke doening vanuit je kinderdroomenwereld was een stuk levensgenot. O, eenvoud van de duif en het kindIs het wonder dat er een ont roering trilt in het hart van den opvoeder als hij zich voorover buigt over het kind, dat met oogen, waarin diezelfde glans der blijd schap ligt, hem vertelt: „We gaan vanmiddag naar de stad!" Zoo leeft het centrum, de city van Schie dam met dezen term in de harten van het volk. Daarom is dit beeld zoo gezien, een symbool. Want er is 'n andere stad, waarin de fonteinen der schoonheid en de bronnen der waarheid ruischen in het eeuwige licht. Civitas Dei, de stad Gods. Meer dan het kind naar de stad, richten wij, kinderen van God, ons naar de stad op den berg, naar de eeuwige stad van God. Donkere, dreigende schaduwen van leed, bovenal van armoede en gebrek, kunnen voor de armen de angstwekkende vraag doen rijzen: Waar is Gods liefdevolle hand? Waar is de stad Gods, inwoners van „de stad", van het centrum, van de Havenparochie door uw overgroote gaven het antwoord. 'n Schrille tegenstelling; Ergens In de stad een lichtende villa, wit én groot oprijzend uit de duisternis. Een auto, medewerkend aan de ophaaldienst, houdt stil en terwijl er bescheiden op de bel gedrukt wordt, wrijven de comitéleden, die zelf aan den ophaaldienst meededen zich in de handen, al peinzend dat er uit zoo'n kasteeltje wel een heerlijk pak moet komen. Even om 8 uur gaat de deur open. 'n Man in pyama schemert achter de deurkier. En er klinkt een woord, bitter, koud, cynisch als een leelijk modern gebouw: „Geen interesse!" Goddelijke wet der liefde, wat zou het aardrijk zijn zonder U! De resultaten van de Singelparochie heb ben wederom groote bevrediging gewekt bij het comité. Uit al de pakketten moet een pakket vermeld worden. In fijn kerstpapier verpakt met een gouden koordje saamge bonden, voorzien van een kaartje met de bijzondere wensch dit pakket zoo weg te schenken, ligt het daar voor Ons. Met hoeveel liefde toch moet dit gegeven zijn. Ook was wederom de collectebus niet vergeten. Het leukste is Havenparochie knoopt dat voor straks in uw ooren wan neer men een prachtig pakket geeft met de eene hand en met de andere nog eenig zil vergeld in de bus duwt. U weet immers wel de eene hand behoeft niet te weten, wat de andere doet. Ook hebben vele menschen, die nog niets gegeven hadden door omstandigheden, die er natuurlijk kunnen zijn, hun pakket nog giste ren aan het gebouw aan de Lange Kerkstraat 70 ingeleverd. Dank daarvoor. Laat dit toch iedereen doen, die nog niets gegeven heeft. Bijna iedere Katholieke Schiedammer heeft royaal gegeven. Of hebt gij ook geen „in teresse?" Ook de penningmeester heeft weer een meer tevreden gezicht, want in den loop der dagen is ook wat geld gegireerd. Vooruit, laat de penningmeester nu eens zoodanig lachen, alsof hij pas Buziau's revue bezocht heeft. Het gironummer is 108912. Middenstanders en alle bewoners van de Parochie van St. Jan! Als gij deze regelen onder oogen krijgt, dan staat meteen de op haaldienst voor U. Gij zijt de laatsten! Weest derhalve de eersten. Wij rekenen uit de Hoogstraat en uit de verdere winkelwijken op een volle auto te halen. Dan zal morgenavond een dankhymne kun nen opklinken. - Nadat de scheidende Indische vlootvoogd vice-admiraal Fcriverda afscheid had genomen van Soerabaja's marine-centrum, vond ten huize van den marine-com mandant een afscheidsreceptie plaats. De pas in Indi'è teruggekeerde directeur der N.-I. Gas Mij., de heer Henterman en echtgenoote komen afscheid nemen. DE BLOEDTRANSFUSIEDIENST. Waar blijven de „donors"? Met de aanmelding van z.g. „donors", dat zijn personen, die hun bloed voor patiënten en gewonden beschikbaar stellen, voor den Bloedtransfusiedienst vlot het in deze ge meente, in tegenstelling tot vele andere ge meenten, niet zoo heel goed. Slechts een 175-tal heeft zich bij de ver schillende adressen aangemeld. De Burgemeester met zijn geheele gezin heeft wel het goede voorbeeld gegeven en staat als eerste ingeschreven op de lijst op het Stadhuis. De Werfcommissie voor deze gemeente heeft hierin aanleiding gevonden de burgerij nog eens te wijzen op dit bij uitstek mensch- lievende doel. Immers hier kan men zonder eenige kos ten en werkelijk zonder eenig gevaar zijn medemensch van dienst zijn, ja zelfs van een wissen dood redden De Commissie doet daarom nogmaals een beroep op allen: „Volgt het goede voorbeeld van den Bur gemeester en zijn gezin, meldt U aan bij een van de volgende adressen": het Stadhuis, hoofdingang, van 9 uur v.m. 5 uur n.m.; het gebouw van het Groene Krui*, Lange Achterweg 6, van 9 uur v.m.9 uur n.m.; het R. K. Ziekenhuis, Dr. Noletstraat, van 9 uur v.m.8 uur n.m.; het Sportfondsenbad, B. K.laan 245c, van 9 uur v.m.—9 uur n.m.; de portier van „Wilton-Feijenoord", hoofd ingang aan den Vlaardingerdijk, doorloopend; de apotheek „Gouka", Groenelaan 127 van 8 uur v.m. tot 8 uur n.m.; de apotheek van Westendorp, Singel, hoek Emmastraat, alsvoren; de apotheek C. L. Jansen, Swammerdam- singel 41 alsvoren. Thans zal tevens de medewerking worden ingeroepen van verschillende maatschappijen, kantoren en fabrieken en vereenigingen, in de stellige verwachting, dat op deze wijze de donors zich in een voor Schiedam redelijk aantal aanmelden. De Ijspret kan beginnen. Wanneer het een enkel nachtje flink heeft gevroren zijn er altijd wel enkele plaatsen te vinden waar men, met meer of minder gevaar voor een nat pak, de gladde ijzers kan aanbinden om de heerlijke sport van schaatsenrijden te beoefenen. Velen zijn er dan die direct beginnen te vragen: „Wanneer gaat de baan open?" Waar mee dan bedoeld wordt de baan van de Schie- damsche IJsvereeniging. Maar het bestuur hiervan kan dat besluit zoo maar niet ne men. Men gaat daar in letterlijken zin niet over ijs van één nacht. De voorbereidingen zijn wel in de puntjes verzorgd en wanneer de verlichting b.v. proef brandt en men ziet de spiegelgladde baan in het schijnsel der booglampen dan lijkt het of de baan gewoon ligt te wachten op de bezoekers. Dit is inderdaad ook zoo, maar de ijskorst moet een bepaalde dikte hebben alvorens het bestuur de hekken der baan opent. Gisterenmiddag was het zoover, doch alleen de kinderen der leden werden op de baan ge laten. Zij hebben hun vrijen middag goed be steed en er lustig op los „gekrabbeld". Kort was echter de pret, want dooi viel in en 's avonds bleef de baan gesloten. Het ijs was nog wel sterk genoeg, maar de baan zou voor het verdere seizoen totaal bedorven zijn geworden en aangezien er nog wel wat verwacht mag worden was het een wijs be sluit van het bestuur om nog even te wach ten. En ziet, het bestuur heeft goed gezien. Vannacht vroor het wederom 6 graden en werd de ijskorst IV2 c.M. dikker, zoodat van avond de baan haar volle capaciteit zal kun nen ontplooien. Zij zullen U weer voorbij schieten, de jon gens op hun Friesche doorloopers of hun lange Noren. In de middenbaan zullen de rondrijders zich wringen in soepele bochten en u verbaasd doen staan hoeveel toeren men kan uithalen op twee smalle stukjes staal. Kleurige costuumpjes in fissche en schrille kleuren dwarrelen door elkaar en de cadans der ijzers staat niet stil voordat het sein tot vertrek gegeven wordt. Koning Winter is bereid zijn gasten te ontvangen. Mr. Dr. F. L. J. van Haaren spreekt over West-Indië In de bovenzaal van Corner House hield de afd. Schiedam van de R. K. onderwijzers vereeniging St. Augustinus een druk be zochte vergadering, waarin de burgemeester Mr. Dr. F. L. J. van Haaren een causerie met lichtbeelden hield over West-Indië. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer P. L. Eibers, de aanwezigen welkom, in het bijzonder den burgemeester. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Bij de mededeelingen werd melding ge maakt van een ingekomen schrijven van het hoofdbestuur over de Nieuwe Gemeenschap en de corporatieve gedachte bij het onder wijs. Het woord was hierna aan den burgemees ter Mr. Dr. F. L. J. van Haaren voor zijn causerie over West-Indië. Verschillende ma len hoorden wij reeds deze causerie over Su riname, het land waaraan de burgemeester zijn hart heeft verpand. Steeds blijft het aangenaam den spreker op zijn aangename en vlotte wijze hierover te hooren vertellen. Spr. wees er op dat Suriname, het land, waar hij 13 jaar geweest is, tot voor enkele jaren nog vrijwel onbekend was. Den laatsten tijd is hierin veel verbetering gebracht. Uit voerig vertelde spr. hoe hij in Suriname kwam, geheel onbekend als zoovelen. De vroegere gouverneur baron Heemstra, was het, die de trom roerde en zorgde voor meer bekendheid van het land aan de Caraïbische Zee. Het land waar jaren achtereen rijkdom men vandaan kwamen. Door een samenloop van omstandigheden is het achteruit gegaan. De aandacht voor het 156.000 K.M.2 groote land is de laatste jaren veel verbeterd. Aan De gisteravond in Rijnbende's S. C. ge speelde wedstrijden, onder leiding van den heer L. v. d. Toorn, hadden het volgende re sultaat. J. IlmerA. van Etten 01, K. C. MindermanL. v. d. Toorn 01, J. van GrootveldJ. Rijnberk V2—Y2, W. J. Bult J. van Luyk 01, J. F. van BakkerenJ. Robberecht 0—1, H. C. Minderman- A. van Etten 01. Sociale bewogenheid. „Het is merkwaardig te zien hoe een blad als de Nieuwe Rotterdamsche Courant, dat toch een naam heeft te verliezen, in zijn economische rubriek zonder aarzelen plaats inruimt voor beschouwingen, die niet an ders dan als demagogisch kunnen worden betiteld", aldus de „Nederlander" en wijst op de volgende uiting in een artikel van een abonné van het Rottérdamsch orgaan. „Zeventien jaar hebben wij °P allerlei wijzen gevochten en getracht om ons aan de wet te onttrekken, Achter licht-dichte rolluiken en in afgeschermde werkplaat sen, met vermijding van elk onnoodig ge- druisch, trachtten wij ons eerzaam hand werk te verrichten. Desondanks regende het bekeuringen, hooge en lage boeten, welke soms in de honderden guldens per jaar liepen. Tenslotte begon men met vrijheidsstraffen en ik zou u voorbeelden kunnen noemen van eerlijke en vlijtige patroons, die een week in de gevangenis moesten, te midden van allerlei gespuis, omdat zij het hoofd niet hadden willen buigen". De „Nederlander" commentarieert: Deze bekentenis is vrij kras. En nog kras ser is het, dat de N. R. C. deze verhoo- vaardiging op wetsontduiking zonder één woord van critiek als onderdeel van een eigen artikel van dezelfde strekking als het betoog van den abonné afdrukt. Ver speelt het blad, dusdoende, niet het recht om wetsontduiking door anderen in aan het blad niet welgevallige omstandighe den, aan de kaak te stellen? In een ander vlak ligt de al even afkeu renswaardige uitlating van den abonné, die sprekende over de Ziektewet, waarmede hij ook al door den wetgever wordt gekweld durft te schrijven: „Als een van mijn menschen ziek wordt, en hij moet naar het ziekenhuis, verdient hij nog iets meer met op zijn rug liggen dan in zijn gewone werk." Deze verheffende taal, die van groote in nerlijke beschaving getuigt, wordt ook al met graagte in het artikel der N. R. C. ver werkt. Het blad zóu waarschijnlijk mét zijn abonné er de voorkeur aan geven den zieken arbeider „opbouwend" toe te spre ken en hem een „vroolijk lied" toe te zin gen. Dat is veel economischer. I Nattigheid op komst TilllllHIIHllliill!! i:illllNll!lll|[illl||||!llll||l|lllllll]ililllll!il!llllllliI Bij het te Rotterdam gehouden examen boekhouden van de Vereeniging van leera ren slaagde onze stadgenoot de heer J. Vester Jr. Deze ontving zijn opleiding op de cursus voor jeugdige werkloozen. De secretaris schrijft ons: Na de aankondiging van het Kerstfeest voor de arme gezinnen, door de K. J. M. V. ;erzorgd, moge hier zeker een lans gebroken mrden voor de eigen Kerstviering der le den. Het spel, dat op Woensdagavond na Kerstmis zal opgevoerd worden is hetzelfde spel, dat ook voor de arme gezinnen ten beste wordt gegeven. En men moge gerust Berbied hebben voor deze K.J.M.V.-pres- -aties, die naast het Kerstfeest voor de armen ok de eigen Kerstviering zoo goed mogelijk vil doen slagen. Het spel is naar wij meenen ;en novum in Schiedam en is getiteld „Ker misvolk op Kerstmis". Wij hopen na de uit voering op dit spel nog eens terug te ko men. Met spanning zien wij de uitvoering onder de zeer kundige leiding van den heer P. Albers en met zeer goede tooneelkrachten dan ook tegemoet. Met man en macht zullen de K.J.M.V.'ers eveneens werken aan de kerstversiering van de tooneelzaal, een kinderkoortje zal de stemming nog verdiepen, zoodat het een fijne avond kan worden, tenvolle in overeenstem ming met de geest van het prachtige familie program. Als nu.. Ja, als nu de ouders, vrienden, bekenden en belangstellenden der K.J.M.V. ook maar komen. Gistermiddag te omstreeks 3 uur, is een achtjarig meisje op het ijs achter de van 's-Gravesandestraat gevallen. Het linkerbo venbeen bleek gebroken te zijn. Daar het on geluk op Rottérdamsch grondgebied geschied de, is zij per auto van den Gemeentelijken Geneeskundige Dienst van Rotterdam naar het Gemeentelijk Ziekenhuis alhier overge bracht, alwaar zij ter verpleging is opgeno men. A.s .Vrijdag des avonds ten 8,15 uur zal in de Hulpkerk O. L. Vr. Visitatie aan de Aleidastraat, de maandelijksche Recollectie gehouden worden door een Pater Redemp torist. 1014 S 7 Gistermiddag vond te omstreeks 5 uur in de Lange Nieuwstraat alhier een aanrijding plaats tusschen een wielrijder W. B. en een handwagen, bestuurd door M. H. Aangezien de wielrijder na deze aanrijding klaagde over pijn in de liesstreek is deze, op advies van den behandelenden dokter, per politie auto naar zijn woning overgebracht. GEBOREN: Martha T., d. van Th. H. Rebers en M. C. Bos, Ridderkerkschestraat 11. Gerardus J., z. van P. J. van Eijk en H. M. v. d. Meer, Dr. Noletstraat 1. Johannes S. W., z. van F. J. P. J. H. Kleinekoort en C W.' A. de Gooijer, St. Lidulnastraat 57. Adrianus G. M., z. van H. A. van Zanten en S. Greeven, Boerhavelaan 1. GEHUWD: C. A. Dorsman 30 j. en J. P. van Leeuwaarden 25 j. A. C. v. d. Kruit 24 j en W. Voorburg 21 j. G. Louis 29 j. en M L van Noort 29 j. C. K. Zwanenburg 25 j. en C. J. Prien 25 j. L. F. Schenau 38 j. en L. L. F. Deurloo 24 j. H. Bruns 26 j. en E. de Vries 19 j. OVERLEDEN: C. Meerhof 80 j. Maasstraat 36 C. H. van Haagen 77 j., wed. T. G. Kloosterman Dr. Noletstraat 1. J- C. Jong bloed, 1 dag, Mariastraat 89. Het was druk gistermiddag in Musis Sa crum tijdens het winterfeest van de C. A. B. Er heerschte een goede stemming. In een hoek stond een prachtige kerstboom, met tal- looze lichtjes. Op een tafel lagen ruim hon derd goed-gevulde paketten, die aan de beschermelingen werden uitgereikt. De voorzitter de heer K. Lub, bracht dank aan de autobezitters voor hun medewerking. Ook de leden van het Roode Kruis werd dank gebracht voor hun steun. Als trouwe helpers noemde spr. den heer K. J. Hey boer en de familie Jurgens. Ondanks de tijds omstandigheden floreert de C. A. B. goed. De secretaris de heer Heyboer deelde onder applaus mede dat het Passage-theater de C. A. B. heeft uitgenoodigd voor een filmmid dag op 28 December a.s. Een kwartet van „Polyhymnia" zong enkele wijdingsvolle Üederenè Verder trad de goochelaarbuikspre ker Willyamo en een Hakkers-strijkje zorg de voor muziek. De heer Heggelman vertoon de nog enkele films. de hand van een groote collectie foto's, die als lichtbeelden op het witte doek werden geprojecteerd heeft spr. een beeld gege ven van Suriname met zijn prachtige hoofd stad Paramaribo. Uitvoerig besprak de bur gemeester de ligging, het bestuur, de recht spraak, het onderwijs en de bevolking met hun trouw en hun aanhankelijkheid aan het Oranjehuis. 31 Augustus, de verjaardag van H. M. de Koningin is een van de gloriedagen voor het land. Lang stond spr. stil bij het uitgebreide Godsdienstige leven en bij het prachtige werk dat in dat land door de Missie wordt verricht. Vele hoofdgebouwen van Pa ramaribo, die bijna allen van hout zijn, liet spr. zien. Ook de jaarlijksche kermis werd niet vergeten. Op de hem eigen wijze ver telde de Burgemeester verschillende aardi ge wederwaardigheden, die hij daarbij had meegemaakt. Spr. sloot met een bespreking van de producten en van de kleeding. Spr. zeide tot slot, dat hij hoopte bereikt te heb ben een stukje Suriname in ieders hart te brengen. Voorzitter Eibers zeide in zijn dankwoord dat de causerie prachtig was. „U heeft ons een anderen kijk op Suriname gegeven", aldus spr. Hierna deed de voorzitter een voorstel de C. O. V. vergadering op te dragen krachtig te strijden voor opheffing van de 5 pet. kor ting. Met algemeene stemmen werd dit voor stel aangenomen. Na de rondvraag volgde sluiting van deze geanimeerde en zeer geslaagde vergadering. De Commissaris van Politie te Schiedam vestigt de aandacht op een venter met steen kolen, welke hij langs de huizen der in gezetenen te koop aanbiedt. De koopers verkeeren dan dikwijls in de meening een Hectoliter (mud) te ontvangen terwijl de zakken in werkelijkheid slechts 50 a 60 Kilogram inhouden. Men zij dus gewaarschuwd. In een adres aan den gemeenteraad van Rotterdam heeft de Kamer van Koophandel andermaal aangedrongen op aanzienlijke ver laging van het sluisgeld aan de Parksluizen. Van de drie vaarwegen tusschen Rotterdam en Amsterdam wordt de langste, via Vrees wijk, verreweg het meest gebruikt en de kortste, voerende door het dichtst-bewoonde gedeelte van ons land, via Delft en Leid- schendam, het minst gevolgd. Reeds eerder wees de Kamer er op, dat een sleepschip van 300 ton via Vreeswijk varende, niets betaalt, via Gouda 9 en via, Delft 29.15 (of 21.65, indien het in Rotter dam reeds eerder havengeld had betaald en de geldigheidsduur daarvan nog niet was verloopen). De Kamer brengt deze aangelegenheid nog eens nadrukkelijk onder de aandacht van den raad en verzoekt verlaging van het sluisgeld aan de Parksluizen met cent per ton alsnog ernstig in overweging te nemen. Door zulk een verlaging zou Rotterdam ongeveer 14.000 per jaar opofferen of ruim 11.5 pet. van de opbrengst aan sluis- en doorvaartgeld, welke deze vaart oplevert. Een toeneming met één achtste zou reeds vol doende zijn om dezen achteruitgang te com- penseeren. De melkhandelaar V. van den Dordtsche Straatweg stond met zijn wagen aan de Voorde, toen er een ongeveer 18-jarige jongeman op hem toestapte en een mooi klinkend verhaal deed. Zijn moeder en hij, zoo vertelde het joragmensch, waren pas uit Hilversum te Rotterdam komen wonen. Moe der had 5 liter melk noodig en een half pond boter, maar het goede mensch bezat slechts een bankbiljet van 20, dat ze evenwel niet had meegegeven. Als u nu wisselgeld mee geeft, zei de jongen tot den melkboer, dan komt de zaak in orde. De melkhandelaar was echter voorzichtig en stuurde zijn knechtje mee, met het bestel de en 18.85 wisselgeld. Zoo liepen de twee jo-ngens samen op, maar aan het eind van de Voorde gekomen zei de eerste jongeman tegen het knechtje Ik moet nog even op het post kantoor zijn, loop jij dan vast naar mijn huis aan het Meiland, dan geeft moeder je wel het bankbiljet. Is het nog noodig te zeggen, dat het opge geven adres valsch was en de melkboer ae dupe werd van een sluwen oplichter Gistermiddag om half twee was de 61- jarige mej. W. T. Fonderman in haar woning aan de Schiebroekschelaan bezig gordijnen op te hangen. Zij viel van een trapleer en brak het linkerdijbeen. Ze bevond zich alleen thuis eri moest, op den grond liggend, wach ten tot 's middags drie uur, toen haar zuster thuis kwam. Deze waarschuwde onmiddellijk den Geneeskundigen Dienst, welke een auto zond, waarmee mej. F. naar het ziekenhuis aan den Bergweg werd vervoerd. Zij is verpleging opgenomen. 22 Dec.: Doelen: Philharmonisch Orkest 8,15 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 21 Dec. in: Grand: De held van Kokomo (volw.); Luxor: De man met de twee gezichten (volw.'; Studio: Mu zikale vagebonden; Thalia: 't Zit in de lucht; Colosseum: Sweethearts en Vreemde kost gangers (volw.); Scala: Gestolen leven (volw-)! Capitol: Avonturen van Huckle berry Finn (volw.); City: FraDiavolo (volw.)i Arena: De kat en de kanarie (volw.); Prin ses: Het smokkelschip en Drie razende jockeys (volw.); Ooster: De terugkeer van Zorro en Ik ben Sebastiaan Ott (volw.); Vic toria: De kop van van Jut en De citadel (boven 18 jaar); Asta: De man, die beslag legt en Cassidy in Satansdal (boven 18 j.); Harmonie: Charlie Chan in de moordkamer en Adieu Parijs (v. volw.); Olympia: Cassi dy's meesterstuk en Hou je roer recht)bov. 18 jaar; Centraal: Kinderen der wildernis en Wapensmokkelaars van Manilla (bov. 18 jaar); Cineac: Actualiteiten. Schiedam. Passage: De spooktrein en El Cato de ga lante bandiet; Monopole (Dinsdag, Woens dag en Donderdag): Viva Villa en Onder twee vlaggen (volw.). SCHIEDAM, 21 Dec. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,40—1,50 (niet officieel). De tijd, dat het begrip „sparen" slechts geassocieerd was met den „ouden dag" is voorbij. In alle beschaafde landen ter we reld ontwikkelt zich het sparen in de rich ting van het weloverdacht besteden van het inkomen, waarbij de spaarbank veilig be waart wat voor toekomstige groote uitgaven gereserveerd wordt. Het belastingsparen is ook reeds een stap in deze richting geweest. In de lijn dezer ontwikkeling heeft de Spaarbank thans ook den jaarlijkschen al manak aan een grondige herziening onder worpen, zoo grondig, dat men er de vroegere uitgave niet licht uit herkennen zal. De Spaaralmanak 1940 is een boekwerkje geworden, dat geheel opgezet is als handlei ding om tot een weloverdachte besteding van het inkomen te geraken. Het is een boekwerkje met tal van goede wenken, en practisch en goed uitgevoerd. Een handleiding voor een nuttig gebruik van den spaaralmanak is niet vergeten. Een boekje dat het wel zal doen. liffi A an het Amsterdamsche Conservatorium is door den heer JSikemer te Den Haag het door hem vervaardigde portret van wijlen J. Messcliaert, een der oprichters van het Conservatorium ten geschenke aangeboden. DIEFSTALLEN. ENZ. Met behulp van een valschen sleutel is ingebroken in de woning van C. K. H. aan den Iependaal. De vrouw van H. werd wakker door gestommel en ging op onderzoek uit, maar de inbreker was al verdwenen, met medeneming slechts van een bril. Mej. J. E. van den Meiendaal heeft bij de politie aangifte gedaan, dat in haar woning is ingebroken. Er wordt een rood lederen damesmotorjekker vermist, alsmede een paar rolschaatsen. TEGEN AUTO OPGELOOPEN. De 65-jarige A. Andriessen, wonende aan de Vlietdwarsstraat, is op de Wijnhaven tegen een auto opgeloopen- Hij brak bij zijn val het linker been en bekwam schaafwon den. Een auto van den G. G. heeft hem ter verpleging naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd- MEISJE AANGEREDEN. Getuigen worden opgeroepen. Bij het oversteken van de Henegouwerlaan is de 14-jarige C. J. Wetters, wonende aan den Essenburgsingel, gisteren aangereden door een tractor, bestuurd door P. E. H. uit Barkhout bij Antwerpen in België. Het meis je bekwam inwendige kneuzingen en werd door een auto van den G.G.D. naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij ter verpleging werd opgenomen. De oorzaak van het ongeval wordt nog na der onderzocht. Hun, die getuige zijn geweest van het on geval, wordt verzocht zich te melden aan het Politiebureau Oostervantstraat tot het geven van inlichtingen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2