s BALANS OPRUIMING! Costuum of Winterjas 65 naar maat uit laatste Coupons De laatste tocht van de „Rotterdam". ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. VRIJDAG 5 JANUARI 194(5 Heling. VEREENIGING VAN TECHNICI OP SCHEEPVAARTGEBIED. réeds voor 29.50 Poctanton Regenjassen, Demi-Saisons, l\Caldnicfl Costuums en Winterjassen zeer voord, I HAAT KLEEDING NOORDBLAAK 52 O 8 5 Wat het schip voor het economisch leven van stad en land beteehend heeft. CONFERENTIES VOOR NIET- KATHOLIEKEN. Wanneer vreemde vluchtelingen in onze stad komen. De gedragslijn, ivelke dient te worden gevolgd. BURGERLIJKE STAND. R.K.M.S. „AEOLUS". HOEK VAN HOLLAND. HILLEGERSBERG. HET IJSVERMAAK. BEEN GEBROKEN. IJSSELMONDE. het ijs. VLAARDINGEN. MAASSLUIS. de afbraak der glasfabriek. SCHIEBROEK. ERNSTIGE VAL. Zitting van 4 Januari. Vetdiefstal uit de etappe-slachterij. De 32-jarig uitbeener T. R. heeft terecht gestaan als verdacht van diefstal in veree- niging. Op eenige dagen in September zou verdachte, samen met den 25-jarigen slager G. J. N. R. die zich hierna moet verant woorden hoeveelheden rundvet hebben weggeenomen uit de etappe-slachterij van het Nederlandsche leger aan het abattoir te Rotterdam. Verdachte bekende. De vertegenwoordiger van het O. M. mr. F. M. Wilbrenninck zeide in zijn requisitoir, dat in de etappe-slachterij te Rotterdam da gelijks 240 runderen worden geslacht, waar voor 16 ploegen op het abattoir werkzaam zijn elk van 4 a 5 man. Dit werk moet in betrekkelijk korten tijd geschieden en om al les goed te laten verloopen is een zeer in tense controle noodig. Daaraan heeft het echter in het begin wat ontbroken en ver dachte en de slager R. hebben daarvan mis bruik gemaakt. Zij staken de hoofden bij elkaar om, nu het zoo gemakkelijk ging, zich van wat vet meester te maken en gedurende eenige dagen is dat dan ook geschied. Min stens 168 kg. is door de verdachten wegge nomen, maar hoogst waarschijnlijk is het veel meer geweest. Spr. die bewezen achtte, hetgeen verdachte is ten laste gelegd, noem de het feit zeer ernstig. Het is noodig, dat het leger het kwantum vleesch en vet krijgt, dat daarvoor bestemd is. In verband met het gunstige reclasseeringsrapport over verdach te, heeft spr. overwogen verdachte een voor waardelijke straf op te leggen, maar spr. is tot de conclusie gekomen dat een dergelijke maatregel verkeerd zou zijn. De slagers en trouwens allen, die voor het leger werken, moeten weten, dat, als zij niet recht door zee gaan zij in de gevangenis terecht komen. Spr. meent zoo clement mogelijk te zijn, als hij een gedeeltelijk voorwaardelijke straf vor dert. Spr. eischt dan 6 maanden gevangenis straf met de bepaling dat 3 maanden daar van voorwaardelijk worden opgelegd met een proeftijd van 3 jaar. Verdachte, die op het oogenblik weer werk gevonden heeft dat hij zal verliezen als hij gevangenisstraf moet ondergaan, vroeg hem een voorwaardelijke straf op te leggen. Een ontkentenis. De 25-jarige slager G. J. N. R., die ver volgens terecht stond, ontkende iets van den vetdiefstal te weten. Hem was naast den dief stal in vereeniging ten laste gelegd het ver schaffen van de gelegenheid aan den uitbee ner R. om diefstal te plegen door in gereed staande manden met afval, rundvet te ver pakken of te deponeeren. Meer subsidiair zou verdachte zich schuldig hebben gemaakt aan heling, doordat hij van R. een bedrag van 40 als geschenk zou hebben aangeno men. Ook dit laatste ontkende verdachte. De vertegenwoordiger van het O. M. heeft ook ten aanzien van dezen verdachte het bewijs geleverd geacht. Spr. eischte 6 maan den gevangenisstraf. De verdediger mr. P. Ph. Kooien was van meening dat het O. M. niet geslaagd is in het bewijs en concludeerde tot vrijspraak. Tegen den 40-jarigen chauffeur A. W., die in opdracht van den uitbeener R. het gesto len vet aan den slager C. H. P. had afgele verd en die daarvoor een kwart gedeelte van de opbrengst had gekregen, heeft de verte genwoordiger van het O. M. geëischt 2 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar benevens 200 boete subs. 20 dagen hechtenis. De 45-jarige slager C. H. P., die het vet gekocht had tegen een prijs die lager was dan de normale en wien R. had gezegd, dat hij goed moest uitkijken aan wien hij het vet verkocht, hoorde 2 maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. Uitspraken 18 Januari. Zitting van 4 Januari. Een geheime distilleerderij Op 11 October hadden assistenten van de directe belastingen een inval gedaan ten huize van den los werkman A. van R., dien zij er van verdachten een inrichting te heb ben om zelf gedistilleerd te maken. Van R. was voor een dergelijk feit al eens veroor deeld, zoodat de verdenking nu niet geheel ongegrond was. De ambtenaren vonden in de slaapkamer van den man een emmer, waarin zich een gistende substantie bevond. Een toestel om te distilleeren werd niet aan getroffen. Toen de ambtenaren hun onder zoek verder hadden voortgezet, hadden zij een groote hoeveelheid vuile suiker gevon den, welke uit alle hoeken en gaten bij Res. Ie luit. Th. Coppers, de invliegejj Van de Koolhovenf abrieken, die gisteren is verongelukt, vóór een der nieuwste types der fabriek na afloop van een proefvlucht in den zomer van 1939 op Waalhaven. elkaar geveegd wel 60 K.G. woog. Aange zien het Crisis-suikerbesluit bepaalt, dat men zonder document slechts 25 K.G. suiker in voorraad mag hebben, werd op grond van deze overtreding proces verbaal opgemaakt. Van R. had zich nu voor de rechtbank te verantwoorden. Hij kon niet ontkennen, dat de suiker in zijn woning in voorraad was geweest, doch beweerde, dat deze hem niet toebehoorde, doch een onbekenden man, wien hij vergunning verleend had in zijn woning te komen werken. Begrijpelijkerwijs werd aan dit verhaal geen geloof gehecht en het O. M. deed dan ook in zijn requisitoir uitkomen,, dat de zaak wel degelijk zijdelings verband hield met een geheime distilleerderij. Het ten laste gelegde bewezen achtend, eischte het O. M. 6 maanden gevangenisstraf met ver beurdverklaring van de inbeslaggenomen suiker. Oude autobanden. De rechtbank heeft voorts eenige zaken behandeld tegen verdachten, die na Septem ber oude autobanden hadden vervoerd, zon der dat deze door een sedertdien vereischt vervoerbewijs waren gedekt. Een ambtenaar van het Rijksbureau voor rubber heeft de rechtbank medegedeeld, dat bij dit bureau als criterium geldt, dat een oude autoband zoolang deze op een auto- wiel kan worden gemonteerd, als een auto band wordt aangemerkt. Eerst wanneer dit niet meer het geval is, doordat men den hiel van den band heeft doorgezaagd, kan er sprake zijn van oud-rubber waarvoor geen vervoerbewijs noodig is. In verband met deze verklaring heeft het O. M. in alle zaken de verdachten schuldig geacht aan het hun ten laste gelegde. Tegen den 37-jarigen koopman F. S. K. werd ge- eischt 10 boete subs 10 dagen hechtenis, met last tot teruggave van de inbeslaggeno men banden. Tegen den 37-jarigen M. S. werd in één zaak geëischt 25 boete subs. 10 dagen hechtenis en in de andere zaak 1 maand hechtenis. Tegen den 54-jarigen motorhandelaar F. H. werd geëischt 100 boete subs. 20 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen banden en tegen den 48- jarigen koopman W. C. H. van E. uit Gouda, 25.boete subs. 10 dagen hechtenis. Geen prijsopdrijving. De 35-jarige meubelfabrikant D. C. V. uit Berkenwoude heeft terechtgestaan als ver dacht van prijsopdrijving, doordat hij hou ten schuiftafels die hij vroeger voor 5.90 had verkocht op 13 September tot 7.80 in prijs verhoogd had. Nadat de feiten waren vastgesteld heeft de rechtbank op verzoek van den verdediger mr. A. P. C. M. de Witt Wijnen uit Gouda, een deskundige gehoord, die een kostprijs berekening had gemaakt, waaruit bleek, dat vroeger op deze tafels slechts een winst van 17 cent werd gemaakt, terwijl na de prijs- verhooging, in verband met de strijsstijging der materialen, de winst 32 cent bedraagt. Het O. M. was van meening, dat men hier van een onredelijke prijsverhooging niet kon spreken en requireerde derhalve vrij spraak. Hiermee heeft de verdediger zich kunnen vereenigen. Uitspraken 18 Januari. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld H. A. C., 28 jaar, kantoorbediende, wegens het aan zijn onvoorzichtig rijden te wijten hebben, dat op de Kruiskade de rijwiel agent P. Pols door de door verdachte be stuurde motorfiets werd aan- en omverge reden, tengevolge waarvan Pols bloedend werd verwond, tot 40 boete subs. 20 dagen hechtenis; F. W. de J., 32 jaar, vrachtrijder te Bleis- wijk, wegens het aan zijn onvoorzichtig rijden te wijten hebben, dat op den Hoef- weg onder Bleiswijk de rijksveldwachter J. Roodbol, die aan den rechter kant van den weg liep, werd aan- en omvergereden, ten gevolge waarvan Roobol bloedende ver wondingen had bekomen, tot 50 boete subs. 25 dagen hechtenis. Het ontwerpen van scheepsvormen. Woensdagavond heeft de af deeling Rotter dam van de Vereeniging van Technici op Scheepvaartgebied onder presidium van ir. L. W. Bast, hoofdingenieur van den Rotter- damschen Lloyd, een algemeene vergadering gehouden, waarin dr. ir. W. P. A. van Lam meren, onder-directeur van 't Nederlandsch Scheepsbouwkundig Proefstation te Wage- ningen, een voordracht hield over „Het ont werpen van scheepsvormen uit een oogpunt van weerstand en voortstuwing". De voorzitter ir. L. W. Bast wenschte allen een gelukkig en voorspoedig 1940 en gaf een kort overzicht van de werkzaamheden der Vereeniging in het afgeloopen jaar. Het aantal leden en donateurs der afdee- ling „Rotterdam" bedroeg in het begin van dit jaar 359 en thans 373, hetgeen een ver meerdering beteekent van 14. Spreker uitte den wensch, dat het ledental der Vereeniging, ondanks den ernst der tijden, zich in deze op gaande lijn zal blijven handhaven en herdacht vervolgens met leedwezen de in 1939 overle denen: C. van 't Hoff, G. W. E. Gibson, H. L. Teves en N. Klein. Op verzoek van den voor zitter verhieven allen zich van hun zetel en werden de overledenen eenige oogenblikken in stilte herdacht. Evenals in vorige jaren werd ook in 1939 een interessante serie voordrachten gehouden en wel in totaal 8 benevens een excursie naar het motorschip .Oranje" van de Stoomvaart Mij. „Nederland". Ten slotte hoopte spreker, dat de zorgen vsn ons vaderland, in verband met den inter nationalen toestand, spoedig uit den weg zou den kunnen worden geruimd en dat het wel dra in geheel Europa tot klaarheid zou mogen komen. Mocht Nederland onverhoopt in een oorlog worden gewikkeld, dan is spreker er van overtuigd, dat in de ure des gevaars het Nederlandsche volk zijn rechten en vrijheid met denzelfden moed, taaiheid en rotsvast vertrouwen zal verdedigen als momenteel het stoere Finsche volk. Hiierna werd het woord gegeven aan dr.lr. W. P. A. van Lammeren tot het houden van zijn voordracht. TE LE FOON 6470VS 69 Vanmiddag omstreeks 12 uur is het s.s. .Rotterdam" van de HollandAmerika Lijn, eens het trotsche vlaggeschip van de Neder landsche handelsmarine, zijn laatsten tocht begonnen. Een doodentocht. Sic transit gloria mundi. Vijf sleepbooten hebben aan de Wil- helminakade een stoet geformeerd en zijn, keurig navigeerend langs de tunnelwerken, naar de Waalhaven opgestoomd, waar eerst zooveel van bovenschip en tuigage zal worden gesloopt als noodig is, om de resten door de bruggen heen naar de slooperij van Frank Rijsdijk in Hendrik-Ido-Ambacht te ver voeren. Bijna 32 jaar lang heeft de „Rotterdam" veel voor het economisch leven van stad en larFd beteekend. En wat al rijkdommen heeft het schip dat zoo al niet het grootste, dan toch het hoogste ter wereld was naar Europa gebracht. We geven hier enkele markante cijfers, die voor zichzelf spreken. Tijdens zijn .leven" vervoerde de „Rotter dam" in totaal 319.853 passagiers en aan vracht, in beide richtingen, ruim 1.700.000 ton. Aan passage- en vrachtgelden beteekende dat enkele tientallen millioenen, welke voor een belangrijk deel in Nederland productief zijn gemaakt. De „Rotterdam" maakte 191 reizen, waar van 97 gewone lijnreizen heen en terug naar Amerika, 70 naar West-Indië en de Bermuda eilanden (z.g. cruises) en voorts nog cruises naar de Middellandsche Zee (12), de Noord kaap (5), Zuid-Amerika (3), Noorwegen (2), Spanje en Portugal (1) en naar de vlootrevue in Spithead. Op deze 191 reizen heeft de „Rotterdam" in totaal afgelegd 1.666.929 zeemijlen, een afstand, welke overeenkomt met bijne 76 maal den omtrek van de aarde. Aan kolen werden verstookt 1.448.440 ton, aan proviand is uitgegeven een bedrag van ruim 13% millioen gulden en een gelijk bedrag werd aan gages aan het personeel uitbetaald. De „Rotterdam" is altijd een gelukkig varend schip geweest en bleef daarom veel langer met eere in dienst, dan de gemiddelde levensduur van groote transatlantische pas sagiersschepen. In Juni 1908 ondernam het schip zijn eersten tocht, terwijl de laatste reis van December 1939 dateert. De eerste daad na den oorlog 1914-1918 is geweest, naar Brest op te stoomen, om daar repatrieerende Amerikanen (soldaten) naar de Vereenigde Staten terug te brengen. Een van de laatste daden van het schip, tijdens dezen nieuwen oorlog, was van gelijke strek king. Ook toen nam het een groot continent in Europa vertoevende Amerikanen aan boord en bracht hen veilig in New-York. De „Rotterdam" was het vierde schip van dien naam. De eerste „Rotterdam" kon beschouwd worden als het pioniersschip van de H. A. L. Het mat slechts 1694 ton en kwam i nhet oprichtingsjaar 1873 in de vaart. De nu afgedankte „Rotterdam" meet 24.149 ton. De „Rotterdam" was het eerste schip, dat met een aantal hutten, voorzien van eigen badkamer, als noviteit kwam. Elf kapiteins hebben op de „Rotterdam" het gezag in handen gehad, mannen met typisch Hollandsche namen, waarvan velen nog herinneren aan de tijden van De Ruyter en Tromp. Wij geven hier het lijstje weer, opdat de lezer zelf oordeele Frederik Hendrik Bonjer (1908-'09). Herman Coene v. d. Zee (1909-'10). Geert Stenger (1915-'15). Jan Baron (1915-'24). Pieter van den Heuvel (1924-'29). Watze Krol (1929). Jan Klaas Lieuwen (1929-'32). Johan van Duiken (1932-'36). George Johannes Barendse (1936-'37). Pieter Lagaay (1937-'39). Theunis Stuut (1939). Doordat de „Rotterdam" zoo lang gevaren heeft, was er een zekere kern van de beman ning constant gebleven. Men vormde een familie en een club onder elkaar. Een groote kast met zilveren bekers en medailles getuigt van vele overwinningen in voetbal- en roei- wedstrijden, in den loop der jaren in drie werelddeelen behaald. In de St. Hildegardis-kerk. Zondag 7 Januari des avonds te 7 uur zal in de St. Hildegardiskerk aan de Blommers- dijkschelaan de eerste van de vier aange kondigde conferenties voor niet-katholieken worden gehouden. Deze conferenties worden gegeven door den Zeereerw. Hooggeleerden heer Dr. Nic. Th. J. Greitemann, professor in de Bijbel- kunde aan het Theologicum te Warmond. Dezen eersten avond zal Prof. Greitemann behandelen het Godsbestaan: God is de schepper van het heelal. Hij bestuurt en regelt alles. De toegang voor deze "conferenties is vrij. Ook katholieken hebben toegang. De Schot. „Waarom hebben de sirenes te Edinburg niet geloeid, toen de Duitschers een lucht aanval deden op Firth of Forth?" vroeg een Engelschman aan een Schot. „Omdat bjj ons de sirenes totaal geen effect hebben", antwoordde de man. „Het eenige middel om de Schotten naar de schuilkelders te krijgen, is op straat een collecte te organi- seeren". B. en W. hebben op vragen van het gemeen teraadslid ir. A. Plate met betrekking tot in deze gemeente aankomende vluchtelingen het navolgende antwoord gegeven. Met betrekking tot de in de vragen bedoel de vluchtelingen zijn verschillende catego rieën te onderscheiden. In de eerste plaats de vreemde vluchtelingen met een bepaalde be stemming, volwassen personen, die als nor male reizigers zijn te beschouwen. Deze per sonen zijn in het bezit van de noodige visa en reisbiljetten en zijn derhalve te beschou wen als transitreizigers. Hun verblijf in Ne derland is als regel van zeer beperkten duur. Aan de stations in deze gemeente is steeds politie, zoowel in uniform als in burger aan wezig, die deze vluchtelingen, zoo noodig kan terecht helpen.. De tweede categorie omvat de vluchtelin gen met een bepaalde bestemming, die als „.transport" aankomen, meestal bestaande uit kinderen. Deze transporten staan onder lei ding van leden van door den Minister van Justitie aangewezen vluchtelingencomité's. De gemeentelijke instanties hebben daarmede bij aankomst geen directe bemoeiing. Ten slotte is te denken aan vluchtelingen, die in een plotseling optredenden noodtoe stand binnen ons land komen en aan wie huis vesting zou moeten worden verleend. De cen trale leiding van het onderbrengen van even tueel in onze gemeente aankomende vreem delingen zal berusten bij de betrokken af- deeling van de gemeentepolitie, die daartoe reeds de noodige voorbereidende maatre gelen heeft getroffen. Samenwerking met eventueel op te richten comité's, die bereid zijn ter zake bemiddeling te verleenen, wordt daarbij tevens onder de oogen gezien. Aangiften van 4 Januari 1940. BEVALLENN. Meijer geb. In 't Hout z. P. v. d. Goes geb. Weststrate z. B. v. d. Steene geb. Dahlhaus d. J. C. Robben geb. de Koning z. G. Dekker geb. Heijster d. D. Viskl geb. Kruithof z. E. Klaassen geb. v. d. Wagt z. A. vanl Limburgh geb. van Lriel d. A. Butler geb. Vliegenthart d. E. H. Wentinck geb. Roelofse z. W. P. Kraal geb. de Geus z. G. W. Kleibergen geb. van Genderen z. M. G. Slechte geb. Brand d. A. Roos geb. v. d. Merwe d. T. J. Schmidt geb. Soeters z. A. P. Middelkoop geb. van Rosmalen d. A. M. Ravenschot geb. Sparnaaij d. P. C. E. Hartog geb. Banis z. J. M. Perdon geb. v. d. Wijdeven z. G. P. Niemansverdriet geb. Maasdam d. B. N. Kanij geb. v. d. Meer d. M. R. Schadee geb. Brion z. C. Oostveen geb. de Groot d. H. M. A de Vogel geb. Cornet z P J H Boersma geb Mol z. A. K. Frader geb. Harder z. W. Jeroense geb. Blonk d. ONDERTROUWD: G. Koolman jm 21 j. en J. Deurloo jd. 19 j.. Ranonkelstraat 23b C. Hel- mich 26 j. en L. de Kramer 21 j.t Schans 152d A v. Leeuwen 27 j. en A. v. Winssen 23 j., p/a. woonsch. L. Rottekade 112 G. v. Cappel- len 26 j. en M. Roovers 19 j., Ruilstraat 78b H. Dekker 26 j. en A. ter Smitten 27 j., Simon- straat 13b P. Duchateau 26 j. en L. Kuik 22 j.. Gouda J. v. Duin 26 j. en H. Bastian 23 j., Dr. de Visserstraa.t 28b N. Elward 31 j. en S. Bodaan 28 j., Amsterdam H. Greebe 23 J. en G. Valkhof 22 j., IJsselmonde G. Hage- metjer 22 j. en T. v. Loon 22 j„ Zwynenstraat 7a L. Hofman 27 j. en A. Vink 26 j., Ooster- vantstraat 10a B. Kathmann 25 j." en J. Al- lard 19 j„ Boschpolderplein 7c A. Kievits 25 j. en L. v. d. Steeg 23 j., "Herman Costerstraat 44a F. Kinnegen 25 j. en H. v. Alphen 18 j., Coloniastraat 22 J. Klop 21 j. en C. Ravestijn 18 j., Marnixstraat 88 A. Kleever 20 j. en M. v. Oort 29 j.. Hilledijk 163b W. Koenen 27 j. en A. Kruijthoff 28 j., Overschie D. Lar- rewijn 34 j. en B. v. Veenendaal 33 J., Putsohe- laan 54a H. v. d. Linde 30 j. en H. v. d. Voor de 29 j., C. F. Tieiestraat 11a IL v. Linden 19 j. en J. Flips 22 j.Charloische Jagedijk 116 G. V. d. Meer 28 j. en L. C. Kuiper 24 j., Rös. Manzstraat 94b H. Melieste 22 j. en J. Olree 18 j., Hudsonstraat 95a J. v. Ooijen 23 j. en J. v. Kal 20 j„ Kettingstraat 41a 'w. Prins 35 j. en C. v. Zijst 27 j., Reeuwijk W. Prins 27 j. en C. Tegelaar 20 j., Tuindersstraat 63a J. Steenbakkers 24 j. en A. Wijmans 19 j., Nieuwe Binnenweg 392b H. Steenbergen 22 j. en G. Verhoef 19 j., Ie Pijnackerstraat 140a W. Strik- ker 23 j. en A. v. d. Bergh 19 j., Warmoeziers- straat 46b F. Tempelaars 26 j. en N. de Lege 19 j., Zinkerweg 44b C. Gieselbach 23 j. en J. Meerman 32 j., 's Gravenzande P. de Goede ren 26 j. en B. Schouteren 19 j., Gerrit van der Lindestraat 113a C. Bakker 25 j. en H. Mul ler 21 j., Sikkelstraat 44b B. Barkmeyer 26 j, en J. Groeneveld 26 j., Overijselschestraat 110a G. v. d. Berg 22 j- en J. Bovekerk 19 j., Berkel- schelaan 3b W. Bergen 27 j. en M. Metaal 28 j., Just v. Effenstraat 33 P. Bloot 31 j. en C. Koster 31 j., 's Gravenweg 274/1 T. v. Dijk 35 j. en J. den Besten 32 j., L. Baa.nstra.at. 30a J. v. Eijkelenburg 23 j. en A. Simons 20 j., Rubroekstraat 21 M. Groeneveld 29 j. en A. Wöhler 29 j., Schiedam J. v. Hutzen 35 j. en A. v. Geemert 26 j., Wandeloordstraat 38c A. de Jongh 25 j. en H. Gnatowski 26 j., Ochter- veltstraat 23b C. v. Kwawegen 26 j. en E. Bellaard 21 j., P. Potterstraat 31b P. de lange 22 j. en J, Stedehouder 19 j., Zuidhoek 244a J. v. Nimwegen 27 j. en D. Gompel 25 j., Gou- vemestraat 123 J. Noordzij 24 j. en C. Stok 24 j., Borg. vliet 30a B. Nossent 26 j. en J. Brun- sting 20 j., Tolhuislaan 45b A. Schenk 29 j. en B. Bakker 26 j., Amsterdam J. Vermeulen 37 j. en H. de Jong 19 j., Hooglandstraat 146a L. Verroen 18 j. en M. v. Niedek 19 J., Heer Hugostraat 18b A. Vlodrop 27 j. en M. v. d. Pluilm 26 j., Maaskade 76c J. de Vos 23 j. en A. Bos 23 j., St. Andriesstraat 44a J. Vosber gen 27 j. en A. Stiebolt 23 j., Ziidewindestraat 102a A. C. de Vroedt 21 j. en W. J. Verhoef 22 j., Heer Nicolaesstraat 21a D. v. d. Waal 25 j. en E. Nolten 25 j., Amsterdam A. v. d. Werff 28 j. en E. Boot 28 j., Blommerdijksche'.aan 41b M. Willeboordse 25 j. en W. Verseeuw 22 j., Millinxstraat. 149b G. Willemse 28 j. en J. Lambregtse 23 j., v. AInhonstraat 4 J. v. Witzenburg 24 j. en M. Hordijk 24 j., Zweder- straat 19a. GEHUWD: E. F. Zweers jm. 25 j. en B. P. In •t Veld jd. 26 j. OVERLEDEN: H. Kattenburg wede. v. H. Kat tenburg 59 j. M. J. v. d. Arend d. 10 m. M. L. Laffree wedr. v. G. v. Oosten 76 j. C. Kloot wijk ongeh. vr. 77 j. J. H. Meijer wedr. v. J. E. v. d Spiegel 73 j. J. G. A. Klarenbeek d 1 j J. de Gelder ongeh. vr. 24 j. G. Visser vr. van R. de Groot 74 j. E. v. d. Stoep vr. van B. v. d. Ree 44 j. J. Pors m. vani M. Heenes 74 j. W. C. v. d. Laan vr. van H. J. du Pon 82 j. T. Mol m. van M. W. Bijl 70 j. H. A. de Jong ongeh m. 31 j. M. J. Stevens vr. van J. H. Lemmens 80 J. Voortls als levenloos aangegeven: A. C. v. d. Berg geb. Jongebreur d, J. G. Seegers geb. v. d. Lingen d. Der traditie getrouw heeft de R.K. M. S. Aeolus" een Nieuwjaarsbal gegeven. Er heerschte in Bristol-Majesticbar al een ge zellige sfeer, toen de vice-voorzitter, de heer R. Gadron, de vele aanwezigen verwelkomde en er vooral op wees, dat het onderling con tact niet alleen op balavonden wordt gevon den en het eigenlijke doel van de vereeniging niet vergeten mag worden. Jan Vlietstra en zijn Brighton Syncopaters, dapper bijgestaan door Martin van Schie, zorgden voor een geweldigen climax in de stemming, zoodat voor velen het klokje van gehoorzaamheid te vroeg sloeg. „Aeolus" kan met groote voldoening op een uitermate geslaagden avond terugzien. ZONDER VERGUNNING. De Nederl. Sierteeltcentrale heeft in de afgeloopen dagen een zeer groot aantal tuchtrechterlijke verklaringen doen opma ken tegen kweekers in het Westland om dat zij chrysantenmoeren hadden staan zon der in hetb ezit te zijn van de vereischte vergunning. De Bond van Bloemenveilingen stelt zich echter op het standpunt dat chrysantenmoe ren niet zijn te beschouwen als snijbloemen en daarom deze vergunning niet noodig is. Het dagelijksch bestuur van den Bond heeft zich onmiddellijk met de Sierteeltcen trale in verbinding gesteld om een oplossing te vinden. KOSTELOOZE IN- EN HERINENTING. Op Zaterdag 6 Januari is er wederom ge legenheid tot kostelooze in- en herinenting ten huize van Dr. K. M. Knip aan de Prins Hendrikstraat. Gisteren hebben groote scharen schaatsen rijders op de Bergsche plassen de ijssport be oefend. Het begon des morgens vroeg en duurde tot zeer laat in den avond. Vooral de banen achter Lommerrijk werden druk be zocht. Er waren op den dag ca. 900 bezoekers, terwijl de controle des avonds bijna 1500 be- talenden heeft genoteerd. De meeste schaat senrijders die niet op de banen van de ijsclub réden, kozen den Bergschen achterpias, omdat ze daar meer uit den wind rijden dan op den Voorpias. Het ijs op dezen laatsten is, uitgeno men een strook langs de Strekkade nog niet heel mooi. Het bestuur van de Hillegersbergsche IJs club, die reeds 31 jaar bestaat, heeft gisteren besloten, om de banen voor het Plaswijck- paviljoen open te stellen, ondanks het geschil dat men met het bestuur van de stichting Piaswij ck-park heeft. Met de hulp van een aantal werkloozen werd heden alles gedaan, om vanavond gereed te zijn. Er worden geen dag- of avondkaarten verkocht en dus geen éntreegelden geheven. De toegang tot de banen staat open voor leden, en men kan zich elk oogenblik voor het lidmaatschap aanmelden. Wanneer de vorst blijft aanhou den worden er aanstaande week wedstrijden en een ijsfeest georganiseerd. Gistermiddag is op het ijs van de Bergsche achterpias bij het land van Poot, de 70-jarige L. v. d. K., wonende Nieuwe Binnenweg te Rotterdam, gevallen met het gevolg dat hij zijn rechterdij been brak. Hij is door leden van de Vereeniging E. H. B. O. uit Rotterdam, die op de plassen aanwezig zijn, op een ladder naar Lommerrijk gedragen, vanwaar hij, nadat hem de eerste hulp was verleend, met een auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Bergweg is gebracht, waar hij ver pleegd wordt. De ijsbaan van de ijsclub „Thialf" te West- IJsselmonde is nu voor het publiek openge steld. Des avonds is de baan verlicht. Het ijs is in pracht-conditie. DAT LIEP GOED AF. Tijdens een schietoefening sprong de re volver van den veldwachter C. G. Lagrouw uit elkaar. Wonder boven wonder bekwam niemand ernstig letsel. WEINIG ANIMO. Dat het inenten in deze gemeente nog niet erg populair is, blijkt wel hieruit, dat in het afgeloopen jaar geen inentingen te gen roodvonk of diphteritis plaats vonden, terwijl er slechts 4 meisjes en 2 jongens kos_ teloos tegen de pokken werden ingeënt. GESLAAGD. Mej. H. J. Weideman alhier, is te Apel doorn geslaagd voor het kraamdiploma. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor de leden van het Maatschappij-Zie kenfonds en het Rotterdamsche Ziekenfonds zullen vanaf Zaterdagavond 7 uur tot Zon dagavond 11 uur dienst doen: Dr. G. D. Bir- nier, Schiedamscheweg 56, tel. 374. Dr. E. J. Linzel, Hoflaan 15, tel. 312. Geopend is de apotheek G. A. H. v. d. Corput, Schiedamscheweg 89, tel. 224. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Hermien, dochter van R. Stoop en E. Boetje, Verpl. Chasséplein 1. Aard, zoon van P. Groeneveld en A. E. van Mourik, Westnieuwland 81. Willem, z. van W. Zegers en N. Hahn, P. Heinstraat 48. Wilhelmina C., d. van M. Bagchus en C. Charité, VI. Ambacht, Burg. de Bordes- pein 1, tijdelijk Binnensingel 17/2. Cor nells H., z. van N. van den Berg en IJ. Moerman, Eendrachtstraat 9. Aafke T., d. van M. Kuiper en B. van Hattem, aan boord. Coöperatieve I Johannes M., z. van F. Th. Buckers en P. M. Kerklaan, Hoog, straat 3. ONDERTROUWD: M. J. Verkade 27 j., Haarlemmermeer (Hoofddorp Schipholweg 3) en J. A. Witberg 22 j., VI. Jac. van Dijk- straat 18. J. M. de Keijzer 26 j., Apel doorn, Rosariumstraat 45 en G. M. Buisman 23 j. VI. Schiedamscheweg lOd. A. van Oosterhout 26 j. VI. Emmazijstraat 15 en M. van Buuren 22 j. VI. Diepenbrockstraat 14. L. van Woerkom 25 j. Schiedam, Stephen- sonstraat 36 en G. van der Vlies 17 j., VI. Kortedijk 77. J. H. Mersch 23 j., VI. Am bacht, Lelystraat 12 en G. J. van Zwieten 20 j., VI. Pr. Hendrikstraat 9. M. Assen berg 33 j. VI. Boschlaan 14 en A. H. van der Lugt, 22 j. VI. 2e Maasboschstraat 2. J. J. van Lith, 23 j. VI. Oosthavenkade 79 en P. J. van Haren 24 j. VI. Callenburg- straat 118. M. van Spanckeren 23 j., Rot terdam, Agnissestraat 59a en A. de Jong 21 j., VI. Krugerstraat 40. GEHUWD: G. J. Wissenburg 26 j. en G. W. M. van Vugt 24 j. N. P. Wijker 24 j. en T. van der Lugt 18 j. A. Harteveld 25 j. en L. M. van Saus 22 j. K. van der Waal 25 j. en J. Hoogenboezem 21 j. J. J. Siezen 28 j. en A. de Boom 28 j. OVERLEDEN: B. van Rikxoort 68 j., echt- genoote van K. IJdo, Aert van Nesstraat 33 A. Willems 87 j., weduwe van J. H. Schoon, Joz. Israëlsstraat 23 S. Hartog 3 weken, dochter van N. Hartog en S. Ver- kouter, Groen van Prinstererstraat 33. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen bij: Versteeg, Jac. v. d. Windt- straat 12, eenig geld; Nieuwstraten, Maas straat 33, huissleutel; Politiebureau, rijwiel plaatje en rozenkrans in étui; Meyboom, Groen van Prinstererstraat 142, lederen hand schoenen; de Raat, Steynstraat 18, paar gla cé handschoenen; Bekker, van Kinsbergen- plaats 29, gouden bril; van der Bos,. Maas straat 28, motorhandschoen; Kenson, Joz. Israëlsstraat 39, bril; Terleth, P. K. Dros- saartstraat 81, gewichtje; Boorder, Da Costa- straat 2, lorgnet; de Bruyn, Haydnstraat, portemonnaie met inhoud; W. de Bruyn, A. Tuinstraat 21b, Schiedam, blauwe overall; Boerdam, Emmastraat 29, portemonnaie met inhoud; Oprei, Baljuwstraat 5, portemon naie met inhoud; Netten, Emmastraat 14, rijwielplaatje; Roodenburg, Maassluissche- dijk 129, portemonnaie met inhoud; Smits, Rijkestraat 15, rijwielplaatje; Don, Arn. Hoogvlietstr. 17, boodschappentasch; Oran jelaan 31, Vlaard. Ambacht, twee gebreide wanten; Politiebureau, VI. Ambacht, bruin grijze ceintuur; van Minnen, Spoorsingel 102 oorknopje; Foet, Havenstraat 22a, hand schoen; Gemeentereiniging, hond; Verkade, Zuidbuurtscheweg 2, sleutel van schaats; van der Pijl, van Leydenshofje 17, kinder schoentje; Moerman, Pieter Verkadestraat 18, sjaal; van Everdingen, P. C. Hooftstraat 8, glacé handschoen. HET IJSVERMAAK. Volop wordt er thans gereden op de Vlaar- dingsche Vaart en de Vlieten. Tal van West landers zijn reeds in Vlaardingen geweest om de bekende Vlaardingsche jjsmoppen te halen. De oudere Maassluizers herinneren zich nog heel goed den glorietijd van de glasfa briek. Honderden arbeiders vonden daar werk en de bedrijvigheid in onze stad nam belangrijk toe. Thans ziet men vanaf het sta tion reeds 20 jaar het troostelooze beeld van vervallen gebouwen, de herinnering aan een grootsch verleden. Thans heeft, zooals gemeld, de tegen woordige eigenaar, de Union des Ferre- ries Mécaniques Beige, het sloopen van haar fabriek aan de firma J. de Waard te Schiedam opgedragen. Kort na den vorigen oorlog werd de fa briek stil gelegd. Wel gingen af en toe ge ruchten, dat zij opnieuw in bedrijf zou wor den gesteld, maar telkens bleken zij op on waarheid te berusten. De oppervlakte van het fabriekscomplex, waaronder gebouwen, laschovens, schoor stenen enz., bedraagt 14.000 M2. De duur van het sloopen wordt op zes maanden gew schat. WERKVERSCHAFFING. De werkzaamheden in de werkverschaf fing te Rozenburg, waar ruim 40 arbeiders uit onze gemeente werkzaam waren, zijn in verband met de vorst stilgelegd. De 24-jarige M. Krijger, wonende alhier, is gisteravond op den hoek van den Ringdijk en den Molensingel gevallen door het slippen van zijn rijwiel door gladheid. Hij brak zijn rechterdij been. De eerste hulp is hem ver leend door dr. Hoogvliet, die er juist pas seerde. Hij is vervolgens naar Eudokia te Rotterdam gebracht en daar ter verpleging opgenomen. Zal ik er misschien één pakhet van maken, dame? Dat is goed, maar laat z'n bee. ten er buiten, (Ric et Rac)'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2