s „ADRESSEN" GARAGEWALDO" M A Taxi's. Rijles. Auto's zonder chauffeur. Relaties 5 Weer verwachting. mm STADSNIEUWS. ROTTERDAM. ZATERDAG 6 JANUARI 1940 WERKLOOZEN VAN RIJKS STEUNREGELING naar Maatschappelijk Hulp betoon. B. en IV. antwoorden den heer Collê. NIEUWJAARS-INTIEME VAN EXCELSIOR. TC T M V -wintprnrnoramma roeiinë der slavernij. De Vroegmis is te 8 XV. j. m. vwimei[uugictmm<t uur en [le Hoogmis te 10 10 uur. Na de Hoog_ MEDISCHE ZONDAGSDIENST. SCHAKEN. BIOSCOOPNIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Dr. W. Heere komt spreken over het bevolkingsvraagstuk. ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS GEVONDEN VOORWERPEN. N.V. KatwijU's Glashandel, Telef. 68735 F. Offerman, Hagastraat 34; grijs wollen Duizenden platen triplex FRANS VAN THIENEN KETHEL. PAROCHIE VAN DEN H. JACOBUS. In het Zuid-Westen; Meest I zwakke Zuid-Oostelijke tot Zuide- lijken wind, afwisselend bewolkt, Z Z temperatuur om het vriespunt, Z - geen neerslag van beteekenis, kans 5 - op mist. Z - Voor het overige deel van het - - land: Nevelig tot helder of licht - bewolkt, droog weer, des naehts strenge tot matige, overdag ma- r tige fot lichte vorst. - Meest zwakke Zuid-Oostelijke z fot Oostelijken of Noord-Oostelij- H ken wind. I - ZONDAG. I H Zon op 8.09. Zon onder 16.Ü2. "r. Z Maan op 5.58. Maan onder 14.37 Z Wielrijders lichten op van 16.33 Z Z tot 7.39. MAANDAG. r Zon op 8.09. Zon onder 16.04. jr Maan op 6.49. Maan onder 15.33 Wielrijders lichten op van 16.34 r? tot 7.39. Z n <1 ernstige val. HILLEGERSBERG. HET PROGRAMMA VAN DE CINEAC. DAGELIJKSCIIE ONGEVALLEN. ONGEVALLEN OP HET IJS. VOORBURG. JUBILEA. HOEK VAN HOLLAND. ondertrouwd: j. b v d Beek 30 SCHIEBROEK. Door het lid van den Raad, den heer W, Collé waren de volgende vragen gesteld; 1. Is het juist, dat aan meerdere steun trekkende werkloozen is aangezegd, dat zij met Ingang van 1 Januari a.s. uit de onder steuning worden afgeschreven? 2. Zoo ja, kunnen B. en W. dan mede- deeen: a. om welke redenen en het aantal derzulken; b. of overschrijving naar Bur- gelijk Armbestuur zal plaats vinden; c. in dien dit laatste geschiedt, worden dan kor tingen toegepast en zoo ja, hoe groot zul len die zijn? 3. Indien bij overschrijving n§ar B. A. be doelde af te voeren ondersteunden schade ondervinden, zijn B. en W. dan niet van oordeel, dat iedere vermindering van inkom sten, zeker in de huidige omstandigheden onverantwoordelijk is en de reeds heerschen- de nood in die gezinnen ernstig zal vergroo- ten? 4. Zijn B. en W. bereid, indien het onder 3 gevreesde juist mocht zijn, de uitkeering van B. A. dan gelijk te stellen met de door bedoelde ondersteunden thans genoten steun- uitkeering? Naar aanleiding hiervan wordt het vol gende medegedeeld: Zooals door den Wethouder van Sociale Zaken reeds in de raadsvergadering van 6 October 1939 is medegedeeld, moet op aan wijzing van het Departement van Sociale Zaken een aantal werkloozen van de Rijks steunregeling worden afgevoerd. Dit geschiedt, deels omdat deze nrfenschen reeds van vóór 1 Juli 1929 werkloos zijn, deels omdat zij geacht worden tot de cate gorie van de z.g.n. „zelfstandigen" te be- hooren. Het aantal van hen, die met ingang van 1 Januari a.s. van de Rijkssteunregeling moe ten worden afgevoerd, bedraagt 30. Voorzoover deze menschen op 1 Januari a.s. nogi werkloos zijn en-niet door anderen kunnen worden geholpen, zullen zij door Maatschappelijk Hulpbetoon worden ge steund.. Zooals als hekend mag worden veronder steld, wordt bij Maatschappelijk Huipbetoon ieder geval op zichzelf beschouwd. Zonder deze vraag bevestigend te beant woorden, kunnen wij wel zeggen, dat de bezwaren, die aan dezen van Rijkswege verlangden maatregel zijn verbonden, door ons ter dege worden gevoeld. In bestendi ging van den bestaanden toestand kon ech ter van Rijkswege niet worden berust, daar het hier een uitzonderingspositie betrof, waarin alleen- Schiedam verkeerde. B. en W. kunnen hieraan toevoegen de mededeeing, dat aanvankelijk van Rijks wege 15 Juli j.l. als datum was aangeno men. waarop de betrokkenen van de Rijks steunregeling móesten worden afgevoerd. Na ernstige besprekingen is toen als datum aangegeven 1 Januari a.s. voor de eene helft van de betrokkenen en 1 Januari 1941 voor de andere helft. Het bevorderen van den in deze vraag be doelden maatregel, die zoo principieel zou ingrijpen in de werkwijze van den Gemeen telijken Dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon stuit op bezwaar. De betrokken Gemeentelijke Diensten blijven echter werkzaam den betrokkenen zooveel mogelijk behulpzaam te zijn bij het zoeken naar werk, zoodat getracht zal wor den de voor de gezinnen nadeelige gevolgen van dezen maatregel zooveel rn,. eiijk weg te nemen. Schuilge 'egenheid op Hoogvliet. Door het lid van den Raad, den heer W. Collé, waren voorts nog de volgende vra gen gesteld: 1. Is het U bekend, dat in de werkver schaffing te Hoogvliet, voor de aldaar te werkgestelde arbeiders, in geval van regen geen behoorlijke schuilplaats aanwezig is? 2. Dat voor schuilplaatsen alleen beschik baar worden gesteld een paar afdakjes wel ke aan een zijde geheel open zijn? 3. Zijn B. en W. niet van oordeel, dat ÉS® Kwamen deze pijpen ongebroken aan Een sportief viertal, dat op de schaats den tocht van Rotterdam naar Gouda maakte en met een extra lang formaat Goudsche pijp weer de terugreis naar de Maasstad heeft aanvaard. voor arbeiders, welke vaak met natte klee ding aan in open schuilplaatsen moeten ver blijven gevaar voor hun gezondheid ont staat? 4. Zijn B. en W. bereid bij de bevoegde autoriteiten aan te dringen op spoedige plaat, sing van een behoorlijke schaft- en schuil plaats. Naar aanleiding hiervan wordt het vol gende medegedeeld: Ad. 1 en 2. De schuilgelegenheid tegen regen bij de werkverschaffing te Hoogvliet verschilt volgens onze inlichtingen r niet van het gewone type, dat reeds jaren bij andere werkverschaffingen in gebruik is. Ad 3. Dat dit type gevaar oplevert voor de gezondheid van hen die daarvan bij re genweer gebruik maken, is ons niet bekend. Ad 4. Volgens de nog steeds geldende regeling moeten klachten van georganiseer de tewerkgestelden worden ingediend bij hun vakorganisaties; van niet georganiseer de tewerkgestelden bij ons College. Van de tewerkgestelden zijn geen klachten over de schuilgelegenheid bij ons College binnengekomen, zoodat er voor ons geen aanleiding bestaat hieromtrent bij hooger autoriteit voorziening te vragen. Dinsdag 9 Januari a.s. zal de R. K. S. V. Excelsior in gebouw Musis Sacrum haar Nieuwjaars-intieme houden. O.m. zal het duo Thomasvaer en Pieternel voor het voetlicht treden. mis blijft het Allerheiligste den geheelen dag ter aanbidding uitgesteld. Te 7 uur Lof ter eere van het II. Hart- met Rozenhoedje en Litanie van het H. Hart. Maandag, Dinsdag en Woensdag slechts eene H. Mis te 7.20 uur en kwart over 8 uit reiking de^ H. Communie. Donderdag komen de kinderen biechten te 12 uur en de alg. H. Communie is. Vrijdag onder de H. Mis van kwart voor 8. Vrijdag 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Litanie en Acte van Toewijding. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 45 en van half 78 uur. De zelatricen van het H. Hart en van den H. Geest worden verzocht deze week hun offertjes op te halen en af te dragen. Deze week geen Kruisvaart en op Maan dagavond K.J.M.V. Intenties der II.H. Missen. Morgen zullen de volgende geneesheeren voor spoedgevallen aanwezig zijn: J. A. H. v. d. Berg, L. Nieuwstraat 175; H. C. v. d. Broek, W. de Zwijgerlaan 23; S. v. Griet- huysen, B. Knappertlaan 154. Geopend zal zijn de apotheek van de fir ma v. Westendorp, Singel hoek Emmastr. en de Rembrandt-apotheek, Rembrandtlaan 5 die beide in de komende week tevens de nachtdienst waar zullen nemen'. „E. S. S." Ie tiental speelde Dinsdag avond in zijn clublokaal „De Amstelbron" Broersvest 13 één competitiewedstrijd voor den Rotterd. Schaakbond, klasse la, tegen N. R. S. V. 3 en won dezen met 73 en vorige week E. S. S. 2 tegen Maassluis 1 met 64. Passage-theater draait deze week na de journaals „De Gevangene van Zenda" met in de hoofdrollen Ronald Colman en Made leine Carroll. Het is het verhaal van een Engelsch officier die op een vacantiereis in het land omt waar een verre neef van hem juist de volgende dag tot koning ge kroond zal worden. Sprekend lijkt de En- gelschman op de a.s. koning. Er zijn echter lieden die de kroning willen verhinderen. Onder hen hoort zijn half-broer Michael. Deze laat hem iets drinken waardoor hij tijdelijk bewusteloos wordt. Dan neemt de Engelschman de plaats in en de kroning wordt toch een feit evenals het huwelijk van den koning. Veel heeft daarna nog plaats, maar alles komt op zijn pootjes te recht. Na de pauze gaat „Ik eisch gerechtigheid" Het is het verhaal van een professor in de rechten die tijdens zijn vacantie als speciale officier van justitie gaat optreden om de GEBOREN: Suzanna, d. van D. Houtman en C. B. Zwanenburg, Broersvest 50. Passage-theater. Antonius, z. van F. Odijk en A. P. van Os Boerhavelaan 1. Bernardus H., z.van J. W. de Nijs en W. v. d. Steen, Stationstraat no. 42. OVERLEDEN: G. van Os 71 j., B. K.-laan 59. C. B. Houtman 2 j., Broersvest 50. De secretaris schrijft ons: 'n Sympathieke brief op een dringend be roep! „U komt toch, doctor?" En het ver haaste antwoord luidde: „inderdaad, 18 ja nuari ben ik om 9 uur in den R. K. Volks bond, maar denk er om: het onderwerp is ontzaglijk uitgebreid; ik meen een alge- meene oriëntatie omtrent beteekenis en pro blemen te geven; als maar begrepen wordt, dat dit wellicht het grootste probleem van den modernen tijd is"! Als deze geleerde naam, die steeds een onderwijzersauditorium urenlang tot de laat ste minuut weet te boeien, zóó schrijft, dan weten wij, dat onder razend felle schijn werpers een stuk historie en acute gebeurte nissen worden belicht. Ja, het is goed gezien van de K. J. M. V. om in het kader van het familieprogram dezen eminenten spreker dit aller belang wekkendste probleem te laten behandelen. Weer vragen wij daarom aan den Schiedam- sche Katholieken Middenstand om op dezen avond tegenwoordig te willen zijn. De aankondiging geschiedt juist daarom zoo vroegtijdig, opdat ieder Hanzelid of lid van dén W. M. nu reeds dezen avond zal vrij houden. De actie naar een nieuwe ge meenschap kan niet worden gevoerd, zonder de kennis der problemen van de huidige samenleving. Recollectie. Volgens den wensch van den oud-mode rator heeft de K.J.M.V. getracht nog meer te streven naar godsdienstige verdieping. De eerste recollectie, gehouden in de fijne sfeer van de kapel in de Dr. Noletstichting en glashelder behandeld door den moderator, zy hiervan het voorbeeld. Zondag 7 Januari, des avonds om 6 uur volgt de tweede recol lectie, wederom in dezelfde kapel. Geen lid ontbreke! Nationaal programma. Donderdag 11 Januari bespreekt de mode rator het vijfde punt van het nationaal pro gramma, getiteld: „Het gezin, ons voornaam ste levensmidden". Helaas is voor zpoveien het gezin geworden tot het milieu, waar men alleen komt om te eten en te slapen. In dit onderwerp zal worden aangetoond, hoe be vruchtend het gezinsmilieu behoort te wer ken, niet alleen door voorziening ip de louter materieele behoeften, zooals kleeding, voe ding, dekking, maar vooral door vervulling van de geestelijke behoeften, karaktervor ming, godsdienstzin, beschaving en cultuur enz. Voorts zal het bestuur na de drukte van het Kerstfeest voor de armen, eigen kerst misviering en pondsactie, zich weer volkomen gaan wijden aan de innerlijke K. J. M. V.- aangelegenheden. Nieuwe voorstellen over 'n filmavond, vastenavondviering e.d. komen dan ter tafel, Een belangrijke agenda. Gedurende de in het tijdvak van SU De cember 1939 t.m, 5 Januari 1940 gevonden voorwerpen, zijn op werkdagen tusschen en 2 uur aan het Hoofdbureau van Politie alhier terug te bekomen. Bril in étui, 2 belastingbiljettan; cein tuurs ;dop van radiateur en idem autowiel; div. handschoenen; oogenschermkap; kinder_ portem. met inhoud; div. sleutels; schaats; wieldop van auto; een paar kaplaarzen; Bij vinders: armbandhorloge, J. Baars, Bleekerstraat 15; gouden damesarmband, H. Krabbendam, Overschieschestraat 104 c; actetasch met brood, A. Beukers, Hollandia, Vellevest; armbandje, G. Wynholts, Snel- liussingel 52; bontkraagje, C. Gudde, Ver brande Erve 3; bril met hoornen montuur, J. Hoek, Vondellaan 43b; ceintuur, H. Kleis van Dijkstraat 15a; mantelceintuur, R. van Leeuwen, Zwartewaalsehestraat 57a; bruin dekkleed, Kranenburg, Doesastraat 30b te Rotterdam; wollen das, T. Slavenburg, Tiel- man Oehmstraat 11a; pondsgewicht, K. Daalmeijer, Vlaard.dijk 99b; bruin hondje met halsband; L. Veenstra, Buys Ballotsin gel 12b; blauwe dameshandschoen, C. M. Dons, W. Brouwerstraat 31b; heerenglacé handschoen, H. Sla, Aleidastraat 92; idem, handschoen J. van Zellem, Rozenburgerstr. 30; ruige fox, G. van der Horst, Houtstr. 6; bruine dameshandschoen, C. van Wal- sum, Ploegstraat 15; dameshandschoen met ritssluiting, J. Moleyhuyzen, Broersveld 58a; heerenhandschoen, P. A. Muisson, Broersveld 10; wit wollen handschoen met koordje en grijze wollen handschoen, A. Reusman, A. ronde stokken en latten in alle maten. Ondern. A. G. SINGEL 41—45 van Dorp TELEF. 67-57-0 Broersveld 123. Tel. 69799. Opslagpl. Baan 40-42 j Muisstraat 29; horloge met ketting, J. Klep- ke, Middelh.straat 23; bruine kinderhand schoen, J. Fonke, Alb. Thymstraat 18a; glacé handschoen, W. Groenendaal, Hellev.straat 4a; padvindersmes, A. Vlugman, van Beve renstraat 18; nummerplaat, Hoofdbureau van Politie: H-49477, kinderportem. met inhoud, D. Kamp, v. Beverenstraat 4a; damesportem. met inh. C. J. A. Vis, P. de Hooghstraat 3a; wit metalen hondenpenning, H. Mookhoek, Heerenstraat 57; psamboekje, M. Smit, Zuid- landschestraat 16; portem. met inh., J. v. Dui. keren, Brugmansstraat 43b; portem. met inh" G. Baars, Boerhavelaan 46b; fietsplaatje, G, Spronk, Hoofdstraat 89a; rozenkrans, J. Zuidgeest, Galileistraat 27a; reisdeken, M. J. Bak, Bosboomlaan 3; kosteloos fietsplaatje, F. Hyster, Gordenstraat; rozenkrans, F. H. Bonefaas, Stationstraat 22b; kosteloos fiets plaatje, B. F. H. Engering, Hoogstraat 180; reisdeken, Geveke, Korte Dam 9; 2 sleutels aan ring, A. Wolthuis, Leliestraat 34; sleutel, F. Terhaar," Broersveld 14c; rjng met 6 sleutels, A. Smit, Ouddorpschestraat 16a; sleutel, T. Heisbroek, Gasstraat 27; stempel Zoetmulder, Oosterstraat 94b; vulpen, N. de Gorter, B. K. O.-laan 159; blauw wollen kinderwantje, D. Pellen, Noordmolenstr. 12. Indien een gevonden voorwerp door den eigenaar is afgehaald bij een vinder, wordt hiervan mededeeüng verzocht aan het Hoofdbureau van Politie alhier. Weekagenda. Heden de Zondag onder het Octaaf van Drie Koningen, tevens feest van het H. Huis gezin en eerste Zondag van de maand; .Eucharistische dag en algemeene H. Com munie voor de mannel. en vrouwel. jeugd. Onder de II.H. Missen de jaarlijksche col lecte voor de Afrikaansche Missiën tot uit- Zondag 7 Jan., te 8 uur Jrgt. voor Adrianus Olsthoorn en Gerarda van Vliet; 10.10 uur H.D. voor het geestel. en tijd. welzijn der parochie. Maandag 7.20 uur H.D. voor Joannes Adrianus van Rijk. Dinsdag 7.20 uur Jrgt. voor Catharina de Vreede, weduwe van Ant. Maat. Woensdag 7.20 uur overL fam. Olsthóorn de Vette v. Mil, Donderdag 7.20 en" 8 uur Clasina Rade maker. Vrijdag 7 uur Weekdienst voor Antonius Goeman; kwart voor 8 Jrgt. voor Theodorus v. Noort. Zaterdag 7.20 uur Maandd. voor Leon. Roo iing en Anna Wilh. Langelaan; 8 uur Maandd. voor Wed. BrinkmanHeijdra. Zondag a.s. 8 uur H.D. voor geestel. en tijd. welzijn der parochie; 10.10 uur H.D. tot in tentie van dankbaarheid. HET IJS. Het aanhoudend vriezend weer heeft de laatste dagen weer heel wat Jiefhebbrs van de Hollandsche wintersport op het ijs ge bracht. Vooral de polderslooten zijn op enkele plaatsen vaak druk bezet met schaat senrijders. Zeer te betreuren is het evenwel dat velen op het mooie ijs op de weteringen en polder slooten geen bevrediging vinden en de Pol dervaart uitkozen voor het maken van een baantje Meerderen volgen dit voorbeeld en het tragisch ongeval van gisterenavond moge ook in de eerstvolgende dagen wel als een ernstig vermaan tot ieder schaatsenrijder doordringen. De Poldervaart is een sterk stroomënd water en op vele plaatsen vaak onbetrouwbaar. Daarom was het plaatsen van waaz-schuwingsborden, vooral bij bruggen, dringend gewenscht. HET IJS EISCHT EEN SLACHTOFFER. Gisterenavond omstreeks 5 uur waagde de 12-jarige Zwaantje Bergsma zich op het ijs aan de Poldervaart onder de gemeente Ke- thel. Het ijs is ter plaatse wel goed, doch onder de spoorbrug van de lijn Schiedam Vlaadingen is het nog niet sterk genoeg en hier zakte het meisje door. het jjs. Na een kwartier werd zij uit het water ge haald door den heer A. Post, molenaar van den polder Nieuwland. In afwachting van de komst van den dok ter, hebben E.H.B.O.'ers kunstmatige adem haling toegepast. Spoedig arriveerde dr. P. v. d. Kuy uit Kethel ter plaatse. Na eenigen tijd kwam ook de zuurstofkoffer van de Ke- thelsche E.H.B.O., waamede men nog 3 uur kunstmatige ademhaling heeft toegepast, ech ter zonder resultaat, Het lijkje is naar de ouderlijke Woning aan de Breedestraat te Kethel overgebracht. Een tragische bijzonderheid is, dat het slachtoffer een meisje was van een tweeling Rondom 32 gr. Fahrenheit. ür Z l oor de wielrijders. P ims CYCLOON TEISTERT SALATKA. - Te op heefteen hevige cycloon gewoed, ivaardoor aanzienlijke materieele schade werd aangericht. Het militaire ziekenhuis had het zimar te verantwoorden, een groote boom werd ontworteld en nam een deel van het gebouw mee. Persoonlijke ongevallen kwamen gelukkig niet voor Bovenstuk van een zij-altaar bestemd voor de R.K. kerk te Wintelre (N. Br.); een relief tableau, voorstellende den H. Domi- nicus. Het relief werd vervaardigd in het atelier van den edelsmid Jac. Wijnhoven te Eindhoven en ontworpen door architect F. Schütz. bandieten te bestrijden die op ergerlijke wij ze in zijn stad te keer gaan. In het begin faalt hij geweldig totdat hij merkt dat zijn staf van medewerkers hem bedriegt. Hij gooit ze er allen uit en neemt zijn vroe gere leerlingen in dienst. Met hen weet hij in korte tijd het heele mysterie op te los sen en de hoofddaders te arresteeren. Voor volwassenen. Monopole-theater. Het is reeds een zestal jaren geleden, dat de eerste Hollandsche' sprekende en zingen de film „de Jantjes" werd vertoond als pre mière. Een succestocht ving toen aan maan den, zelfs jaren trok de film volle zalen en thans nog zijn er massa menschen die dit filmwerk, waaraan nog vele fouten bleven vergeleken bij latere producten der Neder- landsche filmindustrie, nog eens willen zien. Zij hebben hiertoe thans de gelegenheid in het Monopole-theater. Men kan weer genieten van het sappige Jordaansch en de leuke liedjes die allen verhalen van het leven der volbloed Am sterdammers. Het voorprogramma wordt gevuld met het Profiltinieuws en een spannende film, waar van de titel reeds veel doet vermoeden „De geheimen van het Diamant-eiland". Vüiülü! - 'n Driehoekig bord (pun! naar boven) met rood en rand is de waarschu wing voor mogelijk gevaar. Rond 2ijn verkeers borden, die een verbod gf een gebod inhouden. De 63-jarige koopman E. K., verblijf hou dende in een logement in de St. Laurensstraat, was op Oudejaarsavond komen te vallen. Hij klaagde over pijn in het linker been en moest naar bed worden gedragen. Hoewel zijn toe stand verergerde, wenschte hij niet dat. er een arts geroepen werd, doch Donderdag ging zijn kostbaas eigener beweging er toe over, een dokter te waarschuwen. Deze consta teerde, dat de man het linker been gebroken had en liet hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoeren. Mede door het lange wachten hebben zich complicaties voorge daan, zoodat het been zeer vermoedelijk geamputeerd zal moeten worden. 6 Jan.: Tivoli-sehouwburg, Meneer Topaze (Ruys-ensemble), 8.15 uur (volw.) 7 Jan.: Tivoli-sehouwburg, Meneer Topaze (Ruys-ensemble), 8.15 uur (volw.) 10 Jan.: Doelen, Harmonie-concert, 8 uur. Dagelijks: Groote Schouwburg, Jolijt (Bouwmeester-schouwspel), 2 uur, Zondag ook 2 uur (volw.) Bioscop en: Goedgekeurde program ma's tot en met Donderdag 11 Januari iu: Studio: Levensavond (voor volw.); Thalia: t Zit in de lucht; Arena: Sterren gaan naar Hollywood (boven 18 jaar); Grand: Kouwe drukte; Luxor: Hoera, ik ben papa (volw.); Lumière: Alleen engelen hebben vleugels (boven 18 jaar); Olympia: mr. Moto en de schat in het Oosten en Terreur in Texas (bov. 18 jaar); Scala: Je kunt 't toch niet mee nemen; Colosseum: Marionetten en De gou den kooi (voor volw.); Prinses: Neen, mijn dochter, neen en De tuin der vreugde (volw.); Corso: Een vrouw verloor (volw.); Capitol:' Broadway serenade (volw.); City: mr. Moto en de schat in het Oosten; Centraal: De flui tende pijl en Wees op uw hoede (boven 18 jaar); Victoria: Het meisje met de 7 bont mantels en Ik ben Sebastian Ott (volw.); Ooster: De hond van de Baskervilles en Een fatale nacht (volw.); Asta: IJsco-toeristen en Cassidy's wraak (boven 18 jaar); Harmonie: Do zwarte extase en Koning der onderwereld (boven 18 jaar); Cineac: actualiteiten. 1 entoonstellingen: Tentoon stelling „Rotterdam—Batavia" (Schiedam- sehe Sipgel 55), dagelijks 10—17 en 19—22 uur, Zondags van 12—17 uur (tot 15 Maart). Kunsthandel Gebr. Koch, Noordblaak 21-23, werken Japanschen meester Tsuguharu Fo- juita (tot 31 Jan.). Kunsthandel v. Zanten schilderijen van M. B. J. Jungmann (tot 15 Jan.), Schiedam. Passage-theater: De gevangene van Zenda en Ik eisch gerechtigheid (volw.); Monopole: De Jantjes en De geheimen van Diamant eiland (boven 18 jaar). De 37-jarige werkster A. Hoppenbrou wer, wonende in de Essenburgstraat, is in het Lumièretheater komen te vallen. Met een hoofdwonde is zij door een auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd. Op het ijs aan den Schiedamschesingel is de 44-jarige J. C. de Geus, wonende in de St. Laurensstraat, gevallen. Hij bekwam een hoofdwonde en is door den G. G. D. naar het ziekenhuis Bergweg gebracht. De 57-jarige J. J. v. d. Burg, wonende op den Karmelweg, is bij een val met het hoofd op het ijs van den Kralingschen Plas terecht gekomen. Hij liep een hersenschud ding op en is door een auto van den Genees kundigen Dienst ter opneming naar het zie kenhuis Coolsingel vervoerd. De ondergang van de „Admiral Graf Spee". De ondergang van de „Admiral Graf Spee" heeft de wereldbelangstelling eenigen tijd op intense wijze gaande gehouden. In het pro gramma van de Cineac van deze week kan men van nabij de tragische omstandigheden van het verlies van het Duitsche vestzak slagschip meemaken middels een interes sante reportage, die dit gebeuren in al zijn nuancen op het witte doek brengt. Van de overige buitenlandsche actualiteiten noemen we eenige flitsen van een bezoek aan, de Finsche Maginotlinie, het Manner- heim-verdedigingsstelsel, de instorting van de brug over de Seine te Parijs, waarbij vier personen het leven lieten, Duitsche verken ningsvluchten boven de Maginot-linie de aankomst van Britsche piloten „ergens in Engeland", na het uitvoeren van den lucht slag boven Helgoland en het vertrek van een Deensche afdeeling van het Roode Kruis naar Finland. Het nieuws uit eigen land wordt gevormd door het bezoek van Prins Bernhard aan het veldleger, de ravage, te Huisduinen aange richt, als gevolg van het ontploffen van een mijn en de opheffing van den laatsten tol op de Veluwe. Naast de actualiteiten is er een prachtige documentaire film over Afrika. Popeye laat de bezoekers in een geestige teekenfilm weer genieten van zijn aantrekkelijk spel. Hij treedt ditmaal op als de.onzichtbare man. Ténsl.otte wordt het programma gecomplé-, teerd een aardige sportfilm, getiteld „Rhy th ine op de race-baan". Op liet ijs tc Hillegersberg kwamen eenige ongevallen voor, waarbij de E. H. B. O. en de afdeeling Hillegersberg van het Roode Kruis eerste hulp verleenden. Mej. Teensma, wonende Wolphaertsbocht 5 te Rotterdam, brak haar rechterpols en wordt in het ziekenhuis aan den Bergweg verder behandeld. Mej. Bakkers, wonende Klein Coolstraat te Rotterdam, eveneens een pols gebroken. Mej. De Snoo. Bergschelaan 244 te Rotter dam, liep een bloedende wond aan 't hoofd op. De heer Van Marei, Vinkenstraat 9 te Rotterdam, brak zijn rechter dijbeen. Hij is naar het ziekenhuis aan den Bergweg ge bracht. De heer J. Bazel, Bergschelaan 30 te Rot terdam, heeft zijn linker pols gebroken en wordt in het ziekenhuis aan den Bergweg verder behandeld. De heer J. Blaak, Van Heusdestraat 92 te Rotterdam, brak op de Bersche aehterplas een sleutelbeen. Ook hij is naar het zieken huis op den Bergweg gebracht. Mej. Gordes, wonende aan den Kleiweg alhier, heeft een harer polsen ernstig ge kneusd. De eerw. moeder M. Joachim en de eerw. zusters M. Rufina en M. Thomas, van de Congregatie der Zusters Augustinessen van Delft, thans in St. Antoniushove alhier, ho pen op 16 Januari haar zilveren professie- feest te vieren. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Lena, d. van R. Buitenhuis en F. A. Voskamp. en L. Snijders 25 j. a. Harteveld 25 j. en J. Smit 17 j. BURGERLIJKE STAND ÉBVALLKNc. Zülmana gob. van der Plas ONDERTROUWDJ. van Bokhoven 2r> j. Rul- tordam en \V. M. Aekermans, 22 j., alhier!'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2