DE GEMEENTERAAD BIJEEN. A. DAALMEYER UW KOSTBARE GELD HOE DAT KAN? KOOPT IN MIDZA-ZAKEN Iedere week premie uitkeering STÉN /ÈfIvI AAK S STADSNIEUWS. Belangrijke benoemingen. ROTTERDAM. WOENSDAG 31 JANUARI 1930 DE VERJAARDAG VAN H. K. H. PRINSES BEATRIX. AFSCHEID J. TULLENERS Jzn Het bijzondere bewaarschool- onderwijs- Stookt zuinig met brandstoffen van Nieuwe Haven 229 - Telef. 68296 DE STILLE OMGANG AANRIJDING GEVALLEN. VOOR EEN AUTO GESLIPT VAN ONZE ADVERTEERDERS. BESTEEDT zoo voordeelig mogelijk en U is verzekerd het beste te ontvangen tegen MATIGE PRIJZEN Spaart de Midza bonnen die U gratis ontvangt voor een MIDZA- PREMIE. Fl- 3.00 NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. KETHEL. Fl. 25.00 Fl. 15.00 Fl. 10.00 Fl. 6.50 Fl. 5.00 Fl. 2.00 Fl. 4.00 Fl. 1.00 BURGERLIJKE STAND DE GLADHEID. JAARFEEST ST. CAECILIA. R. K. SCHAAKVER. S B. O de ROODE KRTJIS-COLLECTE. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. EXTRA ROODE KRUIS-COLLECTE. BLEISWIJK. Door den gespannen internationalen toe stand is ons Nederland niet gespaard geble ven. Feest blijft daarom vandaag achter wege, ook in onze stad. Groot was echter het aantal vlaggen, dat alom in de felle wind wappert. Hiermee geeft men uiting van medeleven met ons Prinselijk Gezin en met ons Oude Oranjehuis. Dat in de komende ja ren deze feestdag weer in volle vreugde gevierd mag worden, is natuurlijk ons aller yrensch. Telegram van het Gemeentebestuur. Door het gemeentebestuur van Schiedam is het volgend telegram verzonden aan het Prinselijk Gezin Hare Koninklijke Hooghe den Prinses Juliana en Prins Bernhard. Het Gemeentebestuur van Schiedam biedt Uwe Koninklijke Hoogheden zijn welgemeende gelukwenschen aan ter ge legenheid van den verjaardag van H. K. H. PrinsesBeatrix. VAN HAAREN. Burgemeester. Oranjevereeniging- Aan het Prinselijk Gezin Soestdijk. Namens de leden der Oranjevereeniging te Schiedam hartelijk geluk gewenscht met verjaardag van Prinses Beatrix. LIEBEEK, Voorzitter. Gistermiddag heeft de heer J. Tulleners Jzn., leeraar in de handelswetenschappen aan de Rijks H. B. S., afscheid genomen in verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. In de gymnastiekzaal hadden zich naast de directeur en de leeraren vereenigd de oud-directeur Dr. N. W. v. Gelder, leden van de commissie van toezicht op het M. O., oud leerlingen en leerlingen van de 3, 4e en 5e klasse. Als eerste voerde de directeur Ir. J. Vol- lewens het woord. Deze herinnerde er aan dat de scheidende leeraar 23 jaar aan de school verbonden is geweest. Uitvoerig be sprak spr. de groei van het onderwijs en de school in die jaren. Hierna heeft spr. de levensloop van den heer Tulleners nage gaan. Hierna zei spr. een geschenk toe na mens de leeraren en de oud-directeur. Namens de commissie van toezicht op het M. O. sprak de heer F. H .Backer. De oud directeur Dr. N. W. v. Gelder sprak ook enkele hartelijke en waardeerende woorden. Vervolgens spraken de heeren C. Ver steeg een oud-leerling en C. v. d. Pant na mens zijn klasgenooten. Namens de leerlingen sprak mej. D. Eygenraam en overhandigde namens de leerlingen een gouden armband en namens de leeraren een gouden polshor loge en tevens een veel-kleuren-potlood. De heer Tulleners heeft hierna een dank woord gesproken. Spr. wees de leerlingen er op, dat de komende tijd voor hem geen rust tijd zou zijn, want rust roest en de H. B. S. is geen rusthuis. Tot slot bleven de leeraren nog eenigen tijd gezellig bijeen. Vergadering van 30 Januari 1940. Voorzitter: Mr. Dr. F. L. J. van Haaren. Nadat de voorzitter zijn nieuwsjaarsrede had uitgesproken en de nestor van den raad had geantwoord, werden de ingekomen stuk- Hierna werd dit punt aangenomen. De nieuwe vuilniswagen- Voorstel van B. en W. betreffende de aanschaffing van twee nieuwe 5-tons vuilnis auto's ten behoeve van den Gemeentelijken Reinigingsdienst, waarvan de kosten 12.000 bedragen. Mevr. BENTHEM—DE WILDE (S. D. A. P.) vraagt of er weer dezelfde wagens aan geschaft worden. Zij vindt deze niet erg hygiënisch en beklaagt het personeel dat ze moet bedienen. Wethouder SLAVENBURG (C. H.) Het plan was zg. roltrommel-vuilniswagens aan te schaffen. Deze zijn echter erg duur. De ken voor kennisgeving aangenomen. Hierna werd een aanvang gemaakt met de I klachten "van mevr/ Benthem acht spreker behandeling van de agenda, die enkele be- overc]reven langrijke benoemingen bevatte. Mr p BóCKHOVE (V. D.) heeft van een Direct ging de raad hierop in comité-gene- deskundi geh0ord dat de prijs voor de raai. Het was toen even drie uur. Om ruim - wagens erg hoog is. Waarom worden deze dezelfde firma half zes werd de openbare zitting weer ge- opend. De leden van het stembureau werden }va®e/f3 1J hiïïenhebernThmj: v .d. BERG (C.H.) maakte Wethouder SLAVENBURG (C. H.) Wij bezwaar reeds thans iemand te benoemen houden het werk in Schiedam en tot ingenieur bij gemeentewerken. Spr. makkelijk voor eventueele reparaties. e wenschte rekening te houden met de vele prijs is zeker niet te hoog. Wij hebben meer- gemobiliseerden, om die zoodoende ook de malen aan andere firma's offerte gevraagd, kans op een levenspositie te geven. die niet lager waren. Mevr. BENTHEM—DE WILDE (S.D.A.P.) Z. h. s. werd ook dit voorstel aangenomen, is het eens met den vorigen spreker. Uit Voorstel van B. en W. inzake grenswijzi- zakelijk oogpunt acht zij het echter niet ver- ging tusschen de gemeenten Rotterdam en antwoord. Schiedam. Mr. P. M. J. NOLET (R.K.) is het in prin- Z. h. s. aangenomen, cipe met den heer v. d. Berg eens. Spr. ge- Voorstel van B. en W. om het aantal leden- looft echter niet dat het zoo ver mag gaan werkgevers en -werknemers van de commis dat het de gemeente schaadt. Spr. vraagt den sje van toezicht bedoeld in art. 13 der wethouder of er reeds thans een definitieve Arbeidsbfemiddelingswet 1930, van drie tot kracht benoemd moet worden of dat er vol- vier uit te breiden en om in verband daar- staan kan worden met een tijdelijke. mede te besluiten tot wijziging van de ver- Wethouder HOUTMAN (Lib.): Het college ordening op den gemeentelijken dienst der heeft deze zaak ook bezien en het resultaat arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzeke- is dat er niet gewacht kan worden. Het ver stand moet in deze beslissen. De VOORZITTER voegt er nog aan toe dat alles geprobeerd is en dat het gemeente belang de doorslag heeft gegeven. ring in de gemeente Schiedam. Z. h. s. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een lid-werkgever en een lid-werknemer van de Commissie van toezicht op de Gemeen- Hamerstukken. I telijke Arbeidsbeurs, ter voorziening in de vacature, ontstaan door de periodieke aftre- 1» B. G. Hoogendam al. lid- werknemer en den heer H. Combrmk als lid- de N.V. Vacuum Olie Maatschappij te R'dam van het pakhuis Sumatra, gelegen aan den Buitenhavenweg, zulks voor den tijd van een half jaar, aanvangende 1 Februari 1940, met werknemer. Aanbevolen worden als lid-werkgever: de heer B. G. Hoogendam (aftredend) door de Permanente Commissie uit den Georgani- seerden Middenstand, de Vereeniging van R. K. Patroons in de Bouwvakken, de R. K. Schilderspatroons-Vereeniging ,,St. Liduina", de afd. Schiedam van den Ned. Bond van Chr. Schilderspatroons en de afd. Vlaardin- gen, Schiedam en Omstreken van den Ned. Aannemersbond en Patroonsbond voor de bouwbedrijven in Nederland; als lid-werknemer de heer H. Combrink door de afd. Schiedam van den Ned. Katho lieken Volksbond en de heer M. J. G. Donker, toekenning van het recht van optie voor I Archimedestraat 16b, alhier, door den Be den tijd van een half jaar, zulks tegen een stuurdersbond „Schiedam" van de Ned. Vak. Zaterdag over 4 weken gaat Schiedam weer naar de Stille Omgang in Amsterdam. Vorig jaar heeft onze stad een prachtig fi guur geslagen. Bijna 700 mannen uit onze stad maakten toen de Stille Omgang mee. De meestevan hen gingen per touringcar. Ook dit jaar moet onze stad weer een goed figuur slaan. Wij mogen zeker niet onder het aantal van verleden jaar komen. Maar om dit getal weer te bereiken is het noodig dat er velen mee gaan die vorig jaar thuis ble ven. Immers uit onze stad zijn er tóch ook heel veel mannen gemobiliseerd. De plaat sen van deze vallen dus open. Deze moe ten aangevuld worden. Zeker in deze tij den is het hard en -rd noodig dat deze mas sale demonstratie van ons Katholieke geloof schitterend slaagt. Laten reeds nu allen voor zich het vaste voornemen maken op 3 Maart mee te gaan naar Amsterdam. Maar. laat het niet bij een voornemen blijven. Bin nen enkele dagen zal per advertentie worden bekend gemaakt waar men zich voor deel name aan kan melden. Door stijging van de benzineprijs enz. zullen de kosten dit jaar iets duurder zijn. Dit zal echter zóó ge ring zijn dat het voor niemand een bezwaar zal zijn. Dus 3 Maart allen op naar Amsterdam. huurprijs van 800 per jaar berekend. Z. h. s. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verhuring voor het jaar 1940 aan den heer J. Kool, te Kethel en Spaland, van de perceelen weiland, kadastraal bekend Sectie H. nos. 600 en 601, gelegen in den Nieuwlandschen Polder (Spieringshoek), ter oppervlakte van pl.m. 1 H.A. tegen den huurprijs van 80. Z. h. s. aangenomen. centrale. Gekozen werden de heeren Hoogendam en Combrink resp. met 29 en 30 stemmen. Aanbeveling van het College van Regen ten van het St. Jacobs-Gasthuis ter benoe ming van 2 leden van genoemd College, ter voorziening in de vacatures, ontstaan door de periodieke aftreding als zoodanig van de heeren F. Bovenberg en A. Fontijne. Aanbevolen worden: A. (vacature F. Bo- Voorstel van B. en W. tot verlenging voor venberg): 1. de heer F. Bovenberg (aftr.); den tijd van een jaar van de met den heer 2. de heer J. Blokland, Amalia van Solms- D. de Bruijn, alhier, aangegane huur terzake straat 6; B. (vacature A. Fontijne): 1. de van het perceel grond aan den Havendijk, heer A. Fontijne (aftr.); 2. de heer J. van nabij de Spuihaven, ter oppervlakte van 80 der Velden, Jacob Catslaan 7. M2., waarop zijn café is geplaatst, zulks tegen De heeren Bovenberg en Fontijne werden een huurprijs van 40, komende grondlasten voor rekening van den huurder. Z. h. s. aangenomen. Voor van B. en W. tot verkoop aan de N.V. P. de Gruyter Zoon te 's-Hertogen- bosch met algemeene stemmen benoemd. Aanbeveling van Curatoren van het Gymnasium ter benoeming van een Rector van het Gymnasium ter voorziening in de vacature, ontstaan door het aan den heer Dr. A. D. J. Makkink als zoodanig te ver- a van een perceel bouwgrond, gelegen leenen eervolg ontslag, aan den Hoogenbanweg W.Z., hoek Van 's-Gravesandestraat N.Z., ter diepte van ruim 25 M. en ter breedte van gemiddeld 8% M., tegen den prijs van 30 per M2., ten behoeve van de stichting van een winkelpand met 3 H bovenwoningen en b. van een ten Noord-Westen van het onder a. aangeduide perceel bouwgrond gelegen binnenterrein, ter oppervlakte van Lantaarnpaal en hek moesten het ontgelden. Gisteren vond in de B. K. laan, alhier (na bij de Vondellaaneen aanrijding plaats tus schen twee luxe auto's, resp. bestuurd door J. D. E. te Rotterdam en C. A. de L. te Kethel en Spaland. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, hoewel beide auto s schade be kwamen. Bij deze botsing werd nog een lan taarnpaal en een gedeelte van een steenen hek omver gereden- In de Korte Kerkstraat alhier, kwam de 48-jarige J. M. D. zoodanig ten val, dat hij niet meer kon loopen. Hij is per politieauto naar zijn huis vervoerd. Vanmorgen ongeveer half 11 is de heer G. B. uit de Korfmakersstraat te Rotterdam op den Vlaardingerdijk bij het Dieselgemaal van der Schalk, met zijn fiets geslipt. Hij kwam terecht vóór een melkauto en werd een vijf tal meters meegesleurd. De bestuurder van de melkauto is doorgereden. De man kneusde zijn linkeronderbeen en werd per politie auto naar zijn woonhuis vervoerd. „Schrijver" bestaat 5 jaar. Morgen, 1 Februari, betaat „Schrijver" 5 jaar.' Op bescheiden voet begonnen in een pand aan da Singel groeide de zaak na 2 jaar reeds zoo, dat zij moest worden ver plaatst naar het groote winkelpand op den hoek van Singel en Emmaplein. Hier is de firma Schrijver ongeveer 2',4 jaar geves tigd en kreeg zij groote bekendheid zoowel door de damesconfectie als door de stoffee- ring. Ter* gelegenheid van dit lustrum zyn de etalages extra verzorgd en wordt aan de cliënten die voor een bepaald bedrag beste den een doos bonbons aangeboden. Wij wenschen de firma Schrijver veel succes in de toekomst. Aanbevolen worden: 1. de heer Dr. P. Herfst, rector van het Gymnasium te Hen gelo; 2. de heer Dr. J. R. Buisman, rector van het Gymnasium te Tiel. Dr. Herfst kreeg 25 van de 30 stemmen en Dr. Buisman 5, zoodat de eerste is be- oemd. Aanbevelingen van B. en W. ter benoe ming van een adjunct-directeur en een in- 483 M., tegen den prijs van 12 per M2., genieur bij den Dienst van Gemeentewee ten behoeve van den bouw van een garage ken_ of bergplaats. Z. h. s. aangenomen. De school aan de Lekstraat- Schrijven van B. en W. betreffende het verleenen van een crediet van 4.183,02 wegens kosten, gemaakt terzake van de gedeeltelijke afbraak van het schoolgebouw aan de Lekstraat en ten behoeve van de noodige voorzieningen tot afwerking van het overgebleven gedeelte. Z. h. s. aangenomen. De jaarwedden aan de Bijz. Bewaarscholen Voorstel van B. en W. om aan de besturen der bijzondere bewaarscholen voor het jaar 1940 een extra subsidie te verleenen, teri- einde hen in staat te stellen de jaarwedden van het aan hun bewaarscholen verbonden Aanbevolen wordt ter benoeming tot ad junct-directeur: de seer Ir. C. E. Alexan der, architect bij g.. emden dienst. Aanbevolen worden ter benoeming tot ingenieur, zulks in alfabetische volgorde: de heer Ir. S. Moesker, tijdelijk ingenieur bij den Rijkswaterstaat te Alkmaar; de heer Ir. M. Westerink, gemeente-architect te Hoorn. Ir. Alexander behaalde 28 stemmen en werd benoemd. Voor de benoeming van ingenieur be haalde Ir. Moesker 20 stemmen, Ir. Wes terink 6 en Ir. Bazuien 3 stemmen, 1 biljet was blanco. Ir. Moesker werd dus benoemd. Voordracht van B. en W. ter benoeming van de heeren G. J. Dinkelaar, J. K. Stras- ters, C. H. Knook en D. A. F. Groen tot tijdelijk leeraar aan de Gemeentelijke Nij verheidsavondschool, zulks tot den aanvang Mevr. M.. Lange Haven 122. Mevr. L., K'wartellaan 19, Vlaard. Ambacht. Mej. B„ Overschieschestr. 112. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. K., Damlaan 7 b. V., Nieuwe Haven 163/15 T., Vlaardingerdijk 45 b H., Geervlietschestr. 17. B., Vondellaan 60 a. I., Puttershoeks.str. 44 a. D., Middelharn.str. 41 a. M., Aleidastraat 83 b. H., Warande 53. Mevr. W., Heerenpad 6 b. Mevr. V., L. Costerstraat 32 b Mevr. S., Rubensplein 10 a. Mevr. G., Lange Achterweg 14 Mevr. M.. Lange Haven 122. Mevr. W., Edisonplein 6 a Dagelijks: Groote Schouwburg, Jolijt (Bouwmeester-schouwspel), 2 uur, Zondag ook 2 uur (volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 1 Februari in: Thalia: De kleine Theresia van Lisieux; Grand: Vier moedige meisjes (v. volw.); Luxor: Das Lied der Wüste (volw.): Studio: De laatste kus (volw.); Scala: Doodloopende straat (boven 18 jaar); Colosseum; Kermis der dwaasheid en De kop van Jut (volw.); Prinse: Vrouwengevangenisen en Menschen met mas- kers (volw.); Corso: De gouden kooi (v. volw.) Centraal: Boefje en Onze koninklijke marine; Ooster: Bulldog Drummond in Afrika en De Union-Expresse (boven 18 j.); Victoria: De heldhaftige telefoniste en Je kunt het toch niet meenemen; Asta: De macht van het goud Harmonie: De Held van Kokomo en Mr. Moto en de schat van 't Oosten (volw.)! Arena: Nat Gonella show en Het gestolen manus cript (boven 18 jaar); Olympia: Cassidy komt terug en Het meisje uit Mexico (v. volw.); Cineac: actualiteiten. Schiedam. Passage Theater: Stanley en Livingstone en Een spannende avond (bov. 18 jaar); Mo- nopole: 't Zit in de lucht en Het gemerkte spoor. SCHIEDAM, 31 Jan. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,401,50 (niet officieel). Mevr. D, J. A. Alb. Thymstr. 10b Mevr. M., Rubensplein 19 c Mevr. M. Warande 211. Mevr. G. P. Potterstraat 16 a Mevr. O., Singel No. 8. Mevr. L„ Rotterd. dijk 206 b Mevr. W.. Warande 193. Mevr. N., Hoogstraat 155 a Mevr. R., Hoogstraat 88. Mevr. G., Lange Achterweg 14 Grofbaan 79. Middelharn.str. Laan No. 16. Lange Haven 122. Rubensplein 19 c Laan No. 16. Rotterd.dijk 203 a. Hoogstraat 88. Brielschestraat 12. Mevr. V., Mevr. D., Mevr. M., Mevr. M. Mevr. M„ Mevr. M., Mevr. D„ Mevr. R., Mevr. B.. Lange Achterweg 14 Groote Markt 25. Villastraat 96. W. de Zwijgerlaan 8. L. Costerstraat 17 Eendrachtstraat 10 b. Noordvest 37. Boerhavelaan 42 b Rotterd. dijk 55 b. Mevr. G-, Mevr. D„ Mevr. S., Mevr. R„ Mevr. H„ Mevr. B., Mevr, K„ Mevr. E., Mevr. N., personeel gelijk te stellen met de jaarwedden van den cursus 1940-1941. van het personeel der gemeentelijke bewaar scholen. Z. h. s. aangenomen, Voor van B. en W. om aan de besturen der bijzondere bewaarscholen voor het cur- Alle heeren werden benoemd. Voordracht van B. en W. ter benoeming van eenonderwijzer aan de O. L. School L (hoofd de heer A. Hukshorn). Voorgedragen worden: 1. de heer W. Smits susjaar 1939-1940 een subsidie te verleenen tijdelijk onderwijzer te Schiedam; 2. de heer in het salaris van een extra onderwijzeres aan hun bewaarscholen boven de toegestane formatie. Z. h. s. aangenomen. Voorstèl van B. en W. tot wijziging van de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1939, in verband met door Gedeputeerde Staten dezer provincie gemaakte opmer kingen, zulks met intrekking van de des betreffende begrootingswijziging van 10 No vember 1939. D. W. Verhoef, tijdelijk hoofd eener O. L. School te Hardinxveld; 3. de heer H. Jur- gens, onderwijzer te Hekelingen. De heer Smits werd met algemeene stem men benoemd. Om bij zeven uur werd hierna de vergade ring gesloten. GEBOREN: Hendrik z. van C. de Nijs en De heer HOOGENDAM (A. R.) vraagt om I G. Niemeijer, Nassaulaan 75. Hendrik N. welke feiten Gedeputeerde Staten deze wij ziging willen. De heer TH. J. v. d. BERG (C. H.) her innert aan de heftige debatten die bij de betreffende begrootingswijziging plaats heb ben gehad. Spr. vraagt den wethouder van onderwijs de betreffende kwestie, over het bijzondere bewaarschoolonderwijs, goed in het oog te houden en niet in de doofpot te stoppen. Wethouder DINKELAAR (S. D. A. P.) geeft den heer Hoogendam de verzekering, dat deze zaak binnenskamers ernstig bekeken is en dat de zaak betreffende het bijzondere bewaarschool-onderwijs er heusch niet zoo sober bij staat. Spr. geeft de verzekering dat B. en W. unaniem alles zullen doen in 1940 wat mogelijk is. z. van H. N. Haas en E. T. M. Wichers, Westfr.straat 40. Nicolaas, z. van M. Gij- tenbeek en J. M. Bijloo, Nieuwe Buurt 4. Johanna, d. van M. A. Lacroix en C. E. Krab. bendam, Dwarsstraat 35. OVERLEDEN: M. W. Bak 31 j. echtg. van W. Zonneveld, Beierlandschestraat 35. J. van Loenen, 82 j. Rott. diik 26. J. van den Berg 43 j. Hoofdstraa' 189b. Tengevolge van de gladheid van den weg gleed mej. N. K., wonende alhier, in de Wa rande uit en kwam zoodanig ten val, dat de ontboden dr. v. d. B. opname in het Gem. Ziekenhuis noodzakelijk achtte. Zij is per politieauto naar gemeld ziekenhuis vervoerd. Gisterenavond heeft in een met vele vlag gen gezellig versierd bondsgebouw de R- K. Mannenzangvereeniging „St. Caecilia' haar jaarfeest gevierd. De voorzitter, de heer Th. Gunnewegh, heeft de avond geopend en de leden en do nateurs van harte welkom geheeten. Dank bracht spr. aan allen die meewerkten aan het slagen van dezen avond. Tot slot wenschte spr. allen een genoegelijken avond. Hierna werd door allen het feestlied ge zongen. De beurt was hierna aan het koor, onder leiding van haar dirigent, de heer W. de Rooy. Zij opende met Exaudi Domine. Preces Nostras, dat gevolgd werd door Sur les Remparts van A. Saintis. Dit lied, een soort serenade, werd goed uitgevoerd. Forsch en kloek werd het gezongen. Het getuigde van een gedegen studie. Een bariton uit het koor zong hierna Stille wie die Nacht. De man heeft ongetwijfeld een goede stem, maar voor een koor, niet als solist. Daar was zijn stem vaak te onzuiver voor en ook zijn uitspiaa was niet te bewonderen. Tot slot zong he koor Knollendamsche Kermis, van E. Wettig- Weissenborn. Vroolijk en goed zong het koor dit leutige lied. Het was een goed slot van het jonge koor. Enkele leden van St. Caecilia voerden hier na een soldatenpotpourri uit. Vervolgens liet Nederlandsch kleinste xylophonist Paul Schwarts, zich hooren. Hij oogstte een wel verdiend applaus. Martin van Schie, de po pulaire humorist, had ook een groot aandeel in het programma en droeg veel bij tot het slagen van den avond. Een van zijn liedjes was getiteld „Gedenk de blinden". De col lecte die daarna gehouden werd was ten ba te van de blinden. Enkele leden voerden nog op: „Hallo, hallo hier is de en hadden yeel sueces. Om twaalf uur had een aardig moment plaats. Men herdacht de verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix. Staande zongen allen het Wilhelmus en hierna werd een driewerf hoera op onze jarige Prinses uitgebracht. Nog lang bleven allen bijeen op een ge zellig bal onder leiding van Martin van Schie en met begeleiding van The Merrymakers. De gisteravond voor de wintercompetitie gespeelde partijen hadden de vo gende uit slag: J. Mulder—A. Sprong A. de JongP- W. Steenhouwer—H. Kloos F. Schmierman H. Markx J. KorvenJ- Steens L Beek—A. Veringmeier Drs. P. WillemsD. v. Hees E. Linnenbrink—H. Paap j. v. Slobbe—J. de Jong J. OsterholtJ. Maagdenberg Voor de 1ste klas van het R. K. verband (district Rotterdam) zal a. dag 5 Februari gespeeld worden strijd R. Z. 1—S. B. O. 1. Voor de 2de klas Dinsdag 6 Febr, 2—R. S. R. 2. SNEEUW-MISèRE. Tengevolge van de storm der laatste da gen zijn op tal van plaatsen de wegen door de wegstuivende sneeuw onbegaanbaar ge worden. Op meerdere plaatsen bleven motor- rijtuigen en diverse zware vrachtauto's in de opeengejaagde sneeuwmassa's steken. In verband met deze ernstige verkcersbe- lemmeringen zijn gisteren een 16-tal werk- loozen als sneeuwruimers op den Harreweg te werk gesteld om de weg weer sneeuw vrij te maken. Ook heden ging het verkeer ovr dee gladde wegen weer met veel moeilijkheden gepaard. VIERDE ONTWIKKELINGSAVOND. In het R. K. Vereenigingsgebouw hield de L.T.B. in samenwerking met den Katholieke Volksbond haar vierde ontwikkelingsavond, waar als sprekers optraden de weleerw. kapelaan Zoutebier met onderwerp: „De H. Mis", geïllustreerd met lichtbeelden. De bij eenkomst stond onder leiding van den heer J. A. Olsthoorn, die opende met het Nieuwe Gemeenschapsgebed en een woord van wel kom tot, de aanwezigen. Het dameskoor on der leiding van den héér L. J. Lansbergen, bracht eenige zangnummers ten gehoore, waarna spreker het eerste gedeelte van zijn lezing hield. Tusschen de pauze werd een kleine ten toonstelling gegeven van enkele kerkorna- menten waarbij ook een ciborie die in 1833 ten geschenke was gegeven door de familie V. d. Burg. Na wederom enkele zangnummers, werd de lezing vervolgd, die met groote aandacht werd gevolgd. Een hartelijk applaus bewees de groote dankbaarheid voor het gebodene. De voorzitter bracht spreker dank voor de leerzame lezing, waardoor men de H. Mis beter heeft leeren kennen en begrijpen wat meebrengt een inniger meeleven en meeoffe- ren met den piester aan het altaar waardoor men in staat zal zijn mee te helpen aan het opbouwen van een Nieuwe Gemeenschap. Na beantwoording van enkele vragen werd de vergadering met gebed gesloten. ZANGERSJUBILEUM. Zondag heeft de heer Leo Fredriks, direc teur van het zangkoor der H. Familiekerk aan den Bergsingel op sobere, maar niette min hartelijke wijze zijn 30-jarig zangersju bileum gevierd. De Hoogmis werd opëe(^ra®en intentie van den jubilaris. Het zangkoor, versterkt met de schola, dat ditmaal onder leiding stond van kapelaan Nicolaas, voerde de Mis- sa Pontificalis van Perosi voor gemengd koor uit. Na afloop werd in het parochiehuis de jubilaris met zijn familie door de zangers in gehaald met een feestlied. De secretaris, de heer E. Heins, deed zijn gelukwenschen ver gezeld gaan van enkele cadeaux namens de zangers. Hierna maakten de talrijke aanwezigen van de geboden gelegenheid gebruik om den jubilaris en zijn familie persoonlijk te feli- citeeren 1—0 V2—V2 0—1 1—0 0—1 1—0 1—0 afgebr. afgebr. afgebr. schaak- ,s. Maan de wed- S. B. O. De opbrengst van de 1.1. gehouden collecte heeft bedragen: 5033.01%. Zaterdag 3 Februari a.s. zal in Schiedam, evenals in zoovele andere plaatsen, een ex tra collecte voor het Roode Kruis worden gehouden. Gaarne wekken wij een ieder die gele genheid heeft om op dien dag, of enkele uren van dien dag, te collecteeren op zich hier toe op te geven. Bijzonderheden voor opgaven van collec tanten en collectrices zijn te vinden in de advertentie elders in dit blad. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: A. M. v. L., 25 jaar, schippersknecht te Stellendam, recidivist en gedetineerd, en M. B., 30 jaar, landarbeider te Stellendam, wegens diefstal in vereeniging door middel van inklimming in een schuur van N. van Seters aan de Voorstraat aldaar, van eenige gereedschappen en een hoeveelheid aard appelen, tot resp. 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en tot 6 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Levenl. geb. dochter van A. in 't Veen en W. C. v. d. Werff. ONDERTROUWD: Marinus C. v. Spen- gen 26 j. en Trijntje Hertog 25 j. OVERLEDEN: Johannes L. van des Sman 51 j. echtg. van P. v. d. Meer.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2