WINTERS CHE STILTE OP DE MAASTUNNELWERKEN. wO DADEN. w MAANDAG 19 FEBRUARI 1910 6 STADSNIEUWS. DE RADIO. DE INBRAAK BIJ SIEBEL ROTTERDAM. VUURZEE IN DE PIEK- STRAAT. BRAND OP DE GEDEMPTE GLASHAVEN. INSTIJGSCHACHTEN OP EERSTE TUNNELSTUK GEPLAATST. L. VUYK. f COLLECTE VOOR „HET MOBILISATIEKRUIS". AANRIJDING. WAARSCHUWING- GEVALLEN. DIEFSTAL VAN KETELPAK. DE PRINCEVLAG FEESTAVOND VOOR DE MILITAIREN. DE IJSBAAN VANDAAG gesloten WATERP°L0' ORPHEUS IN DE DOELEN. Triplex-opslagplaats in vlammen opgegaan. gemeenteraad. Tivee verdachten aangehouden; een deel van den buit gevonden. SCHIPPER VERDRONKEN. ONTPLOFFING IN EEN WOONHUIS. SELSKIP „FRISO". ONTEIGENING IN OMGEVING VAN DORPSWEG. SCHADA-KAMPIOENSCHAP. GRONDAANKOOP IN „DE ESCH". Het Katholiek Comité vaa Actie „Voof God" schrijft ons Electrische trein daverde over open overweg. Paniek in de Rosespoorstraat. MELKCA RRIER VERMORZELD. Buren moesten in allerijl worden gered. INBRAAK BIJ JAMIN'S LEVENS- MIDDELENBEDRIJF. Ruim 2000 buit gemaakt. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Directeur van L. Smit Co.'s Internationale. R.K.S.V. „ST. IGNATIUS". Zaterdag a.s. zal in Schiedam een collecte gehouden worden ten bate van den nationalen bond „Het Mobilisatiekruis". De opbrengst van deze collecte komt ten goede aan het algemeen hoofdkwartier van gemobiliseerde troepen van land- en zeemacht. Ook vele Schiedamsche gemobiliseerden over het geheele land verspreid, zullen van deze collecte de vruchten plukken. Wij felen daarom niet aan het slagen van eze collecte. De bond beschikt echter tot nu toe nog me over een voldoende aantal C0^®)Lan en en COllectrices. Er zijn zeker 75 a ,,p^r=sonen noodig. Een dringend beroep w-®10"1 gedaan op hen, die gelegenheid zouden heb ben daar hun vrijen tijd ^°°r r^J" dagavond kunnen zij Z1C .J1 N n.m den in gebouw „Eendracht, Nadere bijzon derheden over het aanmelden zullen per ad vertentie in ons blad van Woensdag worden bekend gemaakt. Vrijdag vond op den hoek van de v. Ostade- laan en de Jan Steenstraat een lichte aan- rijding plaats tusschen een drlewielige motor- carrier en e®n luxe bes1;e'auto. De motor carrier bekwam hierdoor eenige carosserie- «chade. Hier ter 8ted® ^et voorgekomen, dat een jongeman (leeftijd c.a. 23 jaar) een blaadje te koop aanbood, voorgevende dat dit ten doel had om gelden in te zamelen voor O. gn o. (Ontwikkeling en Ontspanning voor militairen). De prijs van dit blaadje bedroeg f 0 L f is echter niet gebleken, dat dit geicnritt ten bate van het voorgewende doel werd verkocht. In verband hiermede wordt kij voorkomen van dit feit on middellijk de politie te waarschuwen. Zondagmiddag kwam de 9-jarige W. v. A., wonende alhier, ten val en bekwam hierbij een hoofdwond. Hij is door de politie ver bonden en naar huis gebracht. Zaterdag werd de 26-jarlge A. de Z. alhier, verdacht van diefstal van een ketelpak ten nadeele van een alhier gevestigde wasscherij, door de politie aangehouden. Hij bekende het misdrijf te hebben gepleegd en is na verhoor op vrije voeten gesteld. De afd. Schiedam van bovengenoemde ver- eeniging houdt haar jaarlijksche algemeens ledenvergadering op Donderdag 29 Febr. a.s. in gebouw Eendracht. De agenda omvat o.m.: bestuursverkiezing. Aftredend en herkies baar zijn de heeren J. Hagendoorn, K. Lie- beek, W. Mak Pzn. en Joh. C. van der Sluijs, Candidatenlijsten, mits door minstens 10 le den geteekend, moeten uiterlijk vóór of op Maandag 2fi Februari a.s. bij den secretaris worden ingeleverd. Het tweede gedeelte van den avond Zal worden gevuld met enkele voordrachten én vendel"'*'*8 door leden van het Vlaggen- Woensdag 28 Februari a.s. wordt door de plaatselijke commissie voor O. en O. een feestavond in gebouw Eendracht georgani seerd voor de in Schiedam gelegerde mili tairen Het programma wordt gevuld door het gezelschap «Onze studie^', onder leiding van den heer C. Aarse, welk gezelschap on der onze in het veldgnjs gestoken mannen •en Iroote populariteit heeft verworven. Na de pauze voert het gezelschap een ko mische operette getiteld „Inkwartiering" op. Vóór de pauze worden enkele sketches op gevoerd. Zaterdag en gisteren is er door velen weer •en druk gebruik gemaakt van de ijsbaan. Het zachte en windvrije weer maakte het ver blijf op de baan voor de liefhebbers tot een genot. De sneeuwval in den afgeloopen nacht heeft de ijgpret echter, zij het slechts voor hoogstens enkele dagen, verstoord. Vanmor gen is men direct begonnen met het oprui men van de sneeuw. Men ziet echter geen kans de baan vandaag weer goed in orde te krijgen, zoodat besloten ig vandaag niet te openen. De demonstratie hardrt)den dle van_ •vond door den heer Koops gegeven ZOu ^fden, is uitgesteld, vermoedelijk tot Woensdagavond. 4 Vanavord soeelt S Z. C. 1 voor de win" ^Petitie van de Z. R- O, tegen Maas 2 et Sportfondsenbad te Schie am. Op het op Zaterdag 24 Februari te 3,lö uur t® geven middagconcert in de Doe en «otterdam, dat onder leiding van Eduara «lipae zal staan, vermeldt het programma. z*"de Symphonie van Bruckner in °0*" gotar,K»li''ke zettlng en voorts het werk „Hel" *ad»r denzelfden componist, een en Zangvereen?l?dewerklng van de Koninklijke g n« 8chiedam's Mannenkoor „Orphe"*" GEBOREN: Leopmdm^ STAND. Chodzijnski en H. N. Vermeul pj va" u - Antonius M., «>on van j. ^oegator 14 O. Brands, Dr. Noletstraat 1. J- OVERLEDEN: J- Groeneveld 73 jaar d van M. Boerdam, St. Lidumas raat 20 Hallensleben. 69 jaar, Buys Ballots,ngel e H. H. Lohmeijer, 56 jaar, Westvest 2. W-Xy X x-r> Wie hoorde ooit zooiets bijzonder; Nooit kende men een wereldwonder, Nooit werd geëvenaard, Datgene wat ons uit den aether Thans toestroomt, wat voor schepsel weet er Iets schooners hier op Aard'. Had 't menschdom zóó iets kunnen droomen? Uit geen geschrift werd ooit vernomen Iets wat daarop gelijkt. Werd ooit natuurkracht overwonnen. Werd ooit door 's menschen brein verzonnen En resultaat bereikt Zooals nu heel 't geslacht kan hooren? Nu Is een nieuwe tijd geboren. Nu strekt een sterke band Zich uit rondom de heele Aarde. Een uitvinding van groote waarde, Ter zee zooals te land. Nu kan men zich met elk verbinden. Al is de plek haast niet te vindén Op onze wereldkaart. De Radio kan het bereiken. Daarmee is niets te vergelijken. En 't nuchter menschdom staart Naar zóóveel wonderlijks. Begrijpt niet, Waar het zoo'n uitvinding gerijpt ziet Waar wel het eind zal zijn. Van al' die wonderlijke Zaken. Men zou er van aan 't malen raken Geen goud of kristallijn Is goed genoeg daarmee te koopen. Geen geld of goed bij heele hoopen Waarmee men half betaalt, De waarde van wat uitdermate Onmisbaar blijkt voor alle staten. Niets wat er daarbij haalt. Een bron, die ieder komt ten goede. 't Verschaft het menschdom in gémoede Een ongekend genot. Een bron om nimmer uit te putten En voor elk doel schier te benutten Met het woord „Snelheid" spot, Elk kan de- Radio beluis'tren. De Radio ontsloot de kluis'tren. De aether kent geen grens. Met dankbaarheid in het gemoed Breng ik den uitvinders mijn groet. Door oververhitting van de centrale ver warming is vanochtend om kwart voor acht brand uitgebroken in de groote triplexop- slagplaats van de N.V. Hollandsche Lutermé Handel Mij. in de Piekstraat no. 73. Deze opslagplaats bestaat uit drie aaneen- gebouwde ijzeren loodsen, die aan twee zijden aan het water van de Persoonshavên grenzen. ïn den uitersten hoek van dit complex, dicht bij het water, is de brand ontstaan in bet kantoortje. De stoker zag plotseling vlammen boven het plafond van het ketel huis. Hij rende naar bulten en onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd. Hoewel deze spoedig aanwezig was, sloe gen de vlammen reeds aan alle zijden uit de loods, waarin uiteraard zeer brandbaar materiaal was opgeslagen. Het eerste werk van de brandweer, die reeds slangenwagen 50 met twee stralen liet werken, was dan ook om assistentie van groot materiaal te vragen. Daarop arriveerden motorspuit 6, een gereedschapswagen en de drijvende spuit Havendienst 6, om aan het blusschingswerk deel te nemen. Van alle zijden werd 't vuur aangetast met acht stralen van landzijde, terwijl de drijvende spuit van de waterzijde •f met het waterkanon de vlammen bestreed. Niettegenstaande deze pogingen om het vuur snel te bedwingen, laaiden de vlam- menimmer hoog op, zoodat wel te ver wachten was, dat er van de brandende loods T^lg Z?,U overblijven. mor, anderhalf uur blusschingswerk was vuur rL+V<Lr't.dat er voor Uitbreiding van het brand, n ®fcJe te worden gevreesd. De nablusschialT toen een aanvang met de bleek"1',6 neg het gJ"ootste deel van de loods groote ome" uitgebrand te zijn en een der vin^0eV trlplex éen Prool r vlammen geworden. Verzekering dekt de schade Da g~tr\ad is bijeengeroepen tegen Donderdag 22 Februari a.s Op de agenda staan: het voorstel tot voor- loopige vaststelling van een wijziging van het uitbreidingsplan Diergaarde; het voor- stel inzake onteigening van perceelen ten behoeve van de uitvoering van het Uitbrei dingsplan-Zuid en het voorstel tot vernieu wing van het slachthuis aan de Boezemstraat. /- *«,f% gaI mmM Sy&iSB! SÉf -.O - De Engelsche torpedojager 9fCossackwelke de Altmarkheeft geënterd De nasporingen van de justitie in de op zienbarende inbraakzaak bij dên juwelier A. Siébel Jr. aan den Binnenweg hebben voorloopig tot éen bevredigend resultaat geleid. De Rotterdamsche recherche heeft n.l. in dé hoofdstad twee Amsterdammers kunnen aanhouden, die verdacht worden in deze inbraak, waarbij zooals men weet een be drag van 50.000 a 60.000 aan sieraden werd ontvreemd, de hand te hébben. Een aanzienlijk gedeelte van den buit werd te Amsterdam teruggevonden. Het is naar Rotterdam overgebracht en door den benadeelde als zijn eigendom herkend. In verband met het verdere onderzoek kon de politie ons nog geen nadere inlich tingen verstrekken. Vannacht om twee uur is de 31-jarige schippersknecht C. de Klerk bij het aan boord gaan van het sleepschip „Wagner", dat in de Rijnhaven ligt, uitgegleden en door het ijs in het water gevallen. Op zijn hulpgeroep snelden twee schippers van naburige schepen toe, die na eenige mislukte pogingen den drenkeling op het droge wisten te brengen. De man werd per auto van de G.G.D. naar het Ziekenhuis Coolsingei vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Allé plafonds scheurden. Ten huize van mej. A. v. d. Velden aan de Multatulistraat no. 9a, stond vanmorgen een petroleumvergasser te branden onder een teil met water. Om kwart voor negen ont plofte echter de vergasser. De knal werd tot ver in den omtrek gehoord. De kracht van de ontploffing was zoo hevig, dat de ruiten braken en het zolderraampje uit de kozijnen werd gerukt. Door het geheele pand heen scheurden de plafonds. Het begin van brand, dat ontstond, is door gasten van slangenwagen 55 met een straal op de waterleiding gebluscht, onder leiding van onderbrandmeester G. Staathof. Het Friesche Selskip „Friso", had op 24 October 1939 25 jaar bestaan. In verband met de tijdsomstandigheden kon dat feit toen niet worden herdacht. Echter zal ter gelegenheid van dit jubi leum op Donderdag 22 Februari a.s., des avonds 8.15 uur, in den Tivoli-Schouwburg aan den Coolsingei, een tooneelavond wor den gegeven, welke zal worden verzorgd door het „Nij Frysk Toaniel" uit Leeuwar den. Dit gezelschap zal opvoeren „De Mos- keflap", een blijspel In 3 bedrijven, van Y, C. Schuitmaker. R. K. BAKKERIJ CURSUS. Onder verwijzing naar een in dit num mer voorkomende advertentie zij de aandacht van betrokkenen gevestigd op den Dinsdag 27 Febr. a.s. aanvangenden spoedcursus van de stichting voor Katholieke bakkersvak- onderwijs. Overeenkomstig hun voorstel heeft de gemeenteraad den 21sten September 1939 voorloopig vastgesteld een plan van ont eigening in het belang der volkshuisvesting van perceelen in de omgeving van den Dorpsweg, teneinde uitvoering te kunnen geven aan het gedeelte van het uitbreidings plan „Zuid" aldaar. De ingediende bezwaar schriften vormen geen aanleiding het plan van onteigening, zooals dit voorloopig is vastgesteld, te wijzigen of terzijde te stel len. B. en W. stellen mitsdien voor bedoeld plan thans definitief vast te stellen. De beide clubkampioenen J. Boogerd en A. Markus zullen spelen tegen den kam pioen 19381939 M. de Jonge. Deze wedstrijd bestaat uit 10 partijen. B. en W. stellen den Raad Voor over te gaan tot aankoop van het in den polder „De Esch" gelegen bezit der N.V. Bouw en Handel Mij. „Govadu I", groot 3.78.22 H. A. Er wacht ons, katholieken, een groote en grootsche taak niets minder dan de herkerstening van ons gemeenschapsleven. En met deze taak moeten wij beginnen, nu al. Het moet niet blijven bij wee klagen, bij praten, doch de handen dienen te worden ineen geslagen en daden gesteld. Prof. J. B..Kora OP. De „Altmark", het Duitsche schip, aan boord waarvan zich eenige honderden Britsche gevangenen bevonden. Vermoedelijk door nalatigheid van den overwegwachter, zijn vanmorgen op den overweg aan de Rosespoorstraat, vele voet gangers nauwelijks aan den dood ontsnapt. Om tien over half negen was langs dien overweg een locomotief gepasseerd in de richting van het Beursstation. Op dienzelfden tijd ongeveer moet ook de electische trein Dordrecht—Rotterdam passeeren, zoodat de boomen gesloten hadden moeten blijven. De overwegwachter vergat evenwel den trein en haalde de boomen op, zoodat de wachtende menschen aan beide zijden den overweg gingen oversteken. Als een wervelwind daverde evenwel de electrische trein naderbij. Er ontstond een geweldige paniek. Vrouwen en kinderen gil den. Wonder boven wonder kon iedereen nog het veege lijf redden. Een carrier kwam er evenwel minder goed af. Deze was eigendom van den melkslijter C. Hoek, wonende aan de Oranjeboomstraat. De man liep, geluk bij een ongeluk, achter de carrier te duwen, zoodat hij nog op het nip pertje terug kon blijven. De carrier en de melkbussen werden evenwel door den elec- trischen trein vermorzeld. De trein, die onmiddellijk daarop stopte, heeft vijf 5 zes minuten vertraging onder vonden. Vanmorgen om half elf is brand uitgebro ken in pand 35 aan de God. Glashaven, een klein pandje vlak naast het terrein van de Zuiderkerk, waarin beneden gevestigd is de winkel, benevens het kantoortje van den heer H. Bodewes, handel in verfwaren. De benedenverdieping brandde geheel uit, als mede de voorkamer van de eerste etage, bewoond door de familie de Goey. De heer B. was omstreeks dien tijd bezig op zijn kantoortje lak te bereiden bij de vlam van een petroleumkachel. Het lak vatte vlam en toen de heer B. het vuur wilde doo- ven en brandwonden aan de handen opliep, maakte hij een reflexbeweging, waardoor hij het lak omstootte en alles zich over den vloer verspreidde. In een minimum van tijd stond het kantoortje in brand en toen B. In allerijl naar buitèn rende, vatten ook de verfwaren in den winkel vlam. De toestand zag er zeer gevaarlijk uit. De familie de Goey, een moeder met twee kin deren, moest inderhaast de woning verlaten. Vlak naast pand 35 stond nog een pand, dat eveneens gevaar kon loopen. Ook hier wer den de bewoners gewaarschuwd en een ver pleegster, die op de tweede etage ziek te bed lag, moest door een E. H. B. O.'er en een tramconducteur naar buiten worden gedra gen en per auto naar familie worden ver voerd. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, requireerde motorspuit 4, doch deze heeft geen dienst behoeven te doen. Het vuur kon worden gebluscht met twee stralen op de waterleiding van slagenwagen 23. De gereed schapswagen onder leiding van opzichter H. de Keijzer assisteerde met rookmaskers. De blussching stond onder leiding van brand meester mr. A. C. B. Beerman en hoofdman Bakker. Mede aanwezig waren de slangen wagens 21, 22, 26, 17 en 24. Vanmorgen om half acht ontdekte de chef van het filiaal van C. Jamin's Levensmidde- lenbedrijf aan de Kruiskade no. 69, dat er was ingebroken. Op het kantoortje op de eerste verdieping was de brandkast van haar plaats gehaald, onderstboven geworpen en aan de rugzijde geheel volgens de regelen der kunst open gescheurd. De geheele inhoud aan geld, vermoedelijk een bedrag van ruim twee dui zend gulden, was verdwenen. Het bedrag bestond uit bankbiljetten, zilvergeld en rolletjes wisselgeld. Alle werktuigen, waar mede de inbraak gepleegd was, hebben de dieven achtergelaten. Sporen van braak zijn niet te bespeuren, zoodat men vermoedt, dat de dieven zich Zaterdagavond hebben laten insluiten. De politie stelt een onderzoek in naar de daders. De 3 stalen instijgschachten op het betonnen steigerwerk van het tunneldak, uielke dienen om in de holle ruimte van het eerste tunnelstuk af te dalen. Nog steeds is de vorst niet geweken en vertoont de rivier een beeld van met eb en vloed op en neergaande ijsvelden, nu eens wat dichter, dan weer wat minder en nog steeds ligt het werk door de onmogelijkheid van het betonneeren bij dergelijke lage tem peraturen praktisch geheel stil. Het sloop werk van den muur tusschen het ventilatie gebouw rechter oever en de landtunnel al daar, waarover in het vorige verslag werd gesproken, is gereedgekomen en de werk lieden zijn thans bezig een soortgelijken muur aan den linkeroever af te breken. In de eerste week van Februari liet het zich aanzien, alsof de vorst definitief was geweken en lang voordat de ijsmassa's uit de rivier waren verdwenen herleefde eenigermate de activiteit op het werk en maakte de aannemer een aanvang met het stellen van de kademuurconstructie boven het eerste gezonken tunnelstuk voor het ventilatiegebouw. De kademuur n.l., welke ten behoeve van het zinken van het eerste stuk is weggebroken, moet in de toekomst weer worden hersteld, doch ter plaatse van de 25 M. breede tunnel kunnen natuurlijk geen palen worden geheld en moet de kade muur boven op de tunnel worden gebouwd, waarbij er eenerzijds voor moet worden ge zorgd, dat aldaar een constructie wordt ge bouwd van voldoende stabiliteit, terwijl an derzijds moet worden vermeden, dat deze te zwaar zou worden en daardoor een groote plaatselijke belasting op de tunnel zou ge ven, waarop deze niet is en ook moeilijk kan worden berekend. Daarom wordt hier een soort betonnen steigerwerk, bestaande uit van te voren klaargemaakte betonnen jukken aangebracht. Deze jukken zijn op den wal gemaakt en werden de eerste dagen van Februari door drijvende bokken neer gezet op daartoe gemaakte ondersteunings- punten op het tunneldak. Toen eenmaal het werk in de korte dooi- periode was begonnen, moest ondanks den vorst en de daaraan verbonden moeilijkheden dit werk worden voortgezet en zoo is deze betonconstructie thans grootendeels opge bouwd en is men doende de drie stalen in stijgschachten, welke dienen om in de holle ruimten van het eerste tunnelstuk af te dalen, te stellen. Deze groote ijzeren bul zen, die een diameter van 2,50 M. heb ben, komen te staan in de openingen, welke tusschen het betonnen steigerwerk van bovengenoemden kademuur overblijven. Zij moesten door den duiker worden vastge maakt op in het dek gebetonneerde stalen ringen en derhalve moest ondanks de on aangename temperatuur de duiker ln het ijskoude water naar beneden gaan. Teneinde zijn werk ook bij deze temperatuur eenigs- zins dragelijk te maken, werd het water binnen deze stalen instijgkokers iets ver warmd door stoom van' een sleepboot in het water te blazen, waardoor de temperatuur althans enkele graden boven het nulpunt steeg. Nadat de duiker de instijgkokers op de ingebetonneerde randen had vastgebout, konden deze kokers worden drooggepompt en kon een aanvang worden gemaakt met de doorboring van het tunneldek binnen dezen koker, zoodat daarna het inwendige van het tunnelstuk toegankelijk zal worden. Zooals ook vorige maand gezegd, wordt in dc fabrieken en werkplaatsen doorgegaan met den bouw van allerlei mechanische in- s ailaties, welke voor het tunnelwerk noodig zijti, terwijl ook het ontwerp-bureau van de aanneemster op volle kracht doorwerkt. 19 Feb r.: Tivoli-Schouwburg, Toontje heeft een paard geteekend (Residentie-too. neel) 8.15 uur (voor volw.). Dagelijks: Groote Schouwburg, Jolijt (Bouwmeester-schouwspel), 8 uur. Zondag ook 2 uur (volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 22 Februari in: Grand: De regen kwam (v. volw.); Lumière: Gol den boy (v. volw.); Studio: De jonge mr. Lincoln; Thalia: In het vreemdelingenlegioen (bov. 18 jaar); Scala: Juarez; Colosseum: Doodloopende straat en Mama's bruigom (bov. 18 jaar); Prinses: Algiers en De avonturen van Tom Sawyer (volw.); Corso: Sta op en vecht (volw.); City: Straten zon der einde (volw.); Ooster: De galante bandiet en Gibraltar (v. volw.); Victoria: Sweethearts en Parelvisschers der Zuidzee (boven 18 jaar); Centraal: Het verloren spoor en In geheimen dienst (boven 18 jaar); Asta: Lord Jeff en Devallei zonder wet (boven 18 jaar); Harmonie: De drie musketiers en May-time (volw.); Capitol: Ramuntcho en Bij verrassing getrouwd (v. volw.); Olym- pia: Muiterij op de „Zwarte havik" en De vliegende bende (voor volw.); Luxor: Sen satieproces Casilla (boven 18 jaar); Cineac: Schiedam. Passage: Boefje en Het meisje uit Mexico (volw.); Monopole: Jongensstad en De ge heime speurhond (volw.). SCHIEDAM, 19 Febr. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling ƒ1,40—1,50 (niet officieel). Zondag is overleden de heer L. Vuyk, di recteur van de N.V. Internationale Sleep dienst Mij. en L. Smit Co.'s Internationale Sleepdienst. De heer Vuyk, die op 27 Maart 1880 te Rotterdam werd geboren, is reeds op jeug digen leeftijd bij zijn vader, die in Rotter dam een havensleepdienst exploiteerde, in het bedrijf gekomen. In den loop der jaren maakte hij zich een groote ervaring eigen en verwierf daarbij een grondige kennis van de Rotterdamsche haven en hare bedrijven. Op 1 April 1912 trad de heer Vuyk als procuratiehouder in dienst bij de N.V. Inter nationale Sleepdienst Maatschappij en in 1914 volgde zijn benoeming tot directeur van deze maatschappij. In de totstandkoming van de combinatie tusschen L. Smit Co.'s Sleepdienst en de N.V. Internationale Sleepdienst Mij. in 1923, heeft hij een belangrijk aandeel gehad. Hij trad van het aangaan van de combinatie af als directeur op en heeft door de hem eigen energie en scherpen geest veel tot den bloei daarvan bijgedragen. De heer Vuyk was iemand met een bijzonder helder verstand en nuchteren kijk op de dingen. Ruim vier jaren geleden zag de heer Vuyk, door een ernstige ziekte, zich genoodzaakt zich minder intensief aan de werkzaamheden te wijden. Desniettemin bleef hij toch in staat aan de leiding van de maatschappij te blijven deelnemen. Zijn plotseling heengaan beteekent dan ook een gevoelig verlies, niet in het minst voor degenen, die het voorrecht hadden dezen sympathieken man, met zijn hartelijk karakter, opgewekt humeur en on verwoestbaar optimisme tot hun vriend te mogen rekenen. De heer Vuyk was commissaris bij W. A. van den Tak's Bergingsbedrijf N.V. en de N.V. Cargadoors Scheepvaartkantoor Le vant Oostzee. Hij had zitting in het be stuur van de Onderlinge Risico Vereeniging van Sleepdienst-Ondernemers. Bovendien had de heer Vuyk sinds jaren zitting in Rot terdams Comité ter behartiging van Natio nale Belangen, in welke functie hij speciaal wat betreft de havenverlichtingen een be langrijk initiatief heeft getoond. De heer Vuyk was officier in de orde van Oranje-Nassau. De begrafenis vindt plaats op Woensdag a.s. te 12 uur, op de Algemeene Begraaf plaats te Crooswijk, alhier. Priesterfeest van den Geestelijk Adviseur. Het was Zondag 18 dezer een bijzondere dag voor „St. Ignatius". De Geestelijk- Adviseur Pater A. J. Vermeulen S.J. vierde dezer dagen zijn koperen priesterjubilé en dit feit gaf de Sportvereeniglng aanleiding een feestochtend te organiseeren, om den sympa thieken G. A. te huldigen. De dag werd in gezet met een H. Mis, welke tot intentie van den jubileerenden priester werd opgedragen in de parochiekerk aan den Westzeedijk. De opkomst der leden was buitengewoon groot en terwijl de jubilaris een stille H. Mis op droeg in de St. Ignatiuskapel, waarin de le den hadden plaats genomen, naderden be stuur en leden der vereeniging tot de H. Tafel. Na afloop van de kerkelijke plechtig heid was het verzamelen in het patronaats gebouw aan de van Vollenhovenstraat, al waar de G.A. met bestuur, leden en verdere medewerkers van St. Ignatius aan de keurig verzorgde ontbijttafel aanzaten. Bij het bin nenkomen der zaal werd den jubilaris een welkomstlied toegezongen, terwijl toespra ken met verdere gezangen en muziek wer den afgewisseld. De Geestelijk-Adviseur werd gehuldigd voor al hetgeen door hem tot welzijn der vereeniging was verricht. In zijn dankwoord betuigde de jubilaris zijn bij zondere ingenomenheid zoowel met het stof felijk als met het geestelijk geschenk, het welk hem by gelegenheid van zijn jubilé was aangeboden door „Ignatius", hij bracht te vens warme hulde aan zijn voorganger, Pater Ant. Timmers S.J., die gedurende 9 jaren zijn beste krachten als G.A. voor Ignatius had gegeven en thans tegelijkertijd zijn koperen priesterjubilé mocht vieren te Amsterdam. Na het zingen van „Roomsche Blijdschap" werd de bijeenkomst gesloten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1