A. DAALMEYER IÉ tot opUntót i i STADSNIEUWS. VOOR DE FINNEN. ROTTERDAM. E AAK bakkersbedrijf WOENSDAG 28 FEBRUARI 1940 GROOTE BEDRAGEN GEëlSCHT VAN EEN KASTELEIN. DE FINLAND-AVOND IN PASSAGE-THEATER Stookt zuinig met brandstoffen van Nieuwe Haven 229 - Teléf. 68296 ST JOZEFGEZELLEN- VEREENIGING. AANBESTEDING BOOM OVER STRAAT. GEVALLEN. DIEFSTAL VAN 3000 AAN SIERADEN. Avonturier in Rotterdam gearresteerd. OLIEBOLLENDAG VOOR FINLAND K. J. M. V. ZILVEREN JUBILEUM R. J. KLEIPOOL PONT-EXAMENS. BURGERLIJKE STAND. SCHOUW- VALSCHE HOND KETHEL. Oppasser door chimpansé aangevallen. En eenige malen in de rondte geslingerd. Pessimisten van ruim 1 jaar geleden, bij het begin van de M I D Z A- A C T i E schrijven nu enthousiaste brieven en uiten hun groote waardeering voor het MiDZA-WERK. DE WEKELIJKSCHE MIDZA-PREMIE UITKEERING WEKT DAN OOK EEN IEDERS BEWONDERING OP. Bij regelmatig sparen van MIDZA- BONNEN valt ook U regelmatig 'n premie ten deel. f 25.00. f 15.00. f 10.00. f 7.50. f 6.00. f 5.00. 4.50. 4.00. f 3.50. f 3.00. f 2.50. f 2.00. f 1.00. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. NAAR STAKING in het Bemiddelingspoging van prof. Josephus Jitta mislukt. DE „ZAANDAM" EN DE „EDAM" AANGEKOMEN. Schiedamsche medeburgers, De laatste dagen dezer week staan in het teeken van het land en van het volk der Finnen. Niet in het teeken van bewondering voor 't mooie van dat land of de bescha ving van dat volk maar in het teeken van een medeleven een deelen in 't ontzettend leed, dat op dit land en volk helaas is neergekomen! Het mag onnoodig heeten, U nog in woorden voor te houden waarin dat leed tot uiting komt; wij weten hoe het bruut geweld den oorlogsgeesel nederzwiept en 't vrije vredig F4innenvolk tot knecht en slaaf wil maken. Schier heel de wereld is begaan met de zen ongelijken strijd, het onverdiende lot, waarmee de overmacht hen daag'lijks meer bedreigt en ieder zint om 't zijne bij te dragen tot afweer van die ramp, den on dergang, hun dapperheid ten spijt! Ook Nederland staat hier niet ongevoe lig en 't eerste wat wij kunnen doen, dat is't lichamelijk leed, den mensche- lijken nood, te trachten te verzachten. Welnu, ook in Schiedam, heeft zich een comité gevormd, dat morgen en op Zater dag aan U de kansen biedt van medeleven te getuigen. Schiedammers, gij houdt van vrijheid en zelfstandigheid; gij hebt een afschuw van wat onrecht en wat bruut geweld is, gij hebt bewondering voor een strijd voor recht en voor beschaving en hebt gevoel voor 't bitter leed, waarin een dapper volk onschuldig is gedompeld. Draagt alen bij, naar krachten bij, tot mindering van dezen nood; brengt er Uw offer voor dit doel, het is een offer danig waard, de menschheid wordt ermee gediend en ook de menschelijkheid! Vergeet dus niet den avond van Don derdag en de collectebus op Zaterdag! De Burgemeester van Schiedam, VAN HAAREN. Bij het beschieten van vreemde vliegtuigen boven Amsterdam in den afgeloopen nacht is een granaat in een huis aan den Amstcl- veenschen weg terecht gekomen. Het projec tiel sloeg door de plafonds en muren van drie etages en bleef in het plafond van het benedenhuis steken. De verwoesting in den muur, waar aan beide zijden menschen sliepen. Het programma voor den avond, die mor gen in het Passage Theater wordt gehou den ten bate van de Nederlandsche Roode Kruis-ambulance in Finland, staat thans geheel vast. Een 6-tal dames in Finsche kleeder dracht, onder leiding van mej. A. Kroeze uit Rotterdam, zullen het Finsche volkslied in de oorspronkelijke taal zingen, bege leid door den heer Jo Walvis aan het orgel. De burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, spreekt een kort openingswoord. Het trio Walvis orgel, viool en piano speelt eenige composities. Mr. J. J. R. Schmal, secretaris van de Nederlandsch-Finsche Vereeniging en lid van Gedep. Staten van Zuid-Holland, zal een korte rede houden. De Kon. Zangvereen. Schiedams Man nenkoor Orpheus zingt een viertal liede ren, waarvan de tekst in het programma is afgedrukt. Marius Flipse zal een der liederen aan den vleugel begeleiden. De bekende conferencier Alex de Haas treedt op en na de pauze wordt eerst een kort maar bijzonder goed muziekfilmpje vertoond en dan volgt een film over Fin land. Dit programma, rijk aan afwisseling, zal vlot worden afgewerkt, zoodat dit om streeks 11 uur zal kunnen worden beslo ten met het zingen van ons vólkslied. Van alle zijden ondervindt het comité medewerking. De duurste plaatsen frontloge zijn alle uitverkocht; voor de zaal en het balcon zijn echter nog kaarten verkrijg baar. Zaterdag wordt een straatcollecte gehou den, maar wie zich nu reeds gedrongen mocht gevoelen, een bedrag beschikbaar te stellen, kan dat doen door overschijving op de giro van de Spaarbank no. 2717, met vermelding: Voor Ned. Roode Kruis- ambulance, of dit bedrag Donderdagavond in de collecte, welke in het Passage Thea ter wordt gehouden, deponeeren! Nog geen schikking getroffen. Gisterenmiddag is in gesloten zitting voor het Kantongerecht de civiele procedure voort gezet tegen den Schiedamschen kastelein J. B. W. Zooals wij reeds eerder meldden, is ge daagde door de rechtbank te Rotterdam in de strafprocedure veroordeeld omdat hij de afrekenstaatjes van de in zijn dienst zijnde kellners vervalschte waardoor deze veel meer of moesten rekenen als wat zij verkocht had den. Door deze kellners is nu een civiele pro cedure ingesteld tegen hun vroegere patroon. Het gaat hier om belangrijke bedragen die gedaagde aan eischers zou moeten terug betalen, de kellners A. J. Sch., H. M. M., C. R. en W. R. De bedragen die geëischt worden zijn resp. 1204, 705, 290 en 67. Voor gedaagde treedt mr. P. van Bockhove op en voor eischers deurwaarder Jac. de Groot. Voor den waarnemend kantonrechter mr. dr. ir. M. M. van Praag diende deze zaak reeds vorige week Donderdag. Op verzoek van deze werden gisteren gedaagde en eischers ge hoord. Het resultaat is nu dat de zaak nog niet geschikt is. Wanneer er voor Dinsdag a.s. nog geen schikking tusschen gedaagde en eischers is getroffen zal er, dan is er open bare zitting vonnis worden gewezen door den kantonrechter. Zondag 17 Maart a.s. zal de installatie van de adspiranten plaats hebben. Donderdag 14 Maart a.s. zal een passie avond gehouden worden. De zangclub en de muziekclub zullen die avond het program ma verzorgen. Blijkens advertentie elders in dit blad zal Woensdag 27 Maart a.s. de aanbesteding plaats hebben van 3 perceelen en in massa van het buitenverfwerk van 301 woningen van de vereeniging „Volkshuisvesting". Om ongeveer 2,15 uur is gistermiddag een boom, welke was geladen op een vracht auto, in de bocht van de Willemsbrug naar de Rozenburgschestraat van den wagen af geschoven en op straat gevallen. Persoon lijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Met vereende krachten is de boom naar zijn plaats van bestemming aan de Willemskade gesleept. Met voortreffelijke medewerking van de Rotterdamsche politie is het den centralen op sporingsdienst te 's Gravenhage dezer dagen gelukt klaarheid te brengen in een zaak, waarbij de politie tot taak had den dief op te sporen van een groote hoeveelheid kostbaar heden voor een totale waarde van circa 3000 plus een bedrag aan geld van 200 gulden. In den laten avond van 9 Februari jl. kreeg de politie melding van een opensluiting en diefstal in de woning van den heer K. aan de Prins Hendrikstraat te 's Gravenhage, terwijl de familie in de woonkamer zat, wilde de dienstbode zich van de le naar de 2e etage begeven. Toen ze de trap opging, werd ze opzij geduwd door een man, die de trap af stormde en de straat op vluchtte. Uit een kast op de tweede etage werden vermist een city bag en een koffer met sieraden en curiosa, die de heer des huizes op zijn buitenlandsche rei zen had verzameld. Bij deze kostbaarheden bevonden zich een paar gouden oorknoppen met een diamant, een ovaalvormig gouden, met blauw geemailleerd medaillon met groo- ten briljant, omgeven door 6 kleine briljan- tjes, een zilveren broche „Djokja" met vo gelmotief, een groote gouden Montenegrijn- sche munt van 10 dinar met de beeltenis van Koning Nikita, een gouden damesring met lichtblauwen steen, waarop een kruisje met 4 pareltjes, een gouden markiesring met 5 pa rels, 12 ijslepels met paarlen rand, een plak goud, ongeveer 3 bij 4 cm., gevat in hout met glas, voorstellende aan een zijde een onder zeeboot, een withouten doosje (dichtge schroefd), inhoudende een zilveren onderzee boot op voetstuk, een gouden juweelen bro che, verder Ghineesche en Napolitaansche kostbaarheden, oude rijksdaalders enz. De waarde van een en ander wordt op f 3000 geschat. Ook was nog een bedrag van circa 200 aan contanten ontvreemd. Rechercheurs van den centralen opspo ringsdienst in Den Haag, stelden een onder zoek in, waarbij hun bleek, dat de deur met een yaie-slot gesloten was geweest. Dit deed twijfel rijzen aan het verhaal van de dienst bode, dat iemand door opensluiting van de straatdeur zou zijn binnngekomen. Veronder steld werd door de politie, dat de dief wel eens hulp van binnen kon hebben gehad om het huis binnen te dringe- Het verleden van de dienstbode werd nage gaan en daarbij bleek, dat zij vroeger ver schillende andere diensten had gehad o.a. te Amsterdam. In de hoofdstad had zij kennis gehad aan een man, dien zij Hanny noemde en die zich zelf voor een zekeren Harrison uit gaf. Deze Harrison was voor de politie geen onbekende. Zij wist ook, dat hij bij den Bur gerlijken Stand stond ingeschreven als D. H., dat hij 31 jaar oud was en koopman van be roep. In verband met het gebeurde in de Prins Hendrikstraat te 's Gravenhage wilde de po litie wel eens met D. H. alias Harrison praten. Het was echter niet gemakkelijk hem te pak ker te krijgen, daar hij een soort avonturier was en gewoonlijk een zwervend bestaan leidde. Dan weer verbleef hij in een gropt hotel in het binnen- of buitenland, dan weer, als zijn financiën er slecht voor stonden, nam h" zijn intrek in een volkslogement. Harrison beschikte geenszins over een blanco strafregister. De rechtbank te Alk- Gistermorgen te 11 uur is de 70-jarige J- M. O. in de Groenelaan komen te vallen, waardoor hij een schaafwond bekwam aan zijn linker slaap. Na door de politie te zijn verbonden is de man per politieauto naar zijn woning vervoerd. Door mej. J. S. werd bij de politie aan gifte gedaan, dat haar 10-jarig zoontje gistermiddag op het Wilhelminaplein door een hond is gebeten in het rechterbovenbeen, waardoor een groote wond is ontstaan. Een onderzoek wordt ingesteld. Op initiatief van leeraressen en leerlingen van de huishoud- en industrieschool zal op Zaterdag 9 Maart a.s. een oliebollendag ge houden worden ten bate van Finland. De be- noodigdheden die noodig zijn voor het bak ken der oliebollen worden allen bijeen ge bracht door leeraressen, leerlingen en leve ranciers van de school. De geheele opbrengst van den oliebollendag komt daardoor ten goede aan het comité dat de uitzending van de Nederlandsche Roode Kruis Ambulance naar Finland verzorgt. Morgen-, Donderdagavond, half negen, houdt de afd. Schiedam van de K. J. M. V. haar algemeene ledenvergadering in den R. K. Volksbond. Op de agenda komt o.m. voor, bestuursverkiezing. Verder zal de secretaris, de heer Uytde- willigen een lezing over Japan houden. Zondag 3 Maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer R. J. Kleipool lid werd van het R. K. Parochiaal Armbestuur, waardoor hij tevens zitting nam in het College van Re genten van het R. K. Weeshuis. Ofschoon toen nog van jeugdigen leeftijd, had hij in 1915 aan de werkzaamheden direct een actief aan deel en werd hij enkele jaren later tot pen ningmeester benoemd. Deze functie bekleedde hij tot 1932, in welk jaar hij tot voorzitter werd verkozen. De heer Kleipool was als voorzitter „the right man on the right place", die met een vroolijk gezicht bergen werk kon verzetten. Speciaal het R. K. Weeshuis aan de Hoog straat 44 had zijn volle zorg. Deze oude in stelling die in 1924 zijn 150-jarig bestaan ge vierd had, bleek een flinke uitbreiding en restauratie dringend noodig te hebben, en ofschoon maar met bescheiden middelen ge werkt kon worden, kwam onder zijn ener gieke leiding in 1933 de nieuwbouw voor de meisjes tot stand, welke reeds in 1935 door een nieuwbouw voor de jongens gevolgd werd. Maar ook de armen droeg hij een warm hart toe en velen kunnen getuigen dat hij er steeds op uit was om naar best vermogen hun nood te lenigen. Zondag 3 Maart zal voor het R. K. Wees huis en zijn bewoners een ware feestdag zijn en vele Schiedammers zullen den jubilaris op dezen gedenkwaardigen dag willen geluk- wenschen waartoe op de receptie van 12 uur nam. in het R. K. Weeshuis, Hoogstraat 44, gelegenheid bestaat. Bij de dezer dagen te Utrecht gehouden Pont-examens, slaagden o.a. voor Kantoor stenograaf Nederlandsch de heeren J. Kuilen burg en T. J. Nauman; Kantoorstenograaf le Klasse Duitsch mej. C. Kerklaan; Kan toorstenograaf le klasse Engelsch mej. C. Kerklaan; Nederlandsche Handelscorrespon. dentie, mej. C. v. d. Water, allen leerlingen van het Instituut Pont te Schiedam. GEBOREN: Maria E., d. van A. G. van Puf- felen en A. M. Alsemgeest, Dr. Noletstraat I. Maria A., d. van J. Th. Heijnsbroek en H. W. Si. Grooff, Branderssteeg 6. Teuntje E. d. van J. J. Rijnberk en E. H. Schipper, Boerhavelaan 1. OVERLEDEN: F. van Hoek 72 j. Haga- straat 44. W. van de Rande 87 j. N. Ha ven 225. BU of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat in het belang van den behoorlijken afvoer van water en vuil in Oost-Frankeland op Woensdag 13 Maart a.s. des voormiddags om tien uur een schouw zal worden gedre ven over de sloot, liggende in het gedeelte, begrensd door Bakkershaven, Groenedijk Rotterdamschedijk en Buitenhaven. SCHIEDAM, 28 Februari 1940. AANBESTEDING DOKTERSWACHT KAMER. Hedenmorgen is in het raadhuis onder in Kethel wonende aannemers aanbesteed de aanbouw voor een keuken en herbouw van een wachtkamer in de dokterswoning. Ingeschreven hadden: B. Romijn f 1795; J. Vlugman 179898; F. Bijl 1855; H. v. d. Loo 1863; W. Peters 1868; A. Bouwens 1900. De gunning is nog aangehouden. Gisterenmiddag heeft een aap in de dier gaarde zijn oppasser den 50-jarigen H. Schilt wonende in de Zomerhofstraat zoodanig ge beten, dat de man met ernstige verwondin gen aan het achterhoofd en aan de rechter hand moest worden overgebracht per auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, alwaar hij ter verpleging moest worden opgenomen. De oppasser is aangevallen door den nieuwen mannelijken chimpansé, die eenige weken geleden in de diergaarde zijn verblijf heeft gekregen. Deze chimpansé had men in zijn hok aan een ketting vastgebonden. Toen gistermiddag oppasser Schilt klaar was met het schoon maken van het hok, sprong de chimpansé plotseling boven op zijn oppasser en slingerde hem eenige malen in het rond, met het gevolg dat de oppasser met zijn hoofd tegen het hok werd geslagen, waardoor hy verschillende kneuzingen opliep en verscheidene spierge- wrichten werden ontzet. De rechterhand van den oppasser werd verder zoodanig gebles seerd, dat in het ziekenhuis 12 hechtingen moesten worden verricht. Het mag een geluk heeten, dat de kwaad aardige aap aan een ketting vastzat, want daardoor is het den oppasser gelukt op een gegeven oogenblik uit de klauwen van den chimpansé los te komen. De heer Schilt heeft nog kans gèzlen het kantoor in de diergaarde te bereiken, doch nauwelijks binnen viel hij bewusteloos op den grond, vermoedelijk als een gevolg van de doorgestane emotie. Naar wij vernemen is de toestand van den oppasser naar omstandigheden redelijk wel. /tlx MIDZft Mevr. K., Warande No. 156. Mevr. B., Tuinlaan No. 90. Mej. L., Nieuwe Haven 301b. Mevr. V., Singel 78. Mevr. A., Nassaulaan 34a. Mevr. L., Kreupelstraat 28. Mevr. M., Laan No. 16. Mej. G., den Bommelschestr. 16 Mevr. M., Nassaulaan 55. Mevr. E., Heemraadssingel 184a Rotterdam. Mevr. F., W. de Zwijgerstr. 29. Mevr. B., B. K. Laan 167. L. M., Dr. Noletstraat 12. Mej. R-. Villastraat No. 8. Mevr. V., Rotterd. Dijk 192b. Mevr. G., Vlaardingerdijk 313. Mevr. J., Beierlandschestr. 17. Mevr. S., Broersvest No. 74. Mevr. H., Jan v. Avennesstr. 8. Mevr. P., Polderweg, Kethel Spaland- Mevr. H., Bommelschestraat i Mevr. G., Eendrachtstraat f Mevr. Z., Voltastraat 28a. Mevr. M., Nassaulaan 53. Mevr. P., Ch. de Bourb.str. 31. Mevr. C., Jan v. Avennesstr. 57. Mevr. G., F. v. Bourgondië- straat 8b. Mevr. V., Ruysdaellaan 24b. Mevr. B., Frans Halsplein 21a. Mej. N., Leliestraat 21. Mevr. R. K. Z., Dr. Noletstr. 1. Mevr. A., Hoogstraat 182b. Mevr. M., Nassaulaan 53. Mevr. L., Kreupelstraat 28. Mevr. L., Boerhaavelaan 117. Mevr. G., B. K. Laan 39. Mevr. B. Charl. de Bourbon straat 15- Mej. B., Lekstraat 34b. Mevr. T., Raam 42. Mevr. H., Villastr33* Mej. N„ Leliestra^1 Mej K„ Ai* Hof v. Belois. K Hoogstraat 167. M^vr. Kreupelstraat 28. Mevr- M- Louronstraat 5. Mevr. R-, Villastraat 8. ^evr. B. K. Laan 39. Mevr. J., Simon Stevinstr. Ha- Mevr. M., Nassaulaan 53. Mevr. S„ Fabriplein 24. Mevr. L., Westvest 64b. MIDZB 1 Maart: Doelen, Matthaeus-Passion (Toonkunst), 7.30 uur. 2 Maart: Groote Schouwburg, Toontje heeft een paard geteekend (Residentie Too- neel), 8.15 uur (volw.) Doelen, Harmonie concert, 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 29 Februari in: Grand: Verdwenen meisjes (volw.); Lumière: De deserteur (boven 18 jaar); Studio: De regen kwam (v. volw.); Luxor: Moordzaak Fran- cheti (v. volw.); Thalia: In het vreemde lingenlegioen (boven 18 j.); Scala: Good bye mr. Chips; Colosseum: Slavenjacht en De vermiste gast (boven 18 jaar); Prinses; Jon gens met smerige gezichten en Marionet ten (boven 18 j.)Corso: Lokkend verleden (volw.); Capitol en City: Sterren gaan naar Hollywood en Queen of hearts (boven 18 jaar); Arena: Pensionaat voor heeren (bov. 18 j.); Centraal: De jacht op het halssnoer en Het revolvergevecht (boven 18 jaar); Ooster: Rose van Washington square en Mid_ dernachttaxi (volw.); Victoria: Andy Hardy in het verre Westen en Witte vanen (boven 18 jaar); Asta: Tarzans wraak en De ver laten goudmyn (v. volw.); Harmonie: Juarez en Het geheim van den vuurtoren (volw.); Olympia: Het beslissende schot en Twee pientere jongens (boven 18 j.); Cineac: ac tualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoonstelling „RotterdamBatavia" (Schiedamsche Singel 55), dagelijks 1017 en 1922 uur, Zondags van 1217 uur (tot 15 Maart) Kunstzaal Unger, Eendr.weg 27b, schilderijen en teeke- ningen van Lajos von Ebneth en mozaïeken van Maria Scholten (tot 10 Maart). Schiedam. Passage: (t.m. Woensdag): Sweethearts en De kop van Jut; Monopole: De havik der wildernis en Dermonen der duisternis (boven 18 jaar). SCHIEDAM, 28 Febr. Officiëele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.40—1.50 (niet officiëel). maar had hem in 1928 reeds veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf wegens diefstal met braak; in 1935 was hij door de recht bank te Haarlem tot 6 maanden veroordeeld wegens oplichting en in 1936 had hij de Am- sterdamsche rechtbank 9 maanden gevange nisstraf tegen zich hooren uitspreken, even eens wegens oplichting. In totaal had hij dus anderhalf jaar gevangenisstraf achter den rug. TTij had in liet buitenland gereisd «.„t jjt Frankrijk, België en Zwitserland. In laatst genoemd land is hij veroordeeld geweest wegens huisvredebreuk. Daarna was hij uit Zwitserland uitgewezen. Om H. op te sporen werd hij in het Alg. Politieblad gesignaleerd en tevens werd zijn portret in Nederland en België verspreid. Op 23 Februari 1.1. troffen twee recher cheurs van de Rotterdamsche politie op het voorbalcon van een Rotterdamsche tram een man aan, wiens uiterlijk beantwoordde aan het verspreide signalement van H. Op den Coolsingel werd hij door de rechercheurs uitgenoodigd uit te stappen en met hen mee te gaan naar het politiebureau. Hier bleek inderdaad, dat men met den gezochten H. te doen had. Hij had toen twee pakketten bij zich, welke een belangrijk deel van de ge stolen sieraden en curiosa bevatten. Hij had getracht in Rotterdam verschillen de van de gestolen voorwerpen te verkoo- pen. Gedeeltelijk was hij daarin ook ge slaagd. De meeste daar verkochte voorwer pen konden later door de politie worden ach terhaald. H. is naar Den Haag overgebracht, waar hij den diefstal heeft bekend. Hij is thans in het Huis van Bewaring opgesloten. In hoe verre de dienstbode bij den diefstal betrok ken is, wordt nog nagegaan. Alle gestolen voorwerpen zijn nog niet te recht. Het onderzoek daarnaar wordt me* kracht voortgezet. De politie vermoedt, dat D. H. alias Ri chard Harrison, die zicb Dirk Dek ker of Koreman noemde, te Rotterdam in de binnenstad op kamers heeft gewoond. Aan houders van pensions, die sinds Vrijdag een commensaal missf"' wordt daarom verzocht zich tot net hootdbureau van politie aan het Haagscheve0r, 1-e wenden. Het is niet onmo gelijk- dat z'°h op de kamer nog een blauw kofi'ertje bevindt, en ook hierin stelt de po litie uiteraard veel belang. De Rijksbemiddelaar in het derde district, prof. Josephus Jitta, heeft vanmorgen ten raadhuize zoowel met de werkgevers- en patroonsbonden als met de gezellenorganisa- ties in het bakkersbedrijf een onderhoud gehad. Het is daar niet mogen gelukken partijen tot elkaar te brengen. Van de zijde der gezellenbonden wordt ons nu medegedeeld, dat met het houden van personeelsvergaderingen ter voorbereiding van de te verwachten stakingen wordt voort gegaan. Aan het eind van deze week worden de ultimata verzonden. Vanmorgen zijn de s.s. „Zaandam" en „Edam" van de HollandAmerika Lijn te Rotterdam aangekomen. De „Zaandam" had geen passagiers aan boord en kwam van Baltimorehet schip heeft ligplaats genomen aan de Wilhelmina- kade. De „Edam" had twee passagiers aan boord en kwam van New-York. De lading van beide schepen bestond uit stukgoed.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2