DE MAN MET HET BOLHOEDJE CENSUUR-DEBATTEN IN DE FRANSCHE KAMER. Diversen Personeel Vraag en Aanbod Huizen en Kamers Motie van vertrouwen in de regeerino;. fMampionnen. WEL EENS ONDEUGEND- MAAR ALTIJD GEZOND „Dat komt VAN DE EXTRA EN£RGl£-VOEDING. DIE IK HEM GEEP l" zegt zijn Moeder. ATA^'- BUJF BIJ BLUF BAND-BLUE BAND IS BE5T! WOENSDAG 28 FEBRUARI 1940 „Haal een hoed", riepen ze hem te Washington toe Nu doet hij een gooi naar het presidentschap. VLIEGRAMP IN COLUMBIA Twaalf inzittenden om liet leven gekomen. KONING CAROL NAAR ROME DE FRANSCH-BRITSCHE SAMEN WERKING. O tD TOEZEGGING VAN HEER DALADIER. Diensten van censuur, radio, informatie en propaganda onder eenhoof dige leiding. Komt men iemand op straat tegen J m Het is nog slechts kort dag, wat betreft de voorbereidingen tot het kiezen van hen, die door de verschillende Amerikaansche poli tieke partijen candidaat zullen worden ge steld. Roosevelt heeft er zich nog steeds niet over uitgelaten, of hij alsnog een derden ter mijn ambieert. Er kunnen inmiddels reeds een zes eminente persoonlijkheden worden genoemd, wier candidatuur goede kansen heeft in den boezem van de partij, waartoe ze behooren. Enkelen, als senator Vandenbergh, wiens politiek gesternte in den laatsten tijd overi gens allesbehalve gelukkig is geweest, spe ciaal inzake de neutraliteitswet, de z.g. gee- sel der gangsters, Dewey en vice-president Garner zijn ver buiten hun eigen kring be kend en bezitten ook in het buitenland eeni- ge faam. Het is intusschen de vraag of de conventies der partijen niet op den duur een z.g. dark horse zullen opleveren als een compromis tusschen de verschillende stroomingen. En daarom is het wel eens aardig even de aan dacht te vestigen op zoo'n „dark horse", in casu den leider der republikeinen in het Huis van Afgevaardigden, Joe Martin Deze Joe Martin heeft zich als politicus en partij organisator onder de zijnen een uitste kende reputatie verworven. Het Amerikaan sche publiek nam voor het eerst meer van zijn doen en laten nota, nadat hij door heel de pers gecirculeerd had als „de man met het bolhoedje". Dezen titel verwierf hij zich tijdens het bezoek van het Engelsche koningspaar, dat enkele traditioneele instellingen van het land der democratie zoowat ondersteboven heeft gekeerd en bijna een nationaal probleem maakte van de vraag, of de echtgenooten der Amerikaansche regeeringspersonen zich mochten vernederen met het maken van een „reverence" voor een buitenlandsche vrouw. Het ging hier werkelijk in het bijzonder om het mogen. Officieel is het maken van een „reverence" natuurlijk niet verboden, maar Amerika is nu eenmaal door en door democratisch en al is een titel er goud waard, men moet er doen, alsof men een hautaine minachting koestert voor alles wat iets met monarchie of adel uit te staan heeft. En aangezien de regeeringspersonen verte genwoordigers zijn van het zoo democrati sche Amerikaansche volk, ging het volgens sommigen niet aan, dat er ook maar een knie, hoe licht ook, voor een vreemde „po tentate" gebogen zou worden. Mevrouw Roosevelt, handig als altijd en er op uit, bepaalde gevoeligheden te ontzien, beriep zich op „de traditie" en zei, dat ze niet buigen zou. Als goede democrate zou ze de Engelsche koningin en natuurlijk ook den koning op rond-Amerikaansche manier hartelijk de hand schudden Ze ging inmid dels niet zoo ver aan het volk te beloven, dat ze de majesteiten ook op z'n Ameri- kaansch op den schouder zou slaan. Enfin, er zijn officieel geen „reverences" gemaakt. Zeer tot spijt van de betrokken da mes, die zich gaarne in de daaraan verbon den hoogst elegante houding vereeuwigd zouden hebben gezien. Bovendien bleek het Engelsche koningspaar uit een tweetal aar dige joviale menschen te bestaan. Dit laatste w het Amerikaansche volk uit het hart ge grepen. In een republiek, in welks binnen land burgers een koning voorstellen als iemand, wiens bezigheid het is, met een vlijmscherpen sabel koppen af te slaan, kon men zijn verbazing niet op over het feit, dat de Engelsche monarchen de gemoedelijkheid zelve bleken. En heel Amerika was enthou siast en werd spoedig door het dolle heen. De menigte, door wie het Engelsche konings paar te Washington bejubeld werd, was sa mengesteld uit bewoners van alle staten, waarvan velen dagen lang gereisd hadden. Temidden van deze enthousiaste menigte, in een groepje afgevaardigden, stond voor het Kapitool de afgevaardigde Joe Martin uit Massachusetts En terwijl zijn collega's alle maal met een hoogen zijden getooid, waren, droeg hij zijn bolhoedje. Het was een onoog lijk, somber, naargeestig ding, naast al die glanzende, bijna juichende cylinders en te midden van een in hooger koninklijke sferen vertoevende menigte. Iemand wees Joe Martin aan en de kreet, die hij uitte, werd spoedig door allen overge nomen. „Get a het", haal een hoed, weer klonk het alom en hier en daar bijna drei gend. Het was betrekkelijk een geluk voor Joe Martin, dat de koninklijke stoet spoedig naderde en hij zijn bolhoedje kon afzetten. Nadien heeft hij zich verontschuldigd door aan de pers de mededeeling te verstrekken, dat hij inderdaad een hoogen hoed bezit, maar dien had uitgeleend aan een lid van den senaat, wiens plicht het was, het Engel sche koningspaar namens de Amerikaansche volksvertegenwoordiging te verwelkomen. Die had hem op het laatste oogenblik om deze vriendendaad verzocht aangezien aan zijn eigen hoofddeksel een ongeluk was overkomen Joe Martin zit al sinds jaren voor den staat Massachusetts in zijn zetel. Hij wist zich tijdens de New Deal op te werken tot leider van de republikeinsche minderheid in het Huis van Afgevaardigden. Dat was in een periode toen na Roosevelt's eclatante over winningen de republikeinsche partij bijna weggevaagd leek en de rijen der afgevaar digden van de partij, wier embleem veel- beteekenend een olifant is, tot een schamel troepje gedund waren. Hij werkte zijn mannetjes als een wig tus schen de twee groote stroomingen, welke zich langzamerhand in de democratische partij begonnen te vormen, als een reactie op de New Deal, waarmee vele conservatieve democraten zich tijdens den geweldigen ommezwaai der publieke opinie slechts noode vereenigd hadden. En langzaam, doch zeker werd zijn minderheid een buitengewoon effectvol apparaat, slaagde hij er in, in samenwerking met de democratische „insur- genten", aan Roosevelt een nederlaag te bezorgen, door een van zijn wetsvoorstellen af te stemmen. Joe Martin's eerste succesvolle pogingen in die richting dateeren uit den heftigen strijd rond het Hooggerechtshof en nadien moest men steeds meer rekening met hem gaan houden. Hij werd een politicus van nationale belangrijkheid en Roosevelt noo- digde hem herhaaldelijk uit op de conferen ties, door hem belegd ter bespreking van belangrijke aangelegenheden inzake binnen- landsche en buitenlandsche politiek. Roosevelt kwam daarbij dra tot de ervaring hier met een man met eigen inzicht en wil te doen te hebben, bovendien met een handig realist, die elke mogelijkheid tot het verwer ven van voordeel voor zijn eigen partij uit buitte. Zoo de republikeinsche partij zich in de laatste jaren aanmerkelijk van de ontvangen klappen herstelde, is dit voor een belangrijk gedeelte het werk van Joe Martin, wiens invloed vooral in het dicht bevolkte, indus- trieele Oosten buitengewoon groot is. Hij behoort tot de ouderwetsche volksvertegen woordigers, die zich gekozen zien, omdat ze bij het publiek persoonlijk in den smaak vallen. Dit bekommert zich minder om zijn politieke denkbeelden dan wel, zooals dit althans in zijn district het geval is, om zijn manier van omgaan met zijn kiezers en om zijn algemeen erkende eerlijkheid en onbaat zuchtigheid. Een „dark horse" als Joe Martin heeft wellicht een grootere kans op het president schap, dan velen vermoeden. Hij beantwoordt immers aan het ideaal van den gemiddelden Amerikaan, is de zoon van een dorpssmid, leeft eenvoudig, laat zich door zijn kiezers, bij zijn voornaam noemen en gedraagt zich in alles als een „man van en uit het volk". Na den hooghartigen ingenieur Hoover en den autocratischen aristocraat Roosevelt zul len heel wat Amerikanen met een soort heimwee naar den betrekkelijk onbeteekenen- den, maar eenvoudigen Coolidge en diens gouden tijd onwillekeurig sympathie koes teren voor een dergelijke figuur, wiens bekwaamheid algemeen wordt erkend. De perstribune van het Kapitool heeft dit jaar Joe Martin tot den besten afgevaardigde van heel het Huis uitverkoren. En dergelijke dingen, alsmede de onzekerheid in politieke kringen ten aanzien van den meest gewensch- ten candidaat in een naar verwachting zware verkiezingscampagne, kunnen van groote beteekenis blijken. De Amerikaansche pers noemt Joe Martin thans de, het meest op den voorgrond tredende nationale figuur van het land. Het zal eerlang blijken, in hoeverre de man met het bolhoedje" hiervan profiteert. BELGRADO, 26 Februari. (D. N. B.) In de West-Montenegrijnsche bergen zijn vier tabakssmokkelaars door een troep hongerige wolven overvallen en verscheurd. BOGOTA (Columbia), 27 Februari (Havas) Een vliegtuig dat hedenmorgen uit Bogota vertrokken was, is op 18 kilometer van Bus- camaranca verongelukt. De twaalf inzittenden kwamen hierbij om het leven. Onder de passagiers bevond zich ook Benito Hermandez Bustos, de vroegere minister van oorlog van Columbia, die thans gezant is te Londen. BOEKAREST, 27 Februari. (D. N. B.) In welingelichte Roemeensche kringen verluidt, dat koning Carol, in het kader van de Italiaansch-Roemeensche toenadering,- welke door de reis van minister Siderowitsj naar Italië ingeleid werd, een officieel bezoek aan Rome zal brengen. Hij zou door zijn minister van buitenland sche zaken, Gafencu, vergezeld worden. De Italiaansche regeering zou reeds te kennen gegeven hebben, de gasten gaarne te ontvangen. Het koninklijk bezoek aan Rome zou in de eerste helft van April vallen. Inzake aankoop en distributie van levensmiddelen. LONDEN, 27 Februari. (Havas). Lennox Boyd, de parlementaire secretaris van het ministerie van levensmiddelen, heeft tegen over de pers verklaard, dat Frankrijk en En geland nauw samenwerken bij den aankoop en de distributie van levensmiddelen. In verband hiermede is een Fransch-Brit- sche coördinatie-commissie gevormd, ten einde te verzekeren, dat zoo economisch mogelijk te werk wordt gegaan. Lennox Boyd deelde bovendien mede, dat Engeland een deel zijner inkoopen in het Britsche rijk voor rekening van Frankrijk doet, en dat Frankrijk voor rekening van Engeland in de Fransche koloniën koopt, terwijl voorts ge meenschappelijk inkoopen worden gedaan in de neutrale landen. PARIJS, 27 Februari. (Van onzen correspondent)De Fransche kamer heeft heden in een langdurige zitting het debat over de censuur en het informatiewezen, de radio-uitzen dingen en de propaganda ten einde ge bracht. Aan het slot der debatten heeft minister-president Daladier in de ka mer de kwestie van vertrouwen ge steld, waarna de kamer met' 450 stem men tegen één stem, de door de regee ring ingediende dagorder heeft aan genomen. Hoewel een groot aantal sprekers nog het woord heeft gevoerd, werd geen nieuws ter tafel gebracht en bleef de critiek op de ver schillende diensten binnen hetgeen reeds door de heeren Marin en Blum in de vorige zittingen was uiteengezet. Alleen een socialist, de heer Malroux, maakte van de gelegenheid gebruik, de cen suur aan te vallen, omdat artikelen in socia listische bladen verboden werden, terwijl ze wel de rede heeft doorgelaten van kardinaal Verdier, in het Institut catholique uitgespro ken, waarin het laicisme een ramp werd ge noemd. Hij sprak de vrees uit, dat men de laicistische scholen zou sluiten en verwarde zooals de heer Vallat hem deed opmerken laicisme en laiciteit. Hij kreeg trouwens alleen een vage instemming bij zijn partij- genooten. Maar, zooals altijd, wanneer het anti-clericalisme om den hoek komt, was het debat daardoor een oogenblik zeer heftig. Aangezien verwacht kon worden, dat de regeering heden de vele interpellanten zou beantwoorden, was de belangstelling zeer toegespitst, toen minister Chautemps, die tot dusverre de debatten voor de regeering ge volgd had, de tribune beklom. Geruimen tijd heeft de heer Chautemps, die tot de handigste debaters behoort, ge sproken, maar zijn rede viel uitermate tegen. Met wat al te veel diplomatie gleed de heer Chautemps over de groote redevoeringen heen, zonder ook maar een enkel oogenblik ernstig in te gaan op de grieven, die tijdens het langdurige debat aan den dag waren ge treden. Wat de kern van de zaak betreft, de cen suur, merkte hij op, dat de heer Blum zich beklaagd had, omdat zij ten gunste van de rechterzijde werkte en dat de heer Marin dit had gedaan, omdat zij ten gunste van de socialisten zou hebben geschrapt, waaruit de heer Chautembs meende te mogen afleiden, dat die tegengestelde critiek het bewijs is, dat de censuur te goeder trouw was. De heeren Blum en Marin, die bij alle te genstrijdigheid van opvattingen dit gemeen hebben, dat zij beiden zoo goed als nooit lachen, barstten dezen keer in een lachbui uit en de geheele kamer liet den minister voelen, dat hij toch wel wat al te luchtig over het ernstige debat heenliep, waarop de minister zich trachtte te redden en toegaf, dat de censuur niet onder voorwendsel van onpartijdigheid, maar naar alle kanten moet schrappen. Ongetwijfeld was de rede van den heer Chautemps de meest zwakke, die men van dezen handigen bewindsman ooit te hooren heeft gekregen. De heer Daladier, die tijdens de rede van den heer Chautemps naar de kamer was ge komen en zich met behulp van een wandel stok nog eenigszins moeilijk bewoog, nam dan ook bij het sluiten van de discussies het woord, om door middel van een zeer korte en bondige verklaring de kamer voor een vertrouwensvotum te winnen. Den kern van de critiek zocht de minister president in het gebrek aan coördinatie in de verschillende diensten met als gevolg onvol doende verantwoordelijkheid, waarom dan ook de minister-president verklaarde, dat onmiddellijk de verschillende diensten onder eenhoofdige opperleiding zullen komen en dat die leider deel zou uitmaken van het ka binet, een mededeeling, die door de kamer met applaus begroet werd. Even later, nadat de minister-president den wensch had uitgesproken, dat uit de dagorder, die ingediend werd door den heer Clichery namens de radicalen, door den heer Marin namens de rechterzijde en door den heer Leon Blum namens de socialisten, kreeg de minister-president gelegenheid, zijn stand punt ten aanzien van de censuur nog belang rijk nader toe te lichten. De heer Blum had zich namelijk bereid verklaard, zijn motie terug te nemen ten gunste van een unanieme motie, indien dui delijk verklaard zou worden, welke de ge volgen van het aannemen dier motie zouden zijn, speciaal, indien toegezegd werd, dat de censuur niet meer de vrije mceningsuiting zou belemmeren, en dat evenmin aan struis vogelpolitiek zou worden gedaan wat het buitenlandsche nieuws betreft, doch dat men zich eenvoudig zou beperken tot de taak, om over de defensiebelangen te waken. De minister-president antwoordde daarop, dat hij bereid was, een experiment te onder nemen en nog hedenavond instructies te ge ven, waardoor het vrijelijk manifesteeren van politieke meeningen gewaarborgd wordt en aan het land geen waarheden worden onthouden, hetgeen de democratie onwaar dig is. De heer Tixier-Vigancourt vroeg hierop een korte schorsing van de zitting, om ook aan de rechterzijde gelegenheid te geven, aan de gemeenschappelijke motie deel te ne men en na die schorsing vond de kamer dan ook een eenigszins gewijzigde motie-Cliche- ry, welker aanneming door de regeering werd aanbevolen en waaraan de regeering het karakter van een motie van vertrouwen gaf. Deze motie werd, zooals gemeld, met al- gemeene stemmen op één na, aangenomen. De kamer heeft dus opnieuw in een debat, dat netelige kwesties betrof, haar eensge zindheid en haar vertrouwen in de regeering gemanifesteerd. Het is zeer waarschijnlijk, dat reeds in den ministerraad van hedenochtend belangrijke besluiten zullen worden genomen en 't nieuwe statuut voor de censuur, de radio-uitzendin gen, de voorlichting en de propaganda zal worden bekrachtigd. Daar het over het algemeen niet noodig werd geoordeeld, dat die belangrijke dien sten in een ministerie zullen worden samen gevat, zal het wel op een onderstaatssecre tariaat uitloopen. Eenige aanwijzing daarom trent is echter door de regeering nog niet ge geven, evenmin als omtrent de persoon, die daarvoor door den heer Daladier zal worden uitgekozen. dan kan men zich af vragen of hij (of zij) ge woon is te rooken mis schien; of hij (of zij) wel eens naar een bioscoop gaat misschien; of hij (of zij) naar de radio pleegt te luisteren misschien maar men behoeft zich niet af te vragen of hij (of zij) een krant leestDat doet hij, dat doet zij zeker, heel zeker en iederen dag Vandaar dat couranten reclame logischerwijs de kern is van iedere goede reclame-campagne. Vraagt inlichtingen, voorbeelden etc. van courantenreclame bij de erkende advertentiebureaux of het „Cebuco", Dam 2a, Amsterdam. eenige nette meisjes gevr. Stoom Wasch- en Strij kinrichting „Edelweiss'", Westmolenstraat 10-18, Schiedam. 5664 GEVRAAGD MEISJE voor dag en nacht. Goed kunnende werken. Mevr. Hazelzet, Bergweg 281, Rot terdam. 6556 Net R.K. Meisje, 17 jaar ZOEKT BETREKKING voor heele dagen. Goed op de hoogte met de huishou ding. Br. no. 9791 Het Nieuwe Dag blad, Polderlaan 44, Rotterdam-Z. nette leerjongen gevr. leeftijd 16 a 17 jaar. Aanmelden hedenavond na 8 uur. Singel 146b, Schiedam. 5702 nette slagersjongen ge vraagd. Aanmelden Beijerland- schestraat 39, Schiedam. 5684 JONGEMAN, 21 JAAR, vrij van mil. dienst, kunnende typen, boek houden, bekend met kantoorwerk zaamheden, b.z.a. voor alle voor komende werkzaamheden. Br. no. 6646 bur. Het Nieuwe Dagblad, Rot terdam. NAAISTERS. Broekennaaisters en leerlingen gevraagd. Mej. v. Rongen, Rembrandtstr. 59a, electr. bel, Rotterdam. 6654 KLEERMAKER beveelt zich aan voor het maken en vermaken van Dames- en Heerenkleeding voor particulieren. Br. no. 6653 Het N.we Dagblad Rotterdam. GEVRAAGD FLINKE DIENST BODE voor den geheelen dag. Aan melden Ras, Rotterdamschedijk 221 Schiedam. 5681 GEVR EEN VAKKUNDIG MEU BELMAKER (geen massa), en een leerling 14-15 jaar. Aanmelden C. J. de Jager, Complete Meubilee ring Rembrandtlaan 7, Schiedam. 5683 GEVRAAGD NET DAGMEISJE, niet beneden 16 jaar. Bevragen 2e Tuinsingel 22, Schiedam. 5687 NAAIMACHINES, nieuwste type Handnaaimachines, zoowel Singer, Pfaff en Lewenstein 17.50, 27.50, 37.50. Trapnaaimachines 27.50, 39.-. Pracht salontrapmachines 57.50, 75.-, 85.-. Kleermakers- machines 30.-. Ronace, Schiet baanstraat 34, Rotterdam. 1287 KEUKENGEYSER geschikt voor Douchecel en keuken 2.50 per maand. W. Scheffer, Bergweg 339, Rotterdam. Tel. 46493. 1302 TE KOOP WEGENS PLAATS GEBREK Glazen kast, 2 delig, ook te gebruiken voor boekenkast e.a.b. Vijgensteeg 6 a, Schiedam. 5682 TE KOOP goedwerkende hand wasmachine 7.50, handnaaima chine 5.-, beuken looprek 2.25, kookkacheltje, rood „Meta" emaille 6.-. Palissanderstraat 23, beneden, (Goudscherijweg). 6655 TE KOOP REN-EIEREN van eigen kippen, worden aan huis bezorgd. Aan hetzelfde adres gevraagd een looprek. G. Vermeer, Westpolder- str. 16 b, Kethel. 5686 NIEUWBOUW Korte Brandstraat 22, 3e étage, nabij R.K. Kerk en Scholen, bevatt 4 kamers, keuken warande, vaste waschtafel f 5.95 p week. Bevr. waterstokerij en Tel 10870, R'dam. 1300 Blue Band is méér dan een uitstekend voedsel Het is extra energie-voeding- Daarom be vinden de kinderen zich zoo goed bij Blue Band er dat is ook de reden, dat het ons alle maal zoo goed doet Want Blue Band heeft niet al leen een hooge voedingswaarde Neen, het bevat ook Vitaminen A en D, die weerstand bieden aan ziekten en die sterke beenderen en een krachtig gebit vormen. De doctoren zeggen, dat die Vitaminen onmisbaar zijn voor een goede gezondheid. En Blue Band is er zoo rijk aan! Ja. Blue Band is een pracht- voedsei Het smaakt ook heerlijk en het Is zoo licht verteerbaar, Een Moeder die voor de ge zondheid van haar gezin waakt, moet niet zuinig zijn met Blue BandI En dat geldt toch voor iedere Moeder, niet? BLUE BAND BB. 12-?* vil**-* R.K. Jongeman ZOEKT NET R.K- KOSTHUIS. Omgeving sirLg?i Schiedam. Brieven onder no. 56/ bureau N.we Sch'ied. Crt. Schied PENSION. R.K. JongtITmIerZOmet per 15 Maart g^apmet radio, voll pension Bergweg. Centium stad p „,33^ Br no. 6651,''Het 'Nieuwe Dagblad, Rot terdam. TE HUUR groot licht pakhuis, oppervl. 150 m-, Betonvloer, droog en voor alles geschikt, te Bevragen Adrianastraat 42, Rotterdam. 6650 Dame, b.b.h.h. zoekt (centrum) ONGEM. ZIT- EN SLAAP- OF ZIT-SLAAPKAMER, zonder pen sion, liefst tel. aanwezig. Brieven met prijsopg. en inl. onder no. 6649 bur. Maasbode Rotterdam. TE HUUR. VAN groot benedenhuis is de beletage te huur 3 kamers m. serre, 25.- p. maand voor klein gezin. Vijverhofstraat 173 a, Bevr. Provenierssingel 59 a, Rotterdam. 6648 NETTE KOSTGANGER GEVR. bij bej. weduwe. Br. no. 6647 bur. Het Nieuwe Dagblad Rotterdam. VRIJ BOVENHUIS, Griekschestr. 78, (Oud Mathenesse). Nette rus tige stand, moderne bouw, met bad kamer en rijwielloods. Bevr. aldaar en bij v. Nieuwkoop, Mathenesser- ijk 54, Rotterdam-W. 919 PAKHUIS KORTE HAVEN SCHIE DAM HEEFT TE KOOP Mahonie kast, tafels, stoelen, tuinmeubelen wastafel, nachtkastje, zitbad, schil derijen, keukengerei, ledikant, spi raal. 5685 ZUIDER MUZIEKSCHOOL. Dir. W. J. P. de Ruiter, Jr. Hillelaan 42, Rotterdam-Zuid Alle muzieklessen. 232 UELDLEENINGEN m en z borp particulieren en personeel Rijk Gemeente, Spoorwegen, enz Hulp bank met winstuitkeering. Opgei 908. Boschje 14 a, R'dam. Tel. 57071 inlicht, dagel 9—2 Zaterdag 9—12 bovendien Maandag- en Vrijdag .vond 6.308 uur 1290 HALLO HALLO 68874 Slijterij Grossierderij „De Ster". Boeren jongens ƒ1.— per liter. Boeren jongens op brandewijn 1.50 per literpot. Jan Janse, Buitenhaven weg 180, hoek Rott. Dijk, Tel. 68874, Schiedam. HALLO hallo 68874 Slijterij Grossierderij „De Ster" Schilletje 1.25 per flesch. Cherry Brandy 1.25 per flesch, Roode en Witte Port, oude zoete Spaansche Wij" 0.80 per flesch, 1— per Ute^ Samos vanaf 0.60 per fle®c hoek ianse. Buitenhavenweg 180Jiedam Rotterd. Dijk, Tel. 68874, Sc"1 miiniuAiin' 68874. Laat Uw HALLO hallo is bezorgen bier door ons aan Isobarom tf gebotteld P Us ener en Munchener ff ctp flesch- Oerstee lager 13 ct. nerflesch.Gazeuse limonade 8 ct. p flesch. Jap R ,,s^Buitenhaven- weg 180, hoek Rott. Dijk, Tel. 68874, Schiedam. HALLO HALLO 68874 Slijterij f/rümer'!er,1J "De Ster". Bloedwijn 0.80, l._ en j 25 p flesch enever, citroen, brandewijn, mout wijn oude Jenever en Cognac, legen scherp concurreerende prij- 'on- Jan Janse. Buitenhavenweg 180. hoek Rott. Dijk, Tel. 68874. "chiedam. 5645 NAAR P. VAN OERS, Heerenpad 10 Schiedam voor een mooie dames- of heerenparapluie. Zeer voordeelige prijzen. Tevens het oudste adres voor het vakkundig repareeren van parapluies. 5693 SCHOENMAKERIJ A. BAAIJENS Broersveld 134 v.h. 125b, Schiedam met de roode laars. Het beste adres voor alle schoenreparaties. Heeren zolen en -hakken 150 cent, dames zolen en -hakken 100 cent. 5674 PARAPLUIE. Wij brengen U de nieuwste modellen in alle kleuren en lage prijzen. Ook voor reparatie zijn wij het aangewezen adres. J. J. van Oyen, Hoogstr. 36, Schiedam. 5689 DAMES. Uw japon geregen en ge past 1.50. Patronen naar maat 50 ct. Nieuwste modeplaten ter inzage Mej. A. Coster, hoofdleerares. E.N S.A.I.D., Strijenschestraat 37, Schie dam. 5690 GELUKSKANTOOR. Koopt bij ons uw briefjes Lotisico, Toekomst en Hoefijzer.' Clubs en vereenigin- gen. groote korting. Broersveld 9, Tel. 68823, Schiedam. 5688 GELUKSKANTOOR LOTISICO Anth. Muijsstraat 41, Schiedam. Trekking 4 Maart. De vorige maal zijn daar vele prijzen gevallen, dus neem een kans voor 2.50. 5a72 DAMES!! Laat Uw haar eens permanenten met de nieuwste ma chine op dit gebied de „Helios - Geen stroom, geen gevaar voor ver kleuren of afbreken der haren 2 per behandeling alles inbegrepen, j. Hagendoorn, Dames- en Heeren kapper. Lange Haven 1, Schiedam. 5701 Donderdag 29 Februari OPENT ZEEVISCHHANDEL „NEPTUNUS" Hoogstraat 3, telefoon 69944. EEN WIJ KF ILIA AL AAN DE SINGEL 232 naast café Pleinzicht SCHIEDAM. 5697 ZELFSCIIEERDERS 10 prima scheermesjes 15 ct. Kuipje scheer zeep 12 Vï ct. Scheerstaaf Sanders 16 ct. Kookstelkatoen 7 ct. Haar lemmerolie 25 ct. Hoofdpijntablet ten, koker 20 ct. Vetkaarsjes 5 ct- A. Muis, Broersveld 169, Schiedahj' 12 AUTORIJSCHOOL „EILERS" - ■evestigd 1900. Neemt autorijles ei bel even op om een gratis brochure met inlichtingen. 11131 33596. Rotterdam. Wij betalen U hier OUD GOUD. kadé 5a Rotterdam- beëedigcdes- kundige.12J8 HUWELIJKSKAARTEN 0.60 per 50-°"d-Hollandsche Circu laires en Verlovingskaarten 't Goed koopste. Drukkerij J. L. Knens. Boekhandel, Ged Slaak 63. Telef. 55524, bij Molen, Oosiplein. R'dain. BEDDENPRAATJE- Gedureh Februari-Maar* f*tra lage Pr'l^i voor het bijvullen, overtrekken van uw beddengoed. Laat het nU rinen het is uw voordeel. Alleen °°irné Javakapok. G. A. Kok, Xnthonie Muysstr. 77 b, Tel. 68448, Schiedam. 5676 H- H. SCHOENMAKERS. Aan geboden, schoenmakersmachine, merk Adler, prima werkend 15.-, lichtbakje 1.50, rolgordijn 3.-. kinderwagen 7.50, Rotter 1.50. Bleiswijkstraat 39 a, Kotter- bba^ H. TRIJSELAAR alléén v. Be verenstraat 10, Schiedam, Tel. 68424 kachelsmid beveelt zich beleefd aan voor het plaatsen en repareeren van haarden, kachels en alle voor komende werkzaamheden. (Voor heen werkzaam bij de firma Kamp.) 5675 Fa. V. L. BORRAN1. Speciaal in 't verbeteren van schoorstee- trek. Telefoon 68421. Lange Achter weg 33, Schiedam. 1099 VERHUIZINGEN-MEUBELTRANS PORTEN met goed materiaal. Onze transporten zij» verzekerd. Firma G. Lubbers, Zoomstraat 83, Telef 46182, Rotterdam-N. Bijkantoor Palestinastraat 118, Meubelbewaar plaats. 1295 FRANS, Opleiding diploma's Handelscorrespondentie, Conversatie Bijwerken van leerlingen. C. Baer- waldt. Beëdigd vertaler. Leede 177 rtotterdam-Zuid. 1013 LAAT UW BEDDEN en Matras sen repareeren bij H. J. van Leeuwen, Beddenmakerij. Nicolaas Beetsstraat 58, Rotterdam. Prijsop gave vrijblijvend. Ook stoffeer- en nieuw werk. 1290 GEZICHTSHAREN w afdoeno verwijderd. Voetverzorging en pedi cure. Zr. R. v. Creveid, v. Borse- lenstraat 6 a, Tel. 36192. R'dam tdvies zonder eenige verplichting 1221 AUTOMOBILISTEN. Op het ge- pled van autokappen, binnenhoezen en automobiel-bekleeding nergens beter dan bij Gebr. Romijn. Goud- schesingel 20, Rotterdam. Telefoon 12815. Ook voor reparaties. 1281 dam. gcmiEDAMSCHE PAARDEN MARKT. H.H. veehouders v**1 Schiedam en omstreken, verhal1' delt daar uw paarden op a.s. Vrij' dag 8 Maart. Het is er zeer gezel lig. Succes verzekerd. 5698 HET ENIGSTE EN ORIGINELE GELUKSKANTOOR is Broersveld 65, Theo Romijn, Schiedam. 5691 JONGENSPAKJES met plus four en korten broek, betaling 50 cent per week. A. C. Korpershoek, L. Haven 106, Schiedam. 5692 LIKDOORNTINCTUUR helpt on feilbaar tegen likdoorns, eelt en wratten, flesch met penseel 40 ct. Van der Sman's Drogisterijen, Hoogstraat en Groenelaan, Schie dam, Tel. 68241. 1097 VERLOTING AMBACHTSSCHOOL SCHIEDAM. Onder leiding van no taris A. Hoek is gisteren de trek king gehouden van de loterij ten bate van de Ambachtsschool. De hoofdprijzen vielen op lot no. 355, 1316; 2768, 3217 en 3901, elk een tuinameublement; nos. 1640 en 4485 elk een theemeubel; no. 3210 een kinderledikant; nos. 989, 2552, 3816 en 4582 elk een kinderameuble ment; no. 4732 theekast; no. 49 damesschrijfbureau (mahonie); no. 1291 schrijfbureau. Trekkingslijsten zijn van morgenmiddag af aan de school tegen een kleine vergoeding verkrijgbaar. 5703 DAMES- EN HEERENKLEEB- MAKERIJ. Keeren, vermaken, repa- ratiën, oppersen enz. enz. Bergsma, Vlaardingerdijk 31 a, Schiedam-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 4