„ADRESSEN" r GARAGE „WALDO" Taxi's. Rijles. Auto's zonder chauffeur. Reparaties DE BEURS AAN DEN COOLSINGEL. STADSNIEUWS. ROTTERDAM. ZATERDAG 2 MAAftr 1940 HET WIT-GELE KRUIS. Jaarverslag over 1939. ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS N.V. Katwijk's Glashandel, Telef. 68735 Duizenden platen triplex FRANS VAN THIENEN E. H. B O. EEN HARTELIJKE ONTVANGST AUTO GESTOLEN EN TERUG GEVONDEN AANRIJDING. R K. S. V. EXCELSIOR. BENOEMING. BURGERLIJKE STAND. BIOSCOOPNIEUWS. MEDISCHE ZONDAGSDIENST GEVALLEN GEVONDEN VOORWERPEN. KETHEL. WONINGBOUW VOOR GROOTE GEZINNEN. Aanvaring op den Nieuwen Waterwee. Duitseher en Engelschman varen op elkaar in. hebben, want met vrij groote vaart voeren ze op elkaar in. Eerste plan van „Patrimonium". PASTOOR P. R. DEN BOER. BACH'S MATTHAEUS-PASSION. Door de RotteruJiusehe Toonkunst» afdeeling. MUZIEK TE ROTTERDAM. REEDS 75 PCT. RUIMTE VERHUURD. Datum van officiecle opening nog niet bepaald. RAAD VAN BEROEP. HET RESIDENTIETOONEEL TE ROTTERDAM. ZAKENJUBILÉ VAN SPLIETHOFF, BEEUWKES CO. Aan het jaarverslag over 1939 van de af- deeling Schiedam ontleenen wij o.m.: Wijkverpleging- Deze wordt verzorgd door één religieuse en twee leekenverpleegsters. Er werden 15133 (14118) bezoeken afgelegd. 227 (248) patiënten werden verpleegd. Naast dit werk,, waarmede de wijkverpleegsters reeds bijna volledig be zet zijn, verzorgen zij nog de wijkverpleging in Overschie en de huisbezoekên van het con sultatie-bureau voor zuigelingen en kleuters. Zij hebben dit werk op loffelijke wijze ver richt, maar haar werkvermogen heeft met dit groot aantal bezoeken zijn grens bereikt. Er werden vanuit de Dr. Noletstichting 808 artikelen (70a) uitgeleend. Kr aamver pleging. In het afgeloopen jaar werden 236 (218) kraamvrouwen verpleegd. Hiermede werd het record van 1936, toen 234 kraamvrouwen hulp ontvingen, geslagen. In 77 (57) gevallen werd ook assistentie bij de bevalling verleend. De voorloopige rege ling, waarbij Mej. v. d. Burg de volledige be schikking heeft over een assistente, werd be stendigd. Het is vanzelfsprekend een zeer be vredigende, maar toch een zeer kostbare re geling. Zij is op de duur mogelijk door een andere te vervangen. Hulp in de huishouding- Ook de getallen van deze afdeeling ver- loopen in stijgendel ijn. Er werden 167 (162) gezinnen geholpen, waarvan 113 (120) bij be valling en 54 (42) bij ziekte. Hulp werd ver leend gedurende 2563 (2109) heele dagen, 55 (120) halve dagm en 325 (423) uren. Ruim 400 dagen meer hulp dus, die vanzelfsprekend het sluitend maken /an de exploitatiereke ning moeilijker deed zijn. Dark zij de goede zorgen van de dames L. Melchers en M. Enge- ring en de gulheid van onze donateurs is het dit jaar toch weer gelukt. Consultatiebureau voor zuigelingen. Het bureau wordt tweemaal per week ge- hotlden door Dr. Schaaf, daarbij geassisteerd door de wijkverpleegsters en enkele helpsters, die ook de huisbezoeken verrichtten. Er wer den 458 (387) zuigelingen nieuw ingeschre ven. Overgeschreven van het vorig jaar 248 (209), zoodat dus totaal 706 (596) zuigelingen geholpen werden. Het totaal aantal consulten bedroeg 4135 (3766) en het aantal huisbe zoeken 1461 (945). Over de geheele lijn dus een belangrijke toename van arbeid. De moedercursus werd ook dit jaar gegeven door Zr. Hoskam. Er waren 42 (40) deelneem ster?. Consultatie-bureau voor kleuters. Het bureau wordt evenals het vorige twee maal per week door Dr. Schaaf gehouden in ronde stokken en latten in alle maten. Broersveld 123. Tel. 69799. Opslagpl. Baan 40-12 Ondem. A G. van Dorp SINGEL 41—45 TELEF. 67-57-0 de Dr. Noletstichting. Het werd bezocht door 178 (133) kleuters, waarvoor 276 consulten noodig waren. De cursussen werden evenals vorige jaren gegeven door Dr. de Maeijer. Voor het eerst werd aan het eind van de cursus examen ge daan voor het eenheidsdiploma. Dit werd af genomen door Dr. v. Herwerden en Dr. de Maeijer. De meeste leden legden met goed ge volg het examen af- Verloskundige af deeling- Door het vertrek van de eenige katholieke vroedvrouw in Schiedam was het bestuur van het Wlt-Gele Kruis in de gelegenheid de re geling van de verloskundige hulp zelf ter hand ten emen. Mej. S. Wust werd als vroed vrouw door het Wit-Gele Kruis aangesteld per 1 September 1939. In de vier maanden van het afgeloopen jaar werden door haar 46 per sonen voor verloskundige hulp aangenomen. Zij leidde reeds 16 bevallingen. Het spreekuur van praenatale zorg wordt éérf maal per week in de Dr. Noletstichting gehouden, tegelijk met het spreekuur van den gynaecoloog. Bestuur. Dit was als volgt samengesteld: R. H. M. Goerdes, voorzitter; A. L. J. Kunze, secretaris; E. v. Heusden penningmeester; da mes v. Adrichem en L. Melchers; Heeren: Mouwens, Holiërhoek, Linnenbrink. De Zeereerw. Heer Coppens stond het be stuur bij als geestelijk adviseur; Mej. C. Jan sen voerde op nauwgezette wijze de admini stratie. Vermeld dient te worden, dat het Wit-Gele Kruis te zamen met enkele andere organisa ties deelneemt aan een Commissie onder voor zitterschap van den burgemeester, die tot doel heeft donors te werven voor de bloedtransfu siedienst. In verband met de oorlogsdreiging, die ook voor ons land bestaat heeft ook onze afdee ling, in samenwerking met het Nederl. Roode Kruis, het opleiden van hulpverpleegsters op zich genomen. In de laatste maanden van het afgeloopen jaar volgden 90 dames en 30 reli- Lloyd George in het vuur van zijn rede, welke hij enkele dagen geleden te Londen hield, waarbij hij sprak over de binncnlnndsche levensmiddelenvoorziening in Engeland. Hij drong hierbij aan op hel nemen van man/regelen ter bevordering van de binnenlandschc productie. gieusen in de Dr. Noletstichting de cursussen. Zij waren daar ook practisch werkzaam en hebben op 1 Maart 1940 haar diploma ontvan gen. Opmerkingen. De hierboven gegeven getallen geven zon der uitzondering aan de stijgende lijn en daar- fnee de bloei van de vereeniging in al haar afdeelingen. Zooals reeds gezegd gaat het verloop van het ledental en dus ook de in komsten daarmede niet parallel. In nagenoeg alle afdeelingen was in de laatste jaren noo dig een vermeerdering van hulpkrachten met als direct gevolg een toename cjer onkosten. Wanneer nu de inkomsten geen gelijken tred houden met de uitgaven, dan zullen ongetwij feld de moeilijkheden om een sluitend budget te krijgen steeds grooter worden. Uit de cij fers van het afgeloopen jaar kunt U dit reeds duidelijk lezen. Totnogtoe kunnen we de te korten dekken door de opbrengst van het laatste lunapark, maar het spreekt vanzelf, dat we daar niet steeds op kunnen rekenen en dat het bestuur maatregelen zal treffen om de uitgaven meer in overeenstemming te brengen met de inkomsten. Veel aangenamer zou het echter zijn, indien meer Schiedam mers door hun lidmaatschap zouden willen steunen. Dat zij zouden willen inzien hun eigen belang en het sociale belang van het Wit-Gele Kruiswerk. Beperkende bepalingen en hoogere.tarieven zouden dan niet noodig zijn. Het werk zou integendeel meer uitge breid kunnen worden en meer vrucht kunnen dragen. De exploitatierekening over 1939 vermeldt aan inkomsten ƒ9050,37 en aan uitgaven 11.191,15, alzoo een nadeelig saldo van ƒ2131,79. De exploitatierekening over 1937 van de hulp in de huishouding sluit met een voordee- lig saldo van 62,74. Uitreiking diploma's h ulpverpleegsters Roode Kruis. In de gisteravond gehouden vergadering van de afd. Schiedam van het wit-gele kruis heeft de uitreiking plaats gehad van de diplo ma's voor hulpverpleegster voor het Roode Kruis. Aan ongeveer 90 dames kon het diplo ma worden uitgereikt. De cursussén, vier in getal, die voor het behalen van dit diploma noodig waren, bevatten theorie E.H.B.O., ver- plegingsleer en practisch werken in het zie kenhuis. De voorzitter van het wit-gele kruis Dr. R. H. M. Geerdes heeft de diploma's uit gereikt en daarbij gewezen op het doel van de cursussen nl. in oorlogstijd als helpster van de verpleegster in de ziekenhuizen dienst doen. Spr. wees er op dat dit zeer belangrijk is. De adviseur van het Wit-Gele Kruis Rector Coppens heeft de dames in hartelijke bewoor dingen, geluk gewenscht. Mr. de Vreeze, de secretaris van de Natio nale Federatie van het Wit-Gele Kruis heeft de dames gefeliciteerd en hen dank gebracht. Hierna bleven de aanwezigen nog eenigen tijd gezellig bij elkaar. Een bakker had nog een vordering van een gulden bij mej. L. Toen hij bij haar aan de deur kwam om dat bedrag te innen, kreeg hij in plaats van het geld een klap op zijn neus met een aardappelstamper en werd op den koop toe beleedigd. Aangifte wegens mis handeling en beleediging volgde. Donderdag werd van een alhier wonende garagehouder een luxe auto gestolen. Vrij dag werd de auto door een knecht van be doelden garagehouder, met beschadigd ach terspatbord, terug gevonden op de Vellevest. Waarschijnlijk heeft iemand er een gratis tochtje mee gemaakt. Gistermorgen had een aanrijding plaats op de Broersveld nabij de Singel. Een wielrijder die om zat te kijken reed tegen een car rier op en beschadigde daardoor zijn rij wiel aan de> voorzijde. Hockey-programma voor Zondag: Dames: BullyExcelsior 12 uur; Noad II Excelsior II 11.45 uur; Excelsior IIINoad III 12 uur. Heeren: Excelsior—Bully 2 uur; G. E. III Excelsior II 12 uur. Bij K. B. is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks H. B. S. alhier de heer C. W. 't Hart, thans woonachtig te Zutphen. GEBOREN: Hendrik z. van H. Groeneweg en J. M. Mak Mariastraat 71 Geertruida d. van B. H. Löke en F. M. van der Toorn Otterbuurt 11 Petronella J. M., d. van G. M. Kuijl en A. J. M. van Beesten, Dr. No- letstraat 1. Cornelia D. en Janny A., d. van H. E. de Lange en A. Groen, Boerhave- laan 1. OVERLEDEN: P. van Nugteren 76 j. wed. v. A. van Noort K. Kerkstraat 1, Passage-th eater- Tot en met Woensdagavond dx-aait in het Passagetheater voor de pauze de film „Alarm in de Middellandsche Zee". Een heldhaftige poging, van een Fransch oorlogsschip om de passagiers van een mailboot te redden. Een film van uitstekende regie. Na de pauze draait de film „Slavenjacht". Een film die de strijd weergeeft tusschen twee vervoermaatschappijen waarvan een verdacht wordt van slavenjacht en men- schenhandel. Er speelt heel wat af voordat de zaak beslecht is en menige vechtpartij moet worden geleverd voordat de Bullet Postkoets Dienst wordt opgeheven. Monopole-theater. In het programma van het Monopole-thea ter draait voor de pauze, na het altijd inte ressante Profilti-nieuws de film „Het vlam mende woud", een film vol spanning waarin Jack Hols, de revolverheid, op zijn best is. Het ontbreekt geenszins aan spanning. Lief hebbers van deze films kunnen naar harte lust genieten. Ook de film die na de pauze draait is van bijzondere spanning „Monte Blue, Het gevaarlijke eiland" is een vervolg op de film „De Havik der Wildernis", welke film vo rige week in Monopole draaide. Erfiotie, spanning en sensatie volgen elkaar in een adembenemende snelheid op, totdatTarzan overwint. Morgen zullen de volgende geneesheeren voor spoedgevallen aanwezig zijn: J. A. H. v. d. Berg L. Nieuwstraat 175; H. C. v. d. Boekr, W. de Zwijgerlaan 23; S. Griethuyzen B. Knappertlaan 154. Geopend zal zijn de apotheek van de fir ma J. H. Evers, Lange Haven 81, die in de komende week tevens de nachtdienst waar zal nemen. Door de politie aan den post Buitenhaven weg, is gisteren yoorloopig verbonden de §J,Tjarige W. E., die in het Broersveld was 'gevallen en daarbij een gapende wonde aan zijn achterhoofd had bekomen. Gedurende in het tijdvak van 24 Februari t.m. 1 Maart 1940 gevonden voorwerpen zijn op werkdagen tusschen 1 en 2 uur aan het Hoofdbureau van Politie, Lange Nieuwstraat alhier, terug te bekomen: Diverse -handschoenen; diverse sleutels; boodschappentasch; hondenpenning No. 734; armband; etui met foto's; horlogeketting; handkap; jongensjekker; muts; nummerplaat; H. Z. 59351 rozenkrans in etui; kinderschoen tje; kindertaschje. Bij vinders: zakmes; C. Rijkuiter, Mesdag laan 6b; grijzen kinderwant, J. J. de Règt, IJs- selmondschestraat 35a; vulpotlood, A. Blij- dorp, Nasaulaan 51b; schroevendraaier, 9. Schouten, Nieuwe Sluisstraat 10; kinder- schoente, R. Waldy, Noordvest 18b; schaats ijzer, siagrenaansteker, 3 schaatssleuteltjes en 1 schaatsriempje, B. Zeeman, St. Annazuster- straat 35; gymnastiekschoen, H. v. d. Most, Lange Achterweg 2a; ring met sleutels, T. van Seplt, Hoogstraat 194; sleutel aan ketting, N. Meinas, Pr. Fr. Hendrikstraat 8b; 28 Meter zwarts noer, J. van Schijndel, Goereesche straat 6; portem. met Yale sleutel, F. Duket, Noordeinde 28a; Rotterdam; damesportemon- noie B. Zeeman, St. Annazusterstraat 35; por tem. met inhoud J. Muhr, Fabriplein 23a; portem. met lommerdbriefje J. Heijlker P.K. O.laan 135; verzilverde oorbel, J. v. Zon, Ro zenburgerstraat 30a; ijsmuts, en zakmes, B. Zeeman, St. Anna Zusterstr. 35; zakmes, A Munnink, Brugmanstraat 41; astrakanhand- schoen, J. Bloos Pr. Fr. Hkstraat 22a; groene handschoen, C. v, d. Berg, Warande 71; blauw wollen handschoen J. v. Wingerde, Bakkers haven 2; diverse handschoenen, B. Zeeman. St. Anazusterstraat 35; wollen das B. van der Bout, Ploegstraat 5; duimstok, N. Veerdonk, Dirk v. Wassenaarstr. 7; drie ceintuurs, B. Zeeman St. Annazusterstraat 35; ceintuur, M. Hoekstra, Cartesiusstraat 30b.; jaartallenboek je H. Offerman, Hoofdstraat 125; bruin klein hondje, J. Falen, Lange Singelstraat 105bo- ven; leesboek A. van Wagtendonk, Kreupel- straat 25; nappa heerenhandschoen C. L. Kools, P. K. Onneslaan 122b; hondje, L. van Son,, Vlaardingerdijk 155; heerenportemon- naie, H, Hagen, Voltastraat 19; bruin iederen heerenportemonnaie met inhoud, Mej. Ike. Ruysdaellaan 6b; damesportemonnaie met in houd; J. Krommenhoek, Noordmolenstraat 64: doos met zeep, F. Zwart, Goudsehestraat 18, Rotterdam: rozenkrans in etui, K. Kuiters Breedstraat 40: gele heerenhandschoen, Mej steupet; Parallelweg 200b; blauwe dames- handschoen, A. v. d. Ende, West Frankeland- schestraat 119b. Indien een gevonden voorwerp door den eigenaar is afgehaald bij den vinder, wordt hiervan mededeeling verzocht aan het Hoofd bureau van Politie, Lange Nieuwstraat, telef. 68070 en 68036. PAROCHIE VAN DEN II. JACOBUS Weekagenda. Heden de vierde Zondag van de vasten, ge naamd Zondag Laetare, en de eerste Zondag van de maand, Eucharistische dag met alge- meene H Communie van de mannel. en vrouw, jeugd der parochie. Den geheelen dag aan bidding vanaf na de Hoogmis. De Vroegmis is te half 8 en de Hoogmis te 10.10 uur. Te 7 uur Lof met Lijdensmeditatie. Maandagavond Congregatie voor de jon gens en Kruisvaart. Dinsdagavond Congregatie voor de jonge mannen en K.J.M.V. Woensdagavond 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph met lofzang Te Joseph cele- brent en litanie van den H. Joseph. Donderdag komen de kinderen biechten te 12 uur en de algemeene H. Communie der kinderen is Vrijdag onder de H. Mis van 8 uur. Vrijdagavond 7 uur Oefening van den H. Kruisweg met de vereering van de relikwie van het H. Kruis. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 45 en van half 78 uur. Intenties der II.H. Missen. Zondag 3 Maart, te half 8 H.D. voor lev. en overl. leden van den Stille Omgang en hun huisgezinnen; 10.10 uur H.D. voor het geest, en tijd. welzijn der parochie. Maandag 7 uur H.D. tot intentie van dank baarheid; 8 uur H.D. voor Gerardus A. Stolk. Dinsdag 7 uur H.D. voor Willem Olsthoorn en Jacoba Roeling; 8 uur H.D. voor Johanna M. Ruijs. Woensdag 7 uur H.D. voor Henricus C. Lans bergen; 8 uur H.D, voor Jacobus de Vette na mens de schoolkinderen. Donderdag 7 uur H.D. voor Adrianus van Winden en overl. ouders v. d. Boog; 8 uur 3egt. voor Gijsberta Ruigrok, echtgen, van Henricus Roeling. Vrijdag 7 uur weekdienst voor Antonius Goeman; 8 uur H.D. voor Jacobus C. de Vette Zaterdag 7 uur H.D. voor de meest verlaten zielen; 8 uur gezongen Jrgt. voor Gabriël Olsthoorn. Zondag a.s. half 8 Jrgt. voor Joannes Hof stede; 10.10 uur H.D. voor het geestel. en tijd. welzijn der parochie. <D Vannacht heeft op den Nieuwen Water weg ter hoogte van de Vlaardingsche mest- fabriek een aanvaring plaats gehad tusschen het Duitsche s.s. „Chios" en het Britsche s-s. „Melito". De „Chios" kwam den Waterweg binnen op weg naar Rotterdam, waar de lading gelost moest worden; het Engelsche s.s. nMelito" was uitgaand met een lading stuk goed. Het weer was helder en het zicht goed, Zoodat vermoed wordt, dat de kapitein» van beide schepen elkaar verkeerd begrepen De schepen werden vrij ernstig beschadigd aan den voorsteven. De „Chios" kon zijn reis naar Rotterdam voortzetten en nam ligplaats in de Waalhaven, de „Melito" had zoodanige schade opgeloopen dat het schip naar Rotterdam moest terugkeeren, waar het In de Jobshaven voor anker ging. Na overleg met de verschillende bouwver- eenigingen te dezer stede hebben B. en W. het Werkfonds doen weten, dat zij in beginsel bereid waren den raad voor te stellen op den voet van de circulaire van den minister van Binnenlandsche Zaken mede te werken aan het tot stand komen van woningen voor groote gezinnen (meer dan 5 inwonende kin deren) en dat voorshands op den bouw van in totaal rond 200 dergelijke woningen in verschillende stadsdeelen, te exploiteeren door 4 woningbouwverenigingen, kan wor den gerekend. Als eerste van die 4 plannen hebben B. en W. thans bij den raad aanhangig gemaakt een plan van de bouwver. „Patrimonium" voor den bouw van 13 woningen aan de Portland straat, ter afronding van haar complex van 94 woningen aan de Pendvechtstraat. Het ontwerp bestaat uit een doorgaande reeks van vijf dubbele panden van het z.g. „twee op één" type, elk bevattende één be nedenwoning en twee vrije bovenwoningen. Elk der woningen bevat een woonkamer, een keuken en vier slaapkamers. De bouwkosten worden geraamd op 60.120 de kosten van grondaankoop en straataanleg c.a. 20.3808, zoadat de totale stichtingskos- ten 80.500 zullen bedragen. Bij een rijksbij drage a fonds perdu vah 700 per woning of 10.500 in totaal, zal ten 'aste der exploi tatie een bedrag van 70.000 komen. De huurprijs zal bedragen 6 per week 5.85 huur en 0.15 bijdrage voor fietsen stalling). De pastoor van de O. L. Vrouw van Lour- deskerk, de Zeereerw. heer P. R. den Boer is gisteren in het R. K. Ziekenhuis te 's-Gravenhage opgenomen. De afdeeling Rotterdam van Toonkunst gaf gisteravond in de Doelenzaal haar jaarlijksche uitvoering van de Matthaeus-Passion, voor een auditorium, dat ons veel grooter leek dan bij vorige uitvoeringen. En het moet ge zegd, deze uitvoeringen verdienen 'n steeds stijgende belangstelling. Ook deze werd, door de uitstekende ver zorging en, van muzikaal-kunstzinnig stand punt beschouwd, zeer hoogstaande weergave; een daad, welke zonder voorbehoud niets dan lof en respect verdient. Wat zullen we er nog verder van zeggen. Als steeds was de koorzang warm en be schaafd, de stemvoering doorzichtig en dui delijk, de samenzang imponeerend, niet het minst in de machtige, stoere en strak gehou wen koralen. Ket was alles technisch be- heerscht, zingen en voordracht spraken van inleven in den geest van 't verheven werk, van volle toewijding, overgave en religieus sentiment. Glastra van Loon had het groote ensemble vast in de hand en liet toch ook koor en Ne- derlandsch Kamerorkest de noodige vrijheid, waardoor de spontaneïteit in de reproductie rifet verloren ffng. Het „Haagsche Matrozen- koor" paste zich er geheel bij aan. Als solisten werkten mede: Jo Vincent, Annie Woud, Louis van Tulder, Max Kloos, Henk Viskil en Laurens Bogtman, die een voor een het beste gaven om deze jaarlijk sche uitvoering weer tot een model-uitvoe ring te maken. G. Op het volksconcert hedenmiddag in de Doelenzaal, te geven door het Concert gebouworkest, zal in plaats van Emil von Telmanyi als viool-solist optreden de heer M. v. d. Berg, eerste violist van het Con certgebouworkest. Hoewel de datum waarop de nieuwe Beurs van Koophandel officieel in gebruik zal worden genomen nog niet is vastgesteld; begint de afwerking nu toch in een derge lijk stadium te komen, dat de openingsda tum een kwestie wordt van eenige maan den. Oorspronkelijk was gedacht aan 1 Mei doch die datum is al weer losgelaten. Misschien wordt het 1 Juni of 1 Juli, in elk geval voor de vacantie. Hier en daar zou men zeggen, dat de bouw die begin 1935 begon, zoover gevorderd ts, dat de oplevering nog slechts een kwestie van weken is, doch elders het complex is zoo groot ziet men nog weinig veran dering met den toestand, zooals deze in het najaar was. Dat het evenwel toch tegen ^et einde van de bouwerij loopt, kan men hieruit opma ken, dat de directie van N.V. „de Beurs van Koophandel" besloten heeft maagdelijks een excursie voor de pers te organiseeren- Waarvan de eerste gisteren plaats vond- Van de totale kantoor- en winkelrunii is thans reeds 75 pet. verhuurd. De kan ruimte alleen gerekend, is het perc zelfs nog hooger. Want van de - etages zijn er reeds 7 weg. Oo aan de zijde van den Coolsinge reecU alle huurders gevonden. De overplaatsing van het Rijksbureau voor Metalen naar Rotterdam beteekende de verhuring van de geheele 2de en 3e etagekantoorruimten aan de zijde van de Meent. De geheele vijfde étage wordt in gebruik genomen door het kadaster, terwijl op een gedeelte van de vierde de Arbeidsinspectie wordt gehuis vest. De Ver, van Effectenhandelaren had op de eerste beslag gelegd. Aan den kant van het Roode Zand zullen de Ned. Part. Rijn vaart-Centrale en de Bevrachtingscommis sie een onderdak krijgen in directe aan sluiting op de Schippersbeurs, welke ook aan deze zijde van het complex is gelegen. Voor het overige zijn de huurders particu liere ondernemingen. Het groote café-restau rant op den hoek van Coolslngel en Meent is door de Heineken's Bierbrouwerij ge huurd. In het schipperscafé komt de heer A, Spaan, in de cantine de heer J- A. En gels terwijl op de vergaderzalen beslag is gelegd door de Ver. van Effectenhandelaren en de Ver. van Assuradeuren. Tot de groote meer respresentatieve onder- deelen van het bouwwerk, dat overal een streng utiliteitskarakter draagt en buiten ruimte en licht weinig aantrekkelijks biedt, belmoren de groote beurszaal, de vergader zaal van de Kamer van Koophandel de con certzaal en het groote café-restaurant met feestzalen. Gisteren bepaalde onze excursie zi^ voornamelijk tot het eerstgenoeIT1be'sten groote beurszaal, waarvan men de" indruk krijgt, indien men zich het gebouw verplaatst en dan V1 den inderdaad monumentalen op een hoek van de St. Laurenss^at het inwen dige van het gebouw betree Daar in die 5400 M*. groote beurszaal tweemaal zoo 6r0° te eurs ls men thans bezig meiden opbouw van de z.g. stoffeering: de banken en de nissen, de monstertafels en in het midden het groote stalen telefoonpaviljoen. Dit deelt de beurs- ruimte in tweeën: het noordelijke gedeelte bestemd voor de graanbeurs en de aanslui tende termijnbeurs en het zuidelijke voor den scheepvaart, den banken-, den assuran tie- en den goederenhoek. Rond den opbouw van nissen en banken is een vrij breed open pad gehouden, waar door het niet noodig is om zich dwars door het beurspubliek te begeven. Aan dezen wandelgang bevinden zich achtereenvolgens de termijnbeurs en de clubzaal (nabij de ingang Meentzijde), de veilingzaal (welke 's avonds ook als vergaderzaal wordt ver huurd), de schippersbeurs en de aansluiten de kantoren der bevrachtingscommissie en de Rijnvaartcentrale aan de Westzijde, de effectenhoek met de vergaderkamers van de Ver. van Effectenhandelaren en van de Ver. voor Assuradeuren aan de St. Laurens- straat-zijde. Het is nog moeilijk te zeggen, welken in druk het geheel, voltooid, zal maken. 2 Maart: Groote Schouwburg, Toontje heeft een paard geteekend (Residentie Too- neel), 8.15 uur (volw.) Doelen, Harmonie concert, 8 uur. 3 Maart: Groote Schouwburg, Nummer 6 (Residentietooneel 8,15 uur (boven 18 jaar). Doelen, Residentie-orkest, soliste Julie de Stuers, zang, 2.45 uur. 6 Maart: Groote Schouwburg, Bohème (Ital. Opera), 8 uur (boven 18 jaar). D a g e 1 ij k s: Tivoli-schouwburg, Mottige Janus (De Rotterdammers) 8,30 uur (volw.). Bioscopen; Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 7 Maart in: Grand: Verdwenen meisjes (volw.); Lumière: De groote vraag (boven 18 jaar); Studio: De regen kwam (volw.); Luxor: Congo ex press (v. volw.) Thalia: In het vreemdelin genlegioen (boven 18 jaar); Scala; Ultima tum; Colosseum: Gibraltar en De vader die Zich zelf beschuldigt (volw.); Prinses: Yoshiwara en De man die wonderen kan doen (volw.); Corso: Levensdans (boven 18 jaar); Victoria: The drum en Hoera, ik hen papa (volw.); Ooster: Parelvisschers van Makassar en Juarez (boven 18 jaar); Asia: Drie razende jockey's en De geheim zinnige ruiter (boven 18 jaar); Harmonie: harlie Chan in 't spookhuis en 't Gebeur de in Napels (volw,); City: De duivel van de jungle (v. volw.); Capitol: Huurkazerne en Wat heb je aan een man? (volw.); Olympia: Cassidy en de dubbelgangers en Een onge luk komt nooit alleen (boven ia jaar); Cen traal: Dynamietchauffeurs en Waar het spoor kruist (boven 18 jaar); Cineac: ac tualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoonstelling „RotterdamBatavia" (Schiedamsche Singel 55), dagelijks 10—17 en 19—22 uur, Zondags van 12—17 uur (tot 15 Maart) Kunstzaal Unger, Eendr.weg 27b, schilderijen en tecke- ningen van Lajos von Ebneth en mozaïeken van Maria Scholten (tot 10 Maart). Schiedam. Passage (t.m. Woensdag): Slavenjacht en Alarm in de Middellandsche Zee (boven 18 jaar); Monopole: Het gevaarlijke eiland en Het vlammende woud (boven 18 j.). Afscheid van mr. dr. Van Lier. Mr. dr. H. J. D. van Lier, wien met ingang van 14 Maart a.s. eervol ontslag is verleend uit zijn functies van voorzitter van den Raad van Beroep (S.V.) en van het Ambtenaren gerecht te Rotterdam, zal op Woensdag 13 Maart a.s. des voorm. 10 uur in een in de audiëntiezaal van het Kantongerecht beleg de zitting dezer colleges als zoodanig afscheid nemen. Na afloop der zitting zal er gelegenheid bestaan persoonlijk van den heer Van Lier afscheid te nemen. Zondagavond gaat in den Grooten Schou- burg de 23e voorstelling van de geestige thriller „Nummer ze»", met do dames cn heeren: Dirk Verbeek! Adolphe Engers, Jacques de Haas, Philippe la Chapelle, Henk van Buuren, Annie van Duyn, Tine Opschol- tens, Caro van Eyck, Max Croiset, Jan Kei ling, Hans v. d, Werff, Just Chaulet, Bob Oosthoek, Herman Haye. Regie: Johan de Meester. Onder vele blijken van belangstelling werd gisteren het jubileum herdacht van het 40-jarig bestaan der fa. Spiiethoi'f, Beeuw- kes Co. N.V., het 40-jarig directeurschap van den heer Joh. Beeuwkes en het 40-ja- rig dienstverband van den heer H. van Leeuwen, chef afd. houtbewerkingsmachines. Nadat de beide jubilarissen waren afge haald, zijn zij in de versierde kantoorlokalen ontvangen en toegesproken door de beide procuratiehouders, de heeren W. Landman en G. M. Visser, alsmede door den heer W. Bras namens het buitenpersoneel. Vervol gens werd nog het woord gevoerd door den president-commissaris, den heer J. van der Heide, waarna beide jubilarissen nog een dankwoord hebben gesproken. De intieme huldiging ging gepaard met het overhandi gen van waardevolle geschenken. Des namiddags werd in het Gebouw Stroomberg der Technische Scheepvaart Club een zeer druk bezochte receptie ge houden. Ruim 120 bloemstukken en meer dan 200 brieven en telegrammen getuigden van het medeleven in dlt jubileum, terwijl vele belangstellenden persoonlijk zijn komen gelukwenschen- :::V A'Z -<-f' 5 i v- - llet door Adriaan van der Plas geteekend portret van Pastoor J. Zandvoort O.FM., bestemd voor de bestuurskamer van het St. Fanciscus Gasthuis te Rotterdam, dat den Pastoor werd aangeboden als voorzitter van het regenten-college.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2