ADRESSEN" 1 GARAGE „WALD0" Taxi's. Rijles. Auto's zonder chauffeur, Reparaties l(et trico-mek/ op JicucdL, ee*i waahÈouj votA JbvcJkfoi£ STADSNIEUWS. Fa. W. VAN LOON WmwÊM ROTTERDAM. ZATERDAG 16 MAART 1940 40-JARIG JUBILEUM W. SCHOUTEN. DE SPORT VAN ZONDAG. 55 ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS N.V. Katwijk's Glashandel, Telef. 68735 Duizenden platen triplex FRANS VAN THIENEN ROODE KRUISHELPSTERS, ENZ. SCHIEDAM. STA0H0UDERSLAAN 37 - TEL. 69655 WANDGEDIERTE, TENTOONSTELLING LUCHT BESCHERMING NED. ROODE KRUIS AMBULANCE IN FINLAND. ALG R. K. PROPAGANDA-CLUB. MEDISCHE ZONDAGSDIENST. RIOSCOOPNIEUWS. BURGERLIJKE STAND GEM. ZANGVER. „POLYHYMNIA" R. K. STAATSPARTIJ. GEVONDEN VOORWERPEN. KETHEL. PAROCHIE VAN DEN H. JACOBUS. BLOEDTRANSFUSIEDIENST Aantal transfusies neemt gestadig toe. DE FINSCIIE ROODE KRUISAVOND. BREIEN VOOR FINLAND. JUBILEA. PHILIIARMONISQï orkest. Orkest en dirigent gehuldigd. Reel. 1178S 20 De medaille in de orde van Oranje Nassau in brons toegekend. Vandaag herdacht de heer W. Schouten den dag waarop hij vóór 40 jaar in dienst trad bij de Nederlandsche patent- en kris- talsodafabriek voorheen Durry en Hammes. Hedenmorgen is de jubilaris gehuldigd. Allereerst sprak de directeur dr. ir. S. J. V. J. Spee. Deze wees op de trouwe dienst, die door den jubilaris in de afgeloopen 40 jaar steeds is bewezen. Spreker overhandigde een cadeau onder couvert. De burgemeester mr. dr. F. L. J. van Haa- ren deed hierna mededeeling van -een door hem ontvangen schrijven, waarin wérd me degedeeld, dat het H. M. de Koningin had behaagd den jubilaris de medaille in de orde van Oranje Nassau in brons toe te kennen. U ziet, aldus de burgemeeser, dat zelfs in de allerHoogste kringen belangstelling bestaat ronde stokken en latten in alle maten. Broersveld 123. Tel. 69799. Opslagpl. Baan 40-42 Ondern. A. G. van Dorp SINGEL 41—45 TELEF. 67-57-0 voor menschen die hun plicht doen. Spr. heeft tot slot den jubilaris en zijn familie geluk- gewenscht. - Namens het personeel sprak de bedrijfs leider, de heer Schuddebeurs woorden van vriendschap en huide. Spr. deed zijn woor den vergezeld gaan van een pijp. Tot slot sprak de fabrieksbaas, de heer H. Janse, nog enkele woorden en wenschte den jubilaris nog vele jaren van gezondheid toe. De heer Schouten heeft hierna in enkele woorden dank gezegd voor de gebrachte hulde. Oproep vrijwilligers. Het ligt, zooals reeds eerder werd ge- meld, in de bedoeling van de V.V.H. te Schiedam zeer binnenkort een actie aan te vangen voor het verkrijgen van personen, die zich beschikbaar willen stellen voor het verrichten van hulpdiensten op allerlei ge bied. Dringend is er thans reeds direct behoefte Ban vrouwen en meisjes, die opgeleid zou den willen worden voor Roode-Kruishelp sters, en helpsters voor het noodziekenhuis voor gewonde burgers, zulks om te voorko men, dat de opleiding bij gebrek aan perso neel stil moet staan. Zij, die daarvoor gevoelen, worden ver- Kocht zich op te geven bij voorkeur zoo spoedig mogelijk bij het bureau van de V.V.H. of het gemeenteziekenhuis, resp. Broersvest 45, en Nassaulaan 75, waar alle gewenschte inlichtingen kunnen worden bekomen. RK. S. V. Excelsior. Om twee uur ontvangen de zwart-witten morgen aan de Laanslootscheweg het Deut sche D.H.L. De Deutsche Leeuwen hebben dit seizoen nog geen stoute staaltjes uitge haald. Zondag j.l. werden ze zelfs nog door G.D.A. geklopt. Excelsior daarentegen laat dit seizoen niet met zich spotten. Zelfs te gen Spartaan in Rotterdam werd een gun stig resultaat bereikt. Wij twijfelen dan ook niet of ook Zondag zullen de beide punten in Schiedam blijven. Excelsior verwacht een groote schaar supporters aan de Laansloot scheweg. De wedstrijden, die voor het tweede en het vierde elftal zijn vastgesteld, gaan niet door, daar de terreinen reeds zijn afgekeurd. ZUIVERAARS Specialiteit in het verdelgen van Niets behoed ontruimd te worden. Hoe het met de junior-wedstrijden staat, is nog niet bekend. De velden voor deze wed strijden zijn tot nu toe nog niet afgekeurd. Hockey-programma voor Zondag: Dames: Graaf Willem 2 IIExcelsior, 2.15 uur; Aeolus IIIExcelsior III, 2 uur. Heeren: Noad IIExcelsior, 11.45 uur. Martinit De aanvankelijk vastgestelde wedstrijd Martinit—S.V.V. is afgelast. S.V.V. is deze week nu vrij en Martinit gaat op bezoek bij het Haagsche Quick. De Schiedammers zullen hun handen vol hebben. Kansloos zijn zij echter lang niet. Het comité, dat hier ter stede de geldinza meling ten bate van de Ned. Roode Kfuls- ambulance in Finland organiseerde, hield gisteravond onder leiding van den heer A. van Duinhoven zjjn laatste bijeenkomst. De secretaris, de heer F. A. de Wolff en de penningmeeser de heer G. Baron, brach ten verslag uit. Met groote voldoening werd vastgesteld dat dank zij veler medewerking en de offer vaardigheid van de Schiedamsche burgerij een flink bedrag bijeen is gebracht, n.L netto 3289.56. Aan den burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren is in den loop van den dag dit bedrag ter beschikking gesteld met het ver zoek dit te laten overmaken aan het Ned. Roode Kruis in Den Haag. Bovendien wer den den burgemeeser alle bescheiden, die betrekking hebben op de inzameling, ter hand gesteld, ten einde deze zoo noodig door een deskundige te doen onderzoeken. Er heerschte in de laatste comité-verga dering een stemming van dankbaarheid, om dat iets gedaan kan worden om 't lichamelijlc lijden van vele Finnen te verzachten en ge slagen wonden te helpen heelen. Vooral aan de vele collectrices en collec tanten, die Zaterdag 2 Maart en Zaterdag 9 Maart „de bus deden rammelen", werd een belangrijk deel van het bereikte succes toe geschreven. Vrijdagavond hield de Algemeene in de R. K. Volksbond een bestuursraadsvergade ring en een jaarvergadering onder voorzit terschap van ir. W. H. van den Toorn Jr. Na de opening met het gebed voor de Nieuwe Gemeenschap werden de notulen en jaarverslagen behandeld. Vervolgens werd de periodiek aftredende secretaris, de heer F. Elshof, bij acclamatie herkozen. Een terugblik' op het afgeloopen jaar stemde tevreden. De 4 parochieele clubs hadden weer goed werk verzet, zoowel voor de R. K. Staatspartij als voor verschillende andere vereenigingen op katholiek, gods dienstig en sociaal terrein. De voorzitter wees nog op den aard en de verplichtingen van het lidmaatschap en wekte op om als propagandist in dezen tijd de levenshouding te bevorderen van nede righeid, godsvertrouwen en blijheid. De geestelijke adviseur, kapelaan N. J. Velzeboer, hield daarna zijn gebruikelijke toespraak en stelde het nederige werk der leden in het licht van het „chistianus alter Christus" en de Eucharistie. Nadat bij de rondvraag nog eenige kwes ties besproken waren, sloot de voorzitter de bijeenkomst met den christelijken groet. De vakken toonen hun materiaal. Door Vak D (Gorzen) van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming zal van 20 tot en met 23 Maart a.s. in het gymnastieklokaal aan de Lekstraat 71 een tentcsonstelling op luchtbeschermingsgebied georganiseerd wor den. Alle aangekochte materialen, zijnde zeven wijkbrandweerwagens compleet uit gerust met brandblusch- en verbandmate rialen, zullen aan het publiek ter bezichti ging gesteld worden. Tevens zijn er eenige attracties aan verbonden, terwijl muzikale medewerking wordt verleend. Bovendien zal op Zondagmiddag 23 Maart a.s, om 3 en om 4 uur, in de onmiddellijke omgeving van het gebouw n.l. op het Sport terrein aan den Havendijk, een brandbom men-demonstratie gegeven worden. De ex positie is gratis toegankelijk en zal geopend zijn van Woensdag tot en met Vrijdag des avonds van 8 tot 10.30 uur en Zaterdagsmid dags van 2 tot 10.30 uur. De tentoonstelling zal worden geopend door den heer G. S. van Bergen-Walraven Jr.. voorzitter van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming afdeeling Schiedam. Verder is nog de medewerking toegezegd door verschillende vereenigingen en firma's, welke zich door middel van een stand zullen laten vertegenwoordigen. Het materiaal van Vak F. Ook in vak F. en daarvan wijk 29 heeft een tentoonstelling geopend, zij het dan een weinig eenvoudiger. In deze wijk stelden twee winkeliers, n.l. de heeren de Haas, West Frankelandsche- straat 40 en de Leede, Maria 43 een etalage beschikbaar en in elk dezer étalages stelde men twee der aangeschafte hulpkisten ten toon. Deze kisen bevatten vrijwel alles wat een wijk maar verlangen kan te bezitten. Verbandmateriaal is er om event, gewon den te verzorgen. Verder materiaal om men schen te helpen, kortom een keurcollectie. De bewoners van deze wijk kunnen zich thans terdege overtuigen, dat de hoofden van hun wijk niet stil hebben gezeten. Voor spoedgevallen nemen morgen de vol gende geneesheeren den Zondagsdienst waar: A. Hoogendijk, Tuinlaan 74; A. D. de Leeuw, Westvest 1 en R. H. M. Geerdes, Veenlandstraat 2. Geopend zijn de volgende apotheken: C. I. Jansen, Swemmerdamsingel 41 en Fa. Gouka en Co., Groenelaan 127, die tevens volgende week den nachtdienst zullen waar nemen. Bfj of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officlëeie af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schie dam; doen te weten, dat heden op de secretarie der gemeente ter lezing voor een ieder ge durende drie maanden is nedergelegd de door den Raad dezer gemeente in zijn openbare vergadering van den lOden November 1939 vastgestelde Verordening op inrichtingen tot het verbruiken van eet- of drinkwaren in de gemeente Schiedam. Schiedam, 16 Maart 1940. De sneeuwval in West Friesland heeft het verkeer op vele plaatsen vrijwel onmogelijk gemaakt. Een opname in Onderdijk, waar met man en macht een weg door de sneeuw wordt gegraven om de bewoners van een ingesneeuwd huis in staat te stellen hun woning te verlaten. GEBOREN: Lambertus J., z. v. L. van Bedaf en J. Frenay, Dr. Noletstraat 1 Rudolf, z. v. J. Sterenburg en K. Romeijn, B. K. laan 255 Cornelia J. A., d. v. D. J. F. van Hulst en M. M. Spithoven, B. K.laan 255 Johanna, d. v. C. de Haan en A. Tim- mers. L. Haven 100 Willempje, d. v. J. Sliedrecht en J. M. P. Reherman, N. Maas straat 130 Catharina J. E.. d. v. J. Amers foort en C. Rosman, Nassaulaan 75. Passage-theater. Na een goed verzorgd voorprogramma draait in Passage theater „Vijf kwamen te rug' een pracht film vol emotie, met in de hoofdrol Chester Marris en Wendy Barrie. Het is t«et verhaal van een passagiersvlieg tuig bemand met 12 menschen dat in de jungle een noodlanding moet maken. Zij ko men' terecht tusschen de koppensnellers. Na reparatie blijkt dat de machine slechts eerv motor kan gebruiken en dit beteekent dat slechts vijf* personen de reis mee kunnen maken. Wie van hen moet achterblijven? Een ter dood veroordeelde, die zich onder de passagiers bevond lost dit ontzettende vraagstuk op. Een prachtige film, die een uur van groote spanning met zich brengt. De tweede film „Wie is de vader?" is een zotte Amerikaansche geschiedenis van een verkoopstertje uit een warenhuis die een te vondeling gelegen kindje opneemt en het niet meer kwijt raakt. De groote vraag wordt dan „wie is de vader?" Als die er is heeft de film gelukkig haar einde gevonden dat natuurlijk very happy is. Ginger Rogers en David Niven vervullen de hoofdrollen en zorgen tevens samen voor tal van zot ie situ aties waarom hartelijk gelachen kan worden. Boven 18 jaar. Monopole-theater. Voor de pauze draait in het Profilti- nieuws een bijzonder spannende en sensa- tioneele film waarin Lloyd Hughes dc hoofd rol vervult en die als titel draagt: „Kelly van den geheimen dienst". Voor liefhebbers van dit genre film om van te genieten. Na de pauze draait een film van geheel andere strekking. De groote acteur Fernan- del speelt iaier een komisch-tragische rol en ook in deze rol is hij uitstekend op dreef. De film waarin hij deze rol speelt is getiteld: „De broodbezorgster van Parijs". Het is een film waarin huihor en romantiek elkaar af lossen, terwijl het ook aan spanning niet ontbreekt. Men schrijft ons: De Gemengde Zangvereeniging „Poly hymnia", directeur de heer Paul van der Putten, welke vereeniging op het gebied van oratoria haar sporen verdiend heeft, heeft ditmaal op haar programma geplaatst de Matthaus Passion van Heinrieb Schütz waarvan de uitvoering zal plaats hebben op Woensdag 20 dezer in den R. K. Volksbond. Deze Passion welke hier ter stede nog nim mer werd ten gehoore gebracht, illustreert op gevoelvolle wijze het lijden van Jezus Christus, zooals het beschreven staat in Hoofdstuk 26 van Mattheus, terwijl van de verschillende koralen een groote bekoring uitgaat. De solopartijen worden vertolkt door de heeren G. v. d. Berk tenor, St. Oedenrode, Joh. Lammen, bas-bariton. Amsterdam en G. J. A. de Bruijn, bas-bariton, alhier (lid der vereeniging). De begèlefding geschiedt op vleug,'1 en orgel, resp. doör Mevr. N. Berck-Feltzer en den heer W. A. Houtman, beiden van hier. Nu de strijd in Finland is geëindigd moet 't werk van den wederopbouiv beginnen. Het zal nog geruimen tijd duren voordat de materiecle schade zal zijn hersteld. Deze opname geeft een beeld van de verwoesting in de haven van Abo; een gezonken schip in de haven, waarvan de installaties totaal werden vernield. De laatste causerie in besloten, kring van dit seizoen, wordt gehouden op Dinsdag 19 Maart a.s., des avonds half negen precies in de bovenzaal gebouw R. K. Volksbond. Ter wijl vorige malen een vooraanstaand persoon uit middenstands- en arbeiderskringen het woord gevoerd heeft, zal thans een vooraan staand persoon uit werkgeverskringen zijn stem doen hooren en wel mr. A. A. M. Struyc- ken uit Breda, secretaris van de Katholieke Werkgeversvereeniging in het Bisdom Breda. Het onderwerp der causerie luidt: „De Werk gevers en de Politiek". Evenals vorige malen, wordt voor dezen avond vooral de aandacht gevraagd van de genen, die niet tot de grootwerkgeversstand behooren. Gedurende in het 'tijdvak van 915 Maart 1940 gevonden voorwerpen zijn op werk dagen tusschen 1 en 2 uur aan het Hoofd bureau van Politie alher terug te bekomen: diverse handschoenen, sleutels en ceintuurs; oorbel met hangertje; wollen kindermuts; wapenstok, identiteitsplaatje, portemonnaie met inhoud, boodschappentasch, blauwe muts, bruin kinderschoentje, zilveren kinderarm band, duimstok, bruin overall, paar gymnas tiekschoenen. Bij vinders: bankbiljet, G. J. Hoogewey, Pompenburgsingel 17a, Rotterdam; grijz-zw. herdershond, W. Hugen, Langehaven 79; hond mevr. v. d. Burg, Spoorstraat 1; wollen hand schoen, M. Kerklaan, F. van Bourgondiëstr. 5b; 'grijze kinderwant, M. Zyl, Prinsensteeg 4a; handschoen, C. v. d. Hoeven, Puttershoek- scbestraat 22; blauw grijze kat, W. Wiggel, Parallelweg 248; zilveren rozenkrans in lede ren étui, H. Eikman, Spinhuispad 13; arm band, T. Kamman, Hoogstraat 139b; dweil, J. Schraa, School Fr. Haverschmidtlaan; zon- .n^Wrtl, M. v. d. Maas, Rembrandtlaan; kop- lamp van auto, S. P. van der Linden, Vl.dijk 117a; kanarie, R. K. Notenboom, Vl.dijk 63; emaille broche, M. Riesema, Huysmanstraat 14b; bril met hoornen montuur, C. Rijken, Boèrhavelaan 105; ring met sleutels en een doos tabak, J. de Rond, Hagastraat 56; sleutels van autoportier, T. Reijgersberg, Lekstraat 8b; damesparapluie, Kroon, Hoogstraat 100; double broche, K. Bitter, Oosterstraat 54; 3 sleutels, J. Heys, Rott.dijk 258; schop, J. van Huiten, Rembrandtlaan 97b; alpinomuts, J. van Geyl, Galileistraat 45; azijnvat, J. Kla- risse, Hoofdstraat 249; fietsplaatje, G. van Gerwen, Damlaan 27; bruine kinderporte- monnaie met inhoud, H. Pijtsman, Ant. Muys- straat 49; zinken hondenpenning 212, D. Overman, P. K. O.laan 153a;glacéheeren- handschoen, K. Jongebroer, Nieuwsticht N.z. 46; zilveren oorknop, M. C. Rebers, Maria- straat 68a; gymnastiekschoen, A. Dekker, Ju- lianalaan 24a; zijden damesshawl, C. de Jong, p. Potterstraat 55b. Indien een gevonden voorwerp door den eigenaar is afgehaald bij den vinder, wordt hiervan mededeeling verzocht aan het hoofd bureau van Politie, Tel. 68070 of 68036. Weekagenda. Heden de 6e Zondag van de Vasten, ge naamd Palmzondag, begin van den Paaschtijd. Vóór de Hoogmis de wijding en uitdeeling der Palmen. De Vroegmis is te half 8 en de Hoogmis te 10.10 uur. Te 2 uur voorbereiding van het H. Vormsel en te 7 uur Lof met lij densmeditatie. Maandag half 8 Congregatie voor de jon gens en Kruisvaart. Dinsdag half 8 Congregatie voor de jonge mannen en K. J. M. V. Woensdagavond van 58 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag, Witte Donderdag, gedenkdag van de Instelling van het H. Sacrament des Altaars. Te 7 uur en te half 8 uitreiking der H. Communie. Te 8 uur de plechtige H. Mis en daarna de processie naar het heilig Graf. Het Kerk- en Armbestuur en verdere corpo raties worden uitgenoodigd, om aan deze processie deel te nemen. Door den dag worden de geloovigen aangespoord Ons Heer te ko men aanbidden, 's Avonds 7 uur luide Aan bidding. Vrijdag, genaamd Goede Vrijdag, gedenk dag van het lijden en sterven van Christus. Te 7 uur Aanbidding 'en te 8 uur de plechtig heden. 's Avonds te 7 uur Kruiswegoefening. Paasch-Zaterdag te 7 uur wijding van vuur en Paaschkaars, lezing der profetieën en wij ding van Doopwater. Te kwart over 8 de Paaschmis en na de H. Mis uitdeeling van het gewijde water. Gelegenheid om te biech ten tót 10 uur en 's middags van 46 uur en van 79 uur. Zondag a.s. Hoogfeest van Paschen. Achter in de kerk is de bus voor licht en bloemen bij het H. Graf. Heden na de Hoogmis tot half twee aan gifte van nieuwe leerlingen ten huize van het hoofd der school. De kinderen moeten voor 1 April den leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. Men gelieve trouwboekje en vaccinebewijzen mee te nemen. Intenties der H.H. Missen. Zondag 17 Maart, half 8 H.D. voor overl. ouders van Mil, Richters en Verdel; 10.10 uur geestel. en tijd. welzijn der parochie. Maandag 7 uur H.D. voor Gabriël Olst- hoorn, lid van den Stille Omgang; 8 uur maandd. wed. Brinkman. Dinsdag 7 uur Jrgt. voor Willem Olsthoorn en Jacoba Roeling; 8 uur ter ecre van den H. Joseph. Woensdag 7 uur H.D. voor Joannes Heijdra lid v. d. Utrecht; 8 uur gezongen jrgt. voor Henricus Stolk. Donderdag 8 uur H.D. voor Gerardus Ham. Zaterdag kwart over 8 maandd. voor Maria Lansbergen. Zondag a.s. half 8 Jrgt. voor Petrus Joannes Lansbergen en Anna Chr. van Leeuwen; 10.10 uur geestel. én tijd. welzijn der parochie. GEMEENTERAAD De Burgemeester heeft de leden van den Raad opgeroepen tot het houden van een vergadering op 20 Maart 1940, des voormid- dags 10 uur. Te behandelen onderwerpen zijn o.a.: Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het concept-verslag, aangaande de wijze, waarop het op de gemeente-begrooting voor 1939 toegestane bedrag voor de verstrekking van voedsel en kleeding aan schoolgaande kinderen, is besteed. Idem tot vaststelling van den pensioen grondslag van den administrateur van de bedrijven. Idem betreffende de wachtkamer in de ambtswoning van den gemeente-arts. HET GROENE KRUIS. In de Vergulde Valk heeft gisteravond de Z. H. Vereeniging het Groene Kruis haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter de neer S. J. Root heette de aanwezigen wei- kom. Na voorlezing der notulen en ingeko men stukken gaf de penningmeester zijn jaarverslag waaruit bleek, dat de inkomsten 1575,06 bedroegen en de uitgaven 6b0,15 zoodat een batig saldo van 914,91 in kas is. Schriftelijk had de kaseommissie mede deeling geaaan, dat alle bescheiden in orde waren bevonden. Een opmerking door den heer Korpel betreffende kas Groene Kruis en Wijkverpleging werd door dr. v. d. Kuy beantwoord. Uit het jaarverslag der Wijk verpleging vernamen wij dat deze thans 154 leden telt. Een verslag aangaande 17 Maart: Doelen, Johannes-Passion van Joh. S. Bach (R. K. Gemengd Koor), half 3 Groote Schouwburg, Toontje heeft een paard geteekend (Residentie Tooneel), 8.15 uur (volw.) 19 Maart: Nieuwe Ziiderkerk, Westzee dijk, Johannes-Passion (Rotterd. Kamerkoor en Ned. Kamerorkest), 8 uur. D a g e 1 ij k s: Tivoli-schouwburg, Mottige Janus (De Rotterdammers) 8,30 uur (volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Zondag 17 Maart in: Gland, Hotel voor vrouwen (volw.); Lumière: Cavalcade d'amour (volw.); Studio: Pygmalion: Thalia: Ik stal een millioen (volw.); OJympia: De schoffies gaan logeeren en Gevahgenen der vrijheid (volw.): Scala: De zwarte spion (volw.); Colosseum: Es war einq rauschende Ballnacht en Het gestolen manuscript (volw.); Prinses: Jij en ik en The drum (boven 13 j Corso: Dodge city (volw.); Capitol en City: De groote kraak (volw.); Arena:Tropennacht iii Saigon (volw.); Centraal: De .onge politic heid en Maman Colibrie (volvf.); Victoria: De terugkeer van Sophie Lang en Robert Koch (boven 18 jaar); Asta: De jonge dr. Kildare en De gevaarlijke vallei (boven 18 jaar); Harmonie; De gorilla en De citadel (boven 18 jaar); Cineac: actualiteiten, van 1217 uur (tot 1 April). Tentoonstellingen: Tentoonstelling „RotterdamBatavia" (Schiedansche Singel 55), dagelijks 1017 en 1922 uur, Zondags van 12—17 uur (tot 15 MaartI. Schiedam Passage-theater: Vijf kwame) terug en Wie is de vader? (boven 18 jaar); Monopole; De broodbezorgster van Parijs en Kelly van den geheimen dienst (boven 18 j>ar). Solist was Sam. Brill, die het cello-con- cert in D van Haydn speeldB en een paar kleinere werken: „Lied" 'an d'Indy en „Allegro Appassiaiito" van sMnt-Saëns. Hij oogstte groot en uitbundig sficces, dat hem ten volle toekwam. Brill is e(n door en door muzikaal solist, met een wöcm en oprecht sentiment. Zijn prachtige, terzorgde tech niek, gaat gepaard met een vollen, sonoren klank; zijn spel spreekt steeds van distinc tie, eerlijkheid en eenvoud, die kenmerk is van het ware. De begeleiding Van het orkest liet vooral in de vlugge deelGn, wat samen spel en homogeniteit tusschen solist en or kest betreft, nu en dan wel eens iets te wenschen. Dat het bij een serieuze voorbe reiding wel anders kan, hebben we deze week nog op een ander concert met zooveel genoegen kunnen constateeren. Voor de pauze begon kwam de heer van Ommeren, de voorzitter van de stichting Rotterdamsch Philharmonisch Orkest, op het podium om dirigent en orkest toe te spreken. Hij begon met pen woord van dank aan het publiek, dat zoo *groote be langstelling toonde. Deze waardeering ver dient het orkest dan ook ten volle. Spr. wekte de aanwezigen op om het orkest, dat nog steeds geen officieele hulp heeft gekre gen, ook financieel te steunen, zooveel het in het vermogen is. Dan kan het mooie cul- de vö?ige°v'S-7aaer °P" ring reeds gegeven. heide aftreaende bestuursleden de heeren Horn en Roodenburg werden herkozen. De heer Horn heelt liet secretariaat op zich ge nomen. Dr. v. d. Kuy zal de vereeniging vertegen woordigen op de algemeene vergadering van het hoofdbestuur. Na behandeling der rondvraag werd de vergadering gesloten. OPHEFFING BEWAKING OVERWEG. In verband met de dreigende opheffing der bewaking van den overweg bij de voor malige halte Kethél is de burgemeester Mr. J. J. v. d. Lip gisteren door Zijne Excellen- tien den minister van Waterstaat in audiën tie ontvangen. Op de donorlijsten van den Rotterdamschen Bloedtransfusiedienst stonden per 31 nee. 1939 aangegeven 442 personen, waarvan 3j2 namen en 90 vrouwen. In 1939 werden aangevraagd 196 donors en verder 179 transfusies verricht. Verhoudings gewijs het grootst aantal donors vroeg het St. Franciscus-Gasthuis n.l. 30. Daarna volgen Eudokia met 38 en het Ziekenhuis Coalsingel met 25, het Havenziekenhuis met 15, het Kin derziekenhuis met 14, en de Kraaminrich ting met 10. Van 25 April 1930 (datum van oprichting van den dienst) tot en met 31 Dec. 1939 zijn aangevraagd 974 donors en werden 867 transfusies verricht. Jaar op jaar neemt het aantal transfus'c's toe. Werd in 1931 van 16 personen 4490 ex. bloed afgenomen, in 1939 55945 c.c. van personen. Voor de 867 transfusies in de laatste tien jaar verricht, hebben 198 V,°01 e le maal hun bloed gegeven 97 voor de 2de, 65 voor de 3de, 38 voor de 4de, 22 voor de 5de en 3 voor *le 6de maa In 1939 hebben 149 keuringen en herkeu ringen plaats gehad, terwijl 179 bloedgroep bepalingen werden verricht. Spr. bood Flipse een krans aan ter herin nering aan het feit, dat liet zeer binnenkort tien jaar is geleden, dat hij het orkest leidt. Het publiek onderstreepte deze woorden van dank en hulde aan orkest cn leider met een spontaan en langdurig applaus. G. Naar aanleiding van desbetreffende Vragen verzoekt het comifci voor het weldadigheids concert ten bate van het Finsche Roode Kruis op 19 Maart a.s. in de Doelen ons mede te deelen, dat deze avond doorgang vindt. Ondanks de gewijzigde omstandigheden in Finland zal het Finsche Roode Kruis zijn zware taak nog zéér geruirrien tijd moeten voortzetten en blijft derhalve steun nood zakelijk. Het comité spreekt derhalve de hoop uit, dat velen dezen Finschen Roode Kruis-avond zullen kunnen bijwonen. Gedurende 14 dagen bestaat er gelegen heid te breien voor Finland. De wol hier voor is van af Maandag 18 tot en met Woens dag 20 Maart van 11—5 uur gratis te be komen aan het V.V.H.-huis, Westerlaan 1, telefoon 55222. Wjj hopen, dat velen hun sympathie met Finland zullen betuigen door ons te helpen een grooten voorraad, te kunnen verzenden. De heer A. C. van Hamersvelt, adjunct-di recteur van de N.V. De Rotterdamsche Melk inrichting, herdenkt Maandag 18 Maart a.s. den dag, waarop hij 25 jaar geleden bij de r.M.L in dienst trad. Dinsdag, 19 Maart a.s. hoopt de heer A. A. Bos den dag te herdenken waarop hij 40 jaar geleden in dienst kwam bij de N.V. A. Jun- gerhans' Glas- en porceleinhandel. Dit laatste van de Vrijdagavondconcerten in het seizoen werd voor een geheel gevulde zaal gegeven. Er werd een zeer gevarieerd program ten gehoore gebracht. De avond begon met een muzikaal en geacheveerd gespeelde Sinfonia in D voor dubbel orkest van Joh. Chr. Bach, de jongste zoon van den grooten Johan Sebastiaan. Vlotte, sierlijke, melodieuse muziek, welke in de reproductie alle waarde kreeg, welke in dit werk zoo volop en eerlijk wordt ge geven. Verder stonden voor orkest nog op het program „Printenips" van Debussy en „Vier orkeststukken" van Guillaume Landré. Wat dit laatste werk betreft had den we opnieuw gelegenheid te constatee ren hoe het mooie, geïnspireerde deelen bevat, maar als geheel toch niet weet te imponeeren. Men komt steed3 weer tot de conclusie, dat, hoe knap ook, te veel er van is gecomponeerd met alleen verstand cn te weinig uit het hart. Onder auspiciën van de R. K. Centrale „Voor onze Gemobiliseerden" (V.O.GJ geeft Anton Sneers met zijn gezelschip passie-avonden voor militairen. Een scène uit „Judas" van Cyriel Vcrschaevc.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2