s LA MIDZA BONNEN Koopt in Schiedam maar., in MIDZA-ZAKEN. A. DAALMEYER Spaart vooral de Koninklijk bezoek aan de Maasstad. STADSNIEUWS. Stookt zuinig Fl. 25 Fl. 15.— Fl. 10.— Fl. 5.— Fl. 3.- Fl. 2.50 Fl. 2.— ROTTERDAM. V J DE ST. HILDEGARDIS- De Kuyter-medaiUe voor stuurman van „Sliedrecht" PAROCHIE. WOENSDAG 27 MAART 1940 Het vertrek van mr. Kavelaars. Thans officieel aangekondigd. DE INBRAAK IN HET SPORTFONDSENBAD. met brandstoffen van Nieuwe Haven 229 - Telef. 68296 inbrekers gegrepen luchtbescherming vak D DIEVEN OP PAD. BURGERLIJKE STAND. Behalve de wekeiijksche Premie- uitkeeringen, geelt de MIDZA deze week een groot aantal Polyantha kaarten uit. Hierdoor komen vele Schiedammers in het bezit van een doorioopende toegangskaart, en op een voordeeiige manier. Maar de MIDZA heelt nog veel meer in haar mars, in het komende voorjaar voor haar k anten. Fl. 4.— Fl. 3.50 PRIESTERSTUDENTENCLUR „5T JAN". H. M. de Koningin komt zich morgen op de hoogte stellen van de maatregelen in verband met de luchtbescherming. HENGELEN. GEVALLEN. Tevens een bezoek aan „Rotterdam-Batavia". H.M. de Koningin zal morgen (Donderdag) een bezoek brengen aan Rotterdam om zich op de hoogte te stellen van enkele maat regelen op het gebied van de lucht bescherming. Hare Majesteit zal om 2 uur op het Stadhuis arriveeren, alwaar sen exposé wordt gegeven van de organisatie hier ter stede. Om 2.30 uur wordt het Stadhuis verlaten om enkele objecten ter plaatse te bezichtigen. Vermoedelijk zal wor den gereden langs Goudschesingel en Gedempte Slaak naar de loop graven op de Vredenoordlaan; van daar via de Lusthofstraat en de schuilgangen in de Voorschoter laan naar de Drinkwaterleiding, alwaar een korte demonstratie zal plaats hebben. Vervolgens gaat de tocht naar den Linker Maasoever, waar de groote buurtschuilplaats nabij het Zuider Ziekenhuis in oogenschouw wordt genomen. Na afloop hiervan zal de Koningin om streeks 4 uur een bezoek brengen aan de tentoonstelling Rotterdam- Batavia. In verband daarmede zal de tentoonstelling na 2.30 uur niet meer voor het publiek toegankelijk zijn. Wegens manmoedig gedrag. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Vijftig jaren geleden droeg Pastoor Hammer het eerste Misoffer in het hulpkerkje op. R.K.S.V. ST. LODEWIJK. YERHOOGING BORRELPRIJS. VRIJHEIDSBETOOGING OP DE NIEUWE MARKT. MOTOR IN BRAND GERAAKT. VAN HET KANTONGERECHT. Een deftige reiziger. Voor den plaatsvervangend kantonrechter Mr. Dr. Ir. M. M. van Praag had zich hede"~ morgen te verantwoorden B. M. gedetinecr in het huis van bewaring te Amsterdam, - dat hij zonder vervoerbewijs op reis weest met de Nederlandsche p i-eisde Verdachte had het „deftig" gedaa tweede klasse. Qrrlbtenaar O. M„ Mr. R. De elSC* luidde 10 of 2 dagen. De H. F. H. M. Grasso luidde j uitspraak werd 8 of 4 dagen. De school verzuimd. Mevr M- B- wonende te Rotterdam had zich te verantwoorden omdat zij haar dochter niet regelmatig naar school gestuurd had toen zij nog in Schiedam woonde. Verdachte voerde aan dat zij haar dochter thuis had gehouden omdat zij thuis een zieke had. De eisch was 2,50 of 1 dag en de uitspraak werd 2 of 1 dag. Het verkeer in gevaar gebracht. De Maassluissche winkelier J. P. had op 1 December in Vlaardingen met zijn motor carrier gereden, terwijl daarvan de rem op de voorwielen niet deugde. Bovendien ree verdachte op een wijze waardoor hij he ver keer in gevaar had gebracht. De verbalisant werd als getuige gehoord Deze verklaarde dat, toen verdachte moest remmen, hij het niet kon en toen geheel links van den weg kwam. De eisch van den ambtenaar O. M. was ƒ30 of 12 dagen. Verdachte zeide niet te weten hoe hij het moest betalen, daar hij in staat van faillisse ment was. De kantonrechter toonde medelijden en maakte er 10 of 3 dagen onvoorwaardelijk en 20 of 6 dagen voorwaardelijk met een Proeftijd van 1 jaar van. Drie dagen hechtenis voor een valschen hond- G. P. v. D. melkhandelaar te Schiedam had'zich weer te verantwoorden omdat hij een onder zijn hoede staande hond niet on schadelijk heeft gehouden. Het was al de vijfde maal dat verdachte zich voor hetzelf de feit te verantwoorden had en even trouw als de vorige keeren was verdachte niet Bij Koninklijk Besluit van 21 Maart is, naar de „Staatscourant" van heden meldt,, aan Mr. M. J. M. Kavelaars op grond van het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, met ingang van '1 April eervol ont slag verleend als griffier bij het Kanton gerecht alhier. Eenigen tijd geleden reeds, hebben wij dit ontslag als- aanstaande aangekondigd en toen de verdiensten van dezen functionna- ris gereleveerd. Naar aanleiding van het bericht betref fende do inbraak in het Sportfondrenbad kan nog het volgende gemeld worden. Nadat de politie door den machinist van het bad opgebeld was, dat er ingebroken zou zijn, waren er direct verschillende omstandig heden die de zaak verdacht maakten. Onder anderen opperde de machinist de mogelijk heid, dat de dader via het dak het gebouw zou hebben verlaten, hetgeen zoo goed als uitgesloten geacht moest worden. Toen ten slotte onder het gereedschap van den machi nist een schroevendraaier gevonden werd, die verfsporen vertoonde, welke geheel overeenkwamen met de verf van de gefor ceerde kast, waren er voldoende termen aanwezig, hem eens nader aan de tand te voelen. Hij bekende eindelijk Zaterdagavond vóór sluiting een vriend van hem in het gebouw te hebben toegelaten. Daarna is de machi nist met een badjuffrouw weggegaan, doch keerde eenige oogenblikken later terug. verschenen. De hond Had deze keer een kind gebeten. Verschillende getuigen ver klaarden dit gezien te hebben en zeiden te vens erg veel last te hebben van het beest De eisch was niet malsch. De ambtenaar O. M. eischte drie dagen principale hechtenis. Conform den eisch was de uitspraak. Roekeloos gereden. M. M. B. chauffeur te Vlaardinger-Am- jlt heeft in de Gerrit Verboonstraat met 3C -lutobus op hoogst roekelooze wijze ge reden zonder eenige rekening te houden met de eladheid van het wegdek. Bovendien had hii door de stoplichten ter plaatse gereden. Door dit roekelooze rijden was ook nog een ambtenaar O H. t™ na de verschillende getnigenverWaringen 20 of 10 dagen. De uitspraak werd 15 of 7 dagen. Zyn werkboekje niet getoond. D. O. chauffeur te Rotterdam had op de Rotterdamschedijk als bestuurder van een vrachtauto aan een opsporings-ambtenaar zijn werkboekje in verband met het rij tij - den-besluit niet diens eerste verzoek getoond. De. efls2clifw,as 3 of 2 dagen. De uitspraak werd of i dag Reclame? Mr. W. A. S„ advocaat te Vlaardingen heeft op de muur van zij n woning verS lende reclame-borden laten Piaatfen zonder dat hij hiervoor vergunning had. Door de gemeente was verdachte aangezegd dat hij die reclames moest laten ver wieren. Verdachte had hiervan de eigenaars der borden in kennis gesteld. Twee van de drie haalden de borden weg- De dei handelaar, antwoordde dat zijn b°rd mocht zitten, daar zijn producten in net ne- nedenhuis van het pand verhandeld Verder staat er op de muur geschi c e „muurvlakte te huur". Dit is volgens ver dachte geen reclame maar een gewone aan bieding net als een huurbordje. De ambtenaar O. M. acht verdachte wel strafbaar en eischt 30 of 20 dagen voorwaar delijk met eenproeftijd van 1 jaar en tevens de bepaling dat de borden verwijderd wor den. Over 14 dagen zal schriftelijk uit spraak In deze zaak gedaan worden. Elf overtredingen in een werkboekje. A. K. melkhandelaar te Overschie was ten laste gelegd dat een in zijn dienst zijnde chauffeur, die een werkboekje heeft, het rij tijden-besluit elf keer heeft overtreden. De kantonrechter: „U schijnt niet veel te voelen voor de sociale wetgeving. Verdachte: Alles edelachtbare, maar kan ik er wat aan doen als mijn knecht zijn boekje niet invult. De ambtenaar O. M.: U is voor alles aan sprakelijk. Verdachte worden elf overtredingen ten laste gelegd. De eisch was 11 x 3 of 11 x 2 dagen en lx/5 of 1x3 dagen. De uit spraak werd conform den eisch. Door den nachtwaker W. zijn gisteravond bij een poging tot inbraak in 't consumptie- tentje van de voetbalvereeniging S.V.V. al hier, op heeterdaad betrapt, P. D. den O. en Chr. A. J., wonende alhier. Zij zijn aan het Hoofdbureau van politie alhier, in bewaring gesteld. Voor de uitslag van de door bovenge noemd Vak gehouden verbandtrommelver- loting verwijzen wij naar onze rubriek „Kampioenen". Gezamenlijk hebben zij toen de in het kan toor staande stalen kast geforceerd en zich de inhoud, ongeveer 80 toegeëigend en het bedrag gelijkelijk verdeeld. De heeren zullen Donderdag voor den Officier van Justitie geleid worden. Door J. V. alhier, is aangifte gedaan van diefstal van lederwaren en galanteriën uit zijn woning. De politie stelt een onder zoek in. Door W. B. Rooijers alhier, is aangifte gedaan van diefstal van een deur, die naast zijn woning was neergezet. GEBOREN: Adrianus G., z. van A. J. Bockkom en A. P. -Bodde, Dr. Noletstraat X. Jacqueline S., d. van S. J. van Ameijde en C. A. Huigens, Eoerhavelaan 1. Pie- ter, z. van B. C. Boomert en J. M. Veer, Eoerhavelaan 1. Franciscus C., z. van J. P. Brouwer en T. Hordijk, Dr. Noletstraat 1. Marinus, z. van A. Schell en M. B. Ver heugen, Mariastraat 83. Elizabeth, d. v. D. J. de Bruin en S. Voorbach, Eoerhave laan 1. Helena A. J., d. van A. Poppe en L M den Brinker, B. K.-laan 255. An na D. H„ d. van J. P. A. Koevermans en H. J. M. Linkels, Rijnstraat 15. Gerarda F., d. van W. Hoogland en H. Daamen, Dr. Noletstraat 1. Mania, d. van H. Kok en W. Kramer Freher, Zwartewaalschestraat 59. Sophia A., d. van P. Oostveen en J. Pelk- man, Mariastraat 98. OVERLEDEN: W. Bonouvrié, 65 j., Nas saulaan 75. C. van der Plas weduwe van H. Manneken 74 j., Ch. de Bourbonstraat 9. K. Mes 42 j. Nassaulaan 75. A. M. v. d. Linden, 6 mnd. Parallelweg 206. H. Smits 2 j. Nassaulaan 75. Mevr. Z., Rembrandtlaan 103. Mevr. K„ Spinhuispad 11. Mej. H., Lange Nieuwstr. 195. Mevr. R., Mariastraat 9a. Mevr. K., Prof. K. Onnesl. 129a. Mevr. b., Nieuwe Haven 5c. Mevr' s" oange Kerkstr. 74d. Mevr. S, Portugeeschestr. 10c, Mevr. D„ Rotterd. Stm' I Mevr. O, Pr. nH,,®,,,2)"' Mevr Z-, Warande 180. Mevr' G., Dirk Danestraat 9a, Mevr' Rotterdam! Mej. Z., Wattstraat 45a. V., Jan Steenstraat 44b. G., Adm. de Ruyterstr. 31 V., v. Musschenbroek- straat 15a. Mevr. B., Havendijk 218c. Mevr. D., Hoogstraat 61b. Mevr. S., Edisonstraat 40. Mevr. R., Kortlandstraat 6b. Mevr. B., Boterstraat 71. Mevr. R., Mariastraat 9a. Mevr. J„ Ch. de Bourbonstr. 8. Mej. H., Vlaardihgerdijk 75b. Mevr. R., Mariastraat 9a. Mej. G., Grofbaan 41. Mevr. J., Rotterd. dijk 227. Mevr. S., Marconistraat 61a. Mevr. S., Stationsstraat 57. Mevr. B., Mesdaglaan 1. Mevr. M., Groenelaan 46. Mevr. W., Marumstraat 22c. Mevr. N., Kerklaan 8, Kethel. Mevr. D.. Hoogstraat 61b. Mevr V Eendrachtsstraat 15a. Mevr' D.' Rotterd. dijk 218a. Mevr B., Boterstraat 71. Mej. Z., Wattstraat 45a Mevr. W., Rotterd. dijk 235b Mevr. M., Ridderkerkschestr. 15 Mevr. E„ Bleekerstraat 15. Mej. K., Aleidastraat 6. Mevr. D., Hoogstraat 61b. /Of MIDZA ik Gisteren heeft de priester-studentenclub St. Jan haar eerste bijeenkomst in het vierde levensjaar gehouden. Met veel enthousiasme heeft de voorzitter de leden toegesproken. Met dankbaarheid memoreerde hij het vele werk van den oud-voorziter. Spr. wees er op hoe deze „St. Jan" in nieuwe banen had geleid en voortgestuwd. Vervolgens zette hij liet doel der vereeniging uiteen. Later kwam de moderator, kapelaan H. W. Haselaar daar nog op terug. De oud-voorzitter heeft hierna dank gezegd voor de vriendelijke woorden. Spr. hoopte dat de club mag groeien en bloeien tot welzijn van de leden. Moderator Haseiaar sprak tenslotte nog eens over het doel der club. Hij onderscheidde het in twee punten n.ï. onderling een band vormen tus- schcn de priesterstudenten en tevens in de club een steun te vinden in het behoud van het regelmatige geestelijke leven. Hei. vacanl.eprogramma is als volgt samen- gesteld: Zaterdag 30 Maart bezoek aan de tentoon stelling Rotterdam—Batavia. Verzamelpunt tramhalte 2 uur, per fiets. Maandag 1 April: gezamenlijke fietstocht met de Rotterdammers. Verzamelpunt St. Josephgezellengebouw om 10 uur. Dinsdag 2 April verplicht H. Mis om 8 uur en H. Uur om 4 uur in St. Josephgezellenge bouw. Woensdag 3 April. Tooneeluitvoering in samenwerking met de Rotterdammers te Voorburg. Vertrek om 10 uur. Verzamel plaats: St. Josephgezellengebouw (brood meenemen en per fiets). Zaterdag 6 April. Voetbalwedstrijd Rotter dam—Schiedam. Plaats en tijd worden nog nader bekend gemaakt. Dan staan er nog 2 excursies op 't program n.l. „de Heer's koek-, biscuits- en chocolade fabrieken" en naar de „Sunlightfabrieken die ook nog nader bekend gemaakt zullen worden. Maandag hield De Zilvervoorn een goed geslaagd concours in de Vlaardinger havens. Gevangen werden 25 maatvisschien met een gewicht van 1535 grammen. De prijzen wer den door de volgende heeren behaald: 1. D. Huizer, 2. J. P. J. Weerman, 3. G. A. Vermeer, 4. J. v. d. Stelt, 5 A. Heijstek. Gisterenavond omstreeks 7.40 uur, is de 24-jarige kantoorbediende, D. V. alhier, op de Lange Nieuwstraat alhier, doordat een onbekend gebleven jongen plotseling den rijweg overstak, van zijn rijwiel gevallen. Door den val bekwam hij een wond boven het rechteroog, welke door dr. v. d. Berg is behandeld. Van het rijwiel werd het stuur en de voorvork verbogen. 27 Maart: Groote Schouwburg, De Notre Dame van de sloppen (Ver. Haagsche spe lers) 8,15 uur. 28 Maart: Tivoli-Schouwburg, dans avond Stelusa Pera, 8 uur (volw.) 29 Maart: Groote Schouwburg, Faust (Ned. Opera-Ensemble) 8 uur (volw.). D a g e 1 ij k s (behalve Donderdag 28 dezer): Tivoli-Schouwburg: Mottige Ja nus, (De Rotterdammers) 8.30 uur (volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 28 Maart in: Grand: Eerste liefde; Luxor: Percy neemt vacantie (volw.); Lumière: mr. Smith gaat naar Washington; Studio: Ondeugend maar aar dig (voor volw.); Thalia: M'n prinses wordt geschaakt (boven 18 jaar); Olympia: De ge heime politie en De Robin Hoods van het Westen (volw.); Scala: Tarzans verbanning; Colosseum: Tarzans verbanning en De fa milie Zangvogel; Prinses: Vernon en Irene Castle en Zes uur verlof; Corso: Mexico lacht (boven 18 jaar); Capitol en City: Het com plot der 39 stappen (volw.); Arena: De toovenaar van Oz; Centraal: Het laatste ge vecht van Buffalo Bill en Met vol gas (bov. 18 jaar); Victoria: Het wonderlijke avontuur en Honolulu (volw.); Ooster: Boefje; Asta: Veldslag in New York (boven 18 jaar); Harmonie: Sherlock Holmes contra prof. Marioly en Drie schattige meisjes worden groot (boven 18 jaar); Cineac: Actualitei ten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „Rotterdam—Batavia", Schiedam- sche Singel 55, dagelijks 1017 en 1922 uur, Zondags van 12—7 uur (tot 1 April) Kunsthandel Unger, schild, en teek. Jan Wiegers (tot 15 April). Museum Boy man, oud aardewerk uit de collectie Bas- tert-van Schaardenburg. Rotterdamsche Kunstkring, oude schilderijen uit de collec tie der N.V. Kunsthandel P. de Boer (tot 8 April). Schiedam. Passage (t.m. Woensdag) Kouwe drukte en The Lambeth Walk; Monopole: Trader Horn en Drie mannen in de sneeuw (volw.). In de intieme receptiezaal van de N.V. Ph. van Ommeren's Scheepvaart Bedrijf aan de Westerlaan alhier, is gisterochtend om streeks elf uur de zilveren De Ruyter-me- daille uitgereikt aan den stuurman van het eenigen tijd geleden getorpedeerde tank schip „Sliedrecht", den heer P. Brons. Aanwezig waren de inspecteur-generaal van den Raad voor de Scheepvaart, de heer P. S. van 't Haaff, de heer Phs. van Om- I meren Jr., mr. H. Knottenbelt, de heer Phs. van Ommeren P.J.zn., alsmede leden van de directie en eenige procuratiehouders van de Scheepvaart-Mij. „de Maas", aan wie de „Sliedrecht" toebehoorde. De Michiel Adriaanszoon de Ruyter-me- daille aldus de Inspecteur-Generaal van de Scheepvaart wordt maar eenmaal in 'i jaar uitgereikt op den geboortedag van den grooten admiraal. De medaille wordt toege kend aan schippers, stuurlieden en andere opvarenden der koopvaardij, die zich door manmoedig gedrag, beleid en durf op het gebied der scheepvaart onderscheiden heb ben. Van al deze karaktertrekken hebt u, Pieter Brons, bij de ramp van de „Slie- I drecht" op prachtige wijze blijk gegeven. Dank zij het optreden van u en uw man nen is het mogen gelukken, dat ten minste een deel van de bemanning geen rampzalig einde in de golven vond, doch behouden huiswaarts kon keeren. Na het voorlezen en overhandigen van het Koninklijk besluit, heeft de Inspecteur-Generaal stuurman Brons de De Ruyter-medaille op de borst gespeld. Hierna heeft stuurman Brons voor de on derscheiding bedankt. Allereerst memoreer de hij de hartelijke ontvangst, die hem in I Engeland en daarna in Nederland ten deel was gevallen. Voorts gewaagde hij van den strijd van de eerste sloep van de „Slie drecht", die mogelijk nog heviger geweest moet zijn dan die, waarin hij en zijn man nen hebben gezeten .Stuurman Brons her dacht den steun, dien hij ondervonden had van zijn mede-inzittenden van de sloep en met oprechte zeemans-eerlijkheid sprak hij er zijn twijfel over uit, of hij wel gerech- tigd was de De Ruyter-medaille te dragen. Ten slotte dankte stuurman Brons zijn moe der, die naast hem was gezeten, voor zijn doop, want alleen met het vertrouwen in God en met Zijn hulp zijn wij er in geslaagd behouden terug te keeren, besloot spreker. Als laatste sprak de heer Phs. van Omme ren P.J.zn. Deze wenschte stuurman Brons geluk met de verkregen onderscheiding en zeide, dat hij dezen gelukwensch helaas gepaard moest laten gaan met de nagedach tenis aan de omgekomenen bij de ramp van de „Sliedrecht". Stuurman Brons moest aldus spr. in deze onderscheiding ook de eer zien, die den zeeman in het algemeen bewezen wordt voor zijn moeilijke en zware taak, die vooral in deze tijden op hem rust. Na afloop van de plechtigheid werd kof fie geserveerd en bleef men nog eenigen tijd bijeen. SCHIEDAM, 27 Maart. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop-- handeL Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.401.50 (niet officieel). VOOR de parochianen en oud parochianen van St. Hildegardis wordt Zaterdag a.s. een gedenkwaar dige dag. Dan zal het n.l. vijftig jaar geleden zijn, dat in het houten hulp kerkje aan den Bergweg de stichter der parochie, Pastoor Hammer, toen nog procurator, het eerste II. Mis offer opdroeg. Dit Noordelijk gedeelte van Rotterdam behoorde toenmaals nog tot de gemeente Hillegersberg en de Bergweg vertoonde nog grootendeels zijn landelijk karakter. De H. Mis, welke dien 30sten Maart van het jaar 1890, door den later zoo bekend geworden pastoor Hammer in dit noodkerkje werd opgedragen, was het eerste H. Misoffer in Hillegersberg na de Hervorming. Als misdienaar bij deze H. Mis fungeerde een knaap, welke den naam droeg van Jan Jacobs. Een naam van bijzondere beteekenis, nademaal de laatste pastoor van Hillegers berg, die voor de Reformatoren is moeten wijken, ook dien zelfden naam van Jan Jacobs heeft gedragen. Deze misdienaar werd later priester en Is thans deken en pastoor van Alkmaar. De tegenwoordige pastoor van de St. Hil degardis, de zeereerw. heer A. P. C. Konijn, vierde opvolger van pastoor Hammer, heeft zorg gedragen, dat deze zoo gedenkwaardige dag, niet enkel voor zijn parochie maar ook voor de tallooze oud-parochianen en in zekeren zin voor geheel Katholiek Rotterdam en Hillegersberg-Schiebroek, niet ongemerkt voorbij zal gaan. Op den eigenlijken herinneringsdag, Zater dag a.s., zal het feit herdacht worden door de jeugd der parochie. Te 8 uur zullen de kinderen de H. Mis bijwónen. Onder deze H. Mis zal de voorzitter van het herdenkings comité, kapelaan P. Vollebregt, de jeugd toespreken en de beteekenis van dien 30sten Maart 1890 voor het Katholieke leven in Rotterdam-Noord uiteenzetten. Zondag a.s. is- het de viering voor de geheele parochie, een viering, waaraan zeker ook vele oud-parochianen zullen willen deelnemen. Te tien uur zal een plechtige H. Mis worden opgedragen door den hoog- eerw. heer J. Th. Jacobs, deken-pastoor van Alkmaar, den misdienaar van 30 Maart 1890. Na deze Hoogmis zal op het orgel toccata en fuga van Bach worden gespeeld door den hoogbejaarden heer Westdijk uit Schiedam, den eersten organist van pastoor Hammer, die ook de eerste H. Mis met zijn spel opluisterde. Zooals uit de in dit nummer voorkomende advertentie blijkt, organiseert de R.K.S.V. St. Lodewijk op Zondag 31 Maart 'n feestavond in gebouw Palace aan de Botersloot. Medewerking verleent Roomsch Tooneel, welke de reeds aangekondigde première geeft van „Lord or Lady". Na afloop is er gezellig samenzijn. Gezien de belangstelling en stemming van vorige feestavonden, zal het ook a.s. Zondag een echte St Lodewijk-avond worden. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij Van Muyden, Jon- kerfransstraat 54. Ir verband met de opeenvolgende verhoo gingen var. den accijns op gedistileerd, zal, naa wij vernemen, Maandag a.s. de con sumptieprijs van jenever in de derde klas zaken met één cent worden verhoogd. De gewoonte getrouw zal op 1 April het Vrijheidsbeeld op de Nieuwe Markt om kranst worden. Deze plechtigheid zal dit jaar een bijzonder karakter dragen. Het aubade-koor onder leiding van mevr. Grim- berg-Huyzer zal een 8-tal liederen zingen, waarvan de tekst per strooibiljet aan de be langstellenden wordt uitgereikt. De plech tigheid zal van half negen tot half tien duren. Vannacht om één uur is de motor van een vrachtauto, staande in de Loofdakstraat en eigendom van W. J. v. B. uit Hillegersberg, in brand geraakt, vermoedelijk doordat de chauffeur een gonje-zak over den motorkap had gedaan. Gasten van slangenwagen 47 hebben het brandje met één straal op de waterleiding gebluscht onder leiding van onderbrandmeester Maliepaard en brand meester Van Oosterum. Mede aanwezig was slangenwagen 18. De motor is verbrand. Stuurman P. Brons van het onlangs getorpedeerde m. s. Sliedrechtontving gisteren uit handen van den inspecteur-generaal van de scheepvaart te Rotterdam de zilveren de Ruyter-medaille voor door hem betoonden moed en energie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1