NED. R.K. BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL ST. PAULUS. S STADSNIEUWS. Afcleeling Schiedam vierde Tiaar zilveren feest. ROTTERDAM. MAANDAG rAPRIt Ï94Ö mmmm SCHIEDAMSCHE TOONEELVER. „UTILE DULCI". JUBILEUM J. T. KLIJHEEG. HYACINTHEN VOOR DE SCHOOLJEUGD. ZIJN COLLEGA EESTOLEN. DIEFSTAL IN VEREENIGING. GROOTE BELANGSTELLING EN VEEL WAARDEERING. OEFENINGEN VOOR DE VORMELINGEN. SCHAKEN. R. K. MANNENKOOR ST. CAECILIA. AANRIJDING PRINS BERNHARD OP BEZOEK. Ter inspectie van de lucht verdediging Rotterdam en omgeving. HET CONFLICT IN HET BAKKERSBEDRIJF. Voorstel van den Rijks bemiddelaar. JUBILEUM. GEVONDEN VOORWERPEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. NIET UITGEKEKEN. OPBRENGST SANTOS KETHEL. Opvoering van „Locds aan boord". Betreffende bovengenoemde opvoering Vernemen wij: In tegenstelling met de laatste stukken van „U. D." is „Loods aan boord" van ernstiger allure, maar dan ook bijzonder goed ge schreven en van hooger kwaliteit, dan wat het doorsnee repertoire voor dilettanten te zien geeft. De naam van Jan Fabricius is daar trouwens borg voor. Een goed geschreven stuk, met mooie ka rakterrollen, welke gelegenheid geven tot goed, ernstig spel, en een gegeven, dat altijd belangrijk is. Ziedaar de redenen, waarom i,Utile Dulci" de „Loods aan boord" in stu die genomen heeft. Het gegeven is de aloude bron van con flicten en strijd, voortvloeiend uit de tegen stelling tusschen ouders, met hun liefde, zorg en drang tot beschermen en volwassen- wordende kinderen, die op eigen wieken Svillen gaan drijven. Moeder Maree is in dit stuk de eene partij, een karakter, samengesteld uit „33 deelen moederleifde, 33 deelen recht om het lot van haar eigen kinderen te bestemmen, 33 deelen afgunst en één deeltje meer recht op je kin deren, net voldoende om de moederliefde in vergif te veranderen", volgens definitie van den eenigen zoon die zijn toekomst tenslotte in eigen handen neemt. Zij heeft jarenlang haar gezin ondanks haar lichamelijke zwakte met ijzeren wil geregeerd en maakt zich nu op, haar beide zoons te behouden en terug te houden van hun liefde voor een vrouw. In dezen enormen en met alle middelen ge- voerden strijd onderwerpt zij den eenen zoon; de andere overwint tenslotte, zij het dan, mede door de hulp van een ouden tegenstander van moeder Maree. Kapitein Fabian, die eens jaren terug, zijn meisje aan moeder Maree heeft moeten afstaan, komt zijn oude strijdtooneel bekijken en vindt het weer vol krijgsgerucht terug. Nu echter is hij sterker dan moeder Maree en weet als Loods aan boord" van het gezin Maree een deel van de opvarenden in veilige haven te bezorgen. Vandaag herdacht de heer J. T. Kleyheeg den dag, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de gemeente-technische bedrijven. De jubilaris is begonnen als klerk en vervult thans de functie van administra teur. Op verzoek van den jubilaris is het bij een bescheiden huldiging gebleven. Hedenmorgen hebben de commissie van de technische bedrijven en de directeur, de heer J. Doets, den jubilaris in zijn woning bezocht. Bij monde van den voorzitter van de commissie Mr. M. M. van Velzen werd de jubilaris toegesproken. Deze uitte zijn waardeering en dank voor het verantwoor delijkheidsgevoel, de plichtsbetrachting en accuratesse van den jubilaris. Hierbij wees hij er op, dat de werkzaamheden van den betrokkene niet naar buiten bekend wor den, maar dat ingewijden weten, welke Voorname plaats de administrateur in het bedrijf inneemt. Namens de gemeente over handigde spr. een bord van Delftsch blauw Fr waren vele bloemstukken gezonden, o.m. van het gemeentebestuur, den directeur, het administratief personeel en ambtenaren. Zaterdagmiddag zijn door kinderen van de Echoolwerktuinen de 2000 potten met de hya- cinthenbollen voor de schooljeugd op den plantsoenendienst uit den grond gehaald en in 40 groepen, elk van 4 kleuren, klaar ge zet voor distributie naar de scholen. Bij dit werk gaven de burgemeester, Dr. W. J. Smit, de gemeentelijk-inspecteur van het onderwijs en een vertegenwoordiger van het Polyan- tha-comité blijk van belangstelling. Dinsdag- en Woensdagmorgen zullen van' 40 lagere en 10 bewaarscholen 20 kinderen komen om de potten weg te halen. Zaterdagmiddag werd ten nadeele van een arbeider, werkzaam in een chocolafa- briek alhier, een loonzakje, inhoudende 6 a 7 ontvreemd. In verband hiermede werd door de recherche aangehouden den 17-ja- rigen collega van den arbeider, A. J. H., wonende te Schiedam, die na verhoor be kende den diefstal te hebben gepleegd. Na fouilleering werd het geld op hem bevon den. Zaterdagmiddag werd door de recherche hier ter stede aangehouden den 19-jarigen W. K. als verdacht van diefstal van ca. 40 koeken en ca. 20 hangslotjes. Een gedeelte van de boeken is teruggevonden en in be slag genomen. De diefstal was gepleegd in vereeniging van meerdere personen, door middel van inklimming. Verdachte bekende. In een speciaal gehouden zitting van het Kantongerecht te Schiedam nam mr. M. Kavelaars staandeZaterdag j.l. afscheid als griffier van het Schiedamsche j Kantongerecht. Op luistervolle wijze heeft gisteren de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van overheidspersoneel „St. Paulus" haar 25-ja- rig bestaansfeest gevierd. De dag werd ingezet met een H. Mis om kwart over acht in de Gorzenkerk, die werd opgedragen door den Geestelijk Adviseur ka pelaan C. van Steen. Onder de H. Mis heeft deze tevens de predikatie gehouden. Aanwe zig waren hier de bondsvoorzitter H. Vu- link, de districtsbestuurder J. H. Nij hof en verder vele leden met hun dames. Zoo goed als allen naderden ter H. Tafel. De ochtend-bijeenkomst Vervolgens begaven de dames en heeren die zich voor het ontbijt hadden opgegeven naar den R. K. Volksbond. Ongeveer 80 per sonen namen er aan deel. De voorzitter van de afd. Schiedam de heer A. W. v. d. Sluys heeft hier geopend. Bonds voorzitter H. Vulink heeft vervolgens de zes zilveren jubilarissen, die vanaf de oprichting lid zijn, toegesproken en hun de diploma's uitgereikt. Jubileerend waren de heeren L. van Rutten, J. v. d. Heiden, J. B. Beekman, C. L. Troost, H. v. d. Sas en H. Nederhof. Districts-bestuurder J. H. Nijhof heeft vervolgens het woord gevoerd. Na een feli citatie heeft spr. gewezen op het devies „Op naar de nieuwe gemeenschap". Voorzitter v. d. Sluys heeft de verschillende sprekers dcink £j6Z6§jds De secretaris, de heer G. F. M. Mulder heeft een door hem gemaakt gedicht voor gedragen, betrekking hebbend op het zil veren feest van „St. Paulus". Een der jubilarissen, de heer J. B. Beek man, heeft dank gebracht in dichtregels. Namens de leden heeft tot slot nog de heer M. P. A. de Groot dank gebracht aan het bestuur en het hoofdbestuur voor hun werk. De receptie. Om 1 uur had in de zaal van den R. K. Volksbond een druk bezochte receptie plaats. Als eersten kwamen het bestuur compli menteeren de burgemeester Mr. Dr. F. L. J. van Haaren, vergezeld van wethouder Mr. M. M. van Velzen. De burgemeester voerde het woord en bood namens het gemeentebestuur geluk wenschen aan. Spr. stelde het op prijs op dezen feestdag zijn belangstelling te toonen. Uit de afgeloopen 25 jaar blijkt dat de grondslag goed gelegd is. Tot slot feliciteerde spr. ook den R. K. Volksbond, die trotsch mag zijn op zoo'n ver eeniging. Het bestuur van de afd. Schiedam van den R. K. Volksbond, kwam in zijn geheel en met den geestelijk adviseur Rector Coppens gelukwenschen. De voorzitter, de heer Th. J. Mouwens, voerde het woord. Spr. zeide dat het afdeelingsbestuur inderdaad trotsch mocht zijn. Met liefde bood spr. hier de gelukwenschen aan, omdat hij ook bij de oprichting geweest was. Spr. hoopte, dat ook in de toekomst de gedachte van de Nieuwe Gemeenschap moge voortleven. Namens het bestuur van den R. K. Me- taalbewerkersbond „St. Eloy" sprak de heer J. Etman. Spr. verwachtte, dat nog lang ge werkt mag worden voor „St. Paulus" in het bijzonder en voor de R. K. arbeiders in het algemeen. Voorzitter v. d. Sluys heeft hierna de spre kers dank gezegd. Na al de gelukwenschen wilde spr. eerst dank zeggen aan den gees telijk adviseur kapelaan C. van Steen en aan rector Coppens voor de goede wen- schen. Als antwoord daarop gaf spr. de ver zekering dat na alles, dat reeds door „St. Paulus" gedaan was de belangen in de toe komst zeker niet geschaad zouden worden. Vervolgens uitte spr. zijn voldoening over de belangstelling van het gemeentebestuur. Dat gaf hoop voor de toekomst. Het werk van „St. Paulus" was van belang zoowel voor de gemeente als voor de leden. Spr. hoopte, dat de samenwerking zoo goed mocht blijven als op het oogenblik. Spr. dankte alle afge vaardigden. Uw aanwezigheid wijst op be langstelling in ons werk. Wij moeten blijven samenwerken opdat ieder zijn deel in de maatschappij kan krijgen. Spr. hoopte dat men spoedig mocht komen tot de nieuwe ge_ meenschap, waar rechtvaardigheid en liefde d maatschappije zouden be- heerschen. In den loop van de receptie werd het woord nog gevoerd door den districts-bestuurder, den heer J. H. Nijhof. Nu spr. de groote medewerking zag uit Schiedam en omgeving had hij behoefte na mens het hoofdbestuur woorden van dank te spreken. Het is een groot geluk, als men ziet, dat de menschen behoefte gevoelen elkaar sympathie te betuigen. In de eerste plaats is een onderlinge samenwerking rfö'ó- dig. Er moet zorg gedragen worden dat de solidariteit bewaard blijft. Met kracht moet de gedachte van de nieuwe gemeenschap doorgevoerd worden. Spr. verwachtte dat de samenwerking in Schiedam des te grooter en mooier mocht worden om de nieuwe ge meenschapsgedachte door te kunnen voeren. De geestelijk adviseur kapelaan C. v,. Steen, wenschte op de eerste plaats het be stuur geluk. Reeds 3 jaar is spr. adviseur. Hij weet, hoe hard het bestuur moet wer ken. Spr. voelde zich hier als een tusschen een corps officieren van onze arbeiders. Man nen, die tijd en talent beschikbaar stellen voor de organisatie van de R. K. arbeiders. Spr. uitte hiervoor zijn bewondering, daar hij weet hoeveel moeilijkheden dit meebrengt. In Nederland hebben wij onze groote kracht in onze katholieke arbeiders-organisaties. Spr. wenschte, dat allen trouw zouden blij ven op hun post. U werkt voor Christus en de uitbreiding van het Godsrijk. Een lange stroom van deputaties en bestu ren kwam het bestuur van St. Paulus ge lukwenschen. Wij noemen hiervan het be stuur van den Christelijken bond van per soneel in publieke dienst, het bestuur van den algemeenen bond van personeel in pu- blieken dienst, de afd. Schiedam van den R. K. Fabrieksarbeidersbond St. Willibror- dus, de R. K. bouwvakarbeidersbond St. Jo zef, de R. K. houtbewerkersbond St. Anto- nius, de R. K. Grafische bond, „Herwonnen Levenskracht", de Transportarbeidersbond „St. Bonifacius", de R. K. Kinderuitzending „St. Elisabeth", de propagandaclub „St. Pau lus", R. K. Tooneelclub „Alberdinck Thym" R. K. bakkersgezellenbond „St. Clemens", St. Barbara"-vereeniging, de afd. Vlaardin- gen van „St. Paulus", de afd. Delft van „St. Paulus", Eerbied in Godshuis, R. K. mannen koor „St. Caecilia" en de afd. Rotterdam van „St. Paulus". Namens de R. K. raads fractie kwamen de heeren Mr. P. M. J. Nolet en A. J. C. van Oppen. Verder de R. K. Werkmeestersbond „Johannes de Dooper", de slagersgezellenbond „St. Joris", pastoor C. A. Ruigewaard en verschillende raadsleden. Bijna allen lieten hun gelukwenschen verge zeld gaan van een bloemenhulde, zoodat de zaal op het laatst in een bloementuin her schapen was. Door den Ned. bond van per soneel in pu blieken dienst en door den R. K. politiebond St. Michael waren eveneens bloe men gestuurd. Schriftelijke gelukwenschen waren binnengekomen van wethouder F. Slavenburg als voorzitter van de Capa en van het georganiseerd overleg, van de afd. Den Haag van „St. Paulus", van „St. Am- brosius" en van het ondersteuningsfonds St. Liduina. De zaal van den R. K. Volksbond was versierd met de vaandels van de on- derafdeelingen en verder was er tusschen de pilaren een afzetting gemaakt in blauwe en witte kleuren, dat de feestelijke stemming zeer verhoogde. De feestavond. het kan. van Schaikfonds de z.g. thermome- teractie. Het vroolijke deel nam toen een aanvang. Op prima wijze is, dit gedeelte verzorgd door de familie Hofmann. Met muziek zang, een vroolijk babbeltje en zelfs community-singing vulden zij den avond tot aller genoegen. Tot slot was er een gezellig samenzijn on der leiding van den heer H. J. M. Westdijk. Op Zondag 14 April, des namiddags te half vier zal de Bisschop van Haarlem in de parochiekerk van de H. Liduina het H. Vormsel toedienen aan de volwassenen de zer stad, die nog niet gevormd zijn. De conferenties van voorbereiding worden gehouden in de kerk van de H. Liduina (Nieuwe Haven 117), en wel, te beginnen Maandagavond 1 April, 's avonds te 8Vz uur. Verder Woensdag en Vrijdag 3 en 5 April en vervolgens Maandag, Woensdag en Vrij dag 8, 10 en 12 April, 's avonds te half 9 uur. Denkt er dus aanMaandagavond 1 April te half 9 uur de eerste conferentie. De resultaten van de derde ronde om het kampioenschap van Schiedam in het club lokaal van E.S.S. De Amstelbron, luiden: W. J. BultH. Donselaar 10; P. J. H. WillemsJ. van Luyk afgebr.; C. v. Winger denJ. J. Th. Penning, afgebr.; J. van Win gerdenW. J. Knopper afgebr.; J. Donkhorst H. Paap uitgesteld; J. van SlobbeL. Reitsma uitgesteld. De afgebroken partijen uit de le en 2e ronde, welke Dindsag j.l. op den clubavond van E.S.S. zijn uitgespeeld, luiden: J. van SlobbeP. J. H. Willems 01; J. Donkhorst L. Reitsma 01; J. J. Th. PenningW. J. Knopper y2; H. PaapC. van Wingerden 01; C. van WingerdenH. Domselaar y2 Zaterdagavond heeft bovengenoemde ver eeniging in het Huis van Bewaring te R'dam een concert gegeven. Hiermede heeft deze vereeniging een stap gezet in de richting van een zeer sociaal werk. Een programma, sa mengesteld voor deze gelegenheid w.o. wer ken van Orlando Lasso, de Palestrina, enz., is zeer in den smaak gevallen, hetgeen bleek uit het herhaaldelijk applaus dat na ieder werk werd gehoord. De heer Th. Beumers zong op zeer ver dienstelijke wijze het voor bariton geschreven werk „Mijn Vaderland" van Richard Hol. Als slot zong het koor „Knollendamsche Kermis" van Wasenborg. Hierna nam de directeur van de inrichting het woord en dankte #den heer W. de Rooij als directeur en zijn man nenkoor voor hetgeen er was gedaan en uitte zijn tevredenheid over het samengesteld pro gramma. St. Caecilia werd uitgenoodigd haar bezoek over enkele maanden te herhalen. Deze uitnoodiging is onder dankzegging door het bestuur aanvaard. Voorts vernamen wij, dat deze vereeniging nog meerdere malen zal optreden voor een liefdadig doel waarvoor de data reeds zijn vastgesteld. Zij neemt ook deel aan het Groot Nationaal Concours te Nijmegen, uitgeschre ven door het Mannenkoor Caecilia en V.V.V. Nijmegen Vooruit. Als vrij nummer zal daar gezongen worden „de Bruid" van H. J. den Har tog. Zaterdagmiddag kreeg de 17-jarige wiel- rijdster van een haar passeerende vracht auto een duw, waardoor zij kwam te vallen. Zij bekwam een buil op haar voorhoofd en schade aan haar mantel. Z. K. II. Prins BernharcI heeft lieden namens H. M. de Koningin een bezoek gebracht aan de te dezer stede geves tigde onderdeden van den luchtver dedigingskring Rotterdam en omge ving. Prins Bernhard, die vergezeld was van zijn waarnemenden adjudant Luitenant-Ko lonel H. J. Phaff arriveerde hedenmorgen te negen uur aan het stafkwartier van den luchtverdedigingskring. Na een korte uit eenzetting van de organisatie en werkwijze van de luchtverdediging in dezen kring, welke door den waarnemenden comman dant, overste van Ittersum werd gegeven, maakte de Prins een tocht langs de batte rijen en zoeklichtafdeelingen. Te half een arriveerde het gezelschap aan het Parkhotel, alwaar de koffiemaaltijd werd gebruikt. Aan deze lunch zaten mede aan de wethouder van onderwijs en volks ontwikkeling, de heer L. de Groot in zijn kwaliteit van voorzitter van het Rotter- damsch Comité van O. en O. en de heer mr. K. P. van der Mandele, president van de Stichting Rotterdam 1939, welke stichting zich vele materieele opofferingen voor het O. en O. werk heeft getroost. Na de lunch vond het tweede gedeelte van het bezoek plaats, hetwelk ten doel had den Prins een indruk te geven van het O. en O. werk hier ter stede. De demonstratie van dit werk geschiedde in het gebouw van de Eco nomische Hoogeschool. Te twee uur arriveerde de Prins bij het gebouw van de Hoogeschool aan den Pieter de Hoochweg. Het muziekcorps van de 3e batterij speelde bij aankomst het Wilhelmus. Res. Overste W. baron van Ittersum een inleiding over het O. en O.-werk e e zer stede, waarin hij in het biJ zonder de burgerij voor haar werkzaam aandeel daarin dank zegde. Vervolgens werden eemge cus- sussen gedemonstreerd nl. de middenstands cursus door Serg. Stam, een technische les door Luit. Dellaert en een E.H.B.O. cursus door Dr. Polak. De manschappen van de Vilde Zoeklichtafdeeling en van de 6de bat terij zongen hun korpsliederen, waarna de Prins ten slotte de in het gebouw ingerichte huisvlijttentoonstelling bezichtigde. Hier mede was het bezoek geëindigd. HET VERGAAN VAN DE ,,PROTINUS". Een telegrafisch overgebrachte opname van het overbrengen van een der geredde op varenden van den lJmuider trawler „Pro- tinus" op een» brancard naar een noodhos pitaal na aankomst in Schotland aan boord van den Engelschen onderzeeër, welke red. ding bracht. Dit Nederlandsche schip werd door een Duitsch vliegtuig tot zinken ge bracht, waarbij twee leden der bemwnning door kogels werden gedood, terwijl later nog twee opvarenden door uitputting zijn gestorven De rijksbemiddelaar in het prof. mr. A. C. Josephus Jitta, heeft «n par tijen in het Rotterdamsche Bakkersbedrijf den volgenden brief geschreve Aan het slot van de op 12 Maart j.l. onder mijn leiding te Rotterdam gehouden vergade ring zijn partijen het volgende overeenge komen 1. Binnen enkele dagen zullen partijen, zoo mogelijk met alle werkgevers- en werkne mersorganisaties in het Rotterdamsche bak kersbedrijf onderhandelingen openen over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst. 2. Voorloopig worden de loonen herzien op een basis van 29 per week voor den bank man. Zulks zal ingaan met de loonweek van 18 Maart. Deze overeenkomst heeft tot misverstand aanleiding gegeven. Van arbeiderszijde meen de men, dat door deze formule de loonen van alle arbeiders in het bakkersbedrijf pre cies waren vastgesteld en in een circulaire aan de bakkerspatroons te Rotterdam is daarvan mededeeling gedaan. Van patroons- zijde is men daarentegen van meening en ik ben het met die opvatting eens dat alleen het loon van den bankman precies vaststond en dat men over de vaststelling van de loonen van de overige arbeiders nog moest onderhandelen. Om dit misverstand uit den weg te ruimeil geef ik daarom partijen in overweging, dal men aanstonds onderhandelingen opent oveé een nieuwe C.A.O., waarvan de volgend® punten vaststaan 1. de bankman zal 29 per week verdienen, 2. de loonen van de overige arbeiders zul» len bij de onderhandelingen nader worden vastgesteld. Ik geef partijen in overweging, in afwach ting van het resultaat van die onderhande lingen, het loon van den bankman te bren gen op 29 per week en de loonen van de andere arbeiders evenredig te verhoogen. Gaarne zal van u vernemen of u zich met he tbovenstaande kunt vereenigen. Heden herdacht de heer C. v. d. Have, melkbezorger bij de R. M. I., afd. Martinus Steynstraat, den dag waarop hü vóór 25 jaar bij de melkinrichting in dienst trad. Vanmorgen werd hij per auto van zijn woning afgehaald en op het hoofdkantoor ontvangen waar hij door de Directie werd toegesproken en hem een cadeau onder couvert werd overhandigd. Ook namens het personeel werd hem een geschenk aangeboden. Vanavond wordt hem door de Harmonie- vereeniging R.M.I. een serenade gebracht aan zijn woning Rijsoordstraat 44. In de vestibule van de Doelen te Rotterdam iverd Zaterdagmiddag j.l. een door G. Bolhuis vervaardigd borstbeeld van mevr. P. de Haan-Manifarges onthuld. Aa de onthulling bezichtigt mevr, de Haan (met bloemen in de hand), 'f borstbeeld (gphael linhs). De dag werd besloten met een feestavond in den R. K. Volksbond. Na opening met het gebed van de nieuwe gemeenschap heeft voorzitter A. W. v. d. Sluys welkom gehee- ten. In het bijzonder aan den geestelijk ad viseur en rector Coppens en verder aan de hoofdbestuurders Nijhof, Sewalt en van Seg. gelen. Deze aanwezigheid stelde spr. op hooge prijs. Dank bracht hij voor de mo- reele en de stoffelijke medewerking, die steeds ondervonden werd. Spr. betuigde de trouw en volgzaamheid in het beleid. Tot slot verwelkomde spr. de leden en wees op het uitstekende programma. Spr. wenschte allen veel genoegen. Rector Coppens heeft nog een kort propagandawoord gesproken voor HENGELEN. H. V. „Het Voorntje". Zondag hild bovenegenomede vereeniging haar geslaagd laatste concours in de Vlaar- dingsche Haven. De vangst was matig. 1 B. Duchenne, 2 E. Klein, 3 A. v. Berkel, 4 P. Elshout, 5 F. Doesburg, 6 E. H. Schlar- mann, 7 P. Lens, 8 P. de Regt, 9 P. Hoog stad, 10 J. de Regt, 11 W. Duchenne, 12 J. Osnabrugge. Controleursprijzen: 1 A. Kooiman, 2 F. Kaebisch. Het geheel stond onder leiding van den hoofdcontroleur F. Kaebisch. De kampioens- prijs over het geheele seizoen werd behaald door A. Wensveen, 2 J. Hoogstad. De navolgende, in het tijdvak van 2329 Maart 1940, gevonden voorwerpen zijn op werkdagen tusschen 1 en 2 uur aan het Hoofd bureau van Politie alhier, terug te bekomen: diverse handschoenen, sleutels en ceintuurs, kindermuts, handbeschermer, hooge zwarte overschoen, bal, blauw jongensjasje met pet, zwart kralen rozenkrans, handbeschermer, overschoen, dop van tank of radiateur, bruine alpinomuts, album met foto's, chroom sleutel lage bruine heerenschoenen. Bij vinders: Zegelring, Bosman, Aleidastraat 17a; kin derhandschoen, M. Voswen, Overschiesche- straat 94a; kinderschopje, C. Wijk, F. van Bourgondiestraat 3b; huissleutel, C. Schnet- ler, Rembrandtlaan 18a; paar handschoenen, J. van Eede, Breedstraat 38; keeshondje in korfje, Gem. Reiniging; metalen armbandje, E. F. Ruseier, Broersvest 46e; kampeermes, W. Snikkers, Rembrandtlaan 3a; kerkboekje, A. de Jong, VI.dijk 213a; rood kinderhand- taschje, N. van der Burg, Anth. Muysstraat 32; oorbel, W. Groenenweg, Beijerl.straat 8; gouden kinderring, B. van Luyk, Ant. Muys straat 14b; tafelmes, J. Snikkers, Bosboom laan 10c; paar glacé dameshandschoenen, J. Kruin, Westvest 88: blauwe dameshandschoen E. van der Berg, Puttershoekschestraat 57b; ledige zwarte portemonnaie, A. de Jong, Klaaswaalschestraat 18; armband, B. Vester, Hoogstraat 9; glacé handschoen, I. van Leeu wen, B. K. Laan 10a; oorbel, J. Jongebreur, Voornschestraat 38; baal rogge, W. de Ronde, Kethelschestraat 3a; teekendoos en taalboek, G. Kinds, F. van Bourgondiestraat 10a; paar gummilaarzen, J. Groeneweg, Beyerlandsche- straat 8; deksel van melkbus, F. N. Scholte, Walvischstraat 7; glacé handschoenen, J. Kleijpool, Poortugaalschestraat 6; grijze kin derwantje, C. de Bie, den Bommelschestraht 35; zakmes, K. Vlugman, Havenstraat 6; grij ze want, J. de Jong, Galileistraat 15; heeren- jas ceintuur, W. de Vries, Ampèrestraat 28a; linnen boodschappentasch, O. van Asten, Rotterd.dijk 330; fietsplaatje, J. Stapel, Ha- ringpakkerstraat 87, Rotterdam; rijwielslot met ketting, T. Dickhout, P. K. O.laan 60b. Indien een gevonden voorwerp door den eigenaar is afgehaald bij den vinder, wordt hiervan mededeeling verzocht aan het Hoofd bureau van Politie, Tel. 68070 of 68036, 2 Apri Tivoli-Schouwburg, de dochter VSn den tamboer-majoor (Operette-zangers), 8.15 uur (volw.). D a g e 1 ij k s: Tivoli-Schouwburg: Mottige Janus, (De Rotterdammers) 8.30 uur (volw.) B i o se open: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 4 ApriJ ln. Grand; Eerste Liefde; Luxor: Percy neemt vacantie (volw.); Lumière: mr. Smith gaat naar Washington; Studio: Rue Michel no. 8 (volw.) Thalia: M'n prinses wordt geschaakt (bov. 18 jaar); Colosseum: Union Pacific en Bull dog Drummond in de knel (boven 18 j.)j Scala: Stanly en Livingstone; Prinses: Alarm in de Middellandsche Zee en Mijn vrouw heeft talent (boven 18 jaar); Corso: Mon te Carlo (boven 18 jaar); Capitol: Het ge heim van de 13 etage en De duiten van papa (volw.); City: Het geheim van de 13e etage en Sloofje (volw.); Arena: Het licht dat verdween (boven 18 jaar); Oester: De kroegzangeres en Het geheim van den lui tenant (volw.); Victoria: De oceaanviucht en Juarez; Asta: Een stad op stelten en De strijd om de goudader (v. volw); Har monie: Hoera, ik ben papa en De stad der wetteloosheid (volw.); Olympia: De strijd om El Rio en Vliegende vrouwen (boven 18 jaar) Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „RotterdamBatavia", Schiedam sche Singel 55, dagelijks 1017 en 1922 uur, Zondags van 127 uur (tot 7 April) Kunsthandel Unger, schild, en teek. Jan Wiegers (tot 15 April). Museum Boy man, oud aardewerk uit de collectie Bas- tert-van Schaardenburg. Rotterdamsche Kunstkring, oude schilderijen uit de collec tie der N.V. Kunsthandel P. de Boer (tot 8 April). Schiedam. Passage: Marthe Richard de spionne en The drum (v. volw.); Monopole: Nancy Steels wordt vermist en Blake van Scotland Yard (volw.). SCHIEDAM, l April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.40—1.50 (niet officieel). Zaterdagmiddag te omstreeks 4.45 uur werd de 5-jarige W. P. W. die onverwachts de Boerhavelaan wilde oversteken, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door A. v. d. B. te Rotterdam. Het kind bekwam een bloe dende hoofdwond, welke door Dr. M. ge hecht werd. Op advies van dezen medicus is zij per politiewagen naar huis gebracht. BURGERLIJKE STANE> GEBOREN: Anna D., dochter van D. de Jong en A. de Jong, v. Ruysdaellaan 15 Josephus Th. S., zoon van S. J. J. van Geene en Th. C. M. Zoetelief, Dr. Noletstraat 1. OVERLEDEN: H. F. Meier, 78 jaar, Nas- saulaan 75. t a vtoffvj#: De Santos-bloempjesdag heeft 195.64 op gebracht. KRING WED STRIJD BURGERWACHT. 'Zaterdag heeft op de "banen der Kethelsche Burgerwacht de gecontroleerde thuiswed strijd plaats gehad, uitgeschreven door de Kring Westland. De wedstrijd werd gecontro leerd door de burgerwacht van Overschie. Kethel kwam met drie klassen uit, waar van de uitslag is: klasse A 266 p., klasse B .259 p., klasse C 254 p. y

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2