Aanschaffing van luchtdoelgeschut. Heeft iemand? H EL N «S PAN N EL N D LD-WEST VERHAAL^^S-" WOENSDAG 3 APRIL 1940 REGEERING KOOPT KOEL- HUISEIEREN. Tot steun van de markt. Dr. Schieffer's Stofwisselingzout. Hagenbeek naar het Gooi Een verzoek aan B. en W. van Bussum. Vóór 1 October levering der vuurmonden kaliber 2 c.M. aan cle gemeenten. Jubileumvlucht van Smirnoff. NOTARIS M. ROELANTS f FORT GARAGE DE LUCHTBESCHERMING DER BURGERBEVOLKING Geschil tusschen den minister en de N.V.L. INHEEMS CHE RE5ERVE.OFFICIEREN ADA IESCOMMISsie OVERDRACHT van binnenschepen. WINKELDIEVEN AANGEHOUDEN. HET VERGAAN VAN DE „GRUTTO". Begrafenis van den eersten stuurman. HET LUCHT-INCIDENT BIJ ROTTERDAM. Begrafenis van den omgekomen Engelscliën vlieger. GENERAAL WINKELMAN. RUILVERKAVELING OP TERSCHELLING. In verband met de daling der eierprijzeo heeft de regeering besloten in te grijpen, teneinde een al te ver gaande inzinking te voorkomen Het N. E. B. heeft dientengevolge, naar de „Stand." meldt, de volgende maatrege en genomen: R De Centrale zal in de week van April 1940 een hoeveelheid koelhuis ïpeieren aankoopen op de volgende voorwaar en. e. de Centrale zal deze eieren alleen koopen van de exporteurs van eieren. In de eerste plaats van die exporteurs, die m de jaren 1938 en *39 eveneens eieren verpakten voor opslag in de koelhuizen in Nederland, of de ze daar los opsloegen. De aankoopen zullen geschieden in verhouding van het kwantum eieren, dat in die beide jaren werd opgesla gen. Deze exporteurs kunnen eveneens eieren aanbieden aan de Centrale. Elke aan bieding van deze exporteurs zal afzonderlijk worden beoordeeld, mede aan de hand van de reeds plaats gehad hebbende aankoopen. 2e. De eieren moeten worden opgeslagen Uiterlijk 6 April. Van den opslag moet ken nis worden gegeven in Beekbergen. 3e. De eieren moeten worden afgelever op afroep op nader aan te geven plaa s in Nederland in partijen van minstens stuks in de gebruikelijke exportverpa - mg, te beoordeelen door den controle ïenst van het N. E. B., terwijl de eieren gestempeld moeten zijn met Holland in zwarte kleur. De eieren moeten zijn van de gewichtsklasse 57/58 K.G. en 62/63 K.G. opslaggewicht. De eieren moeten bij de aflevering van goede kwaliteit zijn, te beoordeelen door den con troledienst van het N. E. B., ontkoeld zijn en ten hoogste 3 pet. uitval bevatten. Van de beoordeeling door den controle dienst staat geen beroep open. 4e. De prijs der eieren bedraagt P Stuks, bij afroep voor 15 Octo er van 'J.vembLr ZZ tusschen 15 October js~ p -pa on d Van 57/58 K CL ^vember en'15 Decem- berO1940U57C/58 K.G. f 4.25 62/63 K.G. 4.30. Indien de eieren op 15 December 1940 nog niet zijn afgeroepen, zal de Centrale de eieren mits deze aan de eischen voldoen, overnemen tegen 4.25 57/58 K.G. en tegen 4.30 62/63 K.G. per 100 stuks. 5e. De betaling zal geschieden binnen 14 da gen na de levering 6e. Overigens zal deze aankoop geschie den volgens de bepalingen en condities neer gelegd in de aankoopbeschikking koelhuis kippeneieren last van verstopping, slechte spijsver tering, overmatige vetvorming of de schadelijke gevolgen er van: aambeien, onzuiver bloed en vale onreine huid, dan zuivere men bloed en ingewanden met De betrouwbare en aangename werking hiervan is een weldaad voor het geheele organisme. Flacon f 1.05. Dubbele flacon I 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. Reel. 3839-5 16 Naar wij vernemen, heeft de firma Hagen beek het verzoek gericht tot B. en W. van Bussum op het buitengoed Bantam dat ge meentelijk eigendom is, een dierenpark te mogen inrichten, waaraan verbonden een theehuis. Het gaat hier, zoo hoorden wij, voorname lijk om een honderdtal dieren, welke thans in Hamburg verblijven. Het verzoek is doorgezonden om advies naar gemeentewerken. Zijn we echter wel ingelicht, dan is het bij B. en W. niet onverdeeld gunstig ónt- vangen, zoodat het de groote vraag is of wel ooit een desbetreffend voorstel den raad zal bereiken. Een van de voornaamste bezwaren is ech ter wel, dat het landgoed weliswaar gemeen telijk bezit van Bussum is, maar op Hilver- sumsch grondgebied is gelegen, wat wil zeg gen, dat bij eventueele exploitatie als die renpark de vermakelijkheidsbelasting niet naar Bussum maar naar Hilversum zou gaan. De nieuwe R.K. kerk te Buurse zal op Dinsdag 16 Aptil a.s. door den Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. dr. J. de Jong, worden geconsacreerd. In een nota naar aanleiding van het ver slag der Tweede Kamer betreffende het wetsontwerp tot verhooging van de defensie- begrooting 1939 zegt de minister o.m., dat de uitgaven voor de aanschaffing van 20 batterijen luchtdoel-artillerie met bijbehoo- rende munitie op den kapitaaldienst zijn ge bracht, omdat het hier inhalen van den ach terstand in de bewapening betreft. De mededeeling, dat het hierbedoelde ge schut spoedig veroudert, kan de minister niet deelen. Dit luchtdoelgeschut zal nog gedu rende vele jaren een voorname plaats onder de luchtdoelbestrijdingsmiddelen blijven in nemen. Ten aanzien van de geschiktheid voor op legging van de bij dit geschut behoorende munitie wordt nog niet over ervaring be schikt. Gelet op de ondervinding, bij andere munitiesoorten opgedaan, verwacht de mi nister geenszins, dat reeds na enkele jaren tot vernieuwing zal moeten worden overge gaan. Vanzelfsprekend wordt deze munitie in het jaarlijksch onderzoek van munitie be trokken. De practijk leert, dat, indien bij dit onderzoek gebreken mochten worden gecon stateerd, de betreffende munitie kan worden hersteld, waaraan belangrijk minder kosten zijn verbonden dan aan een algeheele ver nieuwing. Het luchtdoelgeschut, bestemd voor de bescherming van gemeenten, kan worden onderscheiden in dat van het kaliber van 2 c.M. en in het kaliber 3.7 tot 4 c.M. Rekening houdende met de tot stand ge komen overeenkomsten, aldus de minister, mag er °P worden gerekend, dat nagenoeg alle thans bestelde luchtdoelvuurmonden van het kaliber 2 c.M. met de bijbehoorende mu nitie vóór 1 October a.s. zullen zijn geleverd. Voor wat de luchtdoelvuurmonden van het kaliber 3.7 tot 4 c.M. betreft, verwijst de minister naar de beantwoording van de door het lid van de Tweede Kamer mej. De Jong gestelde vragen. Hij voegt daaraan nog toe, dat nog steeds krachtige pogingen in het werk zijn gesteld om de beschikking te krijgen over een grooter aantal vuurmonden van het kaliber 3.7 tot 4 c.M. De aanschaffing van luchtdoelgeschut door een gemeente beoogt in de eerste plaats de bescherming van in die gemeente gelegen bepaalde belangrijke objecten. Aangezien voor het bombardeeren van deze belangrijke objecten de vijandelijke vliegtuigen op be trekkelijk geringe hoogte moeten vliegen, opdat voldoende trefkans wordt verkregen, is luchtdoelgeschut van klein kaliber voor het beoogde doel bijzonder geschikt. Voor de 50ste maal als gezag voerder naar Indië. Ivan Smirnoff, de bekende K. L. M.-püoot, die Dinsdagochtend met de „Nandoe uit Napels naar Nederlandsch-Indië is vertrok ken, maakt deze Indië-reis een jubileum- vlucht. Het is namelijk voor den vijftigsten keer, dat hij als gezagvoerder van een K. L. M.-toestel naar Batavia vliegt. In den ouderdom van 48 jaren is gisteren te Ridderkerk overleden, de heer M. A. G. Roelants, notaris aldaar. Een uitstekend ge camoufleerde berg plaats van het Fransche leger in een bosch achter de linies aan het Westelijk, front. .Illlli..flini,.illlli.l.l1llll,v 'i||||l"l|ll|l"l| 1(1' W'! De Nederlandsche vereeniging voor lucht bescherming heeft aan haar afdeelingsbestu- ren het volgende communiqué doen toe komen Tot op heden heeft het hoofdbestuur zich op het standpunt gesteld, dat in 's lands belang geacht moet worden, geen mededee- lingen te verstrekken over het conflict, dat tusschen de N. V. L. en den minister van Binnenlandsohe Zaken is ontstaan. Het hoofdbestuur heeft tot op het laatst ZATERDAG CONCERT TEN VATICANE. "Werken van Corelli, Beethoven Schubert, Chopin en Wagner. Men meldt ons uit Rome: Op Zaterdag 6 April a.s. vindt in het Va- titaan, in tegenwoordigheid van den H. Vader, een concert plaats onder leiding van j^estro Bernardino Molinari, één der eerste concertmeesters van Italië en dirigent der Romeinsche concerten. Er wordt een werk uitgevoerd van Co relli namelijk de Suite Opus V voor strijk instrumenten; verder Sarabande, Gige en Badinerie van Pinelli; Adagio, Allegro en Andante van Beethoven; verscheidene wer ken van Debussy, een Nocturne van Chopin, een symphonie van Schubert en eenige frag menten uit opera's. Tusschen de nummers 3 en 4 van het pro gramma is een pauze van vijftien minuten. Het geheele concert, dat ongeveer twee Uur duren zal, wordt door Radio a ïcana Uitgezonden in samenwerking m®t E.I.A.R. en bijna alle Europeesche stations. Het programma wordt bovendien naar Ame rika en Azië uitgezonden. 'l v\ 11 - Y/ Bij de artillerie en infanterie. In aansluiting op vroegere berichten be- lreffende^ lng van inheemsche re- gerve-officieren kan thans worden medege deeld, aldus Aneta, dat by wijze van proef in de maand Juli a.s. °p Java woon achtige Javaansche of Soendaneesche jonge heden, in bezit van een einddiploma h.b.s. vijfjarigen cursus of een daarmede gelijkge steld diploma en die voldoen aan de voor dienstneming als kortverband-kaderaspwant gestelde eischen, tot een verbintenis als o t- verband-kaderaspirant kunnen wor prveI gelaten, met bestemming om tot res officier bij de artillerie en de infanten Worden opgeleid. a Deze opleiding zal plaats hebben onder gi heel dezelfde voorwaarden als voor dienstplichtige aspiranten reserve-offi< gelden, dus dezelfde betaling, bevorder enz. De vijf'aangewezen candidaten gaan per 25 Juli i94o een verbintenis aan als kort- verband-kaderaspirant en worden ingedeeld hij «et 1ste depot-bataljon, bij welk korps zij tegenjk met de alsdan voor eerste oefening onder de wapenen komende dienstplichtigen in opleiding worden genomen. In de paardenkraal achter het blokhuis van de Dennenheuvelhoeve was Tony Tring, de jonge opzichter der boerderij, druk bezig met Tim Martin in te wijden in de moeilijke kunst een op bokken afgericht paard te be rijden. In het Wilde Westen leeren alle paarden die ook maar eenige waarde beziten, het „bokken" hetgeen niets anders beteekent Tim deed groote moeite om in het zadel te blijven. dan bokkesprongen maken. Alleen een zeer goed ruiter kan zich in het zadel houden, wanneer de pony plotseling met de achter- pooten omhoogschiet, en den hals diep door buigt, zoodat zijn rug een scherpen hoek vormt met den grond. Deze bewegingen, af gewisseld door steigeren op de achterpooten worden snel en met scherpe schokken uit gevoerd. „Ik ben er stellig van overtuigd, dat zij een cowboy van hem zullen maken, Lelie", zeide zij. „Hij is vol moed en vastberaden heid. Ik 'ben toch zoo blij dat wij hem heb ben kunnen helpen. Hij had zoo gemakkelijk een dief en een schavuit kunnen worden en dat zit toch zeker niet in hem »In ieder geval heeft hij blijken van moed gegeven toen hij de schavuiten ving, die em hierheen gezonden hadden om je te berooven, Betty", zeide Lelie. „Er blijkt uit dat er lets goeds in hem stak". „Dat bleek tenminste hieruit dat hij zijn misdaad opbtechtte, hoewel hij ons gemak kelijk m den waan had kunnen laten dat hij de bandieten gevolgd was om mij het geld te kunnen teruggeven", hernam BJeUy )Hoe dit ook zij, hij heeft nooit een behoorlijke kans in het leven gehad: zijn moeder dood zijn vader m de gevangenis. Alleen - weet je - ™aak lk efn beTet^ bezorgd over die twee mannen, Buck en Jaap. zy zyn hetgeen beteekent „Gelukkige Vondst". „Zouden wij er maar niet een week-end uitstapje van maken, Lelie?" vroeg Betty. „Jim kan ons gemakkelijk onderbrengen in zijn nieuwe hut, en de rit zal ons beiden goed doen. Zeg! misschien heeft Tim wel lust om met ons mee te gaan". „Het kan in geen geval kwaad dat hij je broer leert kennen, Betty", meende Lelie, en het zou hem van nut kunnen zijn als hij bekend werd met pad naar Lucky Strike. „Ja, een cowboy kan nooit te vertrouwd zijn met de streek, waarin hij werk zaam is", beaamde Betty. Den volgenden Vrijdagmiddag trok ken de beide meisjes er dus met den jongen cowboy op uit te paard na tuurlijk, want ofschoon de reis door het gebergte in een huifkar onder nomen kon worden, nam zij dan veel meer tijd in beslag. Bovendien waren Betty en Lelie beide verwoede paard- rijdsters, en zulk een rit schonk haar steeds het grootste genot. Eerst spraken zij over allerlei din gen, de boerderij betreffende, en daarna werd het gesprek gebracht op Tims vroeger leven, en op zijn vader, die uit de maatschappij gestooten was. „Het waren dus die twee zelfde mannen, Buck en Jaap, die je vader langs het pad van de misdaad gevoerd hebben, niet waar Tim?" vroeg Betty. Wat Betty echter allerminst vermoedde, ofschoon het voor het oogenblik heel wat be langrijker was dan de vraag hoe de boos wichten aan hun eind zouden komen, was dat op het oogenblik, waarop zij sprak, Buck en Jaap haar en „Neem die drie eens goed op", zeide Buck. Bij K.B. is benoemd tot iid der commissie van advies bij de uitvoering van art. 4, vierde lid, der wet behoud scheepsruimte 1939 (Staatsblad no. 636), ten aanzien van het verleenen of onthouden van vergunningen in zake de overdracht van binnenschepen, die jn Nederland thuisbehooren, aan niet-Neder- ïasders in eigendom, in gebruik of ter be- fenikkmg» den heer J. W. Vlielander Hein, te 's-Gravenhage, directeur der Nederland sche Rijnvaartvereeniging, lid van het hoofd bestuur van het Centraal Bureau voor de Rijn- en Binnenvaart. De Groningsché recherche heeft een daar Wonend echtpaar aangehouden, een timmer- lïian en zijn vrouw, die er gewoonte van maakten winkeldiefstallen e p egen. Het schijnt dat horloges daarbij hun bijzondere Voorkeur hadden. Terwijl de vrouw zich hor loges liet toonen - maar daarbij nooit haar keus wist te maken! sloeg de man zijn slag. Drie dameshorloges en eenige ciames- fasschen, die eveneens gestolen waren, heeft de politie reeds in beslag genomen. Betty, Lelie, en Tim reden weg. den sheriff ontsnapt, en hij denkt dat zij misschien hierheen zullen komen in de hoop wraak op Tim te kunnen nemen". Op zekeren dag vond Betty dat het weer eens tijd was een bezoek te brengen aan haar broer Jim, die eigenaar was van rijke goudmijnen, en aan gene zijde van de ber gen woonde in de groote stad Lucky Strike, haar metgezellen bespiedden. Kort nadat de cowboys van der Dennenheuvel hen aan den sheriff Harper uitgele verd hadden, wa ren zij uit diens bureau ontsnapt het was nun ge lukt hun paarden weder te bereiken en de heuvels in te vluchten. Da gen achtereen hadden zij zich verscholen ge houden in een groote spelonk, hoog in 't gebergte, maar nu waren beiden nog wanhopiger geworden. Voedsel was ei in deze dorre streek bijna niet te krijgen; het weinige, dat zij bij zich gehad hadden, was opgeteerd, en zij moesten pogen een plaats, hoe klein ook, te bereiken, waar zij zich van levensmiddelen konden voor zien. Maar hiertoe was geld noodig, Want zij zouden het thans, zoo kort na hun vorige misdaad, niet gewaagd hebben de aandacht op zich te vestigen door in een bewoonde streek levens middelen te stelen. Het was Buck, die het eerst de drie ruiters het bergpad zag opkomen. Flat °P zijn buik liggend, sloeg hij ze door een veldkijker nauwkeurig gade, om uit te maken of het wel de moeite waard was hen aan te vallen. Hij grinnikte toen hij tot de ont dekking kwam dat de drie ruiters alle.i jong, en dat twee hunner meisjes waren. Maar nu prevelde hij iets in zijn baard, terwijl hij strak naar den jongen tuurde. „Poeh!" riep hij uit. „Als dat niet Tim Martin is dan ben ik een waschbeer! Hei, Jaap, kom eens even hier!" „Neem die drie eens goed op zeide Buck, „en zeg mij of er ook één bij is dien je kent!" Nauwelijks had Jaap den kijker voor zijn oogen gebracht, of hij riep uit: „Tim Martin! En twee meisjes waar van een een Indiaansche is, Buck! 't Moeten Betty Wilson zijn, en dat Indiaansche meisje Lelie! Drommels! Dan hebben wij vandaag toch een goeden dag. Die zijn vast een ge makkelijke prooi. Dat meisje is heel rijk en het is allesbehalve onwaarschijnlijk dat zij een aardig sommetje bij zich draagt. Wat zullen wij doen? Op hen losstormen of haar met een revolver bedreigen?" ,Neen!" zei Buck. „Die jonge Tim ls dap per genoeg en weet van zich af te bijten. Her inner je maar eens hoe hij ons in den val gelokt heeft. Als zij ons beiden zien aankomen, dan ruiken zij wellicht onraad. Wij moeten de een of andere ''list gebruiken. Wacht eens even. Ik heb een idee gekregen. Snel legde Buck zijn metgezel uit wat voor idee in hem was opgekomen. Jaap grinnikte. „Precies!" gaf hij te kennen. „Daar moeten zij vast inloopen. Uitstekend. Jk zal meteen gaan, en den bal aan het rollen brengen!" Jaap spoedde zich naar den spelonk, maar kwam weldra weer te voorschijn met zijn paard gezadeld en geteugeld en sloop weg in een richting, tegen overgesteld van die, waaruit Betty en haar makkers naderden. Hij zorgde er voor zich goed tusschen de rotsen te houden, zoodat hij geen gevaar liep, gezien te worden. Zoo liet hij zijn pony over een afstand van bijna een halven mijl het heuvelpad opdraven. Vervolgens wendde hij den teugel en reed terug, maar thans in zeer matige draf. Zoo kwam het dat Betty en haar metgezel len, toen zij moei zaam tegen het stijle heuvelpad opreden, plotse ling een éénzamen ruiter opmerkten, die hen tegemoet kwam. Tim fronste het voorhoofd en spande de oogen in om den man scherp op te ne men, maar op dit noment gebeurde er iets heel vreemds. Het paard van den naderenden uiter scheen plot seling schichtig te worden en begon te bokken; eerst verhief het zich op de achterpooten, daarna voerde het een geweldige bokkesprong uit en wierp zijn ruiter in een boog over zijn nek. Betty zag den man zwaar neerkomen en ombuitelen, hals over kop. Daarna bleef hij onbewegelijk liggen. Het paard, thans bevrijd van het gewicht van zijn berijder, laveerde over het pad en rende vervolgens de stijle helling af, het diepe dal in. „Arme kerel! Dat was een nare bui teling. Hij heeft zich vast bezeerd!" zeide Betty. „Kom Tim, laat ons zien of wij niets voor hem kunnen doen." Alle drie zetten hun paarden aan naar de plek waar de gevallen man lag. Hij lag volkomen bewegenloos in het stof, met het gelaat omlaag en de armen uitgestrekt. Betty viel op haar knieën neer en trachtte den man om te wentelen, zoo dat hij met het gezicht zou komen boven te liggen. „Breng mij wat water uit mijn zadeltasch Tim", zeide zij. „En Lelie, wil jij mij helpen hem om te draaien?" De beide meisjes spanden al haar krachten in om den zwaren man op zijn rug te wen telen en waren hierin juist geslaagd, toen Tim ir.et de waterflesch terug kwam. „Het is Jaap," riep de jongen uit. „Een van de ontsnapte boeven, Betty! Pas op! Neem hem zijn revolver af. Hij is een gevaarlijk man en „En zijn compagnon eveneens, vriendjes!" klonk een sarcastische stem van achter een rotsblok. „Weest zoo goed jullie handen om hoog te steken. Ik houd jullie behoorlijk ge dekt!" Snel wendden de drie zich om en nu za gen zij Buck, die twee revolvers op hun ge richt hield. „Mooi werk, Buck!" zeide Jaap, die plotse ling ging opzitten en Betty met de eene hand de hoop gekoesterd, het conflict binnens kamers te kunnen oplossen. Nu de minister van Binnenlandsche Zaken het voornemen kenbaar heeft gemaakt, Woensdag een pers conferentie te beleggen, waarin het conflict zal worden behandeld, meent het hoofdbe stuur thans niet meer die volkomen stil zwijgendheid in acht te moeten nemen, die zij tot nu toe heeft bewaard over de erken ning van een conflict. Het hoofdbestuur is van meening, dat een stilzwijgen onder de huidige omstandigheden zou kunnen worden uitgelegd als een bewijs van zwakte. Het acht het daarom zijn plicht, zich tot de afdeelingen te wenden met de nadrukkelijke verzekering, dat het niet voornemens is om het particulier initiatief, belichaamd in de N. V. L. met haar 600 afdeelingen en 250.000 leden, in den steek te laten. Integendeel zal het hoofdbestuur ook in deze moeilijke dagen al het mogelijke doen, om de belangen der vereeniging op de juiste wijze te behartigen. Het zal zich, zoodra zulks mogelijk geacht kan worden, op de meest openhartige wijze uitspreken over het gedurende den laatsten tijd gevoerde beleid en de aanrakingen met het departement van Binnenlandsche Zaken. Dat het hiertoe vans nog niet overgaat, vindt zijn grond in het feit, dat de minister nog geen definitief standpunt heeft ingenomen, zoodat openbaar making van bovengenoemde aanrakingen wellicht in het huidige stadium nog zal kunnen worden vermeden. Het hoofdbestuur is doordrongen van het besef, dat het onder de huidige omstandig heden een groote verantwoordelijkheid draagt. Het is daarom, dat het een stilzwijgen over den ondergrond en den inhoud van het conflict verkiest boven voorbarige openbaar making, zelfs al zouden de afdeelingsbesturen en leden der N. V. L. hieruit de conclusie trekken, dat het hoofdbestuur ter zake niet diligent is. Het hoofdbestuur hoopt en verwacht, dat men dit standpunt zal kunnen respecteeren, en dat de leden der N. V. L. zich eendrachtig achter het hoofdbestuur zullen scharen, opdat een ieder ervan doordrongen zal zijn, dat een onverdeelde meening de verdere ont plooiing van het particulier initiatief ten behoeve van de zelfbescherming een gebie dende eisch acht. Het hoofdbestuur verwacht, dat de afdee lingen op dezelfde wijze als tot op heden haar werkzaamheden op het gebied van de zelfbescherming zullen voortzetten. Betty poogden den man op zijn rug te wentelen. en Lelie met de andere hand beetvatte. „Mooi werk. Ik heb de twee jongedames, be last jij je met Tim en vergeet niet wat voor kleine woesteling hij is. Buck stapte op Tim toe en greep hem bij zijn hemdkraag, deze zoo wringend» dat de jongen niet ontsnappen kon. „In orde Jaap," zeide Buck. „Wij brengen hen eerst naar het hol, en halen dan de paar den." Het was niet zeer ver naar de geheime schuilplaats waar de boeven sinds hun ont snapping vertoefd hadden en het duurde niet lang of Buck en Jaap hadden d* paarden in een donkeren binnenspelonk gebracht en hun drie gevangenen stevig met touw gebonden. In Betty's handtasch vonden zij een aar dige som geld en bovendien nog wat in die van Lelie. Bovendien hadden zij zich Betty's revolver toegeëigend, benevens de kleine dolk, die Lelie altijd bij zich droeg. „Mooi!" gromde Buck. „Dat kan nogal schikken. Met de paarden erbij hebben wij geen slechten buit gemaakt. Bind de meisjes los, Jaap! Zij kunnen nu wel gaan waarheen zij willen". „Wat.wat wil je met Tim doen?" vroeg Betty een weinig zenuwachtig. „Stel je hem nu ook niet in vrijheid, nu je ons allen be roofd hebt?" „Hem in vrijheid stellen? Nou, dat denk ik (Nadruk verboden Buck bond hem stevig met de touwen. niet!" zeide Buck. „Hij gaat met ons mee! Hij was een boef net als wij en het speet ons, dat wij hem kwijt waren. Bovendien heeft hij ons uitgeleverd aan den sheriff en daarover moe ten wij een woordje met hem spreken, be grepen? Jullie kunt nu gaan, maar tracht ons niet "te volgen, als je niet in moeilijkheden wilt komen!" (WORDT VERVOLGD) Onder groote belangstelling is gisteravond te zes uur het stoffelijk overschot van Ruurt Teensma, eersten stuurman van het s.s. „Grutto", dat sedert begin Maart wordt ver mist, op de algemeene begraafplaats ta Schiermonnikoog ter aarde besteld. Enkele dagen geleden spoelde het ontzielde lichaam van Teensma op Texel aan en Maan dag werd het met de postboot naar Schier monnikoog overgebracht. De begrafenis geschiedde van hotel Van der Werff uit. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de heeren F. G. Hanebrink, vertegen woordiger van de Stoomvaart Mij. Smith en Van Ommeren, eigenaresse van de „Grutto", en L. Visser, oud-gezagvoerder, bij wien Ruurt Tqensma indertijd had gevaren. Bei den schetsten den overledene als een .rouw en eerlijk zeeman. Vervolgens sprak ds. Van Wieren, predi kant op Schiermonnikoog, waarna een zoon van den overledene dankte voor de belang stelling. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den vlieger-onderofficier J. Miller van de Royal Air Force, die den dood vond bij het luchtincident te Pernis, waarbij een Engelsch vliegtuig tot dalen gedwongen werd, zal Vrijdag 5 April des middags om 3 uur met militaire eer geschieden op de algemeene begraafplaats Crooswijk te Rot terdam. De opperbevelhebber van land- en zee macht, generaal H. G. Winkelman, heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan Zeeuwsch-Vlaanderen en de in dit district gelegen militaire onderdeden bezichtigd. Gistermiddag is op Terschelling een bij eenkomst gehouden, welke ten doel had te komen tot ruilverkaveling van 1470 bunder land op dit eiland. Ze stond onder leiding van den heer A. Michiels uit Haarlem, lid van Ged. Staten van Noordholland. Over deze ruilverkaveling werden in to taal 1110 stemmen uitgebracht, waarvan 733 voor en 377 tegen, zoodat eerlang tot deze

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1