VOOR EEN GOEDE NED. R. K. FABRIEK SARBEIDERSBOND Voorjaar in het Rotterdamsche Park, STADSNIEUWS. De afdeeling Schiedam viert haar zilveren feest. ROTTERDAM. MAANDAG 3 APRIE Ï94Ö SCHIED. VER. TOT BESCHERMING VAN ZUIGELINGEN. DE WITTE NON IN HET PASSAGE-THEATER. VERDA STELO" ONGEVAL BIJ HET VOETBALLEN. EEN FIJN VRIENDJE. DRANKWET. EEN GEESTDRIFTIGE INZET. De receptie. LORENZO PEROSI. HENGELEN. SCHAKEN. R. K. S. V. EXCELSIOR DE PRINCEVLAG. BURGERLIJKE STAND. PATER LUD. BIESTA O.P. f AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. DOOR TOEVAL GETROFFEN. Tweede Rotterdamsche Maria-avond. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. f)yOr Tf'T'T p r[ Let op de reductie-bon. Nogmaals verwijzen wij naar de in ons blad voorkomende reductie-bon voor de po pulaire voorstelling van het „Groot Ned. Volkstooneel" met het wereldberoemde too- neelstuk „De Witte Non", welk stuk Woens dag 10 April in Passage Theater, voor het voetlicht gebracht zal worden. De geheele Ned. R. K. Pers beveelt dit boeiende stuk ten sterkste aan. In de hoofdrollen treden op: Willem Goossens, Greta Goossens, Roosje Kohier, Alex Hock e. v. a. Men knippe de „bon" uit en voorziet zich van plaatsen. JAARFEEST „LA GEAMI KOJ DE LA Jaarverslag over 1939. Het jaarverslag van de Schiedamsche ver- eeniging tot bescherming van zuigelingen 1939 is verschenen. Wij ontleenen hieraan het volgende: Het bestuur was aan het einde van het boekjaar als volgt samengesteld; Dr. R. H. M. Geerdes, voorzitter, P. de Bruin, secretaris; Mevr. A. Stheeman HesseWestboom, pen- ningmeesteresse, mej. S. C. Bok, Dr. H. C. v. d. Broek, Mevr. M H. SchmidtElshoven en Mevr. E. S. F. Ormelvan Dongen. In de bestuursvergadering van 9 October 1939 deelde mevr. J. C. den BoerValk me de om gezondheidsredenen ontslag te nemen als bestuurslid. Onder dank van de vergade ring voor de bewezen dienst werd dit aan vaard. Het personeel. 9 April: Groote Schouwburg, In een smal straatje (Residentie Tooneel), 8,15 uur (volw.). 10 April: Groote Schouwburg, Boefje (Ned. Tooneel), 8.15 uur. 11 April: Groote Schouwburg, Tann- hauser (Ned. Ópera-ensemble) 8 uur (bo ven 18 jaar). 12 April: Groote Schouwburg, dansa vond Ilse Meudtner, 8.15 uur (volw.). Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, de doch ter van den tamboer-majoor (Operette- zangers), 8.15 uur (volw.), Zondag ook 2 uur. Schiedam. Passage: Tarzans verbanning en De avonturen van Huckleberry Finn. Gisterenavond vierde de R. K. Esperanto- club „La geami koj de la verda stelo" haar jaarlijkschen feestavond, welke zooals alle jaren, wederom geslaagd genoemd mag wor den. Na opening door den voorzitter van de feestcommissie werd door de leden het club lied gezongen, waarna de voorzi+ter van de club zich met enkele woorden tot de aan wezigen, meer speciaal tot de niet-Esperan- tisten, wendde. Spreker bracht naar voren, dat ondanks de voor esperanto ongunstige omstandigheden, en de uitgebroken oorlog met z'n internatio nale moeilijkheden en verwikkelingen, de esperantobewegingen in het algemeen, dus ook de Katholieke esperanto-bcweging vol strekt niet dood is. Integendeel! Hoewel naar buitenuit misschien weinig activiteit te be speuren valt, wordt inwendig, in de diverse clubs intensief gewerkt, om, zoodra de om standigheden zich in gunstigen zin wijzigen, klaar te zijn en met volle kracht naar buiten uit te treden. Wij Katholieke esperantisten, zijn geen utopisten, die het onmogelijke nastreven; maar wel zijn wij idealisten, die onder alle omstandigheden optimist zijn en blijven en die, hoewel in bescheiden mate, door middel van esperanto mede willen werken aan de verbroedering der volken en het herstellen van de maatschappij in Christus. Hierna werd overgegaan tot het meer vroo- Hjke gedeelte, hetwelk geheel door eigen krachten verzorgd en vlot en goed werd uit gevoerd. Te spoedig was het einde daar en behoorde deze intieme feestviering wederom tot het verleden. Zondagmorgen heeft, tijdens de voetbal wedstrijd SchiedamHollandiaan op het voetbalveld aan den Spieringhoek de 30-ja rige G. d. U., wonende alhier, een been ge broken. Het ongeluk geschiedde, doordat twee spelers tegelijk naar den bal trapten. Van eenig schuld of opzettelijkheid is geen NAAR EEN GOEDE OPTICIEN, DUS v. d. AREND HOOGSTRAAT 91 pf- BRILLEN VOOR ZIEKENFONDSLEDEN. RecL 996S 10 sprake. Door een sergeant van de Roode Kruistroepen d. V., die van het ongeval ge tuige was, is d. U. eerste hulp verleend, waarna hij op advies van Dr. v. d. B. per politiebureau naar het gem. ziekenhuis is ver voerd. Bij het spelen op de Willemskade werd Zaterdagmiddag om kwart over twee de 15- jarige C. G. G. door zijn 14-jarig vriendje S. v. d. H. in het water geduwd. Door den schipper J. Z. werd de drenkeling juist bij tijds in een roeiboot getrokken, waarna de jongen door een agent van politie naar huis werd gebracht. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeeste en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van A. Klein, te Rotterdam, om een verlof B voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop ln de benedénhoeklocaliteit (winkel) van het perceel Hoogstraat 59, alhier; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekenmaking tegen het verleenen van het verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht. 1 Schiedam, 6 April 1940. Gisteren heeft de afdeeling Schiedam van den Ned. R. K. Fabrieksarbeidersbond St. Willibrordus een aanvang gemaak met de feestelijkheden ter viering van haar zilveren bestaansfeesi. De feestelijkheden zijn gistermorgen ker kelijk ingezet en- verder was er een receptie in den R. K. Volksbond. Vanavond vindt in den R. K. Volksbond een feestelijke bijeen komst plaats waar als spreker zullen op treden de zeereerw. heer Pastoor J. J. B. M. Möller, de bondsadviseur en de heer P. J. Kleys, de bondsvoorzitter. Zondag a.s. worden de feestelijkheden ge sloten met een feestavond in den R. K. Volksbond, waar „Alberdingk Thym" een opvoering zal geven, van het blijspel in drie bedrijven „Aannemenik kom". De kerkelijke viering. In mooi lenteweer togen reeds vroeg in den morgen de mannen van den R. K. Fa- briegsarbeidersbond naar de Parochiekerk van. St. Joannes den Dooper, alwaar om half acht de Kerkelijke viering een aanvang nam met een H. Mis, opgedragen door den wel- eerw. Adviseur, Pater L. Beekman O.P. voor de overleden leden van de afdeeling. Onder deze H. Mis gingen bestuur en leden, ook de Bondsvoorzitter de heer P. Kleys, die reeds zeer vroeg uit Den Haag was aange komen, ter H. TafeL Na de H. Mis trokken de deelnemers naar den R. K. Volksbond, alwaar het ontbijt reeds stond te wachten in een aantrekkelijke en smaakvolle zaal. Na het ontbijt sprak de voorzitter, de heer M. J. Verdoes eenige woorden tot de leden, waarbij hij op de eerste plaats God dank bracht voor hetgeen bereikt was in de afge- loopen 25 jaar. Spr. schetste den strijd, die gevoerd is voor een meer menschwaardig bestaan. Hij sprak er zijn spijt over uit, dat den heer G. H. Huiskens, mede-oprichter van de afdeeling, wegens een ongeval, waar van hü nog niet geheel hersteld is, niet aanwezig kon zijn. Tot slot wees hij de leden er op, dat zij moesten zijn princi- pieele Katholieke strijders en dit ook naar buiten uit moesten dragen. De Bondsvoorzitter, de heer P. Kleys, zeide hierna dat het hem een groot genoe gen was heden tegenwoordig te zijn te meer omdat hij 25 jaar geleden deze afdee ling mede heeft opgericht. Spr. herinnerde er aan, dat er bij de oprichtingsvergadering zelfs geen stoel was om op te zitten, maar dat ondanks alles de voortrekkers hadden stand gehouden en er sindsdien heel wat ten goe de was veranderd. Ten slotte spoorde hij de leden aan naast het behartigen van hun stoffelijke belangen vooral met de geestelijke belangen waarvoor vroeger geen tijd was, maar waar voor velen nu wel tijd hebben, niet uit het oog te verliezen. Dan brak al spoedig de tijd aan voor de Hoogmis, die te half elf in dezelfde Paro chiekerk werd opgedragen door den weleerw. Pater P. Hummelink O.P. tot intentie van de leden en de jubilarissen. Na de Hoogmis zong een lid van de af deeling, de heer Th. Beumers, het „Ave Ma ria" en speelde het orgel het strijdlied van het R. K. Werkliedenverbond. In de groote zaal van den R. K. Volks bond had gistermiddag een druk bezochte receptie plaats. De eerste, die het bestuur kwam compli menteeren, was de burgemeester Mr. Dr. F. L. J. van Haaren. De burgemeester zeide, dat hij met veel genoegen kwam gelukwen- schen. Spr. heeft de woorden in het feestpro gramma nagekeken en gezien, dat die erop wijzen, dat door een goed bestuur en een goede geestelijke leiding veel is bereikt. Wat bereikt is, is gebeurd door eenheid in wil en streven. Spr. hoopte dat er nog vele jubilea in de verschillende edele metalen zouden mogen volgen. Tot slot wenscht spr. den voorzitter, den heer M. Verdoes, geluk met het feit, dat hij 25 jaar aan de vereeniging was verbonden. Hierna verscheen het bestuur van de afd. Schiedam van den R. K. Volksbond met zijn Geestelijk Adviseur. De voorzitter, de heer Th. J. Mouwens, voerde het woord en zeide, dat het paste namens, het afdeelingsbestuur hier te spreken. Zonder eenigen twijfel heeft de afdeeling gedaan, wat zij moest doen. De fabrieksarbeidersbond is de tiende in de rij van vakvereenigingen en de 22e in de rij van alle onderafdeelingen. Spr. verwachtte, dat de afdeeling in groei en bloei zou toe nemen en wees tevens op de goede samen werking. Uiteindelijk hoopte spr., dat Gofi allen zou zegenen in hun werk. Voorzitter M. Verdoes antwoordde hierop, dat er 25 jaar strijd geweest is. De strijd is nog niet volbracht. Dank zegde spr. voor de samenwerking. Het bestuur van den R. K. Metaalbewer- kersbond „St. Eloy" wenschte geluk bij mon de van den voorziter, den heer J. Etman, die Gods besten zegen toewenschte voor het werk van „St. Willibrordus" in het bijzonder en voor de R. K. arbeidersbeweging in het alge meen. Hierna verscheen een lange rij van afge vaardigden van diverse onderafdeelingen van den R. K. Volksbond en van verschillende zusterafdeelingen. Hiervan noemen wij: R. K. bond van overheidspersoneel St. Paulus, R. K. bakkersbond St. Clemens, R. K. bouwvakar beidersbond St. Joseph, R. K. transportarbei dersbond St. Bonifacius, R. K. houtbewer- kersbond St. Antonius, R. K. Grafische bond, St. Barbara-vereeniging, Herwonnen Levenskracht, De afd. Vlaardingen, Gouda en Rotterdam van den R. K. fabrieksarbei dersbond St. Willibrordus, de propaganda- club, Alberdingk Thym, Eerbied in Gods huis, R. K. werkmeestersbond, R. K. man nenkoor St. Caecilia, R. K. slagersgezellen- bond St. Joris, R. K. Handelsreizigersver. St. Christoffel. Verder kwamen hun' gelukwenschen nog aanbieden wethouder Mr. M. M. van Velzen, Broeder-Overste en de heer J. Oostlander van Maatschappedijk Hulpbetoon. Daar bijna al len hun gelukwenschen van een bloemen hulde vergezeld lieten gaan, was de zaal in een prachtigen tuin herschapen. Schriftelijke gelukwenschen waren nog binnengekomen van de oud-adviseurs pater v. d. Broek O.P. en pater Schuurmans O.P., verder van St. Ambrosius, van den heer P. v. d. Vlies van Maatschappelijk Hulpbetoon, van den heer Kaanen van de R. K. Mijn- werkersbond, van den eerw. broeder Huis kens en van een van de leden van het per soneel van het bondskantoor. Groote bokken van v. d. Tak uit Rotterdam zijn er in geslaagd het sleepschip „De Jonge Willem", dat 4 weken geleden op de Lek bij Culemborg teas gezonken, te lichten. Het schip hangt in de takels om op den wal te worden geplaatst. De R. K. Gemengde Zangvereeniging „Lorenzo Perosi," van den Katholieken Kring Gorzen, zal op 28 Juli a.s. deelnemen aan het nationaal zangconcours, uitgeschre ven door het Haagsche Trammannenkoor. Op dit concours zal Lorenzo Perosi voor de eerste maal uitkomen in de afdeeling uit muntendheid. Als vrij nummer heeft de directeur, de heer C. P. Vredebregt, gekozen het vijfstem mige nummer „Aan Zee" van den heer F. Kools. Als verplicht nummer werd het koor opgedragen het zevenstemmige nummer „Me dia Vita", gecomponeerd door den heer J. Vranken. De repetitie van hedenavond zal weer plaats hebben in de zaal van de K. K. G. in het Parochiehuis, Lekstraat 55. „Het kleine bliekje'' Bovengenoemde vereeniging „Het Kleine Bliekje" heeft een onderling concours ge houden in het Bomhaventje. Gevangen wer den 18 maatvisschen die te samen 1330 gram wogen. De uitslag luidt: 1. J. G. v. Scheindelen 7 st. 456 gram; 2. M. Degenaar 5 st. 312gram,3.J. Noordam, 3 st. 152 gram, 4. G. C. v. Opijnen, 1 st. 77 gram, 5. A. Tjaden 1 st. 72 gram. 6. J. v. d. Ent 1 st. 61 gram. In „De Amstelbron", het clublokaal van E. S. S., werd Zaterdagavond de 4e ronde gespeeld voor het kampioenschap van Schie dam. De uitslagen zijn als volgt: J. v. WingerdenJ. v. Luyk afgebr. L. ReitsmaP. J. H. Willems uitgesteld H. DomselaarJ. v. Slobbe afgebr. H. Paap—W. J. Bult 0—1 J. J. Th. PenningJ. Donkhorst afgebr. W. J. KnopperC. v. Wingerden 10 De stand is thans: gesp. gew. verl. rem. pnt. W. J. Bult 4 3 10 3 W. J. Knopper 3 2 0 1 2% C. v. Wingerden 4 2 1 1 2Vi li,. Reitsma 2 2 0 0 2 P. J. H. Willems 3 2 10 2 J. J. Th. Penning 3 1 1 1 1% J. v. Luyk 3 1111% H. Domselaar 3 0 12 1 J. Donkhorst ,2 0 1 1 J. v. Slobbe 2 0 11 J. v. Wingerden 2 0 2 0 0 H. Paap 3 0 3 0 0 Hockey-uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden. Dames: Bully 2Excelsior 2 2-1. Heeren: Excelsior 1G.E. 2 1—0; Excelsior 2 G.E. 3 0—7. Dinsdag 30 April a.s. geeft de afd. Schie dam van de Princevlag ln gebouw Een dracht een feestavond ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. De avond zal geopend worden met het op treden van het vlaggenvendel. Dan zal de burgemeester Mr. Dr. F. L. J. van Haaren eere-voorzitter der afdeeling, een kor woord spreken. Het verdere gedeelte van den avond zal verzorgd worden door het klein kunst ensemble „Varia" o. 1. v. den heer Nic. Vank. GEBOREN: Emmarentia, d. van A. v. d. Gaag en H. J. Bentem, Newtonplein 3. Emmericus F., z. van E. J. Zwart en A. G. Visscher, Halleystraat 18. Antonius J., z. van A. B. Oosthof en A. M. L. van den Oever Cartesiusstraat 16. Hedenmorgen is in eht Canisiusziekenhuis te Nijmegen op 61-jarigen leeftijd overleden de Zeereerw. Pater Ludovicus Pieter Biesta van de Orde der Predikheeren. Pater Biesta was op weg om zijn jaarlijk- sche retraite te gaan houden, en is tijdens een kort bezoek bij zijn heerbroer, den Pas toor van Maria Geboorte te Nijmegen door een heftigen aanval van zijn oude kwaal asthma en bronchitis overvallen, zoo dat de geneesheer 't noodig achtte hem dadelijk de laatste H. Sacramenten te doen tóedienen en hem naar het Canisiusziekenhuis te laten vervoeren. Pater Biesta was den 30en September 1878 te Rotterdam geboren als oudste zoon van een groot gezin, dat enkel jongens telde. Hij stu deerde op het Sint Dominicuscollege te Nij megen en trad in September 1896 in de Orde der Dominicanen en ontving op 15 -^ugu, 1903 de H. Priesterwijding. In December 1905 volgde zijn benoeming tot kapelaan van de St. Janskerk te Schiedam. Twee jaren later werd hij overgeplaatst naar het oude „Torentje" te Amsterdam, en hier begon de lijn zich af te teekenen, waar langs zijn werkzaam leven zich zou gaan ont wikkelen dat voornamelijk zich zou gaan wijden aan het Kolpingswerk. Eenmaal toch in Amsterdam volgde zijn benoeming tot vice- praeses van de onderafdeeling van de St. Jozefsgezellenvereengiing, die in de Singel parochie was opgericht. Met hart en ziel wijdde hij zich nu aan het Gezellenwer^. waarvan hij in zijn geboortestad Rotter a zulk een prachtig voorbeeld had 8ez".® pa_ zijn oudere ordesgenooten Pater!Ko° ter Zegers, Pater Verhoeven en Twaalf jaren lang was hu Gezellenleven voor korte enkele jaren in een- fe°lfder functie aan de Singelkerk te Schiedam. Maar zijn oude Gezellenwerk kon hij maar niet vergeten, hij had er heimwee naar, 't werd bijna zijn eenig punt van conversatie. In Schiedam opnebaarden zich de eerste symptomen van zijn kwaal, die hem zijn ver der leven zou blijven hinderen, al bleef hij er energiek tegen vechten. Ten slotte moest hij noodgedwongen enkele jaren rust nemen te Neerbosch, 't Werd een reculer pour mieux sauter. In Juni 1929 haalde Praeses van Galen, die Pater Biesta's werkkracht in het Gezel- lenleven had leeren waardeeren, hem weer in deze beweging terug. Om gezondheidsredenen nam kraam verzorgster mej. L. Keizer tegen 1 Novem ber ontslag. In haar plaats werd mej. M. F. Ph. Brill benoemd. Het verdere personeel bleef onveranderd. Geboorte en sterfte. In 1939 zijn er' in Schiedam 1282 kinderen geboren (vorig jaar 1235). Het sterftecijfer van kinderen beneden de leeftijd van een jaar was 36 dat is 2,91 pet. In 1938 was het 2,5 pet., in 1937 3,25 pet., in 1936 2,49 pet., in 1935 2,57 pet., in 1925 3,94 pet. en van 1914 tot 1918 was dit 9,85 pet. In het afgeloopen jaar heeft Dr. V, d. Starp een tweetal moedrcursussen gehou den die resp. door 43 en 47 deelneemsters werden bezocht. Het ledenaantal. Het aantal leden op 31 December 1939 was 189. Wegen en middelen worden gezocht het ledental nog meer uit te breiden. De financieele toestand. i. 1939 Bracht een verlies van ƒ479,03. Uit» een reserve, afkomstig uit betere tijden, is dit gedekt. De consultatie-bureaux. Bij het consultatiebureau in de Doele wer den in 1939 282 nieuw ingeschreven. Van de in 1938 ingeschrevenen kwamen er in 1939 150 terug. Het aantal spreekuren was 101 en het aantal consulten 3246, d.i. 32 consul ten per uur en 7 consulten per zuigeling. Bij het consultatiebureau in de Leliestraat wer den er 170 nieuw ingeschreven. Van de in 1938 ingeschrevenen kwamen er in 1939 142 terug. Het aantal spreekuren was hier 100 en het aantal consulten 2.386 d.i. 24 consulten per spreekuur en 8 consulten per zuigelingj^ Consultaliebureaux voor kleuters. In dé vergadering van 21 April 1939 werd besloten ook een consultatiebureau te ope nen voor kleuters. 15 Mei 1939 werd met de spreekuren begonnen In de Doele werden 34 zittingen gehouden en 173 consulten ver strekt. Nieuw ingeschreven werden 122 kin deren allen uit Schiedam. In de Leliestraat werden 34 zittingen gehouden en 126 consul ten verstrekt. Hier werden 106 kinderen al len uit Schiedam nieuw-ingeschreven. x 1039 werd een hoogte^on Leliestraat. Jaarvergadering. Vrijdag 19 April a.s. wordt in de Doele de jaarvergadering gehouden. De 44-jarige arbeider J. H., die Vrijdag bij de werkzaamheden aan den kademuur aan de Voorhaven door den vallenden grijper werj getroffen, is Zondagmiddag in het gemeente ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. Zaterdagmiddag te omstreeks kw. voor 2 uur kreeg de 24-jarige mej. H. M. W. al hier, op den Rotterdamschedijk een toeval. Dr. de L. verklaarde, dat de getroffene naar huis kon worden vervoerd, hetgeen per po litieauto heeft plaats géhad. Zij heeft geen letsel bekomen. Aandermaal kwam hij in het Torentjes te Amsterdam, waar hij zich gelukkig voelde als een kind, dat weer in vaders' huis was teruggekeerd. Hij werd benoemd tot lid van het Centraal Verbond der St. Josephsgezellen en mede tot secretaris van dezen Raad. Ondanks de kwaal die hem bleef plagen en vroegtijdig zijn wezen teekende tot een be jaard man, werd nu geen werk hem te veel, als 't maar was voor de St. Jozefsgezellen. Het vacantieoord „de Liebaard" eerst te Apeldoorn en later te Baarn werd onder zijn bezielende leiding geplaatst. Gedurende zes jaren had hij in totaal 10872 jonge mannen onder zijn geestelijke leiding. De zorg voor de zielen van de Gezellen was voor hem de ziel van de Gezellenzorg. Ondanks zijn voortdurend borstlijden dors hij 't aan voor de Gezellen vijftien re r van drie dagen achtereen te preeken. Zelf ook heeft hij nog vijf en veertig werk kampen geleid met zeer gezegen r het geloofsleven der werkloos* Van 1933 af was hij TJ lg llc* van de Commissie voor de - g werkloo- zenzore Zoo is P»ter Biesta s werkzaam le ven tot aan zijn laatsten ademtocht toe echt Kolpingswerk geweest. Bij het zestigjarig bestaan van de St. Jo zef sgezellen-Vereeniging te Rotterdam schreef hij een geestdriftig gedenkboek over het Rotterdamsch Gezellen-leven, en nJoit is h(j zoo welsprekend en lyrisch geweest als in dit geschrift, waarin hij heel zijn hart en ziel heeft gelegd. Op den droeven avond van de laatste ver gadering der Sint Jozefsgezellen in het his torisch gebouw aan het Stationsplein te Rot terdam, waarvan hij als kind de plechtige opening had beleefd was hij veertien dagen geleden natuurlijk weer present. Hij voelde de opheffing en het afscheid als een persoonlijk leed. Stil is hij toen dien avond weggeslopen, te vol van aandoening om met iemand nog een woord te spreken of zijn ge voelens te uiten. Heeft hij toen al een voorgevoel gehad dat hij nu weldra afscheid ging nemen van zijn vruchtbaar en zegenrijk leven, dat voor hem vóór alles het Kolpingswerk beteekende? De metten zullen gehouden worden Woens dagavond te 7 uur in de kerk v. d. H. Maria- Geboorte Berg en Dalscheweg Nijmegen waar ook Donderdagmorgen de plechtige uitvaart om 10.30 zal plaats vinden. Onmid dellijk daarna volgt de begrafenis op het Albertinum Nijmegen. De omgekomen luitenant-vlieger van Montfoort als K.L.M.-piloot. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedurende in het tijdvak van 30 Maart t.m. 5 April 1940 gevonden voorwerpen zijn op werkdagen tusschen 1 en 2 uur aan het Hoofdbureau van Politie alhier terug te be komen: diverse handschoenen, sleutels en ceintuurs, beitel, kinderschop, thermosflesch, inschrijvmgsbewijs. Arbeidsbeurs, wollelt muts, geld, krat, bagageriem, kinderporte- monnaie met inhoud, zilveren halsketting, sigarettenétui, oorbel, rozenkrans, nikkelen halsketting, damestaschje met inhoud, ver chroomd staafje. Bij vinders: vierkante balk, 10 meter; C. Boomsluiter, Zwartewaalschestraat 50b; huis sleutel, M. van der Beek, Taansteeg 2; hand schoen, S. Verhaar, Broersveld 14c; porte- monnaie met inhoud, van der Water, Beijerl. straat 39; fietsplaatje, J. Moerman, Burgem. Pruissingel 19, Vlaardingen; kinderportemonn. met inhoud, J. de Vries, S. Stevinstraat 22b; knipbeurs met inhoud, J. Klapdoor, Stad houderslaan 2b; rijzweep, J. Duym, Jacob van Lennepstraat 22a; hond, J. B. C. Beunlng, Noordvestlaan 38; blauwe meisjeshoed, J. Bergman, Langehaven 10a; koperen huissleu tel, J. H. van Schijndel, Maasstraat 10; car rier dekzeil, J. Baris, Fabristraat 44; fiets plaatje, J. Michietse, van Lennepstraat 61a te Rotterdam; portem. met inho"d. C. Voge- lijn, Westfrankelandschestraat 113a; fiets- sleutel J van der Haag, Jacob van Lennep straat 13a: fietsplaatje in étui, S. Muller, Plein 10b, Rotterdam; hond, A. Bijl, Lekstraat 28; ijzeren kilogramgewicht, J. Heyster, Gordon- straat 33a; bos sleutels aan koperen ketting, M. C. v. d. Wetering, Stadhouderslaan 66; fietsplaatje in étui, Bokhoven, Rembrandtlaan 59; drinkkruik, H. Binnenveld, Ant. Muys- straat 35b; fietsplaatje, C. Wetstein, Stad houderslaan 4; nappa heerenhandschoen, J. Schoenmakers, Oosterstraat 18; kosteloos fietsplaatje, H. A. Mandenmaker, Parallel weg 136; lijsten met namen, T. van der Maat, Lekstraat 30b; bril, registratiekantoor Lange Haven; lichtbruine terrier, Gem. Reiniging; grijze jongensjas, J. Hellenthal, Stationstraat 23b- fietsplaatïe in étui, P, H. Maan, Nieuwe Maasstraat 20a; bolhoed, B. H. Kuipers, Mariastraat 78; kist met sla, melkfabriek de Landbouw, Vellevest; hondenpenning, N. de Bidder, Rembrandtlaan 42; dameshandschoen A. Torn, Sweelinckstraat 40, Vlaardingen; ko peren huissleutel, L. Swagerman, Zwarte Waalschestraat 43; gouden halsketting met hanger, J. van der Kuil, Voltastraat 21; da- mestasch, I. J. van der Kleij (geen adres); bruine muts met gele biesjes, M. C. Sanders, P. Potterstraat 61. Indien een gevonden voorwerp door den eigenaar is afgehaald bij den vinder, wordt hiervan mededeeling verzocht aan het Hoofd bureau van politie, Tel. 68036 of 68036. Naar wij vernemen, zal dit jaar, op Dinsdag 7 Mei a.s. in den Grooten Schouwburg, de Tweede Rotterdamsche Maria-avond gehou den worden, zooals de Mannen-Congregatie van den Westzeedijk voor den eersten avond verleden jaar het initiatief nam- Als sprekers hebben zich reeds bereid ver klaard, professor dr. B. Molkenboer O.P. van de R-K. Universiteit te Nijmegen en da nieuw-benoemde professor dr. W. Asselbergs (Anton v. Duinkerken) van Amsterdam, die het onderwerp zullen behandelenMaria en de Vrede in de huisgezinnen en in de chris tenheid. Ongetwijfeld zal Katholiek Rotterdam ook dit jaar weer door en massale opkomst van zijn belangstelling bij deze grootsche alge- meene Maria-hulde blijk geven. Op het verder verloop van dezen avond komen wü nog nader terug. SCHIEDAM, 7 April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.401.50 (niet officieel).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2