4 „ADRESSEN" 'I GARAGE „WALDO" Taxi's. Rijles. Auto's zonder chauffeur, Reparaties Scholieren -tournooi R'dam-Antwerpen. STADSNIEUWS. ROTTERDAM. ZATERTTaG 20 APRin 1940 DE POLYANTHA. DE REGEN KWAM. Het eere-eomité. ÜE ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS N.V. Katwijk's Glashandel, Telef. 68735 Duizenden platen triplex FRANS VAN THIENEN DE BLOEDTRANSFUSIEDIENST. 30 K.M. JUBILEUMMARSCH VAN DE POLITIE. ST. LIDUINABEDEVAART VAN DEN R. K. VROUWENBOND ONTPLOFFING AAN HET HOOFD. SCHOORSTEENBRANDJE. INBRAAK. SIRENE-BEPROEVING. BEGRAFENIS A. H. M. MELCHERS. SCHIEDAMS JEUGDKOOR „KINDERKLANK". MEDISCHE ZONDAGSDIENST. BURGERLIJKE STAND INSCHRIJVING BRANDSTOFFEN HANDELAREN. IDENTITEITSBEWIJZEN MOTORHOUDERS. Schiedam, 20 April 1940. KETHEL. PAROCHIE VAN DEN II. JACOBUS. PAROCHIE VAN O. L. VR VAN LOURDES Aan pastoor P. R, den Boer emeritaat verleend. Op Hemelvaartsdag iu het Beerschot-stadion. HOTEL SMITS EXIT. Ook café „De Gouden Leeuw" Zullen ooft de Belgische Prinsen van de partij zijn maal cn wel te Rotterdam dc eerste sportontruoeting plaats gehad tusschen de scholieren van Antwer pen cn Rotterdam. In velerlei opzicht werd dit sportieve contact tusschen dc jeugd van de beide groote haven steden zoo gunstig beoordeeld, dal besloten werd deze ontmoeting tot een jaarlijks terugkeerondc te maken. Het cene jaar in Rotterdam, het volgende in Antwerpen. liet is dus thans de beurt aan de stad Antwerpen om als gastvrouwe op te treden hij de ont moeting, welke op 1 en 2 Mei (Hemel vaartsdag) zal plaats vinden. #1 In het eere-comité voor de groote bloe mententoonstelling „Polyantha", die volgen de week Zaterdag wordt geopend, hebben de volgende dames en heeren zitting geno men: Eerevoorzitters: Z.Exc, Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, Minister van Staat, Com missaris van de Koningin in de Provincie Zuid-Holland; Z.Exc. Leon C. Nemry te 's-Gravenhage, gezant van België; Z.Exc. Dr. H. D. van Broekhuizen te 's-Graven hage, gezant van de Unie van Zuid-Afrika. Eerecomité: Voorzitter: Mr. Dr. F. L. J. van Haaren, Burgemeester van Schiedam. Leden: J. Barendse te Poeldijk, gemeen te Monster, voorzitter van de afdeeling „Poeldijk" der Vereeniging „Westland"; J. C. Baumann, Burgemeester van Overschie; G. W. van Bergen Walraven Sr. te Schie dam; H. P. J. Bloemers, Burgemeester van Arnhem, voorzitter van den Kon. Ned. Toe_ t ristenbond A.N.W.R.; Ds. P. Bokma .te Schie dam; P. de Bruin te Schiedam, lid van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland; Mr. Dr. L. N. Deckers te 's-Gravenhage, voorzitter van de Algemeene Nederlandsche Vereeni ging voor Vreemdelingen Verkeer (A. N. V. V.); J. Dinkelaar, Wethouder te Schie dam; J. Dijkhuis te Boskoop Th. P. J. Ei sen, Burgemeester van Naaldwijk; J. Eve- leens, te Enschedé, voorzitter van den Bond van Deskundige Hoofden van Gemeentelijke Beplantingen in Nederland; A. de Groot, te Schiedam; Prof. Dr. Ir. J. Goudriaan te Utrecht, President-Directeur" der Neder landsche Spoorwegen; B. C. D. Hanegraaff te Wassenaar, voorzitter van de afdeeling Rotterdam van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de; A. van 't Hart te Rotterdam, voorzitter van de Coöperatieve Tuinbouwveiling; K. Hartlieb te Rotterdam, Hoofdbestuurslid van Prachtige films in Passage-theater. r Een van de beste films van de laatste tijd draait deze week in Passage-theater. „De regen kwam" is vervaardigd onder regie van Clarence Brown naar den roman van Louis Bromfield. De hoofdrollen worden vervuld door Myrna Loy, Tyrone Power en George Brent. „De regen kwam" is een film gewoïden met in de eerste plaats prdchtig spel maar daarnaast c i film met een grootsche montage. Prachtig zijn de ram pen die het Oostersche land teisteren in beeld gebracht. Over de inhoud het volgende: De Maha- radja van Ranchipur een Britsch-Indische staat, geeft een 'van zijn grootsche feesten. Onder de gasten hoort Tom Ransome (George Brent), verder is daar Majoor Rama Safti (Tyrone Power) een beroemd Indisch dokter. Op dit feest verschijnt ook lord en lady Esketh, die Ransome kent van voor haar huwelijk. Er heerscht in Ranchipur een geladen atmosfeer, het land gaat onder een eindelooze droogte gebukt. Er wordt gebeden om regen. De regen komt. Heviger, ontzettender en vreeselijker als men had durven denken. Zij gaat gepaard met gewel dige aardbevingen. Duizenden verliezen het leven, tempels en paleizen storten in. Het A.''? ronde stokken en latten in alle maten. Broersveld 123. Tel. 69799. Opslagpl. Baan 40-42 Myma Loy en Tyrone Power, in de 20th Century-Foxfilm „De Regen kwam". ziekenhuis is veel te klein. Bij al deze rampen is er nog een gekomen n.l. de pest. Lord Esketh heeft ook het leven verloren, Lady Esketh geeft zich als vrijwilligster op voor de verpleging. Hierbij bloeit een groote liefde op tusschen Lady Esketh en majoor Safti. Het lot wil anders. Door de verpleging van de doodelijke zieken wordt zij zelf aangetast en sterft. Voor Safti is een bijzondere toekomst weggelegd. Hij wordt de opvolger van den Maharadja. Voor de pauze draait „de Blauwe diamant" met Ralph Bellamy. Een kostbare diamant wordt gestolen. De dochter van den juwe lier gaat voor detective spelen en met de hulp van menschen in wie zij eerst vijan den zag, wordt het kleinood teruggebracht en vindt zij tevens het geluk. Een programma dat wij volwassenen gaar_ ne aanbevelen. Ondern. A. G. van Dorp SINGEL-41—45 TELEF. 67-57-0 de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, Technisch Or_ ganisator van „De Prima vera"; Mej. J. Hingst te Rijswijk (Z.-H.) oud-directrice der Tuin bouwschool voor Meisjes „Huis te Lande"; J. H .van Hoboken te Overschie, secretaris van de afd. Rotterdam der Koninklijke Ne derlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde; Ir. C. Houtman, Wethouder te Schiedam; H. Th. 's Jacob te Staverden, on der-voorzitter van de Koninklijke Neder landsche Maatschappij voor Tuinbouw, en Plantkunde; J. H. Kauffmann te Ouderkerk a. d. Amstel, voorzitter van de vaste Keu ringscommissie van de Koninklijke Neder landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde; Ir. C. Koeman te Aalsmeer, Rijkstuinbouwconsulent; Dr. K. Kuiper te Rotterdam, directeur der Rotterdamsche Diergaarde; F. Limburg te Sassenheim, di recteur der Keuringsdiensten; J. H. van Lin. den van den Heuvell te Vlaardingen, voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas; Mr. J- J v. d. Lip, Burgemeester van Kethel en Spa land; J. Luyerink, Burgemeester van VI. Ambacht; J. C. M. Mensing te Aalsmeer, se cretaris van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de; Mr. P. J. Oud, Burgemeester van Rot terdam; A. W. van de Plassche te 's-Gra venhage, Inspecteur van den Tuinbouw en het Tuinbouwonderwijs; Ir. N. van Poete ren te Wageningen Inspecteur, Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst; Mr. N J. Post, Gemeente-secretaris te Schiedam; C J. Preijde te Haarlem, secretaris van de Stichting „Bloembollen-surplusfonds"; Ir. A. Roebroek te 's-Gravenhage, Directeur Generaal van den Landbouw; D. T. Ruys te Wassenaar; A. J. C. Schraag, Deken en Pas toor te Schiedam; M. C. Siezen, Burgemees ter van Vlaardingen; Prof. Dr. E. van Slog' teren te Haarlem, directeur van het Labo ratorium voor Bloembollenonderzoek; Jhr Mr. J. Th. M. Smits van Oyen te Woensel (N.-Br.>, voorzitter van de Koninklijke Ne derlandsche Automobielclub (K. N. A. C.) L. A. Springer te Haarlem, Eerelid van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde; Jhr. G. van Tets van Goidschalkxoord te Zeist, voor zitter van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde F. V. Valstar te Naaldwijk, Regeeringscom missarls van den Tuinbouw; Mr. M. M. van Velzen, Wethouder te Schiedam; Dr. A. J. Vërhage te Haarlem, voorzitter van de Al gemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur; Mr. Dr. E. P. Verkerk, Burgemees ter van Boskoop; P. Vis te Wateringen, voorzitter van de Coöperatieve Centrale Westlandsche Snijbloemenveiling; H. J. Voors te Haarlem, algemeen secretaris penningmeester der Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur; T. H. M. van Waveren te Bennebroek, voorzitter van de Commissie voor de onpersoonlijke recla me van het Centraal Bloembollencomité; y?. Wilton Sr. te Schiedam. Een laatste oproep. Een bevredigend aantal Scniedammers, pl.rn. 1500, heeit zich ais „donor" voor den Dioedtransxusiedienst van het Roode Kruis aangemeld, hiervan zijn echter verschei- denen algevoerd moeten worden omdat zij te jong waren (beneoen 18 jaar komen niet in aanmerking) of om andere redenen. De „keuring d.w.z. het afnemen van een beperkte hoeveelheid biocd dat aan ver- scnilienaé proeven wordt onderworpen, om de geschiktheid van de „donors" te bepalen van dezen is de laatste weken ln zeer snel tempo gegaan. Een 200-tal per week werd opgeroepen, waarvan het aantal wegblijvers, zonder kennisgeving, gelukkig zeer gering was. Dit heeft tot gevolg, dat over twee we ken de laatsten zuilen zijn opgeroepen. Het is echter bekend, dat velen, hoewel zener bereid zich voor dit doel beschikbaar te stellen, daartoe nog niet zijn gekomen. Ook al om het aantai donors in Schiedam zoo groot mogelijk te doen zijn, wordt nu een laatste dringende oproep gedaan, zich deze week nog op te geven. Men komt dan direct aan de beurt voor keuring, terwijl dit later weliicht nog heel lang zal duren. Meldt u dus spoedig aan bij den secre taris van de wericommissie, den heer J. v. d. Griend, afd. Aig. Zaken, Stadhuis, alhier, schriftelijk, persoonlijk of telefonisch (no. 69051). Heden herdenkt de Schiedamsche Politie Sportvereeniging haar 20-jarig bestaan. Het bestuur.heeft gemeend dit feit niet onopge merkt te mogen laten. Daartoe ward besloten wedstrijden op ver schillend geoied te organiseeren. Een der onderdeelen van de festiviteiten wordt ge vormd, zoóaïs~ reeds aangekondigd, door een op Zaterdag 25 Mei a.s. te houden 30 K.M. jubileummarsch in de omgeving van Schie dam. Deze marsch belooft een der belangrijkste van het voorjaar te worden, temeer daar na afloop een bezoek kan worden gebracht aan de bloemententoonstelling „Polyantna". die omstreeks dien tijd ongetwijfeld zeer fraai zal zijn. Een uitgebied eere-comité, waarin tal van politie-, militaire- en burgerautoriteiten zit ting hebben genomen, beveelt den marsch aan. Momenteel namen in dit comité reeds zitting: vice-admiraal J. Th. Furstner, chef van den marinestaf; kolonel H. F. J. H. A. van Frijtag Drabbe, chef van het corps ma riniers; kolonel P. W. Scharroo, kantonne- mentscommandant te Rotterdam; mr. dr. F L J. van Haaren, burgemeester van Schie dam; voorts burgemeesters van omliggende gemeenten; commissarissen van politie te s Gravenhage, Schiedam, Delft en Vlaar dingen, alsmede de commandanten der bur gerwacht te Rotterdam en Schiedam. Reeds nu bestaat van de zijde der wandel- sportl' efhebbei f groote belangstelling. Een deskundige jury onder voorzitterschap van drs. G. de Bruyn, voorzitter van den Zuid-Holl. Wandelsportbond, zal de deelne mende groepen, onderverdeeld in a. militai ren, b. politie, burgerwacht en andere geuni- formde groepen, en c. burgergroepen, be- oordeelen. Tal van fraaie prijzen werden de jubl leerende vereeniging voor dezen afstands- marsch geschonken. Iedere deelnemer (ster) ontvangt, indien de marsch goed wordt vol bracht, bovendien een herinneringsmedaiUe. De jaarlijksche St. Liduina-bedevaart, welke door den Kring Rotterdam van den R. K. Vrouwenbond wordt georganiseerd, vindt a.s. Woensdagmiddag plaats. Tot den kring behoren de afdeelingen Rotterdam, Vlaardingen, Maassluis. Dordrecht, Hille- gersberg, Hoek van Holland en Schiedam. Iedere dame gaat per eigen gelegenheid naar het Marconiplein te Rotterdam. Van daar wordt om half drie precies naar de St. Liduinakerk vertrokken. De burgemeester van Schiedam verleende dit jaar wederom zijn welwillende toestem ming tot het houden van dezen optocht. Aankomst ongeveer 3 uur aan de kerk, waarna plechtig Lof, vereerlng der relikwie met processie en predikatie door den gees telijk adviseur der afdeeling Schiedam, ka pelaan C. van Steen. De gezangen zullen uitgevoerd worden door het Damescongrega- tiekoor der St. Janskerk, onder leiding van den heer Ant. Tersteeg. Na afloop gaat de stoet weer langs den zelfden weg terug en wordt op het Marconi plein ontbonden. Zoowel op den heen- als op den terugweg moet 't stilzwijgen in acht worden genomen. De intentie voor dit jaar luidtDat door de voorspraak van St. Liduina ons land te gen den oorlog gevrijwaard mag worden en de vrede spoedig in da geheele wereld moge terugkeeren. Onze katholieke mannen van Schiedam hebben verleden week Zondag door hun groote opkomst blijk gegeven van hun de votie voor hun stadsheilige. Wij mogen ver wachten dat de dames hierin niet onder zullen doen. Aan den optpcht mogen ook niet-leden deelnemen. Vanmorgen om half 12 had aan het Hoofd voor het kantoor van de firma Engering een ontploffing plaats, die gelukkig nog goed is afgeloopen. Men was bezig met het laden van cylinder chloorgas. Door onbekende oorzaak scheur de plotseling een der cylinders met een luide knal. Een ontzettende rookontwikke ling ontstond, die gepaard ging met een verschrikkelijke stank, die to.t ver in de Gor zen Je ruiken was. De Inhoud van de cylin der liep het water in. Onmiddellijk was veel politie en enkele ingenieurs van Oxygenium ter plaatse. De politie zette het terrein af. Spoedig was alles echter weer voorbij, De ontploffing ontstond vermoedelijk doordat de cylinder oud was. De cylinder zal voor onderzoek naar Delft worden opgezonden. Gistermorgen woedde in een pand aan de Bilderdijkstraat alhier een schoorsteen brandje. De gealarmeerde brandweer heeft de vlammenmet behulp van een ramoneur gedoofd. Gisteravond is tijdens afwezigheid der familie de D. ingebroken in pand Stad houderlaan 73. De daders zijn binnengeko men door aan de achterzijde een ruit te ver nielen. Buren hebben het gerinkel der glas scherven gehoord. Het publiek wordt ver zocht wanneer men een dergelijk ver dacht geluid hoort onmiddellijk de Poli tie kennis te geven. De Politie heeft een onderzoek ingesteld. Een bedrag van ruim 10 wordt ver mist. Maandag a.s., in den loop van den dag, zal de sirene voor den luchtbeschermings dienst in de Gorzen, voor een proefneming in werking worden gesteld. Men hoeft zich dus niet ongerust te maken. Hedenmorgen had de begrafenis plaats van den heer A. H. M. Melchers, in leven directeur van de N.V. distilleerderij van J. J. Melchers Wzn. en lid van het kerkbe stuur van het Frankeland en lid van de St. Vincentius-vereeniging. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door den Zeereerw. Heer Deken A. J. C. Schraag, geassisteerd door de Zeereerw. heeren A. J. C. Melchers, deken van Haarlem, H. A. J. Koopman en H. W. Haselaar kapelaans der parochie. Door het zangkoor werd de Mis van Perosi gezongen. Op het R.K. Kerkhof was ue belangstel ling groot. Aanwezig waren o.m. verschil lende wethouders, Dr. R. H. M. Geerdes, Mr. M. J. C. M. Kavelaars, de kerkmeesters van het Frankeland, vele leden van de St. Vincentius-vereeniging, verder vele perso nen uit distillateurskringen en uit het bank wezen. De kist met het stoffelijk overschot van den overledene werd door Vincentlanen grafwaarts gedragen. De absoute werd verricht door den Zeer eerw. Heer Deken A. J. C. Schraag, geassi steerd door de zeereerw. heeren Deken A. J. C. Melcners, H. A. J. Koopman en H. W. Haselaar. Ook op het kerkhof verleende het zangkoor van het Frankeland haar mede werking. Tot slot van de plechtigheid werd aan het graf gebeden voor de zielerust van den overledene. Woensdag 24 April zal bovengenoemd koor onder leiding van, Jacob Hamel, zijn eerste uitvoering geven in 't Passage Thea ter. Het koor begon zijn repetities voor on geveer vijf maanden, in welken tijd een groot aantal frissche, vroolijke nummers is ingestudeerd. Wij zagen het programma, waaruit bleek dat naast den kinderzang, bovendien eenige solisten, w.o. mevr. Weynschenk-Hogenbirk, sopraan, Jacob van der Woude, viool, aan den avond hun medewerking verleenen. Aan den vleugel de niet minder bekende Jacques Hamel, zoon van den dirigent. Bijzonderheden komen voor in de adver tentie in het blad van heden. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Morgen zullen de volgende geneesheeren voorspoedgevallen aanwezig zijn A. D. de Leeuw, Westvest 12. A. L. J .Kunze, Singel 70. R. H. M .Geerders, Veenlantstraat 2. Geopend zal zijn de apotheek van de fir ma A. Gouka, Hoogstraat 29, die in de ko mende week - tevens den nachtdienst waar zal nemen. GEBOREN Renze, z. v. W. v. de Spoel en A. Hiemstra, Nassaulaan 75. - Teutje- d. v. J. van Diggele en M. Harkema, Lo- rentzlaan 49. De Burgemeester van Schiedam brengt ter kennis van belanghebbenden, dat er gele genheid bestaat, tot inschrijving als: „hande laar in Vaste Brandstoffen". Ter verduidelijking van het begrip of op vatting „handelaar" dient, dat bij beschik king van den Minister van Economische Za ken opgenomen in het schrijven d.d. 16 April 1940, zij als handelaren worden beschouwd, I. die van den handel ln vaste brandstoffen hun normaal bedrijf maken, en II. die de vaste brandstoffen per wagen of per schip bij 10 ton (10.000 k.g.) tegelijk betrekken. Zij die aan de gestelde bepalingen voldoen moeten een daarvoor bestemd formulier af halen en vóór l Mei 1940 in duplo ingevuld inleveren aan het Distributiekantoor, Broers vest UI- De Burgemeester van Schiedam brengt ter kennis van houders van auto's, motorrijwie len, motorrijtuigen, bezitters van motoren voor het voortstuwen van vaartuigen en zij die stationaire motoren gebruiken, dat een dezer dagen hun een oproep wordt toegezon den tot het afhalen van 'n „Identiteitsbewijs De kosten daarvan zijn 0.75 per stuv.. Zij die vóór 1 Mei a.s, geen oproep heb ben ontvangen moeten zich schriftelijk wen den tot het Rijksbureau voor Aardolieproduc ten, Sectie IV, te 's Gravenhage. Weekagenda. Heden de vierde Zondag na Paschcn. De Vroegrpis is te half 8 en de Hoogmis te 10.10 uur. Te twee uur Voorbereiding voor de kin deren, die 28 April hun eerste H. Communie doen. Die elders gedoopt is, dient een doop bewijs te toonen. Te 7 uur Lof ter eere van de H. Liduina met gebeden en lofgezangen ter eere van de Heilige. Maandag congregatie voor de jongen» en Kruisvaart. Dinsdag congregatie voor de jongemannen en K. J. M. V. Donderdag 25 April feest van Sint Marcus, evangelist. Vóór dt H, Mis van 7 uur da litanie van Alle Heiligen voor de vruchten der aar de. De kinderen komen biechten te 12 uur eti de algemeene H. Communie der kinderen is Vrijdag onder de H. Mis van 8 uur. Vrijdagavond half 8 lof ter eere van het H. Hart met litanie en Acte van Toewijding. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 45 en van half 78 uur. De zelatricen van het Kruimelljesfonds ge lieven deze week de offertjes af te dragen Vrijdag na het lof. De maandbriefjes van het H. Hart kunnen na de H.H. Missen worden afgehaald. Intenties der H.H. Missen. Zondag 21 April, half 8 Jrgt. voor Barbara Hofstedede Leede; 10.10 uur H.D. voor het geestel. en tijd. welzijn der parochie. Maandag 7 uur H.D. voor de meest ver laten zielen; 8 uur maandd. voor Clasina Rademaker. Dinsdag 7 uur Weekdienst voor Antonius Goeman; 8 uur H.D. voor Theodorus Verdel, lid v. d. S. Corn. Broederschap. Woensdag 7 uur H.D. tot zekere intentie (N.); 8 uur H.D. voor Maria van Puffelen— v. d. Wel, lid v. d. Kevel. Processie Donderdag 7 uur H.D. voor Clasina Rade- maker; 8 uur H.D. voor Joannes Heijdra, lid van het H. Hart. Vrijdag 7 uur H.D. voor beider overl. ouders; 8 uur H.D. voor Anna v. Adrlchem huisvr. van Arie Vijverberg. Zaterdag 7 uur H.D. voor de meest verlaten zielen; 8 uur H.D. voor de meest verlaten zielen. Zondag half 8 H.D. ter eere van den H. Joseph, voor een overledene; 10.10 uur voor geestel. en tijdel. welzijn der parochie. DE EMMABLOEM-COLLECTE. De gisteren in Kethel gehouden Emma- bloemcollecte heeft 50.01.'4 opgebracht. Aan den heer zeereerw. heer P. R. den Boer is met ingang van 1 Mei a.s. eervol emeritaat verleend als pastoor van de pa rochie van O. L. Vrouw van Lourdes (Noor- dérelland) alhier. Op 1 Maart j.l. vertrok Pastoor den Boer, die reeds zeer lang te lijden had van een wankele gezondheid, naar het Katholieke Ziekenhuis in Den Haag. Op advies van de behandelende geneesheeren heeft hij aan H. Exc. den Bisschop eervol ontslag ge vraagd, hetwelk hem met ingang vim 1 Mei a.s. is verleend geworden. Op medisch advies heeft Pastoor den Boer er van afgezien om persoonlijk afscheid te komen nemen van zijn parochianen. Gelijk Pastoor den Boer- in zijn parochie blad van deze week schrijft, beteekent dit laatste voor hem een groot offer. Maar het zelfde geldt ongetwijfeld ook voor de pa rochianen van het Noordereiland, die hem 13 >4 jaar in hun midden hebben gehad en hem hebben leeren kennen en waardeeren als een waardig en toegewijd priester en herder. Het was op 15 October 1927, op zijn ver jaardag, dat Pastoor den Boer in zijn huidige functie werd benoemd als opvolger van pastoor C. ten Hagen, die zoo plotseJmg uit den kring zijner parochianen Was weggerukt Deze ruim 13 jaren van zijn Rotterdamseh pastoraat is Pastoor den Boer onafgebroken in de weer geweest om de hem zoo dierbare O. L. Vrouw van Lourdesparochie geestelijk en stoffelijk te verheffen. Van het eeiste ge tuigt het bloeiend parochieleven onder zijn algemeene en ln veel opzicht onder zijn per soonlijke leiding, gelijk o.a. de groove bloei van de Vrouwencongregatie van de H. Familie kan getuigen. Hij was de stichter "an het aan de/e congregatie verbonden Uitvaart- fonds Petrus Damianus. Bij g- egenheid van verschillende persoon lijke- en parochie-jubilea, wij herinneren aan zijn zilveren priesterfeest, het koperen be staansfeest der parochie en ten slotte het luisterrijke gevierde zilveren parocbiefee.n te vorigen jare, werd de kerk telkens weer verfraaid en met nieuwe aanwinsten voor zien. Onder zijn pastoraat werden de Lourdes grot, de H. Sacramentskapel en de zij-altaren met fraaie schilderingen voorzien. De luister van 's Heeren heiligdom lag hem na aan het helaas zwakke haft, dat hem heeft gedwongen dezen zoo geliefden werkkring ter wille van 2ijn parochie op te geverl. Zoo zijn gezondheidstoestand hem dit zal veroorloven, ligt het ln de bedoeling van Pastoor den Boer om zich naar zijn geboorte plaats Zierikzee te begeven om aldaar bij de Eerw. Zusters zijn intrek te nemen. verdwijnt. Het nog betrekkelijk nieuwe Hotel Smits aan het Oude Hoofdplein, dat al sinds lang niet meer floreejde en door zijn eigenaar moest worden verlaten, is ten doode opge schreven. Maandag begint de firma Lekker- kerker met den sloop. Ook het café „De Goud-en Leeuw' aan het Haringvliet is bij de afbraak betrokken. De vrijkomende grond is bestemd voor den bouw van een groot kantoorpand ten behoeve van het Cen traal Bureau van het Ned. Landbouw Comité. HET vorig jaar heeft voor (le eerste Het spreekt wel vanzelf, dat er voor het prganiseeren van een en ander zeer veel werk is verzet ook en niet het minst om te Zorgen dat de deelnemende scholieren be hoorlijk werden voorbereid voor dezen spor- tieven tweekamp. De organisatie berust te Rotterdam bij dé Stichting voor de licha melijke opvoeding. Naar de voorzitter, wethouder De Gy°° ons dezer dagen tijdens eene con!^fe" n mededeelde, heeft «nen echter daar ij alle zijden medewerking ondervon en. Dit begon al bij de scholen. Vrijwel alle scholen, welke aan het tournom deelnemen, zonden reeds geselecteerde opgayen toe. Niettemin blee'.c het aantal opgaven toch nog meer dan 700 te bedragen, n.l. 413 leerlingen van de middelbare en gymnasiale scholen, 356 van de u.l o.-scholen en 59 van nijver heidsscholen. Verheugend is het, zoo zelde (je heer, de Groot, dat de opgaven even goed van de bijzondere als van de openbare scho len zijn gekomen. Wat de middelbare scho len betreft waren er 287 opgaven van ge meentelijke, 67 van katholieke en 59 van christelijke onderwijsinrichtingen. De selectie. Intusschen moesten uit deze ruim 700 deel nemers voor alle takken zamen de ongeveer 140 bes o 6 1 Worden. Daarvoor werd voor eiken tak van sport een afzonderlijke commissie in het levep geroe pen welké hoofdzakelijk werd samenge steld uit leerkrachten van de verschillende gcholen. Het ccntact met deze verschillende commissies werd verzekerd door een cen trale commissie van voorbereiding, bestaan de uit de heeren Burilc, De Korver, Van Reijn en Van longeren, welke commissie te vens belast was met de verdere organisatie van den tocht. Voor de afdeeling voetbal hadden zich op gegeven 174 deelnemers. Hieruit zijn er 14 gekozen (een elftal en drie reserve-spelers) Voor hockey waren er 78 aanvragen, n.l. 61 jongens en 17 meisjes. Uit beide groepen zijn er 14 gekozen. Voor de afdeeling athle tiek 47 meisjes, waarvan 17 gekozen en 93 jongens, waarvar 13 gekozen. Voor korfbal gaven zich op 23 meisjes en 28 jongens, waaruit 10 zijn gekozen. Voor zwemmen ga ven zich op 87 meisjes en 85 jongens. Uit elke groep zijn er 22 aangewezen. Tenslotte, wat de schaak-ontmoeting betreft, gaven Zich op 102 jongens en 2 meisjes. Hieruit Werden 8 jongens gekozen. Dc reis. De reis zal, zooals reeds bekend was, ge maakt worden met een zestal autobussen van dc R.E.T.. .welke daarvoor door de ge- 22 April: Groote Schouwburg, concert Peter Kreuder, 8.15 uur. 24 April: Groote Schouwburg, De ge vaarlijke bocht (Kesidentie-tooneel) 8.15 uur (volw.) 26 April: Groote Schouwburg, De Notre Dame van de Sloppen (Ver. Haagsche Spe lers), 8.15 uur (boven 18 jaar). Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, de doch ter van den tamboer-majoor (Opeiette- zangers), 8.15 uur (volw.). Zondag ook 2 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma'» tot en met Donderdag 25 April ln: Lumière: Ergens in Nederland (volw.); Studio: Dybuk (boven 18 jaar); Grand: Het privé-leven van Elisabeth en Essex (boven 18 jaar); Luxor: Brand op den oceaan (v. volw.); ThaliarKouwe drukte (v. volw.); Olympia: .Da Saint in Londen en De strijders van 't Westen (volw,); Scala: Alleen engelen hebben vleugels (boven 18 jaar); Colosseum: Twee straatjongens van Parijs en De kat en de kanarie (volw.); Prinses: Vijf kwamen te rug en Kom je ook achter de tralies (bo ven 18 jaar); Corso: De rebel van Texas; Capitol en City: De gevaarlijke getuigen een Een meisje uit een stuk (boven 18 jaar); Arena: Ninotchka (volw.); Centraal: Re- volverspoor en Muiterij op de kostschool (boven 18 jaar); Ooster: Koning der onder wereld en De zon gaat nooit onder (volw.); Victoria: Rue Michel no. 8 en Maria Ilona (volw.); Asta: De kroegbaas en Pioniers der prairie (volw.); Harmonie: Straten zon der einde en Hotel voor vrouwen (volw..); Cineac: actualiteiten. Schiedam. Passage (t-m. Dinsdag): De regen kwam en De blauwe diamant (volw.). meente gratis ter beschikking zijn gesteld. Eenige van de leerkrachten, welke zich met de selectie hebben bezig gehouden, zijn be reid gevonden de reis als leider(ster) van bepaalde groepen mede te maken. Zoo zul len dê voetballers onder het voortdurende toezicht zijn van den heer Houtman, leeraar aan de gemeentelijke H.B.S. aan de Hof stedestraat; de jongens van de korfbalploeg onder den heer Van Driel, onderwijzer aan een gemeentelijke lagere school; de meisjes onder mej. Plukhooy, leerares in de lichame lijke oefening aan de Meisjes-H.B.S. aan de Mecklenbmglaan; de meisjes-hockey- ploeg onder mej. Kamerbeek, leerares in de lichamelijke oefening aan de gemeentelijke H B.S. aan het Afrikaanderplein, de jongens onder de heeren Van der. Laan en Zuidmeer, beiden leeraar aan Chr. H.B.-scholen; de jon- gensathletiekpLoeg onder den heer Van Dijk, leeraar aan de R.K. H.B.S. aan den Beu- kelsdijk, de meisjes onder mej. Baerveldt, hoofd van een gemeentelijke u.l.o.-school; de meisjes-zwemploeg onder meh-. Van Wuyck- huyze, de jongens onder den heer Quern- quester, leeraar aan het Rotterdamsch Ly ceum en den heer Varkevisser, leeraar in de lichamelijke opvoeding aan gemeentelijke ulo-scholen en de schaakploeg onder lei ding van mr. dr. De Bruin, leeraar aan de H.B.S. aan den 's-Gravendfjkwal. Het programma. Wat- het programma betreft, kunnen - - het volgende vei melden. Vertrokken wordt op 1 Mei a.s. om 12 uur precies van af het raadhuis aan den Coolsingel. Reeds aan de Nedcrléndscji- Belgische grens zal een afvaardiging uit Antwerpen ons verwelkomen. We denken om circa 3 uur in Antwerpen te zyn, waar we direct na aankomst in het stadhuis door den burgemeester van Antwerpen zullen worden ontvangen. De Belgische radio zal deze begroeting uitzenden. Daarna gaan we naar de jeugdherberg, waar gelogeerd zal worden. Evenals overal elders zullen de deelnemers (sters) ook hier onder voortdu rend toezicht van de leerkrachten blijven. 's Avonds om 18.30 uur beginnen de zwem wedstrijden in het „Astridbad" in de Ner- vierstraat. Tegelijkertijd zal in een van de zalen van het „Astridbad" het schaaktor- nóoi gehouden worden. Na deze wedstrijden verzamelen alle deelnemers, zoowei de Rot terdamsche als de Antwerpsche, zich Voor een gezellig samenzijn in de feestzaal „Cha- telet" in de Vau Erntbornstraat. Mede met net oog op de wedstrijden van den volgen den dag, ml bier vroegtijdig worden opge broken. Den volgender morgen na het ontbijt vooral zal voor de leerkrachten en leerlin gen gelegenheid zijn hun godsdienstige plich ten te vervullen wordt ons door het Ant werpsche gemeentebestuur een tocht door Antwerpen aangeboden, waarbij de tunnel zal worden bezocht en een boottocht door de havens zal worden gemaakt. Feestelijkheden in Beerschot- stadion. Des middags te 2.30 uur beginnen de fees telijkheden in het Beerschotstadion, welke naar alle waarschijnlijkheid zullen worden opgeluisterd door de aanwezigheid van H.H. K H. de beide Prinsen van België. Het programma voor dien middag ziet er als volgt uit: 1- défilé van ca. 4000 Antwerpsche leer lingen, onze iotigens en meisjes zullen zich daarbij aansluiten; 2. uitvoering van rhythmische dansen door Antwerpsche leerlingen; 3. korfbalwadstrijd tusschen Antwerpen en Rotterdam: daarna een demonstratie bas ketbal door een Belgische ploeg; 4: hockeywedstrijden AntwerpenRotter dam: 5 uitvoering van volksdansen door de Belgen; 6 athletiekweristrljden; 7 voetbalwedstrijd tusschen Antwerpen en Rotterdam; 8 vlaggezwaéien door Antwerpen, Het ligt in be) voornemen van Antwerpen eenige velden van het Beerschotstadion te gebruiken, zoodat om ongeveer 17.30 uur alles geëindigd kan zijn. Tot slot zal door het Antwerpsche gemeentebestuur aan de Antwerpsche en Rotterdacnsehe deelnemers eer eenvoudige koffiemaaltijd worden aan geboden in de aula van een der gemeente- 'ijke meisjessolen. Wij hebben ons voorge steld in ieder geval niet later dan 19.30 uur weer uit Antwerpen te vertrekken. Wij hopen nu maar, zoo besloot de heer De Groot, dat de internationale toestand geen roet in het eten zal gooien, zoodat op het laatste moment nog weer tot uitstel of wellicht tot afstel zou moeten worden be sloten. Daaraan willen wij thans nog niet denken. W'i 'ijr ervan overtuigd, dat, wan neet het weet een beetje wil medewerken, aan de Rottcdamsche deelnemers een paar aardige dagen bereid zullen worden, welk» naar onze meening uit propagandistisch oog punt van groote beteekenis zullen zijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2