MIDZA-ZAKEN MIDZA-BONNEN m A. DAALMEYER G.G. G.v.d. AREND heem de meeie hatuuc 7.50. 6.00. 2.50. STADSNIEUWS. Doet Uw inkoopen speciaal in Spaart de ROTTERDAM. WOENSDAG 24 APRIL 1940 Sluitingsavond ontwikkelings werk R. K. Volksbond. De burgemeester over Suriname. Stookt zuinig met brandstoffen van Nieuwe Haven 229 - Telef. 68296 SCHIEDAMSCHE VOETBAL- COMPETITIE. S. B. O. WIEL VAN AANHANGWAGEN. ZIEKENLOF IN DE SINGELKERK. UITREIKING DISTRIBUTIE BONBOEKJES. TIJDELIJKE afsluiting van STRATEN voor VERKEER IN EEN OF BEIDE RICHTINGEN. WINKELSLUITING. VEREENIGINGSBESTUURDERS ATTENTIE! BURGERLIJKE STAND. NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. tttee e»» /IOTn miDZQ Hoogstraat 91, Tel 68814 3125 MIDZA-ZAKEN IN NEDERLAND! f 25.00 f 15.00. f 10.00. f 5.50. f 4.00. f 3.50. f 3.00. 2.00. 1.00. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE STAD ROTTERDAM 1340-1940. Een herdenkingscomité samengesteld. DE NOTRE DAME VAN DE SLOPPEN. Leden der Kath. Volksuniversiteit hebben reductie. WINKELDIEFSTALLEN. Men schrijft ons: Dinsdag werd voor de afdeelmg Schiedam van den Ned. R. K. Volksbond de sluitings- avond van het ontwikkelingswerk van dezen winter gehouden. Deze sluitingsavond was een succes. De burgemeester, mr. dr. F. L. J van Haaren had er in toegestemd een lezing te houden over dat onbekende groote deel van ons Nederlandsche rijksgebied, dat Sun- name heet, en waarvan zoo weinig bekend is Het was echter heelemaal geen lezing. Het was een spontane improvisatie van iemand die aan dat verre land nog steeds met veel genegenheid denkt en beproeft ook anderen diezelfde genegenheid in te prenten. De hoorders hebben genoten, zoowel yati de door lichtbeelden verduidelijkte heerlijke landschapPen> als van de uit allerlei vo^8" stammen samengestelde bevolking, die echter allen één éigenschap vertoonen: hun eerbied voor het godsdienstige en hun trouwe aan- hankely^eid aan ons geliefd Koningshuis. Wij hebben in den geest geproefd van over heerlijke veelsoortige vruchten des lands. Wij zijn met hem mee gereisd in de ranke, van een uitgeholde boomstam vervaardigde boot, naar de binnenlanden. Wij hebben de breede en door stroomversnellingen gevaarvolle ri vieren doorkliefd en de prachtvolle natuur- tafereelen bij zon- en maanlicht mede aan schouwd. Kortom, wij hebben dezen avond meer geleerd van het schoone iand, dan uit de boeken te halen is- De voorstelling van zaken was zoo overduidebjk, dat men onwillekeurig de gedachte in «ich voelde opkomen: „Kon ik daar ook maar eens een kijkje nemen". Heeft de spi"eker ons dan maar alleen zon en pracht laten zien en beschreven? O neen. Ook de naastenliefde heeft hij ons getoond in de groote ziekeninrichtingen en de verple ging der ongelukkige melaatschen die bij al hun ellende nog vol berusting en levenslust De avond werd opgeluisterd door onze zangafd. St. Caecilia, onder leiding van haar directeur W. de Rooy, die de aardige attentie had ter eere van den sppeker het Surinaam- gché Volkslied tot opening van den avond te geven, een attentie, die door den burge meester blijkbaar zeer op prijs werd gesteld. Wij hopen onzen burgemeester nog eens meer op deze wijze in ons midden te mogen ontvangen. Deze vruchten smaken naar meer. Beschermd tegen het mijnengevaar. De Djamhivan de N. V. Rotterdamsche Lloyd is in navolging van de Engelsche schepen voorzien van 'n electrische leiding rond het schip, waarmede magnetische mijnen onschadelijk worden gemaakt. GEVALLEN. Gisteravond reed de 16-jarige wielrijdster G. V. W., wonende alhier, op den Rotter- damschendijk over een losliggenden steen, waarbij zij ten val kwam. Daar zij over pijn in de borst klaagde is zij per politieauto naar huis vervoerd. HUISHOUD- EN INDUSTRIE SCHOOL. -n de op Maandag gehouden jaarverga dering der s. V. C., welke druk bezocht was, werd het jaarverslag van den secre- tars en van den penningmeester onder dankzegging goedgekeurd. Het bestuur werd als volgt samengesteld: jj M. van Lith, voorzitter; L. v. d. Berg, secretaris tevens competitie-leider, Halleij- straat 42b,Schiedam; G. Campen, penning meester; W. van Os, 2e voorzitter; A. den Blank, 2e secretaris; Plambeck en Visser, commissarissen. Tot eere-ljd werd benoemd den heer F. A. Piek. De competitie welke op 21 Mei a.s. aan vangt, is als volgt ingedeeld: le Klas A: Nima, Hercules, D. y. O. D. W S. N, F. C., Burgo, D. E. S. le Klas B: H. V. O., B. Z. S., Zwaluwen, D R. Z, C. W. S„ St. Hooger S C. F. le Klas C: Romi, Esso, Huryfa, Kethel, E. S. V., de Komeet, (V. S. C. of Novi). Hes. le klas: Nima 2, Zwaluwen 2, D. w. S. 2, D. V. o. 2. Reserve 2e klas: Zwaluwen 3, Burgo 2, H. V. O. 2, B. Z. s. 2. De S. V. c. gaat dus op normale wijze door. De uitslagen van de door s. b. o. ge speelde wedstrijden luiden: A. Osterholt—J. Mulder D. V. Hees—E. Linnenbrmk 0—i Th. de GraafJ. Steens 0—1 P. OomenL. Beek 1—0 W. Steenhouwer—J. Zoetmulder 1—o H. Kloos—J. v. Slobbe 0—1 A. Neringmeier—J, de Jong afgebr. j. MaagdenbergJ. Korver i Gistermorgen liep in de Ph. van Bourgon- diestraat van een aanhangwagen, welke ach ter een vierwieilge auto was gekoppeld, een wiel af. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade was vrij gering. Maandag a.s., de feestdag van den H. Petrus van Verona, patroon der zieken, zal om half 7 in de Singelkerk een plechtig Lof gecele breerd worden, waarbij de zieken van de pa rochie tegenwoordig zullen zijn. Bü of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere offlciëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. De Burgemeester van Schiedam brengt ter kennis, dat met de uitgifte van Distributie- Bonboekjes een aanvang wordt genomen. Tot het verkrijgen van de Distributie- Bonboekjes, moeten in de hieronder ver melde lokalen „ontvangstbewijzen" worden afgehaald. Deze „ontvangstbewijzen" zijn verkrijg baar op vertoon van de Distributie-Stam kaarten. De „ontvangstbewijzen" dienen om op een later te bepalen datum, de Distributie Bonboekjes hierop in ontvangst te nemen. De lokalen waar de ontvangstbewijzen w°rden uitgereikt zijn: School Edisonplein; Gymnastieklokaal Oude Kerkhof; School Dwarsstraat; School Ruysdaellaan, ingang Kleuterschool. Deze lokalen zijn geopend op a.s. Maan- dag 29 April, Dinsdag 30 April en op Woensdag Mei van des v m g 30i2.30 uur en n.m, van 1.305 en van 79 uur. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis, dat b;i hl»n besluit van 7 Maart18 April 1940 de "a te noemen straatgedeelten, voor den van de ,,P°lyantha"-tentoonstel)ing r net, verkeer in eén of beide richtingen Vhdt in artikel L Van het Verkeersbe- meenteblari de Gemeente Schiedam (Ge- 1939» n0- U) genoemde catago rywieien enz- de Oostelijke rjjbaan van de Ary Prihs_ laan in de richtlng naaj. dg Burgemeester KnsppfirtiSBn de Stadhouderslaan tusschen de Ary Prinslaan en de Penningl de rich_ ting van de Ary Pnnsiaatl de Pen. ninglaan; de Sonderdanckstraat in de richtina van de Burgemeester Knappertlaan naar de Dr Noletstraat; de Juliana van Stolbergstraat in de rich_ ting van de Burgemeester Knappertlaan naar de Dr. Noletstraat; en de Stadhouderslaan N.Z. tusschen de Pen ninglaan en de Juliana van Stolbergstraat in beide richtingen. Schiedam, 24 April 1940. ff andtegel, voorstelleiule de 11, Maria als Moeder der Verkenners, geschenk van het Interdiocesaan Hoofdkwartier der Kath Verkenners aan de groepen ter gelegen heid van het tienjarig bestaan. De tegel werd ontworpen door den bekende- beeldhouwer, voortrekkersleider Wint Harzing. Jaarverslag over 1939. In de samenstelling van het bestuur kwa men in den loop van dit jaar enkele wijzi gingen. Daar de penningmeester, de heer P. J. van Harderwijk, binnenkort zijn functie zal neerleggen moest naar een opvolger wor den uitgezien. Mevr. M. SchmidtElshove werd hiertoe bereid gevonden. In Juli is zij reeds tot het bestuur toegetreden teneinde zich in te werken. Als gedelegeerd lid der gemeente Schiedam trad de heer J. G. van Dorp af. Tot zijn opvolger werd de heer C. Kramers benoemd. Met leedwezen wordt melding gemaakt van het overlijden van het oud-bestuurslid, den heer J. M. van der Schalk. Wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd werd aan de directrice mej. M. J. H. v. d. Ven tegen 31 December eervol ontslag verleend. Tot haar opvolg ster werd benoemd mej. W. C. Westerdijk. Op hartelijke wijze is door bestuur, leerares- sen en leerlingen afscheid genomen van mej. v. d. Ven. In de verdere samenstelling van het per soneel kwam geen verandering. Het onderwys. De plannen tot stichting van een inter naat bij de school, teneinde de leerlingen in de gelegenheid te stellen meer praktijkwerk te verrichten, zullen door de tijdsomstandig heden voorloopig van de baan geschoven worden. De nieuw ingestelde cursus voor opleiding van gezinshulpen volgens het leerling-stelsel werd op 6 Februari met een klas van 22 meisjes begonnen. De meeste werden reeds bij een huisvrouw geplaatst. Dank zij de medewerking van diverse auto riteiten en eenige instellingen kon dit werk zich geregeld uitbreiden. Met 1 September werd een nieuwe le kl. van 23 leerlingen gevormd. Er wordt in het jaarverslag op aangedrongen de toelatings leeftijd zoo spoedig mogelijk te verlagen. Het totaal aantal dagleerlingen, dat in Sep tember 1938 343 bedroeg, was bij het begin van die cursus 352. De eerste klas, die 7 afdeelingen had, telde 135 en de tweede klas 85 leerlingen. Op 31 December was het aan tal leerlingen uit buitengemeenten dat de school bezocht 83. Van dagschool I en II verkregen na drie jarigen cursus 20 leerlingen het diploma „hülp in de huishouding". Het diploma „huisnaaister" verwierven 20 leerlingen, 6 leerlingen haalden het diploma „coupeuse" en het diploma „kinderverzorging" haalden 14 leerlingen. Op het consultatiebureau voor zuigelingen mochten laatstgenoemde leerlingen weer hospiteeren. Omtrent een eventueele ontruiming van het schoolgebouw in verband met een mo gelijke oorlogstoestand in ons land, werden besprekingen gevoerd op het departement en met de plaatselijke autoriteiten van het Roode Kruis. Het schoolgebouw zal dan tot ziekenhuis moeten worden ingericht. De kooklokalen worden intact gelaten, zoodat in de lessen door de leerlingen voor de militai ren gekookt kan worden. De gemeentelijke inspecteur van het onderwijs zeide zijn mede werking toe om dan gemeente-lokaliteiten beschikbaar te stellen teneinde de andere lessen zoo goed mogelijk voortgang te doen vinden. Ook voor een spoedige ontruiming van het gebouw werden maatregelen getrof fen. Voor de dagcursussen gaven zich 22 leer lingen aan voor costuumnaaien. De avond cursussen „burgerpot" telden 17 en 18 deel neemsters en de cursus „fijne keuken" 16 deelneemsters. Voor de 2 avondcostuumles- sen gaven zich 42 deelneemsters op. „Polyantha"-tentoonstelling. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis, dat door hen, ingevolge het bepaalde bij artikel 9, 5e lid, der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, voor den duur van de te houden „Polyantha"- bloemententoonstelling, ten aanzien van alle winkels op het tentoonstellingsterrein in het Volkspark, ontheffing is verleend van het bepaalde bij artikel 2 dier wet, in dier voe ge, dat bedoelde winkels des Zondags van af 1 uur n.m. tot de sluiting en op de ove rige dagen vanaf het wettelijk winkelslui tingsuur tot aan de sluiting der tentoon stelling mogen geopend zijn. Schiedam, 24 April 1940 Nu, in verband met den afgekondigden staat van beleg, verschillende bevoegdheden in handen zijn gelegd van de militaire auto riteiten, vestigen wij, ter voorkoming van teleurstellingen, de aandacht van bestuur ders van vereenigingen en van allen, die voornemens zijn vermakelijkheden te onder nemen, openbare vergaderingen te beleggen of optochten te organiseeren, er op, dat het aanbeveling verdient de daartoe strekkende aanvragen om vergunning tenminste 14 da gen tevoren in te zenden. GEBOREN: Irene P. M., d. van J. H. A. M. Fredriks en w. A. Quelhorst, Overschie- schestraat 69 - Cornells, z. van E. J. Am- bachtsheer^en G. Knoop, b. K.laan 255. Carolina C., d. van W. h. Donks en C. v. d. Ven, Stationstraat 50 Maria, d. v. H. de Heer en M. C. Asmus, Nassaulaan 75. Pie- ter, z. van G. Suttorp en J. v. d, Kruit, Boer- havelaan 1. •*- Joris J., z. van A. Gille en J. C. H. van Scheindelen, Havendijk 138 Johanna, d. van H. W. P. C. Jansson en P. W. Boomsluiter, Boerhavelaan 1 Pieter- nella W. J., d. van A. Kruithof en J. P. Wolders, Jacobastraat 4. OVERLEDEN: P. J. Schmitt, 55 j. Dr. No letstraat 1. Menschen, dia zóóveel haast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau in hospitaal of huis van bewaring.... Het jaarverslag over 1939 „van de afd. Schiedam van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren is verschenen. Wij ontleenen hieraan het volgende: Het bestuur bleef in 1939 onveranderd. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1939 184. Het is echter noodig dat het ledental flink gaat stijgen. Het bestuur vergaderde vyf maal. Op 8 April werd een ledenvergadering gehouden. Op de algemeene vergadering die 19 en 20 Mei te Middelburg werd gehouden was de afdeeling vertegenwoordigd door den heer A. Bronwasser. Voor de onderafdeeling „het Schiedamsch dierentehuis" werd een flinke actie gevoerd. Het resultaat was dat 1939 kon worden be sloten met 89 leden, 23 donateurs en 23 be gunstigers. Het vooruitzicht te gaan bouwen is voorloopig wel zeer versomberd. Voor het kapitaal dat noodig is, is nog geen 10 pet. bij eengespaard. Het bezoek aan de polikli niek blijft bevredigend. In 1939 werden be handeld 512 honden, 179 katten en 58 andere dieren. Plaatsing werd gevonden voor 17 honden en 61 katten. Pijnloos afgemaakt werden 21 honden en 83 katten. Van de aar de Buitenhavenweg staande paardenstal is in 1939 weer flink gebruik gemaakt, en wel door een 34 tal paarden met bijna 900 stal- dagen. De onbezoldigd gemeente-veldwachter be hoefde ook dit jaar weer geen proces-ver baal op te maken. 31 Honden en 29 karren werden dit jaar ter keuring aangeboden. Er waren zoo goed als geen gebreken. Alles werd goedgekeurd. Het aantal ingeschreven houders verminderde dit jaar met 2, zoodat het nieuwe jaar met 29 ingeschreven houders wordt ingegaan. Slechts tweemaal werd ter zake overtreding van de trekhondenwet pro cesverbaal opgemaakt. Nü is het lente, nil foto's maken I Neem de Natuur mee naar huisl Maar zorg er voor, dat Uw kiekjes goed worden en laot Uw films, platen ontwikkelen en afdrukken bij den vakman I Bij den Midza* fotohandell Daar krijgt U Midza- bons en een uitnemende service! Mevr. S., L. de Coiignystraat 43. Mevr. B„ Lange Nieuwstr. 19b. Mevr. T., Marconistraat 93b. Mevr. V., van 't Hofplein 5/1. Mevr. H., Singel 155. Mej. M., Nieuwe Buurt 3. Mevr. K., v. Leeuwenh.str. 61e. Mevr. N., Westpolderstraat 18, Kethel. Mevr. D., Nieuwe Haven 3a. Mevr. V., P. K. Onneslaan 128. Mevr. R„ Singel 132/18. Mej. V., Mesdaglaan 16e. Mevr. M., Korte Achterweg 12a. Mevr. V., Rhoonschestraat 2. Mej. B., Plein Eendracht 17a. Mevr. M., Broersvest 103. Mevr. O., Graaf Florisstraat 78. Mevr. W., Aleidastraat 12b. Mevr. B., West Frankel.str. 132. Mevr. K., van Smaleveldstr. la. Mevr. R., Paulus Potterstr. 22b. Mevr. W„ Hofje v. Bolis. Aleidastraat 28. Mevr. P., Schiedamscheweg 16, Overschie. Mevr. S., Archimedesstraat 9a. Mevr. C., Breedstraat 48. Mevr. K., Rozenburgstraat 38a. Mej. H., Westmolenstraat 9. Mevr. V., van Ruysdaellaan 22a. Mevr. K., Geervlietschestr. 40b. Mevr. P., Galileistraat 21b. Mevr. B., Schiedamscheweg 39. Kethel. Mej. L„ v. Swindenstraat 31a. Mevr. W., Lekstraat 42a. Mevr. B., Rembrandtlaan 63. Mevr. P., Hagastraat 26. Mevr. W., Stephensonstraat 36a. Mevr. V., van 't Hofplein 5 L. Mevr. M., Broersvest 103. Mevr. J„ J. A. Aiber. Theymstraat 13a. Mevr. S., Louise d. Colignystr.43. Mevr. T„ Marconistraat 73b. Mevr. O., Graaf Florisstraat 78. Mevr. V., van Ruysdaellaan 22a. Mevr. V., Rhoonschestraat 2. Mevr. R., Broersvest 4b. Mevr. V., van 't Hofplein 5 L. Zr. A„ Korte Haven 27. Mej. B., Graaf Florisstraat 52. Mevr. S., Louise d. Colignystr.43. Mevr. H., Singel 155. Mevr. M., Korte Achterweg 12a. 26 April: Groote Schouwburg, De Notre Dame van de Sloppen (Ver. Haagscne Spe lers), 8.15 uur (boven 18 jaar). 27 April: Groote Schouwburg, Gaslicht (Het Masker), 8.15 uur (voor volw.) Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, de doch ter van den tamboer-majoor (Operette- zangers), 8.15 uur (volw.), Zondag ook 2 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 25 April in: Lumière: Ergens in Nederland (volw.); Studio: Dybuk (boven 18 jaar); Grand: Het privé-leven van Elisabeth en Essex (boven 18 jaar); Luxor: Brand op den oceaan (v. volw.); Thalia: Kouwe drukte (v. volw.); Olympia: De Saint in Londen en De strijders van 't Westen (volw.); Scala: Alleen engelen hebben vleugels (boven 18 jaar); Colosseum: Twee straatjongens van Parijs en De kat en de kanarie (volw.); Prinses: Vijf kwamen te rug en Kom je ook achter de tralies (bo ven 18 jaar); Corso: De rebel van Texas; Capitol en City: De gevaarlijke getuigen een Een meisje uit een stuk (boven 18 jaar); Arena: Ninotchka (volw.); Centraal: Re- volverspoor en Muiterij op de kostschool (boven 18 jaar); Ooster: Koning der onder wereld en De zon gaat nooit onder (volw.); Victoria: Rue Michel no. 8 en Maria Ilona (volw.); Asta: De kroegbaas en Pioniers der prairie (volw.); Harmonie: Straten zon der einde en Hotel voor vrouwen (volw.); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Museum Boy man, oud aardewerk uit de collectie Bas- tert-van Schaardenburg (tot 30 Juni). Gebr. Koeh, Noordblaak 23, aquarellen en teekeningen van Kees van Dongen (tot 5 Mei). Rotterd. Kunstkring, W. de Wit- straat 35, beeldhouwwerken van Corry Fran_ zen-Heslenfeld, schilderijen van G. Arn. Smith en Johan de Vries en zelf ontworpen gebreide modellen van Leen de Vries-Ham- burger (tot 6 Mei). Schiedam. Passage (t.m. Dinsdag): De regen kwam en De blauwe diamant (volw.). SCHIEDAM, 24 April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwün. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.401.50 (niet officiéél) Den 7den Juni 1340 gelukte het Rotter dam uiteindelijk stadsrechten te verkrijgen. Op dien datum toch verleende Willem, Graaf van Henegouwen, aan de poorters van Rotterdam verschillende voorrechten waar onder ook eigen rechtspleging, zoodat zij zich van nu af aan als gelijke onder de reeds langer bestaande Hollandsche steden mocht rekenen. Al bijna een halve eeuw had Rot terdam pogingen in het werk gesteld om dit resultaat te bereiken, maar in 1340 kregen de ingezetenen ten slotte, waar zij zoo lan gen tijd naar gestreefd hadden. Het stads bestuur kwam in handen van zeven sche penen uit haar midden, aangesteld door den Graaf of zijn baljuw, benevens twee raads lieden. Nu kon onder een eigen bestuur de stad haar toekomst rustig te gemoet gaan, nu ving haar zelfstandig stadsbe staan aan. Die is na zes eeuwen stellig waard om, zoo niet luidruchtig gevierd, dan toch be scheiden en dankbaar herdacht te worden. Niet alleen van boven af en in een kleinen kring van autoriteiten in het stadhuis doch door de geheele gevolking in al haar lagen. Na overleg met het college van B. en W. heeft een voorloopig comité het initiatief tot de viering van het 600-jarig bestaan der stad Rotterdam genomen. De burgemeester verklaarde zich bereid voorzitter van het te vormen Eere-Comité te worden. Een ga rantiefonds werd bijeen gebracht en een programma werd ontworpen, dat, met In achtneming van den ernst van dezen tijd, voor de verschillende bevolkingsgroepen onzer gemeente een waardige herdenking van dit belangrijke jubileum zal bieden. Vrijdag a.s. zal het eere-comité door den burgemeester worden geïnstalleerd. Bij die gelegenheid zal tevens een over zicht worden gegeven van de verschillende plannen voor de viering. Het werkcomité is als volgt samengesteld: mr. D. M. Bolkestein, mr. E. F. Bonjer, I. M. van Dugteren, _ir. L. J. van Dunné, Ed. Flip- se, dr. D. Han'nema, mr. H. C. Hazewinke], D. Hoogendijk dr. F K. H. Kossmann. H. M. Kraayvanger, J. A. Nooteboom, dr. K. F. Proost, H. Ringers, C. C. Verheul en mr. H. Vlug. In verband met de Vrijdagavond a.s. in den Grooten Schouwburg door de Ver. Haagsche Spelers te geven reprise van het bekende tooneelwerk verzocht men ons ten einde dreigend misverstand te voorkomen er nogmaals de aandacht op te vestigen, dat de leden der Kath. Volksuniversiteit op ver toon van hun lidmaatschapskaart toegang hebben tegen gereduceerden prijs. Ten nadeele van mevr. D. B., wonende aan den Oostzeedijk, is een handtaschje ont vreemd in een modemagazijn in het cen trum, in welk taschje zich 11.50 bevond. Een portemonnaie met 25 gulden is ge stolen in een modemagazijn in de binnen stad ten nadeele van mevr. V. p. uit Den Haag.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1