liet Frïco-meh& op -Ha/dL, i Heren-Modemagazijn schitterend is gesorteerd h Als 'n lopend vuurtje e&ri wcUihAtXq vtnA éuxdiMt STADSNIEUWS. ROTTERDAM. kethel. Museum Boymans. JACK HANSEN VRIJDAG 26 rAPRIE 1940 TTW DE „POLYAJSTHA". Oproep tot vlaggen. DE SPORT VAN ZONDAG R. K. BOND VAN HANDELS REIZIGERS ST. CHRISTOFFEL. JONGERENDAG TE DELFT. Zie voor nadere gegevens de advertentie S. V. V. SCHAKEN. NEDERLANDSCHE VEREENIGING E. H. B. O. JUBILEUM-CONCEPT O. B. K. gaat het door Schiedam dat het van ROTTERD.DIJK 227 Specialiteit in Heren modes, Heren Jassen ,DE KINDERSLUIS' SNIP EN SNAP VOOR VAK A. Hoe valt men in handen van den woekeraar. JEUGDIGE DIEVEN. BURGERLIJKE STAND. AANGIFTE LEERCINGFN R.H.B.S. WATERPOLO. HINDERWET. Kapelletje door H.E. Deken ingezegend NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. HET ST. JOSEPH-BEELD. Zal geplaatst worden in Hoek van Holland. PLUIMVEEDIEVEN OP HET PAD. BEGRAFENIS A. G. LINDEMAN. ONGEVALLEN. „-!.Tv. - 55E 'llti.jl '.V C Reel. 1178S 20 -»«»n den 27sten dezer, de Polyantha ,^rU züne Excellentie den Minister van Walt Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, officieel zal worden ge opend, waarbij tegenwoordig zullen zijn ver schillende gezanten en hooggeplaatste per sonen uit heel het land, staat onze stad een belangrijke gebeurtenis te wachten. Het voorbeeld van het Gemeentebestuur om aan die plechtigheid luister bij te zetten door van de gemeentegebouwen de vlaggen uit te steken, moge dan ook navolging vin den bij heel de burgerij; daarmee toch geeft 2ji een getuigenis van hare medewerking en instemming en brengt zij °PenJijk "t"c^fer verdiende hulde voor wat uit par initiatief tot stand gekomen is: een o - jentoonstelling. die vormen stad zal zijn en er het midue d eener algemeene belangstelling. ,„,Qn doe ik daartoe een be— Met vertrouwen uuc i a» hureers van Schiedam, opdat roep op al de t""6: nn Zaterdag 't Par°o1 voor ieder moge luiden: ®He vlaggen uit, de vlag naar buiten"! De Burgemeester van Schiedam, VAN HAAREN. Donderdagavond hield bovengenoemde af deeling haar maandelijksche Yerga de Arnstelbron. De ^^^-g de heer v. d. Berg, naar elders vei trokken was. Na voorlezing der notulen der vorige vergadering welke algemeen goedgekeurd werden, was het vol gende punt der agenda, een tusschent'jdsche herkiezing van een nieuwen voorzitter Door den geestelijk adviseur en het bestuur werd als candiriaat de vice-voorzitter voorge steld welke alszoodanig met 12 stemmen voor'en 1 tegen gekozen werd. De nieuwe be noemde voorzitter memoreerde nog even het werk van zijn voorganger en hoopte dat hij het met dezelfde ambitie zou doen als de heer v. d. Bers het 18 jaar lang gedaan had. Tot slot van deze vergadering werd nog een nieuwe gedelegeerde voor Vakgroep IX ge kozen en een afgevaardigde ter jaarvergade ring. Nadat een der leden nog gememoreerd had dat de heer Willemse thans 20 jaar het secretariaat waarnam, werd deze geanimeerde vergadering sloten met gebed voor den vrede en christelijke groet. Op 2 Mei a.s. Hemelvaart, wordt door de Jorwerenafdeeling van de R. K. S. P. in Delft in de Staclsdoelen een Jongerendag gehouden. Het programma vermeldt o.a.: Openingsbijeenkomst met als spreker de partij voorzitter Mr. Verschuur. Gemeenschappelijke koffietafel met min. speeches. Middagpauze met excursie naar het Prin senhof. Vergadering met als spreker het Tweede Kamerlid: Max van Poll. Sluitingsbijeenkomst met den voordrachts kunstenaar Henk Schaer: politieke ernst en humor. Opening om 11 uur. Sluiting om 6 uur. Het ligt in de bedoeling om met een Schiedamsche groep deel te nemen. Iedereen is welkom, maar vooral de jon ge menschen. In dit blad. R. K. S. V. Excelsior Zondag is T. Y. B. B. de gast van Excel sior aan de Laanslootscheweg. Zondag j.l. tegen H. B. C. hebben de zwart-witten weer eens bewezen het wel te kennen. Smit en zijn mannen kregen geen kans beide punten uit het vuur te sleepen. En puntje brach ten zij mee naar Schiedam. T. Y. B. B. heeft het er dit seizoen niet zog prachtig afge bracht. Toch blijven zij tegenstanders die zeker niet onderschat mogen worden. Uit kijken blijft dus de boodschap. Het tweede is de'gast van Spartaan 2. Veel belang hebben beide ploegen niet meer bij de uitslag. Een Schiedamsche over winning ligt wel het meest voor de hand. Excelsior 3 speelt om 1.15 uur aan de Abraham van Stolkweg tegen Ignatius 2. In deze afdeeling heeft Spartaan het kam pioenschap reeds in de wacht gesleept. Ook hier staat dus weinig op het spel. Het junior-programma voor Zondag luidt: Excelsior al—St. Bodewijk a 12 uur; T. O. G. bl—Excelsior bl, half één. Zaterdag: Excelsior c2Activitas c3 3 uur. Hockey-programma voor Zondag: Dames: Excelsior 1Rapid 2 uur; Excel- sior 2Tempo 3 12 uur. Heeren: Excelsior 3Excelsior 2 2 uur. Hermes D. V. S. Onze blauw-witte stadgenooten hebben Zondag geen makkelijke taak. Zij moeten het Delftsche D. H. C. in eigen huis gaan be strijden. De Delftenaren zijn in eigen huis heel wat mans. Hermes zal zich geheel moe ten geven willen zij eenig succes boeken. Zondag ontvangen de rood-groenen het Haagsche B. M. T. Deze jonge tweede klasser heeft door haar goede prestaties bewezen haar plaats waard te zijn. Beide elftallen zullen op z'n sterkst verschijnen zoodat een spannende strijd kan worden tegemoet ge zien. Martimt. Vios uit Den Haag is de gast van Marti- nit. Het gaat Martinit niet bijzonder goed in de laatste wedstrijden. Zondag a.s. mag echter wel op een over winning gerekend worden. Het TSoorsclie stadje Rena, gelegen aan den spoorweg tusschen Elverum en Koppang werd door de Duitsclie vliegers gebombardeerd. Opstijgende rook geeft de plaatsen aan, waar de bommen terechtkwamen, rechts een van de bommen werpers tijdens het uitwerpen van zijn vernielende lading. Dit geldt ook voor de l'Arlesienne Suite No. 2 van Georg. Bizet, arr. L. Chomel. Mo- gen wij memoreeren dat bij het Menuet de solist niet gelukkig inzette en ook verder niet al te vast van toon was. De Faran- dole met het steeds sneller wordende laat ste gedeelte, wat een instrumentale tech niek wordt hier vereischt toonde O. B. K. in zijn volle kracht. „In de Klokkenwin- kel" van Chas. J. Orth is altijd een dank baar nummer en oogstte ook nu weer veel bijval. Met 2 pittige marschen werd dit feest- concert ten einde gebracht. Na de pauze werd de film May-Time met J. Macdonald en Nelson Eddy vertoond. De afdeeling Schiedam van de Ned. Ver E.H.B.O. f?eeB Zaterdag a.s. in den R. K. Volksbond haar 22ste jaarfeest. Op dezen avond zullen de diploma's uitgereikt wor den. Verder zal de S.T.v. utile Dulci een opvoering geven van „Loods aan boord", tooneelspel in drie bedr^f" 7\n Jan ffbri- c»us. Medewerking verl. p kje onder leiding van den heer P. Maas—Geeste- ranus> Het jubileum-concert ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van O. B. K. gister avond in het Passage-Theater gegeven, bij gewoond door een talrijk publiek is Qua mu zikaliteit zéér geslaagd te noemen. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer K. F. v. Pelt mede, dat hij verheugd was mede te kunnen deelen, dat desondanks de zeer moeilijke tijdsomstandigheden het aan tal te geven concerten van 3 tot 4 uitgebreid zal worden. Wanneer de tijden normaal zou den zijn, kon wel op 6 uitvoeringen gerekend worden. Spreker hoopte van harte dat dit volgend jaar het geval zou zijn. Na de Jubileum Feest-marsch van G. K. G v. Aken werd „Le Carnaval Romain", van Berlioz ten gehoore gebracht. De steeds wis selende tempi werden goed genomen en het volgen van den dirigent J. C. M. Feltzer was subliem te noemen. Het zuivere opvoeren van den toon tot een indrukwekkende cli max toonde eens te meer dat hier een der beste Harmoniegezelschappen aan het werk was. Op veler verzoek klonk hierna het prachtige Toongedicht „Finlandia" van Jean Sibelius. Deze ernstige klanken werden op waarlijk schitterende wijze door het Har monie-gezelschap gespeeld en ontlokte dan ook een daverend applaus aan het publiek Met de „O. B. K.'s Jubileum Wals 1940 ge componeerd door het lid den heer C. e eg hebben wij reeds eerder kennis gemaakt bij het vorige concert. De uitvoering verliep weer vlot en zonder mogelijkheden en even wichtig in klankvolume. Ditmaal werd dit nummer door den onder-directeur, den heer Kars gedirigeerd. het is schulden te maken. Voorts wenschte hij het sparen op scholen in te voeren of uit te breiden, en het aanleeren op de lagere school van koken, naaien, verstellen enz. Het voorbeeld der ouders om zoo min mogelijk op afbetaling te koopen is geëigend om den kinderen tot navolging te strekken. Spr. erkende, dat het verkeeren in finan- cieele moeilijkheden niet altijd het gevolg behoeft te zijn van minder goede eigenschap pen. Vaak zijn het onvoorziene omstandig heden, zooals ziekte, e.d., die naar den fi- nancieelen ondergang voeren. Maar ook deze risico's zouden beperkt kunnen wor den door middel van verzekeringen .ofschoon natuurlijk dan nog maar al te vaak zieken thuis zouden moeten worden verpleegd. Ook wees hij erop, dat zij, die in financieele moeilijkheden verkeeren of dreigen te ver keeren, maar al te vaak te lang wachten met het trachten om wegen te vinden, die aan hun moeilijkheden tegemoet komen. Elk jaarverslag van de een of andere commissie ter bestrijding van den woeker vestigt daar de aandacht op. De heer Hoejenbos wees ten slotte op de borgstellingsfondsen en besprak uitvoerig den toestand in Den Haag, waar geen borg stellingsfonds bestaat, maar waar de Ge meentelijke Leen- en Voorschotbank een ruime bevoegdheid heeft verkregen om zon der borgen consumptieve credieten en, in samenwerking met den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon en het Haagsch Crisis-Comité, productieve cre dieten te verstrekken. Met cijfers toonde spr. de gunstige werking van deze regeling aan. Op deze lezing volgde nog eenige gedach- tenwisseling. Hav-bankS.C.S. Woensdagavond 24 April werd in het Volkskoffiehuis aan de Lange Haven een revanche schaakwedstrijd gespeeld tusschen leden van de Personeelsvereeniging van de Hav.-Bank en de Schiedamsche schaakver- eeniging S. C. S. De uitslag was als volgt: Hav-Bank S. C. S. Wit: E. L. v. Zomeren—J. P. W. Borije ViVs zw.: G. H. M. ReymerM. Gijtenbeek 10 wit: W. v. BeekJ. Moerer zw.: W. VermaasD. v. IJzendoorn wit: J. HaanP- Bijlo zw.: C. JanseL. Klomps wit: C. Wuisman—Degeling zw.: C. LagendijkL. v. IJzendoorn wit: Mej. A. Baan—Mevr. Moeren zw.: J. de GraafJ. F. W. Droge 2314S 25 0—1 0—1 0—1 0—1 1—0 1—0 y2— 1—0 De leiding van Vak A van de luchtbe schermingsdienst heeft een gedurfd initia tief genomen. Maandag- en Dinsdagavond heeft Vak A het Passage-theater afgehuurd en daar zullen de bekende dames Snip en Snap met gezelschap optreden. Behalve de twee bekende „dames" tre den op Hilde Alexander, Gerard Walden, Jean du Béla en Pim de la Fuenta. Het zijn allen namen die de radio-luisteraars bekend in de ooren klinken. Het programma is dus uitstekend ver zorgd. Het doel van de avonden is natuur lijk om geld bijeen te brengen voor het aan schaffen van materiaal in vak A. Tot dat doel wordt beide avonden tevens een lo terij georganiseerd. Geen van beide avonden wordt per radio uitgezonden, zooals er in Schiedam verteld wordt. Bovendien deelt de leiding van Vak A mee, dat de dames Snip en Snap df seizoen niet meer in Schie dam op zullen treden. Wilt u dus de van de radio zoo bekende dames in levende lijve zien, gaat Maandag of Dinsdag a.s. naar het Passage-Theater. U verschaft zich zelf een prettige avond en werkt mede aan het tot stand komen ran iets dat hard noodig is. boden. Zuster Hoskam bracht dank aan de Directie voor de prettige ontvangst en voor de bezichtiging der fabriek. Eenige recepten boekjes werden uitgereikt, waarna het gezel schap zeer voldaan naar huis terugkeerde. Voorwaar in deze schoonmaaktijd een aangename en welverdiende afwisseling. VEILING. Door notaris P. Schaberg is heden in vei ling gebracht: 3 perceelen weiland, gele gen aan de Woudweg te Vlaardinger-Am- bacht, groot 8,21.30 H.A. Perceel 1. 3.20.50 H.A. geveild voor 1850 per H.A. Perceel 2. 2.32.30 H.A. geveild voor 2150 per H.A. Perceel 3: 2.68.50 M.A. geveild voor 2225 per H.A. Afslag Vrijdag 3 Mei. Gisteravond werden als verdacht van stal van oud izer tot een gewicht van 35 k.g. ten nadeele van de werf Gusto den Maasdijk alhier een 13-jarige en een 10-jarige jongen aangehouden. Het ijzer en de handwagen, waarop het vervoerd werd, zijn in beslaggenomen. Later zijn de minder jarigen door hun ouders afgehaald. (^?B°REN: Willem A., zoon van W. A. v. d. Most en A j Bras, Boerhavelaan 1 Leonards, dochter van C. J. J. de Vries en J. M. de Koning, Parallelweg 158 Mia P., dochter van j A Meyer en E_ M. jr. segaar, Dr. Noletstraat i Een als .levenloos aange geven kind van H. w. Boelè en M. M. Ker sten, Nassaulaar 75. ONDERTROUWD: S -Klein 23 jaar en A. Notenboom 22 jaar Allen 28 jaar en M. J. Stolte 21 jaar C'. enbAurg 23 jaar en H. a. C. Geurtsen 26 jaar A. Bart 28 jaar e« W. E Montijn 24 jaar J. abmos 26 jaar K. K. Hoogstad 24 jaar - L dRonde 32 aar en L. Wrefv 24 jaar - K. Sterenburg 30 jaar en L. Kreft 24 jaar - K. Sterenburg 30 22 jaar en D. de Vreugd 20 jaai 20 jaar en M. G. E. Schreudei 20 jaar M. F. Brok 42 jaar en K. L. M. DietffiS t" A. Post 19 jaar en W. Dekker 1 J' v' Th. c. Welsing 30 jaar en M. W. M. V?nt 28 jaar J H. van den Berg 24 jaar en T M. van As 26 jaar D. Kers 21 jaar en Vermeer 20 jaar J v. d. KooiJ 30 rptÜ A- D- van der Burgh' 27 iaar' uj^HXj\vd: T. J. van Minnen 20 jaar en J- A. van pelt lg jaar tV. van Pelt 22 jaar en A Th- Gundlach 19 jaar P. J. Janse, 26 jaaren H c M Maagdenberg 23 jaar J. G. Kap 27 jaar en a. Kros 20 jaar J. Oostbaan 2e jaai en K. van Futten 22 jaar A. P. Reniers 37 jaar en C. M Bots 36 jaar J, E. Matla 24 jaar en G. P. L. van Gerven 26 jaar P- W. m. Antonissen 21 jaar en G. Koole 17 jaar. OVERLEDEN: P. j. van Dijke, 5 jaar, Dr. Noletstraat 1. B« of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officlëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Voor aangifte van leerlingen voor de Rijks Hoogere Burgerschool te Schiedam, verwijzen wij naar de advertentie elders in dit blad. Voor de wintercompetitie van de Z. R. O. werd gisterenavond in het Sportfondsenbad te Rotterdam de wedstrijd R.Z.C. 2 tegen S Z.C, 1 gespeeld. De Schiedammers wonnen met 24. Ter openbare kennis wordt gebracht, dat Burgemeester en Wethouders van Overschie aan de N.V. Maatschappij „Oxygenium" ver gunning hebben verleend tot uitbreiding van de acetyleendissousgasfabriek aan den Schiedamscheweg no. 90 te Overschie, ka dastraal bekend gemeente Overschie Sectie D. no. 831. Schiedam, 26 April 1940. EXCURSIE. Gisteren hebben de deelnemers van den Moedercursus een excursie gemaakt naar de Unileverfabrieken. Er waren 28 deelnemers waaronder Zuster van Dijk. Onder leiding van Zuster Hoskam werd per autobus van de firma v. d. Ende om 1.15 van het Dorps plein gestart. Ongeveer twee uur kwam men bij je Unilever aan, opgewacht door een der chefs van de fabriek die het gezelschap rondgeleid heeft en een uiteenzetting heeft gegeven van de margarinefabricatie en de verpakkingen. Na de rondwandeling werd er een thee met gebak uit eigen keuken aange- DE STERKSTE SLEEPBOOT TER WERELD. Te Westerbroek bij Groningen wordt in opdracht van de reederij Doeksen te Terschelling een motorsleepboot gebouwd welke de sterkste zeesleepboot ter wereld zal worden. Het schip krijgt een Maier-steven en een vermogen van 5330 I.P.K. en wordt verder met een z.g. Kort-str aalbuis (een constructie rond de schroef, waardoor de trekkracht aan zienlijk wordt opgevoerduitgerust. Lezing van den heer L. Hoejenbos. Voor de Rotterdamsche commissie ter voor koming en bestrijding van den woeker heeft de heer L. Hoejenbos, voorzitter van de Haagsche Woekercommissie, gisteravond in de Trouwkamer 3e klasse ten Raadhuize een lezing gehouden over „Hoe valt men in han den van den woekeraar?" De voorzitter, de heer J. Melles, merkt in zijn inleiding op, dat de aard van de commissie neebrengt, dat er niet veel aan den weg getimmerd wordt. De woeker woe kert bij herhaling voort. Met genoegen kon spr. mededeelen, dat de commissie in een periode van 6 jaar in opgeveer 400 gevallen niet alleen saneerend 'is kunnen optreden, maar vaak werd ook budgetaire voorlich ting verstrekt en in enkele gevallen voort durend controle op het inkomen uitgeoefend. Door deze bijeenkomst heeft men contact willen leggen met werkers op velerlei maat schappelijk gebied. Spr. verzocht om alles, wat den aanwezigen op het gebied van den woeker ter kennis mocht komen, aan de commissie door te geven. Vervolgens werd het woord verleend aan den heer Hoejenbos, die allereerst opmerkte, dat wellicht beter te spreken ware over: Hoe blijft men uit handen van den woe keraar? Na een definitie te hebben gegeven van het begrip woeker, ging hij na welke de oorzaken zijn, die tot tekorten op het inko men leiden, zooals het niet geleerd hebben, hoe het huisgezin juist te bestieren, het hu wen op een te laag inkomen, het installeeren op afbetaling, het koopen op afbetaling, af wezigheid van overleg, snoepzucht, drank zucht, het telkens iets nieuws koopen, het z.g. loopen op koopjes, enz. Voorts wees l:y op het gevaar van het bezoeken van waren huizen en het per advertentie aanbieden van geld op z.g. gemakkelijke afbetalingsvoor- waarden. Eenmaal in de schuld zijnde zakt men ge makkelijker steeds dieper, om eindelijk te vallen in handen van een woekeraar, wel licht zich vergrijpen aan een andersmans goed, of wel beiden. Gelukkig kon spr. uit eigen ervaring constateeren, dat er nog zoo heel veel gevonden worden, die angst heb ben om schulden te maken. Aan de hand van officieele rapporten gaf spr. frappante voorbeelden van personen die op allerlei manieren schulden wisten l' maken en die slechts door behulp van der den, die regelingen wisten te treffen, er weer bovenop konden komen. Eenige ontstellende staaltjes van het ontduiken van de Geldschie- terswet werden aan de hand van de practijk nader toegelicht. Vervolgens besprak de heer Hoejenbos het koopen in afbetalingsmagazijnen en gaf hij enkele beschouwingen inzake den ver koop op afbetaling en den huurkoop. Na eenige opmerkingen gemaakt te heb ben over bepaalde systemen van spaarze- gels de z.g. betaalzegels, besprak hij de mid delen om het in handen vallen van den woe keraar te voorkomen. Spr. pleitte ervoor, dat zoowel thuis als in de school den kin deren zal worden bijgebracht hoe verkeerd In November van het vorig jaar werd iiet fraaie nieuwe gebouw van de Vereeniging „De Kindersluis" aan de Kralingsche Plaslaan officieel in gebruik genomen. De Priesters van het H. Hart, belast met de geestelijke leiding, onder het katholieke gedeelte der daar aanwezige jongens 22 van de 50 zijn R.K. achtten het echter een gemis, dat in dat tehuis geen gelegenheid was om er een H. Mis te lezen, daar de meeste jongens het ge bouw niet mogen verlaten. Pater Kwanten S.C.J., president-directeur van het S.F.L. maakte deze aangelegenheid bij directie en bestuur aanhangig met het ver blijdend resultaat, dat een der spreekkamers als kapelletje kon worden beschikbaar ge steld. Zondag a.s. zal voor het eerst een H. Mis worden opgedragen. Gisteravond is te dien einde door den H.E. Deken J. W. van Heeswijk, in tegenwoordig heid van directie en jongens de spreekkamer als kapel ingezegend. Deze kamer bevat een erker, waar prachtig ruimte is voor een altaar, dat in de week door een gordijn kan worden afgesloten. Voorloopig zal pater Kwanten zich met een.missiekoffer moeten behelpen. We schrijven voorloopig, want er zullen wellicht nog wel goedgeefsche lezeressen en lezers ge vonden worden, die iets voor de installatie van dit zoo noodzakelijk kapelletje zullen over hebben (giro-nummer 109364). Ons is verzekerd, dat zeer gaarne bijdragen voor dit doel zullen worden aanvaard. Na de inwijdingsplechtigheid richtte de H. Eerw. heer Deken zich allereerst tot den di recteur, den heer J. H. van Dijke, om zijn dankbaarheid uit te spreken voor de verleen de medewerking. Hij verzocht de directie ook dank te willen overbrengen aan het bestuur voor dit zeer gelukkig tot stand komen. Een woord van lof kreeg pater Kwanten, die onder dit werk zijn schouder had gezet. De jongens werden tenslotte aangemaand om nu zij een eigen kapel hadden, een goed ge bruik te maken van H. Mis en H. Communie. Pater Kwanten sprak na een dankwoord aan Directie en H.eerw. Deken eveneens tot de jeugd aansporingen tot geloofsbeleven uit. En petit comité heeft directeur Van Dijke nog verklaard, dat deze dag zonder gerucht of rumoer ook voor hem een feestdag beteeken- de, wijl ook voor hem met deze gelegenheid voor godsdienstoefening een wensch was ver vuld. Immers ook volgens zijn standpunt is opvoeding zonder godsdienst niet goed mo gelijk. De H.Eerw. heer Deken heeft daarna een rondgang door het gebouw gemaakt. 26 April: Groote Schouwburg, De Notre Dame van de Sloppen (Ver. Haagsche Spe lers), 8.15 uur (boven 18 jaar). 27 April: Groote Schouwburg, Gaslicht (Het Masker), 8.15 uur (voor volw.J D a g e 1 ij k s Tivoli-Schouwburg, de doch ter van den tamboer-majoor (Operette- zangers), 8.15 uur (volw.), Zondag ook 2 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 2 Mei in: Lumière: Ergens In Nederland (v. volw.); Studio: Val strikken (v. volw.); Grand: Het privé-leven van Elisabeth en Essex (bov. 18 j.); Luxor: Bevrijding (volw.); Thalia: Kouwe drukte (volw.); Olympia: Het legioen der verban nen piloten en Cassidy's beschermelinge (boven 18 jaar); Scala: 't Zit in de lucht; Colosseum: Good bye mr. Chips en Een avontuurlijk meisje (bovén 18 jaar); Prin ses: Kentucky en De officieele vrouw (volw.); Corso; Wie is de vader? (boven 18 jaar); Capitol en City: Pensionaat voor hee ren en Geronimo de verdelger (boven 18 jaar); Arena: Ninotehka (volw.); Ooster: Recht van het noorden en Alleen engelen hebben vleugels (boven 18 jaar); Victoria: De drie musketiers en Stanley en Living stone; Centraal: Brandstichters-complot en Ik heb den graaf vermoord (boven 18 jaar); Asta: De boot der verschrikking en Prai rie-bandieten (v. volw.); Harmonie: Boefje en Ondeugend maar aardig (volw.); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Museum Boy man, oud aardewerk uit de collectie Bas- tert-van Schaardenburg (tot 30 Juni). Gebr. Koch, Noordblaak 23, aquarellen en teekeningen van Kees van Dongen (tot 5 Mei). Rotterd. Kunstkring, W. de Wit- straat 35, beeldhouwwerken van Corry Fran_ zen-Heslenfeld, schilderijen van G. Ara. Smith en Johan de Vries en zelf ontworpen gebreide modellen van Leen de Vries-Ham- burger (tot 6 Mei). Schiedam. Passage Theater (t.m. Zondag): De terug keer van dr. X. en De held van Kokomo (volw.). SCHIEDAM, 26 April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.401.50 (niet officiëel) Naar wij vernemen, zal het beeld van St. Joseph, geplaatst in den voorgevel van het gebouw der St. Joseph's Gezellen vereeni ging, bij de slooping van dit gebouw ter beschikking worden gesteld van de R. K. Vereeniging tot uitzending van zwakke en tuberculose patiënten „St. Jozef" en geplaatst worden op het terrein van het Preventorium St. Jozef" te Hoek van Holland. De gemeente heeft toegezegd, dat bij de aanbesteding van het sloopwerk de conditie gesteld zal worden, dat het beeld onbescha digd afgenomen zal worden. Dit beeld is vervaardigd door den bekenden Rotterdamschen beeldhouwer Leo Stracké en werd door hem vijftig jaar geleden bij de tot standkoming van het gezellenhuis als ge schenk aangeboden. Ook konijnen en chocolade van hun gading. De politie heeft twee jongemannen aan gehouden: den 16-jar. E. V. en de 18-jat. G. S., die zich schuldig maakten aan diefstal van kippen, konijnen en duiven. Ten nadeele van J. T. hadden ze van een terrein aan den Westzeedijk drie kippen en één konijn gestolen. De kippen verkochten ze aan den chauffeur J. A. B. en met het konijn gingen ze naar de markt op de Ged, Binnenrotte. Toen T. den diefstal bemerkte ging hij eens op de kippen- en konijnenmarkt kijken en zag, dat juist zijn konijn verkocht werd door de jongelui. Hij waarschuwde de politie die de jongelui inrekende. Verder is nog aan het licht gekomen, dat de jongelui vier duiven hebben gestolen uit een hok aan de Dijkstraat, ten nadeele van A. B. De dieren werden verkocht aan L. H. B. Voorts hebben ze van M. W. S. aan den Oostzeedijk twee konijnen gestolen en daar na nog twee maal twee konijnen. Van P. G. uit de Speelmanstraat werden twee duiven gestolen en ook hebben de „heeren" op straat twintig duiven gevangen, Tenslotte hebben ze ingebroken in een pakhuis aan den Goudscheweg, waar ze ten nadeele van J. D. v. H. 200 reepen chocolade en 40 pakjes kauwgom vermeesterden. De jongelui zijn naar het Huis van Bewa ring overgebracht. Tegen de helers is proces verbaal opgemaakt. In de kerk van Christus Koning (Staten- laan, Hillegersberg) vond hedenmorgen de uitvaart plaats van doen heer A. G. Lindeman De Requiem-mis werd opgedragen door den Zeereerw. heer E. J. Helmer, pastoor der pa rochie. De belangstelling in de kerk was groot. Niet minder die bij de teraardebestel ling op de R. K. Begraafplaats Crooswijk, waar de absoute werd verricht door den Weleerw. Pater J. Fréhé O.P. geestelijke ad viseur van den R. K. Slagerspatroonsbond „St. Laurentius". Een groot aantal leden de zer organisatie was met hun omfloerste vaan del op den doodenakker aanwezig om een laatsten groet te brengen aan hun oud-voor zitter. Ook de R. K. Middenstandsvereeniging was vertegenwoordigd. De tentoonstelling van Rotterdamsche beeldende kunstenaars. Naar wij vernemen, zal de tentoonstelling van schilderijen, beeldhouwwerken, teeke ningen en grafiek van Rotterdamsche beel dende kunstenaars, welke Zaterdag a.s. door burgemeester mr. P. J. Oud in het Museum Boymans geopend zal worden, niet minder dan 275 werken omvatten, die in 15 zalen ondergebracht worden. Behalve de leden van de twee Rotterdam sche kunstenaarsvereenigingen de Rotter damsche kunstenaars-societeit en de groep van beeldende kunstenaar R. 33 zijn een aantal niet georganiseerde kunstenaars uit- genoodigd, w.o. Kees van Dongen, H. Cha- bot, Toon Kelder, Jungman en S. Moulijn. Van Kees van Dongen zijn enkele meester werken aanwezig o.a. de gravin de Noailles uit het Stedelijk Museum te Amsterdam, de beeltenis van burgemeester de Vlugt, An- gelèke en huer blommekens en het portret van zijp vader. Als herinnering aan de tentoonstelling zal een catologus verschijnen, welk 35 afbeeldin gen zal bevatten. In de Oranjeboomstraat is het vierjarig jongetje M. Graafland, wonende Rosestraat, bij het oversteken van de straat aangereden door een vrachtauto, bestuurd door den 39- jarigen J. B., uit Overschie. Het ventje kreeg een hersenschudding en is per G.G.D. naar het Zuider Ziekenhuis vervoerd. Aan de achterzijde van een pand aan de v. d. Duynstraat, stond de 23-jarige lood gieter T. Brandser uit de Wandeloordstraat op een ladder. De ladder brak en de man viel van 5 meter hoogte. Met vrij ernstige inwendige kneuzingen is hij naar het zieken huis Bergweg overgebracht. jn de Aert van Nesstraat is de 23-jarige koopman J. C. de Blok, wonende Tuinders straat, aangereden door den 19-jarigen mo torrijder W. A. M„ van den Beukelsweg..De Blok werd tegen de straat geworpen en be kwam een ernstige hoofdwond. Per G.G.D. is hij naar het ziekenhuis Coolsingel ver voerd. ROTTERDAM, 25 April. Geslaagd voor het candidaatsexamen in de economische weten schappen de heeren Liem Tjiauw Oen, R. Har- tog, H. Polak, J. van Overbeeke en J. A. Vail- lant. 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1