JACK HANSEN R0TTERO.DIJK 227 STADSNIEUWS. ROTTERDAM. DINSDAG 30 SFKIL 1940 DE YERJAARDAG YAN H. K. H. PRINSES JULIANA. ONEERLIJKE SCHIPPER. Het begint ö«er en meer door te dringen, dat speciaalhuis voor HERENMODES - HERENJASSEN datgene heeft wat een heer zoekt. WEET Wat u kleedt. pE POLYANTHA. gmmmMmvMrnmmmssm „PRIKKELDRAAD' SLUITING K. J. M. V.-WINTER- PROGRAMMA. Het eerst® hooge bezoek. SERENADE. DOODELIJK ONGEVAL BIJ WILTON. PONT-EXAMENS. Rede van den Zeereerw. heer H. de Greeve. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. OPHALEN HUISVUILNIS. LUCHTBESCHERMING. VER. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. DE WINKELSLUITING OP DE FEESTDAGEN MET GEPAST GELD. KETHEL. BURGERLIJKE STAND DE MAASTUNNELBOUW. Vlag in top op het ventilatie gebouw. EEN „PLAKKER" VEROORDEELD. Een feestdag in het Koninklijk Huis wordt steeds als bij traditie opgeluisterd d0°' n Oranje-zonnetje. De dag van heden, waarop wii den 31sten verjaardag van Prinses Juliana vieren, maakte hierop geen uitzondering. Een stralend zonetje ovcrgoot onze met vlaggen getooide stad met gouden stralen. We telden vele vlaggen en er werd druk oranje gedragen Wij hopen, dat in een nabije toekomst de Oranje-hoogtijdagen weer opgewekt en vol vreugde gevierd kunnen worden in een wereld, waar vrede heerscht. T aptoe. Hedenavond om half 8 zal onder auspiciën van de Oranjevereeniging het fanfarekorps van het Vaartuigendepot uit Rotterdam op de Groote Markt een Russische taptoe spelen, gevolgd door een koraal. Hierna zal het korps een marsch door de stad maken naar de Polyantha waar hedenavond een concert ge geven wordt. Telegrammen. Door het gemeentebestuur werd het vol gende telegram verzonden: D j£. H. Prinses Juliana, 's-Gravenhage. Namens gemeentebestuur en burgerij van Schiedam moge ik Uwe KoninklijKe Hoog heid en Haar Gemaal eerbiedig geluk- wenschen. VAN HAAREN, Burgemeester van Schiedam. Door de Princevlag, afd. Schiedam, werden de volgende telegrammen verzonden: H. K. H. Prinses Julia"3' Soestdijk. Bestuur en leden van de afdeeling Sc!T~ dam van de Vereeniging „De Princev ag bieden Uwe Koninklijke Hoogheid ter g - tegenheid van Uw verjaardag eer 1 gelukwenschen aan. A. VAN PELT, wnd. voorz. H M- de Koningin, 's-Gravenhage. Bestuur en leden van de afdeeling Schie dam van de VereeniginS cevag bieden Uwe Majesteit ter gelegenheid van den verjaardag van Uw dochter eerbiedige gelukwenschen aan. A. VAN PELT, Wnd. Voorz. E., een 26-jarige schippersknecht, was be vriend met den winkelchef van een kruide nierszaak aan de Hoogstraat te Schiedam en kwam daardoor dikwijls in den winkel. Eenige weken geleden had hij kans gezien de sleutels van zijn vriend te bemachtigen en van de sleutel van den winkeldeur had hij een tweede exemplaar laten maken. Eenige dagen later had hij de ontvreemde sleutels weer ongemerkt op den grond in den winkel gelegd. Vrijdagavond, toen B. weer in den winkel was, zag hij, dat de winkelchef een geldkistje roet een bedrag van ongeveer 160 opborg. Eïi v^lieten daarop samen den winkel en E. kracht den winkelchef, die in Delft woont, naar den trein. Daarna keerde hij op zijn schreden terug en had nu weinig moeite met de valsere sleutel den winkel binnen te ko men en het geldkistje weg te nemen. Bij een zoeking bleek, dat het grootste gedeelte van het geld nog aan boord van het schip verstopt was; het geldkistje had de dader in het water gegooid. - De man werd aangehouden en heeft be kend. Hij zal ter beschikking van de justitie gesteld worden. Roel. 2824S 20 II» Bü of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Hedenmorgen had op de Van Alkemadelaan in Den Haag een défilé van de weermacht plaats voor de dragers van militaire Willemsorde, ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van deze orde. Tijdens het défilé, links staan de Ridders van de M.W.O. opgesteld. MILITAIR GEZAG. Algemeene Bekendmaking No. 7 van den Commandant der Vesting Holland. De res. Luitenant-Generaal, Commandant der Vesting Holland, uitoefenende het Mili tair Gezag binnen de Vesting Holland, brengt onder de aandacht der bevolking de navol gende bepalingen van voormelde wet: I. Artikel 25; Behalve de volgens de Grondwet geoor loofde openbare godsdienstoefeningen wor den, hetzij in de open lucht, hetzij in gebou wen of besloten plaatsen, geene openbare vergaderingen van bijzondere personen of openbare bijeenkomsten en geene optoch ten gehouden, dan met schriftelijke vergun ning van het Militair Gezag. De aanvrage daartoe moet schriftelijk wor den gedaan. Deze bepaling geldt mede ten aanzien van bijeenkomsten om zich in den wapenhandel te oefenen. Aan de vergunningen kunnen voorwaarden worden verbonden. IX. Artikel 26: Vergaderingen en bijeenkomsten waartoe het publiek, hetzij met, hetzij zonder beta ling van geld voorwaardelijk of onvoor waardelijk toegang heeft, worden begrepen onder de openbare vergaderingen en bijeen komsten in het vorige artikel bedoeld. III. Artikel 27: Elke vergadering, bijeenkomst of optocht, als bedoeld in artikel 25, gaat op de door of namens het Militair Gezag gedane vorde ring terstond uiteen. IV. Artikel 44: Hij die artikel 25 overtreedt of bij verga deringen, optochten of bijeenkomsten, in dat artikel bedoeld, de gestelde voorwaarden niet in acht neemt, wordt gestraft met hech tenis van ten hoogste een jaar of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden. V. Artikel 49: Het niet voldoen aan de bevelen van het Militair Gezag, krachtens deze wet of de daarbij bedoelde verordeningen gegeven, wordt, voor zoover daarentegen niet bij het Wetboek van Strafrecht of bij deze wet is voorzien, gestraft met hechtenis van ten hoogste drie maanden. En stelt, gezien de bovengenoemde artike len, voor het gezagsgebied van de Vesting Holland, vast de navolgende Verordening. Artikel 1. De aanvragen om vergunning tot het houden van openbare vergaderingen, openbare bijeenkomsten of optochten, als onder I en 11 van deze bekendmaking be doeld, moeten schriftelijk worden ingediend bij den Burgemeester der Gemeente, waar de openbare vergadering, openbare bijeen komst of optocht zal worden gehouden en zulks uiterlijk acht dagen vóór den dag,, waarop de openbare vergadering, openbare bijeenkomst of optocht zal plaats vinden. Artikel 2. De aanvragen, bedoeld in ar tikel 1 moeten aan de navolgende eischen voldoen: a. de aanvraag moet zijn onderteekend door de(n) persoon (personen), die als lei- der(s) der openbare vergadering, openbare bijeenkomst of optocht zal (zullen) optre den; b. in de aanvragen moeten de te behan delen onderwerpen en de sprekers worden vermeld; c. in de aanvragen tot het houden van op tochten moet de te volgen weg en de verdere regeling van den optocht vermeld zijn, ter wijl de te volgen weg vooraf moet zijn goed gekeurd door het Hoofd der Gemeentepolitie en de verdere regeling van den optocht in overeenstemming moet zijn met het tevoren door de Gemeentepolitie goedgekeurde plan. Artikel 3. Aan de vergunning tot het hou den van een openbare vergadering, openba re bijeenkomsten of optocht, kunnen d»or het Militair Gezag voorwaarden worden ver bonden. Artikel 4. Met de handhaving en met de zorg voor de naleving dezer verordening, als mede met de opsporing van krachtens eenige bepaling van deze verordening strafbare feiten zijn, behalve de in artikel 141 van het Wetboek van Strafvordering genoemde amb tenaren, mede belast het personeel van het V/apen der Koninklijke Marechaussée, alsme de dat van de Politietroepen, van de Rijks- en Gemeentepolitie en voorts de militairen, belast met wacht-, patrouille- en onderzoe kingsdiensten in het gezagsgebied. Artikel 5. Deze verordening treedt in wer king onmiddellijk na hare afkondiging. Lasten en bevelen, dat een ieder zich dien overeenkomstig gedrage en in het bijzonder overeenkomstig de aan eene krachtens deze verordening verleende vergunning verbon den voorwaarden. De eerste hooge bezoekers hebben gisteren de Polyantha bezocht. Het waren dr. H. P. N. Muller, oud-gezant van R^menie en Tsjecho Slowakije en dr. ir. IVl- ,L "mr"e> directeur- generaal van de P.T.T. Zi) werden door den v°orzitter van het Poyantha-comité mr. H. A. R-oelants, rondgeleid, donderdagavond van 8 tot 10 uur zal Harpe Davids op de lunchweide van de Polyantha concerteeren. Gisterenavond heeft OBK een serenade gebracht aanJe_fam. Weber in het Nieuw- sticht ter £et eo£n de 55-jarige echt vereniging f"het echtPBar WeJber De heer Weber is ™stena lid van O.B.K. Vanaf de Seinpost werd naar het Nieuwsticht gemarcheerd. De 1 Nieuw-t lan8s de Hoofdstraat en de Lange Nieuwstraat. De lei. ding was in handen va 1 "directeur den heer Kars. Voor het eeist droeg o.b.k. de scbellenboomen mee, <be zij bij tiaar 4o_ jarig bestaan cadeau had gekregen. Dit was geheel nieuw voor Schied«"n1^ - dan ook zeer de belangstelling' Gisterenmorgen is op de werf Wilton alhiei de 59-jarige dokknecht J. H. J. uit Rotte: - dam tusschen een standpijp en een electrische kraan bekneld geraakt, waardoor hij inwendig zóó zwaar werd gekneusd, dat hij enkele uren later aan de gevolgen is overleden. Bij de door het Centraal Bureau Instituut Pont te 's-Gravenhage gehouden examens slaagde o.a. voor Kantoorstenograaf Frarrsch Mej. C. Stokdijk, leerlinge van het Instiuut Pont. alhier. Gisteravond heeft de K. J. M. V. haar prachtig gezinsprogramma besloten met een kunstzinnige ouderavond. Aanwezig waren, behalve de K. J. M. V.'ers en hun ouders, eenige H.H. Geestelijken, afgevaardigden van de Hanze en W. M. De moderator heeft in een kort woord de ouders toegesproken. Met veel plezier heeft hij het geheele jaar door dit familie-programma willen behande len. Steeds heeft hij een aandachtig gehoor ge vonden. Het hoogtepunt van de avond was de lezing van den eerw. heer H. de Gree ve. In overleg met het bestuur wilde spr. de titel van de lezing wijzigen. „Gezin, ar beid en vermaak" is een te uitgebreid on derwerp. Spr. wilde een hartig woordje over het vermaak zeggen. Ons vermaak is een stuk banaliteit geworden, 't Is een wanho pig onderwerp om er over te spreken. Wij vinden het terug bij kerkvaders en profe ten. Hoe zou het er echter uitzien als de verschillende vereenigingen al de eeuwen door niet hadden geijverd -voor dé ware vreugde, het ware vermaak? Spr. schakelt het onderwerp in, in de vaart van de chris telijke gedachte. Daarvoor is noodig de diagnose van deze tijd te stellen. De na-oor- logsche menschheid wil alle hindernissen voor een sexueele uitleving doen verdwijnen. Spr. somt dan al de kwalen en genotmidde len van de moderne tijd op. De menschheid wil bevrijding van de hoogere zedelijke idealen. Zoo ligt de wereld onder een nar cose, in een bedwelming. Ter oriënteering neemt spr. de heden- daagsche sport onder „de loupe". Sport kan prachtig en goed zijn. Het is hysterie ge worden. Het industrialisme tastte de menschheid aan. De afgeleefde mensch uit de grootstad zocht en zoekt naar een heimelijke opwin ding, etc. om het weer een week te kunnen uithouden. Dan komt de „roes" van een „zesdaagsche" en meer van die „sport-eve- "ementen". Deze verdooving van dat soort vermaak demonstreert een grenzelooze in nerlijke geestelijke ellende, veroorzaakt door de gang van het doemwaardig maat schappelijk bestaan. Een bestrijding van Tm m°et niet geschieden door het schelden er op. WVTtenJT Vorscbijnsei leeren begrij- pen. Politioneele inmenging «r ingrijpen van de staat, hoe noodzakelijk ook, helpen wei nig. De oplossing ligt op sociaal en gods dienstig terrein. Spr. zal over dit laatste iets zeggen, hij zal verduidelijken het stand punt van den persoonlijken katholiek. Wat. heeft God gemaakt? De mensch is een ge lijkenis van God, de ziel is een heerscher over de stof, de mensch is geheiligd in de menschwording van Christus. Het zinnelijk leven maakt van ons een spelend beest. Dé mensch moet beseffen wat hij is, waarvoor hij geschapen is. Ons modern amusement is een zedenver wildering, is een aanslag op Gods werk en een ontbinding van den mensch. De grond slag van het leven is de menschelijke waar digheid, het kindschap Gods. Daarom moe ten wij ernstig leven volgens de oude ideeën van Christus, van Nazareth. De diagnose, die Paulus voor zijn tijd stelde, geldt ook voor 1940. En ook Paulus heeft de wezenlijke vreugde geleeraard. Dan wijdt spr. woorden aan de K. J. M. V., die zoo prachtig op de goede weg is. Maar er zijn te weinig leden. In Rotterdam moesten er 2000 zijn in plaats van 50. Maar met de kleine groep getrouwen kan gewerkt worden. Zij die de waarachtige vreugde niet willen kennen, zullen we links- laten liggen. Wij moesten een zedelijkheids legioen vormen, ook al scheldt de linksche pers nog zoo hard. Wij katholieken zullen een waardig vermaak zoeken. Boycot dus vele bioscopen, het stille strand, sommige boekhandelaren etc. Het Christendom is het instituut van de waarachtige vreugde. Doe alles ter eere Gods, verheug U in den Heer want in de Menschwording is alles geheiligd. De lezing werd omlijst door een stijlvolle uitvoering van onderscheidene composities van Beethoven en Chopin, iets wat geheel lag in de lijn van het betoog van den Zeer- Eerw. Heer De Greeve en door hem ook op hooge prijs werd gesteld. Deze uitvoering geschiedde door den heer A. Oosterholt. De heer H. Rapperda en de heer H. Kamp droe gen resp. „Vadertje" van M. Gijsen en „Moe derschap" van A. van Duinkerken voor. Tijdens de pauze werden de ouders getrac- tee'rd. Op het einde heeft een van de ouders namens de aanwezigen een dankwoord ge bracht. Tijdens de vergadering is er nog gecol lecteerd ten bate van „Santos Geslaagde feestavond van Vak A. Veel geld is er noodig voor de luchtbe scherming. Dit is algemeen bekend. Wat niet zoo bekend is, is de wijze waarop de ver schillende vakleidingen dit geld bijeen brengen. Natuurlijk geschiedt dit in hoofd zaak uit vrijwillige bijdragen door de vak bewoners. Maar dit is meestal niet voldoen de. Vak D uit de Gorzen vond eenige tijd geleden een ander middel om aan het ont brekende bedrag te komen. Zij organiseer de in de R. K. Volksbond een bonte avond met als resultaat een batig saldo van onge veer 600. Dit uitstekende voorbeeld heeft navolging gevonden. Vak A organiseerde gisteravond in Passage theater een bonte feestavond waar aan mee werkten de bekende dames Snip en Snap en hun gezelschap. De zaal was geheel gevuld toen het Vakhoofd, de heer J. König, het welkom toeriep aan de aanwezigen, in het bijzonder aan het hoofd van de luchtbescher. mingsdienst Dr. N. W. van Gelder, aan den waarnemend commissaris van politie, den heer J. Blomsma en aan de luchtbescher mingsfunctionarissen. Spr. deelde mede dat den burgemeester verhinderd was. Dank bracht hij aan de heeren van Gelder en Blomsma voor hun medewerking. Velen denken dat luchtbescherming iets is waar men zich afzijdig van moet houden. De laatste tijd laat echter wel zien dat het noo dig is. Actieve hulp is dringend noodig in vak A, maar ook in alle andere vakken. Kunt U om een of andere reden niet mee werken, steunt dan financieel. Luchtbescher ming is zelfbescherming. U moet ons daar toe in staat stellen. Na de pauze heeft het hoofd van de lucht beschermingsdienst Dr. N. W. van Gelder een kort woord gesproken. U, aldus spr., leest allen de krant en weet van de ern stige omstandigheden die heerschen. Dat is geen reden zich doorloopend ongerust te maken. Zeker is het wel dat wij ons op moeten werken tot een paraatheid van onze burgerij. Wij hebben een goed voorbeeld aan Finland. Een woord van opwekking is hier zeker op zijn plaats. Er zijn vele vrijwilli gers die de oefeningen niet volgen of zel den. Dat is jammer. Als de nood komt zijn zij onvoorbereid. Neemt het besluit van nu af de oefeningen geregeld te vol gen. Er is veel geld noodig. Maar behalve geld is uw aller medewerking en oefening noodig om het materiaal te leeren bedienen. Mocht dan onverhoopt het ernstige komen dan kunnen wij verklaren gedaan te heb ben wat in ons bereik was. Het programma. SCHIEDAM, 30 April. Officieelen oteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.401.50 (niet officieel) Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat in de straten, waar het huisvuilnis als regel des Donderdags wordt opgehaald, dit in deze week des Woensdags zal geschieden met het oog op den „Hemelvaartsdag". Schiedam, 30 April 1940. In de laatste helft der volgende week zal een oefening plaats hebben, bestaande in: 1. In-werking-treding Luchtbescherming (omvattende: bezetting met piketten van commandopost, vakposten, uitkijkpost Noord molen). Opmerking: Aangezien de bezetting van de vakposten met het materieel der ver schillende hulpdiensten, hetgeen in werke lijkheid bij in-werking-treding moet ge schieden, consequenties medebrengt van vorderingen van gebouwen, automobielen tot vervoer, gereedschappen en verbruiks- middelen en van scherfvrij maken van vak posten en geneeskundige posten, zal deze bezetting met materieel ditmaal nog niet geschieden; gevolgd door: 2. Stil alarm (omvattende: bezetting van commandopost, vakposten, geneeskundige posten en verdere uitkijkposten met het vol ledig vast en vrijwillig personeel van alle hulpdiensten, dat moet opkomen in de ploe gen van het tijdstip, waarop het stil alarm gegeven zal worden). 3. Luchtalarm (omvattende janktoon der sirenen, gegeven van uit commandopost en het doen uitgaan van berichten, door vak- hoofden met oordeel samen te stellen, naar commandopost en het uitgeven van berichten en bevelen uit commandopost). Opmerking: Stilleggen van het verkeer en bezetting der loopgraven en ontruiming der scholen zal daarbij niet plaats hebben. 4. Luchtalarm geëindigd (omvattende: den giltoon der sirenen en inrukken der bezet tingen) Krachtdadige medewerking van Dienst hoofden en het vaste personeel der betrok ken Diensten en van al het vrijwillig per soneel wordt dringend verzocht. Laat een ieder de onvermijdelijk aan deze oefening verbonden bezwaren niet tel len. Bezwaren zijn er om overwonnen te wor den. Schiedam, 30 April 1940. De Burgemeester van Schiedam. VAN HAAREN. en de stad zoowel als de industrieën al daar verleenen aan de totstandkoming van deze film hun volle medewerking. Een dergelijke film zou ook van Schiedam ge maakt kunnen worden, waardoor uitgebrei der bekendheid zou kunnen worden gege ven aan de Schiedamsche industrieën, ter wijl daarbij tegelijkertijd getoond wordt de beteekenis van de Nederlandsche fabrika ten, welke hier worden vervaardigd. Over dit voorstel, dat reeds tevoren in een bestuursvergadering behandeld was, werd uitvoerig gediscussieerd. De heer J. Dinkelaar, wethouder van onderwijs en sociale zaken, zeide toe het plan voor te leggen aan het gemeentebe stuur, dat zijns inziens voor een derge- lijken opzet zeker de waardeering zal heb ben, welke hij verdient. De voorzitter deelde tenslotte mede, dat het bestuur deze zaak met den noodigen spoed zal behandelen, opdat voor dit plan de vereischte middelen bijeengebracht kun nen worden. Daarna werd de nieuwe ledenwerfcam pagne besproken. Het jaarverslag, waarin opgenomen en kele mededeelingen omtrent den stand der financiën, werd goedgekeurd. Juffrouw Snip en Snap en hun ensemble brachten de cabaretrevue „Prikkeldraad" van den auteur Jacques van Tol. In vlot tempo volgden de sketekes, liedjes enz. elkaar op. Het succes was bij voor baat verzekerd. De naam van deze artisten bracht het publiek reeds aan het applaudi- seeren. Jean du Béla, de zanger, zong ver schillende aria's uit opera's, deelen uit ope rettes en Napolitaansche liederen. Een uit stekende stem heeft deze zanger. Het is echter goed te merken, dat hij gewend is voor de microfoon te zingen. Erg ver draagt zijn geluid niet. Hilde Alexander is een lieftallige ver schijning die in tal van sketches op goede wijze meewerkte. Gerard Walden is behalve artist een uitstekend athleet en tapdancer. De personen waar echter alles om draait zijn Willy Walden en Piet Muyselaar. Tal van sketches brachten zij als, bij de politierech ter, mijnheer Spruit, de kat is dood enz. Zij deden het °P de goede manier, de volle zaal heeft gedaverd van den lach. Ook zongen zij hun bekendste liedjes als „Holderdebol der, wij hebben een koe op zolder" en niet te vergeten „blonde Mientje". Met enthou siasme zong het publiek de overbekende refreintjes mee: Het beste was het tweetal wel op dreef als juffrouw Snip en juffrouw Snap bij hun bezoek aan de opera Carmen. Hier kregen de dames zelfs mot met den stier die een wilde achtervolging begon. Eerst over het tooneel, later door de zaal en daarna zelfs op straat. Aardig was het dat de achtervolging op straat op het filmdoek te zien was. Ook hun creatie van Prof. Bou dewijn met zijn sprekende pop oogstte veel applaus. Dat het gebodene ingeslagen heeft bij het publiek werd wel bewezen door het feit dat toen de voorstelling afgeloopen was niemand van het publiek aanstalten maakte de zaal te verlaten. Algemeene ledenvergadering. De afdeeling Schiedam van de Vereeni ging „Nederlandsch Fabrikaat", heeft gis teravond in Corner House haar eerste jaar- lijksche algemeene ledenvergadering gehou den, welke onder leiding stond van den voorzitter, den heer C. L. Verpoorte. Na een korte openingsrede en de behande ling van de notulen en enkele mededee lingen, kwam het belangrijkste punt der agenda in behandeling, het voorstel tot het doen vervaardigen \ten een film: „Hoe Schiedam werkt en leeft". Op dit voorstel werd een toelichting gegeven door den heer H. Poolman, leider van den propaganda dienst van „Nederlandsch Fabrikaat", die uiteenzette hoe in de kringen van de ver eeniging het plan geboren is van het ma ken van z'.g. stedelijke films, want niet al leen van Schiedam wordt zoo'n film opge nomen. In Amsterdam is men ermede be gonnen. De belangstelling voor de documen taire films, welke een beeld geven van een enkele industrie of een tak van in dustrie, achtte men niet algemeen genoeg en bovendien zijn dergelijke films vaak te eenzijdig. Een groep van Industrieën te zamen, gevat in het kader van de plaats van vestiging, in de karakteristieke entou rage dus van de betreffende stad, achtte men een dankbaarder object en effectrijker voor de propaganda van Nederlandsch fa brikaat. Zoo wordt thans gewerkt in Amsterdam De fgd. C. v. P. te Schiedam maakt be langhebbenden er op attent, dat winkels op den dag, voorafgaande aan den Hemelvaarts dag tot 10 uur nam. geopend mogen zijn, on der voorwaarde, dat op Hemelvaartsdag voor dien winkel de regeling wordt toegepast, zoo als deze voor den Zondag is vastgesteld. Maakt men op Woensdag 1 Mei a.s. geen ge bruik van de latere winkelsluiting, dan kan men 'op Hemelvaartsdag den winkel als op een gewonen werkdag tot des avonds 8 uur geopend houden. Op den len Pinksterdag geldt de gewone Zondagsregeling. Op den 2en Pinksterdag mo gen de winkels voor het publiek geopend zijn zooals op een gewonen werkdag. Kappers- en barbiersondernemingen be hoeven op de Dinsdag 30 April' en 14 Mei a.s. de middagsluiting niet toe te passen. Voor de dagen Woensdag t.m. Vrijdag vóór Pinksteren is het sluitingsuur voor alle win kels bepaald op 10 uur nam. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte voor het volgende, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Als regelmatig reizigster met een der R. E. T.-bussen vanaf Halte W. Frankenlandsche- straat naar Tramhalte te Schiedam, wilde ik ook hedenmorgen van deze bus gebruik maken. Wie schets echter mijn verbazing, toen ik met een bedrag 1 wilde betalen, van de betreffende chauffeur, tot antwoord kreeg dat met gepast geld betaald moest worden, en hoewel ik betoogde dat ik geen klein geld in mijn bezit had, werd ik door hem verplicht de bus te verlaten, waardoor ik door medewer king van het R.E.T.-personeel (of moet dit tegenwerking genoemd worden) automatisch cliënt werd van een der particuliere bussen op dit traject, waarvan de chauffeur wel zoo hoffelijk was het kapitaal van 1 te wisselen. Ik meen goed te doen, dit feit aan de ver getelheid te ontrukken en onder de aandacht van de betreffende autoriteiten te brengen, reden waarom ik zoo vrij ben geweest eenige plaatsruimte van U te verlangen. OBSERVER. Noot der redactie. Als regelmatig pas sagier van de R. E. T. zal de geachte In zendster toch wel eens de bordjes ln de trams en bussen van de R. E. T. gelezen hebben waarop verzocht wordt met gepast geld te betalen. Meestal is het personeel niet zoo ongeschikt om geen geld te wis selen. Er kunnen echter omstandigheden geweest zijn waardoor dit niet mogelijk was. GEBOREN: Jan, z. van J. K. F. v. d. Hoek en J. Th. Dutour Geerling, B. K. Laan 255 Elly, d. van J. de Ligt en H. A. Zabel, L. Costerstraat 16. Herman J., z. van J. L. Bosch en M. C. J. v. d. Berg, B. K.laan 178 Gerrit G., zoon van N. C. Peek en J. van Beers, B. K.laan 255 Frans, zoon van F. Hommel en W. Kok, Fabristraat 57 Yvonne M. T., dochter van W. M. Barendse en H. J. Jans, Boerhavelaan 1 Wilhelmina H., doch ter van K. Smit en H. W. Postema, F. van Bourgondiëstraat 8 Pieter L„ zoon van L. Torenvliet en A. Westerhoff, J. Steenstr. 5 Aartje, dochter van T. A. Markesteijn en A. Schouten, Boerhavelaan 1 Gerrit M., zoon van M. Voets en J. Groenhuijzen, Sta tionsstraat 42 Een als levenl. aangegeven kind van J. M. Meulstee en A. Batz, Nas- saulaan 75 Een als levenl. aangegeven kind van A. P. Roovers en E. van Diest, Huysmans- straat 21. OVERLEDEN: J. Nels 66 jaar, echtg. van P- Moerman, Willemshofje 12 J. v. d. Hidde, 47 jaar, echtg. van K. A. Brand, S. Stevinstraat 18 M. J. C. Gude, 76 jaar, Sin gel 94 J. Klarenbeek, 42 jaar, echtg. van B. B. Scholte, Dr. Noletstraat 1. Het bloemencomité Noordivijk lieeft hedenmorgen t. g. v. den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana bloemen laten aanbieden aan het Huis ten Bosch voor de jarige prinses. H. M. de Koningin en de kleine prinsesjes. Mevr. v. d. Mortel echtgenoote van den burgemeester van Noordwijk overhandigt de bloemen aan de jeugdige afgevaardigden van de badplaats, die de geurige gave zullen aanbieden. AANBESTEDING. Gisteren is ten huize van den architect J. Snijders te Vlaardinger-Ambacht aanbesteed het bouwen van een bollenschuur voor re kening van den heer L. Olsthoorn. Ingeschreven was door de firma Bontebal voor 1884, L. Koning 1875; v. d. Ende 1850 allen te Schipluiden en door A. Bou- wens voor 1772, J. Vlugman 1680, G. Ro- mijn, 1488 allen alhier. De gunning is nog aangehouden. Hedenmiddag om twaalf uur is de vlag geheschen op het ventilatie gebouw aan de Parkkade ten teeken, dat dit betonnen bouwwerk zijn hoogste punt had bereikt. Tevens werd vandaag begonnen met de afzinking van het gisteren te bestemder plaatse gevaren derde tunnelstuk. De kantonrechter te Rotterdam heeft A. D. K., wonende te Rotterdam en volgens zijn opgave huisknecht bij de „Deutsche Verein" alhier, wegens het aanplakken en bü zich hebben in verboden tijd van biljetten met opschrift: „Waar Joden regeeren, heerscht welvaart. Hoe meer Joden, hoe minder cor ruptie" veroordeeld tot geldboeten van 25 en i 10, subs. 10 en 4 dagen hechtenis.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1