LAATSTE BERICHTEN r r\r\ 'T NIEUWE STEDELIJKE MUSEUM VAN SCHIEDAM DE OFFICIEELE ROTTERDAM Burgerlijke Stand De heropening van den weg door Birma 484ste Staatsloterij 8 PAG. 5 HET NIEUWE DAGBLAD VAN MAANDAG 7 OCTOBER PAG. 5 Speelgoed-actie van de V.V.H. NIEUWE REGELING INZAKE DE ARBEIDSBEMIDDELING Rijksarbeidsbureau opgericht SIPW In het St. Jacobsgasthuis aan de Hoogstraat De opening Gouden kloosterfeest pater W. v. d. Boezem O.F.M. Er zou te Washington, Moskou en Tokio officieel mededeeling van worden gedaan Twee Engelsche duikbooten tot zinken gebracht De Duifsche opperbevelhebber in ons land Bommen op Stavoren Een doode op Texel Het postverkeer met het neutrale buitenland De zomerpostzegels niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiNiiiHiiiiiiHiiiiiiimiiiiniiimuiiiiiiiHiiiHuiiiiinuuHiHiittiiiiiiHiiiiiii» De Vrouwelijke Vrijwillige Hulp alhier heeft een speelgoed-actie op touw ge- zet en zij hoopt, dat zoowel ouders als kinderen in het geheele land er hun medewerking aan zullen verleenen. Alles is welkom, ook kinderboeken, leg- platen, gezelschapsspelen, enz. Vanzelfsprekend wordt het liefst speelgoed in ontvangst genomen, dat niet kapot is. Indien het echter niet heelemaal in orde is, zal het op clubs der V.V.H. worden gerepareerd en, zoo noodig, zal de medewerking van pad- vinders en van vaders en groote jon- gens worden gevraagd. Het speelgoed kan worden gezonden naar de V.V.H. p.a. het Museum voor Ouders en Opvoeders, 's-Gravendijkwal 26, Rotterdam, waar het later ook aan de kinderen zal worden uitgereikt, althans aan die op den Rechter Maas- oever. Op den Linker Maasoever zal dit in het Zuider Volkshuis geschieden. De Vrouwelijke vrijwilligers organi- f saties in verschillende andere plaatsen zijn bereid het speelgoed aldaar in ont- 1 vangst te nemen. Voor zoover in deze f plaatsen Rotterdamsche gezinnen zijn 1 ondergebracht, zal het speelgoed eerst aan deze kinderen worden uitgereikt. De rest wordt naar Rotterdam gezonden. 1 Aanvragen om speelgoed kunnen wor- den gericht aan de Vrouwelijke Vrij- I willige Hulp, Calandstraat 58, Rotter dam. Alleen schriftelijke aanvragen met opgave van leeftijd, jongen of meisje, stamkaartnummer en oud en nieuw adres, komen in aanmerking. Men ont vangt dan, zoo spoedig mogelijk, een op roep om het speelgoed te komen halen. Het is namelijk de bedoeling hiermee niet tot St. Nicolaas te wachten. Zoo- als vanzelf spreekt komen alleen de ge- troffen gezinnen in aanmerking en alleen zij, die nog niets hebben ge- kregen. IllllltlllllIlllllllllllllll"„Hl.!"!""»""1""'"""""IIHIIIIIIIIIIII DE R.E.T. De tram heeft in' September vervoerd 5,598,987 passagiers tegen 5,931,550 passagiers, in de overeenkomstige maand van het vorige jaar, d.i. 332,563 passagiers minder. De opbrengst is geweest 425,498.30 tegen f 446,314.37, d.i. 20,816.07 minder. Van 1 Januari tot en met 30 September zijn vervoerd 53,577,073 reizigers (v.j. 55,233,773). De opbrengst was 4,046,769.1814 (v.j. 4,134,068.89). In totaal zijn dus in de afge- loopen 9 maanden 1,656,700 passagiers minder vervoerd dan in den overeenkomstigen ter mijn van het vorige jaar. De opbrengst is in totaal 87,299.7014 achter gebleven bij ver leden jaar. DIEFSTALLEN TE ROTTERDAM Ten nadeele van C. P ^et Puin in de Vijverhofstraat alhier een partijtje geel koper van 100 kg gestolen- Van de fiets van 'U/eh^ercMnCatS' straat is, toen deze Teilinger- Straat stond, een gestolen, waarm de distributibescheiden TWEE JONGENS UIT EEN TWEEDE ÉTAGE GEVALLEN Tn het elders in dit blad opgenomen bericht betreffende het ongeluk aan het Koningin gmmaplein alhier staat een onjuistheid. De om het leven gekomen knaap is veertien jaar en woonde aan bovengenoemd plein. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN Gisteravond is de 82-jarige W Krul, ge woond hebbend aan de Voorde, door de duis ternis misleid, m het water van de Lange Geer alhier, geraakt en verdronken. Van morgen is het lijk opgehaald. ROTTERDAMSCH PHILHARMONISCH ORKEST Naar men ons mededeelt hebben voor het seizoen 19401941 eenige wijzigingen in de samenstelling van het orkest plaats gevonden. Als eerste concertmeester is benoemd de heer Salvatore Tomasso, terwijl Fr. Broeck- hoven aanvoerder der tweede violen is gewor den. Voorts zijn in de blazersgroep eenige nieuwe krachten gekomen: de heer Klaas de Rook is als solo-klarinettist aangesteld en verder zijn de plaatsen van eerste hoornist, eerste en tweede trombone en pauken op nieuw bezet. MET DE FIETS GEVALLEN. Zaterdagmiddag is de 18-jarige plaatwer ker A. in_'t Veld, wonende te Vlaardingen, met zijn rijwiel op het Oostplein alhier tegen een trottoirband gereden. De man kwam te vallen en liep een hersenschudding op. Hij werd door den G.G.D. naar het ziekenhuis Bergweg gebracht en daar ter verpleging opgenomen. Aangiften van 5 October. BEVALLEN R. E. M. Loos—Verschuren d.M. Barendregtv. Herk, d. C. J. Zoetemande Neef z. T. Laats—Hoek 2 z A M v. Loon—Mom z. M. G. Hofvander—Utberg d.; M. S. de Zeeuw- Berghout d.A. ^uuj^erT75^f^E,00t d. H. Weeber —de Keijzer d. L- ae Wit—Schouten z.H. A. Slootjes—Elshof z.E. v. il Plaat—v. Hilgenburg d. A. Kornêr Fenijn z. C. E. v. Bij ster veld—v. Dolderen z.J- w. v. BokkumBurgmans d. OVERLEDEN C. den Braber, wedr. v. M. v Eijk, 50 y, D Hagendijk, zoon, 3d.; H. Hagendijk. ZS°P'. M k 7- Vk d' Purght, man v. M. J. Adam. 83 Iw C- .de Vries. dochter, 2 p. moed. vrouw v. A. Slobbe, 77 J. K. Hoog- In het gisteren verschenen Verordeningen blad no. 30 is gepubliceerd een besluit van den secretaris-generaal van het departement an sociale zaken betreffende arbeids bemiddeling. Het besluit luidt als volgt: Artikel 1. (1) Het orgaan der openbare arbeidsbemiddeling is het rijksarbeidsbureau. (2) Het rijksarbeidsbureau is een afdeeling van het departement van sociale zaken en staat onder leiding van een directeur- generaal. (3) De tot nu toe geldende rechten en ver plichtingen van den Rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling gaan over op bet rijksarbeidsbureau (4) Bij het rijksarbeidsbureau berust ook de zorg voor de openbare voorlichting bij beroepskeuze en de bemiddeling voor het verkrijgen van een gelegenheid om vak kennis op te doen. Artikel 2. De artikelen 3, 9 tot en met 33, 35 tot en met 42 en 58, lid 1 sub 1, der Arbeidsbemiddelingswet 1930 (Staatsblad no. 433) worden ingetrokken. Artikel 3. (1) Het rijksarbeidsbureau be staat uit een hoofdbureau en gewestelijke arbeidsbureaux. (2) De secretaris-generaal van het depar tement van sociale zaken bepaalt het aantal Huizen in de Beilamysiraat te Rotterdam, welke bij den Engelschen aanval uit de lucht op Zaterdagavond j.l. zijn gehavend. (Foto N. R. C.) Onder groote belangstelling heeft Zaterdag middag de opening plaats gehad van hel Stedelijk Museum te Schiedam in haar nieuwe tehuis, het voormalige St. Jacobs-gasthuis aan de Hoogstraat. In de kapel van het huis vereenigden zich tegen drie uur tal van genoodigden onder wie burgemeester Van Haaren, de gemeente secretaris mr. N. j. Post, P. de Bruin, lid van Ged. Staten, J. v. d. Linden v. d. Heuvel, voorzitter van de Kamer van Koophandel, inr. Jac. Witkampf, secretaris van die kamer, wethouder v Velzen, dr. D. Hannema, direc teur van het museum Boymans, J. Helbers, directeur van het Stedelijk Museum te Gouda, raadsleden en vertegenwoordigers van ver- eenigingen te Schiedam en de leden van de commissie voor het stedelijk Museum. Wethouder J. Dinkelaar deelde mede, dat de vertegenwoordigers Van hgt departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen een half uur later zouden komen. Vooraf zou den ir. Alexander en de heer c. H. Schwa- germann een technische uiteenzetting geven. In den loop. hiervan arriveerden de wnd secretaris-generaal van het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. H. J. Reinink, vergezeld door den chef van de afdeeling kunsten en wetenschappen, mr j K. v. d. Haagen en de regeeringscommissaris voor de werkverruiming, de heer M. de Vries, die het departement van sociale zaken ver tegenwoordigde. Ir. C. E. Alexander vertelde over de ver bouwing van het oude gebouw. Spr. noemde het een gelukkige gedachte dat het gebouw door de Appelmarkt verbonden is met de havens. Dit is een soort eerherstel geworden. Het gebouw is gerestaureerd door jeugdige werkloozen. In Dec. 1937 werd met loo jon gens begonnen. In het voorjaar van 1940 kon het gebouw worden overgegeven aan den conservator, die met het opstellen van de verzameling kon beginnen. De conservator, de heer c. h. Schwagermann, heeft vervol gens over de inrichting van het museum ver teld. Ih donkere tijden, aldus spr., heeft de mensch behoefte aafn geestelijk licht. In een museum kan eik mensch het zijne deelachtig worden. Het mag geen ideaal heeten, een oude mannen- en museum, vrouwenhuis Alexander te verbouwen tot is uitstekend geslaagd. Wat hier be een enorme verbete ring. Getracht is ahes zoo op te stellen, dat het het beste tot zij echt komt en elkaar niet stoort Laten wij beseffen t een levendig bezit een Bausei*rwis. Tot sloMKwtte sp*- allen die hebben mee. gewerkt a^n hetgeen tot stand is gebracht. De voorzitter van de commissie voor het Stedelijk Museum wethouder J. Dinkelaar, sprak als inleiding van het officieele ge deelte der plechtigheid woorden van wel- dank tot de eeregasten uit Den Haag. Dank bracht spr. ook den burgemeester. rf ,opentng zou verrichten. 5 October 1940, aldus spr., is voor onze stad. en voor het museum in het bijzonder, een be langrijke dag. Een lang gekoesterde wensch gaat in vervulling. Het museum heeft een eigen huis, dank zij den steun van sociale zaken, onderwijs, kunsten en wetenschappen, B. en W. en den gemeenteraad. Woorden van dank richtte spr. tot 'r. Alexander en den heer C. H. Schwagermann, tot den opzichter en de voorlieden en tot -de jeugdige werk lozen. Zij hebben iets tot stand gebracht waarvan velen nog jaren zullen genieten, j r^fna nam de burgemeester het woord om u 'CIe<j'.e opening te verrichten. Hij sloot h.„j„ r' J de dankwoorden door den wet- kan men ■r°(.ken- Als men het Museum ziet woonTzïïX O»' 4" zal een lichtpunt zijn in qeze donkere daeen Het is een toonbeeld van Wat samenwerking vermag. Het museum zal in b w £er* datgene, waarin onze vooralen^uitblonken Wij zullen er onzen geest kunnen vernMken Een bijzonder woord van dank richtte Snr tot wethouder Dinkelaar. Zijn streven is het geweest onze stad dit kostbaar bezit te ver schaffen. Moge de openstelling plaats vinden onder den wensch dat dit gebouw een kunst tempel wordt dat de Schiedammers en de vreemdelingen steeds tot zich zal trekken. Hierna verklaarde spr. het museum voor ge- qpendDe genoodigden bezichtigden hierna lr> groepen het museum. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedurende de in het tijdvak van 28 Sep tember tot en met 4 October 1940 gevonden voorwerpen, zijn op werkdagen tusschen 1 en 2 uur aan het Hoofdbureau van Politie alhier terug te bekomen: diverse sleutels, ceintuurs, bandschoenen, penning C.W. 12, bruine portem. met inhoud, witte gymschoen, wandelsportmedaille, rol papier, cognosse ment en dubbele kwitantie, pasfoto, boekje Ned. R.K. Metaalbewerkersbond, rozenkrans, 2 zakdoeken en 2 pasfoto's, zwarte gym schoen, portem. inh. rijw.bel.merk, bewijs van Nederlanderschap t.n.v. W. C. Coert, bruin lederen riempje, kinderportem., 2 spie geltjes, zakdoek, poederdoosje en een kam metje; haarstrik met speld, bruin lederen heerenhandschoen, jongenspet, bril, dames- portem. met inh., polikliniekkaarten, mond harmonica, koperen gewicht, lederen schou derplaat voor houtdragers, hoofdstel, geldstuk. Bij vinders: armband, W. Schuurman. Wattstraat 60, rijw.bel.merk, C. Bijlo. \£porn- schestraat 30a; portem. inh. vreemd geld. P. Ham, Hoofdstraat 17a; gulden, Dr. Vermaas, Lange Kerkstraat 66; portefeuille inh. een ventvergunning t.n.v. Gutte, J. Klaabeek, Rotterdamschedijk 201; vulpen, L. Penning, Nieuwe Maasstraat 57a; blauwe kindermuts, M. van Es, Singel 114; R.K. kerkboekje, J. Kostense, Lekstraat 49a; grijs jongensjasje, de Jonge, Noordvestlaan 16; alpinomuts, J. van Vliet, P.K.O.laan 128b; fotoalbum, A. de Vries, Maasdamschestraat 6b; ring met sleu tels, A Reedijk, IJsselmondschestraat 7; kindermuts, C. de Re'gt, Noordvestlaan 18/9; vulpotlood, J. de Ligt, P. Potterstraat 42a; kinderbril, C. Verspaek, Copernicusplein lb; kinderarmband, W. J. K. Geveke, Korte Dam 9; huissleutel, M. Wuister, Boterstraat 65a; ceintuur van damesmantel, L. v. d. Touw, Voltastraat 21a; grijze ceintuur, J. Blom, IJsselmondeschestraat 35b; verm. oud zilve ren armband, C. J. de Koning, 1ste Tuin- singel 20; 3 plakzegels, C. Hogenboom, IJssel mondschestraat 38; damesportem. met inhoud, F. van Trier, Warande 182a; schroeven draaier, J. Queenfort, Houtstraat 13; portem. met inhoud, J. Ossenfort, Houtstraat 13; bruine portem. met inh., C. Kievit, Huijs- mansstraat 26; ceintuur, N. Thijssen, Anth. Muijsstraat 15a; brilétui, A. Verhoekx, Ru benslaan 10; paar glacé dameshandschoenen, A. van Leeuwen, Roozbeek 19; ring met sleu tels, J. ter Louw, Vlaardingerdijk 339a; paar kinderhandschoenen, K. van Rhijn, Fr. Ha- verschmidtlaan 27; zwart hondje, Vermeulen, Raam 14; notitieboekje met 2 pasfoto's, J. Leenderts, Galileistraat 1. Indien een gevonden voorwerp door den eigenaar is afgehaald bij een vinder, wordt hiervan mededeeling verzocht aan het Hoofd bureau van politie alhier. Tel. 68070 en 68036. DOODELIJK ONGEVAL. Zaterdag heeft op de scheepswerf Wilton Feijenoord een ongeval plaats gehad met doo- delijiken afloop. Bij het vervoer van een fun- dage van 4J4 ton, met een hijschkraan, ge plaatst op een bok, kantelde de hijschkraan en raakte de kraanmachinist A. A, P., wonende Huysmansstraat 83 alhier, daaronder en werd Vrijwel onmiddellijk gedood. GEVOLGEN VAN DE DUISTERNIS. kj- den afgeloopen nacht is een stoker van de Vereemgde Glasfabrieken, H. V„ wonende alhier, van een steenen trap gevallen doordat kjJ. tengevolge van de duisternis misstapte. Hij bekwam een gêkneusde rib en een ge kneusde linkerpols en is op last van dokter de Le^UiW per politieauto naar zijn woning ver voerd. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: 3 Oct. C. M. Moerman jaar, Nassaulaan 75. 21 „HET VOORNTJE" Zondag hield bovengenoemde vereeniging een zeer geslaagd concours in de Nieuwe haven. De vangst was matig. De prijzen werden be haald als volgt1. F. Doesburg; 2. E. H. Schlar- mann; 3. M. Veldt; 4. A. J. van Alphen; 5. M. Schwagermart 6. B. Duschennen; 7. P. Elshout; 8. P. van Heiten; 9. P. Lens. Oe le controleursprijs werd behaald door F. Kaebisch, 2e A. Kooiman. Het geheel stond onder leiding van den hoofdcontroleur. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) gewestelijke arbeidsbureaux en stelt het ge bied vast, waarover zij zich uitstrekken. Artikel 4. (1) De secretaris-generaal van het departement van sociale zaken benoemt, schorst en ontslaat de ambtenaren van het rij ksa rb eidsbureau. (2) Hij kan deze bevoegdheid overdragen aan den directeur-generaal van het rijks arbeidsbureau. Artikel 5. Bij elk gewestelijk arbeids bureau wordt een afdeeling voor voor lichting bij beroepskeuze ingesteld. De directeur-generaal van het rijksarbeids bureau bepaalt den datum van instelling. Artikel 6. 1. Het is verboden, zonder ver gunning van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken arbeids bemiddeling zonder winstoogmerk uit te oefenen. Aan de vergunning kunnen voor waarden worden verbonden. 2. De secretaris-generaal van het departe ment van sociale zaken kan, onverminderd de bepalingen van artikel 55, lid 1, der Arbeidsbemiddelingswet 1930, een verleende vergunning tot uitoefening van arbeids bemiddeling met winstoogmerk intrekken. In dit geval wordt den houder der vergunning een door den secretaris-generaal te bepalen schadevergoeding uitgekeerd. (3). Hij die zonder vergunning arbeidsbe middeling zonder winstoogmerk uitoefent, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Met gelijke straffen wordt degene gestraft, die als lid van het bestuur van een naamlooze vennootschap, van een rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging of van een stichting er aan medewerkt of toelaat, dat de naamlooze vennootschap, de vereeniging of de stichting zonder toestem ming arbeidsbemiddeling zonder winstoog merk uitoefent. De artikelen 59, 60 en 61 van de Arbeids bemiddelingswet 1930 zijn van toepassing. (4). De in lid 3 strafbaar gestelde feiten worden beschouwd als overtredingen. Artikel 7. (1) De thans bestaande organen der openbare arbeidsbemiddeling blijven hun functie uitoefenen overeenkomstig de tot nu toe geldende regelingen, totdat de in artikel 3 bedoelde bureaux zijn ingericht. Tot dat tijd stip gedragen de organen zich naar de voor schriften van den directeur-generaal van het rijksarbeidsbureau. De directeur-generaal van het rijksarbeidsbureau bepaalt, wanneer de werkzaamheid van deze organen eindigt. (2) De benoeming van directeuren van ar beidsbeurzen behoeft de goedkeuring van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken. (3) Zoolang een afdeeling, als bedoeld in artikel 5, niet is ingesteld, kan het gewestelijk arbeidsbureau gebruik maken van in - het ge west bestaande gemeentelijke of andere ge schikte bureaux voor voorlichting bij beroeps keuze. Artikel 8. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. Op eenvoudige wijze heeft de weleerw. pater Wilhadus van den Boezem, O. F. M. in het klooster der paters Franciscanen aan den Haagweg te Leiden zijn gouden kloosterjubi leum herdacht. De jubilaris droeg des morgens te 9 uur in de parochiekerk van den H. Leonardus een plechtige Hoogmis van dankbaarheid op aan het feestelijk versierde hoogaltaar. De cele brant werd daarbij geassisteerd door twee van zijn ordebroeders. Het feest werd verder in den intiemen kring van het klooster op bescheiden wijze herdacht. VEERTIGJARIG PRIESTERFEEST RECTOR H. VAN RUTH In de Gezellenvereeniging te Nijmegen is op officieele wijze herdacht het 40-jarig pries terfeest van den Z.E. pater H. van Ruth, S.J., praeses der Gezellenvereeniging. 's Morgens werd door den jubilaris een H Mis van dankbaarheid opgedragen in de St. Canisiuskerk, waarbij honderden gezellen met hoofdbestuurderen en andere bestuurs leden aanwezig waren. Het mannenkoor, ver sterkt met een knapenkoor der Broederscho len, zong een feestmis. 's-Avonds werd een feestbijeenkomst gehouden. United Press meldt uit Londen: Naar uit betrouwbare bron vernomen wordt, zullen de ambassadeurs van Engeland in de Vereenigde Staten, Japan en de Sow- jet-Unie de regeering. waarbij zij geaccredi teerd zijn, nog voor Dinsdag mededeelen, dat Engeland het plan heeft den weg door Birma op 17 October weer voor het verkeer open te stellen. Deze mededeeling is slechts een for maliteit, doch men hecht beteekenis aan het feit dat Sir Stafford Crips, ook de Sowjet- regeering van het besluit van Engeland op de hoogte zal stellen, hoewel de sluiting van den weg destijds niet officieel aan Moskou is medegedeeld. Dit verzuim is toen in ver schillende Londensche Kringen gecritiseerd. Men wijst ei op dat Rusland oijzonder voor China geïnteresseerd is. tn deze inlichting aan Moskou ziet men niet slecnts een soort beleefdheid, maar ook een nn vv-'i-.-ing, dat Engeland er naar streeft de betrekkingen tusschen de beide staten te verneteren. De reden daartoe en tot de gelijktijdige pogin gen der Vereenigde Staten met Moskou in contact te komen, ziet men in het opdringen van de Japanners in Indo-China en in de onderteekening van het drie-mogend'neden- pact te Eenijn. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken, aldus het D.N.B. uit Tokio, heeft naar aanleiding van het bericht, dat de Japansche regeering vertoogen tot de Britsche regeering zou richten in verband met de openstelling van den weg door Birma, dat in dezen nog geen besiu't genomen is In verband met uiteenzettingen van Knox, den Amerikaanschen minister van marine, schrijft de Kokoemin Sjimboen; Het Japansche leger is reeds Fransch-Indo- China binnengetrokken en zal, ingeval de weg door Birma naar Tsjoengking weer wordt opengesteld, dientengevolge in staat zijn om zonder groote moeiliikneden te rea- geeren zooals de omstandigheden zulks ver- eischen. In dit verband wijst het blad erop, dat prins Konoje duidelijk genoeg verklaard heeft, dat de Vereenigde Staten de verant woording zouden dragen indien er een ern stig conflict in den Stillen Oceaan tusschen Japan en de Vereenigde Staten zou ontstaan Het hoofdkwartier van de Italiaansche weermacht maakt bekend; Twee vijandelijke duikbooten zijn tot zinken gebracht: een door een van onze duikbooten, de tweede door een van onze motortorpedo- booten. In Noord-Afrika heeft een krachtige for matie vliegtuigen de vijandelijke stellingen van Marsa Matroeh fel met bommen bestookt en belangrijke resultaten bereikt. Bij de vlucht terug werd een vijandelijk vliegtuig waar schijnlijk neergeschoten Al onze toestellen zijn op hun bases teruggekeerd In de Roode zee hebben onze vliegerforma ties militaire doelen op het eiland Perim gebombardeerd Vijandelijke vliegtuigen heb ben Alscia en Assab met bommen aangevallen Lichte materieele schade, geen slachtoffers. Het A.N.P. meldt: De opperbevelhebber van het Duitsche leger, generaal-veldmaarschalk Von Brau- chitsch, vertoefde Zaterdagmiddag in Den Haag. De generaal-veldmaarschalk bracht een bezoek aan den rijkscommissaris rijksminister Seys-Inquart, waarbij eerbetoon werd ge bracht door een eere-compagnie met een muziekcorps. Vervolgens bracht hij een bezoek aan den Duitschen militairen bevelhebber in ons land, generaal der luchtmacht Fr. Chris tiansen. In den iaten namiddag vertrok de generaal- veldmaarschalk naar Utrecht, vanwaar hij des avonds afreisde. N.V. HACO Prijs van 25000.No. 1000.- 400.— »t 200. 100.— 42ste HACO-TREKKING REGENTESSEPLEIN 19 - DEN HAAG 5e KLASSE. 1e LIJST TREKKING VAN MAANDAG 7 OCTOBER 1940 HOOGE PREMIËN 14504 3976 11450 453 2024 2271 4914 5786 10741 1045 3936 5408 1830 3121 3622 4309 6630 7013 7701 15627 19320 PREMIËN VAN f 70.- 9191 1 566 705 863 954 975 1439 1591 1633 1835 1906 1981 2501 2753 2777 3045 3088 3137 3680 3685 3719 3773 3941 4172 6368 6589 6654 6684 6730 7161 8238 8346 8421 8513 8536 8843 10201 10259 10283 10742 10991 11041 12015 12124 12224 12498 12549 12735 13782 14116 14168 14220 14639 14728 15201 15211 15246 15250 15311 15407 15869 15906 16001 16285 16312 16887 17477 17514 17575 17609 17687 17815 18576 18880 18957 19183 19190 19214 20244 20276 20307 20434 20458 20539 2102 3392 5035 7482 9080 1073 2119 3402 5369 7501 9214 1254 2148 3410 5487 7853 9535 1426 2495 3664 5734 8040 9752 10068 10081 1308 2415 3551 5669 7947 1393 2442 3554 5720 7986 11232 11336 11417 11547 11590 11645 12909 13007 13111 13357 13365 13779 14813 14955 15030 15052 15077 15102 15410 15434 15500 15514 15765 15796 17062 17065 17131 17206 17242 17370 17846 18030 18062 18200 18328 18335 19673 19736 19808 19851 19978 20209 20546 20631 20660 20794 20854 20924 GEEN PREMIËN 160 219 393 420 459 554 664 672 746 759 788 887 957 1014 1041 1076 1176 1184 1302 1305 1434 1486 1553 1613 1872 1925 1960 1962 2008 2037 2043 2111 2306 2323 2441 2579 2616 2661 2672 2690 2989 3005 3049 3112 3115 3136 3148 3164 3350 3385 3400 3412 3417 3456 3502 3514 3714 3735 3736 3834 3843 3874 3977 3980 4202 4234 4281 4341 4448 4510 4524 4528 4715 4737 4744 4773 4833 4842 4856 4862 5026 5065 5075 5113 5153 5178 5190 5280 5410 5437 5444 5493 5636 5742 5764 5828 6118 6129 6219 6312 6316 6324 6352 6360 6442 6500 6650 6701 6830 6837 6877 6984 7142 7203 7267 7307 7336 7355 7356 7366 7700 7731 7768 7822 7830 7857 7885 7954 8291 8295 8298 8312 8321 8362 8563 8676 8807 8872 8886 8916 8946 8974 9113 9114 9125 9162 9171 9218 9228 9244 9330 9337 9349 9395 9415 9425 9427 9449 9584 9726 9814 9833 9860 9904 673 1091 1630 2150 2699 3214 3549 4106 4547 4930 5284 5829 6391 6989 7407 7970 8417 9015 711 1134 1654 2202 2837 3286 3553 4177 4553 4932 5343 5990 6399 6995 7445 7971 8453 9021 717 1155 1678 2252 2888 3325 3630 4183 4640 4944 5356 6017 6403 6999 7491 7972 8468 9024 739 1157 1608 2286 2892 3345 3636 4188 4669 4979 5370 6035 6433 7011 7611 7979 8519 9068 9494 9500 9572 9575 10174 10196 10209 10292 10299 10329 10743 10802 10809 10835 10859 11036 11199 11234 11282 11369 11461 11475 11714 11790 11808 11855 11856 11873 12216 12233 12286 12604 12629 12695 12785 12794 12872 13060 13129 13137 13224 13239 13295 13681 13704 13705 13733 13173 13849 14088 14172 14206 14263 14320 14339 14572 14631 14640 14668 14719 14727 15039 15058 15073 15083 15128 15136 15472 15484 15555 15560 15563 15565 15894 15895 15967 15973 16015 16037 16324 16328 16406 16455 16513 16555 16660 16705 16715 16746 16834 16851 17053 17076 17113 17121 17132 17229 17457 17562 17584 17697 17804 17830 18354 18542 18560 18597 18662 18667 18o0« 18928 1896) 18967 1897.5 1903'- 19316 19334 19350 19356 19390 19392 19805 19863 19874 19912 19959 19964 20230 20247 20289 20389 20470 20641 20996 9989 10015 10050 10157 10162 10166 10358 10433 10504 10545 10675 10693 11050 11053 11059 11080 11119 11172 11511 11529 11599 11638 11650 11654 11948 11934 12052 12129 12130 12190 12273 12360 12396 12531 12542 12561 12877 1289b12940 12990 13009 13022 13358 13382 13441 13550 13667 13677 13878 13898 13902 13939 13953 14045 14419 14435 14442 14477 14483 14524 14741 14766 14781 14866 14961 15005 15202 15270 15275 15324 15357 15457 15700 15743 15787 15808 15830 15831 16086 16113 16114 16151 16313 16319 16578 16596 16614 16629 16658 16659 16878 16958 16984 16990 17009 17022 17245 17319 17323 17341 17351 17404 17955 17990 18149 18168 18181 18215 18685 18690 18698 18734 18767 18802 19065 19178 19207 19244 19255 19775 19393 19441 19474 19495 19590 19649 20104 20154 20163 20197 20220 20224 20655 20732 20893 20897 20918 20969 Vee gedood Gistermiddag zijn zes bommen geworpen op Stavoren. De bommen kwamen in een wei land terecht. Een schaap en vier kalveren werden gedood. Er is veel schade aangericht aan vensters. Er vielen geen dooden. Op Texel zijn gisteren verschillende Engel sche bommen geworpen, waardoor een Neder- landsche schepeling werd gedood. De mate rieele schade is niet groot. Met ingang van vandaag zijn gewone en aangeteekende drukwerken, monsters, acten en gemengde zendingen voortaan ook in het verkeer tusschen Nederland en het neutrale buitenland weder toegelaten. Woensdagavond zal het waarnemende hoofd van het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. H. J. Reinink, van 19.50 tot 20.00 uur over beide zenders een radio-rede houden over de Zomerpostzegels. 6e KLAS 6e LIJST 900 NUMMERS Trekking van Maandag 7 October 1940 HOGE PRIJZEN: 5000.— No. 15645 1000.— Nos. 3765 6629 9069 400.— Nos. 14121 23941 200.— Nos. 1623 2830 5374 7435 11246 11305 100.— NOS. 2332 3123 4278 5893 9440 9804 10909 10957 11115 14365 15164 15677 17708 18359 21981 24504 1012 1572 2187 2937 4068 5011 6099 7018 7425 7899 9223 9960 11032 11610 12718 13154 14144 14904 15641 16571 16920 17393 18936 19246 19806 20299 21382 21980 22889 24111 1053 1463 1705 1858 2051 2340 2493 2720 3023 3241 3669 4098 4314 4648 4964 5178 5391 5550 5912 6186 6491 6828 7074 7284 7635 7918 8104 8542 8785 8952 9107 9321 9605 9930 10221 10295 10619 10978 11231 11448 11623 12027 12207 12403 12708 12946 13314 13516 13758 14088 14457 14688 14890 15038 15201 15465 15717 16044 16437 16642 16835 17008 17399 17617 17828 18063 18494 18669 19035 19330 19478 19905 20168 20531 20595 20890 21127 21383 21528 21733 22002 22486 22728 22929 23043 23283 23502 23683 23900 24227 24663 24788 24944 PRIJZEN VAN ƒ70.—; 1023 1250 1327 1351 1385 1404 1597 1626 1657 1674 1718 1945 2354 2540 2609 2682 2750 2832 3015 3338 3594 3853 3902 4029 4108 4357 4519 4532 4700 4848 5029 5372 5443 5451 5486 5675 6520 6704 6705 6763 6823 6829 7249 7280 7315 7367 7373 7375 7501 7612 7640 7643 7644 7729 8123 8341 8393 8440 8483 8610 9260 9292 9359 9583 9754 9792 10158 10181 10220 10353 10363 10840 11127 11147 11324 11331 11440 11441 11724 11797 11915 12297 12481 12531 12720 12824 12825 12848 12883 12902 13268 13406 13472 13550 13719 13973 14225 14271 14381 14386 14549 14596 14972 15155 15349 15445 15551 15561 15699 15843 16197 16230 16258 16262 16587 16601 16672 16765 16793 16811 17032 17086 17162 17207 17213 17262 17415 17771 17987 18208 18458 18502 18954 19003 19006 19013 19066 19117 19260 19421 19435 19545 19588 19599 19908 19956 19960 20040 20127 20163 20581 20898 20978 21188 21247 21262 21402 21440 21590 21777 21818 21828 22144 22171 22178 22539 22545 22606 23123 23177 23187 23227 23657 23890 24266 24378 24383 24541 24751 24932 1111 1523 1712 1877 2069 2397 2572 2818 3093 3384 3760 4122 4409 4723 5018 5184 5437 5631 5937 6260 6557 6388 7184 7444 7745 7976 8108 8602 8794 8975 9165 9495 9637 9962 1095 1514 1711 1863 2063 2357 2571 2813 3081 3362 3717 4121 4329 4715 4966 5182 5399 5628 5919 6188 6555 6832 7121 7329 7725 7930 8105 8598 8786 8974 9129 9458 9618 9940 10224 10228 10328 10330 10636 10720 10990 11011 11269 11299 11451 11528 11739 11772 12045 12057 12213 12246 12436 12442 12739 12749 12958 13036 13327 13371 13618 13692 13784 13816 14211 14219 14478 14489 14719 14737 14903 14905 15046 15048 15202 15254 15523 15557 15790 15823 16076 16105 16450 16453 16647 16723 16844 16860 17053 17136 17422 17448 17659 17702 17856 17894 18164 18180 18541 18544 18760 18770 19051 19064 19347 19393 19521 19629 19909 20038 20172 20234 20535 20551 20604 20651 20904 20929 21135 21169 21404 21408 21533 21541 21743 21745 22027 22032 22511 22559 22796 22797 22931 22964 23054 23106 23399 23401 23543 23564 23712 23717 23940 23946 24313 24421 24671 24689 24850 24857 24962 24979 NIETEN: 1130 1204 1525 1546 1719 1739 1940 1958 2211 2216 2411 2418 2577 2599 2869 2876 3166 3190 3414 3451 3767 3808 4188 4193 4432 4550 4828 4877 5039 5061 5199 5310 5462 5464 5635 5638 5940 5970 6381 6412 6632 6667 6947 6961 7194 7207 7470 7506 7833 7837 1284 1585 1745 1988 2257 2434 2624 2942 3208 3503 3884 4222 4595 4922 5118 5319 5472 5677 6023 6423 6684 7010 7210 7554 7843 8202 8612 8804 9040 9167 9497 9700 8305 8749 8873 9053 9252 9536 9790 8290 8690 8861 S041 9175 9514 9745 9973 10086 10128 10236 10239 10269 10352 1035» 10480 10725 10773 10830 11030 11037 11178 IJ.366 11370 11389 11542 11548 11596 11805 11824 11843 12058 12091 12105 12249 12262 12319 12465 12484 12584 12770 12872 12890 13119 13130 13135 13387 13412 13434 13643 13673 13688 13854 13964 13971 14293 14334 14363 14567 14599 14632 14779 14806 14859 14909 14913 14941 15064 15077 15103 15265 15365 15372 15579 15597 15647 15825 15836 15877 16152 16212 16302 16464 16473 16539 16725 16731 16732 16888 16907 16927 17204 17252 17269 17456 17479 17538 17705 17790 17794 17937 17985 18001 18J93 18263 18319 18&45 18599 18646 18821 18901 18989 19148 19158 19159 19406 19413 19419 19647 19717 19770 20043 20076 20097 20248 20352 20391 20559 20562 20568 20678 20731 20738 21003 21020 21058 21189 21279 21338 21410 21451 21477 21585 21604 21637 21756 21832 21837 22l60 22169 22195 22579 22605 22630 22800 22813 22825 23000 23011 23026 23159 23185 23193 23415 23423 23448 23601 23628 23646 23809 23810 23812 24020 24079 24085 24434 24491 24503 24709 24721 24732 24870 24874 24876 24982 1289 1596 1803 2005 2264 2438 2659 3011 3223 3509 4083 4262 4609 4924 5147 5350 5488 5766 6159 6430 6810 7023 7236 7588 7885 8329 8752 8927 9070 9281 9599 9833 10157 10288 10484 10849 11185 11410 11606 11850 12173 12339 12628 12892 13174 13440 13711 13975 14370 14668 14860 14973 15154 15396 15678 15951 16374 16566 16769 1446 2067 2843 4040 4984 5921 6896 7379 7772 8762 9812 10935 11568 12669 13041 14096 14717 15615 16426 16900 17391 18668 19132 19773 20222 21369 21937 22664 23933 1295 1610 1823 2013 2299 2447 2681 3019 ?226 3517 4090 4272 4641 4933 5152 5355 5499 5798 6176 6451 6826 7038 7258 7617 7914 8501 8771 8934 9074 9287 9604 9875 10166 10289 10558 10889 11220 11417 11616 11898 12201 12359 12679 12913 13258 13479 13718 14018 14443 14677 14868 14987 15200 15458 15701 16021 16379 16622 16816 17327 17365 17591 17603 17813 17818 18016 18043 18400 18455 18656 18661 19014 19025 19230 19305 19423 19444 19788 19850 20104 20157 20421 20510 20582 20588 20803 20850 21059 21123 21347 21366 21494 21516 21644 21727 21858 21873 22251 22384 22634 22671 22860 22911 23037 =9038 23247 23276 23464 23497 23650 23668 23862 23872 24116 24147 24520 24585 24745 24765 24888 24914

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1