DE VROUW IN DEZEN TIJD tijdei Houding van den Hoogen Raad ns de bezetting DE N.V.B.-BEKER Het schrijven van den Hoogen Raad Een dilemma Antwoord van den Ministerraad Het standpunt van den Ministerraad Tegenstrijdige belangen WERK DER HULP COLONNES De eerste eigenschap van hot vrouw-zijn De zuiverings maatregelen STADSNIEUWS De sportvereenigingen herdenken gevallenen Vier zilveren jubilea welke lhans de cassatie weg te ruimen. De Hooge Raad heeft zich roet het volgende schrijven tot den Raad van ministers gewend: „In aansluiting aan het onderhoud, hetwelk een drietal van leden met een delegatie uit den JPJPsxeF raad mocht hebben, bevestigt ae Hooge Raad gaarne de daarbij van zijn zijde gegeven verzekering, aat hoezeer hij meent 'gedurende de De- zetting te hebben gehandeld zooais ^it mede overeenkomstig de door de regeering achtergelaten en tijdens de bezetting in Mei 1943 nog be krachtigde aanwijzingen het meest in 's lands belang moest wor den geacht. hij alleszins begrip heeft voor de bezwaren, die tegen de gevolgde gedragslijn worden ge voeld Gedurende de bezetting zag de Hooge Raad zich telkenmale gesteld voor de moeilijke vraag, of hij zou moeten heengaan hetgeen ook een heengaan van het overgroote deel van de overige rechterlijke macht tengevolge zou hebben dan wel Zoo lang mogelijk in functie behoor de te blijven ten einde de Ned. rechtspraak intact >te houden. Moest de Hooge Raad. door het werk neer te leggen of een openlijk scherp protest tegen het door den bezetter bedreven onrecht te doen hooren zich metterdaad en openlijk stellen aan de zijde van het verzet, of moest hij het belang der bevolking bij een rechtspraak door Ned. rech ters en bij een uitblijven van den chaos op justitieel gebied ten slotte hooger waardeeren en. hoe zwaar dit ook zou vallen, op zijn post blij ven en zich onthouden van ooenliik protest, dat naar zijn oordeel slechts eenmaal tot uiting zou komen, im mers door den bezetter met ontslag zou zijn beantwoord of met andere maatregelen, waarop van de zijde van den Hoogen Raad slechts heengaan zou passen? Beide standpunten berusten op respectabele motieven. Men kan aan den openlijken steun van het hoog ste rechtscollege aan het verzet, van (hoedanigen steun de waarde voor het moreel van de bevolking niet te miskennen zou zijn geweest, zulk een beteekenis toekennen, dat men de ontreddering op het gebied der burgerlijke en fiscale rechtspraak en het overleveren van de bevolking aan den bezetter op het gebied der geheele strafrechtspraak daarvoor ten slotte over heeft. Maar men kan ook voor dnt laatste terugdeinzen en dit een zoodanige ramp voor de bevolking achten dat daartegen het voordeel, aan de andere houding ver bonden. niet kan opwegen De Hooge Raad heeft. zij het vaak In grooten tweestrijd, ge meend. dat voor hem het volgen van den laatsten weg plicht was. zoolang hij daardoor niet voor een rvwetenscotiflict zou worden ge steld Het spreekt wel vanzelf, dat bii het college de trouw aan de opgedragen taak zwaar moest we- DtT' Hooge Raad heeft tijdens de bezetting begrepen, dat deze hou ding. vooral bii de geleidelijke ver scherping van des bezetters optreden niet algemeene waardeering zou vin den Hij heeft toenmaals gerekend met de mogelijkheid dat tusschen den Hoogen Raad en zijn justiciabe- ]en. ook nadat de Hooge Raad ge legenheid zou hebben gehad zijn standpunt tegenover de geuite cr-ïtiek toe te lichten, een zoodanige duur zame verwijdering zou blijken te zijn ontstaan dat ernstig zou moe ten worden overwogen, of niet vrij willige terugtred naar het oor deel van den Hoogen Raad in ver band met de grondwettellijke bepa lingen de eenige in aanmerking ko mende oplossing zou zijn geboden Reeds in verband echter met de grievende bejegening welke de Hooge Raad zoowel door de zonder eenig voorafgaand contact uitgespro ken buitenfunctiestelling als door de wijze van opheffing daarvan heeft moeten ervaren, rest het college thans niet anders dan tot beter ver stand zijner houding het boven staande te uwer kennis te brengen. nn.ïchie van de leden van den Naar aanleiding van de ten p gejen hebben eenige leden Hoogen Baad genomen zulveJ'"? d qehad mei een delegatie van van dit rechtscollege een on"f. aevolgd is door een briefwisseling, den Ministerraad, welke besPr®"^9 zyn standpunt, ingenomen tijdens waarin eenerzijds de Ho°ge en verdedigt, anderzijds de minister- de Duitsche bezetting, ul*fe nie houding alsmede over de daarop raad zijn oordeel uitspree {fen saneeringsmaalregelen. De regeering door het vorige kabinet g beiemmering, welke tha r^cht^pr'aak0 verhfndert zoo spoedig mogelijk uit den wet. Deze maatregel, voor het toen maals bevrijde gebied getroffen, moet worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat de Heogo Raad sedert Sept. 1944 in de feitelijke onmogelijkheid was gebracht te functionneeren. Anderzijds kon gereede twijfel rij zen aangaande de wezenlijke bet®0" kenis van de door het vorige kabi net tegen de leden van den Hoogen Raad uit hoofde van het Zuiverings- besluit-1944 getroffen maatregelen en tegenmaatregelen, welke t.a.v de voor het leven, d.w.z. voor 10 Mei 1940 benoemde leden van het uiteindelijk hebben geleid tot formeele opheffing vati.sWJgff schorsing, waarbij de tlldeJ^prPcht- tenwerkkig stelling der cassatiei-eient spraak werd in stand gehouden en gelijktijdig vrijwillig heengaan wera in overweging gegeven 2 Van af het oogenblik. dat de hierbedoelde leden van den Hoogen Raad aan de regeeri-ng hebben ken baar gemaakt, dat zij aan dezen wenk geen gevolg wenschten te ge ven en zulks op motieven, welke de regeering. gezien al hetgeen sedert Sept. 1944 is voorgevallen, in hun waarde wil laten, werd de regeering opnieuw gesteld voor een Hooge- Raads probleem in vollen omvang Zij heeft den plicht ook op dit "ptp sH'k gezonde verhoudingen te herstellen en. voorzoover het van tiaar kan afhangen, een redelijke en rechtvaardige oplossing te treffen, waardoor het algemeen belang en in het bijzonder de belangen van een hervatte cassatie-rechtspraak, al zoo geruimen tijd onderbroken worden gediend. 3 De regeering beseft daarbij ten volle de bijzondere verantwoordelijk heid. welke met name ten opzichte van het hoogste rechtscollege en zijn voor het leven benoemde leden op haar rust een verantwoordelijkheid des te grooter. waar de samgnhang. die bestaat tusschen eenerzijds de DOsitie van den Hoogen Raad welks leden met zuiveringsmaatregelen ziin in aanraking gebracht, en anderzijds de van haar te verwachten voort zetting van de zuivering van de la gere organen niet kan worden ont kend. 4 De regeering. daaromtrent op nieuw voorgelicht, heeft zich zooals tijdens het onderhoud bleek, onbe vangen willen inleven in de opvat tingen. welke de Hooge Raad om trent zijn houding en plicht tijdens de bezetting heeft gemeend te moe ten huldigen en waarop de raad hef door hem tot het einde der bezetting gevoerde beleid heeft doen steunen, terwijl zij evenzeer inzicht van den Hoogen Raad veronderstelde en heeft aangetroffen in hetgeen op dit be leid in meer en minder scherpen vorm wordt afgedongen Hierbij staan tegenover elkaar: eenerzijds het belang, gelegen in het zoo lang mogelijk in functie blijven teneinde de Ned rechtspraak door Ned. rechters intact te houden en de bevolking voor een te duchten chaos op justitieel gebied tot grooten te behoeden, anderzijds he? bl" gelegen in de hooge waarde dien hZ ™oreel der bevolking. in- - hoogste rechtscollege krach en openlijk^de a-?Joriteit metierdaad kozen van -fc tar haar "l,rEeerint aarzelt niet als maktn J'f meening kenbaar te van de r.Ce" krachtiser houding bare bfldr HooS™ Raad een kost- gevormd tui h", stenn /0" hebben s^vorma tot het «nonrmi, verzet ook zonder directe verdenking van ontrouw aan de zaak van het Ko ninkrijk, aan het Staatshoofd en hoogstderzelfder regeering, ook zon der de pijnlijke veronderstelling, dat van den Hoogen Raad in al zijn zittende leden zonder uitzondering niet de getrouwe medewerking aan het herstel van het vaderland zou kunnen worden verwacht (art. 2 en 3 Zuiveringsbesluit f944). 7. Zooals de omstandigheden en verhoudingen r.ond den Hoogen Raad zich nu eenmaal ontwikkeld hebben en de regeering heeft zien op deze feitelijke basis te stel len bestaat bij haa1f "k minder bedenking tegen net De- vorderen van maatregelen, waar voor het vorige kabinet of zijn mi nister van justitie a.i. blüMiaar heeft geaarzeld. Zeker zal he' Y, het huidige kabinet worden begre pen. dat dit zijnerzijds de grondwet telijk gewaarborgde onafzetbaarhe.d en onafhankelijkheid van de rechter lijke macht wenscht te eerbiedigen ais een zaak van de hoogste prmci- uotóoironk waarvan üe re- het heeft hierop als „JE*; Ministerraad Volgt geantwoord- Naar aanleiding van 26 Sept j.i E 0a". schrijven houd tusschen een drim=ieen onder- den me» een delegatie ui, "w«?r ie_ nisterraad wordt bevestigd we„=T" de regeering harerzijds haar stand' punt omtrent de positie van den Hoogen Raad duidelijk te maken 1 Bij haar optreden heeft de re. geering mei betrekking tot de cas satierechtspraak en de daarmede be laste leden van den Hoogen Raad der Nederlanden een verwikkelde en onbevredigende situatie aangetrof fen Bij haar besluit E 154 van 23 Dec l?44'J,hohdende vaststelling van het Noodbesluit rechterlijke organisatie meer speciaal artikel 2 van dit be sluit heeft de vorige regeering be- at Kto' een nader te bepalen tijdstip in burgerlijke zaken in straf zaken en in belastingzaken geen be roep In cassatie kan worden inge steld. ook niet In het belang da nïeeïe beteekenis. waarvan de re- reering de consequenties voor rechtsbestel in onzen rechtsstaat in allen deele overziet. De regeering onthoude zich van aantasting van dit goed en zulks te stelligen ten aan zien van rechterlijke organen als zoodanig Dat niettemin aanzien en gezag van onze rechterlijke macht eischen. dat onder de huidige om standigheden in ontwijfelbare, tot het rechtgevoel van een ieder spre kende individueele gevallen afwij kingen van deze principieele ge dragslijn geboden en gerechtsvaar- digd zijn. zij tezelfder tijd met na druk vastgesteld. Intusschen ver trouwt de regeering in een afzon derlijk besluit nopens de zuivering van de met rechtspraak belaste leden van de rechterlijke mach* daartoe een procedure te kunnen aanwijzen, welke aan vorenbedoeld beginsel zoomin mogelijk tekort doet 8. In het bovenstaande heeft de regeering in volle openheid en on bevangenheid haar zienswijze en op deel omtrent het Hooge-Raads- probleem bepaald In het besef van de wel door niemand ontkende en onderschatte moeilijkheid om een uit weg uit de gerezen situatie aan je wil zen., acht zij zich met verant woord den toestand, waaronde Nederlandsche rechtsbedoeling van cassatie-rechtspraak feitelijk stoken, nog langer te bestendigen. Zii is dan ook voornemens de lor- meele belemmeririg. die thans vol gens het K.B van 23 Dec 1944 aan de cassatierechtspraak in den weg staat, zoo spoedig mogelijk uit den weg te ruimen. Daarnaast wenscht zii de vervulling van de bestaande vacatures in den Hoogen Raad niet aan de normale in de grondwet aan gewezen procedure te onttrekken waarna de voorziening in het presi dium zal worden bevorderd." Dagelijks komen we op onze tochten door Schiedam de meisjes met de blauwe uniformen en witte verpleegsterkapjes tegen. Op hun mouw is een insigne genaaid: een soort Johanneskruls. Er zullen maar weinigen onder ons zijn, die weten, dat daar dan enkele van de zoo kleine groep meisjes gaan. waarop wij trotsch kunnen zijn. Dat is boud en scherp gezegd en wij willen het met opzet zoo vlak en botweg zeggen. Want ieder, die deze meisjes heeft bezig gezien en vervolgens een vergelijking maakt met de rest van haar leeftijd- en sexegenooten, wordt geprikkeld tot scherpte. De bladen hebben vol ge staan over de problemen van de jonge vrouw. Het onderwerp zal helaas voorloopig nog wel niet zijn uitgeput. Voor ons staat vast. dat hier een vooroorlogsch symptoom reeds door Chesterton zoo origineel en profetisch uiteengezet, tot een afschuwelijke na-oorlogsche epide mie is geworden. De overdreven be langstelling voor den arbeid in fa briek en op kantoor heeft ons een generatie „zwak geslacht" opge leverd, die de eerste eigenschap van het vrouw zijn, n.l. dienen en zich geven, verdrongen heeft voor een ongebreidelde genotzucht Wii zijn er nog niet. De ontwrichting, die deze ver schuiving van natuurlijke vertiou- dingen heeft veroorzaakt «3 nog lang niet in haar verschrikkelijk- sten vorm naar buiten getreden, maar die tiid zal heel gauw ko men en leiden tot den ondergang van alles wat werkelijk waarde heeft, tenzij wij met onze geheele vrouwelijke jeugd alsnog den goe den koers inslaan. Den goeden koers, die deze pioniersters in haar eenvoud ons aangeven. Geen koers van groote woorden, maar een rustig werken voor gezin en maat- schappij Dit zijn geen woorden van een conservatieven dagbladschrij ver die de vrouw terug wil hebben schromelijke verkracht in „5en u de hoogste rechtsgoederen. 2 Va" haar De stenn zon hebben eal00het k weer. tair°eZrecSSeKremn C'emen- En al is zii bereid beide opvattin gen naast elkaar naar eigen mérites te beoordeelen toch wil zij niet ver helen, dat de wijze, waarop de Hooge Raad gemeend heeft de door den Raad vooropgestelde belangen te moeten dienen en de prijs dien hij daarvoor meende te moeten betalen, een sfeer hebben geschapen, buiten de strikt juridische vragen om. welke bti een steeds scherper wordend schrikbewind van den bezetter de vertrouwenspositie van het hoogste rechtscollege schadelijk moest beïn vloeden. Van den anderen kant gevoelt de regeering het als rechtvaardig harerzijds onbewimpeld te verklaren, dat Zij het in dit geval gevolgde oeleid. bestaande in het tegen de d°°r het leven benoemde leden van intrekïORen "aad treffen en weder maatrege'lenVani ,bepaalde zuiverings- wenscht te voor haar rekening de begrip heeft voor nemen maatregelen da' deze gevolg en un collectief K v. K en op een behoorliik onderzoek voo. uitloopende dat lf weging van belangen had mogeliik gemaakt, hebben overschreden de grens van hetgeen ten aanzien van het hoogste rechtscollege in den lande onder alle omstandigheden passend zou zijn geweest. Afkeuring van beleid en aantas ting van vertrouwen hadden in dit geval vastgesteld kunnen worden Hermes-DVS vecht voor zijn laatste kans in- den thuiswedstrijd tegen RFC; de blauw-witten moe ten winnen, willen zij nog een kleine kans maken om bij de eer ste twee te zijn, maar RFC gaat in deze afdeeling D met twee uit stekende overwinningen aan den kop.... Verder Forluna—VFC In afd.. F voorspellen wij SVV op en tegen Overmaas niet veel goeds. En zeker geen overwinning, zelfs nog niet een gelijk spel Excelsior—Neptunus en Sparta— VDL. t Excelsior '20, dat van meet af aan in afd. R de eerste plaats be zet, staat deze niet meer af. ms. Zondag behalen dezwart-witten een royale overwinning op vogels," de vierde m „;>d£ces*aen DEHFlorissant en Hoek van HollandGVRAJO. DHS doet het in afd. trou wens niet veel minder- Ook deze vereeniging gaat met 6 punten uit 3 wedstrijden aan den kop, en hoewel zij zelf vrij is. kan naar positie nog aanmerkelijk verbeterd worden, als in de derby Aeolus Hillegersberg de bezoekers beide punten meenemen, waardoor Aeo lus niet meer zou kunnen passee- ren. Verder Steeds Volharden Transvalia. HermandadUrsus lijkt ons een wedstrijd waarin de thuisclub iets betere papieren heeft; onze stad- genooten zullen dan ook wel te vergeefs dit politie-bezoek maken. Verder in afd. U de match tus schen de twee leiders, DDCHOV. Ook Schiedam achten wij niet tot een overwinning, op Siod. in staat. VND—USC is dè andere wedstrijd m deze afd. IJ. Tenslotte afdeeling Z. SFC zou Martinit een groot genoegen doen door in den ongetwijfeld spannen- den wedstrijd tegen St. Lodewijk ten minste één punt thuis te hou den; een gelijk spel ligt o.i- ook het meest in de lijn der verwach tingen. Martinit is zelf vrij. De twee zwakke zusjes. Steeds Hoo ger en GEB, zullen ook elkaar wel niet toegeven, hoewel wij het in dezen toch op eerstgenoemde houden. Met algemeene stemmen werd op de alg. ledenvergadering van de S.B.L.O. besloten, namens alle aangesloten vereenigingen een krans te leggen bij het tijdelijk monument voor de gevallenen. Die herdenking zal Zaterdag 13 Oct. a s. plaats vinden om 3 uur 's middags. Vanaf het gymnastiek lokaal aan het Oude Kerkhof zal de stoet naar het monument trek ken. Het Stedelijk Muziekcorps zal voor treurmuziek zorgen en de verschillende clubvlaggen zullen im de waschtobbe en de vuile luiers, maar het inzicht, dat ieder knjgl, die huwelijken ziet mislukken en kinderen'ziet vervuilen De nièuw- lichters-emancipeerders, die de vrouw uit haar normale functie hebben gehaald, hebben een zware schuld op zich geladen. Waar zijn de verhoudingen? Brabantsche meisjes verlaten 5 maanden een hun vertrouwde om geving, om hier in Schiedam te komen helpen. Intusschen lummelt op de Hoogstraat en in de Passage, in den bioscoop en op gezellige avondjes Schiedam's „vrouwelijke jeugd wat rond in een verschrik kelijke blaseeheid. Dat kan bitter stemmen, en er is bij de enthou siaste leidster van de Zuid Helpt Noord-colonne dan ook misnoegen te bespeuren als zij dit vertelt. Zestien meisjes zijn uit het Bra bantsche land gekomen om onze "ezinnen door den moeilijksten tijd heen te helpen. Nu zij op het punt staan, weg te gaan, is er niet één, maar dan ook niet een Schiedamsch meisje, dat deze nog lang niet beëindigde laak kan overnemen. Wij leven vrij, wij leven blij. De oorlog is voorbij. Wij zijn vrij. Er is weer volop eten. Kle dingmagazijnen hebben weer volle etalages. De rijen voor schoenen bonnen groeien met den dag. Is er nog wel hulp te geven? Als ant woord zullen we de feiten laten spreken. Nuchtere verslagen van enkele gebeurtenissen. De verhalen van den nood m Noord-Nederland (bij ons, lezer, die dat misschien lang weer vergeten is), hadden in het Zuiden den roep om hulp doen weerklinken. Uit alle plaatsen kwamen aanmel dingen voor het werk in de ge zinnen. enthousiast, vol bezieling en behoefte om te helpen, maar ook met een tikje zucht naar avontuur. Dit laatste werd' er gauw uitgewerkt, want aan alle deelneemsters werd op het hart gedrukt, dat het hier ging om een zeer moeilijk en ondankbaar werk Niemand liet zich daardoor af schrikken en in Raamsdonkveer o.g schaarden zich spontaan 16 meisjes rond de leidster, juffrouw Rubben. om mee te werken in de hulp van Noord aan Zuid. Weken lang duurde het wachten. Het was een gespannen luisteren naar mo torrijders, want een van hen zou eens een ordonnans kunnen zun. de man met het bericht over den datum van vertrek en de bestem- min'2. Op 19 Juni kwam hij eïn- delijk. Hoe warm het was en hoe far Wat zullen we vertellen over den tocht? Alle verkeer moest destijds nog via Nijmegen. Van 's morgens elf tot 's nachts twee uur zaten de meisjes in de bus. Er was geen ruwe olie voor de bus van de Zuid-helpt-Noordsters. Van een schipper moest men „zwarte" olie koopen om verder te kunnen rei zen. Eindelijk kwam men 's nachts om twee uur in Schiedam aan. Het huis. dat werd toegewezen, was door Rijksduitschers bewoond geweest; gas en electriciteit ont braken nog. In het holle van den nacht moesten bedden gespreid en het stof van de zware reis worden afgespoeld. Direct den volgenden dag begon, na de installatie door Dr. Kunze. het werk. De practijk diende zich aan. Twee emmertjes water halen. Zestien meisjes trokken een on bekende stad in op weg naar hun „dienstje". Eén ervan werd al direct teruggestuurd als zijnde „niet noodig". Een andere kreeg dezelfde boodschap, maar was toch maar zoo brutaal naar binnen te gaan. Wat zij daar zag, tart iedere beschrijving. De riek om uit te mesten, waarover ze in Raamsdonk veer zooveel grapjes hadden ge maakt. was hier meer op zijn plaats dan veger en blik. Waar moest zij beginnen? Het leek wel, of er in geen twintig jaar iets aan het huis was gedaan. Als goede raad duur is, gaat men maar bij zijn eigen gezond verstand om ad vies en dus werd het werk op zolder begonnen en via de verdie ping kwam het vuil op straat te recht. Als men weet, dat de gemeente reiniging eraan te pas kwam, krijgt men een indruk van het werk, dat door dit meisje werd verzet. Een meisje, dat nooit anders gewend was, dan een gere geld huiselijk Brabansch leven, proper en ordelijk. Hoe kreeg zij de kracht om dit werk te doen? Alleen uit haar liefde, die syno niem met vrouw is. Omdat zij haar vrouwelijken aanleg nog niet ver loren had in bioscoopgemakzucht, hockeyveldflirt en .cocktailaanstel lerij kon zij het werk aanpakken en klaren ook. Hier werd het devies: „lek dien" op grootsche, vrouwelijke wijze beleefd. den stoet worden meegedragen, rouw omfloerst of met rouwstrik. De besturen van de aangesloten vereenigingen maken den stoet uit. Route is Oude Kerkhof. Lange Kerkstraat. Broersvest. Koemarkt, Gerrit Verboonstraat, Monument. Na de kranslegging door het SB L.O.-bestuur zullen de ver- eeniginven. die dat verzeebt heb ben, gelegenheid krijgen, den eigen gevallenen een bloemenhulde te brengen. Vijf-en-twintig jaar geleden de den twaalf jonge kerels hun in trede in het Schiedamsche poli tiecorps. Vandaag waren er nog vier van over. BRIGADIER v. d. SPEK De dag is niet onopgemerkt aan den brigadier van brigade A voor bijgegaan. Den heelen dag heeft de bel van zijn woning aan de Putterhoekschestraat 10 bezoek aangekondigd. De collega's en manschappen hadden hem flink in de bloemetjes gezet en com missaris van Veen en hoofdinspec teur van Kesselen gaven van hun belangstelling blijk. Brigadier v. d. Spek is geen onbekende in de stad. Hij ontsnapte ternauwernood aan het lot van ziin 12 collega's, die verraden werden en betrapt op het luisteren naar den Engel- schen zender. Terwijl boven zijn hoofd de arrestatie plaats vond, die tot den dood van alle betrok kenen heeft geleid, beluisterde brigadier v. d. Spek, die nergens van wist, de laatste bijzonderhe den van den aanslag op Ililler. Het is een dubbele felicitatie waard. AGENT VAN RIJ. De kamer van het perceel aan de Strijensche straat was om in politietermen te blijven door onbevoegden in een bloementen toonstelling herschapen Enkele prachtige fruitmanden completeer den tezamen met het zwart van de véle aanwezige politie-uniformen het kleurrijk geheel. Van Rij is van Brigade C en zijn collega's hebben hem rijk bedacht. De buurtbewo ners waren ook niet achtergebleven en hadden meegeholpen de bloe metjes hun wenschen te laten ver tolken. Commissaris v. Veen, die de vijf en twintig jaar op een stukje na er op heeft zitten, kwam zijn medewerker geluk wenschten, even als hoofdinspecteur van Kesselen. Wij gelooven- wel, dat de collega's voor de noodige stemming gezorgd hebben Stemming, die de beste waarborg voor een mooie herinne ring en een versteviging van de goede samenwerking beteekent. AGENT VAN LIMBERG De derde jubilaris, wiens ope ratieterrein de afdeeling speciale wetten is, troffen we in zijn huis aan de Da Costastr. 34 b. Al timmert hij minder aan den weg, men heeft hem toch niet ver geten. Van vele kanten waren bloemen en fruitmanden binnen gekomen en het is een ware feest dag geworden. De stroom van oude en nieuwe collega's met aan het hoofd Commissaris van Veen en Hoofdinspecteur van Kesselen waren ook bij hem op bezoek ge weest. AGENT VAN WIJNE De laatste jubilaris had zich bescheiden buiten de stad terug getrokken. Van hieruit een ver late felicitatie, en een heilwenscl» voor alle vier: nog vele jkren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1945 | | pagina 3