Wat wordt S.V. V.-Overmaas DE SPORTWERELD NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 30 MAART 1946 PAGINA 3 STADSNIEUWS „PYGMALION" opvoerfng van A.V.O.S.- gezelschap Groote oefening op „Tjerk Hiddesz" distributienieuws Detaillisten SOLDATENLEVEN Een opmerking Het woningprobleem Zondagsdienst BIOSCOPEN Monopole Passage Feestavond Gusto Personeelsvereiging Ontwikkelingsavond Tentoonstelling Nationale biljart- kampioenschappen 451% Speldjesdag E.N.S.O. Korfbalprogramma Burgerlijke Stand Weerbericht De eerste plaats en het kampioenschap WINST VOOR DE 3e KLASSERS De vierde klassers Scheepvaartberichten Voor de in Schiedam gelegerde troepen voerde het A.V.O.S.-too- neelgezelschap o.l v. Ferd. Sterne- berg gisterenavond het bekende tooneelspel van G. B. Shaw „Pyg malion" op. Het was toevallig de 40ste voor- stelling in successie, die net van dit stuk gaf. Aanvankelijk was het gezelschap, dat voornamelijk uit jonge krachten bestaat, met op de iaal ingesteld. De snelgesproken zinnen werden een lawine, waaruit slechts enkele woorden te verstaan waren. Vooral in de voordoekscène was dat zeer hinderlijk Lang zamerhand werd het echter beter, al bleef het stuk den heelen avond in een sfeer van opwinding en haast. Dat zal wel voornamelijk te wijten zijn aan het jonge bloed. Enkele uitzonderingen daargelaten, moeten de meesten nog rustiger en daardoor overtuigender leeren spelen. Oe eenige, die een creatie van haar rol maakte was Mary Beyer. Zij vertolkte de titelrol buiten gewoon goed. Haar tegenspeler Frans Vorstman als Henry Higgins was te bewegelijk, maar liet toch dikwijls aardig spel zien. Het is onmogelijk alle spelers te noemen- Over het algemeen toonden de vrouwenrollen meer houding dan de mannelijke "oor onze militairen was het zexer een avond van buitengewoon goede ontspanning en het gezel schap Sterneberg is een team, dat aan jonge krachten de noodige routine en ervaring kan bijbrengen. Iets. wat allen voor hun verdere loopbaan ten goede zal komen. 'Tel opvallend is het, dat het puo'iek niet de innerlijke bescha ving kon opbrengen door te zorgen op tijd in de zaal te zijn, ook tus- schen de bedrijven, door niet als huzaren midden in een bedrijf naar voren te klossen, is één woord door beleefdheid te toonen. Aan die discipline mag ook wel eens worden gedacht. Naar wij uit doorgaans betrouw bare bron vernemen, zullen Maan dag a.s. groote oefeningen met het kanonnenmateriaal van de „Tjerk Hiddesz" worden gehouden. ".coals men weet Is de „Tjerk H;dde=z" al eenige weken jij de werf Wilton Feije-noord in repara tie. waarbij speciaal de kanons een grondige revisie hebben ondergaan. Ook zijn enkele van de nieuwste raketvuurmonden geïnstalleerd. Om zeker te zijn van een feiilooze werking, heeft men blijkbaar be sloten al het nieuwe materiaal roet losse flodders te beproeven. Dit zal Maandagmiddag tussohen 12 en 2 uur gebeuren. Van de Vlaardinger- dijk en de Julianalaan af zal deze oefening, die een grandioos schouwspel beloofd 'e worden, ge volgd kunnen worden. Nader vernemen wij nog, dat de politie uitgebreide maatregelen heeft getroffen om den verwachten grooten toeloop van menschen in goede banen te kunnen leiden Zij verzoekt ons alle toeschouwers te waarschuwen geen kijkplaats te kiezen aan het eind van de B. K. laan, opdat het doorgaand verkeer geen hinder zal ondervinden van deze manifestatie van onze herbo ren zeemacht. Dc Distributiedienst te Schiedam maakt bekend, dat in de week van 31 Maart t/m 6 April '46 de vol gende voorschotten worden ver rekend: versnaperingen suiker, bloem, rijst, boter, margarine, kaas en tabak, uitgereikt in de week YYn 3 t/m 9 Maart. Voor melk is en week van 17 t/m 23 Maart vleeschwaren 17 t/m 23 Tevei w^Tdi DeCemb(*r ve. uitgereikt Vrn voorschot „nieuwe voorschot" van het t/m 23 Maart. a,n wcek 17 Grossiers moeten op Dioada» April de van de detaillisten <?at vangen luciferstoewijzingen nrs" 726. 727 en 728 inleveren. Van de zijde van den D'ienst der Gemeenrtereiniging maakt men er ons op attent, dat de ndruk, die door ons artikel van gisteren avond werd gewekt, onjuist is. Het is namelijk, volgens den di recteur, niet waar, dat er her haalde verzoeken zijn binnenge komen. Eenmaal heeft men tele fonisch om verwijdering verzocht, maar toen de opzichter zich op de hoogte kwam stellen van den stand van zaken bleek geen van de manschappen, noch van de onder officieren, iets van de zaak af 'e weten. Uiteindelijk kwam men tot de conclusie, dat hef misschien de hoop kolengruis op de achterplaats wel kon zijn. (Deze hoop kolen gruis is inmiddels vuilnisbelt ge worden. Red.) De Gezagstroepen hadden daar echter niets mee te maken, omdat diie van het tijdelijk daar gevestigde Gymnasium af komstig zou zijn. De opzichter van de Reiniging wist dus niet, waarover het eigen lijk ging. Hij gaf een prijs op voor een eventueele ruiming, maar heeft later nooit meer iets. van de Ge zagstroepen gehoord. Wij plaatsen dit. wederwoord gaarne, en moeten dus concludee- ren, dat wij bij onze rondleiding of verkeerd zijn voorgelicht., .of dat de bevelen van den officier niet naar beboorert zijn overge bracht. Los echter van de kwestie waar hier de fout. zit, en de mogelijk heid, dart hij toch bij de Gezags troepen zit, is groot: - is het be langrijker, dat de vuilnis- en asch- hocp wegkomt. Temeer als men hoort, dat aan den raad van den opzichter van de Reiniging, om geleidelijk met oude teilen en emmers de boel weg te krijgen geen gehoor is gegeven. De heer A. H. den Hollander, Grofbaan 19\ heeft met instem ming ons artikel in het blad van Donderdag gelezen, maar wil toch ziin opinie eraan toevoegen. Daar is allereerst de meening, dot er buiten hofjes en Slopj-es, bijv. in Lorentzlaam en Boerhaavelaan, al dus inzender, menschen wonen, die nog veel minder zijn dan ,Jan de pet", die noodgedwongen in Schie dams achterbuurten leeft. Briefschrijver woont in de Grof baan, wat hij dankt aan ,.de mooie steunregeling in de jaren 1938 en 1939", toen men in zes weken geen steun ontving en een wacht- week, d.w.z. een hongerweek moest maken". Om een huiseige naar niet in de put te laten gaan, moest hij van 6 voor 2 gaan wonen. Komt hij nu bij een huis baas en zegt hij uit welke straat hij komt, dan is het: „Net ver huurd vriend, net te iaat". Zoo zijn er vele gevallen en d<e heer de Hollander noemt o.a. als oorzaak de Nederlandsche Heide Maatschappij, „waar de arbeiders verkocht waren voor 12 zilverlin gen en dus noodgedwongen een goedkooper huis moesten betrek ken, waar ze nu niet meer kunnen uit komen." Tenslotte is de inzender het niet eens met het bouwen van een grooten noodsehouwburg.in Rotter dam, zoolang er nog huizen moe ten worden gebouwd. Hij meent, dat een goede leiding hard noodig R. H. M Geerdes, Veenlant- straat 2, tel. 68357; Jungerius, BK.- laan, tel. 67355; W. A. de Ridder, Stadhouderslaan 46, tel. 67590. Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Er is een soort film, waarin de Amerikanen ieder achter zich la ten. Dat soort is de hekeling van eigen fouten. Zonder om de zaak heen te draaien, recht op den man af, weten zij kankers en rotte plekken in hun regeeringssysteem. in hun rechtspraak, in hun sociale toestanden bloot te leggen, met een oprechtheid, die in elk ander land onmogelijk schijnt. „De we reld, waarin wij leven" is een aanval op; le De waarheid van getuigenverklaringen, 2e Het in stituut van de jury, 3e De onper soonlijkheid van strafvervolging en rechtspraak, die vergeet met menschen en niet met gevallen te doen te hebben. In dit geval is het de geschiedenis van een taxi chauffeur. Henry Fonda die, door valsche getuigenverklaringen, te zamen met een vriend wordt ter dood veroordeeld. Zijn meisje, Maureen O' Sullivan, die op het uur, dat de moord door hem be dreven zou zijn, bij hem was, stelt alles in het werk om bewijzen in handen te krijgen van zijn on schuld, maar duidelijke aanwij zingen worden ter zijde gelegd, omdat de politie, de getuigen, de jury, de rechter en de gouverneur nu eenmaal niet kunnen falen. Zoo komt de dag voor de veroor deeling. Alle pogingen om over tuigende bewijzen in handen te krijgen, schijnen hopeloos, tot een groepje' jongens den wagen van de eigenlijke moordenaars vindt. Al les gaat nu snel in zijn werk en op het laatste oogenblik worden de eigenlijke moordenaars ont dekt. ïntusschen is het geloof in de vrijheid en het recht bij den onschuldige voor g"oed geschokt. Zeer cynisch klinkt de opmerking van den Officier van Justitie: „Ik heb twee onschuldigen ter dood veroordeeld, het zal heel wat moeilijker zijn drie schuldigen op den electrischen stoel te brengen". Bij het voorpogratnma kunnen de liefhebbers van „Wild-West" hun hart ophalen aan een goede Char les Starret fhm Een bezoek aan Passage, waar deze week de film „Het dierlijke in den mensch" wordt vertoond, moeten wij onzen lezers ontraden. De Personeelsvereeniging Gusto hield gisterenavond in gebouw Irene haar gebruikelijken feest avond. Voor het „elck wat wils"- programma begon, werden de hee- ren Liebeek en de Brinker, resp. oud-voorzitter en oud-secretaris van de vereeniging, evenals de heeren Kaspers, Andeweg. de Vos en v. d. Berg, allen wegens lang durig dienstverband tot eere-leden gepromoveerd. De zaal was feeste. lijk versierd met slingers en wa pens, waarop de verschillende af- deelingen van de Werf Gusto, stonden afgebeeld. Het non-stop programma werd verzorgd door Lya Snel, Williams, goochelaar en buikspreker, de Pico's en Daan Hooykaas met Koos Ver meulen aan den vleugel. In de pauze voerde het tooneel- gezelschap „Luctor et emergo" de klucht van P J Dorrenboom „Het Slippertje" op. De omtwikkelingsaivanjd in den R.K. Volksbond, waarbij de heer Keeeen zou spreken over „De waairdeering van dten arbeid" ging bij gebrek aan belangstelling niet door. Commentaar overbodig. Is de Katholieke Arbeidersbeweging in Schiedam ingeslapen? Dan zal alleen hardhandig wek ken misschien de roes van werk loosheid kunnen beëindigen. Dit is wel heel erg. In de aula van het Gemeente Museum zal van 30 Maart tot en met 14 April een tentoonstelling worden gehouden van teekeningen door Charles Rochussen, J. Hoynck van Papendrecht en E. S. Witkamp. Deze teekeningen werden vervaar digd voor de illustraties van de uitgave van H. J. Schimmel's roman, Sinjeur Semeyns, in pracht, uitgave bezorgd door de thans 100-jarige Firma H A, M. Roe- lants De middagpartijen van den tweeden dag begonnen met een normale overwinning van Swee ring tegen Jacobs. In de tweede partij kwam Van de Pol aan bod. Aanvankelijk wal het deelnemen van Van de Pol on zeker geweest, daar hij Woensdag j.L bij een auto-ongeval een arm- kwetsuur had opgeloopen; deze is inmiddels in zooverre hersteld, dat Van de Pol besloten heeft als nog deel te nemen. In een onbe rispelijke partij gaf hij Wevers geen -schijn van kans. De uitslagen luiden: Sweering 400 21 90 19.04 Jacobs 208 21 45 9.90 Van de Pol 400 8 156 50.00 Wevers 203 8 65 25.37 In de avondpartijen toonde Van de Pol, dat hij op het oogenblik toch wel de sterkste biljarter is in dit genre; hij speelde tegen De Leeuw een schitterende partij. Deze ontmoeting werd alleen al met groote spanning tegemoet gezien* omdat tusschen beide spelers altijd een groote rivaliteit heeft bestaan. De Leeuw kwam er echter niet aan te pas. De uitslagen waren: Van Vliet 400 20 106 20.00 Sweering 262 20 53 13.10 Van de Pol 400 8 217 50.00 De Leeuw 19 8 11 2.37 Het S ehii edamsc h e Comité der Engelsch-Nederlandsche Sport Or ganisatie heeft van het in Lomden gevestigde algemeen secretariaat bericht ontvangen, dat van 26 tot 29 Juli e.k. het eerste E.N.S.O.- congres te Londen zal worden ge houden en dat, ieder plaatselijk comité het recht heeft, drie afge vaardigden daarheen te zenden. De eerste algemeene bijeenkomst van dat congres zal oip Vrijdag avond, 26 Juli, plaats hebben en door een van de leidende Engel- sch-e staatslieden worden geopend. De roodiawarte Schiedammers staan Zondag weer voor een zware taak. Zij ontvangen O.S.C.R., dat voor hen altijd een moeilijke te genstander is. En waar Schiedam op het moment verschillende goede spelers moet missen, zal het voor haar zeer moeilijk zijn een over winning te behalen. Succes moet in Dordt de strijd aanbinden met OXi.O. en zal er wel niet in slagen de beide winst punten mee naar huis te brengen. Voor den R.K.B. staan op het programma Succes 2Schiedam 2, ploegen, die elkaar niet veel ont- loopen en D.S.K.V. 2—O.S.C.R. 2, waarbij de gasten wel met de over winning zullen gaan strijken. Om de schade van 2 millioen, die door de Duitschers aan hel Leger des Heils werd toegebracht, weer te herstellen, zal een speld jesdag worden georganiseerd ter gelegenheid van den Eersten Vre- des Oproep. Giften kunnen wor den overgeschreven op postreke ning 120120, ook van geblokkeerde tegoeden. Geboren: Apolonia, d. v. H v. Tilborg en C Admiraal, Prof. Kam. Onneslaan 99; Hendrik Eliza, z. v. M J v. Houte en L H Goud appel, Strijenschestr. 33; Robert P, z. v. P Vlasblom en M M M Govers, Boerhavelaan 1; Hans, z. v. P de Bruin en C J de Jong, Boerhavelaan 1; Cornelia G M M, d. v. A Mes en E C Leliveld, Boerhavelaan 1; Wilhelmus J, z. v. P J Th de Brum en B A Eijken- broek, Boerhavelaan 1; Jacob, z. v. J Speksnijder en E de Zeeuw, Boerhavelaan 1>; Son ja M, d. v. L Kok en M Kapteijn, Parallel weg 232; Ronald K, z. v. K S Colt hof en E C N Lichtenauer, Boer havelaan 1; Jacoba A G, d. v. J P F de Reuver en C v. d. Water, Makkerstr. 4; Pieter, z. v. T v. Weelie en C A Geers, Buys Bal- lotsingel 68; Helena E B, d. v. B Kerkhoven en E de Jong, Boer havelaan 1; Adriana B G L, d. v. N v. d. Brink en B F v. Leeuwen, Boerhavelaan 1; Ronald, z. v. A Weeda en A Aarens, Boerhave laan 1; Jacoba J, d. v. H M Bies- meijer en K Bouwman, Boerhave laan 1. Medegedeeld <foor het K.N.M.I. te - Verwachting tot Zondag- aiond: Voor de provinciën Fries land. Groningen en Noord-Holland mist of sombere laaghangende ge- wolking. Hier en daar in den na middag tijdelijk meest zwakke wind tusschen Noord en Oost. Iets lagere temperaturen dan van daag Voor de overige provinciën in den ochtend en voormiddag plaat selijk nevel of mist; later op den dag zonnig weer, behoudens hier en daar overdrijvende wolkenvel den. Meestal zwakke wind. On geveer zelfde temoeratuur als vandaag. 18^0 ^?,art ^on °n 6.19 uur onder der l6 5o'uuaan °D 614 UUr' 0n" 19112AiuVr' m?? °p 6-17 uur. onder 18.14 uur an °T> 6 34 uur. onder S.V.V., let op Uw saeok! Morgen gaat de groote strijd tegen Over maas. In December j.L verloor S.V.V. te Rotterdam met het kleinst mogelijke verschil: 21; dat was tevens de eenige nederlaag, die de Schiedammers dit seizoen leden. Op eigen terrein Is S.V.V. al bij zonder sterk, en daar werd slechts eenmaal één puntje afgestaan, en waarv9n het R°tterdamsche Coal, leert dat *d<; rang,iist overigens geabonneerd KPelei1 Wel maas kan dn<.?\JIU U' zljn- °vcr- ontvangst rek!^" stevifie den wedstrijd hDe uizet van met als verïengftuk ^YY"^ plaats schap. Wie mo?Jen 'wimkMoen; zeer fraaie kansen zoo* Ye] dan het grootste gevaar geweken mag worden geacht, s V v Overmaas hebben volmaakt' gelijk waardige kansen en dito kampioen* ambities. Wie den winnaar te \^t?n wenscht. hij trekke morgen zelf naar het terrein van den strijd want voorspellingen zijn bij kraoht- meetingen van zoo groot formaat uit den booze. Excelsior zal wel oppassen niet nog meer terrein te verliezen, maar C.V.V. is een kwade tegen stander; toch verwachten wij wel een kleine Excelsior-m eerderheid. V.F.C.-O.D.S. gaat gelijk op, wel licht weten de Dordtenaren een kleine revanche te nemen voor de 1-2 nederlaag, die zij in Dec. j.l. in eigen huis leden. V.D.L. moet o.i. tegen Fortuna de vlag strijken, en het zelfde geldt voor B.M.T. in de Haagsche derby tegen H.V.V. De Schiedamsche 3e klassers gaan morgen alle drie de volle winst binnenhalen. Excelsior '20 bleef op 16 Dec. j.l. in eigen huis meester over B.E.C. Morgen gaan de zwartwitten op tegenbezoek in Delft, en dat kan niet anders of het wordt ook nu weer een overwinning: Excelsior zou Excelsior niet meer zijn als dat niet lukte. Een match vangroot formaat gaat in Rotterdam: de Zuiderstad-dertoy tusschen Spartaan en de Musschen; als de voorteeke nen niet bedriegen, wordt het vuurwerk daarginds. In V.C.S.- Hoek van Holland en Concordia- lerlaak zijn de thuisclubs favoriet, de Holla-ndiaan-Postduiven gelijk opgaat. w^,art1init en D.H.S., de schiedam- uUb,s m de 3e klasse D, ko et??,* i ?en ,te§en Rotterdamsohe staartclubs. Martinit liet zich in ec' J-*- <*oor E.D.S. verrassen en een gelijk spel afdwingen. E.D.S. is typisch een club, die het voor zien heeft op tegenstanders, die haar onderschatten en die zij dan prompt ccr. onaangename surprise bezorgt. Martinit zal ditmaal wel beter oppassen en nu beide punten thuis houden. En dan wil D.H.S. natuurlijk niet achterblijven, en dies krijgen de Pechvogels de kous pp den kop. Poortugaal-V.O.C. is in deze afdeeling het groote leiders duel. waarvan uiteraard niets te voorspellen valt. Leonidas zal uit den wedstrijd tegen D.C.L. wel geen winst slaan, en bij Slikker- veer-R.D.M. geeft wellicht het ter reinvoordeel den doorslag. In de 4e klasse G komt S.F.C. gevaarlijk dicht in de buurt van de onderste plaats, en dat terwijl er dit jaar voor het eerst degra datiewedstrijden tegen de kampi oenen der plaatselijke afdeelingen gespeeld zullen worden. S.F.C. speelt morgen thuis tegen St. Lode- wijk, en heeft daarin een kansje om haar positie te verbeteren. In teressante duels zijn D.Z.B.-Oud Beijerland en Bloemhof-D.R.L., waarin de bezoekende kopploegen aan de goede middenmootclubs de handen vol zullen hebben. Satur- nus-Flakikee is een open vraag. Ursus komt weer niet aan bod, en zal zich nu waarschijnlijk wel gepasseerd zien door P.F.C., dat van Dindua moet kunnen winnen. De kopplaats blijft echter voor Schie dam. daar aangenomen mag wor den dat Wit Rood Wit het in Brielle wel niet veel verder zal brengen dan de 5-1 nederlaag, die zij hier ter stede leed. Hillesluis en Her mandad in de eene, Aeolus en Steeds Volharden in de andere ontmoeting, ontloopen elkaar niet veeL Waterpolo. OM DEN „R"-BEVRIJDINGS. EEKER Zondag 7 April a.s. 's middags 2 uur, zal de Zwemrvereeniging Rotterdam een nationaal heeren- waterpolo-toumooi in het Sport- fondsenbad aan de van Maanen- straat alhier houden. De deel nemende clvbs zijn Poelmeer (Oegstgeest), Z.P.B. (Barerudrecht), Surae (Breda) en Rotterdam. Voor dit tournooi is een beker beschikbaar gesteld n.I. d_ „R"- bevrijdingsbeker, welke driemaal achter elkaar of vijfmaal in totaal gewonnen moet worden om in definitief eigendom over te gaan. WINTERCOMPETITIE Z.R.O. De beslissingswedstrijd om het kampioenschap dames tusschen Rotterdam en R.D.Z. aal Zondag middag 7 April in het Sportfond senhad aan de van Maanenstraat alhier plaats vinden. ROTTERDAMSCHE SPORTPERS Te Rotterdam is opgericht de vereeniging „De Rotterdamsche Sportpers". Het bestuur wordt gevormd door de heeren H. A. Meerum erwogt, J. Liber en B. in 't Hout Hei secretariaat is gevestigd ten huize van den heer Liiber, Hooidrift 36, Rotterdam, die tevens de functie van penningmeester waarn nvt. ROTTERDAM aangek. 29 Maart; ALGARVE, Lissabon, Hammer- stein, Jobsh., stg.; SAMBRE, Lon den. Cornelder. Parkh., stg.; JAPA, Ra, Amsterdam, Ruys, Lloydkade, ledig; ACRITY, Ipswich, Alg. Vrachtkant., Merweh., meel; VARG, Sta vanger, v. Ommeren, Waalh, ledig; 30 Maart.; THEMES, Ham burg, Vinke, Wilton, Rotterdam, ledig; HAGANES, Hamburg, Vinke, Waalh., ledig Vertrokken 28 Maart: THEA, Embden; 29 Maart: LOUIS BAM BERGER, Antw.t HENRIK IB SEN, Bergen; KARMA, riauge- sund; URMAJO, Antw.; EMPIRE BEACONSFIELD, Oslo; HELBER GEN. Barry Roads; EMPIRE SIL VER, Falmouth; NORTFARER, Baltimore; GAASTERLAND, Gran gemouth; HJALMAR WESSEL, Christiansand; AUDUN, Sta van ger; MECKLENBURG. Harwich; BATAVIER II, Harwich: FIR- BRANCH, Algiers. IJMUIDEN aangek. 29 Maart; MARNA, Midulesbro, teer; SKULD, Stockholm, stg.; WESTLAAN, Par, ledig; VEENENBURGH, Middles* bro, rails; ATaIR, Kirkcaldy, le dig; AMSTELSTROOM, Londen, stg.; COETA, Newcastle, slippers; THESEUS, Valencia, stg.; alle voor Amsterdam. Vertrokken 29 Maart; CHARLES D. WALCOTT, N York; JAPARA, Rotterdam; ERNA, Havre; ROLF, Gothenburg. NEDERLANDSCHE SCHEPEN ALCOR 28 v. Jucaro n. Norfolk; ALCYONE 29 v Oporto te Lisra- bon; AMSTELKÈRK 29 v. Curagai te Trinidad; BLOMMERSDIJK 28 te N. Orleans; HERCULES 29 v. Malta te Alexandrie; IRIS 29 v. Gilbraltar te Cardiff; MULAN 29 v. Kopenhagen n. Amsterdam; STAD ARNHEM 28 v. Huelva n. Ned; TAWALI 29 v. Bombay n. Cochin; WESTPLEIN, Z.-Amerika n. Amsterdam, p. 29 Ouessant. WATERSTAND VAN 30 MAART Keulen 3.06 0.22), Ruhrort 1.05 0.01). Nijmegen 8.86 0.02). Arnhem 8.79 0.02), Westervoort 9.47 (—0.02), Deventer 3.24 (—0.08), Borgharen 41.39 0.28), Belfeld 11.71 (+0.08). Grave 4.74 (+002). HOOGWATER TE ROTTERDAM 31 Maart le tij: 3.17, 2e tij 15.54* 1 April le tij: 3.55, 2e tij 16.34,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3