Voor den Kantonrechter De Intern, kolenconferentie STADSNIEUWS VRIJDAG 31 MEI 1946 PAGINA HOE SCHIEDAM STEMDE. 40-JARIG jubile DE VERNIELZUCHT BUURTVEREENIGING „MARGRIET" Twee geïnterneerden ontsnapt H- SACRAMENT VAN MIRAKEL ZEILWEDSTRIJDEN KETHEL VRIJSTELLING VAN DEN DIENSTPLICHT TERRAS BIJ 'T VIERKANTJE BLOEMEN ZONDER VERGUNNING Een duur perronkaartje OP ONS ZELF AAN- GEWEZEN De zaken nuchter bekiiken BURGERLIJKE STAND. ZAAK TEGEN BRUNSVELD GESCHORST AMERIKAANSCHE KOLEN VIA ROTTERDAM VOEDSEL EN AUTO'S TE ROTTERDAM f Staten Kamer Staten Partijen 1939 1946 1946 Anti Rev. P. 3623 4339 4230 Staatk. Ger, P. 527 462 628 P. V. d. Vrijheid 1643 1683 1517 Kath. Volksp. 7875 9275 9377 P. V. d. Arbeid 10287 12213 11622 Chr. Hist. Unie 3967 3280 3668 Communisten 1250 4070 4220 Andere partijen 957 103 Totaal 30129 35429 35262 Mejuffrouw Heggelman. Morgen is mejuffrouw Heggelman 40 jaren verbonden aan het R. K. onderwijs in Schiedam. Allen, die van juffrouw Heggelman les hebben gehad en dat zijn veel Schiedam Bche moeders, zelfs een paar groot moeders! spreken steeds met groote erkentelijkheid over haar ja ren op school, vaak óók nog over de bijzonder gezellige en leerzame uren bij juffrouw Heggelman op het zgn. Patronaat, waar 's avonds aan de schoolvrije jeugd met enthousiasme les werd gegeven in huishoudelijke vakken. Nog altijd werkt mej. Heggel man met dezelfde liefde en ijver voor het kind. In haar klas heerscht nog steeds die bekende rustig-blije geest, Voor al wat mooi er. goed is, staat mej. Heggelman nóg klaar! Personeel en kinderen werken har telijk samen om haar een feesteljj- ken dag te bezorgen! We meenden veel oud-leerlingen van mej. Heggelman een genoegen te doen met haar gelegenheid te geven haar onderwijzeres te com plimenteeren. Daarom is er op Zon dag 2 Juni 's middags van half 4 tot hlaf 5 receptie is de St. Liduina- school, Westmalenstraat 24. Schreven wij deze week reeds een ontboezeming over het vandalisme, nu bereikt ons een schrijven van den directeur van Gemeentewerken aan B. en W., waarin deze ver klaart, dat het personeel van den plantsoendienst radeloos is, en dat men liever geen overbodig werk doet pn de zaken laat zooals ze zijn. De directeur beveelt een zeer (Streng optreden te§en de overtreders aan en vraagt B. en W. de volledige hulp van het onderwijzend personeel in te roepen, om het euvel te be strijden. Aan den Commissaris van Politie is verzocht niet te aarzelen met instructies aan het politiecorps om zeer streng handelend op te tre den. Voor de buurtvereenigingen liig hier een bijzondere taak. Zij kun nen zorgen voor een voortdurende en inslaande actie onder hus leden. Daartoe zouden in de verschillende wijken menschen zich speciaal met het toezicht kunnen belasten. Alles moet gedaan worden om het na tuur- echoon in Schiedam te beschermen. Schiedam moet bewoonbaar blijven. ZILVEREN ZANGERSJUBILEA Zondag, 2 Juni, is voor hej Koorge zeischap „Cantemus Domino" van de St. Liduinakerk een belangrijke dag. Dan toch hopen 2 harer leden, de heeren R. Steens en A. J. A, van de Water hun 25-jarig zangersjubi leum, te herdenken. Beide heeren zijn geen onbeken den in de Schiedamsche koorzan gerskringen, waar hun medewerking, bij voorkomende gelegenheden, zeer op prijs wordt gesteld. Doch niet alleen hebben zij steeds hun beste krachten gegeven, om den luister in Gods Huis te helpen verhoogen, ook gedurende tal van jaren gaven zij leiding aan het Koorgezelschap in d belangrijke functies van resp. voor- zlt'er en penningmeester.. zal deze dag niet onge- as Zo»j«?®Saa?' De Hbogm-is za> a.s. Zondag worden opgedrae-en tot intentie van beide tvS8!SS£ té?- wijl daarna, van 11.30 tot 1 uur,, re ceptie zal gehouden worden in de Pastorie, Nieuwe Haven 117, waaraan ongetwijfeld velen zullen deel nemen. Maandagavond gaf de Buurtver. eeniging „Margriet" bestaande uit bewoners van de Halleystraat en omgeving een grooten bevrijdings feestavond in het vereenigingslo- aal De zaal was geheel gevuld met leden en genoodlgden. r<i e!n vlot Pr°gramma af gewerkt, bestaande uit tooneelstuk- jes, opgevoerd door het „Margriet" tooneel onder leiding van het lid Jo Linkels. Het openingsnummer door de „Margriet" soldaten sloeg al direct tn en er heerschte een prettige en feestelijke stemming. Verder wer- Öen nog een 5-tal tooneelstukjes op. gevoerd. Uit „Fort Haarlem" te Hellevoet- zluis zijn twee geïnterneerden ont- ■napt, n.L Willem Stavast, voor malig kringleider der N.S.B. te Dordrecht en Antoon Leeuwenstein, vroeger lid der N.S.B. en van dé Landwacht te Sliedreoht. Schiedamsche deelname aan zesde eeuwfeest Zooals reeds enkele dagen geleden in dit bla,d is gemeld, zullen groot- sche feesten worden georganiseerd ter eere van het H. Sacrament van Mirakel te Amsterdam op Zondag 20 Juni a.s., waarbij het geheele Door luchtig Episcopaat zal aanwezig zijn. Ook voor de Schiedammers kunnen plaatsen worden gereserveerd voor de plechtigheden des morgens en des middags. Het spreekt vanzelf, dat de leden van den Vriendenkring ter eere van het Allerh. Sacrament de voor keur genieten. Hun, die voornemens zijn de plech tigheden mee te maken, wordt ver zocht zich zoo spoedig mogelijk te wenden tot de fa. Willems en Ern- sting, Rotterd.dijk 233, waar ver dere inlichtingen kunnen worden verkregen. De kaarten moeten vooraf worden voldaan. De zeilwedstrijden, die de water sportvereniging „Vlaardingen" gis teren hield, verheugden zich in de grillige belangstelling van een Zuid- Westenwind, die geen oogenblik constant was, en ook zelden krach tig werd. Om half 9 lagen de jach ten klaar voor de start, wendend en keerend om op de startlijn te blij ven en elkaar niet in het vaarwater te komen. Om 9 uur startten alle klassen tegelijk naar Den Briel. Vandaar vertrokken om half twee de kleinere jachten naar Schiedam met goed wat wind in de zeilen. De middelgroote jachten, die een kwartier later startten werden slachtoffer van een sterk in kracht verminderde bries, evenals de groote jachten, die om twee uur over de startlijn voeren. Later op den mid dag kregen de zeilers de hulp van een staartje van het onweer en het eerste jacht ging om ongeveer 3 uur door de finish. Op het Hoofd was voor den wed strijd eenige belangstelling, die be halve van den zeilwedstrijd ook van het lichtspel over de dokken, kra nen en schepen heeft kunnen ge nieten. De uitslag van den wedstrud zal volgenden week Woensdag, 5 Juni, om 8 uur in café „de Maas" ln Vlaardingen worden bekend ge maakt. UITSLAG STATENVERKIEZING. K.V.P. 462; A.R. 79; St. Ger. P. 18; P.v v. d. Vr. 24; P. v. d. Arb. 371; Chr. Hist. 95Comm. P. N. 77. De Burgemeester van Schiedam, brengt ingevolge art. 30, 2e lid van het Dienstplichtbesluit ter alge- meene kennis dat aan den dienst plichtige dezer gemeente, hieron der vermeld, vrijstelling van den dienstplicht is verleend. De uitspraken hieromtrent liggen tot en met den tienden dag na he den ter Gemeente-Secretarie, afd. Militaire Zaken, Nieuwstraat 26, voor een ieder ter inzage. Art 21, eerste- en tweede lid der Dienstplichtwet luidt als volgt: „Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak kunnen uiter lijk den tienden dag na den dag, waarop de uitspraak ter algemeene kennis is gebracht in beroep ko men de ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, elk der overige voor dezelfde gemeente en voor dezelfde lichting ingeschreven personen of de wettelijke vertegenwoordiger. In dien de ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, in het buitenland woonplaats heeft, kan, voor zoover het door dezen in te stellen beroep betreft, met overschrijding van den termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zoolang omtrent zoodanige overschrijding geen be slissing is genomen, wordt de uit. spraak na het verloop van den ter mijn van tien dagen als onherroe pelijk beschouwd. Het verzoekschrift, dat met re denen omkleed moet zijn, wordt in gediend bij den Burgemeester der gemeente, waar de persoon, wien de uitspraak geldt, voor den dienst plicht ingeschreven is." van Gammeren, Albert Cornells, lichting 1945. Schiedam, 28 Mei 1946. De Burgem., voornoemd, P. K. M. Alberts, w.n. Café 't Vierkantje op den hoek van de Broersvest is geen onbekend oord voor Schiedam. De heer C. L. Wasman heeft dit café geheel la ten restaureeren en met toestem ming van de gemeentelijke autori teiten een terras op gemeentegrond laten aanbrengen. Door de mede werking van het College van B. en W. van de directies van gemeente werken en bouw- en woningdienst, zoowei als van de brandweer is dit tot stand gekomen. De eigenaar dankte deze instanties bij de ope ning dan ook voor hun medewer king. Aan den sluitkant van net terras is een glas-in-loodraam van zeer goede brand- en kleurtechniek aangebracht. De gebr. Henderickx gaven hiermee blijk van een gede gen en belovend vakmanschap. Een vader met vele zonen en slechts ééne ventvergunning is een geprolongeerd proces-verbaal. Dat bleek ons tenminste vry duidelijk uit het voortgezette betoog van C. K. die met bloemen en zonder vergun- hing bij het Gem. Ziekenhuis had gestaan. Op vordering van get. H. B. had hij niet alleen zijn ventvergun ning niet kunnen toonen, maar bleek het, dat hij er in het geheel geen had. Dat vond hij echter niet noodig, omdat hij bij zijn zoonrijken vader werkte. Mr. Cos dacht er anders over en Mr. Heynsbroek vond hem eigenwijs, zoodat de laat ste 5 of 2 dagen eischte en hij van de eerste 3 of 1 dag kreeg. Toch vond C. K. het „kinderachtig". C. G. had zonder kaartje op Vlaar- dingens statie geloopen, waarop de statieoverste hem in zijn figuurlijken nek had gevat ep hem voor de groene tafel deed belanden, waar hij 2.50 lichter vandaan ging. Als 't aan den Ambtenaar van het O.M. had gelegen, was het f 4 of 2 dagen geweest. Losser verlost De chauffeur H.. J. Z. hieicl een gefundeerd betoog over de noodza kelijkheid van het parkeeren binnen 10 meter van de bushalte aan de Broersveld voor het lossen van goe deren, Hij deed dit zoo rustig, dat de ambtenaar zelfs niets zei van zijn verhaal over het onhebbelijk op treden van een politieagent, welke verhalen meestal een verhooging van den eisch tengevolge hebben omdat agenten nooit onhebbelijk optreden. Er kwam een wetboek bij. De man kreeg gelijk. De Ambtenaar achtte het niet bewezen en vroeg vrij spraak, waarop hij wel niets te zeg gen zou hebben, meende de Kanton rechter. Dat was zoo De feestende kellner H' de S- had zich in Januari op de Hoogstraat in kennelijken staat van dronkenschap bevonden. Hij was op weg naar huis en kwam van een feestje, wat heelemaal niet om te lachen was, volgens Mr. Cos. „Of hij van alles door elkaar ge dronken had?" vroeg die deskundig. „Nee, alleen maar jenever en dan nog maar een paar glaasjes. De Kantonrechter had een sterk vermoeden, dat een paar hier geen twee beteekende en vroeg om een aantal. Dat wist verdachte niet. Als hij er niet tegen kon, moest hij niet drinken, zei daarop de Kantonrech ter met instemming van alle aanwe zigen, die er wél tegen konden, maar niets kregen, 15 of 5 dagen, vroeg Men. de Ambtenaar. Dat kon verd. niet betalen, 7.50 of 3 dagen (met het lidmaatschap van de blauwe knoop?) was de slotacte van dit drama. Dat tegen A. c. H. maar 6 of 3 dagen werd geëischt, omdat hij zijn fiets onbeheerd liet staan, bracht ons in verrukking. Zou de Ambtenaar werkelijk met de alge meene tendenz tot verlaging der prijzen meegaan? Wat een perspec tief f 3 of 2 dagen werd het, waar schijnlijk alleen vanwege de koude vingers, die het siot niet dicht kon den krijgen, want bij A. B. en D. M. was het weer het oude dure liedje. 10 of 4 dagen wordt 5 of 2 dagen voor een zelfde feit. Ook de gedach- ten-krokels eens Ambtenaars zijn ondoorgrondelijk. Het einde van een carrière „Ik laat een wagen voorkomen, gooi de heele zocri erop en schei eruit als koopman. Niks als verdriet ge had in al die tijd, dat ik zaken deed." Met een hoorbare brok in zijn keel neemt C. H. W. V. afscheid voor den rechterstoel van zijn twee- dehandsch nering. De kantonrechter zag hem alweer. Eerst voor schoen tjes en nu voor een hakbijl en ook dit instrument was weer van dief stal afkomstig. Hij had den koop niet in zijn register bijgehouden en even min den naam van de verkoopers gevraagd. Verdachte had nog geen register, want de Kamer van Koop handel werkte hem tegen. De hak bijl had hij nog vóór de schoentjes gekocht en hij had er ook houtjes mee gehakt voor de juffrouw boven, Dat zei hij wellicht in de hoop, dat hem veel vergeven zou worden, om dat hij veel had liefgehad. Die hoop was ijdel. De ambtenaar noemde het een notoir feit, dat in het soort zaken als verdachte dreef, heling en schuldheling een voorname bron van inkomsten waren. Ook onlangs had verdachte terecht gestaan voor een zelfde feit. Hij eischte f 50 of 20 dagen plus een week principaal. De ex-koopman vroeg of dat niet anders kon, omdat hij voor zijn kin deren moest zorgen. De Kanton rechter maakte er 2 maal 30 of 2 maal 20 dagen van. De laatste zaak werd een acade misch onder onsje met Mr. Hoek, die spits was over de tenlaste leg ging. Bij ontstentenis van het arti kel in kwestie zal schriftelijk vonnis worden gewezen. Vorige week is te Parijs een in ternationale kolen-conferentie ge houden, georganiseerd door de „European Coal Organisation" (E C.O.). Een en twintig landen en vier internationale organisaties wa ren aanwezig. Voor Nederland werd de conferentie bijgewoond door dr. Ch. Th. Groothoff. beheerder van de Nederlandsche mijnen, den heer J. G. Ph. Looman en ir. A. Paulen als Nederlandsche vertegenwoordigers bij de E.C.O. en den heer H. H. Wemmers, directeur van het Rijks- kolenbureau. In een vraaggesprek, dat een me dewerker van het A.N.P. had met den heer Groothoff, noemde deze als algemeen resultaat van d'e be spreking de klaarheid, die er thans voor alle betrokken regeeringen is ontstaan in de wijze, waarop het geweldige vraagstuk van de kolen, productie in de komende jaren moet'worden aangepakt, wil men een catastrophe vermijden. En dit inzicht is noodzakelijk, aldus de heer Groothoff. want wanneer men de Europeesche behoéfte over d'e periode van Juli 1946 tot Juni 1947 minimaal schat, dan zal er altijd nog een tekort zijn over dat jaar van 17.5 millioen ton steenkool, en dit tekort zou stijgen tot 46 millioen ton, wanneer men het verbruik weer op geheel normaal peil zou willen brengen. „Wat denkt U van het tekort in ons eigen land „Wij zijn feitelijk op ons zelf aangewezen", zei dr. Groothoff. Wat we uit het buitenland aange voerd krijgen, is steeds zeer onze ker. Denkt U maar aan de Ameri- kaansche stakingen en den terug gang der productie in het Ruhr-ge bied. Onze eigen productie wordt door twee factoren beheerscht. GEBOREN: Maarten N., z, v. N. E. de Brons en C. Levering', Prof. Kam. Onnesl. 158; Anna, d. v J. J. Overdijk en A. Windhouwer, Galilei- straat 62; Cornells, z. v. C. Pil en H. Schippers, Mariastraat 24; Arie, z. v. A. Onderdelingen en Chr J. Westerman, Havendijk 162; Willem- pje, d. v. H. v„ d. Steen en B. Ram, Doelehofje 32; Gees je, d. v. J. Wie gersma en H. A. Klijn, Dr. Noletstr. 1; Cornelia, d. v. C. Karei en C. Bos, Boerhavelaan Johny C., z. v. J. Jalving en C. H. Dirkzwager, Boerhavelaan 1; Christiaan J„ z. v, T. Hoogendoom en C, Chr. J, Gon- lag, Halleystraat 8; Willem H.', z. v. D. v. Klink en M. Kilsdonk, Nas- saulaan 75; Gerrit, z. v. A, J. Schuurman en P. Th. Beijer, Dr. Noletstraat 1; Carla E., d. v. B. Zwikstra en A. M. J. Hessels, Boer havelaan 1; Arie, z. v. B. Th. Blu- mers en T. Bloot, Boerhavelaan 1; Cornelia G., d. v. J. van 't Geloof en J. E. Hammer, Boerhavelaan 1; Hermanus C., z. v. A. P. M. Els hof en H. J. de Bok, Prlnsensteeg 4; levenl. kind v. J. H v. Kempen en J. E. v. Wijk, Boerhavelaan 1. OVERLEDEN; G. Fontijne, 70 J„ wed. v. D. Opschoor, Nassaulaan 75; F. A. dé Leij, 19 j„ Nwe. Haven 303b; A. A. C. Rens, 66 j„ Aleida- straat. GETROUWD: K. Maan 30 j. en C. P. Wannee 33 j.K. H. Tusenius 30 j. en E. W. Eijgenraam 23 j.; S. E. Lawrence 20 j. en A. Stokhof 22 j.L. Kolenbrander 25 j. en I. v. d. Touw 24 J.G. H. Mooren 26 j. en P. C. Wuisman 25 J.E. J. Willems 29 j. en A. H. M. 't Hart 22 J.H. F Zwarts 38 en A. Hamerslag 23' J.C. P. André 28 J. en A. A. Warnawa 26 J.P. A. Vrijdag 34 j. en M. Valk 27 j.H. G. Kuypers 35 j. en M. A. Bouman 23 j.J. H. Ostermeier 31 j. en J. Hoogenboezem 30 j.J. F. v. d. Bos 36 J. en A. Groen 43 j.L. Gundlach 33 j. en W. M. Krauwinlcel 26 j. GEBOREN: Johanna M. J. L., d. v. N. M. Govaart en J. C. Wijzen- broek, Groenelaan 109: Johannes C., z. v. J. C. Jansen en W. Klein, Gor- donstraat 11Frederik D„ z. v. D. Schepen en C. F. v. Wijk, v. d. Eist- straat 8: Maria H. C., d. v. W. M. Th. v. d. Hoeven en D. B. Bosman, Vlaard.dijk 95; Ariaantje, d. v. A. Meulstee en J. Verweij, Maasdam- schestraat 17; Adrianus M., z v. H. v. Rijswijk en P. Nijs, Sommels- dijkschestraat 14; Geertje, d. v. H. Th Weijts en I. Jung, Boerhavelaan 1- Johanna C., d. v. F. v. Leeuwen en A. Winkelman, B. K.laan 10; Jan G., z. v. Chr. Lowes en M. J. Seijkens, Nwe. Haven 287; Johanna, d v J. Bosman en K. Stolk, Snel- llussingel 18; Marie, d. v. G. J. Vis ser en B. P. M. v. Dorp, Boerhave laan 1; Johannes M., z. v. A. Feel- ders en C. H. Koole, Dr. Noletstraat 1- levenl. kind v. H. de Gids en P. Meidam. Boerhavelaan 1. OVERLEDEN: W. E. v. d. Pol, 51 i vr V. J. Bakker, P. Potter straat 6; L. v. Doorn, 65 j„ Baan 15. De zaak contra Richard Bruns- veld den ex-burgemeester van Ba- rendrecht, tegen wien de advocaat fiscaal van het bijzonder gerechts hof de doodstraf had geëischt, we gens hulpverleening aan den vijand gedurende langen tijd, werd heden ochtend door het Hof voor onbe- paalden tijd geschorst, teneinde wederom een onderzoek in deze zaak te kunnen instellen en ver schillende nieuwe getuigen te hoo- ren. Vooreerst door de prestatie vau, den Nederlandschen ondergrondi schen mijnwerker. Deze prestatie geeft op dit oogenblik reden tot te« vredenheid. Zij ligt veel hooger dan die in de ons omringende lanr den. Maar een andere factor is dé grootte van het ondergrondsche' personeel en U weet, dat we nog duizenden nieuwe arbeiders kurti nen gebruiken. Die moeten er kof men, willen we kunnen zeggen, daf Nederland zijn kolenvraagstuk zelf zal oplossen". „Het is opmerkelijk", aldus ver volgde dr. Groothoff, „dat de con£ clusies. waartoe de Parijsche ko len-conferentie kwam. een bevestig ging vormen van de richting, dié wij tot nu toe bij de Nederland'; sche kolen-politiek gevolgd hebben. Een catastrophe kan slechts voor komen worden, aldus de resolutie^ indien men tot de volgende maatJ regelen overgaatvooreerst dé mijnwerkers en speciaal dan de „ondergronders" genoeg en pasJ send voedsel verstrekken. Vooral op dat passend voedsel komt het aan. Voor het zeer zware werjt on dergronds heeft de arbeider kracht- voedsel noodigspek en eieren! Men moet bij dit werk niet alleen naar het aantal calorieën kijken," maar naar den aard van het voed sel, dat zich zooveel mogelijk moet aanpassen aan wat de mijnwerker! voor den oorlog gewoon was te eten". Een __~.c maatregel, die de re-; solutie voorstelt, is het treffen van speciale voorzieningen om de re; cruteering van werkkrachten voor. de mijnen te bevorderen. Dat wil zeggen, dat men door het verb in-! den van „speciale voordeelen" aan den mijnarbeid, de animo van de mijnwerkers vergroot en nieuwe arbeiders naar deze industrie trekt. Nederland moet nu eens duidelijk weten, dat het herstel van het nor male leven in het land een wensch; droom blijft, zoolang het normale leven in de mijnstreek en in dé mijnindustrie nog geen feit is. Daf wil zeggen, dat men, wanneer som; mige groepen van mijnwerkers door de duurte met hun geld niet rond kunnen komen, hiervoor een oplossing op korten termijn moet vinden en verder, dat de stichting mijnwerkersvoorzieniing, die de menschen hier op sommige gebie; den met eenigen voorrang vangoe; deren voorziet, een instelling is, waarvan het geheele land de vruchten geniet, omdat die stichting beteekentmeer kolen voor Ne derland". „U bedoelt: Nederland moet meer „coal-minded" worden „Dat is het precies. Ik heb op de Parijsche conferentie sterk den in druk gekregen, dat men bij ons minder dan elders, bereid is, deze dingen volkomen nuchter te zien. Als het herstel slechts een leuze blijft, wanneer er geen kolen ko men, dan moeten we met alle eer lijke en verantwoordelijke midde len meer kólen zien te winnen. En dan is iedere kleingeestigheid ten opzichte van onze mijnwerkers uit den booze. Men behoeft overigens de krant maar in te zien om te er varen, dat men elders ln binnen- en buitenland den arbeidsgahg ta onze mijnstreek zou kunnen benij den. Wij zijn nog in de stijgende lijn. Maar we moeten er aües op zetten, om dat te blijven. Dat is de eenige manier om het kolentekort van Nederland op te heffen", zoo besloot dr. Groothoff. Aan Het einde van deze week wordt al» eerste van een reeks schepen met kolen te Rotterdam verwacht het uit Philadelphia! komende stoomschip „Anne Brad- street". De 9000 ton kolen, welke het schip vervoert, zijn bestemd voor Zwitserland. Ook de andere schepen zullen over de Rotterdamsche haven worden geleld. ln verband met de uitbreiding van het handelsverkeer met Zwit serland is thans te Rotterdam ln oprichting de Bazeier-Rijnvaart Mij., waarvan de heer D. Lijnzaad dn directie zal voeren. Deze nieuwe maatschappij zal de vertegenwoordiging krijgen van de „Baseier Rheinsehiffahrt A. G, voor wier rekening thans in Neder, land eenige motorschepen voor de Rijnvaart in aanbouw ztfn. Dinsdag is te Rotterdam het s.s. Halton R. Carey" aangekomen met 5000 voedselpakketten van de „C. A. R. E." Zooals bekend, kunnen personen m Amerika geld storten op rekening van de „C. A. R. E." met het ver zoek een voedselpakket aan een vriend in Holland te doen toekomen. Het Nederlandsche Roode Kruis zal bij de verspreiding in Nederland zijn bemiddeling verleenen. Bovendien is uit New-York aange komen het stoomschip „Kyska" met een lading nieuwe auto's en stuk goed aan boord. Het schip heeft ligplaats genomen in de Merwe- haven. Dit nieuwe schip is het eerste! van een kleine reeks schepen, diai een geregelden dienst van New-York op Rotterdam gaan onderhouden. BEB1ÜS VAN HEB Aan het Rotterdamsch Toonkunst Conservatorium is met ingang van 1 September a.s. Bertus van Lier benoemd tot leeraar harmonie en orkestdirectie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3