d d Op prijscontrole in Seheveningen. Dr. Hirschfeld over Neurenberg HET VICARIAAT LUANFU ie rare werel MAANDAG 24 JUNI 1946 PAGINA 2 Waar blijft het mooie weer EEN BORREL VAN 20 GR. a 1-25. HET MINISTERIEELE CONSULT TE LONDEN MISSIE LAMGESLAGEN MINIMUMPRIJZEN De langste dag van het jaar is reeds enkele dagen voorbij, maar van warm, zonnig lenteweer, dat de komst van den zomer aankondigt, is nog geen sprake geweest. Integen deel, gure windvlagen en kille re genbuien, die eerder aan October of zelfs November deden denken, ont lokten aan de pessimisten onder ons de ietwat zure, maar niet tegen te spreken ontboezeming, dat het in ons gezegende klimaat negen maan den winter en drie maanden koud is. Toch willen we niet onvoorwaar delijk de zijde van de pessimisten kiezen, maar liever aannemen, dat de komst van den langsten dag ook het warme, zonnige weer zal mee brengen. En als we denken aan mooi weer, dan gaan onze gedach ten tegelijk naar de komende va cantie en naar de plaats, waar we die zullen doorbrengen: op de hei, in het bosch of aan de zee, <fe wijde, verre zee, die we gedurende zoo langen tijd niet hebben kunnen aanschouwen. Wie in ons land spreekt van *va- cantie aan zee, spreekt van Sehe veningen, de Nederlandsche bad plaats bij uitstek. Als het weer me dewerkt, zullen in de komende we ken weer duizenden naar het Sche- veningsche strand trekken, om er gezondheid en ontspanning te zoe ken aan het ruischende water en er met de zilte zeelucht hun longen en zenuwen te versterken. Optimistische plannen. Ongetwyfeld zyn er velen optimis tisch genoeg, om nu reeds plannen voor een uitstapje naar Sehevenin gen te beramen en onder hen zullen er zijn, die zich met eenige zorg afvragen, hoe de prijzen zullen zyn, welke in deze reeds vóór den oorlog niet goedkoope badplaats worden gevraagd. Maar ook in Seheveningen waken de mannen van het Directoraat-ge neraal van de Prezen. Zeker, het bedrijf in Seheveningen is een sei- zoenbedrijfdat gedurende enkele maanden (en dit jaar, tengevolge van het ongunstige weer, zelfs in slechts enkele weken) een loonende exploitatie van ean heel jaar moet opbrengen. Met het oog daarop lig gen de prijzen, weike door de ex ploitant e mogen worden berekend hoog er dan elders en zal zelfs door bepaalde zaken voor een borrel van 4.0 gram 1.25 mogen worden bere kend, maar toch wordt er door de prijscontrole scherp op toegezien, dat sommige bedrijven geen mis bruik maken van de abnormale ver houding, welke nog steeds tusschen vraag en aanbod bestaat tengevolge van de schaarschte aan artikelen. Met de rech^. che op stap. Op uitnoodiging van het Directo raat-generaal van de Prijzen hebben wij dezer dagen een tweetal recher cheurs van de Speciale Brigade in Botterdam, die belast zijn met de prijscontröle in Seheveningen, op een van hun tochten vergezeld. En aldus kon het gebeuren, dat wy enkele dagen geleden achter het Kurhaus uit lijn 8 stapten in den straffen, killen wind, die alle geest drift voer een eventueele wandeling langs het strand onverbiddelijk uit blies. Toch waagden wij ons .5ven op den byna geheel verlaten bou levard en staarden, met heimwee naar de zon in het hart, naar den verren einder, waar de staalblauwe zee en de loodgrijze hemel elkander ontmoetten. De boulevard van Seheveningen. Blijde herinneringen kwamen in ons op aan onze eerste wankele, schroomvallige stappen in de groote, angstaanjagende zee, aan de ver kwikking van het wijde water na een langen, stoffigon fietstocht, aan de parade p*r auto en te voet langs de fleunge menschenmenigte op de tcrra«*«n, aan de eerste schol, die zich op ,,de F>er" door ons schep net vrrawen i!et. Bewondering ook voelden wij vc«*r de energie, waar mee hec kerstmi van de bij ons vo rige be«>«K onherkenbaar verwoeste badplaat is aangepakt en we ge- loovtso gaarne d«n zegsman, die ons vertelde, dat de N.V. Exploitatie Maat* 2 hap pij „Seheveningen" sinds da bevrijding reeds meer dan een miilloen gulden heeft uitgegeven aan herstelwerkzaamheden. Scheve- hingen Js hat. oude Seheveningen niet meer. of liever nog niet, maar het begint toch reeds weer eenigs- zlns zichzalf te worden. Bars en Cabarets Een oVar ze© overgeblazen regen bui verstoorde onze overpeinzingen en snel vluchtten wij naar het een voudige kantoor, dat het Directo raat-generaal voor de Prijzen in de Palaces» raat tegenover het politie bureau heeft ingericht en waar wy kennis maakten met de beide recher cheurs, die den speurtocht naar overtreders van de prysvoorschrif- ten zouden leiden. Dien avond ston den de bars en cabarets op het pro gramma en ni»t lang 'duurde het, of we gaven onze jassen af in de ruime, fraai ingerichte garderobe van een der meest chique bars van Seheveningen. Het gure weer was ongetwyfeld oorzaak, dat wij geen moeite hadden met do keuze van een tafeltje. Slechts een jong paartje zat in een hoekje zacht te fluisteren. Verder was de betrekke lijk kleine ruimte, op een paar kellners en den barman na, leeg. Een krukje voor een piano en enkele stoelen op een verhooging duidden aan, dat er ook wel eens muziek werd gemaakt, doch thans was alles doodstil. Het bewijsstuk. Het geoefende oog van de recher cheurs merkte terstond op, dat er zich nergens op de tafeltjes door het Directoraat-generaal goedge keurde prijsaanduidingen bevonden, zooals is voorgeschreven en fluiste rend maakte een hunner ons daar op opmerkzaam. Een kellner vroeg den nieuwen gasten, wat de heeren wenschten te gebruiken en er werden borrels en bier besteld. Enkele oogenblikken later stond het bestelde op tafel en reeds terstond constateerde de ge oefende blik van de rechercheurs, dat de borrelglazen hoogstens 20 gram inplaats van de voorgeschre ven 40 gram klare bevatten. De kwaliteit bleek echter uitstekend en de beide rechercheurs bestelden ieder een tweede glas, dat zij echter ceintuur bij Staat, Ju lianas tra 60; niet opdronken, want de inhoud van die beide glazen zou als bewijsstuk moeten dienen. De heeren wenschten onmiddellijk af te rekenen, waarop de kellner mededeelde, dat de bor rels 1.25 en het bier 1 per glas kostten. Een prijs van 1.25 per bor. rel van 40 gram zou eventueel nog door den beugel kunnen, omdat het seizoenbedrijf in Seheveningen nu eenmaal iets meer mag rekenen, maar 1.25 voor 20 gram, d.w.z. ƒ2.50 per normalen borrel van 40 gram, was toch al te bar, zelfs in een chique bar als deze en dus werd de directeur ontboden, die ver klaarde, dat hij 1.25 per 30 gram mocht rekenen. Er werd een offi cieel borrelglas van 40 gram gehaald, de borrels van de beide rechercheurs men constateeren, dat beide borrels iets meer waren dan 20 gram. Een vertegenwoordiger van de maat schappij, welke de bar exploiteert, die eveneens aan 't onderhoud deelnam, gaf toe, dat de borrels, welke voor 1.25 mochten worden verkocht, in derdaad 40 gram moesten zijn. Dien tengevolge wordt tegen den direc teur proces-verbaal opgemaakt, ter- wyl bovendien de kwestie van een gulden voo? een klein glas bier na der onder de loupe zal worden ge nomen. Parijsche apachensfeer Het volgende bezoek gold een gelegenheid, waar de bezoeker zich, behalve aan zwak-alcoholhoudende dranken, ook geestelijk kon laven een cabaretprogramma. In deze zaak, welke een naam draagt, die vroeger in Rotterdam geen onbe kende was, waren pogingen gedaan, om een „echt-Parysche apachen- sfeer" te scheppen, waartoe de tal rijke diensters waren uitgedost met geruite schorten en roode hals doeken, terwyl het mannelijke per soneel en de leden van de band, behalve de roode halsdoeken ook nog een pet droegen. Op de prijzen, welke hier werden berekend, bleek niets aan te merken, hoewel bedra gen van 0.60 voor een glas bier, 0.75 voor een glaasje bessen en een gulden voor een potje koffie on willekeurig deden terugverlangen naar den .goeden ouden tijd voor den oorlog". Maar tenslotte moe ten die roodQ halsdoeken en petten toch worden betaald. Ook de overige gelegenheden, welke dien avond werden bezocht bleken zich niet aan overschrijdin gen van de vastgestelde prijzen schuldig te maken, zoodat de oogst aan processen-verbaal niet groot was. De algemeene indruk van ons be zoek aan Seheveningen was, dat de prijzen er over het algemeen hooger zijn dan in soortgelijke gelegenhe den elders en dat dit wordt toege staan, omdat men te doen heeft met seizoenbedrijven. Het Directo raat-generaal van de Prijzen waakt' evenwel tegen excessen en neemt, zoo noodig, het publiek tegen zich- werden er in geschonken en toen kon zelf in bescherming. Het A. N. F. heeft dr. Hirschfeid, die in Neurenberg als getuige ge dagvaard was in de zaak van Seyss Inquart, gevraagd, eenige door hem opgedane indrukken van dit pro. ces weer te geven. Dr, Hirschfeld vestigde er de aandacht op, dat over de rechters van het tribunaal wei nig gesproken wordt. In Neurenberg zijn zij buiten de „court room' zelfs bijna onvindbaar. Zij onttrekken zich aan alle discussies. Daarom weet ook niemand iets te vertellen omtrent hun inzichten. Het spreekt vanzelf, dat dit aan de reputatie van het tribunaal ten goede komt. Vele maler heb ik aldus de heer Hirschfeld met groote bewonde ring gezien naar de leiding, die uit. gaat van lord justice Lawrence. Hij maakt slecht» weinige opmerkin gen, maar deze getuigen van groote scherpzi—iigheid en volledige be- heersehing der materie. Gevraagd naar zijn indruk over de zwakke positie van den Franschen aanklager tegenover Seyss Inquart, antwoordde dr. Hirschfeld: de open bare aanklagers hebben in 't alge meen geen gemakkelijke positie te genover de veelal uiterst geslepen beklaagden. De meesten der aankla gers hebben ook het leven in de door Duitschland bezette gebieden niet meegemaakt. De buitgemaakte documenten vormen echter veelal een prachtig bewijsmateriaal. In de zaak.Seyss Inquart is dat ook het geval. In tegenstelling met wat ik op vele plaatsen gelezen heb, ben :k van meening, dat deze adhklacht sterker gefundeerd is, dan men op pervlakkig zou aannemen na het in. derdaad vrij zwakke kruisverhoor, dat Seyss Inquart onderging van de zijde van den plaatsvervangenden aanklager. Het valt stellig te be duren, dat de kleine mogendheden geen gelegenheid hadden een eigen aanklager aan te wijzen. Psycholo gisch zou de Nederlandsche zaak dan meer naar voren gekomen zijn. Ech ter dient men te bedenken, dat het oordeel der rechters door psycholo gische effecten zeker niet beïnvloed wordt. „Wat dunk- u van de organisatie van het tribunaal?" Voor die organisatie, welke geheeJ in Amerikaansche handen is aldus de beer Hirschfeld heb ik het grootste respect. Zoo zijn de steno, grafische verslagen steeds den dag na de terechtzitting verkrijgbaar. Toen de verhooren in de zaak-Seyss Inquart afliepen, waren reeds H.712 folio's verschenen. Dr. Hirschfeld eindigde het on derhoud met erop te wijzen, dat hij, tweemaal terugkeerende uit Neuren. berg de Nederlandsche grens bij Vaals overschreed. Beide malen was ik, zeide hij, diep onder den in druk van den vooruitgang, dien men op menig gebied in Nederland een jaar na de bevrijding kan con De Nederlandsche ministers, die gedurende het weekend besprekin gen te Londen hebben gevoerd, zqn Zondagmiddag per vliegtuig naar Nederland teruggekeerd. Nader vernemen wij, dat de minis ters Drees, Beel en Van Royen te Londen een ontmoeting hebben ge had met mr. E. N. van Kleffens, den vertegenwoordiger van Nederland in den veiligheidsraad en jhr. mr. Tjar da van Starkenborgh Stachouwer, den Nederl. ambassadeur te Parijs. De Ned. ambassadeur te Londen jhr. mr. E. F, M. J. Michiels v. Verduy nen, was bij deze ontmoeting aan wezig. Over den aard van de besprekin gen is niets bekend. Wel kan echter gezegd worden, dat de ministers geen contact met de Engelsche regeering hebben gehad, zoodat de veronder stelling voor de hand ligt, dat zij naar Londen zijn gekomen, omdat deze stad een gemakkelijk ontmoe tingspunt vormde, vooral voor den heer Van Kleffens, die uit Amerika was overgekomen en in verband met de vergadering van den Veiligheids raad, die heden begint, zoo snel mo gelijk naar New-York moest terug- keeren. Aan het bovenstaande kan nog worden toegevoegd dat minister Meynen niet heeft deelgenomen aan de besprekingen. Zijn bezoek schijnt uitsluitend verband te houden met inspectie van de Nederlandsche troe pen, die in Engeland worden opge leid. GIJZELAARS STELLEN VRAGEN Qp 10 Mei 1940, toen de Duitsc'hers na hum inval in Nederland Maas tricht bezetten, hebben zij als een der voorwaarden bij de overgave van de stad geëiseht, dat uit de bur gerij tien personen als gyzelaars zouden worden aangewezen. Het hoofd der politie, een der wethouders en de gemeente-secre taris hebben toen een tiental perso nen aangewezen en hun aangezegd zich te melden. Deze gyzelaars hebben tijdens de oorlogsjaren gezwegen maar zich na de bevrijding tot den burgemeester van Maastricht gewend met verzoek om een verklaring, hoe een en ander zich heeft toegedragen. De burge meester wenschte daarover geen uit sluitsel te geven; hij was alleen ver antwoording schuldig aan den com missaris der Koningin en aan den raad. r>e betrokkenen hebben th«.na tot den raad een request geriefht. waarin zy het verzoek tot B. en W richten om opheldering, o.a. over het feit, waarom juist zij zyn aangewe zen als gyzelaars. WEERBERICHT Z Medegedeeld door het K.N.M.I. Z te De Bilt. Verwachting tot Dinsdagavond: 5 Matige wind meest tusschen Z.W. en W.aanvankelijk meest stateeren. Dit geldt zeker niet alleen zwaar bewolkt, later wisselende het uiterlijke aspect. Overal valt bewolking, op de meeste plaat- hier te lande de bedryvigheid van de sen eenige regen; betrekkelijk bevolking op. De voedselvoorziening J koel. kan in Nederland de vergelijking 25 Juni: Zon op 4.20 uur, met de verzorging der geallieerde be- onder 21.04 uur; Maan op 1.58 zettingstroepen in vele opzichten j S uur, onder 16.27 uur. glansrijk doorstaan. FUSIE OUD-ILLEGALE GROEPEN Vertegenwoordigers van oud- illegale groepen in Zuid-Holland hebben besloten een fusie aan te gaan en de eigen organisatie op te heffen. De volgende doelstellingen werden als basis aangenomen: zui vering, eerherstel van oud-illegale werkers sociale zorg voor zoover het de oud-illegaliteit bereft, en berechting. Over de interpretatie van deze vier punten was men het spoedig eens. In fusie traden de G.O.I.W. (gemeenschap van oud- illegale werkers) -van Zuidholland en Rotterdam, de B.O.I.W. (bond van oud-illegale werkers te Den Haag en het V.V.G. (voormalig ver zet 's-Gravenhage). Eenstemmig werd besloten als or- ganisatienaam te kiezen: „Voorma lig verzet Zuidholland". Tevens werd een voorloopig bestuur ge kozen. H. Th, N. Schotsman is ontsla gen als directeur der bijz. strafge vangenis voor jonge mannen te Zutphen, De activiteit van de paters Fran ciscanen beperkt zich niet alleen tot Nederland. De Minderbroeders be dienen in Nederland 29 parochies en bewonen 30 kloosters. Het leden aantal bedraagt pl.m. 1400. Zij zijn o*- elk gebied werkzaam. Zoo kent deze orde naast zuiver wetenschap- pelijken arbeid, het werk der mis weken en parochieretraites. Daar. naast zijn aan haar zorgen toe vertrouwd uitgestrekte missiegebie den. De Franciscanen der Neder lands9he provincie zijn werkzaam m Brazilië, Java, Nieuw-Guinea, Britsch-Indië, China, Noorwegen an Palestina. Onder deze missiegebieden is China, waar zy twee vicariaten moeten bedienen n.l. Luanfu en Kiangchouw, wel de moeilijkste en zwaarste missie. Werd' in de vorige eeuw het werk met het grootste idealisme en met het vurigste enthou siasme begonnen, dit missiegebied heeft vele slagen gehad. Omstreeks het jaar 1900 brak de bokseropstand uit en hadden de christenen het zwaar te verantwoorden. Honderden vielen als slachtoffer van den op stand. Toen de rust weer was te ruggekeerd en het katholieke leven zich weer langzamerhand begon te herstellen, kwam de oorlog van '14—'18. Goddank is het toen nog al meegevallen, maar n& dien tijd deden in China zich communisten gelden. In _e jaren van '30 kwamen Japanners. China was in oorlog. En van af ïien tijd tot nu toe heeft China veel geleden en daarmee ook de missie. Toen Japan eenmaal de zi^de van de As.mogendheden had gekozen z^g hel er voor de missio narissen niet erg rooskleurig uit. Zij allen werden in zooverre zij zich niet in veiligheid konden ste! len gearresteerd en ih concentra tiekampen opgesloten. En daarna had de Jap vrij spel. Alles is volkomen verwoest. Ziekenhuizen, kapellen, lurken. Niets, maar dan ook niets Het Bedrijfschap voor Groenteq en Fruit heeft aan de veilingen be* kenbd gemaakt, dat met ingang vaq Maandag 24 Juni de navolgende mi* nimumprijzen tevens garantie-pry* zen van kracht zyn Bloemkoolle (25 cm. of meer oves de kop gemeten) 17 (afwijkends 8.50) I (20—25 cm.) 13, (afw, 6 50); II (16—20 cm.) 8 (afw, 4)III (10—16 cm.) 4 (afw. 2) alles per 100 stuks; Bospeen (0.<J kg. per bos) 12 per 100 bos; Peen zonder lof (gewasschen) 18 pee 100 kg. Spitskool 7 50 per 100 kg. Rabarber 5 per 100 kg. Sla I (bo4 ven 20 kg.) ƒ2; II (17—20 kg.) fl per 100 kg. Komkommers Ia (boven 85 kg) 13 (afw 6.50); I (70—85 kg.) 10 (afw. 5); II (60—70 kg.) 8 (afw. 4)III (50—60 kg.) 5; (afw. 2.50). Alles per 100 kg Spi nazie* (blad) 8 per 100 kg. (Struik) 7 per 100 kg Andijvie 6 per 100 kilogram. Benevens deze minimumprijzen, die tevens als garantieprijzen gelden, zijn de navolgende mim. prijzen ech ter niet als garantieprijzen vastge steld. Peterselie 0.50 per 100 bos, Bos- seldery 0 50 per 100 bos, Kervel 0 50 per 100 bos, Raapstelen 2 per* 100 kg., Snijbiet 2 per 100 kg.; Snij-, Pluk- en Stoofsla 5 per 100 kg., Radijs 1 per 100 bos. Rabarber, welke niet aan de kwa- liteitseischen voldoet dus ook wan neer dit product niet in bossen van 5 kg. wordt aangevoerd, komt oy doordraaien niet voor vergoeding in aanmerking. Bloemkool, alleen van de sortee ringen Ia en I van goede kwaliteit mag gedopt worden aangevoerd Alle andere sorteeringen en kwaliteiten moeten met blad worden aangeveerd waarbij de stronk glad moet zijn afgesneden Afgekeimrde bloemkool kan mits gepeld, voor de zouterij worden verkochtt Aangezien peen met lof niet voor export in aanmerking komt, dient de peen als regel zonder lof en gewas schen te worden aangevoerd. blyven staan. En met de capitu 1 tie v. Japan werd het niet be- t r. Nieuwe gevaren kwamen op en wel van den kant van de commu nisten. Alle paters, er waren nog ikele inlandsche priesters ln *t vicariaat werkzaam, zijn nu ge vlucht. De christenen staan on der zwaren druk. Zij worden be schuldigd medewerking verleend te hebben aan den vyand en moeten voor straf alles uitleveren, goederen, huisraad enz. Wat met veel moeite is oprebouwd wordt nu weer af gebroken. Daar ligt 't missiewerk, inspan nende arbeid van jaren. Een gewei, dige eproeving van God, maar de missionaris laat den moed niet zin ken. Als leden van de UNRRA gaan zij nu op verkenningstocht om te zien wat er gedaan kan worden. Is de toestand eenigszins gunstig dan wordt 't werk hervat. Nieuwe missionarissen staan klaar. Over enkele maanden hopen zij naar Peking te vertrekken, naar het land van hun idealen, waar zij aan het herstel zullen gaan werken. Maar wat zij daar nu missen is e i bibliotheek. 't Vicariaat Luanfu bezat 'n behoorlijke bibliotheek ruim voorzien van ascetische, li turgische en religieuse lectuur. Alles is verwoest. Het land zelf is arm. De missionarissen staan voor groote kos ten. Wie hélpt mee de bibliotheek weer te herstellen- Wie Kan n boek afstaan voor die missionarissen? ^.roeder Hippolytus van Schie, Ge rard van Loonstraat 1 te Delft, die thans na een verblijf van 15 jaar in C ina met vacantie is en binnen niet al te langen tijd weer teruggaat, zal zich over die boeken ontfermen Wie helpt deze arme missionarissen in Luanfu! Schrijft aan Broeder Hippolytus een briefkaart en hij komt persoon lijk bij u op bezoek. Wie helpt!? Pater Commandeur. CLANDESTIEN AARDAPPELENVERVOER Bij de huidige schaarschte aan aardappelen is een clandestiene han del in nieuwe aardappelen ontstaan, die den centralen controledienst noodzaakt tot scherpe controle op het vervoer, ter beteugeling van den afzet buiten de veilingen om. Velen uit de steden rondom het Westland trekken dit tuinbouwgebied "binnen om aardappelen te bemachtigen, doch daar de Westlandsche Stoomtram Maatschappij geen reizigers met zak ken aardappelen vervoert, tracht men te liften. De aandacht van den C. C. D. is dan ook in het bijzonder gericht op het autovervoer. Zoo was Zaterdagmorgen een post van den controledienst gevestigd op den Mon- sterschen weg te Loosduinen. Ter wijl twee controleurs bezig waren een auto te onderzoeken, naderde een tweede vrachtwagen. De chauffeur trachtte zonder acht te slaan op het stopteeken en zon der vaart te verminderen den contro lepost te passeeren, zoodat een der opsporingsambtenaren alleen door snel ter zijde te springen het veego lijf kon redden. Met revolverschoten, gericht op de banderf van de auto, heeft de controleur, een geoefend pistoolsohutter, daarop den bestuur der tot stoppen gedwongen. Noodlot- tigerwijze werd daarbij een der inzit tenden van den wagen, waarin clan. destien verkregen aardappelen wer den gevonden, door een kogel ernstig getroffen. De man, zekere den D., is terstond naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te 's.Gravenhage ver voerd. De bestuurder van de auto is door de Haagsche politie in arrest gesteld en de vrachtwagen is n be slag genomen. GEVECHTSACTIVITEIT IN 1NDIE Een sterke Nederlandsche troepen, macht is van Soerabaja uitgezonden naar het gebied ten zuiden van Ke_ daugan. Er werd eenige tegenstand ontmoet en verscheidene verdedi gingswerken werden vernietigd. Zes van onze mannen werden gewond. In Semarang werd een kampong ge zuiverd, van waar uit onlangs vijan delijk mortiervuur werd gelost. Ben soldaat werd hierbij gewond. Begin volgende week zal de echt- genoote van den redacteur van „Dia rare wereld" haar potten en pan. nen aan de wilgen hangen, om er gens in het zonnige Zuiden van ons lieve vaderland enkele dagen in on gestoorde rust bij familie te gaan doorbrengen. Tijdens de vacantie. welke daar uit ook voor den redacteur van „Die rare wereld" voortvloeit, zal deze rubriek worden geschreven door een van onze meest vooraanstaande voetballers, wiens naam velen onge. twflfeld zullen kunnen raden. Om te voorkomen, dat onze re- dactiebureaux van onze krant door een talrijke geestdriftige menigte zullen worden belegerd, wijzen wij er op, dat het niet Wilkes is. I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 2