Credietenwet verbeterd R dader Duel der Westelijke matadorea de Onbekende ADIO NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 29 JUNI 1946 PAGINA 2' [Vrijstelling van terug betaling vastgelegd programma WAT WEET U VAN STREPEN? GOUDSCHAT teruggevonden BYRNES EISCHT Kampioensvoetbal HAARLEM—AJAX vice versa HEERENVEEN KLOPTE LIMBURGIA MET 5—3 Prom.-degr. comp. Excelsior-Unitas Sluit D.C.V. de eerste helft ongeslagen af VAN SWOL-RINKEL EEN RONDE VERDER 'X. (Van onzen parlementairen redacteur.) Den Haag, 28 Juni. De Katholieke kamerfractie is Cinds de verkiezingen weer een klein clubje jonge arbeidersleiders rijk. De meesten echter missen nog de parlementaire ervaring en wat deze waard is, toonde vandaag de primus inter pares onder hen, de heer Andriessen, die in een uitste kend spel van geven en nemen enkele zeer belangrijke verbeteringen an het voorstel der Regeering ^nopens het verleenen van credieten aan .consumenten, wist aan te brengen. Drie dingen had hg door middel Tan amendementen voorgesteld. Ten eerste een verhooging van de toegekende bedragen bepaaldelijk aan de groote gezinnen. Voor gezin nen met meer dan vier leden normale gezinnen dus met meer dan twee kinderen stelde hij voor in- plaats van 100 gulden, 125 gulden voor ieder gezinslid boven de vier beschikbaar te stellen. Een gezin met zes kinderen zou dus nog eens ©ver 100 gulden extra kunnen be schikken. Minister Lieftinck had geen bezwaar, tenzy dat de uitvoe ring mogelijk tengevolge van reeds getroffen voorbereidingen, hier en ZONDAG, 30 JUNI. HILVERSUM I (301 M.) 8.00 VARA; 12.00 AVRO.; 17.00 VARA; 19.00 VPRO.; 20.00 AVRO. 8.00 Nieuws, gram. en caus. 10.00 Bach- cantate. 10.30 Voordr. 10.50 Haarl. Ork. Ver.. (11.15 Caus.) 12.00 Gram. 12.30 Prins Bernhard v. d. padvin ders. 12.40 Mannenkoor. 13.00 nieuws. 13.15 Septet. 13.50 Ned. Spoorw. 14.05 Boekbespr. 14.30 Kurhausconcert. 16.15 Sport. 17.00 Cabaret, 17.30 „Oome Keesje". 18.00 Nieuws en sport. 18.30 V. d. Ned. Strijdkr. 19.00 VPRO. 20.00 Nieuws. 20.15 Kurhaus concert. 21.15 Gram. 21.30 Hersen gymnastiek. 22.00 Cabaret. 22.45 Orgel. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Dansork. en gram. HILVERSUM II (415 M.) 8.00 KRO. 9.45 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 NCRV. 19.30 KRO. 8.00 Nieuws. 8.15 „Van man tot man", 8.30 Hoogmis. 9.30 Nieuws. 9.45 Gram. 10.00 Prot. kerkd. 12.00 Gram. 12.15 Boekbespr. 12.30 Lichte muz. (13.00 Nieuws). 13.40 Apologie. 14.00 Kwartet. 14.30 P. Borr. de Greeve over nat. recla- seeringsdag. 14.50 Surinaamsch» prog. 15.20 Gevar. proer ifi.15 Sport 17.00 Piot. kerkd., gram. en Bijbelpr. 19.30 Nieuws. 19.45 „Kampvuren langs den evenaar". 20.05 Reportage uit Luik. 20.05 Zang en orgel. 21.00 Toscaniniconcert uit Parijs. 23.30 24.00 Gram. MAANDAG, 1 Juli. HILVERSUM I (301 M.) NCRV ■7.00 Nieuws, gymn. en gram. 11.00 Orgel. 11.15 Voordr. 11.35 Gram. 11.45 Ber. uit Indië. 12.00 Marine kapel. 13.00 Nieuws, 13.20 Sextet. 14.00 Voor jonge moeders. 14.20 Piano. 15.00 Gram. 15.30 Kwartet. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Gram. 17.15 „Cin derella". (17.45 Over Indië). 18.30 V. d. Ned. Strijdkr. 19.00 Nieuws en gram. 19.30 Sportpr. 19.45 Land- bouwpr. 20.00 Nieuws. 20.05 Diepen- brockprogr. 21.05 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Nieuws, 22.15 Report, uit Concertgeb. 23.00—24.00 Gram. HILVERSUM II (415 M.) VARA. 7.00 Nieuws, gymn. en gram. 10.45 H.O.V. 12.15 Gram. 12.35 Kwintet en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Concert. 13.45 Strijkkwartet. 14.30 V. d. vrouw. 14.45 Operaprogr. 15.30 V. d. kinderen. 17.00 Ork. en" zang. 17.40 Orgel. 18.00 Nieuws. 18.15 Report. Ned. Ver. v. Spoor- en Tramweg pers. 19.00 Gram. 19.15 P. v. d. Arbeid. 19.30 Harp en viool. 20.05 Ramblers. 20,40 Hoorspel. 21.15 Philh. ork. 22.45 Caus. 23.00 Nieuws. 23 15 24.00 Gram. daar moeilijk zou zijn. De heer Andriessen aanvaarde 's ministers voorbehoud en zag zijn voorstel aangènomen. Zijn tweede voorstel opende de mogelijkheid om na het verstrijken van den aanmeldingstermijn in bij zondere gevallen alsnog gelegenheid tot aanmelding te openen. Na een kleine redactie-wijziging op.voorstel van den minister werd ook dit amendement zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het derde amendement van den heer Andriessen wilde de mogelijk heid, in de wet geopend, om in be paalde gevallen, wanneer de draag kracht der betrokkenen zulks wenschelijk doet voorkomen geheele of gedeeltelijke kwijtschelding van de schuld te verleenen, tot een wel omschreven verplichting maken. Dus niet meer: de minister kan, maar de minister moet vrijstelling van terugbetaling geven, wanneer het gezinsinkomen of het vermogen blijft beneden bepaalde, in overleg met den Centralen Raad, die de wet moet uitvoeren, vast te stellen normen. Minister Lieftinck voelde weinig voor de formuleering, die de heer Andriessen in eersten termijn gebruikte. Hij had met name be zwaar tegen het hooren van den Centralen Raad. Eer dit college is ingesteld en op gang komt verstrijkt weer zóóveel tijd. Hij had geen bezwaar om het „kan" in de wet te vervangen in een „moet" en ook niet tegen de toezegging om die genen, die vermoedelijk straks deel zullen uitmaken van den Centralen Raad alvast te betrekken in het overleg nopens de normen, waarnaar wordt uitgemaakt of de vrijstelling van terugbetaling al dan niet zal worden verleend. Zoodat er dus opgeschoten kan worden ook al is er nog geen Centrale Raad. De heer Andriessen kon zich daarmee wel vereenigen en trok, nadat de minister zijn wijzigingen had aan gebracht en zijn toezegging had gedaan, zyn amendement in. Daarmee was meteen een niets zeggend subamendement vcun den heer Wagenaar van de baan. Deze stelde voor In,plaats van „vrijstel, len" te lezen „kwijtschelden indien de termijn van aflossing is verstre ken". Andriessen hield vast aan den term „vrijstellen", omdat deze de mogelijkheid open houdt om den te. rugbetaHingsplicht alsnog te doen ingaan wanneer de gezinsomstandig heden binnen den afbetallngstermijn zoodanig verbeteren, dat er geen reden meer is tot vrijstelling. Dat ech ter na het eindigen van den terugbe- talingstermijm alle verplichtingen, ook van hen, die door tussehentijd- sche verbetering van hun positie, later zijn gaan terugbetalen, ophou den, dat sprak volgens, den heer Andriessen van zeilue neer WAge- naar trapte dus een open deur in. Zijn subamendement was volmaakt overbodig. Het stichtte echter wel eenige verwarring. Wat de heer Am. Heeft U wel eens een zebra ge zien in den dierentuin En heeft U toen wel eens gepiekerdis dat nu een zwart dier met witte strepen of een wit beest met zwarte strepen? Heel logisch. We hebben het nog wel eens terloops aan een kennis gevraagd. Maar het ware weten we nog niet. We weten alleen dat het strepen zijn. Er zijn strepen die we beter kennen. Bijvoorbeeld de strepen op de mouwen van onze Neder- landsche militairen, van onze piloten en zeevaarders. Die strepen duiden rang of kwaliteit aan. Precies als de' strepen op De Gruyter's ver pakking. Die duiden uitsluitend kwaliteit aan. Zij zijn immers het kenmerk van De Gruyter's betere waar. Betere waar en weer nel als vroegertien procent korting. rAdv) Vermoedelijk is men den goud schat op het spoor, dien een loodsboot in de Meidagen van 1940 voor de Ned. Bank naar Engeland zou brengen. De boot werd echter op den Nieuwen Waterweg door de Duitschers aangevallen en in den grond geboord. Uit een pijpleiding van den zand zuiger Sliedrecht 9, welke in de Merwehaven te Rotterdam zand spuit ten behoeve van op te hoogen gronden, is n.l. een staaf goud te voorschijn gekomen. Het zand, waarin de staaf verborgen lag, is afkomstig van baggerwerken in den Nieuwen Waterweg ter hoogte van het kruithaventje. Men houdt rekening met de mo gelijkheid, dat ook de andere staven van den goudschat, dertig in totaal, zich daar bevinden. Reeds zijn maatregelen genomen om het onder, zoek onmiddellijk ter hand te ne men. De gevonden staaf moet een waarde vertegenwoordigen van 150.000 vooroorlogsche guldens. Nadat ook gisteren de „vier' urenlang zonder resultaat gedellbe reerd hadden over de vredesverdra gen met Italië en den Balkan, gaf de Amerikaansche minister in zeer krasse termen uiting aan zijn mis noegen. Byrnes verklaarde Molotot, dat z(jn geduld nu werkelijk totaal Is uitgeput en dat hij elschte, dat heden de datnm der Europeesche vredesconferentie zal worden vast gesteld. Molotof, die de vorige week nog meende dat die datum niet kon worden besproken voor de vier mi nisters zelf tot overeenstemming zouden zijn gekomen over de vre desverdragen, antwoordde nu, dat hij het behandelen van deze kwestie wilde uitstellen tot Maandag. Byrnes handhaafde zijn eischhij zou heden het probleem onvoorwaar delijk aan de orde stellen. Ver wacht mag dus worden, dat heden de beslissing zal vallen, of de vre desconferentie der 21 landen wel of niet zal worden gehouden en, indien wêl, op welken datum. driessen als vanzelfsprekend be- schouwdOj wierp de heer Smeenik ver van zich af. Volgens hem moet er wel degelijk doorbetaald worden. Hij verlangde als een vriendelijke Shy_ lock het volle pond. De minister ver wierp Wagenaar's subamendement op de gronden door Andriessen en raIt--VV-. f J.XUCW UI die gronden elkander tegenspraken. Van de ministerstafel is dus niet duidelijk een bevestiging gegeven van Andriessen's zeer juiste opvat ting: als de vrijstelling van terug betaling tusschentyds wordt opge heven, betaalt de betrokkene zijn 1 guilden per 100} die hij kreeg per week zoolang tot de termijn van twee jaren na het verleenen van het crediiet is verstreken. Missohiien kan de behandeling in de Eerste Kamer daar nog ophelde ring over geven. Hoe het zij, Andriessen kwam als overwinnaar uit den strijd. Als kam pioen voor de minst-draagkrachtigen en de groote gezinnen, die dank zij zijn amendementen en de bereidwil ligheid van den minister, nu bet^r zullen weten, waar zij aan toe zijn. Vooral wanneer de minister inder daad de voorwaarden, waaronder de credieten worden verleend, de vrij stellingsnormen dus ook voor de terugbetaling^ te voren bekend zal maken, zooals hij beloofd heeft in overweging te zullen nemen. Een amendement-v. Dienden (P. v. d. A.) om de mogelijkheid te scheppen een tweeden districtsraad in te stellen voor bepaalde groepen der bevolking, werd eveneens aange nomen. De twee-ronden-kamp der Westelijke matadoren. Hoe belangrijk, wellicht beslissend, zal de uitslag van dit treffen zijn voor het verdere ver loop van de kampioenscompetitie? Het duel tusschen de beide Weste lijke afdeelingskampioenen gold steeds als het groote, het attractieve programmapunt in dit tournooi om Nederlands hoogste voetbaleer. De omstandigheden waaronder dit jaar Haarlem en Ajax elkaar ontmoeten, geven aan dit treffen wel een bij zonder cachet. Zaterdagavond om 7 uur in het Olympisch Stadion, waar de Haarlemmers voor deze gelegen heid hun gastheerlijke tenten hebben opgeslagen, Zondagsmiddags in het Ajax-stadion in De Meer. Tweemaal in een. etmaal staat Amsterdam in het teeken van dezen gigantischen strijd. Wie zal durven zeggen te weten hoe de uitslag zal zijn? Verder ontmoeten resp, te Breda en Nijmegen N.A.C. en N.E.C, elkaar, eventueele speculanten op 75 procent Bredasche winst zouden wel eens een besten dag kunnen hebben. Gisteren is om het voetbalkam pioenschap van Nederland de wed strijd HeerenveenDimburgia ge speeld. Hij eindigde met een 53 overwinning van de Friezen. De cijfers zijn voor de Noordelijke kampioenen geflatteerd. Het veld spel der Zuid-Dimburgers was be ter dan dat van Heerenveen, maar de doelpunten beslissen nu eenmaal en de kunst, die te fabriceeren, ver stond de thuisclub beter dan de be zoekers. Na den aftrap ontwikkelde zich een vrijwel gelijkopgaande strijd, waarbij de aanvallen van Dimburgia beter werden opgezet dan die der thuisclub. De doelman van Heeren veen stopte eenige schoten zeer be trouwbaar. In de 15e min. kreeg de midvoor van Heerenveen den bal te pakken. Hij plaatste hem links, waar Hofma buitenspel stond, scheidsrechter Bronkhorst liet even wel doorspelen en Hofma opende de score (10). Na 33 min. doelpuntte Brandsma, terwijl onmiddellijk hier na Denstra den stand op 30 bracht. Dimburgia hield enthousiast vol, combineerde steeds keurig en rechts binnen Spanjer wist nog voor de rust met een kopbal den achterstand te verkleinen (31). Na de pauze domineerde Dimburgia steeds, maar bot sjnhifttpn was nu kpat o-.wn.lr JPTnn- renveen verdedigde stug, maar de uitvallen der thuisclub waren^ toch niet ongevaarlijk. Abe zorgde in de 20ste en 36ste min. voor twee prach tige doelpunten. Dimburgia volhard de en de spil Cox, die tegen het laatst de midvoorplaats bezette, maakte er 52 van, waarna de rechtsbuiten De Graaf na een hoek schop met een fraai schot het derde doelpunt der bezoekers voor zijn rekening nam. (53) A.s. Zondag brengt Heeretiveen het tegenbezoek aan Dimburgia, etn dan is er wel een kans dat de Rum. penaren althans één eerste winst punt in de wacht sleepen, vooral als het hun voorhoede wat wil mee zitten. Excelsior is verleden week tegen V.U.C. uitstekend gestart, en dat geeft goeden moed voor den wed strijd van a.s. Zondag in het Feyen- oordstadion tegen Unitas. De Gor- cummer roodbroeken beschikken over een zeer goede ploeg met de gebr. Wels op den rechtervleugel en spil wi© Sn dit treffen den zegepalm zal wegdragen. De promotie- en degradatie-com petitie 2de en 3de klas maakt al aardige vorderingen, want na Zon, dag a.s. zal de helft van het pro» gramma zyn afgewerkt en zal men ook vermoedelijk een overzicht heb ben van de kansen van de deelne mende vereenigingen. D.C.V. staat in afd. B er uitstekend voor; zij is ongeslagen en heeft in haar wed strijden tegen de Musschen en S.V.W laten zien, dat zi; tot iets goeds in staat is. Nu Zaterdagavond treedt D.C.V. tegen V.O.C. in het strijdperk in het stadion van Feyen- oord. Zouden de Krimpenaren er in kunnen slagen voor de drede maal in successie de over-winning te be halen, dan staat D.C.V. reeds met één voet in de 2de klas. Het komt ons voor dat de tweede klasser S.V.W. te Gorcum haar derde ne derlaag gaat lijden tegen de Mus schen. De vogels hebben wel wat teleurgesteld, maar van de zwakke Gorcummers kan gewonnen worden. Het zou voor V.D.L. in afd, A het voordeeligst uitkomen als L.F.C, in eigen huis Scheveningen het zwij gen oplegde. In dat geva! zouden Scheveningen en L.P.C. het niet verder dan 4 punten kunnen bren gen, een aantal, dat V.D.L. reeds na twee wedstrijden bezit. Hoe het ook zij, wij vermoeden, dat V.D.L. wel voor de tweede klas zal worden behouden. Wimbledon: In de dubbelspelen, die grooten- deels het program van Vrijdag vorm den, vielen twee Ned. successen te boeken. Van Swol en Rinkel plaat sten zich in de derde ronde van het heerendubbelspel door een ver dienstelijke overwinning op 't Fran- sche paar Pelizza en Gremillet (61, 57f 62, 63), dank zij vooral Van Swol. In het gemengd dubbelspel won nen mevr, Blaisse en Rinkel met ongedachte cijfers (62, 63) van de twee internationale Britsche spe lers mej. Curtis en Olliff. Mevr. Carris en v. Swol verloren van mej. Dace en Paish in drie sets. De groote verrassing van gisteren was de nederlaag in het heeren- enkelspel van een der candidaten voor het kampioenschap, d®« Drobny, die hem na een zeer lan gen en uitermate spannenden strijd versloeg: 26, 1715, 63, 36, 63. De oorzaak van de nederlaag van dezen sterken Amerikaan moet voor een deel worden gezocht in een bebliarde hand. Voorts plaatsten zich met Drobny in de laatste acht de Franschman Petra, die in 3 sets den Zwitser Buser sloeg; de Joegoslaaf Mitic, die den Franschen speler Pelizza in 4 sets overwon en de Australiër Brown, die snel, met 63, 62, 63 den Argentijn Morea uitschakelde. Van Swol en Rinkel hebben hun wedstryd tegen de Franschen H. Pelizza en Gremillet op verrassende wijze ingezet. Zij wonnen de eerste set met een verbluffend gemak, den Franschen slechts een game latend (61). Dat het verder niet zoo ge makkelijk gaan zou, als in den aan vang, bleek in de tweede set. De Franschen stonden al spoedig met 41 voor. Wel wisten onze land- genooten een verderen achterstand van 25 in een gelyken stand (55) om te zetten, maar Gremillet won zijn service, waarna Van Swol de zijne verloor (57). Van Swol en Rinkel wonnen de derde set met Brouwershaven als de groote krach- I 63. En ook de vierde set leverde ten, en zij zullen het den Rotter- een Ned. zege op, zoodat onze land- dammers stellig zeer lastig kunnen genooten zich voor de volgende ronde maken. Het is moeilijk te zeggen wisten te plaatsen. (Geautoriseerde vertaling), door CLAINE HAMILTON. I) HOOFDSTUK I. Het draima vangt aan. Politieagent Bentley ving een flits op van rose en zilver en van gouden krullen boven een lachend meisjes gelaat, terwyl de taxi den hoek omkwam om een meter of dertig verder voor een blok flats stil te houden. Misschien bestonden er wel dui zend rose mantels, maar er was slechts één blond hoofd als dit en agent Bentley wist, dat het aan Laureen toebehoorde. Misschien zou hij vanavond weer geluk hebben. De vorige week had zy tegen hem geglimlacht, toen hij den sleutel had opgeraapt, welken zij had laten val len. Het was heusch niet iedereen gegeven een dergelijken dienst te bewijzen aan Laureen, de artiste, die momenteel hèt succes van het Seizoen was. Politieagent Bentley was heel jong. Hij trok zijn riem wat af en Wist het zoo uit te mikken, dat hij net haar invitatie aan haar bege leider kon opvangen een gedis tingeerd uitziend man van een jaar of veertig: Kom nog even tien minuten binnen om een kopje chocolade te drinken. Het meisje blijft altijd met een dergelijk zwaar op de maag liggend drankje op me wachten. De agent hoorde, hoe de man de uitnoodiging hoffelijk accepteerde en dan gebeurde, wat hij gehoopt had. Laureen keek over haar schouder en glimlachte. Goeden avond, agent. De agent salueerde, zich bewust van de blos, welke, naar hy vurig hoopte, onzichtbaar zou zyn. Goeden avond, miss, antwoord de hij en liep door. Kleine coquette, zei de metgezel van het meisje. Heelemaal niet, antwoordde zij. Men weet nooit, of men in deze on rustige tijden vol inbraken nog niet eens graag van zyn diensten ge bruik zou kunnen maken. Er was geen nachtportier en de hall lag op dit late avonduur vol. komen verlaten. De lift werd door de bewoners zelf bediend. Welke verdieping? vroeg Laureens' gezel, met zyn band op het rytje drukknopjes. Tweede, antwoordde Laureen automatisch, terwijl zy nadenkend voor zich uitstaarde. Haar geest was vervuld van de gedachte, dat Ivan Lansberg, de geheimzinnige finan- cieele macht achter zooveel schouw burg- en tooneel-ondcmemin^ten hier werkelijk naast haar stond en een kopje chocolade met haar ging drinken. Zij lachte zachtjes bij die gedachte. Do man, die de reputatie had, millioenen te bezitten; wiens nationaliteit door een ieder ver moed, maar door niemand gekend werd; de vriend van iedere bekende persoonlijkheid in Europa en warme chocolade. Reeds verschillende malen hadden zij elkaar aan soupers of in clubs ntmoet; vanavond Zondag 30 Juni op een vrooiyk atelier-fuifje. En voor het eerst scheen het tot Lansberg doorgedrongen te zijn, dat zq ook buiten het toonecl een be staan lèidde en had hij met haar gesproken, als wilde hij haar zijn persoonlijkheid opdringen. Hij had een gelige tint, krachtige gelaats trekken, op het harde af, een man, die zelfs in het grootste gezelschap over het hoofd gezien noch ver geten kon worden. Laureen ging hem voor naar haar kamers, welke vlak by de lift lagen, en drukte op de bel. Mijn meisje biyft altyd op mij wachten. Is dat niet keurig? Maar actricès moeten extra zuinig zqn op haar reputatie, mr. Lansberg. Nu, het gaat er niet veel op lijken, alsof de uwe ditmaal op het spel staat, antwoordde hij, toen de deur dicht bleef. Hebt u een sleutel? Het meisje nam den sleutel uit haar taschje en begon dien in het slot te steken, maar voor zy den sleutel kon omdraaien, zwaaide de deur onder den lichten druk van haar hand open, waardoor een kleine hall zichtbaar werd, welke enkel flauw licht ontving van de gang lamp. Met een uitroep van schrik deins de zq achteruit. Het slot moet opengemaakt en toen vastgezet zyn Wat vreemd En waar is Bertha? Zelfs het meest volmaakte dienstmeisje loopt wel eens even weg, om een brief te posten, ver onderstelde Lansberg luchtig. Laureens gelaat ontspande zich ietwat by zijn onverschilligen toon. Misschien is het dat wel. Maar het zou vervelend geweest zijn, wan neer ik mijn sleutel vergeten had. Ik heb dien zoo zelden bij me. Zul len wij binnen gaan? Lansberg knikte. Maar vergeet niet, dat mij een versnapering beloofd Is. Laureen draaide het licht in de kleine vierkante hall aan. De man volgde haar, zette het knipje van het slot af en sloot de deur. Met haar hand aan den knop van een kamerdeur bleef zij staan en snoof de lucht op. OefWat ruikt het hier eigen aardig Een ziekenhuisluchtje lykt het wel. Ik ben een zenuwachtige idioot Bertha heeft myn hand schoenen waarschijnlijk met benzine of iets dergelijks gewasschen. De man bemerkte, dat haar üp- pen flauw beefden. Hij stak zyn arm door de hare en bracht haar naar de zitkamer, in het voorby- loopen de lampen aandraaiend. Met een zucht van verlichting viel zij op een divan neer, onrustig om zich heen kijkend. Luister eens hier, meisje, jij hebt behoefte aan een flinke hart versterking. Heb je whisky of iets dergelyks in huis? In de eetkamer. Zij wees op een half openstaande deur tegenover haar. Hè, die benzinelucht is hier nog sterker, fluisterde zy. Hy trok de gordijnen opzy en wierp het raam open. Ja, Bertha schijnt zich danig geweerd te hebben, meende hij droogjes. Ik zal wat hartigs halen. Blijf maar rustig zitten. Terwijl hy door de kamer liep, riep Laureen hem terug. Neen, ik heb een hekel aan sterke drankhet ls een laatste redmiddel! Ilt ben nu weer heele maal in orde. Maar A propos, roo" gedienstige krijgt misschien wel last van geestelyke afwijkingen. Van avond werd mij in Dick Spencers atelier een pakje gebracht. De een of ander zei, dat mijn meisje het had afgegeven. Ik dacht, dat het een grap was en dat ik de mop zou bederven door het niet open ta maken. Iedereen kwam om me heen staan en was uiterst nieuwsgierig. (Wordt vervolgd,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 2