STADSNIEUWS NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 6 JULI 1946 PAGINA 3 NUMMER 1 VAN LIJST 2 BIOSCOPEN „Storm\ogels"-lustriun KEGELSPORT DE REVISIE VAN DE „KAREL DOORMAN" Geschikt gemaakt voor de tropen HET ZWARTE VLEESCH BEDEVAART R. K. MIDDENSTANDSBOND DIEFSTAL EN VERMISSING EXCELSIOR ZWEMMEN MEDISCHE ZONDAGSDIENST BURGERLIJKE STAND Schiedamsch voetbal DE AARDAPPELPRIJS Personeel gevraagd Dienstaanbiedingen Goederen aangeboden Goederen gevraagd In ruil aangeboden Huizen en Kamers Diversen Handel en Bedrijf Vandaag lag het eerste pamflet Sn de bus, dat voor de Gemeente raadsverkiezing bestemd was. Er stond Omhoog! boven en het kwam uit Amsterdam. Nu is Amsterdam een heerlijke stad. Men zegt wel, de eenige stad van Nederland, maar ik ben helaas of niet helaas een inwoner van de plaats, waar een zekere Alijdt een grove zeven honderd jaar terug een dam in de Scye legfe met het gevolg, dat ik voor dit stukje zee-ontworstelden polder meer interesse heb, dan voor alle lage landen bij elkaar In Amsterdam behoef ik niet te wonen, maar hier zoek ik al een heelen tijd een huis en dus zeg ik Lady Hamilton (Passage) Over een film van Sir Alexander Korda spreken, leidt altijd tot de conclusie, dat deze Brit veel geld uitgeeft 'aan rolprenten, die er bij het publiek ingaan, maar dat hij ondanks zijn dure massa.scènes en net-echte" gevechten nooit een film maakt. Zoo zijn dus de ,,film-kunst''_zoe- kers weer een week als Parcival. De groote rest zoekt het grootsche niet en houdt zich op langs platgetre den paden. Vertrouwd zal hun daar om deze film zijn. Er is een goed acteerende Vivian Leigh en een prachtige Lawrence Olivier. Histo rische romans trekken veel lezers, vooral als er iets van een hopelooze liefde inzit en er goed wat drama in de tekst dwingt tot tranen. Dat alles brengt u ook deze film. Mis uit Amsterdam aankomen zijn ze u een enthousiast his- mij te links geonenteerd. torie-amateur bent. De hoofdfilm heeft een kapitale lengte, daarom Is rfaar zoo, als ze me met reclame v* V OFFICIEELE PUBLICATIE Hinderwet Burgemeester en Wethouder.s van Schiedam hebben bij hun besluit van 2 Juli 1946 vergunning verleend aan de Nederlandsche bereiderij van Bontvellen Frans H. Piek te Haar lem, tot het oprichten van een b - reiderij van bontvellen in het pa 1 Schie no. 36. Schiedam, 5 Juli 1946. Er was trouwens nog meer, me aan deze reclame van de Partij van den Arbeid niet beviel. Groote politiek vind ik geweldig, om eens een avondje over te boomen en niets wijzer van te worden, maar op het punt van het reilen en zeilen van een Gemeente vraag ik zakelijke kost Wereld, en Nederlandsch nieuws schaarsch. The Dynamic's missen ijs en schaatsen; hun nummer hoort op de kunstfoaan thuis; hier is het ver velend. Darnabé (Monopole) De Engelsche Adonis maakt plaats Het Nederlandsche vliegtuig-moederschip Karei Doormandat gisteren in de werf van Wilton-Fijenoord werd opgenomen. Ik vind het geweldig belangrijk, jn Monopole voor zijn Fransche om te lezen, waarom de menschen evenbeeld en de Engelsche humor geen K.V.P., geen P. v. d V, geen ruimt 't doek voor Fransch-gekruide Communisten etc. etc. maar P. v. j onbeduidendheden. Persoonsverwis- d. A moeten stemmenmaar dat j selingen Fernandel, 'n paar aardige hebben ze mf al zoo dikwijls ver- liedjes en wat revuescènes, dat is te ld Nu wil ik weten, of de nieuwe het gerecht. Luchtig en voldoende woningen er komen, of we een voor degene, die veel van dat minder schouwburg krijgen, of mijn geloofs- goede kunnen verdragen. genooten eindelek de plaatsen zul- In het voorprogramma toont Otto i van Nijenhof een goede documen taire-maker te zijn. Hij maakt fil- len bezetten, waarop ze recht heb ben of het liberale theekransie nog - or^o^* ueu. misch reclame voor het ambacht, langer de lakens uit zal deelen, of Dat waa hard noodif? mijn kinderen gelegenheid krijgen om te snelen. Nu ja nog een heel*5 massa dingen, waar j? van buiten adem raakt, als je er aan denkt. Oh ja, en vooral wil ik weten, j wie er aan den kop van de lijst j staat. Wat hebben we aan iemand, van wien we niets weten? Als num- De vereeniging van de Zaterdag- middagcompetitie, de S. V. V. „.S'torrrivogelf'', vierde gisteren avond haar vierde lustrum. De heer P. Kalden opende den feestavond in mer 1 van lijst 2 staat Piet Alberts. 1 het Vereenigingslokaal met een te Dien ken ik,' van hem weet ik, wat rugblik °D /e afgeloopen jaren. _Hy- hij wil. Dus op hem breng ik mijn herdacht, den oud.secr., K Lie. stem uit Op hem en op de negen heek, die na een langdurige ziekte andere bekwame Katholieken, die was overleden. De heeren J v d. de K.VP-fractie zullen vormen. Ik Kraan Sr., J. Otterloo, K. Otterloo, zie haar al voor mij. die schoone J; Penning werden benoemd tot eere- toekomst van een groot Schiedam. lld' i °m de juiste stemming erin te 1 brengen, werkten mee ,,The Rythm Boys", het Duo Uitdenwilligen en de AANRIJDING conferencier L. de Bruijn. Gistermiddag is het 16-jarige nnivn pil RTTNBENDE meisje genaamd N. Z., wonende te X>1J i\ljl^DrA^i;Lj Vlaardingen, in de Schoolstraat na- 1 Alsof een steekvlam uitsloeg, zoo bij den hoek van de Warande aange- openbaarde zich gisterenmiddag om reden door een door een militair be- I kwart over 1, brand in het pand stuurden motor. Zij bekwam schaaf- Noordvest 25, waar de distilleerderij wonden aan rechterarm en been. van de firma Rijnbende gevestigd Na in het gemeente-ziekenhuis al hier te zijn behandeld is zij met een taxi naar haar woning gebracht. is. Het bleek, dat op den zolder in het archief door onverklaarbare i reden brand was ontstaan. Onmid. dellijk was de brandweer ter plaat se en aan deze activiteit is het te danken, dat nog grooter schade werd voorkomen. Het vuur had zich nog Bij den op 4 Juli j.l. gehouden siechts in de etiketten- en kruiden- zomerwedstrijd van het Schied. Kegel kamer verspreid. Cé van den R. K. B., op de banen Met 7 stra]en ging de brandweer van Hotel ,,de Kroon", waren de den TOoden haan te Hjf Om drie uur 5 trr'.n0", SÜldV Ste'S hoofdploeg inrukken. Na. 328 '«Ut; id. 3-tallen1 G. C. de blusschmg ging toen voort. Woudsloopers met 183 hout kam- Het bedrijf heeft veel waterschade, pioenswedstrijd: 1 E. Nieuwendijk 88 maar kan toch blijven doorwerken» hout; 2 W. van Loon 78 huot3 K. Het verloren gegane verpakkings. Kooiman 74 hout; 4 A. Lengkeek 73 materiaal en de in rook opgegane hout; 5 Draayer 72 liout. Voor de grondstoffen hadden een Winnaars waren fraaie prijzen be- gchikbeer. aanzien lijke waarde. Er waren geen per soonlijke ongevallen. In aansluiting aan ons bericht, van gisteren over de aankomst van de Karei Doorman" vernemen wij thans het volgende: De revisie, welke het schip thans te Schiedam zal ondergaan, bestaat o.m. in het aanbrengen van speciale voorzieningen, die den bodem voor de tropen geschikt zal moeten ma ken De Karei Doorman" gaat im mers in September a.s naar Ned.- Indië. De Karei Doorman", in Gare Loch (Schotland) door de Neder, landsche marine overgenomen, is door de Engelsche regeering tot °n" ze beschikking gesteld, opdat onze mannen het vak kunnen leeren en aan het type schip kunnen wennen. Het ligt in de bedoeling later eenige z g. light-fleet-carriers aan te schaf_ fen, vliegkampschepen met een snelheid van 30 mijl, waardoor zij het tempo van de snelle kruisers zullen kunnen bijhouden. Zij zullen voor een deel op Nederlandsche werven worden gebouwd, In ieder geval zal nu het vliegend personeel zich vast in ,,deklanden" kunnen oefenen. De bewapenihg van de ptKarei Doorman" bestaat uit twee 10 cm.- kanonnen en viermaal twee 4 cm., mitrailleurs, de z g. pompoms. De overige wapenen zijn e%enlijk de vliegtuigen aan boord, wapenen van offensieve en defensieve kracht, waarvan er minstens twaalf een plaats aan boord zullen kunnen vinden. Deze jachtverkenningsvlieg- tuigen zijn voorzien van vier 2 cm.- kanonnen, in iederen vleugel twee. Zij kunnen een snelheid ontwikkelen van 550 km. per uur. Door de politie is aangehouden F. C. A. D. wonende te Schiedam. Hij wordt verdacht van clandestienen handel in vleesch. Als verdacht van het frauduleus slachten van een schaap is door de nolitie aangehouden en ingesloten X. M, v. T. wonende te Schiedam. Woensdag 10 Juli a.s. gaat de R. K.. Middenstandsbond ter beevaart naar Heiloo. De Ned. Spoorwegen zorgen voor extra treinen, die in den geest van den tijd boete en versterving uit goederenwagens zullen bestaan. De trein vertrekt om 6.51 uit Schiedam en in Haarlem moet in een extra trein worden overgestapt. 's Avonds vertrekt om 17.05 een trein uit Rinseputte, die in Haarlem directe aansluiting geeft naar Schie dam. J. B. J. S. wonende te Vlaardin gen, heeft aangifte gedaan van diefstal van een tabakskaart, ont vreemd uit zijn jas, welke was op gehangen in het schaftlokaal der Vereen. Glasfabrieken te Schiedam. H. S., wonende te Vlaardingen deed aangifte van vermissing van een bedrag aan geld groot 85. Tij dens zijn werkzaamheden had hij zijn jas opgehangen in de zaak van S. aan de Oude Sluis alhier. Later constateerde hij de vermissing uit zijn portefeuille. Door mej. C. H. wonende te Schiedam is aangifte gedaan van vermissing van 4 levensmiddelen kaarten. In verband met de Nationale zwemwedstrijden vervallen zwemuren, behalve die van 6 voor de jongens. alle uur J. van Buren, Buys Ballotsingel 16b, tel. 69661; J. C. W. Groene- wegen, B. K. Laan 41, tel. 67773A. Hoogendijk, Tuinlaan 74, tel. 68785. Apotheek: v. Westendorp, Singel h. Emmastraat. Geboren: Willem, z. v. J. Wij- nolts en W. J. v. Mastrigt, Boer- havelaan 1Eduard, z. v. M. C. TBUiiBaiXog" 'Suop ep 'O ua laijA A 9; Johannes H., z. v. J. J. Sparen- berg en E. Poot, Nassaulaan 75 Antony T., z. v. A. Molenaar en M. v. d. Vlies, IJsselmondestraat 21; Jan, z. v. L. de Baan en T. van Stigt, Overschieschestraat 1; Jo hannes C., z. v. A. Harte en L. Zagwijn, Mariastraat 108; Cornelia, M., d. van J. D. Lange en E. M. Geisler, N. Haven 21; Cornells, z. van F. Schop en E. Kostense, Nw. Maasstraat 128; Elisabeth J. P., d. van C. M. Ronteltap en S. J. Kou. wenhoven, Boerhavelaan 1Lodo- vicus P., z. v. L. P. Beljaars en J. H. M. v. Haaster, Visscherstraat 16; Margaretha J., d. v. A. Straas- heüm en G. J. Verbeek, Boerhave laan 1; Hendrikus J., z. v. H. J. Hoozemans en C. M. Tuinder, Sin- el 103; Neeltje P., d. v. J. J. Boe ren en C. v. Zijl, Boerhavelaan 1; Johannes D. F., z. v. F. D. A. B. Flapper en M. M. Clerx, Boerhave laan 1; Paulus D., z. v. D. de Bruin en A. A, v. Dijk, Boerhavelaan 1. Overleden: M. C. Vos, 81 j.f we duwe van V. N. Buijs, Lange Kerk straat 22; J. Suttorp, 78 j., Singel 132; A. Hartveld, 68 j., vrouw van J. F. v. Schoot, Ridderkerksche- str. 8. Het Is weinig waarschijnlijk dat het met kampioensillusies gc laden Flakkee ook maar één punt op het Hion-veld zal achterlaten. Daarmee zou dan Hion's degradatielot zijn beslist En S.F.C. is dan definitief in veiiigheid, onverschillig wat de Schiedammers er tegen D.Z.B. van terecht brengen. Overigens is S.F. C in dezen laatsten wedstrijd niet eens kansloos. Nieuw besluit van de detaillisten Naar aanleiding van het tusscu-.- de Prijscontrole en den detailhandel in aardappelen ontstane conflict over den aardappelprijs, hebben de drie samenwerkende bonden van detail listen in aardappelen te Rotterdam gisterenavond een vergadering be legd, welke werd bijgewoond door den voorzitter van de vakgroep De tailhandel in aardappelen, groenten en fruit én door deputaties van de taillisten uit tal van steden in Noord en Zuid-Holland. Op deze vergadering is besloten, voorloopig den door de regeering vastgesteldem aardappelprijs van 16 cent per kilo aan te houden, doen tevens een actie te voeren, n op korten termijn van de regeei-ig te verkrijgen, dat de prijs van aardap pelen voor het geheele land wordt verhoogd tot 17 cent per ki'o. Is ten deze door de overheid vóór Donderdag a.s. geen besl issing in gunstigen zin genomen, dan zijn de detaillisten voornemens bij aankoop van aardappelen 1 cent per kilo min der te betalen. Wordt dat niet toe gestaan, dan zullen de detaillisten den aankoop van aardappelen sta ken Van regeeringszjjde vernemen wij intusschen dat begin Augustus nieuwe aardappelprijzen zullen wor den bekend gemaakt. De prijs bedraagt tot 20 woorden of afkortingen van woorden f 1.Ieder woord meer 5 ets. Maximum 50 woorden. Plaatsingsdagen Woensdag en Zaterdag. R.K. meisje, leeftijd 20 jaar, b.z.a. ais verkoopster, onver schillig welke branche, in het bezit middenst.diploma. Br. onder no. B8015 Bur. v. d. BI. Schoenhersteller gevraagd en halfwas, hoog loon, vast werk. De Raay, le Middel landstraat 128, Rotterdam. Wet Meisje gevraagd voor halve dagen in klein gezin. Aanmelden: Mevr. Verhoef f, xtodenrijachelaan 30, R'dam. Bekwame dameskapper of kapster gevraagd, zelfstandig kunnende werken, a. w. Go- verts, Schiedamscheweg* 7C R'dam. Na 6 uur: Aelbrechts- kade 164b. Gezocht actief advertentie reiziger, colporteurs/straat- verkoopers voor weekblad op scheepvaartgebied. Aanmel den: 9—10, 12—13, 17—18 uur, Voorbul-gstr. 86, R'dam-N. Terstond gevraagd een R.K. meisje, v.g.g.v., voor hulp v. de huisvrouw, goed kunnende naaien. Hulp aanw. Gen. om 14 dagen en pension naar zee te gaan. Cools, Mauritsweg 38 Rotterdam. Meisje, 16 jaar, b.z.a. voor do verzorging van kinderen, goed kunnende naaien. Br. no. H33 Bureau van dit Blad. Dame, te R'dam, b.z.a. om op kinderen te passen en kousen te stoppen. Brieven onder no. H30 Bureau van dit Blad. Dame te R'dam vraagt thuis werk voor enige uren per dag. Brieven onder no. H28 Bureau van dit blad. Ruilen. Een pracht meis jesmantel, leeftijd 14 jaar voor textiel of kousen. Tevens te koop een wastafel en een kastje. Archipell. 27, Delft. Te koop z.g.a.n. Duitsche kruissnarige piano, merk Richard Lipp, groot model. Pry's f 1400.Te bevr. Uphof Hendrik de Keizerstraat 54, Rotterdam. Te koop groote kinder-auto in zeer mooie uitvoering en kinderschommel. Na 7 uur Huysdens, Immobilialaan 9, R'dam-Zuid. Te koop binnenbanden, twee stuks, nieuw, maat 26—1%. Adr. v. d. Doeslaan 34a, Hil- legersberg. Te koop aangeboden complete verzameling M.T.S.-electro- techniekboeken. Olmendaal 120, Rotterdam-Zuid. Te koop aangeboden koffer- gramophoon His Masters Voice met 20 platen. Hilledijk 210, Rotterdam-Zuid. Aangeboden Radiotoestel, 75.schippersradio 40. beide prima spelend. Plaat- stroomapparaat 5.Mierlo- str. 31. bij Zuidplein, R'd.-Z. Zwaar old-finish eiken dres soir met bijpassend theemeu bel te koop aangeboden, te bevragenAnsingh, Pleinw. 44 D. R'dam-Zuid Nieuwe electr. Hawaii gi taar, Sonora Royal, Bezich tigen tussen 8.3018.30 uur, Schiedamschesingel 143, Rot terdam. Te koop 5-lamps Maestro Radio. Tevens nw. costuum, m. 52 ruilen voor m. 54 Adr: v. Beverenstraat 7, Schiedam. Te koop Handnaaimachine, Singer, oud model, goed werkend. Roentgenstraat 18b, R'dam-Zuid. Aangeboden z.g.a.n. shirts hemden, grijs, deux pièce 42, w. damesbadpak, nieuw, br. herensch. 42 en 43, tennissch. 44. Gevr. herenschoenen m. 44, petroleumkachel, dyn. luid spreker Oranjeplantage 36, Delft, na 7 uur. Te koop vooroorlogsche reis koffer. Mej. Akkermans, Cor- verstraat 9b, R'dam, 2 x bel len (drukbel), tuss. 123 u Te koop tandem met prima vooroorl. banden, z.g.a.n. Te bezichtigen: H. Gouka, Dam G8, Schiedam. Te koop bruidjesjurk met toebehooren, 810 jaar en hockey-stick, als nieuw, Ro- meijn, Westerbeekstraat 52 II R'dam-Zuid. Te koop aangeboden op- windbaar orgel met rollen. Disseldorp, Boschweg 25, Gouda. Aangeboden: Keesing's His torisch Archief vanaf 1918 tot heden met loopend abonne ment. Telef. Rotterdam 67750. Te koop gevraagd 1 of 2 per- soons opklapbed en mando line. Binneveld, Anth. Muys- straat 35, Schiedam. Te koop gevraagd kinderwa gen, kapotte kap of bescha digd geen bezwaar. D. Kleij- weg, Libanonweg 68 R'dam-O. Te koop gevraagd een in goe den staat zijnde kinderwagen, bij voorkeur Engels model m. prijsopg. G. Voskens, Oost- eindscheweg 12, Bergschen- hoek. Te koop gevraagd een paar in goede staat zijnde gym- nastiekschoentjes, maat 39. Br. no. H 5010 bur. v. d. blad. Wie helpt een K.A.J.-afde ling te Rotterdam aan tafel- tennisballetjes? Aanbiedingen in elk kwantum tegen aanne melijk bod. Br. onder no. H 46 bur. van dit blad. R.K. jong ongeh. ambtenaar zoekt tegen 15 Juli a.s. R.K. kosthuis met voll. pension, Brieven onder no. H34 Bureau van dit blad. Dame, P.G., zoekt zit-slaap- kamer, gebr. keuken, bad, ev. ter vergoeding huish. waar nemen voor ouderen heer (Blijdorp R'dam of Hillegers- berg). Br. onder no. 6 Baards boekh., Heemraadsstraat 15, Rotterdam. Woningruil. Moderne vrije bel-etage, Schiekade, R'dam, 3 kam. en suite, badk. keuken en kelder, tegen vrij huisje. Huur tot f 70, te R'dam of omgeving. Brieven onder no. H24 Bureau van dit Blad. Te koop gevraagd wandel wagentje of ruilen voor z.g. a.n. hoge herenschoenen m. 42- Schijndelstraat 36, R'dam-Z. Ter ruiling aangeboden tweepersoons ledikant met springbak voor eenpersoons opklapbed of slaapdivan. Br. no Z 4007 bur. van dit blad. Net echtpaar zoekt 2 ongem. kamers of slaapétage. Er. onder no. A747, Bijk. Betcke, N. Binnenweg 284b, R'dam. Wie ruilt mooie 2e Etage, Roentgenstraat R'dam, 3 k. ensuite, schuifdeuren en glas in lood, zijkamer, aparte keu ken, zolder met waterleiding, f 5.— p. w. voor sousterrain of groot benedenhuis voor 2 kleine gezinnen. Geen Zuid. Br. no. H39 Bur, v. d. blad. Wie ruilt mijn le etage woning, 3 kahiers, grote keu ken warande, zolderruimte, f 5.70 per week, gelegen Nwe Noorden R'dam, mooi uit zicht. voor 'n benedenhuis? Br. onder no. H 48 bur. van dit blad. Aangeb voor Heer b.b.h.h. zit- en slaapk. of zit-slaapk. met of zonder pension op nette stand te Schiedam, om geving station. Br. onder no. H 43 bur. van dit blad. R.K. echtpaar met 1 kind, zoekt dringend ongem. ka mers met keuken of gebruik van keuken. Brieven onder no. S2009 Bureau van dit Blad Gevraagd gedeelte woning voor 2 dames, met stook- en kookgelegenheid, ongemeub. Mej Tempelman, Sourystraat 29b, Blijdorp, Rotterdam. U kunt géén vitrage ltoopen? Laat dan uw raam imitatie glas in lood schilderen. Prijs billijk. Zend briefkaart Voor burgstraat 86b, Rotterdam. Kinderwagens. Wij geven de hoogste prijs voor uw oude kinderwagens en wandelwa- gens. Kapot geen bezwaar, Zendt briefkaart, wij komen. Bouterse, Zoutziedersstr. 41b, Rotterdam. Geen zorgen. Naar J. Roos, Polderlaan 19, R'dam-Zuid. Voor nieuwe en gedragen kleeding. Tropische Vis. Gupjes 30 et. p. p., zwaarddragers 50 ct. p. p.. Chin, danio 40 ct. p. st., Danio Rerio 50 ct. p. St., Orphermenus 60 ct., BI. Danio 75 ct., Barbelen 50 ct., Rode Rio 50 ct., Leeri 100 ct.. Knip. schaar 200 ct. H. Kanters Jr., Polderlaan 21 R'dam-Zuid. Kleermakerij, keer- en repa ratie-inricht. Costuums kee- ren vanaf f 27.50, overjas kee- ren vanaf f 22.50. Rossaert, Laanzichtstraat 10a, R'dam. Kleermakerij. Heren,- da mes en kinderkleding,, nieuw werk en ook keren en ver anderen. K. Klapdoor. Stad houderslaan 2, Schiedam. Een goede kapper? C. van Dam Schied. singel 143, Rot terdam Voor alle gewenschte modellen, Uw adres voor toiletartikelen. Inkoop oude meubelen, lompen, metalen enz. tegen hoge prijzen. Laat zich aan huis ontbieden. P. H. veld, Prins Frederikplein 3". R"dam-Zuid,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3