Zwemfestijn van Excelsior Aardappelen, groenten en fruit STADSNIEUWS NIEUWE schiedamsche courant DINSDAG 9 JULI 1946 PAGINA 3 NUMMER 1 VAN LIJST 2 WAT IS DE E.N.S.O.? groot succes voor EEN NIEUWE BOK GESLAAGD EXPERI MENT De „Olympiade" van het St. Franciscus-college Nederlandsch pl ftal naar Engeland ROTTERDAM doodstraf voor DE WINSTMARGE VAN DEN DETAILHANDEL Er is voor den sdhülder in Schie dam nog wel wat pittoresks te vin den. Achter het Stadhuis, aan den overkant van de Schie Is het een dorado voor den man, die van het (bonte leven achteraf houdt. Voor de sociale werkster is het echter m die buurten ook een vruchtbaar arbeids veld en wie met haar meegaat, om Russische" toestanden te ontdek ken, kan er zonder veel moeite een uitgebreide bloemlezing over samen stellen. Het zal niet lang meer duren, of de satieering van de oude stadsge deelten zal gaan beginnen. Aan de rasechte Schiedammers zal het moei te kosten, om vertrouwd te raken met het stadsbeeld zonder deze buur ten, waar zooveel spreekt van de geschiedenis, welke onze stad heeft doorgemaakt. Het is deze tweeslachtigheid, die Schiedam tot zoo'n groot probleem maakt voor den stedebouwkundige. De oude stad is klein, maar certelt interessante bijzonderheden o-ver het leven van onze voorouders, de nieu we stad wordt groot en stoort zch niet aan de eischen van een historie- lievende burgerij. Het zal bijna on doenlijk zijn om aan Schiedam een nieuw en passend, aanzien te geven, zonder veel van de oude vertrouwde plekjes en buurtjes op te offeren aan de eischen van modern verkeer, directe verbindingen ©n hygiënische toestanden. Weer doen zich tegen stellingen voor, weer vragen beide inzichten om een zoodanige behande ling, dat het beste resultaat wordt verkregen. Het nieuwe Schiedam zal niet denkbaar zijn, zonder de oude stad, de oude stad zal zich sterk moeten aanpassen aajn de eischen van het groote Schiedam. Wie zou den deze schijnbare tegenstrijdighe den beter kunnen oplassen, dan de mannen, die in hart en nieren Schie dammer ztfci, van hun oude stad houden en werken voor de nieuwe. De 10 Katholieke gemeenteraads leden zullen deze kwesties klaren, els zij de kans krijgen door uw hulp. Aan het hoofd van de lijst staat de man, die reeds metterdaad bewees het juste inzicht te hebbende wnd. burgemeester P. B. M. Alberts. Helpt hem zijn wenk voort te zetten tot het bereiken van de schoone toe komst van ©en groot Schiedam. Op de vergadering van de S.B.L. O., die gisteravond in de bovenzaal van Hotel Beijersbergen werd ge houden, beantwoordde de heer Al toerts de veel gestelde vraag ,,Wat is het doel van de Engelsch Nederlandsche Sport Organisatie Zijn uiteenzetting werd door zijn ent housiasme vaak tot een vurig be toog-. De geschiedenis had eeuwen lang een' groote rivaliteit tusschen Nederland en Engeland te zien ge geven. In 1940 was deze rivaliteit plotseling veranderd in een vurige vriendschap voornamelijk gebaseerd J l op de bevrijdingsboodschap, welke ons vanuit het belegerde Britsche fort eiken dag bereikte. Na den oor log was Engeland voor ons de aan gewezen partner, nu in 't Oosten de deuren voor goed gesloten waren. Be Engelschen hadden dezen trek naar verbinding graag gestimuleerd en zoo ontstond de Engelsch Ne- derlandsche Sportorganisatie. Het voornaamste doel is de versteviging van de banden tusschen de twee landen, tusschen de steden, tus schen de raenschen onderling. Daarom moet op den duur groot en klein, massa en individu de gele genheid hebben om met de Engel- sche wereld in contact te komen en omgekeerd. De bedoeling kan dus nooit zijn het uitwisselen van sport prestaties, het opzetten van kracht metingen, maar een vestiging van de sterkste contacten tusschen een zoo groot mogelijk aantal bewoners van de twee landen. Dat er den eersten keer slechts voetballers van de voornaamste Schiedamsche ver- eenigingen waren meegegaan, was het gevolg van de gebrekkige finan- cieele basis, waarop de organisatie nu nog staat. Eerst moet er geld zijn, wil het plan slagen. Spreker spoorde de aanwezigen aan, om al hun krachten te geven opdat het kleine plantje tot vollen wasdom zal komen. JONGE VEREENIGING Onvremoeibaar leken de kelen van de honderden aanhangers van de zwemploegen, die elkaar gisteren avond in het Sportfondsenbad be- kampten. Oorverdoovend was het yellen tienvoudig, want ieder geluid werd tienvoudig versterkt door de betonnen wanden van het bad. Maar juist door deze opgewonden stem ming hing er de sfeer, die onmis baar is voor het welslagen van ieder sportgebeuren. Met plezier hebben we de zwemmers en zwemsters aan het werk gezien en dankbaarheid t. o. v. de zwemvereeniging „Excel sior" is zeker op haar plaats. Nog slechts een jaar bestaat deze veree niging en nu reeds wist ze dit ge beuren tot een van de belangrijkste te maken van dit jaar op sportgebied. De voorzitter, de heer L. J. Kamp opende den Nationalen Driekamp met een kort woord van welkom. Het doel van dit treffen was de propaganda voor de zwemsport. Twee oude rivalen zouden elkaar hierbij de eerste plaats fel betwisten, n.l. Swift en L. A. C., maar Excelsior zou, hoewel zeker derde, de huid zoo duur mogelijk verkoopen. In snel tempo werden de nummers afgewerkt. In het eerste kwam reeds aanstonds de sterkste zwemster aan den start, n.l mej. M. Hoebe. Zij won voor L. A. C. 100 M. schoolslag dames en de 50 M. schoolslag en rug slag meisjes. De uitslag van deze wedstrijden is als volgt: 100 M. schoolslag dames1 M. Hoebe (L.A.C.), 2 E. v. d Akker (L.A.C.), 3 E. Hendriks (Swift), 50 M. Borstcrawl heeren: 1 G-. Hessels (Swift), 2 A. Veltman (L.A.C.), 3 Straatman (Swift). 50 M. Schoolslag meisjes: 1 M. Hoebe (L.A.C.), 2 C. Barendse (Swift), 3 C. Schaap (Exc.). 50 M. Rugslag jongens1 K. Holt- haus (L.A.C.), 2 E. Waslander (Swift), 3 R. Wüsterfeld (Swift). 50 M. Rugslag dames: 1 C. van Haagen (Exc.), 2 T. v. d. IJssel, 3 N. de Zeeuw (Swift). 100 M. Schoolslag heeren: 1 A. Veltman (L.A.C.), 2 A. Parent (Exc.), 3 L. van Doorn (L.A.C.). 50 M. Rugslag meisjes: 1 M. Hoebe (L.A.C.), 2 D. Kwaaitaal (L.A.C.), 3 A. v. Wessèm (Swift). 50 M. Schoolslag jongens1 J. van Severijnen (Swift), 2 K. Hoebe (L.A.C.), 3 E. Waslander (Exc.). 50 M. Schoolslag dames: 1 v. Tilburg (Swift), 2 L. Hoekstra (id.), 3 A. ter Braak (Exc.). 5 x 25 School slag 1 Swift, 2 Excelsior, 3 L.A.C. 50 M. Schoolslag heeren1 J. Seve rijnen (Swift), 2 C. Koemans (L.A.C.), 3 J. Ernst (Swift). 50 M. Borstcrawl dames: C. van Haagen (Exc.), 2 A. v. Nierop (L.A.C.3 T. v. d. IJssel (Exc.). 5 X 25 M. Schoolslag meisjes: 1 Swift, 2 Exc. 50 M. Rugslag heeren: 1 A. Veltman (L.A.C.), 2 A. Parent (Exc.), 3 P. Straatman (Swift). 3 x 25 M. Wis selslag estafette jongens1 Swift, 2 Exc. 3 X 25 M. Wisselslag esta fette meisjes: 1 L.A.C., 2 Swift, 3 Exc. 3 x 50 M. Wisselslag estafette dames: 1 Exc., 2 L.A.C., 3 Swift. 3 x 50 M. Wisselslag estafette hee ren: 1 Swift, 2 L.A.C., 3 Exc. 5 X 50 M. Schoolslag dames: 1 L.A.C., 2 Swift, 3 Exc. 5 X 50 M. Borstcrawl heeren: 1 Swift, 2 L.A.C., 3 Exc. Swift won dezen driekamp met 144 punten, L.A.C. behaalde er 135 en Excelsior 103. Alvorens de waterpolowedstrijd SwiftL.A.C. aanving, bedankte de heer Kamp de jury; hij feliciteerde de winnende vereeniging Swift en bood aan den voorzitter een medaille aan. De polowedstrijd eindigde in een 40 overwinning van Swift. De organisatie was puik in orde en de bezoekers hadden niets dan lof voor de wijze, waarop Excelsior dit omvangrijke werk tot een schit terend eind had gebracht. Deze week hebben de Excelsior- zwemuren als altijd op de bekende uren, voor de bekende groepen, plaats. Hedenmorgen zijn te Kinderdijk preven genomen met een nieuwe bok, vervaardigd door L. Smit Zn. Scheeps- en Werktuigbouw N.V. De bok is gebouwd in opdracht v. Joh.s van d. Akker C. V. Transport- en Bergingsbedrijf te Rotterdam te zamen met de firma Krone te Rhe- nen De bok zal onder den naam „Grutto" richten. haar diensten gaan ver- PIERRE BALLEDUX NAAR SCHIEDAM? In aansluiting op het stuk „Sei zoencrisis" in ons blad van Woens dag j.l. vernemen wij, dat er sinds Zaterdag j.l. onderhandelingen wor. den gevoerd met het Gezelschap Zuid-Nederlandsch Tooneel van Pierre Balledux, voor het geven van een of meer openluchtvoorstellingen in Schiedam. Het ontbreken van een daartoe geschikt terrein schijnt nog de voornaamste handicap zyn. te R. K. PROPAGANDACLUB „ST. LIDUINA" Deze dagen hield bovengenoemde club een vergadering waarin het vol gende bestuur werd samengesteld: C. Swanink, voorzitter; M. Rensman, Anth. Muijsstraat 38, secretaris; J. Holscher, penningmeester; P. v. Raaij 2e voorzitter; J. Peek, 2e secretaris, G. Ruts, 2e penningmeester. Geest. Adviseur is de WelEerw. Heer Kap. van Dijk. Er kunnen nog enkele propagandis ten zich aanmelden bij M. Rensman, Anth. Muijsstraat 38. OFFICIEELE KENNISGEVING Hinderwet B. en W. van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de N.V. Branderijen van de Erven Lu cas Bols A. de Koning, alhier, om vergunning tot uitbreiding van de branderij in het pand St. Anna Zusterstraat 8, kadaster Sectie A. no. 1761, door bijplaatsing van di verse electromotoren en werktuigen en verwijdering van een stoomketel van 40 M2. V. O., een stoommachine van 6 P.K., en eenige electromoto ren drijvende diverse pompen en be- slagtoestellen, in dier voege, dat in de inrichting thans aanwezig zij.n 1 stoomketel van 52% M2. V. O. met 2 stoompompen, 3 distilleerketels met kuipen, met een inhoud van resp. 50, 50 en 32 H.L. en 15 elec tromotoren van in totaal 44,75 P..K, drijvende diverse arbeidswerktuigen, ventilatoren, pompen en een compres sor. Dit verzoek is met de bijlagen op de secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Dinsdag 23 Juli 1946, des voor middags 11.30 uur zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om be zwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mon deling of schriftelijk toe te lichten. Geldschieterswet B. en W. van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat by hen is ingehouden een verzoek van de Rotterdamsche Beleggings- en Assu rantie Mij. N.V. te Schiedam, om toelating tot het houden van een particuliere geldschietbank in een 3-tal kantoorlokalen, gelegen op de eerste verdieping van het pand Nieu we Sluisstraat no. 1. Binnen 14 dagen na heden kunnen bij hen bezwaren tegen inwilliging van het verzoek worden ingebracht. Het St. Franciscus-college lan ceerde gisteren een noviteit op het gebied van de schoolsport. Het or ganiseerde op de Nenyto-terreinen een Olympiade", waarin de leerlin gen (zoowel van H. B. S. als van Gymnasium) zich groepsgewijs met elkaar in allerleitakken van sport maten. Het geheele college was daar toe naargelang de woonplaats der leerlingen in drie „vendels" ver deeld: vendel West,vendel Noord, en vendel £entrum-Zuid. De nummers waarop gestreden werd waren veler lei: voetbal, hockey, tennis, scher men, kogelstooten, ver_ en hoog springen bal werpen, hardloopen en veld-estafette. Het experiment kan uit sportief oogpunt als volledig ge slaagd worden aangemerkt; dat het tempo in de afwikkeling van het programma wat langzaam was, is een spoedig te verhelpen première- weetje. Het zal zeker interesssant zijn wanneer andere scholen iets voor dit door het St Franciscus.coilege genomen initiatief voelen, zoodat wellicht volgend jaar locale scholen olympiades kunnen worden gehou den. CONCERT Een uitvoering door het Stedelijk Muziekkorps te Schiedam wordt ge geven op Woensdag, om 8 uur in de Plantage. Het programma luidt 1. "Uncle Sammy, marsch, Hollzmann; '2 Als ik koning was, ouv. Adam; 3. Een zomeravond, wals, Waldteufel; 4. Het lustige weewtje, op., Lehar5. Panis Angelicus, Franck; 6. Rus sische marsch, Ganne. BUURTVEREENIGING VOLTASTRAAT Het bestuur van de buurtver- eeniging Voltastraat is van mee- Hing, dat er wel veel gepraat wordt over de baldigheid van de jeugd en het Veilig Verkeer, maar het vraagt zich af, of er wel wat daadwerke lijk gedaan wordt om dit tegen te gaan. Daarom heeft de vereeniging het initiatief genomen, tot een ac tie, welke gevoerd wordt in samen werking met de Ouder.commissie van de school Edison-plein en de Vereeniging Veilig Verkeer. Op 13 Juli wordt in de school Edison-plein een middag gegeven, voor de kin deren van die school en van de Voltastraat. Voor de onderschool, hoofd de heer Bakker is dit van -3.30, voor de bovenschool, hoofd heer v. Woerkom van 4-5.30 uur.i Op de gisteren gehouden zo- mervergadering van den Engel- 2 schen Voetbalbond werd beslo- ten, het Nederlandsch elftal uit te noodigen in het a.s. seizoen 2 1 een wedstrijd in Engeland te komen spelen, waarschijnlijk tu 2 2 IJuddersfield of Leeds op 27 No- 5 vember of 1 December a.s. Ook 2 het vertegenwoordigend elftal Z l van Frankrijk zal voor het a.s. seizoen worden uitgenoodigd. GANGSTERS IN ROTTERDAM? Gisterennacht omstreeks 1 uur de den eeniige gemaskerde en met een sten gun gewapende mannen een overval in de garage „Het Centrum" aan de Warmoezierstraat te Rotter dam. Nadat ze de telefoon onklaar hadden gemaakt en den bewaker on der bedreiging met hun stengun had den gewaarschuwd geen lawaai te m%J*en, reden ze met een in de gara ge gestalde auto, merk Op-el 1939 weg. Omtrent de daders ontbreekt tot heden elk spoor. MOORDENAAR De 28-jarige chauffeur M. Bianchi, die als bestuurder van een overval wagen van den S. D., op 11 Novem ber 1944 een zekeren van Tongeren bij diens ontvluchtingspoging had doodgeschoten, hoorde gisteren door den president van de Rotterdamsche kamer van het Haagsch bijzonder gerechtshof den, doodstraf tegen zich uitspreken. GROEP X-MAN VEROOR DEELD De ex-hoofd-rechercheur van groep X, A. van Leest werd door de Rotterdamsche Kamer van i -t bij zonder gerechtshof te Den Haag veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van 7 jaren met uit sluiting van het actief en passief kiesrecht. De eisch was 10 jaar ge. vangenisstraf. TOONEEL EN MUZIEK. Dinsdag 9 Juli; 7.30 u. Afrikaan- derplein Kon. Milit. Kapel, Het verzoek, tot verhooging van den aardappelprijs Met spanning wachten de Rotter damsche detailhandelaren in aard appelen, groenten en fruit op de beslissing, welke de regeering ten aanzien van den aardappelprijs zal nemen. Zooals wij reeds meldden, hebben de drie samenwerkende detaillisten, bonden een verzoek aan de regee ring gedaan, den prijs van aardap pelen te verhoogen tot 17 cents per kilo. Wordt dit verzoek niet vóór Donderdag a.s. ingewilligd, dan zijn zij voornemens, by aankoop van aardappelen 1 cent minder te beta len. Mocht dit laatste niet worden toegestaan, dan zal de aankoop van aardappelen door hen worden ge staakt. Naar men ons van de zijde van den detailhandel in aardappelen mededeelde, eischen de detaillisten een verhooging van hun winstmar ge op aardappelen met 1 cent per per kilo. omdat de bestaande marge huns inziens te laag is. De vastgestelde prijs, waarvoor zij aardappelen moeten inkoopen be draagt 14,13 per 100 kilo. Op iede re 100 kilo wordt een verlies aan gewicht van 8 kilo berekend met het oog op indrogen, inwegen, te kort aan gewicht en afval van klei en vuil. De handelaar mag daarom op iedere 100 kilo, welke hij aan bonnen Inlevert, 108 kilo<betrekken. Deze 8 kilo moeten echter door hem worden betaald, zoodat de prys van 100 kilo aardappelen feitelijk 15,25 bedraagt. Bij een verkoopsprijs van 16 cents per kilo beteekent dit een winst van nog geen cent per kilo. Hoe onrechtvaardig deze regeling is, aldus verklaarde men ons, blijkt uit gevallen, waarin de aardappel teler tegelijkertijd detaillist is, zoo. ais in plattelandsgemeenten vaak voorkomt. Als teler krijgt zulk een persoon van de V. B N. A., welke organisatie alle aardappelen op koopt, slechts het netto-gewicht der door hem geleverde aardappelen be taald: Daartoe wordt een mud uit de door hem geleverde party als mon ster genomen, het vuil en de klei worden verwijderd en het resteeren. de gewicht aan aardappelen wordt voor de geheele partij berekend. Koopt de teler als detaillist dezelfde partij aardappelen van de V.B.N.A. terug, dan moet hy het totale ge wicht met inbegrip van het vuil en de klei, betalen. Dat de detaillisten in aardappe len, groenten en fruit op de andere door hen verkochte producten, on. danks de hooge prijzen, al evenmin een abnormaal hooge winstmarge berekenen, is ons gebleken by een bezoek, dat wij hedenmorgen in alle vroegte hebben gebracht aan de groentenmarkt op het Noordplein. De handel bleek hedenmorgen vrij kalm, zoodat de groenten.handela.ren rustig hun inkoopen konden doen en zoonoodig even rondzien, of de prij zen van bepaalde producten elders wellicht Iets lager waren. Het komt echter voor, dat de kooplust zoo groot is, dat de detaillisten zich rond de verkoopers verdringen en dan moet men zonder meer met den ge- vraagdisn vaak oploopenden prijs ge noegen nemen. Niettemin waren de prijzen, met uitsondering van die voor wortelen, zeker niet laag te noemen. Spercie- boonen kostten den detaillist 2 per kilo (verkoop 2.50), tomaten 0.90 per kilo 1.20), tuinboonen 15 cents (20 cctits), bloemkool (welke spoedig niet meer verkrijgbaar zal zijn, om dat de tijd voor deze groente voor bij is 40 cents per stuk (50 cents), snijboonen 1.40 per kilo 1.70 fl 1.80), sla 4 cents per krop (6 cents), wortelen 15 cents per bos (19 a 20 cents) en 21 cents per kilo (28 cents), zomerkroten 14 cents per kilo (18 A 20 cents). Bovendien was voor het eerst dit jaar roode kool aan de markt. Deze primeur kostte 42 cents per kilo en wordt verkocht tegen een pry's van circa 55 cents. De kersen kostten den detaillist 2 00 per kilo en worden door hem verkocht tegen 1.30 per pond, aardbeien 1.35 per kilo (90 cents per pond), aalbessen 1 30 per kilo 1.70), terwijl voor een bakje frambozen, dat in den winkel 55 h 60 cents kost, door den detaillist 45 cents moest worden betaald. Rekening houdend met onderwicht, indrogen en met het verlies tenge volge van het onverkoopbaar wor den van groenten en fruit, welke te lang liggen, is een winstmarge van 20 k 30 procent zeer zeker niet abnormaal hoog te noemen. De detaillisten zyn dan ook van meening, dat hun eisch tot verhoo ging van de winstmarge op aardap. pelen gerechtvaardigd is. COMPLOT VAN ZWIJNTJES- JAGERS ONTMASKERD Adelborst als detective Door de voortvarendheid van een adelborst en het initiatief van een politieman is men er in geslaagd eindelijk een bende onschadelijk te maken, welke op uitgebreide schaal en volgens de nieuwste methodes fietsendiefstallen pleegde. Genoemde adelborst had reeds langen tyd voor zijn woning in de Bilderdijkstraat een tweetal militai ren en eenige burgers gadegesla gen, die om beurten langs de gevels slopen en haastig verdwenen, zoo dra er iemand toevallig passeerde. Dit spelletje duurde zoo lang. dat het hem begon te vervelen en daar hy vermoedde, dat er iets niet in den haak was, schoot hij in zijn uniform, liep de straat op, greep een der militairen in den kraag en dwong hem zich op het politie bureau te gaan verantwoorden. Maar op het bureau deed de sol daat of hij van den prins geen kwaad wist en aangezien de adel borst ook geen concrete feiten kon opnoemen, die strafbaarheid inhielden, had de zaak hiermee af- geloopen kunnen zijn. Indien de be trokken wachtcommandant van het politiebureau tenminste niet de fee ling van een detective bezeten had. Hij besloot, alvorens den soldaat vrij te laten, eerst eens in de Bil derdijkstraat poolshoogte te gaan nemen. Bij verschillende woningen drukte hij op de bel en informeerde of er wellicht iets onregelmatigs hrd plaats gevonden. Zoo gebeurde het, dat een der bewoners door dit informeeren tot zijn schrik bemerk te, dat zijn fiets uit den gang ver dwenen was. Nu was de politie man waar hij zijn wilde. De militair werd op het bureau gehouden en de recherche werd ingeschakeld. Dit was het begin van de ontmaskering van een bende zwijntjesjagers. Achtereenvolgens werden zes ver dachten aangehouden. Benevens een heler. Minstens 20 insluipingen had den zij op hun kerfstok. Een groot aantal fietsen, welke byna alle in Brabant verkocht waren, konden worden achterhaald. Elk lid van het complot kreeg zyn eigen taak toebedeeld nummer een ging ver kennen of de baan vrij was, num mer twee maakte de deur open, nummer drie verbrak het slot van het rijwiel en nummer vier reed met de fiets weg. De anderen ston den intusschen op den uitkijk. De geheele bende is naar het huis van bewaring overgebracht. VIERMAAL ONTSNAPT Tot vier maal toe wist de 25 ja rige A. C. L. uit een interneerings- kamp te ontvluchten, doch steeda werd hij door den langen arm van de P. R. A. achterhaald. De laatste maal was hij onder een valschen naam bij een bakker werkzaam. Hoogstwaarschijnlijk zal hij nu geen gelegenheid meer krygen het nog een vijfde maal te probeeren. AUTO BOTST OP MOTOR Zaterdagavond kwam een perso nenauto, bestuurd door P. A, v. H. uit Krimpen a. d. Lek, op den Berg weg hoek Benthuizerstraat in bot sing met een motorrijwiel, bestuurd door M. V. De 4-jarige A. A. H., die voor in de auto zat, werd door de voorruit geduwd en liep snijwou- den op. De duo-passagier van den motor, een zekere P. v. T. uit de Baronie straat liep een stóhedelbasisfractuur op en moest in het ziekenhuis wor. den opgenomen. Beide rijtuigen lie- pen schade op. BRUG BIJ BARENDRECHT Het verkeer met voertuigen via de brug over de Oude Maas bij Ba- rendrecht in den weg Rotterdam— Numansdorp, zal in verband met een Inspectie op Zondag 14 Juli, van tijd tot tijd zijn gestremd. •fJHSSE)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3