Vacantieweek 3—10 Augustus Het Maria-domein te Beauraing STADSNIEUWS NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 19 JULI 1946 PAGINA 3 NUMMER 1 VAN LIJST 2 Hob„^4:rien dr-Lucas t GOED WERK VAN N.V.H. DUIZENDSTE LID VAN „ST. COSMAS" De koffiebon VLA AKDIN GEÏN EEN RIDDERSLOT MET PARK, TER GROOTTE VAN 32 H.A. i Over emancipatie is nogal eens geschreven in de laatste maanden. Men 'wdst den Katholieken ijverig te verzekeren, dat die voltooid was. Nu is het mogelijk, dat zulks elders het (geval is na uitvoerige registratie blijkt Schiedam in deze een kleine uitzondering te maken. Dat behoeft geen verwondering te wekken, als men bedenkt, dat de partij, welke tot nu toe 2 zetels had en waar. schijn lijk met slechts 1 zal terugkee- re«i. de lakens uitdeelde achter de schermen. Wie aven zijn oogen open doet, constateert onmiddellijk^ dat Schiedam onder liberale curateele staat. In de komende zittingsperiode zijn de Katholieken van plan de verhoudingen te maken, zooals ze in werkelijkheid zijn. Bij de laatste verkiezingen behaal den de Katholieken 26.5 pet. van de stemmen, de gezamenlijke Prot. Ohr. partijen (P.U., A.R. en C.H.U.) 24 pet. en de Partij van de Vrijheid 5 pet. v Aan de hoofden der diverse Gem. bureaux zit niet één Katholiek. De hoogste functie, welke voor een Ka tholiek is weggelegd, is opzichter le klas in vasten dienst. In de lagere regionen van klerk 2e klas en aank. bediende vindt men de plaatsen^ orn de katholieken nog aan een aantal te helpen. Bij de iaatste benoeming van op zichters werden de Kath. candidaten, die zeer goede papieren hadden, be leefd gepasseerd. Teekenaar 2e kl. is de hoogste functie, die een „Roomsch man" bij de G. T. B. kan bezetten. De zes plaatsen daarboven zijn voor men- seihen met capaciteiten. Administratief brengen we het daar tot hoofdklerk le klasse. Ver_ g s U niet, er staan 3 lilberalen bo ven. Ook hier zullen de mindere baantjes ons wel aan een. percentage helpen. De Gem. Secretarie levert, geheel overeenkomstig onze diagnose, 3 liberalen aan het hoofd van diver se aldeelingen. Bij Algemeene zaken komt men niet eens aan het percen tage toe, er waren waarschijnlijk geen Katholieke typisten te krijgen.. Ook de oogst op Bevolking is uiterst ger.ng. Bij den Gem. Accountants dienst zijn we een klerk le klas rijk. Zoo zouden we door kunnen gaan en we zullen zoo ook doorgaan, maar dan nog uitgebreider met vol ledige lijisteci. Benoemingen staan in ons programma. Er moet een rede lijke verhouding komen tusschen poiitieken invloed en benoemingen. Natuurlijk, men zal ons verwijten, dat we tweedracht zaaien, dat we aan telraampolitiek doen. Dat versje kennen we langer dan vandaag. Nu komt het erop aan ervoor te zorgen, dat in een vernieuwd Schiedam ook een ambtenarencorps staat, dat op gebouwd is overeenkomstig de getal sterkte van de bevolking. Helpt daaraan allen mee, doet uw best, om door 10 zetels in den raad kracht bij te zetten aan onze rechtvaardige eischen. Pas wanneer de groote in vloed van de zeer kleine groepen tot den juisten omvang is teruggebracht, zal een schoone toekomst van een gioot Schiedam zün AFSCHEIDSAVOND „ONDER ONS" Met het einde van het schooljaar kwam voor de Schiedamsche H.B.S. vereeniging „Onder Ons" ook het afscheidsuur voor vijf leeraren cn de oudste lichting leerlingen. De Vólksbondzaal zag er fleuriger uit nu avondjurken luister bijzetten aan het feest. Bob Elzinga opende den avond met een extra woord van wel kom tot het groote aantal docenten. De acteurstalenten van de leden konden zich in: ,,In duisternis en distributie" van Piet Mossinkoff ge heel uitleven. Bob Elzinga betrad hierna weer het podium, om den directeur van de H.B.S., den heer ir. W. J. Volle- wens, eere.voorzitter te maken. Daverend was de bijval. De heeren Temperman en drs. Veenhoven wer den tegelijkertijd tot eere-lid ver beven. Afscheidswoorden gingen uit naar de heeren Keuning, die met 5fns*oen gaat» Veenhoven en Alblas, <:t dichter bij hun woonplaats K.V.P. en de cl k, P' V°°r de nenhof gaan. naar ^et Bin- J. van Schaik, die m den avond aan elkaar had6 gedimd8 had een lied in 55 coupletten maakt, dat het schoolleven bezong Het applaus was ten volle verdiend. Lou Faber speelde enkele piano nummers in modernen stijl. EXAMENS Voor het einddiploma van de R.K. Middelbare Handelsavondschool ,,De Hanze" slaagden de dames J. van Gogh, J. v. d. Horst, J. de Jong, G. de Kaper en E. v. Slobbe, en de hee ren W. J. Feelders, L. Heinsbroek, M. de Jong, H. Laurens, G. Meijer cn M. Weber. Van deze school slaagden voor liet Middenstandsdiploma algemeene handelskennis de dames M. v. Beur den en A. v. Royen en de heeren H. v. Beurden, J. J. Buckers, G. A. V- Dorp, J. Dries, J. H. W. v. Gel der, A. de Leede, G. de Maat, J. de Maat, Th. Martens en H. Schrijver. Deze zomer zal aan weinig men. schen gelegenheid bieden buiten de eigen stad te genieten van de ver diende vrije dagen. Logeer-, reis- en voedselmoeilijkheden zijn zoo groot, dat Nederlandsch Volksherstel meen de de mogelijkheid tot een goede recreatie in eigen stad te moeten scheppen. Zoo ontstond het werk comité Vacantieweek 310 Augustus 1946. dat ervoor moest zorgen een programme in elkaar te zetten, het_ welk aan de eischen van een ware vacantieweek zou voldoen. Verscheidene subcommissies wer den gevormd, welke ieder op zich een bepaald terrein zouden verzor gen. Zoo ontstond de subcommissie sport, muziek, tooneel, jeugd en ex cursies. Veel werk is door deze com missies verzet met een resultaat dat veelbelovend genoemd mag worden. Als hoogtepunt van de Vacantie week noemen wij de 3 openlucht-, voorstellingen die het Zuid-Neder- landsch Tooneel o.l.v. Pierre Balle- dux op het terrein van de voor malige Polyantha-tentoonstelling zal geven. De eerste uitvoering is op Maandag 5 Augustus. wanneer „Oranje Hotel", het meesterwerk van den onlangs overleden tooneel- schrijver Ed. Veterman, ten toneele gebracht zal worden. Zij, die dit stuk destyds bij de uitvoering voor den Katholieken Kring in den R. K. Volksbond zagen, zullen bevestigen, dat dit tooneelspel was van ongekend formaat. De recensies in alle dag bladen waren enthousiast. Dinsdagavond voeren Pierre Balle- dux en zijn medespelers „Mariken van Nieuwmeghen" op. Dit middel. eeuwsche spel heeft overal elders groot succes gehad en zeker zal Schiedam massaal opkomen, om de Schiedamsche premiere te beleven van 'n werk van ongewone schoonheid ..ST. CHRISTOFFEL" VERGADERDE De bijeenkomst van gisteravond van de afd. Schiedam der R.K. Ver. van handelsreizigers en agenten „St. Chrïstoffel", droeg het karakter van een zomervergadering: licht en luch tig enschaarsch bezocht. Hoofdpunt van bespreking was de algemeene vergadering van Zaterdag 21 Juli a.s. te Utrecht. Schiedam heeft geen bijzondere voorstellen, zoodat aan den afge vaardigde vrij mandaat kon gege ven worden. Een afgevaardigde werd benoemd, alsmede een reserve. Daarna werd gesproken over het a.s. seizoen. Het belooft een pe riode te worden van levendige actie, terwijl de „gezelligheid", die toch noodzakelijk moet heerschen onder collega's, niet over het hoofd zal worden gezien. De heeren wegblij vers, die ook ditmaal weer ongelijk hadden, gelieven er nota van te ne men, dat meer ernst en actieve deel name van hen gevergd wordt in de toekomst. Zij mogen niet volstaan met een „papieren" lidmaatschap. En de „losloopende" handelsrei zigers en agenten, moeten begrijpen, dat het niet aangaat, mee te pro- fiteeren van het werk der organi satie, die toch de belangen van de heele groep behartigt en de lasten niet te willen deelen. Leden van „St. Christoffel" kun nen zich aansluiten bij de excursie van den Katholieken Kring naar de „Karei Doorman", Donderdag 26 Juli a.s. Om 7.15 uur n.m. wordt men dan verwacht aan den ingang van Wilton-Fi jen oord aan den Vlaardingerdyk. DISTRIBUTIEDIENST Belangrijk voor detaillisten De Distributiedienst Schiedam maakt bekend, dat in de week van 22 tot en met 26 Juli a.s. detaillis ten in de gelegenheid worden ge steld, om, indien er eenige ver wisseling in hun voorraden boter en margarine heeft plaats gevonden, die in overeenstemming te brengen met hun administratieve voorraden. Zij moeten daartoe onmiddellijk na het ontvangen van hun toewijzin gen opgeven, welke en hoeveel toe wijzingen zy geruild wenschen te zien tegen margarine of boter. Na deze mogelijkheid tot recht zetting van den voorraad zal streng worden opgetreden tegen detaillis ten, waarvan de boekvoorraad niet overeenstemt met den werkelijken voorraad. EXCELSIOR STILL GOING STRONG De traditioneele wedstrijd tus schen Excelsior en Still going strong, welke gisteren werd ge speeld, eindigde in een overwinning voor Excelsior met een totaal van fnt' Waarvan J Oosterholt met 97 Ter, werd' °a- a<=ht zetten. e <lul>l>ele cijfers kwamen verder nog N. van Huet 18, J Dries 24, Eikeienboom 32 en W. Hoenderop 33. Still goiflig strong scoorde 113 runs, waarvan dr. j Vliyisteke met 13, J. Offerman 38, P. East 12 en dr. J, Ris 15, Bowlingcijfers S.G.S.J, Offen- man 3—66, A. Notet 3—75, P East 343 en Clans 1—29. Excelsior: J. Dries 344, van Huet 034, A. Hoenderop 56, A Oosterholt 1 14 en F. Bakker 1—1. „Joseph in Dothan", het bekende drama van Vondel is nog in deze dagen van actueele beteekenis. Wie Vondel's opdracht bij dit stuk leest, beseft pas goed, welk een eeuwige strijd hierin gedramatiseerd wordt. Het Zuid_Ne der! an dsch Tooneel zal op Donderdag 8 Aug. zeker in staa^ zijn een kleurrijke vertolking van verteerbaren dreun van Vondel's dit werk te geven zonder in een on versvoeten te vervallen. De toegangsprijs tot deze open luchtuitvoeringen is zeer laag ge steld, n.l. 1 per persoon. Dit be langrijke cultureele experiment ver dient den grootst mogelijken steun van de geheele bevolking, want hier wordt iets grootsch verricht. Ver schillende plaatsel. zangvereenigin. gen zullen de openluchtvoorstellingen muzikaal verzorgen. De kinderen zijn allerminst ver geten in deze week. In den R. K. Volksbond zullen 8 voorstellingen van een bekend Marionettentheater uit Haarlem gegeven worden. De kinderen hebben hierin voor slechts 25 cents toegang. Kinderspelen zullen gehouden worden op Maandag 5, Donderdag 8 en Zaterdag 10 Aug. In de aula van het Gem. Museum aan de Hoogstraat worden 4 concer ten gegeven van serieuze muziek. Het programma daarvan is samengesteld overeenkomstig de eischen, welke hieraan voor Schiedam gesteld moe ten worden. Het zal geen „onbegrij pelijkheden" bevatten. Als sportevenementen mogen we noemen een athletiekwedstrijd met veldloop op Woensdag 7 Augustus, 's avonds om 7 uur, zwemwedstrijden in het open bad op Vrijdag 9 Aug. om 2 uur en een wielerwedstrijd op Zaterdag 10 Aug. des namiddags voor amateurs en beginnelingen. De vele plaatselijke muziekcorpsen zijn zeer intens bij de vacantieweek betrokken. Na den openingsmarseh op Zaterdag 3 Augustus, waaraan alle muziekcorpsen gezamenlijk deel nemen, worden er bijna dagelijks pleinconcerten gehouden op het WiJheiminaplein, het Fabriplein, het Edisonplein en in de Plantage. Met alle kracht wordt gewerkt aan het organise eren van boottochtjes en excursies binnen en buiten de stad. Een uitgebreid programma zal ver schijnen in de Vacantiekrant, die aan het eind van deze maand gratis huis aan huis bezorgd zal worden. Op de details van de vacantieweek zullen wij nog nader ingaan. S.V.V. ATHLET1EK Aan de regionale atletiek wedstrijden, georganiseerd door S- V.V. afd, athletiek op a.s. Zondag zullen een 300 dames, heeren, ju niores en meisjes deelnemen. Er werden een 400-tal inschrijvingen ontvangen van de vereenigingen Z.L.C., A. V Holland, Roodenburg uit Leiden, V. en L., Zwaluwen, S.I.O.M.I en Trekvogels uit pen Haag, A,V. '40 uit Delft, Achilles, Vir. et Cel. uit Gouda, Sparta, D. F.C. en Hercules uit Dordrecht, A. A.V. '36 uit Alphen, D.O.S., Pro Patriae Minerva. S.C.R., Victoria Dynamo uit Rotterdam, V.F.C uit VI aardingen en S.V.V uit Schie dam. Aan de Olympische estafette zullen deelnemen de vereenigingen RoodenbufcTg uit Leiden, S.I.O.M.] uit Den Haag, A.V. '40 uit Delft, Dynamo en D.O.S., Minerva, uit Rotterdam en S.V.V Schiedam. NIEUWE WATERRATTEN Woensdag hebben 157 pupillen van den zwemmeester J. Daalmeijer hun diploma zwemmen behaald. Slechts één wrist niet aan de gestelde eischen te voldoen. Dit is het groot ste aantal, dat ooit tegelijkertijd in het bezit kwam van het diploma A. van den K.N.Z.B. De eischen waren 100 M. borstzwemmen en 50 M. rug, waarna 1 minuut watertrappen. De leeftijd liep van 11 tot 17 jaar. Alvorens de diploma's werden uit gereikt, sprak de heer P. Dubbeld, uit naam van de Beerenpoeg de mannen, die weer of geen weer eiken morgen komen zwemmen den heer J. Daalmeijer toe, omdat het in Mei 25 jaar geleden was, dat hij het eerste zwemonderricht aan de Gem. Zwemplaats gaf. Hij over handigde den jubilaris een artistiek geslepen aschbak. De heer M. v. d. Meer deelde als vertegenwoordiger van den K.N.Z.B. de diploma's uit. R. K. TOONEELCLUB „BREDERODE" De R.K. tooneelclub „Brederode" heeft den heer K. Tubbing van de tooneelver, „Magna Pete" uit Rot terdam bereid gevonden de regie te voeren over de stukken, welke in het a.s. winterseizoen zullen worden opgevoerd Zij wil hierdoor vooral bereiken, dat het gebodene op een belangrijk hooger plan komt. Op het oogenblik heeft zij het stuk „Kinderen van ons volk", de tooneelbewerking van het gelijk, namige boek en het vervolg daar op (De Schoone voleinding) door Anton Coolen in studie. Door bondsvoorzitter gehuldigd Op de ledenvergadering, welke gis terenavond door den Ned. R, K. Kappersbediendenbond ,,St. Cos- mas"", afd. Rotterdam, is gehouden heeft de bondsvoorzitter, de heer Franken uit Tilburg, het 1000ste lid toegesproken en hem een fraai dag. missaal als geschenk aangeboden. De heer P. G. Pattijn, bestuurslid van „Herwonnen Levenskracht" zette vervolgens het groote belang van dit mooie werk op een dermate overtuigende wijze uiteen, dat meer dan de helft der aanwezigen zich als donateur liet inschrijven. Bovendien werd de niet onaanzienlijke op brengst van een ter vergadering ge houden collecte ten bate van „Her. wonnen Levenskracht" aan den heer Pattijn ter hand gesteld. Ter vergadering werd mededeeling gedaan van de oprichting in Rotter dam van een afdeeling der contact commissie van alle organisaties van kapperspatroons en -toedienden met het doel de loongeschillen in het be drijf en de daarmee samenhangende kwesties te regelen. Het secretariaat van deze commis si e is gevestigd ten huize van G. S Peters West Kruiskade 33, waar degenen, wier loon no,g niet in over eenstemming is met de collectieve arbeidsovereenkomst, hun griei.en kunnen, kenbaar maken. Katholieke kappersbedienden, die nog geen lid zijn van „St. Coamas", kunnen zich opgeven aan genoemd adres, of bij den heer Jos. Balk, Gaestoeekstraat 21 in Rotterdam- Zuid of bij den heer A. G, Bodde, v. Leemvenhoekstraat 33 te' Schiedam. Huisslachtingsvergunningen kunnen t. m, 27 Juli via den plaatse- lijken bureauhouder aangevraagd worden. Naar wy vernemen, zal de eerst volgende koffiebon waarschijnlijk paa op 15 Augustus a.s. worden aangewezen. Aanvankelijk had men gehoopt, dit reeds op 8 Augustus te kunnen doen, doch het staat te vreezen, dat de branders niet tijdig voldoenden voorraad zullen kunnen afleveren. Wel zijn de branderyen extra bevoorraad ten einde voor de toekomst voldoende reserve te kun nen bereiden Een gerucht als zou het koffie- ranisotju worden verhoogu, ia niet juist. Het normale rantsoen blijft gehandhaafd. KIND DOOR AUTO DOOD- GEREDEN Gisterenmiddag omstreeks 4 uur stak het 4-jarig meisje G. R. uit d« Kievitstraat op het Noordplein te Rotterdam onverwachts den rijweg over. Doordat het kind achter een carrier omliep, kon de bestuurder van een vrachtauto, die juist pas seerde, het kind niet zien. Een aan rijding was onvermijdelijk Het kind werd door het rechterwiel gegrepen en vrijwel op slag gedood. Het lijkje ;is naar het ziekenhuis aan d«n Bergweg overgebracht. Den chauffeur van de auto treft geen schuld. KONIJNEN.TENTOONSTELLING. Op Vrijdag 19 en Zaterdag 20 Juli zal de Vlaardingsche Pluimvee- en Konynenliefhebbersvereeniging V.P.K.V. haar gebruikelijke zomer- tentoonstelling houden van jonge raskontjnen in de zaal Excelsior, Oosthavenkade. Voor deze tentoon stelling zijn 206 dieren ingeschre ven. Een 15-tal rassen in diverse kleurslagen zij^ vertegenwoordigd, waarvan de Weeners, Groot Chin chilla's en Fransche Hangooren den boventoon voeren met resp. aan tallen van 86, 39 en 18 stuks. De rest bestaat uit Vlaamsche Reuzen, Lotharingers, Rijnlanders, Russen. Zilvervossen enz. De jury bestaat uit de heeren A. van Manen, 's-GravenzandeA. v. d. IJssel, Den Haag en N. Dekker, Zaandam. COLLECTE KECLASSEKRING. Voor de Rtaplasseering aan nagiften binnengekomen een bedrag van 1217,50, zoodat met de straat- collecte thans totaal is gecollecteerd 2222,27. OPSPORING VERZOCHT. De commissaris van politie ver zoekt namens de moeder opsporing van Albertus van Borstelen, geb. te Vlaardingen 276—02, automaat- bediende, wonende Westnieuwland 2, alhier. Een ongeluk is niet uit gesloten. ZONDAGDIENST. Van Zaterdagavond 7 uur tot Zon dagavond 11 uur zullen in bijzon dere gevallen dienst doenDr. A. L, Erkelens, Oosthavenkade 11, telef." 2074; Dr. I. Jacotosen, Vei-ploegh Chasséiplein, telef. 3495. Boodschap, pen s/v.p. vóór 4 uur. Geopend: Ajpotheek Wal rare, Sctoied.weg 1, telef. 2093. GESLAAGD. Aan de M. T. S. te Dordrecht slaagden de heeren L. Pietersen, afd. Scheepsbouw; B. van der Mark, afd. Weg- en Waterbouw; B. J. Spit, afd. Physische Techniek, allen alhier. Geslaagd voor le stuurman, kleine handelsvaart: L. Brobbel, alhier. Het comité „Pro Maria" te Beau. raing heeft van de talrijke giften, gedurende 13 jaar van bedevaart gangers naar Beauraing een histo risch kasteel aangekocht met een park ter grootte van 32 H. A. Tijdens ons verblijf te Beauraing brachten we een bezoek aan dit heerlijke Maria-domein, een prachtig middeleeuwsoh kasteel met mach tige hoektorens, gelegen op een be. boschte hoogvlakte. We hebben het park doorkruist met zijn steile rot sen, die hun grfj-ze ruggen verheffen te midden van het kreupelhout. We hebben gewandeld door de lange lanen met hun hooge hoornen, die telkens opnieuw een onverwacht perspectief openen, langs kronke. lende met mos begroeide paden welke het geheele Maria-domein doorslingeren. Op een gegeven oogenblik staat men opeens voor ko lossale. muren. Zij staan daar tus schen machtige torens met hun kruisramen en schietgaten. Met dit kasteel bezit Beauraing kostbare herinneringen aan het feodaal tijd perk. Machtige hoektorens, onder, grondsche en in de rots uitgehouwen wapenzalen, wachtposten enz. Het park, waarin dit kasteel ligt, strekt zich in een lichte glooiing tot in de vallei uit. Vanaf de hoog vlakte, waarop dit ridderslot rust, geniet men van een heerlijk pano rama. Rondom op de heuvelen, die de gezichtseinder vormen, zien we aan den eenen kant tot ver in Frankrijk, aan den anderen kant tot Finn&veaux in de Koninklijke resi dentie „Chateau d'Ardenne", Dit heerlijke domein gaat een nieuwe luisterrijke toekomst tege moet. O. L. Vrouw van Beauraing bezit thans, als rechtmatige eige nares, dit majestueuse park met historisch kasteel. T oekomstmogelijkheden In het kasteel werden we gastvrij ontvangen door den beheerder van dit domein, pater F. H, Martens O. Praem. Pater Martens had de vriendelijkheid ons voor te stellen aan Z. H. Excellentie Mgr. Lamy, Pater Martens vertelde ons aller eerst van de groote geestelijke gun sten, welke de Lieve Vrouw van Beauraing uitdeelt. Natuurlijke won deren, zooals genezing van zieken, komen er slechts weinig voor maar des te meer wonderen in de bo vennatuurlijke orde. Maria heeft tijdens de Verschijningen beloofd, dat Zü de zondaars zou bekeeren. Het aantal bekeeringen te Beauraing is inderdaad groot. Pater Martens gaf ons hiervan enkele treffende voor. beelden. Menschen, die 15 of 20 jaar geen voet meer in de kerk hebben gezet, komen terug tot de Moeder kerk. Ofschoon dit Mariadomein groote perspectieven biedt, de tuin der Verschijningen met zijn hagedoorn, den boom, waarin Maria verscheen, is en blijft het hart van Mariaal- Beauraing. Daarom heeft men beslo ten voor alles den Verschijningstuin in te richten. Dit jaar nog hoopt men te kunnen beginnen met den bouw van een definitieve kapel. Er zal voor worden gezorgd, dat het uitzicht van den Verschijningstuin bewaard blijft. Hij zal sober ver sierd worden en een stijlvoller uit zicht krijgen. Hij zal bovendien be ter beschut worden tegen de on vermijdelijke verstrooiing, die de weg, welke erlangs loopt, automa tisch meebrengt. Beauraing gaat een basiliek bou wen. Men behoeft niet te vragen waar? Deze zal worden opgetrokken in het uitgelezen oord, op de hoog vlakte, symbolisch boven alle kleine aardsche beslommeringen verheven. Reeds hebben een dertigtal archi tecten hun ontwerpen ingezonden voor deze Maria-basiliek. Van heel ver moeten de koepels en torens van Beauraing's heiligdom de pel grims uitnoodigen ter bedevaart naar de Maagd met het gouden Hart. Deze Mariatempel moet domi- neeren over geheele de verre om geving tot 50 K.M. in den omtrek. De Nederlandsche bedevaart heeft voor deze basiliek reeds eerder een fraaie gouden cobirie geschonken. Vervolgens wordt op het Maria- domein een kruisweg opgericht. Op de plek, waar de verschillende sta ties zullen verrijzen, zijn deze maand kruisen in dpn rotsachtigen bodem geplant. De Nederlandsche bedevaart is de eerste geweest, die de toezegging heeft gedaan, een statie te schenken en wel de twaalfde statie. Tenslotte biedt dit Mariadomein nog tal van mogelijkheden. Wan neer de Verschijningstuin voor een talrijk bezoek te klein is, kunnen daar de godsdienstoefeningen wor den gehouden. Tijdens ons verblijf in Beauraing zou er, als de weers gesteldheid het zou hebben toege laten, een pontificale H. Mis zijn opgedragen. D. TH. VAN DIJK. Naaldwijk, 18 Juli 1946.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3