Samenwerking helaas gestrand DRIJVENDE BRUGGEN STADSNIEUWS NIEUWE SCHIEPAMSCHE COURANT ZATERDAG 20 JULI 1946 °AGINA 3 NUMMER 1 VAN LIJST 2 die roomschen toch openluchtconcerr VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD CRICKET HERMES-D.V.S. BIOSCOPEN de bagatelle-club SPOORBRUG MOERDIJK BIJNA VOLTOOID Nog 5 dagen zijn wij verwijderd Van den grooten dag. Vrijdag a.s. valt de beslissing over het aantal Katho lieke zetels, dat in den nieuwen Baad bezet gaat worden. Zullen het er 10 zijn? Het is een zeer hoog g tal. We zouden 30 pet- van de stem. inen moeten behalen. Toch kan het, want vele Schiedammers zijn er zich van bewust, dat de K.V.P. een fractiesamenstelling heeft, die moei lijk te overtreffen zal zijn. Rekenen wij bovendien, dat de wnd. burge meester, P. B. M. Alberts lijstaan voerder is, dan mogen wij verwach ten, dat met de intensieve hulp van alle Katholieken de 10 raadsleden er komen. Het zal een uiterste laatste krachtsinspanning moeten worden in de komende 4 propaganda-dagen. Dinsdag a.s. om 8 uur houdt de lijstaanvoerder een' groote propa. gandaredevoering in den R. K. Volks bond. Komt allen in zoo groot moge. lijke getale daarheen en brengt de menschen mee, die twijfelen, hoe zij hun stem moeten uitbrengen. Vanaf volgende week Maandag, tusschen 7 en 9 uur, houdt het Propaganda- bureau zitting in het parochiehuis van de Havenkerk aan de Lange Haven 70. Zieken, ouden van dagen en invaliden, die op Vrijdag naar het Stembureau vervoerd willen worden, kunnen zich daar laten inschrijven. Ook worden diegenen verwacht, die de stemtoureaux willen bezetten, ter wijl bezitters van auto's nog welkom zijn voor het vervoer van gebrek kigen. Maandag gaat de week in, die voor de komende vier jaar het lot van de Gemeente zal beslissen. Nog een laatste gemeenschappelijke poging voor de Katholieke candidaten en de schoone toekomst van een groot Schiedam. Schiedam maakt zich op, om de Engelsche gasten te gaan ontvan gen. Een eereavond, waarbij de ge zamenlijke gymnastiekvereenigingen het Passage-theater zullen de- monstreeren, moet het hoogtepunt worden. In vriendschappelijken sfeer wor_ den de voorbereidingen onder elkaar getroffen Eindelijk heeft men dus juiste verhouding gevonden. Wat altijd voor onmogelijk werd gehouden is tenminste bij de gym nastiekvereenigingen tot stand ge» komen. kei. Bij ons kon commentaar niet achterwege blijven. De tijd is voor. bij, dat we met anderen mogen mee. doen, als we toch vooral maar geen eischen willen stellen. En vooral geen principle el e. Die Roomschen toch. TOONEELAVOND G.T.B. In het Vereenigingslolcaal hield de personeelsvereeniging der Technische bedrijven der gemeente Schiedam gisteren een tooneelavond, die ver zorgd werd door eigen krachten. De heer K. L. Voorbach, voorz. van de vereeniging, opende den avond en dankte de directie voor de groote medewerking, die de vereeniging van haar ondervond. Het aantal leden breidt zich steeds uit en heeft nu reeds de 150 overschreden. Door de personeelsvereeniging worden de collegialiteit en 't saamhoorigheids gevoel ontwikkeld. Wim en Bram Scholten traden op tusschen de bedrijven van het vroo lijke spel in 3 actes: „Over twaalf dagen tegen middernacht". De rollen waren in goede handen Na afloop was er gezellig samen zijn op versterkte gramofoonmuziek. 't stedelijk Muziekkorps te Schie. dam zal op Zondag den 21sten Juli 3946 des avonds te 8 uur in de Plantage een openluehtconcert ge ven. Het programma luidt: 1. Graaf Zeppelin, marsch, C Teike; 2. Ouverture Lysastra, P Lincke3. Geschiedenis uit het Weener woud, wals, J. Strauss; Er komt een vogel gevlogen, S. Ochs (lied bewerkt in den stijl van beroemde componisten)5. La Ty- rolienne, saxophone solo (solist G. Schrooten), S- Fonze; 6. Doornroos jes bruidvaart, M. Rhode; 7. Marche du Héro, N. Nicholls. Excelsior, D.O.K., THOR, Hygiea| gebruikt voor het bovenstaand artt. en O.D.O. zullen de uitvoering ver zorgen In 'welke kleeding? Wat een vraag voor den Roomschen voor zitter van Excelsior. Hij weet toch, dat man zoo juist aan hem ge. vraagd heeft, of de man van de Roomsche krant niet zulke verve lende stukjes over de ongekleed heid van de dames van T.H.O.R wil schrijven. .Natuurlijk in het werkcostuum van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond". ï>e Roomsche voorzitter merkt op, dat het K.N.G.V. deze dracht blijk baar weinig passend vindt voor open bare demonstraties en daarom een wandelcostuum heeft voorgeschreven van hlouse met rok'broekje of rokje. Hii meent in zijn Roomsche onnoozel- heid, dat het toch hetzelfde is, of men paradeert of in een zaal op treedt. Bovendien heeft hij zijn oor eens te luisteren gelegd bij groepjes ionge menschen, die op de onlangs gehouden turndagen toeschouwden. De Opmerkingen waren weinig fraai, maar dat kwam, omdat hij niet de vrijheid van opvatting en de grootschheid van visie heeft, die de van het Christendom bevrijde men schen hebben. De goeierd, daar is ie Roomseh voor. Hij wil samenwer ken als er geturnd wordt in rok en blouse en achter dien eiseh staat ook het Christelijke D.O.K. Het Christel. O. D. .O. heeft al direct de aftocht naar het vrije kamp geblazen. Nu staan er 2200 Katholieke en Christelijke turners en turnsters te. gemover 800 „modernen", nu zijn de Roomschen dwars, nu willen ze het plan weer in duigen gooien, Zie je wel dat er niet met hen is samen te werken, ze willen immers altijd anders. Het S.B.L, O. -bestuur MEDISCHF ZONDAGSDIENST J. A. H. v. d. Berg, Lange Nieuw- straat 175, Tel. 68881, J. J. G. de MaeUer, Burg. Knappertl. 154, Tel, 6J)880, J. v. Buren, Buys Ballotsingel 16, Tel. 69661, Apotheek Rembrandt Rembrandtlaan 5. OFFICIEELE KENNISGEVING Verkiezing leden Gemeenteraad De burgemeester van Schiedam herinnert personen, by wie, en be stuurders van bijzondere onderne mingen en instellingen, waarbij per ionen, die den leeftijd van drie en twintig jaren hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn dat zij, volgens artikel 55 der Kies-» wet, verplicht zijn te zorgen, voor zoover niet bij algemeenen maatre gel van bestuur vrijstelling is ver. teend, dat ieder van dezen, die be voegd is tot de keuze mede te wer ten, gedurende tenminste twee ach gende uren, tusschen acht I°0rmltU,aK« en vijf uur des gelegenheid daartoe namiddags vinde dat zij, volgens artikel 56 van ge noemde wet, voorzoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werk plaatsen, verplicht zijn te zorgen, dat in het arbeidslokaal en, zoo er meerdere arbeidslokalen zijn, het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werk dagen vóór en op den tot stemming bepaalden tijd op een zichtbare wij ze is opgehangen een door hen of van hunnentwege onderteekende lijst, de twee achtereenvolgende Uren, bovenbedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsge wijze of voor allen gezamenlijk. Lijsten op te hangen in fabrieken en werkplaatsen, als in artikel 56 der Kieswet bedoeld, zijn ter ge meente-secretarie (Afdeeling Alge. meene Zaken) tegen betaling van cent verkrijgbaar. zoekt zwakke plekken, het speelt D.O.K. tegen Excelsior en Excelsior tegen D.O.K. uit, maar gelukkig heb. ben het principieel Christelijke D.O.K. en het principieel Katholieke Excelsior voeling met elkaar en dit minne spelletje mislukt. Uren- en dagenlang wordt geconfe. reerd, maar geen resultaat. Excelsior kan niet deelnemen aan een avond, die in een geest staat, waarmee zij zich niet kan vereenigen. De voorzitter van Excelsior heeft onder den titel „Samenwerking he. laas gestrand" de toedracht van deze kwestie ongecommentarieerd ver slagen. Wij hebben deze gegevens ^Burgemeester en. Wethouders van Schiedam brengen ter openbare ken nis, dat op Vrüdag 26 Juli a.s. van des morgens acht uur tot des na middags vijf uur, zal geschieden de stemming ter verkiezing van de ieden van den Gemeenteraad. Herinnerd wordt aan de verplich ting, opgelegd bij artikel 72, tweede lid der Kieswet, dat ieder, die vol gens de kiezerslijst bevoegd is tot ds keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming bepaalden tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aanmelden bij het stembureau van het voor hem op de kiezerslyst aangewezen stemdistriet. Ingevolge artikel 150a der Kieswet wordt hij, die bij een verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon wetende, dat deze overleden is, ge straft met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Tevens wordt de aandacht geves tigd op artikel-128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende: ,,Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste èén jaar'\ BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Trijntje J. d. v V. W. Klein en J. F. v d. Broek, Maria- straat 104; Johannes z. v. J. C. Bronkhorst en A. J. Bouman, Rem- brandtlaan 32; Marijke d. v. M. v. Zanten en M. W. Bazen, Nassaulaan 75; Jacob z. v. B. Bakker en H. de Graaf, Lorentzlaan 53; Jannetje At d. v. B. Bakker en H. de Graaf, Lo rentzlaan 53; Christina M. d. v. J. Mastenbroek en J. C. Sikkink, Boer- havelaan 1; Gerry d. v. J Nederlof en E. den Uil, Zwartewaalschestraat 63; Antonius M. v. z. J. A. Sala en P. M. v. d. Klundert, Dr Nolet- straat 1levenl. kind v. J. J. v. Hees en H. M. W. v> d. Boom, Boer- havelaan 1 GEBORENAnthonia d. van J. Commijs en T. Wupkes, Boerhave- ïaan 1; Martha d. van H. W Boele en M. M, Kersten, Nassaulaan 75; Frederik B. zoon van F. B "Verdoes en C van den Heuvel, Singel 184; Marja d, van J. van Beek en D. Cocq, Boerhavelaan 1Hendricus C zoon van H C Kant en A Wess. ling, Grof baan 19; Johanna A. d van J I Beijer en J H C van Lint, Dr. Noletstraat 1; Johanna H. d. van J J Lagendaal en H Reuijl, Boerhavelaan 1. OVERLEDEN: K van der Bijl, 60 jaar, Abbenbroekschestraat 10. GEHUWD: P. Dekker en A. de Winter; A. J. v. Gameren en G. Zoutendijk; H. F. W. Blickwedel en A. Loohuis; K. Kristiansen en J. Luitjes; C. A. Hersbach en S. VermeerW. L. Leenderts en C. E. C. A. Beumer; C. L. H. Winkel man en J. C. KönemannD. Over- heul en Z. LowesB. v. d. Hoek en L. J. Gerritsen; L. J. v. d. Oever en P. v. d. Most; B. P. v .d. Bosch en A. Verkade; W. Frudiger en F. P. 6. v. d. Windt; H. den Uyl en G. G. Graafland; O. Veldt en J. Soeters; P. L. Verlinde en N. Blonk D. v. Dyk en A. Kerdel; A. v. d. Meiden en P. J. Oostveen; C Geel hoed en A. P. Pieters; P. de Klerk en H. C. v. d. Schalie. HOLLAND HELPT INDIE Niet alleen in organisatorisch op zicht is de bridge-drive van 6 Juli, georganiseerd door de Bridgeclub „Vlaardingen", een succes geweest, maar ook de opbrengst ten bate van het comité mag tot voldoening strekken Het batig saldo, dat afgedragen kon worden aan ,,Holland-helpt- Indië" bedroeg 2014. Voorwaar een mooi resultaat Zondag gaat Hermes naar de A.C.C. te Amsterdam. een wed strijd dus tusschen twee sterke eerste klassers. Momenteel bezet Hermes, met 1 verloren wedstrijd, ln de sterke afdeeling de eerste plaats. Voor den wedstrijd in Am sterdam willen wij ons niet aan een voorspelling wagen, daar veel zal afhangen van het in vorm zijn van Sanders bij A.<J-C. en Molenaar bij Hermes. Ongetwijfeld is over net geheel de battingside van Her mes sterker, maar den aanval van A.C.C. stellen wij boven dien van Hermes. Hermes 2 speelt thuis tegen Ex celsior 2 en zal haar ongeslagen record dienen te handhaven, waar toe wij haar ook in staat achten. Het derde elftal speelt uit tegen Xerxes en dit wordt, evenals vorige week, een nederlaag. Xerxes lijkt ons trouwens voor deze afdeeling te sterk en had o.i. zeker in de tweede klas ingedeeld kunnen worden. Een juniorenelftal nam deze week deel aan het junioren cricket- tournooi tv an de Flamingo's. Na eerst op eigen terrein van Quick (H.) te hebben gewonnen plaat sten de jeugdige cricketters zich door een overwinning in Den Haag op H.B.S. in de demi.finale. Ook deze hindernis werd genomen en met een flinke overwinning in Bloemendaal op C.R.I.C. werd de finale bereikt. Vandaag gaat de finale in Éloe- mendaal en is de tegenpartij H.C.C. Hoewel, na een week cricket, deze opgave wel te zwaar zal zijn is het zeker een prachtig succes niet alleen voor Hermes en de jongelui, maar óók voor de leermeesters Stolk Scheffer c.s. Dat de cricket, toekomst van Hermes geen zorgen baart heeft dit tournooi wel be wezen. (Passage) Een goed vacantie-programma luchtig en vroolijk, wordt uit twee komische films samengesteld. De voorfilm is er een van lachen, scha teren, brullen en niet meer bijkomen vanwege de taarten, die allerwege over het doek en op de gezichten explodeeren en de hoofdfilm is van ket typische Engelsche humor-genre. Het is bovendien een „detective", zoodat het lichte menu deze week wel zal smaken. John Kloos kon misschien ook beter met vacantie gaan. HET GEHEIM VAN SCHAT-EILAND (Monopole) De geest van den zwarten piraat komt deze week aan zijn einde. Hoe? Dat kunnen we niet verklap pen, want nog vele gevaren bedrei gen dengene, die ons vorige week |zoo deden meeleven. POLITIEBERICHTEN Mej. J. F. K, heeft bij de politie aangifte gedaan van den diefstal van verschillende distributiebe scheiden uit haar woning J. H. K. is door de politie aan. gehouden en in bewaring gesteld .vegens prijsopdrijving Van A. de B. is een rijwiel ge stolen waaraan zich een mand met Kruidenierswaren bevond. DIEFSTAL Het nieuwe Musis Sacrum heeft de aandacht getrokken van het lange vingergilde. De heer de G. meldde bij de politie diefstal van enkele stoelen. De jeugdige H. C. W. en zijn vriendje W. H. de H. hadden uit 't patronaatsgebouw aan den Maas dijk een bedrag van 40 gestolen, en maakten er goede sier van op het Lunapark. Zij zijn door de politie aangehouden. Tijdens het groote werk -van het terugbrengen van het oude bruggedeelte naar de spoorbrug en het aanbrengen van een nieuw brugdeel in de Moerdijksche verkeersbrug Dat is altüd zoo prettig op onze bruggen, dat gevoel; hier loopt men volmaakt veilig, de Neder- landsche brug ligt vast op haar pijlers. De mogelykhe'd dat het ding zich by voorbeeld plotseling zou verplaatsen, kan men nage noeg uitsluiten. Niet voor niets hebben onze bruggenbouwers een wereldnaam. Maar hedenmorgen in alle vroegte kon men dan toch een brug in be weging zien komen, de verkeersbrug te Moerdijk. Om deze bru£ voorloo- pig te herstellen leende" men in dertijd twee bogen van de ernstig beschadigde, maar inmiddels met Engelsche hulpbronnen aan den Noordkant weer herstelde, spoor brug. Een van deze twee geleende bogen werd vandaag naar de Zuid zijde van de spoorbrug teruggevaren. Tegelijkertijd werd het aldus ontsta ne gat in de verkeersbrug gedicht met een nieuw stuk brug, dat een weinfg stroomopwaarts gereed lag. De heele manoeuvre mocfht om het verkeer zoo min mogelijk te be lemmeren slechts enkele uren cl uren, zoolang de waterstand hoog was. Het lijkt eenvoudig, dit uit en invaren van brugdeelen, maar toen wy vanaf onze persboot het precisiewerk volgden, met een accu ratesse van millimeters te voren be rekend en ingestudeerd, en nu nauw keurig volgens plan uitgevoerd, toen we zagen hoe op het dravende brug. stuk dirigenten stonden die met een 1 !e en armgebaren aanwijzingen gaven die de mannen aan de lieren, getraind in wekenlange vooroefe ningen, stipt op °gden, was het ons duidelijk hoe ontzaglijk veel werk aan deze spannende uren was voor afgegaan. Langzaam zwenkte het Stalen ge- uit de verkeersbrug, draaide n halven slag om en dreef tenslotte centimeter voor centimeter naar zijn juiste pl~~ts. Inaisschen ontvouwt op onze boot de directeur van Penn en Bauduin de firma vervaart heden haar 25e brug! het tijd schema en raadpleegt zijn horloge; het werk is precies op tijd. Om half tien ligt de spoorbrug-boog op haar plaats en inmiddels rijdt weer de eerste wielrijder over de verkeers. brug. Niet voor niets hebben onze brug. genbouwers een wereldnaam Wij vernemen nog dat op 2 Aug. de tweede geleende boog zal ver varen worden en op 24 Augustus hoopt men de spoorbrug Moerdijk weer voor treinverkeer open te stel len. WEERBERICHT Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. Verwachting voor Za- terdagavond: Hier en daar nog enkele buien; voor Zondag: Gedeeltelijk be- wolkt; vrij zonnig; overwegend droog weer; overdag matige wind tusschen West en Zuid- West; iets warmer. 21 Juli: Zon op 4.44 uur, onder 20.48 uur; maan op 0.00 uur, onder 12.47 uur. 22 Juli: Zon op 4.46 uur, onder 20.46 uur; maan op 0.02 uur, onder 14.08 uur. SCHEEPVAARTBER1CHTEN wruSBUAM aangek. 19 Juli: Jeanette, Antw., Herfurth, Koningsh. stg.Orestes, Amst., Hudig Veder, Merweh., stg.; Sambre, Ldn., Mül- ler, Parkh., stg.Kora, Bergen, Bur ger, IJsselh-, ledig; Duiveland, Southampton, S.S.M., Schieh., tanks; Colytto, N.-York, H.A.L., Lekh., stg.Manxman, Harwich, Sehie Transport, Waalh., ledig; Lilian Nordica, N.-York, v. 'Nievelt Gc :- driaan, Lekh., stg.; Palma, Sande- fjord, Alg. Vrachtkant., Nassauh., graan; 20 Juti: Annchen Peters, Hamburg, Vermaas, str. t. a„ mals; Ali, Aalborg, v. Uden, Parkh., ce ment; Empire Facility, Huil, Alg. Vrachtkant., Maash., gerst; Esso Appalachee, Caripito, A.P.C., Per nis, Petrolemmh., benzine; Coe Vic tory, New-Orleans, Rott.-Oceaan, Merweh., stg.; vertrokken 19 Juli: Henriette, Har wich; Gefion, Amst.; Actuality, GooleThe Duke, Ldn.Orpheus, NewportLaurents Swenson, Amst. Voluntas, Genua; Asperity, Goole; Prinses Beatrix, HarwichBatavier II, Harwich; Mies, Randers. Verwacht te Rotterdam. Egda 15 v. Aruba. IJMlllUSN aangek. 19 Juli: Jelo, Christiansund, stg.20 JuliGeorge B. Mac Chellan, Baltimore, kolen; Gefion, Rott., stg.Laurents Swen son, Rott., ledig; Wolanda. Rott,, ledig; Belos, Stockholm, stg., alle voor Amsterdam; vertrokken 19 Juli: Gruno, Aal- borg; 20 Juli: Saxen, KarlstadtPa- tria, Antw.; Frida, Wismar: Prin ses Margriet, DelfzijlWalborg, Uddevalla. Nederlandsche schepen. Agiena 18 v. Rott. te Dublin; Al- bert Cuyp Amst. n. Casablanca 18 v. Barry; Alcor B.-Aires n.. Rott. 19 v. St. Vincent; Alkai.d Rott. n. B.-Aires p. 18 Dover; JOTtonia 18 v. Shanghai n. Singap.; Ariadne 19 v. Tanger n. Gibr.Att S 17 v. Antw. te Lissabon; Bacchus 17 te Curasao; Bantam 18 v. Makassar 22 te Manilla verw.Bernard 23 v. Curasao te Rott. verw.Bontekoe 16 v. Brisbane n. Java; Boskoop 19 v. Amst. te Curasao; Castor 17 v. N.-York n. W.-Indië; Coryda 17 v. B.-Aires n. Curasao; Crescendo Goole n. Livor- no 17 te Genua; Galeomma 16 v. Curasao n. Maracaibo (verb.)Ge rard Dou 19 v. S. Franc, te L. Ang.; Gordias 12 v. W.-Indië te N.-York; Hada 18 v. Antw. n. MalmöIn- drapoera Rott. n. Bat. 18 v. Suez; Isobel 16 v. La Guaira n. Pto La CruzJan Lievens 18 v. Newport n. Bordeaux; Java 18 v. Arendal te Falkenberg; Jobshaven 18 v. B.-Air. n. Antw.Katwijk 19 v. Kopenh. te Bergkvara; Kota Gede Bat n. Vmst. 19 v. Pt. Said; Linge 19 v. Pitea n. Nederl.Maaskerk 19 v. Freetown n. Monrovia; Macton (geeh. 18 v. Bo'ness n. MasnedsundMapia 18 v. Lor. Marq. te CochinMonica Vlaard. n. Drogheda p. 18 Lizard; Mr. Linthorst Homan 19 v. Liss. n. Rott.Mijdrecht 17 v. Nantes n. Houston; Nederland 18 v. Abadan te Huil; Noord Brabant 17 v. Nor folk n. Pac.kust; Oleum 18 v. Tyne te Rouaan; Omlandia Ldn. n. Oporto p. 18 de Duins; Presto 16 te Gran gemouth (met motorschade)Prima 15 v. Follonica te St. Louis (Rhöne) Pr. Willem v. Oranje 15 v. Botwood n S.. John's (N.F.); Randfontein Beira n. Amst. 19 te Mars.; Roseraa- rie 18 v. Trelleborg te Kóping; Said- ja 12 te Balik Papan; Saroena 11 v. Singapore te Bat.Setas 18 v. Bo'ness n. SkivenSingkep Amst. n, Durban 18 te MatadiTabinta 22 v. Bat. te Amst. verw.Talisse Rott. n. Java p. 17 Perim.Terborch 18 v. Bahrein n. Ras Tanura; Tjibe- sar 18 v. Shanghai n. Hongkong; Ton S 19 v. Guernsey te Pasajes; Trompenburgh 18 v. Setubal n. Rott.Urmajo 18 v. Immingham te Kopenh.Van der Velde 19 v. Rott. te B.-Aires; Van Outshoorn 16 v. Brisbane n. Java; Vuleanus Amst. n. Alexandrië 19 te Malta; Water land 22 v. Quebec te Rott. verw.; Weltevreden Rott. n. Bat. p. 19 Waterstanden van 20 Juli. Keulen 3.16 0.04), Ruhrort 0.92 0.10), Lobith 11.04 0.22), Nij megen 8.72 0.12), Arnhem 8.70 0.09), Westervoort 9.35 0.09), Deventer 2.90 0.09), Borgharen 40.61 0.01), Grave 4.56 0.09). Hoogwater te Rotterdam. 21 Juli: le ti) 9.17 u„ 2e tij 21.23 u. 22 Juli: le tq 10.07 u„ 2e tij 22.16 u. WATERSTANDEN TE DORDRECHT. Zonda® 21 Julile hoogwater 10.06, 2e hoogwater 22.32; le laagtwater 4.48, 2e laaigwater 17,05. Maandag 22 Juli; le hoogwater 10.57, 2e hoogwater 23.22; le laagwa- ter 5.37, 2e laagwater 18.03 DOODSTRAF EN LEVENSLANG Door de Rotterdamsehe kamer van het Haagseh bijzonder gerechts hof werden gistermiddag drie leden van de voormalige Grüne Polizei, die deel hebben uitgemaakt van Duitsche vuurpeletons, gevonnist. Twee van hen, A. de Vries en H. W Verwayen werden veroordeeld tot de doodstraf; H. G. Mons hoorde levenslange gevangenisstraf tegen zich uitspreken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3