PRINCIPE of PRESTIGE PRINSJESDAG zonder gouden koets DINSDAG 23 JULI 1946 PAGINA 7 RECHT EN ONRECHT T.B.C.-BESTRIJDING Emmabloem-collecte in Schiedam YOLKSBONDGEBOUW Wat er wordt verbeterd H. M. DE KONINGIN OPENT DE ZITTING DER STATEN GENERAAL BROEDERSCHAP VAN O. L. VR. VAN KEVELAER KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ Kiezers opgelet DE DRIELING Categorische verklaring van het S.B.L.O.-bestuur Temidden van de vele ^ymptomen, die duiden cup een steeds dalenden publieken sedelijkbeidsnorm, kwam het berioht over de houding van de R.K. Gymnastlekvereenig.ng Excel- eior" in veril>and met den eere.avon-d in het passagetheater als een hoop vol teeken van katholiek ré.eil. Hier was niet gewacht op een toe stemming of een verbod van boven af. hier was de een:.ge juiste weg ge volgd en had het bestuur zelf be paald, wat kon en niet kon. Zoo ging de afwijzing ver uit boven de direc te beteekenis van het bediscus sieerde. De puiblieke moraal hangt af van de grens, die wij katholieken, teza men met het orthodox-christelijke gedeelte van ons volk, trekken. Hoe meer coneess'es van onzen kant, hoe grooter onze verantwoordelijkheid voor den bestaanden en komenden dhaos op dit gebied. Schiedamsche katholieken weiger den datgene, waarin geloofsgenoo- ten bij de demonstraties in Vlaardin- igien en Arnhem hadden toegestemd en dat dit gebeurde zooder pressie van bovenaf, plaatste de houding op het eengie plan, van waaruit wij ka tholieken weer invloed kunnen uit oefenen op het opar.lbare leven, dat van de Katholieke Actie. De hierbo ven aangehaalde precedenten maak ten de positie voor het bestuur van de vereeniging niet aangenamer. Todh heeft het volgehouden, daar mee onze zaak een groeten dienst bewijzend. Dit moet nauwkeurig worden vast gesteld, vóór we overgaan tot het herroepen van dat gedeelte van ons artikel van Zaterdagavond, dat cfi- tiek uitoefierde op het S. B. L.-be- etuur. Uit de gegevens, die ons ter be schikking stonden en uit de monde linge verduidelijking hadden wy den indruk gekregen, dat het bestuur van den S. B, L. O. Excelsior" en O. K." teigen elkaar had uitge speeld. Niet het feit, dat het bestuur van den S. B. L. O. naar een oplos sing voor dit probleem heeft gezocht ontlokte ons de critieik; wij moeten voor dergelijke pogingen altijd dank baar zijn, maar Wg moesten als een »,min spelletje" aanmerken, het in slaan van de verdeel- en heerscih- richting, of zooals ónze zegsman het voorstelde: tegen .Excels or" zou ge zegd zijn, dat „D. O. K." wel zou mee doen, als Excelsior" maar zwichtte en tegen ,,D. O. K." werd beweerd, dat 't ^Excelsior" ten slotte niet zooveel kon schelen hoe anderen gekleed gingen, maar dat zij zich verplicht voelden, tegenover D O. K." om niet toe te gever... categorisch is deze handelwijze door het S. B. L. O.-bestuur ontkend en wij bieden onze verontschuldiging aan voor de onrechtmatige blamage OFFICIF^1 F KENNISGEVING Hinderwet Ingekomen zijn verzoeken van: le. de N.V. Schiedamsche IJzer en Metaalhandel JOS. VAN GEL- P?R.5N om voorwaarde b. van de d.d. 28 Maart 1929 verleende vergun ning tot oprichting van een inrich ting tot het opslaan, knippen en persen van metalen en het smelten van lood aan de Raam 32, 34. 36 en 44, kadaster Sectie A. nos. 1696, 1811 en 1709, luidende: „Vanaf des avonds 8 tot 's morgens 6 uur mag geen geraasmakende arbeid plaats hebben", te wijzigen als volgt: Vanaf 's avonds 11 uur tot 's mor gens 6 uur mag geen geraasma kende arbeid plaats hebben; 2e. G. ABMA, om vergunning tot uitbreiding van de inrichting tot het bereiden van worstwaren en het rooken van vleeschwaren in het pand Rubensplein 5, kadaster Sectie no. 4990, met 2 electromotoren van ieder 5 P.K., drijvende een cutter en een wolf. Deze verzoeken zijn met de bij lagen op de secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Dinsdag 6 Augustus 1946, des voormiddags te 11.30 uur, zal ten raadhuize gelegenheid worden gege- °P? bezwaren tegen het toestaan ,verzoek in te brengen en lichten" schriftelijR toe te Schiedam, 23 Juli 1946. Sluiting Bureaux Ter algemeene kennis bracht, dat met hetn<Z°rdt ge" etemming ter verkiezing V«S 2e leden van den gemeenteraad «1 bureaux van de gemeente-secretari gevestigd ten Stadhuize en Nieuw' straat 26, alsmede het kantoor van den Gemeente-Ontvanger op Vrijdag 26 Juli a.s. voor h<;t publiek geslo ten zullen zijn. De afdeeling Bevolking en Bur gerlijke Stand (Nieuwstraat 26) zal dien dag echter wel geopend zijn voor zaken betreffende den burger lijken stand van 8% tot 12 en van 13 tot 14% uur en voor verkiezings- aangelegenheden van 8% tot 17 uur. Schiedam, 23 JuU 1946. van den goeden naam van dat be stuur. De kern van de moeilijkheid ligt hierin, dat men voor een prestiige kwestie heeft aangezien, wat voor ons een principe kwestie was. De te genpartij, voor wie de kleeding geen principe kwestie in de letterlijke be teekenis van het woord is, is gene gen, in een beginsel-kwestie toegeef lijk te zijn. Zij is dat terecht niet, wanneer zij prestige 'kwesties als motief vermoedt. Zoo zijn de onder handelingen gestuit op het prestige en niet op het principe, omdat men dat laatste bij ons niet aanwezig achtte. Een zeer betreurenswaardige ontwikkeling. ENGELSCH L. O. ^Geslaagd voor examen Engelsch I>yloo, Schiedam. DIPLOMA-ZWEMMEN 5 's er 'B avonda °m West ir het °Pen zwembad aan den kelandschedijk diploma ten voor de dames. Tuberculose is de wetenschappe lijke naamde witte pest heeft de volksmond ervan gemaakt. Geen ziekte is er, naast de kanker, meer gevreesd, dan de t.b.c. Groot zijn ae offers geweest, die ons volk zich voor den oorlog heeft getroost, om deze plaag buiten de grenzen te houden, maar ons prachtige cijfer is omhooggesprongen met elk jaar, dat de uitgehongeringstactiek langer werd toegepast. Langzaam maar ze ker, distributieperiode na distribu- tieperïode ging de voedseltoestand en daarmee onze weerstand achter uit. Woningnood, menschenopsta- peling, bombardementen, zenuwsloo- pende jaren, voegden het hunne bij de plaag, die op zich reeds dreigend genoeg was. Met alle macht moet nu de epi demie worden gestuit, want waarlijk het verschijnsel begint epidemisch te worden. Onrustbarend neemt het aantal lijders aan t.b.c. nog steeds toe en de heimelijkheid van de sloo- pende ziekte verhindert tot een juiste bepaling van den omvang er van te komen. Onze volksgezondheid en daarmee onze toekomst wordt bedreigd. Er is gebrek aan verple- gingsruimte, aan verplegend perso neel en bovenal is er gebrek aan geld. Toch zal ons volk zich moeten wapenen tegen dezen vijand, een bewapening, die gepaard gaat met zeer groote financieele offers. Vrijdag en Zaterdag, 26 en 27 Juli, zal de Emmabloemcollecte worden gehouden. Geef met ruime hand, geef, geef, geef, het is voor uw toekomst. En vooral meldt u als collectant of collectrice bij Kleijn, Stadhouderslaan 35 of bij de Incas- sobank, Tuinlaan 80, waar Donder dagavond tusschen half 8 en 9 uur ook de speldjesuitreiking plaats vindt. BEDEVAART UIT DELFT De vrouwen-congregatie van de parochie van der. H. Hippolytus uit Delft hield Zondag een bedevaart naar Scluodain o. i. v. kapelaan Figgelet Er waren ongeveer 30 deel nemers. Een Lof met predikatie van kap Langemeijer van de H. Hart parochie alhier, opende de bede vaart. Na het Lof werden de reli kwieën vereerd. Vervolgens werden Huize Liduina en de kapel van O. L. Vrouw van Schiedam bezocht. Na een rondgang door de stad en een kop t.iee in Café Pleinzicnt gin gen de pelgrims weer huiswaarts. Met tusschenpoozen is in de laat ste maanden het bericht in een van de hier verschijnende dagbladen verschenen, volgens hetwelk de R.K. Volksbond belangrijk zou worden verbouwd, o.a. zou de filmcabine weggebroken worden, het balcon zou worden uitgebreid en een geluids installatie zou worden aangebracht. Indien deze plannen al zouden bestaan in de hoofden van het be stuur van den R.K. Volksbond, voorloopig is er van een uitvoering nog geen sprake en dit seizoen ze ker nog niet. Met het aanbrengen van een geluidsinstallatie kan mis schien tegen najaar 1947 worden be gonnen, terwijl van een uitbreken van de filmcabine en uitbreiding van de balcons in de eerste jaren nog geen sprake kan zijn. Wel is prijsopgave en teekening gevraagd voor het verbouwen, van de kleed kamers. Deze liggen onder het too- neel en bestaan tot nu toe uit hou ten schotten. De bedoeling is, twee betonnen trappen te maken en van trap tot trap een muur te maken. De toilets zullen worden uitgebro ken, zoodat een ononderbroken gang wordt verkregen. De kleed kamers worden in steen opgetrok ken en krijgen vaste waschtafels en een kaptafel, indien te krijgen. Bo vendien worden zij door het weg breken der toilets belangrijk uit gebreid. Het garderobe-probleem hoopt men in het komende seizoen ook op te lossen. Daartoe zal de rechterruimte achter de zaal, die nu voor stoelen- bergplaats dient, worden ingericht. De inrichting zal zoo zijn, dat men na de voorstelling via de garderobe naar buiten kan en men dus niet in de gang behoeft te wachten en hijt zoodoende de weggaande men scnen onmogelijk maakt te passee- ren. N.S.C. ONZE LIEVE VROUWE GILDE Ter voorkoming van misverstand zij medegedeeld, dat men zich voor het lidmaatschap van het O. L. Vr Gilde kan opgeven bij den secreta ris: den heer A J. C. van Oppen, Lange Haven 102 (tel. 68941), GILDEZANGERS VAN O. L. VR. NAAR SCHIEDAM Voor alle zaken, de Gildezangers rakende, wende men zich tot den dirigent,, den weleerw. pater S. Mar tin O.P., Hoogstraat 87 (tel. 68293). H. M. de Koningin heeft heden middag de tweede buitengewone zitting der Staten-Generaal in de Ridderzaal te 's.Gravenhage, waar de beide Kamers in vereenigde ver gadering waren bijeengekomen, ge. opend met het uitspreken van de Troonrede. Al moest de plechtigheid nog den luister van den imposanten stoet, in welken H. M. de Koningin zich per gouden koets naar de R dderzaal placht te begeven, ontberen, en al was er niet het geschitter der vele uniformen van hen, die weleer dezen stoet mede zoo indrukwekkend maak. ten tot een schouwspel, dat huiten de vele Hagenaars, die er van kwamen genieten, vele vreemdelingen trok, die met Prinsjesdag den tocht naar de residentie ondernamen, toch was de belangstelling zeer groot. Reeds vroegtijdig hadden velen zics ge schaard langs den weg, welken de koninklijke stoet naar het Binnen hof zou volgen. Om één uur begaf H.M. de Ko ningin zich, in gezelschap van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard, per auto naar de zitting van de Staten-Generaal. De auto werd voorafgegaan en gevolgd door een sectie van het Kon. wapen der marechaussee. Naast de auto reden op motoren vter officieren van de binnenlandsche strijdkrachten, gekleed in het oude uniform der B.S. De auto van H.M. werd ge volgd door twee automobielen, waarin het gevolg van H.M. gezeten was. Deze kleine stoet reed van het paleis aan het Noordeinde via Heul- straat, Lange Voorhout, Toumooi- veld en Korte Vijverberg naar de Ridderzaal op het Binnenhof. Bij aankomst aan de Ridderzaal werd H.M. ontvangen door een commissie uit de vereenigde vergadering. Na dat deze Hare Majesteit en het Prinselijk Paar naar hun zetels had ADVIESBUREAU In verband met de verkiezingen is Vrijdagavond in den R.K. Volks bond geen zitting van het advies- bueau. Zij, die dringende zaken heb ben, kunnen zich wenden tot het adviesbureau dat zitting houdt aan den Westersingel 14 te Rotterdam, op denzelfden dag en denzelfden tijd. Men verzoek ons onze lezers er op attent te maken, dat het secre tariaat van de Kevelaersche Proces sie nog steeds gevestigd is bij den heer H Rebers, Warande 172 a, al waar steeds inlichtingen omtrent deze broederschap te verkrijgen zijn. DUIVENSPORT Zondag vlogen voor het Kring concours Schiedam van uit Gelder- malsen, afstand 55 KM., in con cours 270 duiven De prijzen werden behaald als volgt: 1—28 P. Wijnties, 2—14—30 J. Treij 3—911—3639 J. Doejaaren, 425 C Verhaeren, 552 A. J. Rigters 6^-15—53 W. van der Sloot Co. 7—41 H. Put; 8 Wijnsteker, 10 L Bor- rani, 12—23 -35—374344 4748 51 A. Bakker 162042 J. Neef, 17 J Plipse, 18. C Verboom, 19 J de Waard, 21 Noordyk Co,, 2250 Gebr. v. d Kant, 24 C. Rigters Co., 1331 J. v d. Linden, 26 Stolk en Co., 29 G Breur, 32 W. Jansen, 33 T. Brok- ling, 34 W. van Beuren, 38 G. Zag- wijn, 40 Broeders, 45 H. Brokling Co., 46 G. van Diest, 49 P Breuk Co. 54 J Voogt. Eerste duif 9 30. laatste duif 9,36 Het secretariaat der K, V. P. ver zoekt ons opname van het volgende: Nog steeds zijn er kiezers, die on voldoende op de hoogte zijn van de wijze waarop moet worden gestemd en de gedragslijn, welke moet wor den gevolgd bij ziekte e d. Daarom wordt nogmaals de aan dacht voor het volgende gevraagd, opdat geen enkele stem voor Lijst 2 zal verloren gaan. 1. Indien men aan de beurt is, overhandige men de oproepkaart aan den voorzitter van het stembu reau Deze behoudt de kaart en geeft den kiezer een stembiljet De oproepkaart is dezelfde als die vo rige malen gold. 2. Indien men zyn oproepkaart heeft verloren, kan men van den voorzitter een andere vrkrygen, in- en men zich op een of andere wij ze behoorlijk kan legitimeeren, b.v tiestamk pe£soonsbewijs distribu- Schiedam wordt niet ge- stam kaart do?h dnooVai\ distributie- i' ocil door inlevering van de oproepkaart (in Rotterdam is de regeling anders) 4. Indien een kiezer zich bij de invulling van een stembiljet heeft vergist, kan hij of zy van den voor zitter een ander krijgen tegen in levering van het oude. 5 Wanneer blijkt, dat een kie zer' lichamelijk hulpbehoevend is, kan de voorzitter toestaan, dat hij zich bij het invullen van het stem biljet door een ander doet bijstaan. Alleen aan lichamelijk hulpbehoe vende kiezers, dus ook aan blinden, mag bijstand worden verleend. De beoordeeling, oof al dan niet bij stand verleening mag plaats vinden, berust uitsluitend bij den voorzitter. De kiezer zelf moet aanwijzen, wie hem, of haar, zal bijstaan Een kie zer, die om andere redenen niet stemmen, byv. analphabeten, e. d., blijft niets anders over dan 't stem biljet blanco in de bus te doen 6. Zieken, die naar het stemlo kaal moeten worden vervoerd, moe ten zich onverwijld opgeven aan 't Propaganda-bureau, L Haven 70. 7. ren zorge er toch vooral voo*. juist te stemmen. Het komt nogal eens voor, dat men behalve 't, hokje vóór den naam van den c&ndidaat ook nog den naam zelf rood maakt en doorstreept. Dit is absjfuut ver keerd en het stembiljet wordt daar door van onwaarde. Indien men zich dus hierin vergist, vrage men een ander stembiljet. 8. Het is van het allergrootste belang, dat alle kiezers opkomen Laat dus niemand uit gemakzucht thuis blyven. Breng een offer en on derbreek eventueel uw vacantie. Ken uw plicht 9. Vergemakkelyk de taak van de stembureaux en wees discipli nair Stemt dus op nr. 1 van de lijst en niet op een favoriet. Als u op nr. 1 van de lijst stemt, den fa v o r i e t, komt u w kennis er ook wel in. 10. Wy spannen nog eens al onze krachten van het jaar in orn een schoone toekomst aan een groot Schiedam te verzekeren en stem men: NR. 1 VAN LIJST 2 P. B. M ALBERTS. ST. JOSEPH De bouwvakarbeidersver. St. Jo seph houdt morgen, Woensdagavond, om 8 uur een ledenvergadering in zaal 9 van den R.K. Volksbond. ONGEVALLEN C. L. v. B. wonende te Rotterdam, raakte met zijn linkerhand beklemd tusschen een machine in een fabriek aan de Schie alhier. Hy is opge nomen in het Gem. Ziekenhuis alhier alwaar de hand vermoedelijk geam puteerd zal worden. Vrijdagmiddag is op het Noord- sche schip „Thorshov", liggende aan de scheepswerf WiltonFye- noord, de deksel van een onder druk staande luchtcompressor afgevlo gen. De 2de machinist van het schip en de arbeider F. W. B. werden door de wegvliegende deksel zoo danig gewond, dat zy in een zie kenhuis ter verpleging moesten wor den opgenomen. Zaterdagavond is op den hoek StadhouderslaanJulianalaan, de motorrijder G. L. in botsing geko men met een luxe auto, doordat de autobestuurder geen voorrang ver leende. De motorrijder kwam te vallen en klaagde over pyn aan zijn linkerbeen. De motor werd aan voorband en stuur beschadigd. De autobestuurder reed na de aanrij ding door, doch het autonummer is bekend. BURGERLIJKE STAND GEBOREN. Jan, z. van J. M. Easing en S. P. Siepman, Boerhave. laan 1; Hendrika, d. van H. v. Mou- rik en C. M. de Vries, Boerhave- laan 1; Marius W., z. van W. Vijge boom en M. J. v. Kleeff, Potgieter straat 34; Karei L., z. van P. D. den Outer en J. J. Voogd, Boer- havelaan 1; Maria W., d. van A. K. Tiggelman en H. v. Beek, Boerha- velaan 1Benjamin, z. van P. Baris en T. Boes, Voltastraat 19; Anna, d. van H. de Wolf en P. Wubben. Nwe. Maasstraat 97; Cornells J. A., 7.. van A. A. v. d. Roer en A. v. d. Sluis, Boerhavelaan 1; Thomas J. M., z. van H. L. Th. v. d. Kamp en J. M. L. Etman, Rembrandtlaan 62; Engeltje, d. van A. Baanvinger en J. E. de Ruiter, Boerhavelaan 1 Anna H., d. van M. J. Geeratz en C. E. J. Koning, J. A. Alb. Thym- straat 17; Maria A., d. van H. Chr, de Goey en A. v. Holten, Boerhave laan 1Carolina, d. van J. W. v. Hattem en C. Thoonsen, Nassau- laan 75; Alberdina J., d. van P. den Ouden en J. Batenburg, Ploegstraat 17; Dina W. C., d. van C. P. Ste kelenburg en M. Janssen, Boerha velaan 1; Marijke W. L., d. van H. A. v. Zanten en S. Greeven, J. A. Alb. Thymstraat 17; Hans H., z. van H. I. Bode en A. C. J. de Groot, Ridderkerkschestraat 11 Theodorus, z. van P. Sprong en J. Brand, Boerhavelaan 1; Wilhelm J., z. van A. G. v. Kersen en C. v. d, Waal, Boerhavelaan 1; Dick, z. van D. Klinkenberg en M. v. d. Mee berg, Boerhavelaan 1. OVERLEDENL. Ou wen dijk 72 j., Korte Achterweg 17; M. Baten- burge 65 j.f vr. van J. Kool, Nas- saulaan 75; L. Groeneweg, 65 j., Dwarsstraat 66; L. de Jongste 69 j., weduwe van A. C. Hoogwerf, Nas- saulaan 75. OVERLEDENA. Kraayenbrink 77 j. geleid, sprak de Koningin de troon rede uit, waarvan de tekst elders in dit blad opgenomen is. De commissie deed H. M. daarop uitgeleide naar de ontvangkamer en vervolgens naar de auto, waar na langs denzelfden weg werd te ruggereden naar het paleis Noord- einde. De plechtigheid in de ridderzaal werd bijgewoond door de leden van verscheidene hooge colleges, door leden van het c<>rps diplomatique, ministers van staat, secretarissen- generaal der verschillende departe menten, voorzitter en leden van den Hoogen Raad en hooge militaire en burgerlijke autoriteiten Onder de aanwezigen waren ook de voorzit ters der beide West-Indische Sta- tendelegaties en de voorzitter der bestuurscommissie'* van Curasao. HET GILDE DER LANG. VINGERS J. B. heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn portefeuille, inhou dende geld en distributiebescheiden. D. v. H. heeft aangifte gedaan van diefstal van 2 gecombineerde tabakskaarten J. J. L. wonende te Rotterdam, heeft aangifte gedaan van diefstal van textielgoederen aan boord van zijn schip, liggende alhier in een der havens. P. G. v. S. is door de politie aan gehouden terzake diefstal van een autoped, welke in beslag is ge nomen. A. J. F. heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel. In den nacht van Vrijdag op Za terdag j.l. hebben dieven door het breken van een ruit zich toegang verschaft tot het levensmiddelen- bedrijf van K. aan de Boerhave laan. Een partijtje boter, margarine, suiker, kaas en chocolade wordt vermist. Door de Rotterdamsche politie is aangehouden en ter beschikking van de Schiedamsche politie gesteld, de 35-jarige expeditieknecht J. M., die zich alhier heeft schuldig gemaakt aan diefstal van een rijwiel. DE „KAREL DOORMAN" Hr. Ms. vliegdekschip „Karei Doorman" zal 8 Aug. uit Nederland vertrekken en TO Aug. te Portsmouth aankomen, teneinde daar voorraden in te nemen. Tegen eind Augustus zal het schip naar Clyde varen, waar het vliegtuigen aan boord zal nemen. Het vertrek naar Ned,-In- dië is bepaald op 1 September. LAATSTE GEROOFDE TRAM- WAGENS TERUG De laatste door de Duitschers van de Rotterdamsche Electrische Tram geroofde wagens, welke nog niet zoo grondig waren vernield dat ze moesten achter blijven, omdat ze niet meer te herstellen zijn, of geen bruikbare onderdeelen meer bezit ten, zijn vandaag te Rotterdam te ruggekeerd. Het betreft hier 17 motorwagens bijna alle van het nieuwste type en een bijwagen. In totaal zijn nu meer dan vijftig wagens gerepa trieerd, de meeste echter In zoo de- solaten toestand, dat ze grooten- deels moeten worden vernieuwd. Zooals te begrijpen is, z:.l het nog geruimen tijd duren, alvorens de te ruggekeerde wagens in gebruik kun nen worden genomen. ONDER GEALLIEERDE VLAG In den afgeloopen nacht zyn vier schepen onder geallieerde vlag (zwart wit rood wit blauw) den Nieuwen Waterweg binnengekomen en wel de „Gunter Hartmann", .,Thomas"; „Schichau" en Marie Loouise". De schepen zijn op reis van Hamburg naar Duisburg met lading graan. Omtrent de drieling, die Zater dagavond in de kraaminrichting van het ziekenhuis aan den Cool- singel te Rotterdam is geboren, vernamen wij nader, dat het drie tal Jan, Hendrik en Gerrit, het uitstekend maakt, evenals de moe der, mevr. Scholte-Mulder. De kleintjes zijn echter toch zoo zwak, dat zij in de couveuse wor den verzorgd. Bij de geboorte wo gen ze resp. 1750, 2450 en 2450 gr. VEEMARKT Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 2784 stuks vee, waarvan 275 vette koei en en ossen, 734 gebruiksvee, 202 graskalveren, 283 nuchtere kalve ren, 401 biggen, 321 paarden, 63 veulens, 312 schapen en lamme ren 193 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt: kalfkoeien le s. 725, 2e s. 575, 3e s. 425; melkkoeien le s. 700, 2e s. 575, 3e s. 425; vare koeien le s 400 2e s. 300, 3e s. 250; vaarzen le s. 425, 2e s. 300, 3e s. 225; pinken le s. 320, 2e s. 260, 3e s. 200: gras kalveren le s. 160 2e s. 130, 3e s. 90; biggen le s. 28, 2e s. 24, 3e s. 20; kalf- en melkkoeien aanvoer iets ruimer, handel zeer lui, prij zen vooral niet hooger; vare koel en aanvoer als vorige week, han del slepend, prijzen onveranderd; vaarzen en pinken aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen con stant graskalveren aanvoer groo- ter, handel traag, prijzen niet ge heel prijshoudend; biggen aanvoer veel ruimer, handel lui, prijzen niet geheel prijshoudend.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 7