DADER De katholieke junioren in den K.N.V.B. 3?wee wielertitels voor v. Vliet Excelsior weer eerste-klasser WïEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 29 JULI 1946 PAGINA 2 PETERS SLAAT SCHULTE IN ACHTERVOLGING NEDERLAND OP DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN i DE TOUR DE FRANCE 'T GOOI BLIJFT IN DE EERSTE KLAS NEL VAN VLIET evenaart wereldrecord DOOR OVERWINNING OP v.u.c. DE WEDSTRIJD Excelsior's derde intrede in de eerste klas DE Dertigduizend toeschouwers zijn Zondagmiddag in het Olympisc-h Stadion te Amsterdam getuigen ge- jweest van het sluitstuk der wedstrij den om de Nederlandsche wielerkam pioenschappen, welke wedstrijden dr.e achtereenvolgende Zondagen in beslag hebben genomen. Werden yerleden week de beide lange- afstandskampioenen bekend (Arie van Vliet by de profs Harremans by de amateurs), gisteren reden de lutmipioenen der sprinters achter volgers en stayers hun eereronden: Arie van Vliet, Gerard Peters en Ben v. d. Voort. De eindstrijd om het kampioen schap achtervolging tusschen Peters en den titelhouder Schulte was prachtig. Peters liep na den start onmiddellijk uit en had na 3 ronden reeds 20 meter voorsprong. Schulte trachtte even door een extra krachts inspanning niet alleen zijn achter stand in te loopen maar zelfs een kleinen voorsprong te nemen het geen hem inderdaad gelukte. Maar Peters, die veel heeft geleerd en sinds vorig jaar, toen hy den eind- stryd tegen Schulte verloor, zijn te kort aan routine aardig heeft inge- loopen had zijn krachten heter ver deeld 'hij had nog voldoende reserve om hét tempo in de tweede 5 ronden vol te houden en zelfs te verhoogen. In de laatste 2 ronden ontwikkelde de Haarlemmer een machtigen eind spurt, waartegen de Bosschenaar, die inderdaad niet in zyn hesten vorm was, machteloos bleek. Met goed 20 meter voorsprong ging de nieuwe kampioen over de finish. Het is wel buitengewoon jammer, dat op de a s. wereldkampioenschappen te Zurich slechts 1 renner per land aan de achtervolging mag deelnemen; met Peters én Schulte had Neder land een fraaie kans gemaakt op de twee eerste plaatsen. Arie v. Vliet's j 10e sprinttitel Arie van Vliet sleepte zon twee den titel in de wacht: het kampioen schap sprint. r>e profs-finale £lsë zooals te verwachten was tusschen den Woerdenaar en Derksen. Van Vliet had met zyn tegenstander meer moeite dan oogeoschijnlyk leek; hij had zich echter geheel op dezen strijd geconcentreerd, en hij -werd ook op duidelijke wijze over winnaar. Daarmee werd Van Vliet voor de tiende maal sprintkampioen, jeen record dat zijn superioriteit on. dubbelzinn g aantoont. Toen de strijd met Derksen achter den rug- was, bleek de concentratie bij den Woer denaar verdwenen; in de ritten om het algemeen s-printkampioenschap van Nederland met den amateur kampioen Bijster ging hy spelender wijs met zijn tegenstander om, het geen hem in de tweede rit noodlottig werdin de derde manche nam v. Vliet echter geen risico en won hij onbedreigd. In den wedstrijd over 100 k.m. achter motoren was van strijd geen sprake. Ben v. d. Voort, prachtig geleid door Pasquier, wist zich lang zaam maar zeker naar den kop re werken en passeerde al zijn tegen standers (no. laatst liefst achttien- maal!) Het werd een verdiende zege van v. d. Voort, met Bakker achter v. d. Bom als goede tweede. De uitslagen luiden: Achtervolging i/è finales1. Schulte (5 k.m. in 6.45 8), 2 Middelkamp (6.53,4); 1 Peters (6.44), 2 Evers (6.50); finale: 1 Peters (6.28,6), 2. Schulte (6.32), 3 Evers, 4 Middelkamp. Sprint ama teurs: 1 Bijster laatste 200 m. in 12 sec 2. Hij zei en-doorn, 3 Bontekoe. 4. f>uyns, Sprint profs, en onafhan- kelyken: le rit 1 v. Vliet (12,2), 2 Derksen; 2e rit 1 v. Vliet (12,2), 2 Derksen; 3. Remkes, 4 Kropman. Siprint algem kampioenschap: le rit 1 v. Vliet (13,2), 2 Bijster; 2e rit 1 Bijster (13), 2 v. Vliet; 3e rit: 1 v. Vliet (12,4), 2. Bijster. Achter groote motoren over 100 km.: 1 v. d. Voort (1 u. 25 m. 38 sec.), 2 op 1 ronde Bakker, 3 op 2 ronden Remkes 4 op 2 ronden Pronk. De sportcommissie der Ned. Wiel- ren Unie heeft de volgende ren ners aangewezen voor de wereld kampioenschappen, welke van 23 Aug. tot 1 Sept. te Zürich worden gehouden. Sprint amateursBy ster, Hijze- lendoom en Bontekoesprint pro fessionals: Van Vliet en Derksen; achtervolging professionals: Peters en Schulte, van wie slechts één ren ner mag starten; stayers: Van der Voort; wegrenners amateurs: Kleef - stra, Verhoeven, Van Beek, Har mans, de Booy, Van Os. Voorting en P. Peters; wegrenners professio nals: Middelkamp, Schulte, Schel- lingerhoudt, Vooren, Lambrichts, Steenbakkers, Janssen en Van der Voorde. Nederlanders komen in laatste ronden los In de Zaterdag verreden vierde en voorlaatste étappe van de Ronde van Frankrijk, welke liep van Aix les Bains en Dijon, een trajeek van 294 K.M., heeft de Ned. deelnemer Van Schendel uitgeblonken. Bij het beklimmen van den Col de Leschaux ■wist hij te ontsnappen en voortdu rend vergrootte hij zijn voorsprong, welke bij Morez 16 min. 30 sec. be droeg. voor Cole liepen de Italiaan Leoni en de Franschen Bourlon van het peloton weg, en ze slaagden 12 K.M. voor Dijon er in Van Schen del in te halen, zoodat de sprint op de baan te Dijon moest beslissen. Hier won Leoni met 1% lengte voor sprong op Van Schendel. Tijd 9 uur 17 min. 34 sec.2. Van Schendel. 3. BourlonLambrichs legde beslag op de 13e plaats. Zondag is de vijfde en laatste étappe verreden, die leidde van Dijon naar Parijs, een afstand van ongeveer 354 K.M. Deze werd ge wonnen door Leoni in 10 uur 37 min. 10 sec. Lambrichs werd vijfde in 10 uur 39 min. 19 sec., Van Schendel werd als no. 22 geklasseeerd. De heele Tour de Franse werd ge wonnen door den Franschman La. zarides in een totaal-tijd van 44 uur 31 min. 42 sec. Lambrichs neemt in het alg. Klas sement de 22ste plaats in. In het landenklassement werd Frankrijk eerste, Italië tweede, de Ned. en Belgische ploegen werden als 8 en 9 geklasseerd. HET SCHAAKTOURNOOI TE GRONINGEN. De F.I.D.E. (de wereldschaakbond) heeft besloten, dat de winnaar van het Staunton-tournooi te Groningen het recht zal hebben deel te nemen aan het wereldkampioenschapstour- nooi te Noord wijk in 1947. Het secretariaat ontving een tele gram van Flohr, inhoudende, dat Botwinnik en vier andere Russen naar Groningen komen. RUSSEN OP HET SCHAAK- TORNOOI TE GRONINGEN. Naar officieel uit Moskou wordt gemeld, zullen de Russische schaak meesters Botwinnik, Smyslov, Bole- slavsky, Flohr en Kotov aan het wereldschaaktornooi te Groningen deelnemen. De Zaterdagavond te Hilversum gespeelde wedstryd van de promotie- en degradatie-competitie in District I 't GooiT.O.G. is door de Hilver summers met 2—0 gewonnen, zoodat 't Gooi zich handhaaft als eerste klasser. De eindstand is: 't Gooi 4 2 1 1 5 7—4 T.O.G. 4 2 0 2 4 6—6 A.F.C. 4 1 1 2 3 5—8 In het Oosten degradeert P.E.C, naar de tweede klasse, de Zwollena ren konden het in Enschedé tegen Rigtersbleek niet verder dan 11 brengen. Daar Vitesse in Deventer van Labor won met 31, eindigen de Arnhemmers en Enschedeërs met gelijk aantal punten zoodat een beslissingswedstrijd noodzakelijk zou zyn Echter wordt nader gemeld dat een protest van Labor tegen Rig tersbleek is toegewezen, zoodat laatstgenoemde een winstpunt min der krijgt, hetgeen mede tot gevolg heeft dat Vitesse promoveert. In District IV, waar Goes, R.B.C. en Helmondia een extra halve com petitie te spelen hebben, kwamen de eerste twee op het N.A.C.-terrein te Breda tegenover elkaar. De uit slag was 11. PROM.-DEGR. 3e—4e KLAS Hermandad verpletterd! Hermandad heeft de promotie- competitie slecht ingezet Zaterdag op het terrein van Neptunus aan den Abr. van Stolkweg tegen V.N.D. De wedstrijd opende voor de politie mannen aanvankelijk goede perspec tieven, want na 10 minuten namen zy de' leiding. V.N.D.'s rechtsbin nen, P. Meester, had echter weldra de partyen op gelyken voet gebracht en voor de rust verrichtte deze spe ler den hattrick, zoodat V.N.D. met een voorsprong van 31 de tweede helft kon ingaan, P. Meester's doel- puntenhonger was eerst gestild na een dubbelen hattrick. Hermandad's achterhoede was niet by machte dezen goalgetter in bedwang te hou den. De linksbuiten en de midden voor van V.N.D. maakten er 81 van. V.N.D, heeft nu 4 punten uit 3 wedstrijden, Pechvogels en Flakkee elk 2 uit 2 en Hermandad 0 uit 1. De Robbenzwemster Nel van Vliet is in goeden vorm. Op de Zaterdag avond te Gent gehouden interna tionale zwemwedstrijden noteerde zij op de 100 meter schoolslag een tijd van 1 min. 19,8 sec., waarmede zij zoowel het door haar op 12 Juni te Alkmaar gevestigde Ned. record als het wereldrécord, dat sinds 1943 op naam staat van de Duitsche Gisela Grass, evenaardde. Nel van Vliet zal op 1 Augustus tijdens den tweekamp ZianRobben te 's-Gravenhage, een officieele po ging doen om dit wereldrecord te verbeteren. WATERPOLO. Hoofdklas K.N.Z.B.: U.Z.S.C.Y 2—3. DE FUSIE-BEPALINGEN In de Zaterdag te 's-Gravenhage gehouden vergadering van de Afdee- ling II van den Kon. Ned. Voetbal bond kwam als eerste belangrijke punt de fusie met de katholieke christelijke en arbeiderssportbonden ter sprake. Nadat de voorzitter, de heer Kruy- ver, de voorwaarden had gememo reerd, waaronder de fusie in 1940 tat stand was gekomen, n.l. dat de katholieke juniores in een onderling competitie-verband zouden uitko men, spraken verschillende afge vaardigden hun bezwaren hiertegen uit De heer Schreuder, voorzitter van den Brabantsehen Voetbalbond die speciaal voor deze kwestie was overgekomen, sprak in een krachtig pleidooi over de vriendschap en goede samenwerking, welke hij van 1 de Katholieke autoriteiten steeds had mogen ondervinden, en advi seerde de vergadering, daar het z.i een nationaal belang is tot één grooten sterken voetbalbond te ko men, de fusie niet te verwerpen al leen om het feit, dat de geestelijk heid het uit paedagogisch standpunt belangrijk vindt, de juniores ge scheiden te houden. Met groote meerderheid verklaar den de afgevaardigden zich ten slot te voor handhaving van de fusie met als bemerking over 5 jaar nog eens op deze kwestie terug te ko men. Ondanks het feit, dat het raeeren deel der eerste klassers zich uitsprak voor handhaving van den bestaan- den toestand inzake promotie- en degradatie-wedstrijden. werd bij stemming aangenomen, deze af te schaffen. De vergadering kon zich niet ver eenigen met een gesloten seizoen, wel voor den Zondag maar op week dagen wilde men vrijheid van han delen. Het instellen van een hoofdklassé werd met algemeene stemmen ver worpen. Rotterdam prykt volgend seizoen met 6 clubs in de eerste klasse; in de laatste 10 minuten van een enerveerenden wedstrijd, maakte Excelsior gisteren door een 32 overwinning op V.U.C. dit halve dozijn vol. De Hagenaars degra- deeren nu naar de 2e klas, de rood-zwarte Rotterdammers nemen hun plaats in het voetbal-walhal, lah over. Het eindstaatje ziet er als volgt uit; Excelsior 4 3 1 0 7 11—4 V.U.C. 4 2 0 2 4 9—8 Unitas 4 6 1 3 1 3—11 Weinig eerste-klaa>-matcnes heb ben zich nog mogen verheugen in een zoo massale belangstelling als deze promotie-wedstrijd, die gisteren in het Rotterdamsche Feijenoorö- stadion naar schatting 55.000 toe schouwers trok, en dat in den vollen warmen zomer (noemde men in den oertijd voetbal niet een winter sport...?) De duizenden hebben ech ter wel waar voor hun kwartjes ge had. want ondanks de strand-en- hei.temperatuur speelden zoowel Excelsior als V.U.C. een pittigen en goeden wedstrijd, die aan spanning niets te kort kwam. Het begin is voor Excelsior, dat reeds aanstonds enkele bezoeken aan de Haagsche veste brengt. In de tweede minuut van den strijd krijgt Braams in moeilijke positie een kans, maar via kruising van paal en lat vliegt het leder hard over. De aan vallen van V.U.C. zijn aanvankelijk minder in aantal, maar geleidelyk aan werken de Hagenaars zich los, en het komt hoe langer hoe meer tot een gelijkwaardig duel. waar.n Excelsior wat beheerschter speelt en V.U.C. wat fanatieker ten aanval trekt. In de 25ste minuut komt vrij onverwacht het eerste Haagsche doelpunt als v. d. Horst met een keurig schot van een klein misver stand in de Rotterdamsche verdedi ging profiteert. Door een krachtige versterking van haar defensie maakt V.U.C. het haar tegenstanders hier na zeer moeilijk om zich scoringkan- sen te scheppen, maar toch komt de gelijkmaker tien minuten later tot stand als Braams een voorzet van Wigman fraai inkopt. Slechts enkele minuten later maakt v. d. T^-re in het Rotterdamsche doel een kostbare fout, en V.U.C. heeft andei^naal de leiding. Tijdens de rust, welke met een voorsprong van 21 voor V.U.C. is ingegaan, is de stemming in het Rot terdamsche kamp nogal gedrukt, cn dit wordt er bij de hervatting van het spel niet beter op als de roodbroeken door vrij mat spel het initiatief aan de Hagenaars moeten laten, ye voorhoede van V.U.C., waar n Holle man zeer afdoende bewaakt wordt, is evenwel niet bij machte door nog een doelpunt den voorsprong zoo goed als veilig te stellen, en als na ongeveer 25 minuten Excelsior haar zelfvertrouwen terugwint en een steeds heftiger offensief inzet, krijgt de Haagsche verdediging het verre van gemakkelijk. Tien minuten voor het einde vindt dit dappere volhou den zijn belooning als by een scrim mage de bal uit een kluwen van spelers hoog in het doel belandt, on der fel protest van V.U.C., omdat er hands zou zijn gemaakt. Scheids rechter Schipper wijst evenwel zon, der eenige aarzeling naar den bin- nencirkel en met nog tien minuten voor den boeg beeft plots Excelsior weer de beste kansen. Slechts enkel© minuten later krijgt v. d. Berg den bal in vrije positie, hij loopt even door en met een diagonaal schot slaat hij doelman Nuis kansloos. Er is nu voor V.U.C. geen redden meer aan en de laatste minuten verstrij ken, zonder dat er zich nog wat noe menswaardigs voordoet. Na afloop ontlast de vreugde bij den aanhang van Excelsior zich in een ware ovatie. Voor de aerae maai gedurende haar bestaan zal Excelsior in de hoogste af deeling van den K.N.V.B. worden opgenomen. Het is voor de roodzwarten te hopen, dat zy zich thans zuilen weten te handhaven. Eenige grepen uit de geschiedenis van de nieuwe eerste-klasser. Nadat Excelsior in het seizoen 1907/08 on geslagen het kampioenschap van den. R.V.B. had behaald, deed zij haar intrede in den N.V.B. Ruim 10 jaar later in het se.zoen 1919/20 werd de tweede klas bereikt, en aan stonds behaalde Excelsior het k«.nu pioenschap van de 2de klas, waar door zy geplaatst werd in de o>. er- gangscompetitie. Met het verdwijnen van deze afdeeling, werd Excelsior in 1924 voor de eerste maal in de 1st© klas opgenomen. Na een uitstekend seizoen 1925/26, toen Feyenoord slechts door oen beter doelgemiddel- de destyds konden de doelcijfera nog de beslissing brengen kam pioen werd. ging het bergafwaarts en tenslotte werd Excelsior door West Frisia verdrongen, maar in 1933 keerde zij ten koste van hetzelfde West Frisia terug in haar oude om. geving. Het verblijf van Excelsior in de 1ste klas duurde tot 1938, toen D. O. S. de plaats van de Rotter dammers kwam innemen. En nu na 8 jaar zwoegen en taai volhouden s Excelsior erin geslaagd voor de derdemaal hel eerste klasserschap te veroveren. Deze prestatie is zeker een hartelijke gelukwensch waard. Het elftal, dat dit succes heeft weten te verkrijgen, willen wy niet onvermeld laten Het waren de spe lers v. d. Torre doel; Smits en Ver boom achter; Smit, Vermeer en van Balen midden; v. d. Stoep W gman„ Braams. Dörr en v. d. Berg voor. Verboom heeft intusschen slechts enkele wedstrijden meegespeeld en wy zouden Remers. die 18 van de 20 competitie-wedstrijden van de party was te kort doen. als wij ook hem niet. noemden. CRICKETCOMPETITIE. Eerste klasse: H.D.V.S. (200 voor 8) wint met 124 runs van ACC (76,. Quick N [64) verliest met.161 runs van Excelsior 1225) V v.V. (12Q voor 3) Wint met 4 runs en 7 wick/ts van V.O.C. (125): Rood en Wit ()68> wint met 57 runs van HBS. 26). f Zij haalde haar schouders op, ter wijl zy haar wisselgeld by elkaar raapte. Nu, zy kon op zichzelf pas sen Zy was aan publiciteit gewend en wat kwam een beetje meer of minder er op aan voor iemand, die zich door harden arbeid omhoog bad moeten werken tot de plaats, welke zij nu innam? En dat alleen en zonder hulp, de gemakkeiyker en vlugger methodes verafschuwend. Uit het andere einde van 't zaaltje klonken ontstemde geluiden van een verward man, die probeerde, zyn nota van de kellnerin los te krygen. Laureen onderdrukte een lachje, legde de courant op haar tafeltje cn wandelde langzaam naar haar theater. De tooneelingang lag in 'n straat- Je naast het gebouw In de deur opening bleef Laureen staan, ter wijl zy met heldere, duidelyke stem aan Minnis, den portier, vroeg, hoe bij het maakte, hoe het met zijn vrouw ging en met zyn tuin. Dit alles om haar speurhond de kans t© geven, binnen gehoorsafstand te komen. Haar brieven m ontvangst ne mend, geeuwde xeggend Wel Minnis, na die afschuwe lijke geschiedenis van vannacht in mijn flat, ga ik naar myn kleedka mer om wat te rusten en enkele brieven te sehryven. Denk er om, dat je geen enkelen journalist door laat, want ik wil niet gestoord wor den De man, die hier achter me op straat staat, vervolgde ze zach- I ter, is een detective. Indien hij bin- nen wil komen, om in je kantoortje te zitten, waar hij de deur in het oog kan houden, laat je hem zijn gang maar gaan. Minnis keek verontwaardigd. Hy was een vurig bewonderaar van Laureen. Een detective, miss! stamelde hij. Maar ze denken toch zeker niet Zy schudde het hoofd. Dat ik het gedaan heb? Na. tuurlyk niet. Hij koestert enkel een vriendelijke belangstelling voor me, om er voor te zorgen, dat mij niets overkomt. Indien hij je aanspreekt, moet je maar zeggen, dat ik noop, dat zijn lunch hem goed oekomen is. Hij zal het wel begrypen. Zij duwde de glazen deur open en beklom de steenen trap naar de kleedkamers. Halverwege bleef zij even staan, om nauwkeurig een kleine ijzeren deur op te nemen, welke met twee zware grendels gesloten was. Het was de deur, welke naar den schouwburg voerde. Voorzichtig probeerde zy de grendels en be_ zij demonstratief,merkte daarbij tot haar genoegen, (dat deze gemakkelijk heen en weer gleden. Dan liep zij tevreden door naar haar kleedkamer. Zy wist, dat er in het gebouw op dagen, dat er geen matinée was om dezen tijd het was twintig over twee behalve enkele too- neeiKnechts niemand aanweziP was. Ongeveer een uur later Delde een keurige oude dam? met grrjs haar en ietwat gebogen schouders aan een huis in Bloomsburry, waar zy naar een van de huursters vroeg. De slonzige dienstbode keek de I rustige figuur, welke gekleeo was I in een antieken bruinen mantel. I verbaasd aan en riep dan over haar i schouder: Missus iemand voor miss Baird. Indien u mij wilt zeggen, waar haar kamer is, zal ik wel naar bo ven gaan, zei de oude dame. Het is niet noodig uw meesteres lastig te vallen Maar vóór de meid kon antwoor. den, klonken er zware stappen In de gang en verscheen de hospita. Ik zou graag miss Baird spre. ken, herhaalde de bezoekster Ik ook, snoof de eigenaresse van net nuis verontwaardigd. is gisterenavond om zes uur weg gegaan. Zei, dat ze naar de kerk ging, maar ik heb haar niet meer teruggezien. Naar de kerk nog wel! Dit is een fatsoenlyk huis voor fatsoenlyke menschen, besloot de vrouw heftig. Ja, ja, daar ben ik van over tuigd. m^mpe'de de our1 Zb leek geschrokken van de woorden van de nospita. Miss Baird j nacht waarschijnlijk^ een^v gebleven en zal wei 5 komen veronderstelde zy hoopvol. De hospita wierp een onderzoeken- I den blik op de ietwat zielige, ge. I bogen figuur en slikte de woorden in, welke zij had willen uiten. In- plaats daarvan zei ze: Komt u nog eens terug, of wilt j u een boodschap achterlaten? Dank u, dank u, zei de be- zoekster zenuwachtig. Ik ben maar j voor één daagje in de stad Zegt u maar tegen miss Baird, dat haar j oude gouvernante haar laat groe. ten. De hospita keek de poovertjes gekleede oude dame na, terwijl zy weer naar beneden ging en haar een waarschuwing na» toen zy langp het hekje liep: Voorzichtig, die verf is nat. Ik jjggf uw boodschap overbrengen. zoodra zij terugkomt. Toen zy Oxford Street weer De- reikt had, klom de oude dame op een bus. Haar gelaat, dat gedeelte lijk overschaduwd werd door een antieken hoed, stond bezorgd en verstrooid. xNiet thuisgekomen sinds giste, renavond zes uur! herhaalde zy tel kens weer bij zichzelf Op Piccadilly Circus stapte zy uit en begaf zich naar een groot lm, posant hotel. In de drukke vestibule gekomen. begaf zij zich door de menigte naar de balie, waar de post voor de gasten in ontvangst genomen kon worden. Een heer was haar juist voor en zij luisterde naar zijn ge sprek met den bediende. Hebt u een kamer, Sir? vroeg deze. Nog niet, antwoordde de man. Wilt u dan eerst even uw kamer beste len, Sir. Dat is hier regel. De oude dame draaide zich om en naar den bureaulist gaande, bestel, de zy eer. éénpersoons kamer. Nummero 420. Tien shilling zes. Wilt u hier maa. even teekenen? Hebt u fc-^age? draaide de klerk automatisch af De oude dame teekenüe *n een dun, beverig handschrift, zonder haar handschoen uit te trekken. - Mijn bagage staat aan het sta tion. Zal ik vooruit betalen? vroeg zij timide De klerk nam de bejaarde figuur onderzoekend op. zag de uitdrukking van vriendelijke welwillendheid op haar gelaat en zei, dat het er niet op aankwam, terwijl hij haar het kaar r met haar kamernummer overhandigde. Weer terug bij de postbalie, toonde de dame haar kaartje en vroeg, of er brieven voor haar waren. De klerk keek den stapel brieven door. Niets, madam. De oude dame keek echter zóo te- leurgesteld, dat hij vervolgde Wacht u even! Ut heb nog S tijd gehad, dezen stapel te Zijn vingers doorliepeni vin|ree_ deltje brieven. 4»' (Wordt verveld).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 2