R DADER DE SLAG OM DEN VREDE DE ROL DER KLEINE NATIES De drukte op onze werven WERELD ADIO DIE RARE DE NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 31 JULI 1946 PAGINA 2 Attlee en het kind van Hendrik Jansen Pegin der schermutselingen I door Mr. A. J. M. VAN DAL EVATT HAAR PLEIT BEZORGER Een lastige staking OMVANG 90 PCT. programma VOOROORLOGSCHE CAPACITEIT Gedeputeerdenkwestie in Noordholland i Er zal een slimmer jonden PARIJS, 30 Juli 1946. Als Hendrik Jansen, Oosterdwars- etraat, één hoog, geen telefoon, van daag in de nog immer met goud en rood bekleede senaatszaal van het Palais de Luxembourg aanwezig was geweest, zou hij ongetwijfeld een Êaar maal geknikt en geglimlacht ebben. Want verschillende spre kers in deze zitting der vredescon ferentie hebben op zijn kleine lot, zijn hoop en zijn streven, zijn ver langen naar een beetje geluk, het Jicht hunner aandacht laten vallen. Had Bidault niet gisteren in zijn Openingstoespraak gezegd, dat de hoop der eenvoudige menschen met hun rechtschapen harten naar de conferentie gericht was en om uit banning van den oorlog vraagt? Van daag heeft de Chineesche gedele geerde erop gewezen, dat de heele menschheid bij deze conferentie be trokken is; dat overal ter wereld de menschen uitzien naar een teeken dat de toekomst verlichten kan. En mr. Attlee begon zijn korte, overigens zakelijke toespraak met de volgende woorden: ,,Ik kan nimmer de teekening vergeten, waarop een staatsman van het verdrag van Ver sailles staat afgebeeld bij de onder- teekening van het verdrag: ,,Het schijnt mij, dat ik een kind hoor schreien". Op den achtergrond zag men een baby met de cijfers 1939. Die voorspelling werd bewaarheid. Het kind schreide in den tweeden wereldoorlog. Laat het niet opnieuw behoeven te schreien." Het was het kind van Hendrik Jansen, waarvan Attlee sprak, en in zooverre mogen wij tevreden zijn, dat zijn leven de conferentie voor oogen blijkt te staan. Het zal alleen de vraag zijn, in hoeverre deze en andere mooie woor den op de plenaire zitting gesproken ook Byrnes, die als eerste spreker optrad, heeft wel opmerkelijke en belangrijke dingen gezegd den geest waarin de conferentie zich ontwikkelt, zal weten te beïnvloeden. Voorlooopig blijf ik het nog zoo zien, dat het zwaartepunt van het conferentiegebeuren vandaag meer lag in de gesloten vergadering der commissies, die het reglement en de procedure der conferentie moesten vaststellen dan in de plenaire zit ting met beginselverklaringen door Byrnes, Attlee, en den Chinees. Deze commissie, waarin de meeste dele gatiechefs en vrijwel alle belangrijke gedelegeerden zitting hebben, heeft er een ganschen morgen, van tien uur tot half twee, over gedaan om tot de keuze van een voorzitter te geraken. De Belg Spaak, voorge steld door den Australischen minister van buitenlandsche zaken Evatt, die ook gisteren ai een knuppeltje in het hoenderhok geworpen neeft en die zonder veel diplomatieken om slag voor het recht der kleine na ties opkomt, won het, als de in lichtingen uit deze besloten zitting juist zijn, met dertien tegen zeven stemmen en een onthouding van den Russischen candidaat, een Joego slaaf. die alleen zijn eigen taal sprak. Men moet de beteekenis dezer commissie voor de procedure niet onderschatten, haar beteekenis reikt veel verder dan de uiterlijke vorm kwesties, waarover zij naar den schijn te beslissen heeft. Of de con ferentie hare besluiten zal nemen met een gewone meerderheid dan wel, zooals het voorstel der groote vier luidt, met eene van twee derde der stemmen, kan op haar verloop een diepgaanden invloed uitoefenen en via dit verloop op de slotredactie der vredesverdragen. Want wel zul len, na de huidige conferentie der 21, de groote vier zelfstandig deze ver dragen redigeeren maar Byrnes noch Attlee hebben en twijfel over gela ten, dat zij, in goed democratischen zin, de besluiten der 21 vergaand zullen eerbiedigen. ,,De Vereenigde Staten, koesteren de overtuiging" zeide Byrnes, „dat zij die den oorloog streden ook den vrede moeten sluiten"'. Én daar mede gaf hij de conferentie een be langrijker achtergrond, dan zij strikt juridisch en formeel gesproken bezit. In het licht van dit alles schijnt het beeld wel toepasselijk, dat, nu f;isteren de groote wapenschouw der egergroepen heeft plaats gehad, vandaag de eerste schermutselingen der verkenningsafdeelingen zijn be gonnen. Het beeld, ik erken het, is voor een vredesconferentie ietwat verontrustend, niettemin past het, naar ik meen, op de werkelijkheid der feiten. ONRUST OP VOORNE Militaire onregelmatigheden? De heer van der Goes van Na- ters heeft aan den minister van oorlog de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat op het eiland Voome in de maanden Juni en Juli van dit jaar de rust en orde verstoord zyn en worden, door mi litairen van de kampen „Beatrix" en „Prins Bernhard" te Oostvoor„ ne, met name: dat. er een nachtelijke schietoe fening is gehouden in het meest door badgasten bevolkte deel van Roekan je; dat, door onoordeelkundig aan gebrachte explosies, een veertigtal ruiten is vernield, terwijl scherf„ inslag vlak bij een groep kinderen plaats vond dat er voortdurend roekeloos met sten.guns en geweren wordt geschoten, soms door deze militai ren op elkaar, wat al één doodelijk ongeval heeft veroorzaakt; dat er telkens gepatrouilleerd wordt in de vogelbroedplaats van het natuurreservaat op het eiland, waarbij tevens vogelwetovertredin- gen plaats vinden; dat tegen den zeer jeugdigen commandant van het kamp „Bea trix" procesverbaal is opgemaakt wegens een jachtwet-overtreding, alsmede wegens onrechtmatige vrijheidsberooving van den hem verbaliseerenden veldwachter; dat tegen den eveneens zeer jeug digen commandant van het kamp „Prins Bernhard" proces-verbaal is opgemaakt wegens strooperij? 2 Is de Minister bereid, aan deze toestanden, mede met het oog op de belangen van inwoners,badgas ten en natuurreservaat, ten spoe digste een einde te maken? (Van onzen correspondent.) P a r ij s, 30 Juli 1946. dag der conferentie Te Deume ia gisteren een 14 jarig jongetje uit een schommel ge vallen en spoedig aan de gevolgen overleden. f DONDERDAG 1 AUGUSTUS. HILVERSUM I (301 M.) 7.00 K R.O., 10 00 N.C.R.V., 11.00 K.R.O., 14.00 N.C.R.V 7.00 Nieuws en gymn. 7.30 Morgengebed. 8.00 Nieuws en gram 8.50 Pontificale Hoogmis uit Maastricht. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Eer. uit Indië. 12.03 Gram. 12.30 Con cert (13.00 Nieuws). 13.45 Ind. vrou wen. 14.00 Cinderella. 14.40 V. d. vrouw. 15.00 Gram. 16.00 Bijbelle zing. 16.45 Orgel. 17.15 Piano. 17.45 Koor. 18.15 Vacantietips. 18.30 V. d. Ned. strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.15 Gram. 19.25 Caus. 19.45 Regeerings- voorl. 20.00 Nieuws. 20.08 Vacantie- tocht. 20.50 mr. Mas Slamet. 21.10 Gram. 21.30 Zang. 22.00 Nieuws en actual, 22.30 Gram. 22.45 Overden king. 23.00 Viool. 23.30 Gram. HILVER3UM II (415 M.) A.V.R.O. 7.00 Nieuws, gymn. en gram. 11.00 Voordracht. 11.15 Zang. 12.00 Piano. 12.35 Orkest. 13.00 Nieuws 13.15 Bo hémiens. 14.00 Nuttig en noodig. 14.20 Kamermuz. 15.00 Go Daane. 15.20 Confetti. 16.15 Film 17.00 Ka- leidoscoop. 17.50 Rijk over zee. 18.00 Nieuws. 18.15 Ren ova. 18.45 Sport- praatje. 19.00 Theo Oloff 19.15 Roo ie Kruis. 19.30 Cabaret. 20.00 Nieuws. 20.15 Promenade-orkest 21.15 Hoor spel. 21.45 Musette. 22.15 Caus. 22.30 Skymasters. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. Voor den oorlog nam Nederland de vierde plaats in van schepen bouwen-de naties, de eerste drie plaatsen werden ingenomen door Engeland, Duitschland en Japan. In 1938 liepen 83 schepen van meer dan 400 b.r.t. van stapel, 61 objecten kleiner dan 400 b.r.t.. 20 stuks baggermaterieel en onge veer 150 andere vaartuigen. In to taal werd ongeveer 220.000 b.r.t. te water gelaten. Ongeveer ?0% van den omzet der werven was voor reparatiewerkzaamheden. Na de bevrijding is het bedrijfs leven weer langzaam op gang ge komen, bet meerendeel der scheepswerven hier te lande had te kampen met moeilijkheden, doordat een groot deel van de machines was geroofd en deze machines alsmede de droogdok ken waren vernietigd of bescha digd, zoodat niet direct op volle capaciteit kon worden gewerkt. Tengevolge van deze omstandig heid staat Nederland thans tijde lijk op de vijfde plaats in de rang lijst der scheepsbouwende landen, waarbij de eerste vier plaatsen door Engeland, door de Vereenig de Stater., door Zweden en door Italië worden bezet. De ontwikkeling van den scheepsbouw in Nederland werd nog vertraagd door niet toerei kende hoeveelheden brandstoffen en electriciteit, door gebrek aan een voldoende hoeveelheid ge schoold personeel en door moei lijkheden met den aanvoer van materialen. Momenieel werken de scheeps werven weer op 90% van de voor oorlogsche capaciteit met dien verstande echter, dat een belang rijk deel van het prcductievermo gen thans nog wordt benut voor het uitvoeren van noodzakelijke reparatie-werkzaamheden, en met het verbouwen van troepentrans vracht- en passagiersschepen, met het wijzigen van een tanker tot walvischvaarder en het herstellen van de zware oorlogsschaden, die aan vele schepen werden toe gebracht. Wat den bouw betreft kunnen wij vier groepen onderscheiden. aSchppen van meer dan 400 b.r.t. Hiervan zijn er op de Neder- landsche werven een 112 tal in aanbouw met een gezamenlijken inhoud van 215.000 b.r.t. waarvan 20% voor buitenlandsche rekening gebouwd wordt. Deze tonnage is natuurlijk niet bedoeld om in een jaar te wo-r den opgeleverd. De belangrijkste opdrachten worden gevormd door een twintigtal motorschepen van boven de 2000 b.r.t. Gedurende het eerste kwartaal 1946 werden 18 schepen op stapel gezet met 10.923 b.r.t., 4 schepen werden te water gelaten. b. Van de ca. 130 schepen van tonnage beneden de 400 b.r.t., die thans in opdracht zijn, is eveneens een deel voor buitenlandsche op drachtgevers bestemd. c. Het baggermaterïaal in aan bouw omvat 28 schepen, waarvan er vijf voor hei buitenland be stemd zijn. d. Wat betreft jachten en sloe pen behalve een oceaanjacht (zeiljacht) wordt een aantal sloepen voor buitenlandsche rekening ge bouwd. De bouw van jachten kan weder ter hand genomen worden, zoodra de materiaalpositie ver betert. Over hel algemeen wordt de situatie op de werven momenteel nog ongunstig beïnvloed door schaarschle van voor den bouw benoodigde materialen, daar alle voor den scheepsbouw benoodigde materialen moeten worden in gevoerd. De tweede ving aan met een poststaking, waar door ook het telegraaf-, en telefoon verkeer werd uitgesteld. Voor deze actie, bedoeld om pressie uit te oefenen op de regeering teneinde loonsverhooging te verkrijgen, was het oogenblik niet op bepaald be wonderenswaardige wijze gekozen. De stakingsleiding had beloofd het verkeer ten behoeve van de con ferentie gaande te houden, maar zelfs het automatische systeem was derma.te gestoord, dat de meeste delegaties het contact met haar re geeringen verloren. Een goeden in druk heeft deze staking niet ge maakt. In het Luxembourg werd de stem ming er weinig door beïnvloed, om dat er een zekere spanning be stond ten aanzien van de vergade ring van de commissie voor de pro cedure. Men had het gevoel, dat deze wel eens een eerste kracht proef kon zijn om de machtsverhou dingen ter conferentie te meten. In de openingszitting van Maan dag was dit al eenigszins te be merken, toen de Australische afge vaardigde Evatt het voor de kleine landen opnam. De commissiezitting was daarom veel belangrijker dan de openbare zitting van vanmiddag, waarin door Byrnes en Attlee en de Chineesche gedelegeerde het woord werd gevoerd. In eigenlijk niet meer dan voor het algemeen debat inleidende gelegenheidstoas- ten. - De commissie had drie dingen te doen: een voorzitter te kiezen; het voorstel-Byrnes in ontvangst te ne men om van de conference een gla zen huis te maken, niet in den zin van haar breekbaarheid, maar in dien van haar doorzichtigheiden verder de werkwijze en bevoegdheid vast te stellen, welk laatste punt vooral het centrum van den strijd is, waarover het eigenlijke debat nog niet is begonnen Om het groote belang der debat ten waren alle hoofdgedelegeerden aanwezig, uitgenomen Bidault, die door Decurville werd vervangen, zulks om dringende ambtsbezighe den. Evatt stelde Spaak voor als voor zitter, en werd gesteund door Grie- kenland, Nederland en Engeland. Molotoff stelde den Joego-Slavischen gedelegeerde voor en werd gesteund door Polen en Oekraïne. De drie taligheid der conferentie houdt de vergadering zeer op, maar dat was niet de eenige reden, waarom eerat na 3 uur Spaak met 13 tegen 7 stem men en één onthouding uit de bus kwam. De Joegoslaaf werd daarna met algemeene stemmen tot onder- voorzitter benoemd. Byrnes kwam met voorstellen U>x openbare behandeling van alle zaken ter conferentie* dus ook van de commissievergaderingen. En aange zien ook Molotoff zich vroeger al voor die openbaarheid heeft uitge sproken, kostte het niet veel moeite! het voorstel-Byrnes als recomman datie aan te nemen. De algemeena vergadering moet nu de eindbeslis sing nemen. Dan kwamen de bevoegdheden aan de orde, m.a.w. de plaats, die da kleine landen zullen innemen. Daar over wordt Woensdag om 10 uur verder beraadslaagd, en dat kan wel eenige dagen aanhouden, zoodat de algemeene vergaderingen gevuld zullen moeten worden met een al** gemeen debat, waarin alle delegatie^ leiders zullen spreken om zeer alge meene gedachten naar voren td brengen, doch zonder op de groots problemen In te gaan. In die algemeene vergadering, door Bidault geleid, ontbrak Molo toff. Katholieken aanvaarden thant hun benoeming Nadat de Katholieke gekozenen al tweemaal hadden bedankt voor hun benoeming tot lid van Ged. Staten van Noordholland, had gistermorgen opnieuw een verkiezing plaats ter voorziening in de beide vacatures. Van de 72 stemmen werden de eerste maal uitgebracht 54 op mr. dr. Witteman, 17 op den heer H. Brandt en 1 blanco; bij de tweede stemming 53 op den heer L. Bouw man, 17 op dr. Sajet en 2 blanco. Opnieuw waren dus de twee Katho lieken gekozen en ditmaal aanvaard den zij deze keuze. Het college telt dus nu 3 leden van de P. v. d. A., 2 van de K. V. P. en 1 communist. De heer Koejemans had voor do stemming verklaard, dat de commu nistische fractie niet zou stemmen op de Katholieken maar op de P. v. d. Arbeid. De heer Bouwman heeft een uit voerige verklaring afgelegd ter toe lichting van het feit, dat mr. Witte man en hij thans hun benoeming wel aannamen. Bij de eerste gedachtenwisseling met de P. v. d. A., aldus spr., stel den wij ons aanstonds op het stand punt, dat het college (evenals voor den oorlog) zou moeten bestaan uit 3 P. v. d. A., 2 K. V. P. en 1 lid van de Chr. fractie. Tegen op neming van communisten hadden wij ernstige bezwaren, voortspruitend uit de onoverbrugbare kloof tus- schen hun beginselen en de onze. Toen de P. v. d. A. niet wilde weten van een college zonder com munist, verklaarden wij, daarin al leen zitting te zullen nemen als naast den communist ook aan iemand van de Chr. ;*roepen een plaats werd ingeruimd. Op voor ons onbegrijpelijke gronden maakte even wel de P. v. d. A. bezwaar tegen op neming van een lid der Chr. par tijen. Tot tweemaal toe hebben wjj toen door te bedanken te mennen gegeven, dat wij aan een ons wille keurig voorkomende partijen-combi natie niet wenschten deel te nemen. Om op andere wijze de door ons ge- wenschte veelzijdige samenstelling van 't college te bereiken, hebben wij daarna een van de ons toegedachte zetels ter beschikking willen stel- De samensmelting van een groot len van den Chr candidaat doch aantal fabrieken, die onfeilbare de Chr. fractie deelde ons nede, dat poetsmiddelen vervaardigen, tot één zij verder afzag van de verkiezing rmti-ai/iicrn intprrnntintale ooets- non hoor pnmUdnflt In die omstan— geweldigeintercontinentale poets trust, heeft geleid tot het ontstaan van den eersten Blinkenden Man. Wilt u glinsteren? Glimmen? Stra O ni.Vlrnw? WaTnH1 1 van haar candidaat. In die omstan digheden meenen wij thans de be noeming te moeten aanvaarden, om de veelzijdigheid nog zooveel moge der P. v. d. A. len? Schitteren? Blinken? Wendt u de veeizycugneia nog zuovee, iuuge- dan tot de poets-trust hjh tot haar recht te doen komen. De Blinkende Man blinkt over zijn Spr. uitte echter groote teleur- geheele lichaam. Hij poetst zijnstelling der Kath. fractie over dit neus met Spetto, zijn tanden met.verj00p van zaken en de houding Tandex, zijn kleeren met Apabaca. - zijn hoed met Bolka, zijn schoenen met Glinstra, zijn gezicht met Faci- nera, zijn wandelstok met Ivorel, zijn handschoenen met Pajolo en zijn actetasch met Tavoral. Geen wonder, dat zijn vrienden hem als scheerspiegel gebruiken. Het bestuur van de Prins Bern hard Stichting is voornemens op 15 Augustus een openbare inzameling (z.g. margrietendag) te honden. r 28). Ik heb den portier gezegd, dat hij direct na ontvangst de avond bladen naar boven maet sturen, zei ze tot haar meesteres, die terstond was gaan teiefoneeren. Is mr. Spencer daar? vroeg Laureen, zoodra zij gehoor kreeg En ze scheen ontsteld over het ant woord. U denkt, dat hij naar Parijs Is gegaan?! herhaalde zij. Vlug vroeg zij de concierge aan het andere eind van de lyn bijzon derheden en vernam daarbij, dat mr Spencer dien ochtend om circa half tien met een koffer was uitgegaan Hij had gezegd, niet te weten, wan neer hij zou terugkomen, maar dat zij de concierge het atelier, dat er na den vorigen avond vree- aelyk uitzag, moest schoonmaken en afsluiten en de sleutels moest be waren. Neen, hij had geen adres achtergelaten, maar ze had hem, toen ze in zijn slaapkamer bezig was, Croydon hoorer. opbellen, om inlichtingen te vragen over vlieg tuigen naar Parijs. Sindsdien waren ^r twee heeren voor hem geweest en een hunner een detective had een paar •warte satynen schoentjes meegeno,. men. Die waren van u, miss. Was dat in orde? Ja, verzekerde Laureen Het was in orde. Maar dat was dan ook ongeveer het eenige, wat op dat oogenblik in orde was. Dick Spencer, die op een derge lijke manier naar Parijs verdween! Wat beteekende dat? Was het toe vallig? Had hij, vóór hij vertrok, het nieuws van den moord In de couranten gelezen? Zoo ja, dan zon hij haar toch zeker wel gebeld heb. ben? Of had hij geen couranten noodig gehad, om dat nieuws te vernemen? Het duizelde een weinig in Lau. reen's hoofd, terwijl zij even was gaan liggen, om te probeeren, deze nieuwe moeilijkheid te doorgron den. Zij zou misschien wat opge, vroolijkt zijn, indien zij een gesprek had kunnen afluisteren, dat op dat zelfde oogenblik in Scotland Yard gevoerd werd. Haar speurhond Bradley ge naamd had zich daar gemeld, na dat hij haar veilig in haar hotel had afgeleverd. Ik moet inspecteur Rey no in spreken, zei hij gewichtig tot Jen kins Ik heb een brief bemachtigd welken miss Laureen gepost wilde hebben. De brief was geadresseerd aan een van de dames, met wie Laureen den vorigen avond gedineerd had, zoo. als de inspecteur zag, toen hij voor_ zich tig de klep van de enveloppe losmaakte. Hij las het briefje en keek Brad ley aan* - - Je zult het misschien graag xezen, zei hy Die jonge dame schijn- gevoel voor humor te bezitten. Bradley's gelaat werd inderdaad purper, terwijl hij las: „Liefste Cyleen, Het spijt me zoo, dat jrj in dien warboel van mij gemengd bent ge„ worden. Ik zou je graag even komen opzoeken, maar ik ben niet langer allen en vrees, dat je een heke» hebt aan hoeden. Hij is een bui tengewoon trouwe hond, erg aan me gehecht, hoewel nogal leelrjk en niet al te intelligente Wanneer hij een goed bad geno. ten heeft, moet ik hem vandaag of morgen toch eens meebrengen, om hem aan jou te laten zien. We heb ben vandaag samen geluncht en ik heb daarbij ontdekt, dat zijn safer manieren niet zijn, zooals men die gaarne zou wenschen. Ik moet hem werkelijk eens afleeren, zijn pootjes in de schaal te steken Maar men kan nu eenmaal niet alles tegelijk verlangen en, zooals gezegd, volgt hij me trouw op de hielen. Je Laureen". Ik veronderstel, dat dit gepost moet worden, Sir, zei Bradley, ter wijl hij zijn chef den brief terug gaf met een korte verklaring om trent die lunch. Dat moet hij zeker, antwoord- de de inspecteur, terwijl bij de enveloppe weer dicbtplsltte en bij de overige post legde. Ik hoopte Iets te kunnen be. reiken door in die tearoom naar bin. nen te gaan, verklaarde Bradley. dan jij noodig zijn, om dat katje iets te laten vertellen, wat zij met kwijt wil. Ik zal Iemand anders acti ter baar moeten aansturen. Nu ze Je hiermee voor de gek heeft gehou. den, zal zij dat ook wel op andere manieren probeeren. Als dat niet ge beurd is, besloot hij met een som. ber gelaat. Ze heeft den heelen middag in haar kleedkamer gerust. Sir, ver. ontsohuldigde Bradley zich zwakjes j Ik ben geen oogenblik van die too- neeldeur weggeweest. H'm! bromde de inspecteur.^ Nu, ga maar gauw terug naar da hotel. Voor morgen zal ik een nieuw plan ontwerpen Terwijl de man oescnaamd net vertrek verliet, nerinne,rde Rey nolds zich zijn plan, om dien avond naar den schouwburg te gaan. Heb ie om die plaats gedacht? vroeg hij. Jenkins knikte. Het was een gelukje* dat ik er nog een kon krijgen, Sir. Net wat u hebben moet. Hoekplaatsje achter ir de stalles. Onnoodig om toilet te maken. Dat heb je al meer gezed, zei Reynolds koel. Ik weet heuscth wel, wat me te doen staat. Hij begon reeds pleizier te krijgen in den komenden avond van plicht, gecom bineerd met vermaak. Misschien zal ik daar wat licht kunnen opsteken, dacht hij bij zich zelf Het kwam hem voor, dat het mo tief in deze zaak in de omgeving yan Laureen te vinden moest zijn en daarom verlangde hij er naar, let meer over het meisje te weten en, als het ware op haar eigen jachtter. rem, uit te vinder waarom zoovele mannen om haar heendraaiden. blijkbaar bereid, hun halzen voor haar te wagen. HOOFDSTUK X. De verdwenen huurster. De laatste edities van de avond*» bladen hadden de schaarsche mede.. deelingen, door Scotland Yard ver strekt, recht doen wedervaren. Groote koppen schreeuwden het mysterieuse gebeuren in de West- minster flat uit. Foto's van het slachtoffer, Leslie Delmond, werden afgedrukt met een kort overzicht van zijn loopbaan. Foto's van Lau reen met een uitvoerige, meestal, onjuiste beschrijving van haar car rière volgden. Er werd een repro ductie gegeven van het door Carter geteekende adres: „Miss Valerie XXXXX" enz. gevolgd door een verzoek om inlichtingen betreffen de dien brief. Eveneens werden in lichtingen verzocht omtrent Vale rie en Leslie Delmond. De „Star" had veel werk gemaakt van den brief en de groote koppen op voorpagina en biljetten luidden: „Wie is Valerie?" i,Wordt vervolgd). J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 2