R DADER OORLOGSMISDADIGERS De geldsaneering in de le Kamer in Indië staan terecht ADIO programma NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1946 PAGINA 2 BOEREN SPAREN PAPIEREN-GELD De na-verkiezingen in zeven gemeenten CHINA EN HET VATICAAN DE KLEINE BINNEN VAART Ministrieel antwoord over de vergunningen ZES DOODVONNISSEN UITGESPROKEN Hervorming werkwijze Parlement ONZE KAJOTTERS GEVEN APPEL!!! Jap. oorlogsmisdadiger in Indië voor het gerecht MASSA-EXECUTIE IN CHINA (Vergadering van Dinsdag I 6 Augustus). Ka het lesje in bescheidenheid, bij wijze van intermezzo uitgedeeld aan haar Benjamin-fractie, nog ynaar weinig vertrouwd met het mede helpen dragen van regeerings- yerantwoordelijkheidheeft de .Tweede Kamer haar meer spoed- eischenden arbeid hervat met de voortzetting der artikelsgewijze- behandeling van de „vermogens- aanwas belasting". Doch ook nu kon het niet van een leien dakje gaan en liep de behandeling weer vast, daar min. Lieftinck om 2 uur in de Eerste Kamer werd verwacht, voor de verlenging met één jaar van zijn machtiging in zake de geldsaneering en de Tweede derhalve in den steek liet. Inmiddels was de premier gearri veerd om in zijn kwaliteit van minister van Binnenlandsche Zaken Zijn „noodvoorziening" voor de zeven gemeenten waar de raadsver kiezingen fout liepen, nader te ver dedigen. In hoofdzaak tegen het formeele bezwaar van a.r.-,c.h.- en P.v.d.V.-zijde: er is geen objectieve rechtsgrond en dus hebben we hier met een weinig fraaie gelegenheids wetgeving te maken. De a.r. Algera ging zoover, dat Hy prefereerde een eckten noodtoestand te forceer en door eerst verkiezingen te houden, waarna de gekozenen zouden moe ten bedanken. Dan bleef de eerbied yoor de wet gehandhaafd Van „liberalen" kant wees de heer Korthals op het feit, dat indertijd bij een soortgelijk verzuim van den Vrijheidsbond (in Tiel) de Kamer zich niet bereid toonde een poging tot redres goed te keuren. Dat was dan ook onder heel andere omstan digheden 1 Ook de christelijk-historische op ponent, de heer Beernink, had wat scrupules. Niet de fictie, dat ieder geacht wordt de wet te kennen maar de toezegging van de regee ring. dat een ontwerp als dit tot de zeer hooge uitzonderingen zal behooren, deed hem toch over zijn bezwaren heenstappen. Van communistische en socialis tische zijde (mr. Stokvis en de heer Van Sleen) werd de voordracht con amore verdedigd en minister Beel zelf sloot zich daar by aan door nog eens te verzekeren, dat alleen de zeer buitengewone omstandigheden ce regeering tot dezen legislatieven Btap hadden genoopt en hij dan ook allerminst een precedent vormde, waarop in toekomstige gevallen van soortgelijken aard een beroep zou kunnen worden gedaan. Voorts stippen wij aan, dat Z. E. bij een eventueele herziening van de Kieswet zaP overwegen den termijn voor de indiening van candidaten- lijstev tot 5 uur te verlengen. Nog vóór 3 uur was het ontwerp zonder stemming aangenomen en moesten de Lagerhuisleden den ver deren arbeid opgeven, élaar minis ter Lieftinck met den Senaat nog tiiet gereed was gekomen. In de Eerste Kamer. Want daar werd ofschoon men bet in groote meerderheid met de den bewindsman te verleexien mach tiging eens was in aansluiting aan het omvangrijke Verslag nog eens (door een 6-tal sprekers) uit voerig op het beleid van den minis ter ingegaan, al geschiedde dat gelukkig niet van katholieke zijde, waar prof. v. d. Brink en ir. Wijffels zich met enkele zakelijke opmerkin gen tevreden stelden. Laatstgenoem de opperde de origineele idee, dat de wederopbouw eigenlijk het eerst In aanmerking zou komen voor socialisatie en voerde daarbij een warm pleidooi voor de geteisterde gebiedeneerstgenoemde bleek het op diverse punten met den bewinds man eens te zijn. De minister zette nog eens in een niet al te kort college de hoofd gedachte van de geldsaneering uit een en tevens de moeilijkheden ver bonden aan een juiste deblokkeering in dienst van een rationeele pro ductie in het kader van den op bouw. De veelvuldige klachten van de zyde der banken achtte Z. E. vooral toe te schrijven aan een samenloop van opdrachten in deze maanden, waardoor haar taak zeer verzwaard wordt. Op verlichting is de minister bedacht. Tegenover den c.h.-afgevaardigde Poilema hield Z. E. vol, dat de geldcirculatie niet meer dan 5.5 milliard bedraagt. Opmerkelijk is, dat vooral de boerenbevolking zich stevig voorziet van papier, waarin de minister een teeken ziet van ver trouwen. Redenen voor verontrus ting ziet Z.E. dan ook niet Het is de bedoeling zoo her haalde ook hier de bewindsman zoodra mogelijk de geblokkeerde gelden om te zetten in verhandelbare maar niet beleenbare grootboek- certificaten. Zonder stemming kreeg de minis ter natuurlijk zijn machtiging. L. H. De Chineesche regeering heeft haar gezant bij 't Vaticaan, Cheou Op de vragen van het Tweede Ka merlid Algera betreffende het ver- leenen van vergunningen vopr be paald vervoer aan schippers, heeft de Minister van Verkeer geantwoord: Deze voorschriften zijn uitgevaar digd op grond van de overweging, dat bij het huidige geringe aanbod van lading voor vervoer te water, hetwelk in het byzonder voor de schepen van kleine tonnage in de wilde vaart tot gevolg heeft, dat lan ge wachttyden moeten worden door gemaakt, dient te worden voorko men, dat de schippers, die over meer dan één vergunning zouden beschik ken, zouden worden bevoorrecht bo ven de schippers, die in het bezit van slechts één vergunning zijn. De looptijd van drie maanden is gekozen om te voorkom er dat hou ders van vergunningen voor andere dan de wilde vaart bij gebrek aan eiger lading op het oogenblik, dat dit hun voordeel biedt, kunnen gaan deelnemen aan de wilde vaart en zoo doende den reeds langen wacht tijd van degenen, die uitsluitend op de wilde vaart zijn aangewezen, ver lengen. Aan de bevrachtingscommissaris sen te Groningen, Meppel en Zwolle is medegedeeld, dat van de gegeven voorschriften kan worden afgeweken ten aanzien van het eigen vervoer van turf. Voorts is aan de betrokken be vrachtingscommissarissen bericht, dat ten aanzien van de schippers, die aan de aanstaande bietencam pagne zullen deelnemen, de voorge schreven termijn van drie maanden Kang Sie, teruggeroepen om naar niet behoeft te worden in acht ge- een andere plaats te worden overge- j nomen, plaatst. Men leidt hieruit af, dat 't Chineesche gezantschap bij het Va- ticaan tot ambassade zal worden verheven. De gezant is reeds naar Parjjs vertrokken, vanwaar hy zich naar België zal begeven, om in de St. Andreas-abdij van Brugge de wij ding tot abt van zijn landgenoot Celestinus Lou Tseng Tsiang, van de Orde der Benedictijnen, bij te wonen Zooals bekend, was de nieu we abt voorheen minister van bui- tenlandsche zaken van China en ge delegeerde bij den volkenbond. REORGANISATIE GEZAGSTROEPEN. In verband met een reorganisatie der gezagstroepen op 8 Aug. zal de territoriaal bevelhebber in Nederland generaal-majoor ir. M. Tans, Don derdag a'.s. te 18.30 uur in het radio- progra/nma voor de Ned. Strijd krachten over den zender Hilversum I een kort woord richten tot die oorlogsvrywilligers die op 8 Augustus den militairen dienst verlaten. De geallieerde krijgsraad in Sin_ gapore, waarin ook Ned Indië ver tegenwoordigd was, heeft uitspraak gedaan in de zaak betreffende de beruchte Ambon-transporten" O.m. werden zes personen ter dood veroor deeld en twee tot levenslange gevan genisstraf. Van April 1943 tot September 1944 zijn ruim 4000 van Java afkomstige krijgsgevangenen, waaronder vele Engelöchen en Australiërs, voor den aanleg van vliegvelden gebezigd op Ambon, Haroekoe, Liang en Ama- hai. Reeds dit bezigen van krijgsge vangen voor oorlogsdoeleinden was in strijd met oorlogsrecht, doch in deze beruchte zaak was dit lang niet het eenige. In wezen ging het om de beestachtige behandeling der krijgsgevangenen die ontzettend zwaar moesten werken (zieken ook, want anders werd het vereischte aantal corveeërs niet bereikt), en zoo weinig te eten kregen, dat clan destien „eten zoeken" een integree rend onderdeel van het dagelijksch programma der werkers werd. Ran selpartijen, collectieve straffen, her haaldelijke verplaatsingen onder on. menschelijke omstandigheden. on voldoende beveiliging tegen geallieer de bombardementen, ziedaar eenige grepen uit dit droeve gebeuren, dat aan ruim duizend krijgsgevangenen het leven heeft gekost. Het moet voor hen, die deze hel hebben doorgemaakt en voor nabe staanden der overledenen een groote voldoening zijn dat de verantwoor delijke personen hun gerechte straf niet zijn ontgaan. Ter dood veroordeeld zijnluit. kol. Anami (commandant van het geheel), kapt. Shimada (verant woordelijk voor voeding en medische Mr. v. d. Goes van Naters heeft by den voorzitter der Tweede Ka mer een uitgewerkt vóórontwcrp in gediend tot wijziging van dewerk wijze der Tweede Kamer. Bedoeling is: het systeem der vas te commissies uit te breiden tot één voor ieder departement. Het afdee- lingsonderzoek en ook de begroo- tingscommissies voor ieder begroo- tingshoofdstuk kunnen verv: 'len. HAAR1EM8 KATHEDRAAL kapittel. Z. H. Exe. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot kanunnik van het Hoogwaardig Kapittel der Kathedrale kerk te Haarlem den hoog eerw. hooggel, heer H. J. van Deursen, president van het groot seminarie te Warmond. 25 Augustus 1945 was er in Ne derland nog geen K.A.J. te beken, nen. En nu 10 jaar later Het roode Amsterdam zal daveren onder den stap van 30.000 jonge ke rels. Heel Nederland zal wakker schrikken. Men zal tot de ontdek king moeten komen, dat er nu ir Nederland een K.A.J is. Hiervan zal men zich 25 Augustus kunnen overtuigen. In tegenwoordigheid van Kardinaal en Bisschoppen, Minister president en nog vele geestelijke en wereldlijke autoriteiten, gaan onze Kaiotters een massaal bewegings spel opvoeren. Zoo grootsch van opzet, dat het zijn weerga nog niet gevonden heeft. Ontzaglijk mooi maar ook iets, dat veel zorg ver- eischt. Doch de namen der leiders staan borg en belooven een enorm succes. Een corps van ongeveer 300 tamboers, pijpers en hoornblazers zullen het geheel nog meer effect geven. Dit spel zal te zien geven den strijd, welken onze Arbeidersjeugd te leveren heeft gehad tegen den Germaanschen overweldiger. Die ons Shiosawa; tot 10 jaar: Yamamoto, Toyada en Kanekado; tot 7 jaar: Kimura. Onder zeer groote belangstelling is een aanvang gemaakt met het pro ces tegen den Japanner Sonei, die zich als oorlogsmisdadiger voor den krijgsraad te Batavia te verantwoor den heeft. Sonei was gekleed in de Japansche kapiteinsuniform en stond gedwee, bedeesd, de oogen neergeslagen en met gebogen hoofd voor zijn rech ters. Op fluisterenden toon ontkende hij zich aan het tenlastegelegde te hebben schuldig gemaakt, waarbij hy een beroep deed op de reglemen ten en voorschriften. Hij beweerde naar beste weten eerlijk en recht vaardig te hebben gehandeld. Wel gaf hij toe zoo nu en dan geslagen te hebben, doch dit zou hy slechts met de bloote vuist hebben gedaan en alleen als hij zenuwachtig was. Hij verklaarde, desgevraagd, dat hij, nu de oorlog was afgeloopen, het ge voel had weieens te streng te zyn geweest. De schriftelijke getuigenissen, waaronder vele van Australiërs, spreken van een lange reeks van do gruwelijkste martelingen en toonen aan, dat het regiem bij het optreden van Sonei nog erger werd. Ten slot te werd zijn terreur ondragelijk ten gevolge van de onafgebroken mis handelingen en plagerijen, waarbij het slachtoffer dikwijls de reden der mishandeling onbekend was. Sonei werd gevraagd naar de juistheid van o.a. de onthouding van verzorging), kapt IJeda (comman- medische hulp aan krijgsgevangenen, dant van Liang), kapt. Kurashima van wie er één een bajonet- commandant van Haroekoe). maj. „Bamboe" Mori (beruchte beul) en Kawai. Tot levenslange gevangenisstraf Kasayama (alias slijm'", beruchte beul) en Fujimoto; tot 15 jaar: LIEFDESDRAMA IN HOOFDSTAD DE Gisterenmorgen omstreeks 11 uur stond op de Nassaukade te Amsterdam bij de De Clerqstraat een man te praten met een vrouw. Plot seling sprong de man op zijn fiets en reed snel weg.. Op hetzelfde moment riep <ie vrouw, dat zij was gestoken. Voorbijgangers brachten haar bij een in de buurt wonenden dokter, doch na enkele minuten gaf zij den geest. Uit brieven m haar handtasch kon de identiteit van den dader spoedig worden vastgesteld. Een nader onderzoek wees uit dat de vrouw, een 28- jarige werkster, in relatie neeft gestaan met den man. Zy had echter korten tijd geleden een an der leeren kennen en hem daarom verlaten. In den namiddag is de dader, een bekend straatmuzikant uit Amster dam, in Naarden met een diepe borstwonde aan den vkant van den weg gevonden ln vertwijfeling over zijn daad had hij zich van het leven willen berooven. 's Mans toestand is niet levensgevaarlijk. steek had opgeioopen en de ander een schotwondde mishandeling van Ambonneezen en Menadoneezen, die geweigerd hadden trouw aan de Ja pansche regeering te betuigen; de ontruiming van ziekenhuizen en het tewerkstellen van zieken; de vernie ling van medische instrumentenhet urenlang appèl doen houden in de brandende zon; het verbranden van de correspondentie der geïnterneer den etc. Sonei antSvoordde daarop slechts, dat hij zich dit niet kon herinneren. Het geduld van den krijgsraad werd op een zware proef gesteld jy ^-Zijil ontkenningen en geheugenverlies, ondanks de tallooze getuigenverkla ringen, die eensluidend melding ma ken van mishandelingen en sadisme. Tot dusver is het vrouwenkamp to Tjideng nog niet ter sprake ge bracht. oprst trachtte te lokken met het zal het vast en zeker slagen. avontuur, maar hier tenslotte geen succes mee halend, zijn laatste la-achten aanwendde en onze jeugd met geweld wegvoerde (razzia's). En dan volgt de strijd, dien zij in de toekomst zullen moeten strijden Onze jeugd, die geinfecteerd dreigt te worden met het gif van materia lisme, in den vorm van het Com munisme. Doch al deze gevaren worden afgewend, en dan volgt in een geweldige apotheose de afkon diging van het werkprogram der K.A.J. Even voor dit afkondigen marcheeren 400 Ka jotters allen met een vlag van alle kanten het Stadion binnen. Dat wordt iets geweldjgsDat wordt majestueusj Een vrouw en 25 mannen, leden Ouders zullen dit feest van hun d(; „ewapende Chineesche strijd- jongen niet mogen missen!!! Broers h, die beschuldigd zijn van en zusters, zullen de tribunes moe- fi„ innarmprH wer- niet aXes&en0£f^. moe.fen*Maandag door een vuurpelotjM* ten zich komen overtuigen van den fe Sjanghai terechtgesteld, melcit vastberaden wil en overtuiging, van A p ■vmB grootste executie Ho* iflhfliismfi. waarmede de sedert de bezetting. De veroordeelden werden aan el kaar gebonden en onder zware be waking naar de executieplaats leid. Zij moesten hun eigen delven. hef. idealisme, de wereld voor Christus winn en- De Kajotters zullen hun werk die nen te propageeren. De jonge sterke schouders er nog even onder, dan ge- graf DONDERDAG, 8 AUGUSTUS. HILVERSUM I <301 M.) 7.00 ICR O., 10.00 N.C.R.V., 11.00 K.R.O. 14 00 N.C.R.V. 7.00 Nieuws. £ymn. en gram. 11.00 V. d. zieken; 11.30 Caus. 11.45 Ber. uit Indie; 12.00 Gram. 12.30 Lunchconcert (13.00 Nieuws). 13-45 Caus 14.00 Orkest 14.40 V. d. vrouw. 15.00 Sextet 15 45 l'ehudi Menuhin. 16.00 Bijbellezing 16 45 Concert. 17.30 Gram 18.00 Orgel. 18 30 V d. Strijdkr. 19.00 Nieuws en pram 1925 Caus. 19.45 Reg voor lichting. 20.05 Zang. 20.5C Poëzie. 21.10 Omroeporkest. 22.00 Nieuws en act 22.30 Gram. 22.45 Avondwiiding. 23.00 Bach-progr. 23.30 Opnamen- HILVERSUM II <415 M.> A.V.R.O 7.00 Nieuws, gymn. en grarn. Cans. 11.10 Orkest. 12-00 Bach 11 25 Or Ere) 13.00 Nieu «illl,, 'i.00 Plastic. 14.20 Orkest. 1*5 00 P*«ur**€vn15.20 Orkest 16.00 Gram. 17.co "[Caleidoscoop 17.30 P'ano. 17.50 Indië. 18.00 Nieuws. 18.15 Gram. 18.45 Soortpr. 19.00 Piano. 19.1.5 Ü.VV. 19 30 Renova. 20 05 Gram. 20.15 OrV«*t 21.15 Cpup 21.30 Gevar. prnrnr. "*5 ffk-venna23.00 11.00 rogr. 13.15 En- 34). Beste kerel, vraag, wat je rarilt. Ik heb baar voor het eerst ontmoet op Zondagavond 30 Juni, of liever op Maandag 1 Juli om één uur voormiddag. Jij stond te gen haar te razen als de echte bruut, die je bent. De detective grijnsde. Bn haar overspannen toestand Ziende, vervolgde de dokter, heb ik je gewaarschuwd. Alles blykt echter goed afgeloopen te zijn Ze .was gisterenavond na de voorstel ling in een uitgelaten stemming. Dat wil ik graag gelooven, die brutale kat! dacht Reynolds. Oh, diat is waar, dokter, zei hij hardop. Wat voor soort meisje is die Lady Avice Garth? Ik hoor, dat zij e«en vriendin van Laureen is. Ik geloof, dat zij boezem vriendinnen zyn, verklaarde de dokter. Ik ben gisterenavond aan baar en aan haar tante voorgesteld en vond beiden heel intelligent, geestig en onderhoudend. Lady Avice is een uiterst onafhankelijke persoonlijWheid, die haar vriendin hen uitkiest, zooals zij wil en naar «fan trouw blijft. *k heb juist vernomen, dat xy vanmorgen naar het buitenland yertrokkent merkte Reynolds op. Heeft zij daar gisterenavond misschien over gesproken? Naar het buitenland vertrok ken? Tempest fronste het voor hoofd Daar heeft ze zeker mets van gezegd. Ik hoorde haar in tegendeel tegen Laureen zeggen, dat zij vanmiddag beslist bij haa" moest komen theedrinken. Is het werkelijk? zei de *n- specteur kwasi-onver schil lig, rijn pijp uitkloppend. Zeker geen nteu. we details omtrent de sectie op Leslie Delmond, dokter? De medicus schudde het no of cl, terwijl zijn gelaat plotseling ernstig werd. Niet meer sinds het rapport, dat door mij en mijn collega on derteekend is Dood door chloro form, welke hij zichzelf niet kan hebben toegediend. Delmond's nart was tamelijk slap, zoodat er waar- scnyniijk minder dan oen kwart li ter Tioodig was, om hem te dood en. Een buitengewone* moord, zei hij peinzend. Wat denk jij ervan, in specteur? Het is nog een beetje vroeg om die vraag te beantwoorden, zei Reynolds Het was vriendelijk van u, om Zondagnacht met me mee te willen gaan, dokter. Wij hebben in dergelijke gevallen niet altijd de beschikking over de diensten van een zoo beroemd deskundige, voeg de hij er complimenteus aan toe. Dr. Tempests smalle, ernstige ge laat lichtte op. Wij arme sectie.menschen krij gen- niet dikwijls de kans, de mise. en-^cène te zien. Ik ben bljj, dat ik hier Zondagavond net kwam bin nenloopen. Goede reis en veel suc ces. Je bent werkelijk 'heel ge schikt, zoolang je maar geen kruis verhoor afneemt, plaagde hy. Door zijn functie van assistente patholoog van Scotland Yard kwam dr Tempest daar vaak voor zaken, tie rthaakie lijk was hij tegenwoordig geweest, als inspecteur Reynolds getuigen een verhoor afnam en by na altijd had hij bezwaar gemaakt tegen diens taktiek, welke hem te weinig menschelïjk leek. MaaT hy was geen detective. Terwijl de dokter wegging, trad Jenkins weer binnen. Ik heb een plaats voor u gere_ serveerd, Sir. De auto zal tegen twaalf uur voor zijn. Ik zal wei voor uw bagage zorgen. U zult ty- dig genoeg in Parijs zijn, om den boottrein te zien binnenkomen. De inspecteur knikte dankend en overhandigde zijn assistent een lijst je met opdrachten voor informaties, welke hij moest inwinnen. Speciaal wil ik Lansberg's was- scherij zoo gauw mogelijk zien te vinden en dan moet ik alle over hemden zien, welke hij daar de laat ste week heen gestuurd, heeft Be grepen? Jenkins kraiikte. De inspecteur greep de telefoon en vroeg het num. mer van zijn woonhuis. Jij daar, Agnes? Ik moet voor een paar dagen naar Frankrijk Ik vertrek over een uurJa, ik «heb hier alles, wat ik noodig heb in mijn koffertjeVan wien heb je een telegram?,..... Oh, BUI?.* Wanneer is ZÜ" senip Jb'mnengeko. mien?wel, probeer hem dan tot na Zondag hier te houdenOh, tk ben Donderdag waarschijnlijk a. weer terug!Dag! Hij had den hoorn nog maar juist neergelegd, toen de telefoon op nieuw belde. Hallo! antwoordde hij. Wie?.. Natuurlijk heb ilk tijd! Breng haai hier. Weldra leidde een agent een ze nuwachtig meisje van een jaar oi vier-en-twintig naar binnen, dat n een paniekachtige stemming sen een te verkeeren. Inspecteur Reynolds kende aeze symptomen maar al te getuige, die iets te vertellen had. waarvan het verzwijgen gevaarlijk zou kunnen zijn, maar die tegeiijk beseft, dat haar reputatie of positie door de mededeeling geschaad zou kunnen worden. Hij keek bezorgd op zijn horloge Dergelijke klanten kostten gewoon lijk veel tijd. Gaat u zitten, misshij keek vragend op. Perring, May Perring. Zij ging aarzelend, met neergeslagen blikken, zitten. bent telefoniste, naar ik hoor, begon Reynolds op gemoed e- lij'ken conversatietoon, werkzaam op de centrale, waaronder Beres.. ford Street en dus ook miss Lau_ reen's flat ressorteert. Dat had hij daar juist door de telefoon ver nomen. Het meisje slikte zenuwachtig. Jawel, Sir. Ik had Zondag avond cuenst van vier tot nali eif De inspecteur leunde voorover. Waar bent u zoo bang voor? vroeg hy vriendelijk. Zt) hief tiaar bezorgde gezichtje naar hem op en aarzelde even. I - Omdat we niet het recht heb ben, gesprekken mee af te luisteren, I sjr/ wanneer wij de verbinding tot stand hebben gebracht. Indien ik het u dus vertel, zal «k misschien mijn betrekking verliezen en dat I kan ik niet Re vno'd* gum lachte geruststel- j lend Miss Perring, indien uw mlich- tingcn voor ons van waarde zijn, wat ik zeker geloof, dan geef 1k u de verzekering, dat u uw betrek king niet zult verliezen, omdat u flink genoeg bent geweest, hierheen te komen en de waarheid te vertel len. En indien uw verklaringen van geen waarde zijn, zal niemand er iets van te weten komen. Bent u nu gerustgesteld? Het meisje slaakte een zucht van verlichting. Ja, dank u wei, Sir. Des Zon dagsavonds is het gewoonlijk nog a stil en ik vrees, dat miss Laureen s telefoongesprekken ons altijd nog al interesseeren mij in ieder ge val, verbeterde zij loyaal. De verbazing van den inspecteur bemerkend, voegde zij er aan toe. tWordt vervolgd).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 2