R dader wereld Amerika en het Verre Oosten We gaan verder praten in Indië Londen komt op tegen Moskou O/S RASS de Onbekende ADIO NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1946 PAGINA 2 CHINA GAAT ZIJN EIGEN WEG Naar het toppunt der macht programma HET GAAT GOED IN DE MIJNEN Daggemiddelde boven de 29.000 ton DE VOEDSELVOORZIE NING IN BELGIE DE „KAREL DOORMAN'8, VERTROKKEN NIEUWE CONFERENTIE VASTGESTELD Over het weghalen van Duitsche goederen WAT ONS NOG STAAT TE WACHTEN FOKKERFABRIEKEN Van Tijen treedt af als directeur Terwijl de Duitsehe en de Pa- lestijnsche hwestie de topics of the day van de Britsrhe pers zijn wel ke zelfs het conflict ByrnesMolo- toff overschaduwen, brengen de Amerikaansche bladen, naast na tuurlijk de bijna stenografische ver slagen welke zij van alle inter nationale bijeenkomsten, dus ook van de Parijsdhe vredesconferentie geven, vooral het Chineesche pro bleem naar voren- Het Verre Oosten is steeds een specifiek Amerikaansche aan gelegenheid geweest. In 18531854 formeerden Amerikaansche oor logsschepen de openstelling van Ja pan voor den wereldhandel; Wash ington opereerde voortdurend met groote kapitalen in China, en ver overde op Spanje de eenige werke lijke Amerikaansche overzeesche bezitting: de Filippijnen; terwijl het om zijn belangen in den Pacific te verdedigen, bepaalde eilanden tus schen de twee continenten tot Vlootbasissen, vesterkte. In den in 1937 begonnen Chinee soil -Japanschen oorlog stond Washing ton onvoorwaardelijk aan de zijde van China; en toen einde 1941 Ja pan de dwaasheid beging de V. S. aan te vallen, was voor laatstge noemd land de op den duur gunsti ge en waarschijnlijk zeer ge- wenschte gelegenheid aangebro ken om zijn suprematie in het Verre Oosten stevig te vestigen, vóórRiusland de kans zou krij gen daar Amierika te verdringen. Na de eindoverwinning op Japan hebben de V, S. op den Oostrand van Azië feitelijk slechts één zorg gekend: China, den Chineeschen burgeroorlog den strijd tusschen Tsjarag Kai Shek en diens commu- ndstischen tegenstander Choe En Lai. derhalve over hun hoofden heen het conflict V. S.Rusland. Een conflict, dat te verwikkelder is, wijl China zelf geen onbedui dend landje is, dat zich machteloos als speelbal van een paar concur renten moet laten gebruiken; maar een volk van een half milliard zielen, dat zich zijn plaats en positie in de wereld volkomen be wust is geworden; dat weet, dat het over eenigen tijd wat beteeken en enkele decennia in de wereld- ZATERDAG, 10 AUGUSTUS. HILVERSUM I (301 M.) KRO. 7.0# Nieuws en gymn. 7.30 Morgen gebed. 8.00 Nieuws en gram. 10.00 Caus. 10.15 Concert. 10.45 Caus. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Ber. uit Indië. 12.00 Gram. 12.30 Lichte muz. (13.00 v. d. Ned. Strijdkr.) 13.45 Tooneelpr. 14.00 Ork. 14.15 Eng, les. 14.45 Gram 15.00 V. d. jeugd. 16.00 Gram. 16.15 Over bedrijfsorganisatie. 16.30 Gre- goriaansch. 17.00 Tijdschr. 17.15 Solisten. 17.45 Luchtvaartpr. 18.00 Ork. 18.15 Weekoverz. 18.30 V d. Ned. Strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.20 Ork. 19.45 Caus. 20.05 Lichtbaken H. de Greeve. 20.40 „Pa Pinkelman" 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nieuws 22.20 Avondgebed. 22.45 Opvoeding 23.00 Ork. en gram HILVERSUM II (415 M.) VARA 7.00 Nieuws, gymn. en gram. 10.20 Voordr. 10.35 Cello en piano. 11.00 Gram. 12.00 Kwartet. 12.30 Trio 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 13.45 Zang en piano. 14.15 Sportpr. 14.30 Phjlh. orkest. (15.10 Caus.) 16.15 Over ziekenfondsen. 16.30 Gram. 17.00 A. J. C. 18.00 Neiuws. 18.15 Ork. en sang. 18.45 Landbouwpr 19.00 Koor 19.30 V.P.R.O. 20.05 Caus. 20.15 Resid. ork. 21.00 Weekoverz 21.15 Gevar. progr. 22.15 Ramblers. 22.45 Orgel. 23.00 Nieuws. 23.1524 00 Gram geschiedenis? wat beteekenen zij vooral voor een Oostersch volk, ook als het tot het volle besef van zijn grootsche mogelijkheden is ontwaakt? naast en zelfs boven Amerika en Rusland zal staan. Het Ohineesche volk met zijn waarachtige cultuur van duizenden jaren laat niet langer met zich spelen- Misschien haat het den vreemdeling niet, in elk geval min acht het hem; en het duldt zeker niet, dat hij zich met China's in terne aangelegenheden bemoeit. Hulp in welken vorm ook aan vaardt hij met Oostersche hoffelijk heid, een uiter k gebaar; innerlijk ziet hij die hulp als een dienst, welken de mindere aan den meer dere bewijst. En tegenover die hulp, hoe goed ook bedoeld, staat elke Chinees, individueel en als bur ger, als de drager van de geweldig ste cultureele, politieke en econo mische macht ter wereld; al erkent hij, met Oostersche gecombineerde eerlijkheid en sluwheid, dat vele bronnen van zijn macht nog slechts in den aanvang der exploitatie staan. Met dit verbijsterende complex van politieke en psychologische factoren heeft Amerika rekening te houden, zoo vaak het met de partijen in China in contact treedt. Telkens bijv. als de Amerikaansohe vredesengel, generaal Marshall, den Chineeschen bodem betreedt, valt er van burgeroorlog niets meer te bespeuren; dan leggen de Chi neesche tegenstanders, waarschijn lijk in onderlinge afspraak, juist de laatste hand aan de definitieve overeenkomst. En de Russen wor den op dezelfde wijze behandeld. Beide „helpers" zijn slechts goed genoeg om materiaal te verstrek ken, de een op de basis van de voor China nog niet beëindigde leen- en pachtwet, de ander door achterlating van den Japanschen wapenbuit. Maar in werkelijkheid gaat China zijn eigen weg: naar den maohtigsten staat van de wereld. Dank zij een geleidelijke stijging van het aantal ondergrondsche diensten werd ook in de week van 29 Juli tot en met 3 Augustus weer een hoogere productie bereikt dan in de voorafgaande weken. Zij bedroeg 175 690 ton. Het daggemid delde steeg voor den eersten keer boven de 29.000 ton, 29.282. De hoog ste productie werd bereikt op Vrij dag 2 Augustus met 31.614 ton. Dank zij voornamelijk een verder terugloopen van het percentage verzuimen, dat in deze week 14 pet. bedroeg, steeg het aantal onder grondsche diensten per werkdag tot 18-827 (vorige week 18.480). De prestatie per ondergrondschen dienst bleef weer iets achter bij dat van de vorige week Het bedroeg thans 1555 kg- In dienst traden 46 nieuwe onder- gronders, terwijl er 24 met ontslag gingen; het aantal nieuwe arbei ders uit de wervingsgebieden was in deze week 8. Tijdens een persconferentie heeft Lalmand, de Belgische minister van voedselvoorziening, verklaard, dat het systeem van aangifte, dat de invoervergunningen vervangt, toege past zal worden op 57 artikelen, waaronder: specerijen, wijnen en ge. distilleerd, gedroogde vruchten, ci trusvruchten, havermouth, bananen, koffie, visch in blik, kaas en cacao, chocolade en biscuits. Hoewel verschillende dezer artike len gerantsoeneerd blijven, zal de kooper, buiten zijn gewone rantsoen, ook nóg deze artikelen op de vrije markt kunnen koopen. Dit is reeds het geval met de eieren. Vervolgens deelde de minister mede, dat vermoedelijk met 1 Janu ari 1947 het rundvleesch niet langer gerantsoeneerd zal zijn, terwijl var- kensvleesch en paardenvleesch reeds in den herfst vrij komen. De Belgische minister van econo mische zaken, Henri Liebaert, heeft naar A.P. meldt, nog medegedeeld, dat hij een koninklijk besluit had onderteekend, krachtens hetwelk de tabakshandel in België geheel vrij wordt. De prijzen van de sigaretten op de zwarte markt daalden daarop onmiddellijk tot minder dan de nelft. Alleen de Amerikaansche en Engel- sche sigaretten bleven prijshoudend. Het vliegtuigmoederschip Karei Doorman" heeft gistermiddag on* een uur de Merwehaven te Rotter* dam verlaten. Het schip gaat, zooals men weet, voorloopig naar Ports mouth; over enkele weken zal het van daar naar Indië vertrekken. Bij het vertrek heeft de command dant zeemacht Nederland, schout* bij-nacht J. A. Gauw, een toespraak tot de bemanning gehouden, waarbJJ hij opmerkte, dat dit schip thans naar de Oost gaat onder geheel andere omstandigheden dan des marine-leiding zich had voorgesteld, toen zij het plan opvatte vliegdek-' schepen aan onze vloot toe te voegen H. M. „Karei Doorman" zal nu nieuwe vliegtuigen en personeel naar Soerabaja moeten vervoeren. De taak, die in Indië is toebedeeld aan de Koninklijk Marine is namelijk die van troepenvervoer tusschen de ver schillende eilanden, organisatie van den afvoer van Japansche gevange nen uit diverse havens, toezicht ter zee op de scheepvaart en meer spe ciaal controle ter zee tusschen do eilanden om doordringen van extre misten en wapens van onrustige naar rustige gebieden te voorkomen. De „Karei Doorman" zal op dezo reis voor de eerste maal de Javazeo passeeren, waar schout-bij-nacht Doorman op 27 Februari 1942 in den strijd tegen de Japansche overmacht ten onder ging. In een officieel communiqué van den regeeringsvoorlichtingsdienst te Batavia wordt verklaard, dat de Ned. regeering zich altijd op het standpunt heeft gesteld, dat het noodzakelijk is den toekomstigen politieken status van Indonesië niet alleen met de groep Sjahrir te be spreken, doch eveneens met andere Indonesische groepen, alsmede met vertegenwoordigers van de Neder- landsche, Chineesche en Arabische bevolkingsgroepen. De conferentie van Malino is hier van het begin geweest, ofschoon in dit geval de bedoelingen nog niet verder gingen dan het voeren van besprekingen met de Indonesische Te Londen ls gisteren de tekst gepubliceerd van een nota, die de Britsche regeering, de vorige week, heeft gezonden aan de V. S., de sovjet-unie en Frank rijk. In deze nota wordt er op ge wezen, dat bij de overeenkomst van Potsdam is bepaald, dat de sovjet-regeering niet het recht heeft, bfó wijze van herstelbetaling goederen uit Duitschland te be trekken, zoolang dit land nog geen uitvoeroverschot heeft. Deze over eenkomst kan niet eenzijdig door een der onderteekenaars worden opgezegd. De behandeling van Duitschland als economische een heid gedurende den bezettingstijd ls te Potsdam overeengekomen. Deze overeenkomst moet in de eerste plaats worden nagestreefd en de kwestie van herstelbetalingen is daaraan ondergeschikt. Na een beschouwing van de be sprekingen der groote vier te Parijs zegt de nota, dat de Britsche regee ring nimmer den Russischen eisch tot herstelbetalingen ten bedrage van 10 milliard dollars heeft aan vaard. De sovjet-vertegenwoordiger, aldus de nota, heeft verwezen naar de bepaling, dat bepaalde producten naar de westelijke zónes moeten worden gezonden, in ruil voor in- dustrieele installaties, die uit die zönes aan Rusland zouden worden geleverd. Aangezien deze leveringen volgens genoemden vertegenwoor diger weinig voortgang maken, acht de sovjet-unie zich blijkbaar gerech- goederen uit de loopende pro ductie van Duitschland tot zich te trekken. Volgens de nota is de door den sovjet-vertegenwoordiger aange haalde bepaling niet ter zake die nende. Zy is geen rechtvaardiging voor het weghalen van goederen a^s herstelbetaling, zoolang de Duitsohe exporten onvoldoende zijn, om de noodzakelijkste aankoop en in het buitenland mede te betalen. Het ge volg ls, dat reeds een jaarlijksche last van 100 millioen pond sterling op de andere bezettende mogendhe den rust. In de nota wordt aan de V. S., Frankrijk en de Sovjet-unie ver zocht hun standpunt bekend te ma ken. Indien zy het met de in de nota tot uitdrukking gebrachte principes eens zijn, verzoekt de Britsche re geering onmiddellijk maatregelen te nemen, om deze in praktijk te bren gen. Reuters diplomatieke correspon dent meldt, dat Engeland heeft be sloten. het voorstel voor het onder zoeken van de mogelijkheid van het tot *tand brengen van de econom - sche eenheid in Duitschland, zooals gedaan tijdens de bijeenkomst van den geallieerden bestuursraad op 30 Juli j.l. door den sovjet-vertegen woordiger, maarscha.iv Sokolofski te aanvaarden. Naar van gezaghebbende zijde te Bonden wordt vernomen, is Enge land bereid, het onderzoek te doen beginnen, zoodra bet antwoord op het sovjetvoorstel van Amerikaan sche en Fransche zijde is ontvangen. Het vormen van een fusie der vier zönes, met inbegrip van de economi sche eenheid, is, zooals reeds d k. wijls door woordvoerders van de Britsche regeering is medegedeeld, het belangrijkste oogmerk van de Engelsche nolitiek. vertegenwoordigers van die gebieds- deelen, die thans onder Neder- landsch gezag staan. De regeering heeft echter reeds uitdrukking ge geven aan haar voornemen om de verzoeken van bevolkingsgroepen van verschillende nationaliteiten om aan de besprekingen te mogen deel nemen in te willigen. Deze groepen hebben als haar wensch te kennen gegeven, dat zij willen samenwerken op associatieven grondslag". De regeering heeft het juist ge oordeeld om, op denzelfden grond slag en met dezelfde mogelijkheden als te Malino, een speciale confe rentie byeen te roepen, waaraan alle groepen zullen deelnemen en waar zij zich van elkanders wenschen op de hoogte kunnen stellen. Op deze conferentie zullen tevens afgevaar digden worden benoemd voor de conferentie, die te Malino is aan gekondigd en die ten doel heeft de politieke reconstructie van Borneo en de Groote Oost uit te werken. Mocht daartoe de wensch bestaan, dan zullen de groepen tevens in de gelegenheid worden gesteld onder ling overleg te plegen, zonder dat daarbij een vertegenwoordiger van de regeering aanwezig is. Het ligt in de bedoeling van de regeering deze conferentie op 1 September te doen beginnen. Een definitieve datum is echter nog niet vastgesteld. Daar men verwacht, dat aan deze voorbereidende conferentie een groot aantal personen zal deel nemen, zal het voor de afgevaardigden wel niet mogelijk zijn hun adviseurs mede te nemen. Rijst voor kleeding Volgens de Ra'jat heeft de repu- blikeinsche burgemeester van Bata via, Soewirjo, verklaard, dat het stadsbestuur 10.000 yard kleeding- stof ter beschikking heeft ter inruiling voor rijst uit het binnen land. De rijst zal dan onder de armen verdeeld worden of tegen zeer lagen prijs worden verkocht. Projectielen niet „atoomkracht-ladingkoppen"' De Amerikaansche brigadegene raal W. L. Richardson heeft voor speld, dat de V.S. zullen gaan De- schikken over bestuurbare projec tielen met „atoomkracht-lading koppen". Deze zullen een snelheid van duizenden kilometers per uur kunnen ontwikkelen. Hij verklaar de dit naar aanleiding van de reis van twee vliegende forten zonder piloot, die bestuurd werden uit een moeder-vliegtuig. Zij legden een afstand van ongeveer 3.600 km. af, nl. het traject Hawaii-Muroc (Ca- lifornië) In een uiteenzetting aan het per soneel der Fokker-fabrieken te Amsterdam heeft de heer J. E. van Tijen gistermiddag medegedeeld, dat hij zij.n functie als bestuurder dezer n.v. met ingang van 1 Sep. tember a.s. zal neerleggen. De heer van Tijen wees er in zijn mededeelinig verder op dat hij een zeer nauwe samenwerking met de regeering voor de toekomst van de Nederlandsche vliegtuig industrie een levensbelang acht en van meening is, dat anderen beter dan hij in staat zullen zijn die industrie geheel in overeenstem ming met de wensohen der regee ring te leiden. Een opvolger voor den heer Van Tijen wordt nog niet genoemd. Portugeesche order 'Uit Amsterdam meldt men ons dat de Fokkerfabriek andermaal een buitenlandsohe opdracht ge kregen heeft. Het betreft hier een opdracht van W>rtugal voor den verbouw van een viertal Douglas- maehines type C. 54 welke voor dat doel met bemiddeling van de K.L.M. in Amerika zullen worden aangekocht en naar Nederland zul len worden overgevlogen. De verbouwing tot verkeersvlieg tuigen geschiedt te Amsterdam. Professor Wetallus, de wereldbe roemde uitvinder uit Emmer-Com- pascuum, heeft een zeer ongewone, maar des te meer afdoende instal latie uitgevonden, om autodiefstal len te verhinderen. Algemeen wordt verwacht, dat deze vinding weldra tot de standaard-uitrusting van den modernen auto zal behooren. Aan den achterbumper van den auto wordt een 250 meter lange staaldraad ge laatst, aan net eind waarvan een stanaaard.poH+ie.schoen zit vastgeklonken. Parkeert men den auto, aan maakt de eigenaar gebruik van ziin recht als belastingbetaler en geeft een agent opdracht die schoen te dragen, tot de eerstgenoemde terugkomt. De agent trekt de schoen aan en hervat zijn ronde, telkens op zijn schreden terugkeerend. als de staaldraad strak komf te staan. Wordt de auto gestolen, dan wordt de agent prompt ondersteboven getrokken en meege sleurd. Hij kan dan de achtervolging leiden met behulp van zijn draag baar zend- en ontvangtoestel, tot de rPeven ziin 36> - Waar zijn de Engelsche cou ranten? vervolgde haar meesteres, in een stapeltje couranten zoekend Ik zie de buitenlandsche „Daily Mail''-editie ook al niet? Thérèse zeide, dat zij ze zoeken zou, en verliet het vertrek. Mrs. de Groot, de weduwe van een Amerikaansche tabaks-koning' vond het leven in Europa wel gezel lig en bracht haar tijd door met het zoeken van vreugde en vroolykheid in de f verschillende beroemde Euro- peesche plaatsen van vermaak, al naar de seizoenen meebrachten Aan de Riviera had zij vier jaar geleden Lady Avice Garth in een hotel in Nice leeren kennen. in het begin was mrs. de Groot's bewondering voor „titels" oorzaak geweest, dat zij het gezelschap van het meisje gezocht had, maar naar mate zij haar leerde kennen, ont dekte de rijke Amerikaansche in Avice een vriendelijk en hartelijk karakter, waarom zij haar lief kreeg. „Weer een van Avice's zonder linge vriendinnen", had de vrien denkring van het meisje gezegd. Maar Avice had een zeker pathos in S .®enzame rjjke vrouw ontdekt waren warme vriendinnen geworden. Eir werd tweemaal vlug op de buitendeur van. de suite van mrs. de Groot geklopt en Thérèse haast te zich, om te gaan opendoen, daar bij de deur van de zitkamer zorg vuldig achter zich sluitend. Een lang, slank, donker meisje betrad de kleine hall en sprak de dienstbode haastig in het Fransch aan. Heb je het telegram ontvan gen, dat ik aan jou gezonden heb tegelijk met dat aan mrs. de Groot, Thérèse? vroeg zij bezorgd. Zeker Mylady, en ik heb de Engelsche couranten voor haar weggehouden, zooals u geseind hebt. Mevrouw was verheugd te hooren, dat u komen zoudt. Mag k uw mantel aannemen? Het meisje ondeed zich van haar lichten reismantel. Waar is mrs. de Groot? vroeg zy. Binnen, Mylady. Zij is van nacht laat thuis gekomen en heeft erge hoofdpyn. Thérèse opende de deur van de zitkamer. Lady Avice Garthdiende zij aan. Mrs. de Groot stak haar armen uit. Avice, je bent een engel om mij bij deze afschuwelijke hitte te komen opzoeken. Ik was dolbiy. toen ik vanmorgen je telegram ontving. Het meisje kuste haar hartelijk, ging dan naast haar zitten terwijl zij haar met een ernstig gelaat op nam. De uitdrukking op het gelaat van het meisje waarschuwde de oudere vrouw, dat er moeilijkheden waren. Scheef t er iets aan? Avice knikte. Dan nam zij, a-s om tijd te winnen, haar hoed af, waarna zij met haar slanke han den heur haar wat terug streek. Mrs. de Groot legde haar hand op den arm van het meisje. Tony? vroeg zy, en toen Avice niet antwoordde, vervolgde zy: wat het ook is, je weet, dat Je volko men op me kunt rekenen Het meisje wendde zich half om en keek haar met oen bezorgd ge laat aan. Mary, wat ik je vertellen ga, zal je pijn doen. Het gaat over Leslie Delmond. De oudere vrouw uitte een zach- ten kreet van schrik. Leslie! stamelde zij. Waar is hy? Ik heb niets meer van hem ge hoord, sinds sinds hij me in den steek liet. Avice Garth nam de handen van haar vriendin in de hare en hield ze stevig vast, als wilde zij de vrouw, die zy door haar nieuws zou doen lijden, wat moed toedienen, Probeer flink te zijn, Mary, lieve. Leslie Delmond is dood. De kleur week uit mrs. de Groots gelaat. Leslie dood herhaalde zy dof. Het meisje keek haar medelijdend aan, wetend, dat het ergste nog moest komen voor die arme, dwaze vrouw, die een paar jaar geleden dpn knappen jongen film.artist be wonderd en verafgood had en na een korte, onmogelijke, verloving, waarin hij dalnig van haar geld had geprof teerd door hem in de steek was gelaten. Ja, vervolgde Avice rustig. Twee nachten geleden, op 30 Juni. Zyn dood werd waarschijn lyk ver oorzaakt door chloroform, Mary. De oudere vrouw bief het ver trokken gelaat op. Zelfmoord? fluisterde zy. Het meisje schudde het hoofd. Hij werd lermoord, antwoord de zy langzaam. Vermoord Mrs. de Groot sloot haar oogen, terwijl zij vol ontzet ting haar adem inhield. Avice Garth wachtte, tot dat eerste oogenblik van schrik voorbij was en ging dan fluisterend ver derf Hij is dood gevonden in de flat van Laureen. Zij is een boezem vriendin van me. Je herinnert je nog wel, haar in Nice ontmoet te hebben. Ik kan niet geiooven, dat Delmond daar met medeweten van Laureen was. vervolgde zij loyaal. Er zyn nog geen details bekend, maar ik kon het niet over mijn hart verkrijgen je dit uit de cou ranten te laten vernemen en daar om besloot ik vanmorgen, naar je toe te komen. Langzaam liepen er een paar tra nen over Mary de Groot's wangen. Even bleef zij nog zwijgen, maar dan trok zij Avice naar zich toe. Dank je, lieve Hy was een minderwaardig sujet, maar ik hield van hem. Hy had mij in zyn macht; omdat ik zooveel van hem hield. Hij had ook mij in zijn macht, tel het meisje bitter, maar om een andere reden. En Tony ook. .Plotseling zat mrs. de Groot met een ontstelde uitdrukking op haar gelaat overeind. Avicestamelde zij, wie neeft Leslie vermoord? Mijn God. je be doelt toch zeker niet Zij zweeg, toen zij de tragische angst in het ge laat van het meisje zag. Ik weet niet, wat ik er van den ken moet, zei ze. Tony is Zondag in Londen geweest. Dick Spencer neeft 8üm gezien en het my verteld. Ik was Zondagavond op een fuit*« Dicks atelier. O, Mary, ik ben zoo bang! De oudere vrouw legde bemoedi gend haar arm om de schouders van het meisje. Arm kind, zeide zy. En ondanks al Je eigen zorgen ben je nog hier heen gekomen, om my dit afschu- te deelen. welyke nieuws zoo voorzichtig mee Daar was het niet alleen om, antwoordde Avice eerlijk. Dick Spencer vertelde me, dat Tony half gek was van drank, of woede, of allebei, en dat hy hem had gezegd, dat hij naar Parys terugging, zoodra hij klaar was met zijn werk. Dick verzocht Tony, met hem mee te gaan naar zyn atelier, maar Tony was opgewonden weggeloopen. En dat was op denzelfden avond, dat Leslie Delmond vermoord is! (Wordt vervolgd).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 2