VORDERING WOONRUIMTE Oostburg zegt het met een raam PAGINA 3 DINSDAG 13 AUGUSTUS 1946 NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT HET N.Y.H. COMITÉ OP INSPECTIE NIEUWE BUSLIJN Schiedam VI. Ambacht Windhondenrennen om den Grooten Priis van Schiedam Tweede Kamer over de Commissie-generaal KOFFIE EN THEE In 1947 volkstelling bezoek aan internee- 3ud textielpunten blijven geldig ROTTERDAM DOODVONNIS BEVES TIGD VLAARDINGEN IN ROTTERDAM REEDS BEGONNEN MINIMUMPRIJZEN DRIE K.M. ZWEMWEDSTRIJD OP KONINGINNEDAG Een jaar geleden zat Schiedam midden in zijn Oostburgactie. Da gelijks trokken de Roode Krui wagens rond, om huisraad, gereed schap en speelgoed te verzamejen Jan-met-de.kar was P°Pulalf; werd goed gegeven Het pakhuis van de firma Vredebregt aan de Nieuwe Haven was al gauw te klein en de veel grootere loodsen van de Vereenigde Glasfabrieken vul den zich ook snel met tafels, stoe len, bedden, kachels, linnengoed en alles wat gevraagd werd. Uit de reportages in de toen pas herrezen .Nieuwe Schiedamsche Courant" kwam duidelijk naar voren, dat er goed was gegeven en de komische noot in het geval ontbrak niet: ieder huis kon worden voorzien van 3 of 4 bloementafeltjes. Met radio's en stofzuigers was men echter zuinig) dijk, Schiedamscheweg, Emmaplein was, te zullen komen aanbieden, wanneer het uitgevoerd was. De heer Alberts zeide te weten, dat de Schiedamsche burgerij deze geste zeer zou apprecieeren. Het gezelschap is nog denzelfden dag naar Schiedam teruggekeerd. De directie van de R. E. T. maakt bekend, dat autobuslijn P: Schie dam (Broersvest—Vlaardinger- Am bacht (Ant. Knottenbeltsingel) met ingang van 15 Augustus aan het thans in exploitatie zijnde net zal worden toegevoegd Deroute van autobuslijn P is als volgt: Schiedam (Broersvest), Ger_ rit Verboonstraat, Oranjestraat, Nieuwe Haven. Burg. Knappert- laan Vlaardinger dijk, Schiedamsche. geweest. In het afgeloopen jaar gingen ei geruchten, dat de goederen niet op de plaats waren aangekomen, maar déze werden al spoedig door con crete gegevens tegengesproken, o.a publiceerden wij in ons blad enkele bedankbrieven van gezinnen uit Oostburg aan Schiedams milde ge vers. Nu Oostburg er weer een klein beetje bovenop begint te raken, was de tijd voor het Schiedamsche Comité van Nederlands Volks Her stel gekomen, om den toestand eens te gaan opnemen. Woensdag j.l. kwamen de wnd. burgemeester, P. B. M. Alberts, Ds Schouwink en de heeren Hoek, Vredebregt, Willemse, v. d. Jagt, Zevenberg, v. d. Meer en Hovingh in Oostburg aan, waar zij werden rondgeleid, om te zien, of en hoe Schiedam Oostburg had geholpen. Er was geholpen, dat bleek uit de vorderingen, die v en gemaakt en de zeer verbeterde toestanden. Ver schillende heeren van het comité konden deze met hun eigen erva ringen van het vorig jaar vergelij ken. De burgemeester van Oostburg nam dit bezoek te baat, om den dank van de Oostburgsche bevol king nogmaals over te brengen. Hij beloofde een glas in loodLraam, waarvan het ontwerp reeds gereed Emmastraat, terug Verploegh Chas sépulein, Binnensingel, Julianasin- gel, Schiedamschedijk, Voorstraat, Burgem. de Bordesplein (terug: Kor- tedijk, Emaus, Rozenlaan), Vlaardin. ger.Ambacht (Anth. Knottenbeltsin_ gel). Duur van den dienst: Maandag t.m Zaterdag van 6.30 tot 23 uur; Zondag van 9 tot 23 uur. DUIVENSPQRT Zo.ndag hield Kring concours Schiedam een wedvlucht met 187 duiven uit Sittard 131 k.m., voor jonge duiven. 13 A. Bakker, 2 J. Doejaaren, 4 J. Frey, 5 W. Jan sen, 630 G. Bretrr, 7--26 A. Rigters, 10 J. van der Linden, 11 J. Flipse, 122033 L. Borrani, 1322 J. Simons, 14 W. van Beu ren, 15 M. Kouwenberg, 16 Mackay, Grijp, 1936 P. Kreuk en Co., 21 Haasteren, 23 W. van der Sloot en Co., 24 Scheuneman, 25 Stolk en Co, 27 C. Flipse, 28 J. de Waard, 31 Budding, 32 G. Verboom, 3437 C. de Graaf. Loslating 8,30. Ie duif 10,30, laatste duif 10,42 uur. De windhonden-renvereeniging .Rotterdam" organiseert op Zondag 18 Augustus a-s. interessante natio nale windhondenrennen te Schie dam op net terrein van S V. V. aan den West Frankelandschedijk, aanvang 2 uur. Deze rennen zullen bestaan uit courses voor greyhounds en whip pets en beloven zeer spannend te zullen worden. De greyhounds euL len elkaar den Grooten Prijs van Schiedam betwisten en hiervoor zijn de snelste Nederlandsche honden ingeschreven, o.a. Tarzan, welke hond den laatsten tijd zeer veel overwinningen behaalde. De wulp- pets zullen een revanche ioopen van de kampioenschappen welke een week geleden in Leeuwarden ge houden zijn, en ook in deze klasse belooft de strijd dus zeer lel te worden, waarbij het duel tusscnen Monty van Alma en Rita de Ren-* ner op den voorgrond zal staan. BURGERLIJKE stand GEBOREN Wilhelmus A. L. z. v L. W. v. Meel en C. J. J. v. d.' Abeele, Boerhavelaan 1; Magdalena d. v. J. W. Viergever en E. Vos, Brouwerstraat 31; Jacobus J. z. v. C. H. O. Lissenberg en P. de Zeeuw Edisonstraat 35; Edward z. v. W. Jansen en J. Koogje, Nassaulaan 75; Petrus B. A z. v. A. C. Kol- meijer en J. C. M. v. d Walle, B. K. laan 181; JohannesP. z v. P. Derendorp en G Breman, Lange Singelstraat 95; Robert W. z. v. W. Moerman en W. M. Groeneweg, Boerhavelaan 1; Marjan C d. v. J M. Teunissen en C. M. W. Verstelle', Nassaulaan 75; Clara J. Th d. v. H. Vrijenhoek en W. v. d. Broek, Beierlandschestraat 15; Bertus z. v. B. Schell en J v. d. Waal, Aleidastraat 146; Adrianus z. v. A. v. Hofwegen en J. M. Lodeweges, Zwartewaalschestraat 42; Willem z. v W. v. d. Meulen en M. C. Maas, Heerenstraat 17; Liduina C. d. v. H. Hijke en A. H. Saas, Fabriplein 34; Jozef z, v. B. H. M. de Raaij en C. W Draijer, Rembrandtlaan 90; Albertus z. v. P. de Winter en A. v. Veen, Prof. Kam Onneslaan 164; Johannes E. z. v.' A. W. H. Jansen en A. M Lisman, Maria- straat 85. OVERLEDENJ. de Ruijter, 15 u. Nassaulaan 75. Het is heel wat jaren geleden, dat voor het laatst een drie kilo meter zwemwedstrijd door de Schiedamsche havens is gehouden. Vandaar, dat het bestuur van de Oranjevereeniging, in nauwe sa menwerking met den S.B.L.O., de zwemvereeniging S.Z.C. en Excel sior en de S.R.B. dit jaar, op Koninginnedag, weer een tocht door de Schiedamsche havens zal orga- niseeren. Het tij is echter met gunstig, zoodat het 3 km. lange traject ditmaal zal wordeit arge- legd door Westerhaven en Nieuwe Haven, met een keerpunt bij den Vlaardl igerdijk. Gestart zal wor den bij de brug over de Wester haven (Stadhouderslaan). Daar is ook de finish. De deelnemers zullen worden verdeeld in zes groepen1 dames, niet-leden van zwemclubs of bri gades, 2 heeren, niet-leden van zwemclubs of brigades, 3 dames, leden van zwemclubs en brigades, 4 heeren, leden van zwemclubs en brigades, 5 dames boven 30 jaar, 6 heeren boven 35 jaar. Voor elke groep zullen fraaie prijzen be schikbaar worden gesteld en het ligt in de bedoeling, aan allen, die het traject uitzwemmen, een di ploma of zoo mogelijk een herin neringsspeldje uit te reiken. De deelnemers(sters) moeten in het bezit zijn van een doktersverkia ring, als zij zich voor deelneming aanmelden en zij, die geen lid van een zwemvereeniging of brigade zijn, zullen tevoren in het gemeente zwembad voor heeren op Dinsdag 27 Aug. om 7 uur een proef moe ten afleggen, waaruit blijkt, dat zij onder normale omstandigheden in staat zijn, de 3 km. uit te zwemmen. De leden van zwemver- eenigingen en van de S.R.B.die willen deelnemen, moeten zich vóór dien datum aanmelden bij hun vereenigings-secretarissen. Het in schrijfgeld bedraagt 0,50 per per soon. Ongetwijfeld zullen velen weer eens van de gelegenheid gebruik willen maken, om een tocht door de Schiedamsche havens te maken, vooraf nu het zwemmen in Schie dam (de inschrijving is natuurlijk alleen opengesteld voor Schiedam sche ingezetenen) zoo geweldig populair is, het aantal zwemsters en zwemmers zoo groot is en er in vele jaren geen drie km. wed strijd is gehouden. De start is be paald op 3 uur 's middags. Bij het afdeelignsonderzoek# heb ben de Tweede-Kamerleden zeer in den breede gesproken over de staats rechtelijke vraagstukken, welke verband houden met het wetsont werp tot instelling van een commis sie-generaal voor Ned. Indië. Ver- scheidenen waren zelfs van oordeel, dat het instellen van zulk een com missie in strijd zou zijn met ons constitutioneele recht. Van verschil lende andere ztjden werd zulks ech ter met den grootsten nadruk ont kend. Nadere inlichtingen werden int.us- schen gevraagd omtrent het z.g. civil affairs agreement met de En- gelsche regeering en of dit tot stand is gekomen op aandrang van de Engelschen. Ook zou men wil len vernemen of er sedertdien nog meer overeenkomsten met de En gelschen zijn beslotten en, zoo ja, wat daarvan de inhoud is. Zeer veel stof tot bespreking le verde de kwestie van de bevoegd heden der commissie en van den luit gouverneur-generaal. Is deze laatste in de commissie stemgerech tigd of zal hij slechts een raadge vende stem hebben? Door velen werd het gevaar van vermenging der bevoegdheden van opperbestuur en algemeen bestuur zeer groot geacht, al werd zulks door anderen weersproken. Maar hoe de verhouding ook zal zijn, de Raad van Indië zal, zoo betoogden som migen, zoo spoedig mogelijk moeten worden hersteld. Bezwaren werden ook geopperd tegen het toekennen van bevoegdheid aan de commissie t.a.v. de taak der Ned. Strijdkrach ten. Zeer benieuwd was men ook naar de personen, die tot commissaris- generaal zullen worden benoemd Sommigen hadden er bezwaar tegen, dat zakenlieden zouden worden be noemd en meenden, dat politici de aangewezen menschen er voor zijn; anderen meenden, dat het vooral menschen moeten zijn met langduri ge Indische ervaring. Tenslotte werd o.m. gevraagd of de commissie behalve met Enge land en Amerika ook met andere bevriende mogenheden overleg zal mogen plegen. Naar wij vernemen, zal de bon* nenlijst deze week zoowel een bon voor koffie als een voor thee bevat ten. Over drie weken zou opnieuvtf een bon voor koffie worden aange wezen. Om technische redenen is het nieft mogelijk reeds aan het einde van dit. jaar een volks-, beroeps-, woning- en gezinstelling te houden, zooals aan-, vankelijk in de bedoeling lag. Heft voornemen bestaat, deze telling in den loop van 1947 te doen plaats hebben. RINGSKAMPEN IN BELGIë Eenige vooraanstaande leden van de stichting Toezicht politieke de linquenten" en de leiding van de, sociale en geestelijke verzorging van het directoraat-generaal voor do bijzondere rechtspleging te 's-Gra- venhage, hebben een uitnoodiging ontvangen om verschillende Belgi sche kafhpen voor geïnterneerden te bezoeken De bedoeling, die aan deze invita tie ten grondslag ligt, is een beeld, te verschaffen van den toestand in genoemde kampen ,meer in het bij zonder op het gebied van de sociale en geestelijke verzorging. HERMANDADjES EN DITJES In den nacht van Vrijdag 9 op Zaterdag 10 Augustus is ten na- deele van de Gemeente Schiedam een stormlantaarn ontvreemd, die geplaatst was bij een werk op den hoek Singel-Sinuelstraat alhier. Zaterdagmorgen omstreeks 12,10 uur, heeft er een schoorsteen brandje gewoed in de woning van H. v. d. P. aan de Newtonstraat alhier. Met een slang op de water leiding heeft de brandweer het vuur gebluscht. De schade is ge ring. Door mej. A. C. S. wonende Groenelaan alhier is aangifte ge- daa/n van diefstal van een porte feuille, inhoudende geld en bonnen, uit haar woning. Als verdacht van diefstal is door de politie aangehouden. PJ A. B. wonende alhier. STAATSLOTERIJ. Trekking van 13 Augustus, van 1000no. 12623. Prijs ONDIEPE SCHEVENINGSCHE BUITENHAVEN De vati de haringvangst terug- keerende loggers zijn er bij het aan doen van de Soheveningsche haven niet altijd zeker van naar de binnen haven te kunnen doorstoo-meti. Ver schillende malen is het voorgekomen, dat de schepen in de buitenhaven wegens de geringe diepte aan den grond vast geraakten. Zoo geschied de ook Maandagavond, toen de ha- ringlo-gger §ch. 77, die met 25 dM diepte de buitenhaven om 6 uur aandeed, vastliep en om 7 uur nog aan den grond zat. Bij ruw weer beteekent dit groot gevaar voor bemanning enschip. Men acht het in kr.ngen der vis- schers zeer gewenscht, dat aan de zen toestand een einde wordt ge maakt, door de Scheveningsche bui tenhaven zoo spoedig mogelijk door uitbaggeren op behoorlijke diepte te brengen. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de geruchten, als zouden de oude textielpunten ongeldig worden ver klaard, volkomen ongegrond zijn. BRAND OP DE MIJN „JULIA" In den nacht van Zaterdag op Zondag werd een brand geconsta- teerd in een afvoerband-galerU op de mijn „Julia" te Eigelshoven. Onmid- dellijk werd met blusschen begon, nen, waarbij bleek, dat de brand slechts bedwongen kon worden door het gedeelte van de mijn, dat brandde, onder' water te zetten. Dit is gebeurd en Zondagmiddag was de brand bedwongen. Er was alleen materieele schade. Het werk in net overige gedeelte van de mijn kon doorgaan. FIETSBANDEN .VOOR GEZINSHOOFDEN? De A.N.W.B. neett den minister van handel en nijverheid verzocht per maand 200.000 stuks rijwiel banden te bestemmen voor het pu bliek en deze te doen distribueeren volgens het voor de schoenen ge volgde systeem, waarbij men voor- loopig alteen de gezinshoofden, voor een band in aanmerking wil laten komen. Rotterdamsche zaken voor Bijz, Raad van Cassatie DE NIEUWE GEMEENTE SECRETARIS Tot gemeente-secretaris van Vlaardingen is benoemd de heer C. van der Linden, hoofdcommies le klasse, chel van de afdeeling on derwijs en personeelszaken ter se- De Rotterdamsche garagehouder cretarie dier gemeente. OFF1CIEELE KENNISGEVING BESTRIJDING COLORADO KEVER Burgemeester van Schie- hnnfd t,e mededeeling van het üen piantenziekten- kundigen dienst, dat naar zijn oordeel gevaar bestaat voor vesti ging van den Coloradokever in de gemeente Schiedam, galet op art 4 van het Coloradokeverbesluit 1941 Staatscourant no. 79, weder in wer king getreden bij Koninklijk besluit van 5 September 1945, no. F i<b> beveelt aan alle gebnuikc(.-s van perceelen gelegen in de gemeente, waarop aardappelen worden ver bouwd, dit gewas voor de derde maal te (doen) bespuiten m ter, waaraan op 100 liter 500 g calciumarsenaat is toegevoegd en itn een hoeveelheid van gemiddeld 800 liter per hectare per bespurting. De bespuiting dient te geschieden vóór 17 Augustus 1946 en moet zoodanig worden uitgevoerd, dat alle bladeren van de aardappel planten met de vloeistof worden bevochtigdgespoten moet worden op zoodanig uur en bij zoodanige weersgesteldheid, dat het gewas nog op denzelfden dag kan op drogen. Schiedam, 14 Augustus 1946.wordt gevorderd, hoewel afwijking Bescherming publiek tegen verkltkkerij Ten einde zoo goed en zoo spoe dig mogelijk te voorzien in de zeer groote behoefte, welke er alom in den lande bestaat aan woonruimte, is, zooals bekend, aan de burgemees ters der gemeenten de bevoegdheid verleend, zoo noodig t.ot vordering van woonruimte over t.e gaan. Alleen reeds de aankondiging van dezen maatregel heeft tal van per sonen, die woonruimte over had den, er toe gebracht, vrijwillig een deel van hun woning ter beschik king te stellen, om zoodoende te voorkomen, dat zij later gedwongen zouden worden, hun onbekende per sonen onderdak te verleenen. Het spreekt vanzelf, dat de aldus beschikbaar gekomen woonruimte nog absoluut onvoldoende is om in den bestaanden woningnood te voor zien en daarom heeft men in de ge meente Rotterdam intusschen reeds een begin gemaakt met de woning vordering Met de uitvoering van de daartoe noodige maatregelen is belast de Dienst van Volkshuisvesting, welke lenst zijn zetel heeft in het oude useum Boymans en welke ressor- teert onder den wethouder van openbare werken, ir E H A Kraayvanger. Algemeene normen, volgens welke tot vordering van woonruimte kan word-en overgegaan, zyn aan de bur gemeesters niet gegeven, zoodat zonder meer tot vordering kan wor den overgegaan. Niettemin is, naar de heer Kraayvanger ons mededeel de, door den Dienst van Volkshuis vesting een aantal objectieve richt lijnen vastgesteld, met behulp waar van hier ter stede woonruimte daarvan in bepaalde omstandigheden is toegestaan. Uiteraard mogen de ze 'geheel interne richtlijnen onder geen beding worden gepubliceerd. Teneinde na te gaan, of bepaalde woningen voor vordering van woon ruimte in aanmerking komen, wordt door ambtenaren van den Dienst van Volkshuisvesting huis aan huis een onderzoek ingesteld Geheel ob jectief en rekening houdend met de grootste kansen op succes, wordt door den Dienst vastgesteld in welk stadsdeel of in welke straat op een bepaald moment met een dergelqk onderzoek zal worden begonnen. Met nadruk wees wethouder Kraayvanger ons er op, dat het Rotterdamsche publiek volledig wordt beschermd tegen kwaadspre kerij, verklikkerij en aangeverij. Me- dedeèlingen omtrent het beschik baar zyn van woonruimte bij be paalde personen, zullen zonder meer worden terzijde gelegd In alle gevallen zal rekening wor den gehouden me. de speciale be langen of behoeften van degenen, van wie woonruimte zou kunnen worden gevorderd, om onnoodige hardheden te vermijden, terwijl wel degelijk rekening zal worden gehou den met het milieu, waaruit de per sonen afkomstig zijn, ten behoeve van wie woonruimte wordt gevor derd. H Luyendijk had tijdens de bezet, ting een aantal aspiramt.Engeland- aarders aangaboden, hen met zijn auto naar hun boot te vervoeren. Hij leverde hen echter in handen van den S. Dé af, met het gevolg, dat zes van hen ter dood werden ver oordeeld. Door het Bijzonder Ge rechtshof te Rotterdam was hij ter dood veroordeeld. De pro-cureur- fiscaal had tot verwerping van het beroep geconcludeerd en het vonnis van den Bijzonderen raad van Cas satie luidde thans overeenkomstig, dat van het Bijzonder Gerechtshof P. J. den Haan had in 1941 dienst genomen als magazijnmeester bij de „Kriegsmarine" en was daarvoor door het Bijzonder Gerechtshof te Rotterdam tot 3 jaar gevangenis straf veroordeeld. De procureur, fiscaal achtte dit geen vreemden krijgsdienst en daar dit den ver dachte ten laste gelegd was, conclu deerde hij tot ontslag van rechts vervolging. De Raad veroordeelde hem tot 1 jaar gevangenisstraf, ge- ïeel door te brengen in een R. W. I. J. J. Theunissen uit Rotterdam had twee personen, die contract, breuk met een Duitsche firma had den gepleegd, overgehaald om zich wecr te melden. Door het Hof was hem opsporing en aanbreng ng van deze twee menschen ten laste ge legd, waarvoor hij tot 6 jaar gevan genisstraf was veroordeeld. De proc fiscaal concludeerde tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventief. De Raad bracht de straf terug tot 3 jaar, door te brengen in R. W. I WEERBERICHT Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. Verwachting tot Woensdagavond: Geleidelijk afnemende wind tus- J S schen West en Zuid-West, plaat- seljjk echter nog enkele buien, voornamelijk gedurende den nacht en vroegen ochtend, langs de Noordzeekust en langs het i S IJsselmeer. Iets minder koel. J 14 Aug. Zon op 5.21 uur, onder 5 20.08 uur; maan op 21.18 uur i S onder 6.40 uur. De heer van der Linden is meer dan 25 jaren in dienst der gemeente Vlaardingen Sinds tal van jarea fungeert hij als waarnemend-secre taris, terwijl hjj na de bevrijding de functie van secretaris onafge broken heeft vervuld. Voor den oorlog was de heer van der Linden bovendien secretaris der raadcommissies voor de licht en waterbedrijven, voor onderwijs- aangelegenheden en personeelszaken en tevens secretaris van de scheidsgerechten voor de gemeente ambtenaren en gemeente-werklie den. Op maatschappelijk gebied is de heer van der Linden geen onbeken de, Hij is penningmeester der zoo zeer bij de Vlaardingsche bevolking ingeburgerde „Vereeniging Zorg voor het achterlijke kind" en secre taris der vereeniging „De Am bachtsschool". Groote belangstelling heeft de nieuwe gemeente-secretaris voor de vakopleiding van het administratie ve personeel der gemeente. Hij is oprichter en leider van den te Vlao.r dinger gevestigden cursus voor da opleiding in de gemeente-adminis tratie en tevens lid van de examen commissie gemeente-administratie. JONGETJE DOODGEREDEN In de Zuid Polderstraat viel gis teren de 8-jarige F. v. R., uit de Polderstraat van een auto van den gemeentelijken reinigingsdienst. De knaap kreeg een achterwiel over het lichaam en werd op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het Zuiderziekenhuis vervoerd. Met ingang van heden (Maandag 12 Aug), zijn de minimum-prijzen als volgt vastgesteld Komkommers Peen z. lof I (gew.) p. 100 kg. 8.50 Idem II (gew.) p. 100 kg. 5.50 Spitskool p. 100 kg. Savoyekool p. 100 kg. Roode kool p. 100 kg. Witte kool p. 100 kg. Tuinboonen p. 100 kg. Sra I bov. 20 kg. p. 100 st. II van 17—20 kg. p. 100 st. Komkommers IA bov. 85 kg. p. 100 st. I van 70—85 leg. p. 100 st. II van 60—70 kg. p. 100 st, III van 50—60 kg. p. 100 st SLACHTOFFERS VAN ONVOORZICHTIGHEID Gistermorgen omstreeks half 12 stak de 3-jarige Trijntje L. uit de Millinxstraat de Spanvenschekade over zonder op het verkeer te let ten. Het kind werd door een vracht auto aangereden en gedood. De chauffeur had nog tevergeefs ge poogd door krachtig te remen een aanrijding te voorkomen. Andijvie Kroten Bospeen Postelein Bosselderij Kervel Peterselie Raapstelen Snijbiet Snij-, pluk- en stoofsla Radijs Spinazie Stolcboonen (snij en spek) (pronkboonen) stamboonen (w. z draad) (overige s.) p. 100 kg. p. 100 kg. p. 100 bos p. 100 kg. p. 100 bos p. 100 bos p. 100 bos p. 100 kg. p. 100 kg. p. 100 kg. p. 100 os p. 100 kg. p. 100 kg. p. 100 kg. p. 100 kg. 17.— p. 100 kg. 14.— 3.50 5.— 5.— 4.20 7.— 2.— 1.— 11.— 9.— 7.— 4.20 3.50 3.50 7.— 5.— 0.50 0.50 0.50 2.— 2.— 5 1.— 4.— 17.— 9.50

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3