Voor den Kantonrechter Onze Engelsche sportvrienden NIEUWE SCHIEPAMSCHE COURANT DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1946 PAGINA 3 Schiedam-W andsworth LEUGENS VOOR DEN RECHTER Meer textiel voor confectie-industrie MARS EN BACCHUS VLAARDINGEN Plannen voor de ontvangst De Engelsch-Neiderlandscihe sport- uitwisséling is een zaai!:.,va",i"f pi» naai belang. Overduidelijk blijkt dit Uit de sympathie en steun, regeeringen van beide landen aan dergelijke interland organisaties ge- ver _±et is ook een zaak van gewicht, dat de beide vólken waardee- ring voor elkaar krijgen. Door ken nis en begrip van ieders particuliere lervén, worden vriendschapsbanden gelegd, die een nauwere samenwer king van beide landen tot gevolg ih ebben. G-istermiddag heeft de heer Ho- vingt als bestuurslid van de Schie damsche Engelscih-Nederlandsche Sportorganisatie voor vertegenwoor digers van de pers aangegeven, hoe de organisatie zich voorstelt Wands- worbhs sportdelegatie te ontvangen. Na de onverf/stelijke dagen d e de stad Wandsiworth aan de Schiedam- sche gedeputeerden heeft geschon ken is het vanzelfsprekend, dat thans Schiedam zal trachten de sportsmen van Wandsworth op even waardige wijize te ontvangen. De eare daad lokt de andere uit. het gevolg van een goede ontvangst zal zijn, dat men in volgende jaren de uitzending over breedere lagen kan uitbreiden. Men hoopt dan >ok, dat ieder zijn best zal doen om het den gasten zoo prettig mogelijk te maken. V.), de Bruyn (S. V. V.), v. d. Tuyn (H. D. V. 5.), Boon (Exc.). Scheidsrechter: J. Griep. Wandsworth, (kleuren: paars met witte streepen)Harreld d.; Parrot, Douglas a.; Loye, Gill, Bennet m.; Pristwich, Houston, Boardman, Gidd, Garner v. Tijdens de rust zal de postduiven- vereeniging »>Dc Blauwe Doffer honderden duiven omhoog laten. De vereeniging ziet het als een openlij ken dank van de Nederlandsche dui- venhouders aan de R. A. F., die voor nieuwe fokdieren heeft gezorgd. Na afloop van den wedstrijd is er voor de spelers een gezellig samen zijn. De cricketmatch Zondag neemt een Wandworth's cricket team het op tegen een Schie. da.msch elftal. Het spel zal op het Hermesterrein te bezichtigen zijn. Wandsworth komt met een sterke ploeg in het veld. Waar schijnlijk komt de professional A. Gover uit Surrey mee. Gover speel de onlangs met het Engelsche elf tal tegen Britseh-Indië en wordt vooral als fastbowler gevreesd. Het Schiedamsch elftal is als volgt samengesteld: A. Nolet (captain), H. Stolk, L. Borrani. A. Molen nar. A. v. d. Ende, G. Visser. A. Scheep, maker, van H. D. V. S. en J. Oos terholt J. Dries, J. v. Harmeien M. Geene, van Excelsior. De Engelsche cricketers varieeren in leeftijd van 20 tot 40 jaar. Het is dus een jeugdig team dat zij in het veld brengen. OPRICHTING DIERENTEHUIS' ERNSTIGE VAL Terwijl hij achteruit liep, strui kelde in de fabriek van B. aan de N. Haven alhier, de werkman J. de N. u.> Rotterdam over een op Ter gelegenheid van het 25_jarig ^en grond liggenden stok. Hij viel u.i tt bekwam een lichte hersenschud ding benevens wonden aan beide De dierenbescherming en het dierentehuis jubileum der Ned. Ver. tot Bescher ming van Dieren wil de jubileum commissie trachten eindelijk te voorzien in dye lang gevoelde be hoefte aan een Dierentehuis. Van het standpunt der volksge zondheid kan een Dierentehuis niet anders dan bijval verdienen. Een zwervend dier, vaak besmet met een of andere ziekte, kan immers niet alleen andere dieren besmet ten, maar ook kinderen infectee- ren, die, wanneer ze van dieren houden zoo 'n zieken zwerver aan. halen. Behalve het lenigen van den nood van zieke en zwervende die ren, stelt een asyl zich ook tot taak verpleging van gezonde dieren, wier eigenaars tijdelijk, b.v. door uitstedigheid, niet voor hun dier kunnen zorgen. Ofschoon deze ver pleging geschiedt tegen betaling, leert de ervaring in andere gemeen ten, dat een Dierentehuis gesteund moet worden door een belangrijk aantal leden en donateurs, daar an ders een exploitatie volkomen on. mogelijk is. Daarom wordt een beroep gedaan op aller gewaardeerde medewer king. HET PROGRAMMA. Zaterdagmorgen, 31 Augustus om t'.en minuten over tien arriveeren de Engelsche gasten aan het station. Eer. speciale ontvangst commissie heeft in samenwerking met de Oran jevereniging (het is Koniginnedag) een hartelijk wélkom voorbereid. Mu- 7. ek ter verwelkoming is aanwezig. In rijtuigen gaan de Engelschen naar het stadhuis, terwijl er aan weerszijden van den weg een dubbe le haag van sportbeoefenaars staat opgesteld. Nadat de rijtuigen gepas seerd zijn, zullen de leden van de diverse sportverenigingen een rij gaan vormen, welke na de officieele begroeting langs het bordes van riet raadhuis zal defileeren. Het aan:a. personen, dat aan het défilé zal me dewerken wordt op 2500 geschat. Tevoren hebben reeds een ge spre kers zich tolk van het Schiedamsche publiek gemaakt en heeft de Oraviie- vereeniging den gasten een aubade gebracht. De stoet van sportverenigingen gaat van het station over de K. O.- laan Rotterd. Dijk en Hoogstraat naar de Groote Markt; via de Kerk straat wordt, afgemarcheerd en op het Koolasch komt de stoet tot ont binding. Hierna gaan de vertegenwoord - gers van de Engelsche stad w.o. de Lord Mayor, met zijn eebtgenoote naar hun logies om met hun gast heer- of -vrouiw kennis te maken of de kennismaking te hernieuwen. Men heeft de veertig personen voor het meerendeel bij oud-Wandworthgan. gers ondergebracht. Om kwart voor drie V middags is er demonstratie korfbal tusschen een SeY.edamsch en een Delftsch team. Te 3 30 volgt de groote revanche van het Wandsworths voetbalelftal °P de Soh'edammens. Het is zeker, dat de Engelschen verbeten zuilen strhrlen om de geleden nederlaag te W- De volgende elftallen zullen elkaar """kampen: Schiedam, (kleuren: rood shirt en ■W'tte broek): Noordwijk (S. V. V.) d.Steenbergen (S. V. V.), Dau. dey (H. D. V. S.) a.; Schijndei (S V. V.), Poulus (H. D. V. S.), V Buitenen (H. D. V. S.) m. Schumpf (S. V. V.) Gosens (S. V. ")E KONINGÏNNEFEESTEN Het feest in Kethel gisteren, is b zonder gealaagd. Reeds vroeg waren alle paartjes in de versier de wagens aanwezig. Het was een bont schouwspel. Vergeefs werd er naar een oranjezonnetje gezocht, maar deze afwezigheid stoorde 4e feestvreugde niet. De wagens wa ren over het algemeen bijzonder goéd versierd. T>e prijzen voor tilhury en dog- car verkregen mej. Annie Verburg en rhej. Jeanne de Jong. Hierop volgde het ringsteken, als prijswinnaars kwamen uit den Strijd, de dames: 1. Anna Lange, laan, 2. Pietje Moerman, 3. Toos de Vette, 4. mevr. Wijsbroek-Ver- speek, 5. Willy v. d. Staay, 6. Ca- v r ?n JSJ} en de heeren1. Henk p' v' 2- s- v. d. Mark, 3. Het verder?',4' .W' JonSste- Vlot van stapel n F°^ramma llep ten van Willy Aihel, "dcren g1n°" kunstjes, maar v0orai Eonhel dere flair om met kinderen P'JZ0"" gaan, dwongen ieders bewondering af. Het meeste gejuich en geiach ontstond wel bij de volksspelen Om 7 uur was er een demonstra tie door de landelijke rijvereeniging „De Schieruiters". Dit was het aanzien zeker waard. Bij het hindernisrennen werd menige goe de sprong genomen. Aan gelach ontbrak het ook hier niet. want een der ruiters zag zelfs kans, zonder paard over den kop buitelend de hin dernis te nemen. Het had meer "weg van acrobatiek. Ook de yerde- re paardenspelen gaven een bijdrage aan de algemeene feestvreugde. Schiedam en Vlaardingen waren goed vertegenwoordigd. Honger en dorst hebben de bezoekers niet hoe ven te lijden, want allerwegen ver kocht menkoeken, croquetjes, zu re bommen en meer van deze lek kernijen. Tot één uur in den nacht klonk nog het rumier over het an ders zoo stille dorp. LANGE VINGERS Als verdacht van diefstal ten na- deele van Wilton-b eenoord aihier, werden aangehouden A. D. S., al hier, C. R., G. de K. en C. H. al len te Rotterdam. Maandagmiddag is er voor ie gas C. E. w B alhier^ deed de" ktee^gatu^en uit haar woning komen allen naar Musis Sacrum aan d? N Haven alhier, voor een feesteliike bijeenkotwst Yan werd in 1Jet met dans en variété. Sportfondsenbad alhier een porte- Het ligt in de bedoeling van de feuille inhoudende een bedrag aan E. N. S. O. om voor dezen avond1 geld en papieren ontvreemd, bestuursleden van de verschillende sportclubs uit te noodigen. Dinsdagmiddag wordt nog een ellebogen. Hij is naar het Gem. zie kenhuis alhier overgebracht. R. K. S. V. EXCELSIOR Cricket De uitslagen van de in de laatste dagen gespeelde cricketwedstrijden luidenExcelsior 2 (170) wint met 62 runs van V.C.C. 1 (108), Excel sior 3 (38) wint met 7 runs van HD.V.S. 4 (31), Excelsior 4 (128) wint met 106 runs van Sparta 3 (22), Excelsior 5 (33) wint met 14 runs van Sparta 4 (19), Excelsior 5 is uitgespeeld en behaalde ongesla gen het k ïpioenschap van de adspirantencompetitie der R.C.B. Een kranige prestatie Voor a.s. Zondag luidt het pro gramma: V.O.C. 1Excelsior 1 en Excelsior 2V.Ó.C. 2. Zaterdag a.s. wordt gespeeld: Sparta 3Excelsior 3 en Excelsior 4—H.D.V.S. 4. Voetbal Nadat in de voorbije zomermaan den onder leiding van trainer Kap- tein intensief is getraind, worden als voorbereiding voor het komende seizoen enkele oefenwedstrijden ge speeld Zondag a.s. spelen enkele lagere' elftallen tegen Martinitploe- gen. Zondag 1 September gaat het le, 2e en 3e elftal naar Delft, om zich met Wippolder te meten. De eigenlijke opening van het sei zoen vindt plaats op Zondag 8 Sep- temb'V. Door de 2e klasser Slie- drecht uitgenoodfgd, gaat Excelsior met 6 elftallen, waaronder 2 junio renteams, naar Sliedrecht, waar voor een salonstoomboot gecharterd is, zoodat de geheele zwart-wit fa milie dit uitstapje kan medemaken. Hierdoor is de voor-oorlogsche tra ditie hersteld, die wil dat de zwart- witten ieder seizoen met een geza menlijk uitstapje openen. Vermeld dient nog te worden, dat de A-junioren Zondag j.l. in Vlaar dingen het Fortuna-juniorentournooi wonnen. In de eindstrijden sloegen zij Musschen met 51 en S.V.V. met 31. Zij legden hierdoor beslag, op een wisselbeker en ontvingen een vaantje. Ook hier een fraaie pres tatie van de Excelsior-jeugd. Met ingang van 9 September zal het clubblad weer maandelijks ver schijnen Met de verschijning hier van vangt tevens de 25e jaargang aan. SCHOENEN ZONDER BON Door verwijdering van een deur-* ruit, hebben onbevoegden zich toe-* gang verschaft tot den schoenen-* winkel van den winkelier v. Th* aan de Hoogstraat alhier. Er wer den 51 paar schoenen ontvreemd. tweede cricketmatch verspeeld, waarvoor men voor Schiedam zoo veel mogelijk andere spelers zal kiezen. Definitief heeft men nog geen elftal samengesteld. Onze gasten vertrekken Dinsdag avond. Aan het station wordt af. scheid genomen en om 8.20 uur rollen zij met den boottrein voor Den Hoek uit Schiedam. De heer Hoving deelde nog me de, dat misschien in September een gezelschap Schiedamsche boksers naar Wandsworth afgevaardigd zal worden. Een official op boksgetoied uit Wandsworth zal hierover spoe dig komen praten. .Zij, die van de E. N. S. O. do nateur willen worden, kunnen zich ten kantore van den heer E. den Hoed, Gr. Markt 15 opgeven. BURGERLIJKE stand GEBOREN: Johanna' C. M., d. v. M J P Dries en J J v. Troost, Dr. Noletstraat 1; Abraham G., z. van C Doorn en M C v. Winsen, Boerhavelaan 1Robby, z. v. R Groen en M C Ostermeijer, Dr. No letstraat 1Leendert G, z. v. L G Duijzer en J H de Gans, Westfran- Ik3l.straat 121; Rudy, z. v. D v. wijCk en M C Sanders, MaieonK straat 53; Louise, d. v. L v. Meu- re en C W Combrink, Dr. Noletstr. 1; Regina, d. v. L H A Lansbergen en R v. d. Heuvel, L. Singelstr. 99; Pieternella, d. v. J. W. Nesse en F A Meinster, Singel 132; Rut ter, z. v. J. C. v. Munster en H. Vonk, Prof. Kam. Onneslaan 141; Létizia B D, d. v. S Tomassa en B B de Leeuw, Nasaulaan 75; Mag- dalena A., d. v. F. Veldhoven en H M A Veringmeier, Dr. Noletstr. 1, Minister dr G. Huijsmans bracht gisteren, tijdens zijn bezoek aan de Bataaf sche onder Pernis, een z.g. kraakinstallatie in werking. EEN PRIKKELIGE DIE* STAL Ten nadeele van de firma van; der E. alhier, werd een partij prik-* keidraad ontvreemd. im] 4 Zes iaar geëisclit tegen illegaal werker De S. D stond gisteren voor het bijz. gerechtshof te Amsterdam te genover oud-leiders van >,Vrij Ne derland" en over en weer vlogen de beschuldigingen van het afleggen van valsche verklaringen. De 34-jarige J. W. B. heeft eind 1944 aan den S. D. opgegeven, dat in een boerderij in den Grooten IJpolder en in het oude-entrepötdolc wapens van de illegaliteit verborgen lagen En Viebahn en Ruhl stonden te beweren, dat B., dit geheel vrij willig en zonder eenigen dwang hunnerzijds had gezegd. Viebahn persoonlijk kende zelfs geen geval, dat druk was uitgeoefend op gevan genen. 3. zelf verklaarde, dat de S. D. had gedreigd zijn geheele fa milie, inclusief vrouw en kinderen, te zullen oppakken. Na lang rekken en nadat tenslotte de verzekering was gegeven, dat het alleen maar om de wapens en niet om de betrok ken menschen ging, had hij de berg plaatsen opgegeven. Inderdaad was er ook in het algemeen niemand om lastig gevallen. De advocaat-fiscaal, mr. H. Ge. linck, nam niet aan, dat verd. vrij willig verraad had gepleegd, maar een illegaal werker, die wapens ver bergt, moet ook weten, dat daaraan consequenties zijn verbonden. Bo vendien had B. als belooning van den S. D. 900 gulden in ontvangst genomen en voorts o.a. levensmidde. len, brandstoffen en een ..Ausweis". Spr. eischte 6 jaar gevangenisstraf. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling een andere verdeeling te maken in de toewijzing van textiel aan de confectie-industrie en aan de kleermakers. De toestand is thana zoo, dat de klanten van laatstge noemden vaak maanden moeten wachten, voordat zij kunnen worden geholpen, terwijl de confectiebedrij ven niet van voldoende textiel zijn voorzien om de zaak geregeld gaan de te houden. Wanneer aan de confectiebedrijven een grooter kwantum wordt toege wezen, neemt men aan, dat de klee- dingvoorziening van ons volk hier mede zal zijn gebaat, omdat, de in dustrie goedkooper en vlugger kan leveren, al is het dan ook in den vorm van een massaproduct. Het betrekkelijke van een kwart liter jenever Nummer twee in de rij van „delin quenten" was de klassieke bootwer ker, die gedronken en gevochten had. S. J. R was met zijn vriend v. N. op sta'p en aan het drinken gegaan. Op zichzelf geen strafbaar feit en het hoogedelachtbaar college struikelde er dan ook nauwelijks over. Voor S echter gaan Bacchus en Mars hand in hand en dit maakt de zaak bezwaarlijk .Hij raakte mei zijn eigen vriend slaags en deelde eenige rake bootwerkersklappen uit. Onbevredigd over het resultaat, wendde hij zich tot het publiek, zeg gende: ,,Ik overhandig 25 gulden (gratificatie) aan eenieder, die met wil vechten". De omstaanders reageerden blijkbaar niet (er wordt toch nog goed verdiend!) Om de' meesmuilende toeschouwers wat te animeeren, plaatste hij (Jaarom zoo hier en daar wat klappen. Terecht merkte de president thans op, dat dit niet dour den beugel kon. Cos en verdachte kregen een wat sleepende discussie over de re- w16/6 waarde van een kwart li- Ink Mr- C°s acht het rfjke- doch de bootwerker vond het nogal meevallen, „u heeft veel gedronken en flink gevochten ook" Zoo sneed mr. Cos hem den pas af. Conform den eisch kreeg de massa vechter 25 subs 10 dagen. Wijd-arms en -beens ging de man over den zittingszaaldrempel. Onwettig schoolverzuim H. van S., los-werker van 46 jaar, had zijn zoon zonder kennisgeving de school laten verzuimen. S. voer de de ziekte van zijn vrouw als excuus aan. De president, ontdekte echter in het gezin nog een 18-jarig meisje, dat de plaats van den leer plichtigen jongen zal moeten inne men. 4 of 2 dagen. De moeder van Alida had een doktersverklaring bij zich, om het schoolverzuim van haar 14-jarig dochtertje te rechtvaardigen Zij heeft last van een hartkwaal Reke ning houdend met de omstandighe den: 5 of 2 dagen. N. A., monteur van beroep, reed 30 Maart j.l. zonder geldig rijbewijs op den openbaren weg, De president zette de techniek voor het aanvra gen van zoo'n stuk uiteen, waarna' aan het licht kwam, daf A. reeds êen nieuw rijbewijs had ontvangen. 1 of 1 dag Het apothekersknechtje De zaak van den apotheker J de J. was er een van allure. Jurispru dentie, die ver boven het peil van de twee-wekelijksche zittingen uit stak. De J. had een raadsman mee genomen en de officier verhief zich bi) zijn requisitoir tot volle lengte. De J. heeft een leerplichtigen jon gen, 14 jaar oud, in zijn vrijen tijd medicijnen laten bezorgen. Het was een overtreding van de Arbeidswet, 'maar de apotheker kon geen enke len anderen loopknecht krijgen, ter wijl de medicijnen toch hoognoodig rondgebracht moeten wórden De eisch luidde: 6 of 3 dagen_ De raadsman had voor den lesse naar. stelling genomen, alsof hij een ingewikkelde solfége-d-emonstratie zou gaan geven. Het was dan ook een pleidooi van klasse, dat hij ten beste gaf. Primo: de verdachte kon zich beroepen op overmacht; secun- do: was de jongen in kwestie wer kelijk leerplichtig?. Bovendien heeft de apotheker den jongen een goed salaris betaald en bewezen andere zaken in de stad schriftelijk, dat er werkelijk in het betreffende tijdperk geen loopjongens te krijgen waren. ,Mr. Cos zal over 14 dagen vonnis wijzen. Diversen De 26-jarige v. D had op ver boden wegen gereden 2.50 of 1 dag. B. de P., zette twee arbeiders hui ten den wettelijken tijd aan het werk. 2 X 5 of 2 X 2 dagen. v T. reed onlangs met paard en wagen over den rijksweg, omdat een dijk afgesloten was. Conform den eisch 1 of 1 dag G. B. reed ook al op een onge- pasten weg. Conform 1 of 1 dag- P, B., monteur uit Vlaardingen, liep, om zijn schoenen te sparen,, over het gras 1 of 1 dag. Mevr A. V.'stuurde haar 15-jarig dochtertje, dat in de achtste klas zit, niet meer naar school, 4 of 2 dagen. De 19-jarige M. van H., wist niet, dat het vérboden was op het Koe marktmuurtje te zitten. Ieder bur ger wordt geacht de wet te kennen, dus 1 of 1 dag H. B. uit Vlaardingen, was mis leid Hij wist het gras niet meer van het voetpad te onderscheiden. 1 of 1 dag. P. J. P., 20 jaar oud, zat ook op het muurtje bij de Koemarktbrug. 2.50 of 1 dag. Het jonge meisje En dan zat er nog een frisch, jong meisje, tusschen de beklaagden> Wij hielden er ons geruimen tijd mee bezig, wat zij misdreven zou heb ben. De zitting eindigde echter met een stevigen hamerslag en de jon gedame wandelde ongerept de zaal uit.. Het was belangstelling en geen dagvaarding, die haar in den tem pel van Vrouwe Justitia had ge bracht. VIERING VAN KONINGINNEDAG In verband met blijkbaar gerezen misverstand, wordt van officiee.e zijde onder da aandacht gebracht, dat de regeerlng het op prijs zal stellen wanneer op den verjaardag van H M. de Koningin zoo moge lijk den geheelen dag vrijaf wordt gegeven. Zooals reeds gemeld zal, voor zoover de dienst het toelaat, het overheidspersoneel op dien tag verlof worden gegeven. DE „BLOEMI O-NTEIN" ZOND/ G IN ROTTERDAM. Het eerste schip met evacué's uit Australië aan boord, het ms. „Bloem, fontein", zal Zondag 25 Aug. bij de Rotterdamsehe Lloyd te Rotterdam aankomen. Er zijn ruim 950 evacué's aan boord. Daar de „Bloemfontein" een troepentransportschip is, (andere schepen staan nu eenmaal voor het massale evacuatie-transport niet ter beschikking) moesten de evacué's die in Australië natuurlijk met alle mogelijke comfort waren omringd, aanvankelijk even aan de beperkte accommodatie wennen. Het m.s. Bloemfontein, zal Zon. clagmorgen om 7 uur te Hoek van Holland aankomen. De debarkatie begint te Rotterdam om" 11 uur. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Mnthilde Béonie. d. v. F. P. MercieT en M. A. de Pelse- maeker; Wille mijntje, d. v W. Ver- maat en N. J. Post; Robert, z v. A. Stolk en C. M. F. Focke; Teunin* z. v T. v. Toor en L. v. d. Grient5 Agatha Jaéoba, d. v. S v. Deven ter en J, Bakker; Wilhelmina Jo-* hanna, d. v. C, v. R0011 en J. W* Westerdijk; Hendrik Willem, z. v„ B. J ter Haar en N. Oosterlee; Kor- nelis Jan. z. v J. Ried ijk en M. *r. Bree; Mcria Machteld, d. v. Roaa en J. v. EverdingenArendje, d. v. A. J. Voets en J du Mortier; Jo- han, z. v J. v. Reeven en T Molen dijk; Leni, d. v. L. Hakker en A. OversuinMarius Adriaan Bartno- lomeus, z. v. A. Smit en M. v Vaart.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3