o/e AFSCHEID VAN den Noodgemeenteraad Indische conferentie op een Britsch oorlogsschip Honderd jaar Kath. Onderwijs wereld Lord Killearn als neutrale derde NIEUWE SCHIEPAMSCHE COURANT VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1946* PAGINA 3 EEN RUSTIGE ZITTING WIM EN BRAM SCHOLTE In Musis Sacrum gehuldigd BETERE JAREN VOOR PETRUS WOLSKY Fanny Blankers-Koen uitgeschakeld Passende woorden van dank Finis coronat opus; het einde be kroont het werk. Het was te ver wachten, dat de slotzitting van den Schiedamschen gemeenteraad een ■waardige zou worden, zonder hef tige debatten, moties of interpella ties, doch met passende woorden rvan afscheid en dank. De agenda vermeldde weinig re volutionnairs en wekte den sc ïjn voor de gelegenheid zorgvuldig v? voetangels en klemmen gezuiverr <s zijn. Alle voorstellen van B. er werden zonder hoofdelijke ste -ïing aangenomen, behoudens hr- vrerlee- nen van het crediet ad ^00 voor den bouw van een nieuw wasch- en kleedlokaal op het gemeentelijk sportterrein aan den Havendijk De heer Eising (P. v. d. A.) maakte geen enkel bezwaar tegen de strek king van het voorstel, integendeel, maar hij vond het de jure et de facto niet in den haak, dat de mee- ning van de speciale sportcommis sie niet werd gehoord, terwijl dit ten onrechte wel in de officieele stukken aangehaald was. Hij zou willen ervaren, dat er in het nieuwe raadstijdperk meer aandacht aan de sportcommissie besteed zal wor den.. In de tien maanden, dat deze tijdelijke raad thans opgetreden is, kwam de sportcommissie slechts éénmaal bij elkaar. De heer Sabel (P. v. d A.) ondersteunde zijn be toog en vroeg terugneming van voorstel om alsnog de sportcommis sie te kunnen consulteeren. Meer leden van de fractie zetten deze motie kracht bij, zoodat de burge meester, den weg van den minsten weerstand kiezend, er spoedig toe overging het besluit voorloopig on gedaan te maken. Hij zei, dat het hem speet, -dat 'n groot gebrek aan tijd het college belet heeft, meer aandacht aan de desbetreffende commissie te besteden. In de nabije toekomst zal dit echter veranderen. He^ voorstel tot credietverleening voor straataanleg bij de Industrie haven Sterrebosch, gaf den heer Lansbergen (K.V.P.) aanleiding om over den slechten toestand van den Polderweg in Kethel te spreken. De wethouder wees hem aan de hand van feiten erop, dat de bestrating in Kethel toch niet vergeten wordt Hy beloofde ook aan den Polderweg te denken De wijziging van de Instructie voor het Onderwijs in dien zin, dat het aan onderwijzers verboden is voor bijverdiensten extra lessen aan eigen leerlingen te geven, bevredig de den heer Kedde (Comm.) niet. He wethoudster van onderwijs, me vrouw Benthem de Wilde, vertelde hem echter, dat er veel misbruik was en dat de hoofden van alle scho len de beperking toegejuicht hebben. Daarenboven en hiérmede gaf zij rechtstreeksch een antwoord op zijn bezwaren zal in speciale geval len voorzien worden De agenda-punten,' die verder aan genomen werden ,zijn, voor zoover vermeldenswaardig, reeds eerder in onze rubriek ,,Voor de Vroede Va deren" opgenomen. Aan het slot van de zitting sprak de wnd. burgemeester een sympa thiek afscheidswoordje. Hij vond, dat deze tijdelijke raad een be langrijke- phase van de Schiedam sche geschiedenis heeft, behandeld Hij was er zich van bewust, dat overleg nog niet zoo sterk tot uiting was gekomen, zooals ook al weer uit deze zitting was gebleken Het is niet de bedoeling geweest, 'maar men kon met de vele te behandelen zaken van groot gewicht zoo moei lijk in détails gaan treden. Zeer bescheiden merkte spreker jp, slechts een surrogaat" burge meester te zijn, die, zooals alle ver vangingsmiddelen, spoedig moet ver dwijnen. In de vacature van „eer sten burger" zal binnenkort wor den voorzien. De heer Albers con centreerde zijn dank aan de vertrek kende raadsleden op één persoon, n.l. den heer Scheurkogel, den Nes tor van den Raad, die sinds 1929 zitting heeft gehad. Hij waardeerde de nauwkeurige wijze, waarop de heer Scheurkogel steeds heeft ge werkt. Den blijvers in den gemeen teraad riep de burgemeester een ,,tot weerziens" toe. De heer Scheurkogel dankte ten slotte voor de hoogschattende woor den van den burgemeester^ De eerste zitting van den nieuwen raad is op 3 September a.s. De ge loofsbrieven van de nieuwe leden zijn in orde bevonden. SCHIEDAM EEN VOLKS- UNIVERSITEIT? IVij vernamen, dat dezer dagen door eenige Schiedamsche ingezete nen embryonale besprekingen zijn gehouden om tot de oprichting van een Volksuniversiteit te geraken. Binnen afzienbaren tijd zal door de reeds gevormde commissie een algemeene vergadering worden be legd, waarin de plannen ,,en plein publique" zullen worden besproken. BURGERLIJKE STAND GEHUWDH J Hageraats 27 j. en A J M Lindeman 25 j.F D v! d. Knaap 34 j. en J E van Oort 34 j-A F Nouwels 31 j. en C Ko ning 24 j.W A Berkel 25 j. en M Rietkerken 20 j.C Drinkwaard Zir J,\en M Bloem 24 j.J C G i q a/ 34 3- en B J C Boks 32 BE1AARDBESPELING Het programma voor de beiaard- bespeiing op den St. Janstoren op Zaterdag a.s. des avonds te 8 uur door den heer R. Heering, beiaar dier te Leiden, luidt: 1. Koekoek prelude, M. v. d. Gheyn2. a. Komt nu met zang, b. Begeertens lust, c. Wie dat sich selfs verheit (Vale- riusliederen)3. Giga, F. Couperin; 4. Sonatine nr. 1, I. Pleyel; 5. Me- nuetto, F. Timmermans6. a. Van een smeder, H. Zagwijn en b. Oene van Sneek, F. Jakma; 7. La Baptème de la poupée, Th. Lack. D.H.S.-BESTUUR Als resultaat van de laatste jaar vergadering is de samenstelling van het bestuur als volgt: S. N. Genka, voorz.J. Bogaarts, penningm. C. J. van Bruggen, alg. secr.P. Blomsteel, secr. voor den K.N.V.B. afd. Rotterdam. De eerste oefenwedstrijden wor den a.s. Zondag te Breda gespeeld Bredania I tegen D.H.S. I, Bre- dania II tegen D.H.S. II. BELGISCHE CONSUL-GENERAAL TE ROTTERDAM. De heer E. v. d. Pitte, consul- generaal belast met de directie van het consulaat van België te Rotterdam, is benoemd tot ionsui- generaal van België te Rotterdam met rechtsmacht over de provin cies Zuidholland, Noord-Brabant, Zeeland en Limburg. Wim en Bram Scholte, die 10 jaar geleden hun loopbaan begonnen. (Wim was toen nog geen 14) zagen zich gisteravond door hun collega's en stadgenooten in de bloemetjes gezet. Tot het welslagen van den avond, is van alle kanten medewer king verleend. Zij hadden de be schikking over de pas hernieuwde benedenzaal van Musis Sacrum" en 'n lange rij van min of meer bekende artisten, trad geheel belan geloos op. Om te beginnen de po pulaire conferencier en liedjeszan ger Fred Fagel. Hij zong 2 nieuwe nummers en had daverend succes. Ook de bekende telepaat prof. Murray verleende zijn medewerking en bracht de zaal in geestdriftige bewondering. De verdere medewerkenden, die tot taak hadden het publiek in 'n vroolijke stemming te houden, slaagden daarin voor 100 procent. Ieder afzonderlijk oogstte 'n dave renden bijval. Cas Oosthoek zag kans om uit 'n erbarmelijke piano nog iets zeer goed^ te halen. Ver der verleenden medewerking: De Gerto's, Cora Ville, cabaretière met begeleiding van Theo Vaas, The Jolly players die met veel talent 2 komische éénactertjes opvoerden, Noldy and Jack, tapdancers, Robert Richard, Fred Valerio en H. Mul lens, goochelaar. Het optreden van de feestvarkens zelf, was de geestdriftige ovatie van het publiek dubbel en dwars waard. De heer L. Daniels hield hierna een kleine toespraak, waarin hij memoreerde, dat Wim en Bram, 10 jaar geleden, nog volkomen onbe kend, hun optreden in het Monopo- le-theater begonnen waren. „Ik zeg u" had Wim toen gezegd, „als we geholpen worden, zullen we er ko men". Ze zijn er gekomen en dat hun programma's een stijgende lijn vertoonen, zagen we gisteren. Als verrassing deelde spreker nog mede, dat de populaire artisten 2 maanden in Duitschland op tournée gaari, voor de Amerikaansche sol daten. Tot slot bood hjj hun 4 bloemen manden en een vaas met bloemen aan resp. van den heer de Groot, het Monopole-theater, den heer van Maan, een vriendenclub en, last not least, hun ouders. Wim sprak ook namens z'n broer een dankwoord uit. De avond werd besloten met een bal, dat verzorgd werd door Ferry Overdijk and his band. VISSCHERIJ. SCHEVENINGEN, 23 Aug. Van de haringvangst kwam binnen de SCH. 262 met 39 last haring. Voorts waren aan de markt 15 schokkers met 250 kisten versche visch Een speciale correspondent van Aneta seint, dat Sjahrir een nieuw licht heeft geworpen op de missie van Lord Killearn, door zijn verklaring, dat hy by het overhandigen van de Indonesi sche tegenvoorstellen aan dr. Van Mook in een aanvullende nota er op had gewezen, dat verdere be sprekingen een gunstig verloop zouden kunnen hebben, indien zy plaats vonden onder voorzitter schap van een neutralen derde. Volgens Sjahrir heeft dr. Van Mook in zyn antwoord dit een goed idee genoemd. Uit deze verklaring van Sjahrir valt af te leiden, dat het a.s. bezoek van lord Killearn aan Batavia het begin van een laatste phase der onderhandelingen tusschen de Ne derlanders en de Indonesiërs zou kunnen beteekenen. Niettemin moet- er de nadruk op worden gelegd, dat het nog geens zins zeker is. dat lord Killearn zijn diensten aan zal bieden teneinde de partijen tot elkaar te brengen. Tot dusver hebben noch de Nederlan ders. noch de Indonesiërs hem een daartoe strekkend verzoek gedaan. Derhalve zal zijn bezoek zeer waar schijnlijk slechts .een informatorisch karakter dragen en zal hij pas na zijn terugkeer te Singapore beslis sen, of hij zal intermedieeren of niet In (je eerste week van zijn ver- blyf te Batavia zal lord Kill s a rn niet veel contact met de republi keinen op kunnen nemen, daar Sjahrir verwacht een week of 10 dagen in het binnenland te blijven, waarheen hy heden Vrijdag zou vertrekken. Zou lord Killearn na zijn aan staande bezoek inderdaad besluiten to,t een conferentie zulk een bij eenkomst zal begrijpelijkerwijze aan boord van een Britsöh oorlogsscl^ in de wateren rond Java plaats moe ten hebben dan zal hij de derde Brit zijn, die een poging doet om het doode punt te doorbreken. Chineezen niet naaA Pangkal-Pinang. Tijdens een te Soerabaja gehou den bijeenkomst, bijgewoond door afgevaardigden van 20 Chineesche vereenigingen en 26 afgevaardigden van verschillende groepen, is beslo ten om niet aan de conferentie ta' Pangkal-Pinang deel te nemen. Succesvolle marinier sac tie Voor den derden keer binnen tien dagen hebben de Ned. mariniers te Soerabaja zware verliezen aan de T.R.I.-strijdkrachten en haar hulp. troetpen berokkend, toen zij Woens dag een uitval deden, welke resul teerde in het gevangen nemen van 700 man. Hun eigen verliezen be stonden uit twee dooden en ver ge wonden. De sipeciale correspondent van Aneta verklaart, dat de verliezen van de T.R.I. thans nog niet oe- kend zijn ofschoon de Nieuwe Courant" te Soerabaja melding maakt van eenige honderden doo den. De Ned. manne.voorlichtings- dienst is tot nog toe niet .n staat dit te bevestigen. De westelijke buitengrens van Soerabaja is door dezen uitval schoon geveegd. DOOR TREIN DOODGEREDEN Omstreeks 5 uur werd gisteren middag de 8-jarige Joh. D. H. Nuy- ten, wonende op den Stationssingel, op den spoorwegovergang Beukels- dijkWerkhoefstraat, door een elec- trischen trein, komende uit de rich ting Den Haag, overreden en op slag gedood. Het stoffelijk overschot van het knaapje is naar de ouder lijke woning overgebracht WEERBERICHT Medegedeeld door het K.N.M.I. Z te De Bilt. Verwachting tot Zaterdagavond: In den nacht en vroegen och- 1 tend plaatselijke mist- of nevel- velden; overdag zwaar bewolkt, geen neerslag van beteekenis Z wind aanvankelijk veranderlijk, Z later matig uit Z. W. richting; 2 weinig verandering in tempera- j Z tuur. 24 Aug.Zon op 5.37 uur, onder 2 Z 19.47 uur; Maan op 01.56 uur, 5 onder 19.06 uur. Z J. W. VAN BEUNINGEN. Naar wij vernemen, heeft de neer J. W. van Beuningen zijn functie als directeur van de Steenkolen-Han dels» vereeniging N V. neergelegd. j S ILT t DUtvö 34 i t t °^ker 31 J. en Gorter Steenhorst 21^ 27 3' en 3 W j. en A. Byi 23 V 1 Hoo&eveen /ITT' DnD ID rvr r GEBOREN: Liduin„ T Landsbergen en j d- v- J' Boerhavelaan 1Liduina M r^rt' V. L Veliscèk en E n Anth. Muysstr. 47; Jantina f""' J v. d. Sluis en A Meydam,Mari„ straat 34; Meta J, d. v. g. v. c|' Edel en W J de Groot, Boerhavel' 1; Metty C I, d. v. W J Lelivelq en W Kroos, IJsselmondestraat 68; Cbrnelis G, z. v. C G v„ Merwijk en J M v. Doorn, Nwe. Maasstr. 8; Martien, z. v. J. de Miranda en A W Volmer, Rembrandtlaan 95; Francina, d. v. J M A Zeevaart en J. de Cocq, Boerhavelaan 1; Ro nald, z. v. A. Ackema en M v. d. Wijngaard, Boerhavelaan 1; Wiep je d. v. C. Molendijk en S. Braak, Boerhavelaan 1; Jacob C L, z. v. J C L Knetemann en M A Dikke- boom, Tuinlaan 70; Jacoba, d. v. P. Schot en J. Molenaar, Boerhave laan 1; Carolia G., d. v. A. Bal en G C Polak, Boerhavelaan 1. Ondanks de weinige voordeelen, die een in de gemeente Nieuwland c a. op te richten school kon bieden, waagden het toch drie sollicitanten zich te wenden tot den burgemeester dezer gemeente om inlichtingen. Maar t.oen de dag was aangebroken, waarop de stukken van de sollici tanten aan den schoolopziener moes ten worden ingezonden, was er maar één candidaat: Petrus Wolsky, met leermeester, Gerrit Verboon. De dag van het vergelijkend examen werd verdaagd, en den 17en October 1836 richtte burgemeester Jacobus v. Waterschoot van der Gracht een verzoek aan den heer Gouverneur van Zuid-Holland, om volgens de besluiten van 27 Mei 1830 en van 13 Aug. 1831 de vereischte aanstel ling aan Petrus Wolsky te verlee- nen. Hierop werd geantwoord, dat de op te richten school in de ge meente Nieuwstad c.a. tot de laag ste klasse zou behooren, en opnieuw een aankondiging zou moeten ge schieden De burgemeester, Van Waterschoot van der Gracht was hierdoor in zijn wiek geschoten, en sprak zijn leedwezen daarover uit in een schrijven aan den Gouver neur. Aldus liep het jaar 1836 ten einde, en de school bleef nog een vraagstuk. Den 16en Febr. 1837 richtte burgemeester Van Water schoot van der Gracht andermaal 'n verzoek aan den Gouverneur, om aanstelling van Petrus Wolsky als onderwijzer Maar dit verzoek bleef onbeantwoord, evenals een volg-end verzoek dato 12 April 1937. Ten slotte werd door burgemeester Van Waterschoot van der Gracht den 22en September 1837 het verzoek ge richt aan den Gouverneur, hem te willen mededeelen, waar hij de ver langde autorisatie voor Petrus Wols ky kon halen Doch ook dit ver zoek bleef zonder resultaat, en het gevolg was, dat van de oprichting eener school te Nieuwland c.a. niets terecht kwam. Petrus Wolsky verliet daarop de gemeente Nieuwland c.a. en vestig de zich wederom te Schiedam Den 12en Februari 1840 richtte hij het verzoek aan B. €n W dezer stad, om admissie tot het geven van huis onderwijs. Uit dit schrijven blijkt dat zijn moeder bij hem inwonend' was; zijn vader was reeds in 1825 overleden. Dit verzoek werd toege staan, en het schijnt, dat hy kort daarna bij zijn ouden leermeester, Gerrit Verbqpn," als ondermeester is geplaatst geworden. Betere jaren braken nu weer aan voor den zoo zwaar beproefden onderwijzer. In 1853 werd hij geplaatst als tijdelijk hoofd van de openbare school aan den Noordmolen, een afdeeling van de Groote Stads-Armenschool Deze post heeft hij bekleed, en wel tot groote tevredenheid van de Plaat selijke Schoolcommissie, tot aan 31 Dec. 1860, want met 1 Jan 1861 kwam voor Schiedam de nieuwe schoolregeling tot stand, volgens de wet van 1857. Of Petrus Wolsky na dien nog langen tijd als onderwijzer gefungeerd heeft, is niet bekend. Hij stierf te Schiedam den 19en Juli 1879, en met hem was een werkzaam man, zij het dan van niet zeer hoo- ge ontwikkeling, heengegaan. Jam mer is, dat de Schiedamsche katho lieken t<>en hun t.ijd niet hebben be grepen, want ontegenzeggelyk had den zij mogelijk eerder een eigen school bezeten. Het overlijden van Gijsbertus de Kroes, onderwijzer eener bijzondere school der tweede klasse, binnen deze stad, op den 18 September 1838, opende voor de katholieken opnieuw de gelegenheid een eigen school op te richten. Onder de sol licitanten naar deze vacante school behoorde ook Petrus Jacobus Men. del, den 24 Mei 1808 te 's Graven- hage gedoopt als zoon van Nicolaas Mendel en Joanna Maria van Sta veren. Zijn opleiding genoot hy aan de Rijkskweekschool te Haarlem, en hy werd den 10 Oct. 1826 bevor derd tot onderwijzer van den der den rang. Den 1 April 1828 werd hy benoemd tot hoofd van een open bare school te Meerbeke in Oost- Vlaanderen, welke nieuw was op gericht. Tydens den Belgischen Op stand nam hij de vlucht naar Hol land en vestigde zich als huison derwijzer te Den Haag. Den 23 April 1832 werd hy na afgelegd examen bevorderd tot den tweeden rang. Eindelijk een Katholieke school Den 16 Oct. 1838 richtte Petrus Jacobus Mendel zich in een request tot den Raad dezer stad met het verzoek om zonder een vergelijkend examen te doen, ingevolge het be sluit van 13 Aug. 1S31 (Staatsblad no. 26) begunstigd te worden met den post van bijsonder onderwijzer, opengevallen door het overlijden van den onderwijzer Gijsbert de Kroes. Dit request werd om advies doorgezonden aan de Plaatselyke Schoolcommissie, die van oordeel was, dat de requestrant P. J. Men del bij zijn vergelijkend examen in 1835 niet uitstekends omtrent zijn kundigheden had aan den dag ge legd, en er geen gronden aanwezig waren om naar aanleiding van het besluit hierboven genoemd aan den requestrant eenige voorkeur te ge ven. Er zat dus niets anders op, dan zich aan het vergelijkend examen te onderwerpen, hetwelk op den 28 Nov. 1838 plaats had. De tabelle van vergelijking werd op gemaakt, en als candidaten kwa men op de lijst te staanPieter Sanders, Ary van den Tempel en Petrus Jacobus Mendel, met de op merking, dat men deze drie ook mocht plaatsen: P. J. Mendel, A. van den Tempel en P. Sanders. Den 8 Jan. 1839 kwam het besluit van Z. E. den Minister van Binnenland- sche Zaken in dato van 5 Jan. 1839, no. 153, vijfde afdeeling, waarbij Petrus Jacobus Mendel tot onder wijzer der vaceeren.de school van de tweede klasse binnen deze stad werd benoemd. Na veel moeite bezaten de katho lieken nu 'n eigen school, doch een der candidaten, Pieter Sanders, probeerde nog eens een spaak in 't wiel te steken. Hij richtte een request aan Z.M. den Koning waarin hij zich beklaagde niet be noemd en aangesteld te zyn, en verzocht de benoeming van P. J. Mendel te herroepen en zoo moge lijk deze op den adressant uit te brengen. Dit request werd door gezonden aan B. én W. van Schie dam om advies. Door burgemeester Loopuijt werd 16 Febr. 1839 aan den Gouverneur van Zuid-Holland het volgend advies gegeveneerstens was de benoeming niet door B. en W. maar door Z. E. den Minister geschied, vervolgens was gehandeld volgens de verordeningen van de wet op het Lager Onderwijs, en de candidaatstelling geheel onpartij dig geschied, als zijnde van gelijke geschiktheid, en ten slotte hadden B. en W. zich onthouden éér dezer drie candidaten aan te bevelen. B. en W. konden dan ook niet begrij pen, waarom de heer P. Sanders hierop eenige aanmerking had ge maakt. En hiermede verliep dit request als een storm in een glas water, en bleef de benoeming van P. J. Mendel van kracht. Den 8 April 1839 werd aldus on der leiding van Petrus Jacob Men del de eerste katholieke school, zij het dan voor burgerjongelingen, te Schiedam geopend. Over deze school in een volgend artikel nadere bij zonderheden. L. A. ABMA. LAATSTE OSLO-NIEUWS Een zeer teleurstellend begin brachten de Europ. Athletiekkun- pioenschappen te Oslo voor Ne derland, Niemand minder da?? on ze favoriete op de 100 meter, Fan ny Blankers-Koen. kwam /,n de demi-finale 100 m. te vallen en werd uitgeschakeld. Haar blessure, is waarschynlyk niet van dien aard, dat zy niet zal kunnen deelnemen aan het hoogspringen. Gerda Koudijs plaatste zich in den eindstrijd door derde in de demi finale te worden vóór Netty Tim- mers De Russin Secrjukova was verre weg de sterkste in het nummer ko- gelstooten; met een worp van 14.16 meter werd zij Europeesche kam pioene. De eenige Nederlandsohe deelneemster aan dit nummer was Ans Niesink, die zesde werd met een niet al te goeden worp van 11,35 meter. Houtzager plaatste zich bij de fi nalisten kogelslingeren, door een worp van 51.46 m. te maken. Dit re sultaat geldt echter niet voor finale, waarin zyn beste worp tot nu toe circa 50 meter is De Marathonloop werd gewonr.en door den Fin Hietanen in 2 uur 24 min. 55 sec. Zijn landgenoot Mui- nonen werd tweede de Rus Punjko derde. De 10.000 meter hardloopen was voor den Fin Kiljo in 29 min. 52 sec. Ook de hinkstapsprong bracht een Finsohe zege en wel voor Rautio met 15,17 meter. Op de 100 meter hardloopen voor dames won Fanny Blankers-Koen de eerste serie in 12.4 sec. Netty Timmer werd in de tweede serie tweede achter de Russin Setsjenova, terwijl Gerda Koudijs in de vierde serie tweede werd achter de Fran- Qaise Bressolles. In de halve eindstrijden 100 me-- ter, dames, werd Gerda Koudijs der de'in haar serie; in de finale was de uitslag: 1 Setsjenova (Rus) 11,9 sec., 2 Jordan (Eng.) 12,1 sec., 3. Bressolles (Fr.) 12y2 sec.; 4 Leyman (Zweden), 5. Gardner (Eng.), 6. G Koudys (Ned.) Bij het hoogspringen werd Fanny BankersKoen vierde met 1,57 me ter. Winnaar op dit nummer was de Frangaise Colchen met 1.60 M. In de finale kogelslingeren, hee- ren, werd Houtzager vyfde met 49,36 meter. Winnaar was de Zweed Eric- son met 56,44 meter. In het Engelsehe plaatsje Bog- nor Regis, graalsehap Sussex, is een nieuwe ingenieur benoemd bij de plaatselijke drinkwaterleiding. De naam van den nieuwen functio naris luidtBacchus. De goden op den -Olympus zijn er stil van geworden

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3