Programma met consequenties vijandelijke oorlogsschep en Ruit-nieuwtjes Ook SVV kan UVV kloppen Waarom geen ZATERDAG 23 NOVEMBER1936 PAGINA 7 Worden de scheidslijnen getrokken „HERMES D.V.S. HEEFT GELUKE KANSEN MAAKT FEIJENOORD DE 'T GOOI-MAAT VOL? VERRAST D.H-C. OOK TEGEN BLAUW WIT? Andere districten PRIJ SP UZZLE „Karei Doorman" werd geleend NED. BILJARTKAMPIOEN. SCHAP 45/1 GROOT GEDRAGSLIJN VOOR DEN NIEUW BOUW DUIZENDSTE OPVOERING VAN BOEFJE SOCIALE ZUIVERING BIJ DE MIJNEN belangrijke strijd OM DE leiding IJNITAS NAAR C.V.V. Praatje over Excelsior l S.F.C. en Ursus in staat tot nieuwe successen Hoewel de voetbalwedstrijden van morgen over het algemeen niet als krachtmetingen van ui - zonder lijk formaat kunnen wor- den gekenmerkt brengt juist deze groepeering van tegenstan ders wellicht interessante conse quenties mee. Doorda bijv. in het Westen vijf wedstrijden wor. den gespeeld waarin kopploegen tegen middelmootelubs in het ge weer komen kunnen de resulta ten tot gevolg hebben dat de titelpre tendenten zich duidelijk gaan afscheiden maar ook niet! Voorts heeft het Westen twee wedstrijden die van belang zijn voor de laatste plaats. in de andere districten treft men eeni- ge soortgelijke» situaties aan. Na driemaal achtereen door een fcopploeg verslagen te zijn, komt ;t Gooi morgen in h-et Rotter,damsche Stadion tegen Feijenoord in het veld. Met hun derde plaats behoo- ïen Paauwe c.s. thans ook tot de kopploegen, en zij hebben zelfs 't Gooi gepasseerd. Ofschoon de Hil versummers tot dapperen tegen stand in staat kunnen worden ge-' achtj geven wij Feijenoord de mees te kans op de overwinning, en aan is het met den Hilversumschen droom weer een keer meer duide lijk „uit". AJs er geen gekke diingen ge beuren wint zoowel Ajax van E. D O als D-.W. St van V. S. V.; hoewel de laatste ontmoeting wel eenige haken en oogen heeft Sparta mag niet te veel achterop raken maar de Kasteelhee en stahn voor een weinig benijdenswaardig bezoek aan Hermes D. V S. in Schiedam. Mede naar hun huidige positie Op de ranglijst te oordeelen, doen de blauwhemden niet veel in kracht voor de Spangenaren onder. Het zal een spannende strijd aan de Damlaan worden, en wellicht geeft de mindere soliditeit van de gchiedamsche achterhoede den doorslag ten gunste van die Rotter, dammers In Rotterdam zal A. D O. trach ten ten koste van R. F. Cf. de eerste overwinning te vieren,'maar wij ge. looven niet dat de Rotterdamsche gastheeren daar veel voor voelen, temeer omdat zij zelf de punten nog go£'d kunnen gebruiken en er aan. Ji'enlijk zwakker op zouden komen !f staan als zij inderdaad verloren. Veel krachtsverschil zal er in ieder ®eval niet zijn. Em'ina is vrij. De kampioenscanjidaten in Di strict ij spelen alle drie, thuis. Blauw Wit ontvangt in het Olym- Ptsch Stadion het Delftsche D. H. dat zijn kranige prestatie van verladen week tegen De Vole. V-'tickers zal willen herhalen tegen et'h anderen Amsterüamschen favo- riet. Hoewel tegen Wilde-s c.s. de groenzwarten het nog wél iets moei lijker hebben, is de kans van sla. gen zeker niet denkbeeldig. Qok N-eptunus behoeft tegen D. P- s, geen „we komen er wel"- houd'ing aan te nemen, want de Utrechtenaren vormen een ploeg i, a/ en met onverwachte re sultaten voor den draad komen Neemt Neptunus het serieus op, oan kan het ook winnen De derde kampioenscandidaat De Vole wijekers, heeft waarschijn lijk den minst riskanten wedstrijd en kan de benoodigde meerderheid over Stormvogels wel bevechten. Waarom zouden wij Haarlem niet de vierde kampioenscandidaat noemen? De roodibroeken hebben slechts één punt minder dan De Voleiwijckers en wonnen na hun valschen start alle vijf wedstrijden achter elkaar. Wellicht wordt mor gen definitief de scheiding tusschen de kopgroep en de rest getrokken en wel als Haarlem van D. F. C. wint. Al bevinden de Dordtenaren ïich nu nog in de bovenste helft Van de ranglijst, tegen een volle ns uitkomend Haarlem zullen zij toch moeten afleggen Met Et. B. SExcelsior sluiten dan wat' de Westelijke eerste passers betreft. Deze ploegen zijn K> aan elkaar gewaagd, de ?ai£n bevinden zich sinds twee in stijgende lijn. Excelsior voouteert over het algemeen lang niet slecht. De winnaar distan. ?-®ert zich iets meer van de Iaat. Plaats, wij gelooven dat het v-J. «en gelijk spel zal draaien, s heeft een vrijen dag, 'tt'Pclubs, welke elkaar in het posten concurrentie aandoen, be- ai? j morgen eigen grond. Go ontvangt de Ensch. Boys, ni' kr«gt bezoek van Wage- Qukk wn A G V.V, regaleert whthri Weverwachten hier geen honrih. B 111 de onderlinge ver- Zfc al zal het den één lm ^Uen dan den ander Ook krT1 "J^rderheid te komen. Ook by Enschedé—Vitease zien we de thuisclub zegevieren en zelfs willen we Tubantia in Hengelo tegen Be Quick een kansje geven op een deel der winst. Veendam en Noad zijn de eerste klassers, die dit seizoen nog geen nederlaag leden. Morgen wordt die roemrijke nul der Veenkolonia- len ernstig bedreigd, nu ze het dienen op te nemen tegen den kampioen Heerenveen op het veld van laatstgenoemde. Sneek wist in Emmeai met 21 te winnen en mag dus capabel geacht worden op eigen terrein de Drenthen ook op de knieën te krijgen. Achilles zal in Grqningen tegen Be Quick niet opgewassen blijken, terwijl Velocitas en Leeuwarden, die in de Friesche hoofdstad reeds met 22 gelijk speelden, het nu ook op een accoordje kunnen gooien. G.VAV. en H S.C. deelden in h,et eerste treffen met 22 en komen in Hoogezahd wellicht weer tot een vergelijk. Afdeeling IV heeft een daverend nummer in den plaatselijken wed strijd in Tillburg tusschen Willem IX en Noad. In de eerste kracht meting op het Noad-terrein be haalde deze een 10 overwinning. We, willen niet beweren, dat de nationaal gestreepten, die nu het veldvoordeel aan hun zijde krij gen. thans revanche gaan nemen, •maar wel zijn we er van over tuigd, dat Noad's ongeslagen recórd op een zware proef gesteld wordt. B-V-V. wacht, als mede-gegadig de voor de bovenste plaats, den uitslag met groote belangstelling af en legt intusschen beslag op de punten in de uitbeurt tegen Hel mond. N.AC. krijgt in Zeeland aan Vlissingen een zwaren dob ber, maar zal moeten winnen, wil len de Bredanaars weer gaan mee tellen in den strijd om de beste plaatsen. De Baronie zal het in Breda tegen Longa wel moeten afleggen en R.K-T-V.V. geven we in Venlo geen schijn van kans. In district VI figureert de ont moeting tusschen de Sittardscbe Boys en Limburgia als belangrijk ste nummer op het programma. Een strijd tusschen de gewestelijke kampioenen en de jongst gepro moveerden, die thans op den bes terf zetel zitten. Limburgia heeft dit seizoen nö'g geen uitbeurt ge wonnen en de benjamin bleef thuis nog ongeslagen! M.V-V. moet naar Spekhei en mag haar tegen partij Juliana niet onderschatten die daar reeds eenige verrassende uitslagen verkregen heeft- In Eind. hoven komen de stadgenooten P-S.V- en Brabantia tegen elkaar uit. Een plaatselijke ontmoeting, waarbij het resultaat wisselvallig is, al speelt de Philipsploeg. welke het terreinvoordeel heeft, beter voetbal. De Spechten maken thuis tegen Maurits kans op winst en Eindhoven moet de uitbeurt tegen Sportclub Emma tot een succesvol einde kunnen brengen. Het schoone beroep van „glazen- wasseher" is door heel wat abon- né's gevonden. De post bracht dan ook al zeer vroeg de eerste tien tallen oplossingen binnen. Een prijs verwierven: Joke Akkermans, Willem de Zwijgerlaan 5, Schiedam, D. v. Biesen Wattstraat 59b. Schiedam, Lucu Scholte, Broesvest 121, S'dam, Mevr. BeltenJburg, Pr. Fred. Hen drikstraat 15, Schiedam. Deze week een magisch vierkant. Zoowel horizontaal als verticaal de zelfde woorden In te vullen. 1. Korting; 2. Worstelperk; 3. Bouwmateriaal; 4. Electrisehe pool; 5. Afnemen. 1 2 3 4 5 2 3 4 5 Win/terhulp.Nederland, zal, nadat de zaken in de eerste maanden van 1947 zullen zijn afgedaan, waarschijnlijk een batig saldo opleveren van rond 2 millioen gulden. Met de afwikkeling hangt samen de liquidatie van den \Ned. Volksdienst, waar na vele rechtsherstelprocedures ver moedelijk ca. 2.8 millioen zal overblijven De Rotter dam" van de K. L ,M. is Vrijdag naar Buenos Aires vertrokken, waar h«et vlieg tuig Maandag wordt verwacht. Op 28 Nov, wordt de terugreis aanvaard. De derde ronde van de wedstrij den om het nationale kampioen schap groot biljart anker kader 45/1 te Rotterdam leverde de vol gende resultaten op: Te egelaar 234 24 43 9.75 Jacobs 300 24 80 12-50 De Leeuw.... 300 9 104 33-33 De Ruyter 89 9 44 9-88 Goderie 123 10 37 12-30 Wevers 30O 10 88 30 Gehrels 300 18 77 16-66 Sweering 223 18 61 12.38 De avorfduitslagen: Jacobs 300 17 83 17,64 Gooderie 175 17 68 10.29 Sweering 300 18 73 16.66 De Leeuw 270 18 66. 15 Gehrels De Ruyter Teegelaar Wevers 154 23 3>1 6.69 300 23 96 13,04 224 17 61 13.17 300 17 71 17.64 Evenals tal van Nederlanders hebben ook leden dër Tweede Ka mer zjch afgevraagd, waarom van de vijandelijke oorlogsvloten, in hef bijzonder van de Japansche, geen eenheden aan ons land werden toe gewezen. Zij die zich hierdoor teleurge steld voelen, zoo zegt de minister van Marine in de Mem. van Ant woord betreffende zijn begrooting aan de Tweede Kamer, onderschat ten blijkbaar de bezwaren, welke zijn verbonden aan het inlijven van vreemde schepen bij de vloot. Deze bezwaren zijn in hoofdzaak tweeerlei: In de eerste plaats is de instand houding zeer kostbaar en levert zij groote moeilijkheden op. In de tweede plaats stelt het ge bruik en de behandeling van vreemd materieel aan het perso neel bijzondere eischen en onge twijfeld zou speciale opleiding en oefening in dit verband noodig zijn Dit zou niet alleen tijdroo- vend, maar ook onevenredig kost. baar zijn. Met het voorgaande is de vraag, of buitenlandsehe schapen niet voor artilleristische andere oefe ningen konden worden gebruikt, ontkennend beantwoord. Het eenige drijvend materieel, waarbij de hierboven aangeduide bezwaren in veel mindere mate gelden en waarvan de inlijving een voordeel zou beteekenen, zijn de veel eenvoudiger geconstrueerde hulpschepen (bijv. sleepbooten, tankers e.d.) De regeering heeft dan ook de toewijzing van enkele dezer schepen uit de Italiaansche vloot verzocht. Een beslissing ter zake is door de bevoegde geallieer de instanties nog niet genomen. Het feit, dat Hr. Ms. Karei Door man door de Kon. Marine in ge bruik is genomen, is met een en ander niet in strijd, aldus de mi nister. Er moet in het oog wor den gehouden, dat de Karei Door man slechts voor korten tijd voor oefendoeleinden in bruikleen is ontvangen en niet bestemd is om in de toekomst deel van een der smaldeelen van de Ned. zeegaande vloot uit te maken. In den opbouw van onzen dienst van vliegkamp schepen dient dit schip gezien te worden als een tusschenfase. Daar op wordt nu nl. voldoende perso neel geoefend om omstreeks begin 1948 een lightfleetcarrier te kun nen aanschaffen Het bericht, dat de Doorman niet bruikbaar zou zijn in de tropen is in zooverre juist, dat op de, in verband met de betrekkelijk geringe snelheid van het schip, voor landen der vlieg-» tuigen vereischte windsterkte vaak; niet kan worden gerekend. Aange-» zien het schip echter bestemd is voor opleidingsdoeleinden in da Europeesche wateren, kan dit niet als een bezwaar worden aange- merkt. Het zal zeker niet korter danl twee en een half jaar duren, voor dat de kruiser Zeven Provinciën erf de Eendracht aan de vloot kunnen worden toegevoegd. De algemeene gedragslijn zal zijn, dat de bouw van schepen voor de Kon. Marino aan Ned. werven, zal worden opgedragen. Voor zoo ver thans kan worden overzien eni indien de deviezenpositie dit toe" laat, zal nog slechts overneming" van de Brifsche marine plaats hebban van een lightfleet-carrier, 4 torpe" dobootjagers en 't moederschip A. Met aankoop van een lightfleet carrier in 1948 zal een bedrag van naar raming drie millioen pond sterling zijn gemoeid. Vrijdag zal Annie van Ees met haar gezelschap voor de Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Zanjd- voort én Monopolie, ttoeatsr, haar duizendste opvoering geven wam „Boefje"; van Brusse. De minister van acon. zaken heeft aan den voorzitter van den mijnindustrieraad en aan den be heerder der Ned. mijnen bericht, dat een sociale zuiveringsprocedure directieleden en bedrijfslei ders achterwege dient te blijven, daar deze z.i. een wettelijke basis mist. De beheerder dr. Groothoff heeft daarop beslist, dat een aan tal van genoemde personen niet meer op sociale gedragingen zal worden beoordeeld en terugkeer in het bedrijf op korten termijn m e® plaats vinden. Daarop besloot dn mijnindustrieraad den heer Groot hoff te verzoeken de uitvoering van zijn beslissing te verdagen totdat het dag. bestuur van den raad een onderhoud over deze aam- gelegenheid met den minister heeft gehad. Thans gaan de besturen va» den R.K. Mijnwerkersbond en valt de R.K. Ver. van Mijnbeambten deze zaak in een gecombineerde vergadering behandelen. Onder sociale zuivering dient hierbij té worden verstaan het ne men van maatregelen tegen perso nen, tegen wie bezwaren zijn ge rezen tengevolge van on-sociaal optreden in het bedrijf. S. V. V. won twee weken gele. den den zwaren en belangrijken uit. wedstrijd tegen D. C. V., kreeg daarna een vrijen dag, en moet nu wederom aantreden in een kamp van zeer groot gewicht. Maar al staat u. V. V op het oogenblik aan den kóp, 'onverslaanbaar zijn de Utrechtenaren niet en zij wer den op eigen veld' dat seizoen reeds tweemaal geklopt Daarom moet ook S. v. V in dé Domstad kunnen zegevieren" en daardoor een uiterst moeilijke barricade over. winnen. Twee andere concurren ten bekampen elkaar in Krimpen, waar D. C. V. waarschijnlijk in de meerderheid zal blijven over U. V. S Als Sliedrecht niet zoo wissel vallig speelde, zouden wij het tot een succes tegen, Overmaas in staat achten, nu echter geven wij ook den Ro erdammers een zeer redelijke kans, Fortuna wint van Elinkwjjk, en VlosScheveningen is een Haagsche derby. Quick is vrij. Een belangrijke wedstrijd in de 2e kilas A is die van C V v thuis te Rotterdam tegen Unita's uit Go rmchem. De mannen van Wels staan op het oogenblik in fraaie positie aan den kop, maar zij zullen groo te moeite heibben om zich daar morgen te handhaven. C. V. V. klopte twee weken geleden V. U C. en zal er op gebrand zijn Unil tas eenzelfde lot te doen onder gaan, temeer daar de Rotterdam mers zelf ook goede kansen heb ben Het zou ons niet verbazen als 'de Gorcuanmers, ook al staan zij er op papier beduidend beter voor, hun tweede nederlaag moes- ten incasseeren. V. U. C, is ge reed om door een eigen, overwin, ning op Gouda van den bovenge- noemden strijd hoe-dan ook te pro- fiteeren. Velox—Coal en B, M, T. -V. F. C. gaan gelijk op, Hercules klaart het waarschijnlijk niet tegen V. V. Dezen keer heeft O D S I vacantie. Al heibben wij ons er dan mee verzoend dat Excelsior >20 dit jaar weer geen groote rol speelt wij stellen ons zeker niet tevreden met de gedachte: ..als de zwartwit. ten maar van de laatste plaats blii ven Op zich zou die gedachte niet zoo dwaas zijn, immers Excel sior '20 neemt thans op de 9 plaat, sen tellende ranglijst de achtste po sitie in. Wij moeten echter van onze eenige katholieke Schiedam- sche- voetbalvereeniging meer mo gen verwachten. Daarom is 't van zelfsprekend dat morgen van Hoek van Holland, den hekkesiuiter, wordt gewonnen, zoo vanzelfspre kend dat wij er na afloop geen hoera over zullen roepen. De zwartwitten moeten met grootere daden komen! De drie arnctere ont moeringen in de 3e klas C zijn in teressante partijen waarin de op papier sterkeren nog lang niet heibben gewonnen en die van be lang zijn in den nog lang niet in 1 het eindstadium verkeerenden strijd om die mooiste plaatsen: V D. L.B. E. C,, V. O. C Post. duiven en Hollandiaan—Musschen D. H. S. komt in de 3e klas E den laatsten rijd zoo vervaarlijk opzetten, dat deze Spieringhoekers nog een fiksch woord kunnen mee spreken en ieder geval morgen te. gen E- D S, een beter resultaat dan de in eerste 11 zullen berei ken. Die drie andere kopploegen wonnen al en winnen nu ook wel Fluks van V. N. D„ S. V. W van Lekkerkerk en L. S. V. van C. K C Hier heeft Marrinit vrijaf. JDoor een klein misgreepje onzer. Zijds is de ranglijst die wij verle- jWeek van de k'.as D publi. ceerden, hoogst bedrieglijk gewor* den. De nummers 1 en 2 werden n.I. niet vermeld: D Z B met 15 uit 8 en H. D. V. niet il uit 17. Schiedam staat met zijn 8 uit 8 derhalve niet op de 3e maar op :de 5e Plaats, dat is wat anders. 'Morgen gaat de reis naar D. Z. B. waar bakzeil wordt gehaald. De I andere wedstrijden zijn V. V. P. Full Speed, FlorissantWippolder, 'Texas—IH, D. V. en Sariirnus— Haastrecht, ,S. F. C. vat den uitwedstrijd te. gen U. S.'C. zooals gebruikelijk se. rieus op. bevestigt de thuis reeds behaalde 21 zege, en bliift fier aan het hoofd van de 4 E ITasse gaan. D. J. S. herstelt zich tegen K. R V. C., en Stolwijk blijft door een! zege op Oliveo een gevaarlijke out. eider. Verder: D. D V. KOoie vaars. G. D. S.Postalia Ook in 4F gaat het goed: Ursus heeft 2 verliespunten minde:- dan F, S. V. Pretoria uit een gelijk aantal wedstrijden. Het zwakke Haagsche W I. K gaat voor dei achtste maal het schip in tegen on-i ze stadgenooten, terwijl F. S- V. Pretoria geacht wordt zich tegen |S. O. A. te herstellen. Spoorwijk, beiager.in-spé? in ieder geval trouw op den achtergrond volgend, begaat geen misstap tegen V. D. S., en Het NoordenOudewater gaat gelijk op. Het is een verre en riskante reis naar Ammerstol. maar tegen Berg. ambacht heeft D. R Z. zoo'n tocht ook goed volbracht, 'en derhalve nu weer. Schoonhoven sneeft tegen Celeritas. Pechvogels waagt een kansje bij Bergambacht. D D C. moet oppassen voor DONK's rehabi. litat.iestreven. Tijdens de vergadering van de IYRU (International Yacht R.acing Union), welke te Londen wordt gehouden, is men overeengekomen, dat de Olympische zeilwedstrijden in 1948 zullen worden gehouden in de Torbay, een groote baai in De-1 venshire tusschen Torquay en Brixhan IN TE LEVEREN BOJNNEN In de week van 24 t/m 30 November 1946 Versnaperingen; V58 (2 rts.)^ X58 (1 rts.) Af loss week 27 OcU- 2 Nov. Koffie: 47.8 Alg. rts.). Afloss, week 27 October-2 -November. Thee: 47.9 Alg. rts.) Aflos*, week 27 October-2 November. Suiker: 47-7 Alg. (3 rts.), 45Jl Alg. (2 rts.), 46.5, 46-6 Alg., 48-6, 48-7 Alg. (1 rts.) Afloss. week 3—9 Nov. Brood: 47-4B res. (16 rts.), 47-1 Brood, 47-4C res., 48-1 Brood, 48-1Ö res. (8 rts.), 48-2 Brood en nieuw® bonnen (4 rts.). Bloem; E29, 46-2E res. 48-2E re* (3 rts.). Afloss. week 612 Oct. D29, 622 Alg., 45.2, 46-3D res. (1 rts.), 47-2, 48-2 Alg. (1 rts.) Aflos* week 2026 October Rijst: 48-1E res. (1 rts.) Aflos* week 27 October^-2 November Bo'er: 48.1 Boter (1 rts.), 47-1 Boter rts.), Afloss. week 27 October2 November. Margarine/Vet: 47-3 Boter (1 rts.). 47-2 Boter rts.), 48-2 Boter rts.). Afloss. week 27 Oct.—- 2 November. Kaas: 47.1 Alg. (2 rts.), 47-6B res. 48-1 Alg. (1 rts.) Afloss. weeh 27 October2 November. Eieren: Rantsoenb«Ü»nen (1 rts.)„ 49-3C res. 50-6 Alg (1 rts.). Vleeseh (slagers)47-2 Vleesc.fc. (4 rts.), 47-1 Vleeseh 48-1 Vleeseh, 48-2 Vleeseh (1 rts.),. coup. C039. X017, X018, X042. Vleeschwaren (slagers)47-2 Vleeseh 4 rts.) Inst. 8000 nrs.0 47-1 Vleeseh. 48-1 Vleeseh, 48-2. Vleeseh fl rts.) Inst. 8800 nrs. Vleeschwaren (detaillisten)Idem, Afloss. week 27 Oot._2 Nov. Tabak: T57. X57 T58 (2 rts.), Afloss. week ?7 October-2 November. Petroleum: OOI (3 rts.), 109, 609, 47-5 Alg 48-5 Alg. (1 rts.), A01, 02, 03, 04, B01-02/ C01, D02. DOS (2 rts.). Brandstoffen, industriekolen, co kes: Coup. B, Cz D, E verbr. Geen vervangingstoe wijzingen. Brandstoffen: Zonder linkerbo venhoek. Brandstoffen: BV60, 61 (3 rts.) éV62 (1 rts.), BV63 (2 rts.), WA60Ö (1-9 per.) (1 rts.), WB606 1-9 per.) (5 rts.). Keukengerei: Oude en nwe. pnt. 1 en 10. 506. 006 (2 pnt.). Textiel: Toew. text.goed., toew. Distex MD85, 1 t/m 25 VA510, 101 t/m 130 (B en C 5 pnt) VA VB, VC. VD, VE 605, 101 t/m 200 VF 605, 1 en 10 pnt. oud (grijs), B82 1 pnt. (b'auwgrijs-oranje), B83 10 pnt. (blauwgrijs-groen). B en C behoe ven nrit meer afzonderlijk geplakt te worden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 7