Stuit Hermes A.D.O.'s opgang? Driedubbele moord om 3000 gld. Nederlandsche tennis-ranglijst De Haantjes in het S.V.V.-hok ZATERDAG 7 DECEMBER 1946 PAGINA 7 mnAALDAG IN HET WESTEN V.S.V. KAN AJAX PASSEEREN XERXES KAN NEPTUNUS EEN HANDJE HELPEN ANDERE DISTRICTEN DE MOORDENAAR WILDE TROUWEN WILTON EERSTE „TOOVERB ALLEN" DE TOOVERSTAF VAN DE GOEDE FEE ZIJ ZULLEN TOCH GEEN VICTORIE KRAAIEN? EXCELSIOR OP TEGEN BEZOEK BIJ. H. v. H. AFD. ROTTERDAM KJï.V.B. PR1JSPUZZLE r grootste belangstelling van de objectieve voetballiefheb, bers gaat morgen uit naar de prestaties van de staartclubs, die verleden week zoo duchtig •P de trom speelden, in District I EDO en ADO, in District II Stormvogels, Daarbij komt dat er eenige kopclubs voor riskante onderne mingen staan, Neptunus en BI. Wit, en dat in District I twee titelgegadigden tegenover el kaar in het veld komen: DWS Feijenoord* Er kunnen dus weer eenige aardige uitslagen worden tege moet gezien. Misschien is de wedstrijd tus schen DWS en Feijenoord wel de belangrijkste in Distr. I. In aantal winstpunten staan deze tegen, standers gelijk, maar de doelcij fers zijn ten gunste van de Am sterdammers, die bovendien het terrein voordeel hebben. DWS werd op eigen veld nog niet ver slagen, en het is nog lang niet ze ker dat Feijenoord er in zal sla gen om dit record omlaag te ha len. Wij meenen overigens wel dat de Rotterdammers met gelijke kansen dezen strijd aanbinden. Belangrijk is ook de ontmoeting tusschen VSV en Emma. Behalen de Velsenaren de overwinning, between wij waarschijnlijker ach ten dan een Dordtsch succes, dan nemen zij de leiding, waarbij zij door betere doelcijfers zelfs Ajax Passeeren. Intusschen heeft Emma zelf de punten ook bitter hard noodig en met de laatste plaats in zieht zullen de Dordtenaren stel lig vechten voor wat zij waard Zijn. Wat die laatste plaats betreft, ADO, dat ondanks de twee suc cessen in de afgeloopen, weken nog steeds de roode lantaarn draagt, ontvangt bezoek van Her mes DVS. Beide ploegen bevin den zich in stijgende lijn, de Ha genaars hebben getoond in staat te zijn zich aan den degradatie- greep te ontworstelen, de Schie dammers kwamen tot nog posi- tiever conclusies, zij hebben zich, dank zij hun kranige overwinning op Ajax, in de kopgroep gewerkt. Als Sparta weer eens een keer goed uit den hoek komt, en wel licht geeft na twee uitwedstrij den het vertrouwde Kasteel wel eenige stimulans, is het in staat om EDO met leege handen huis waarts te sturen. Maar ais de snamrenaren niet boven hun vorm van de 'wee laatste weken kun nen uitkomen, is het wel zeker clat de Haarlemmers met de winst gaan strijken. Merkwaardigerwijs heeft Nep- unus al zijn drie verliespunten in Plaatseiijke ontmoetingen gele. ®en. Morgen trekken de drietan- «ers echter weer naar buiten, en ®na kunnen we weer op een over. winning rekenen? Stormvogels is echter geen club om gekheid mee maken, dat heeft Blauw Wit H. Zondag ondervonden. Toch be schouwen wij dit jongste succes eigenlijk als een uitschieter. En ais Neptunus van begin af aan even doelbewust en vertrouwend OP eigen kracht aanpakt als het rot dusver heeft gedaan en als hef arbitersfluitje zoodanig wordt gehanteerd dat zich een normale wedstrijd kan ontwikkelen dan zijn wij niet bang om opnieuw een Neptunus-zege te voorspellen. Wellicht ziet Xerxes kans om zijn stadgenoot een dienst te be wijzen door Blauw Wit een punt te ontnemen Veel kans is daarop wel niet, maar tenslotte is voet. bal een spel van verrassingen; en het zou voor de Rotterdamsche voetbalgemeenschap stellig een aangename verrassing zijn als Xerxes blijk gaf niet alleen tegen Neptunus-zelf maar ook tegen diens concurrenten tot succes te kunnen komen. Bovendien, en dit is natuurlijk voor hen een meer gewicht in de schaal leggende om standigheid: Wilkes en zijn man nen zouden er zelf ook wel bij varen. Excelsior zit in het benauwde hnekie en DFC neemt een veilige middenstandspositie in De Rotter. _un dus veel meer om de punten verlegen dan de Dord tenaren. en misschien geeft dat wel doorslag. In het Oosten kan Go Ahead morgen rustig toezien, welke club als naaste concurrent naar voren aal komen. Zal NEC zich op de tweede plaats kunnen handhaven de Sportclub in Enschedé tot een goed einde te brengen? Tubantia zal de uiterste krachten inspannen om uit het bezoek van Vitesse aan Hengelo voordeelte trekken, an ders wordt de situatie précair. Ook Quick moet streven naar ven- betering van zijn positie als voor laatste op de ranglijst; in de Ensch-Boys die over komen, zul len de Nijmegen aars echter geen gewillige slachtoffers krijgen. De eenige nederlaag, welke Heerenveen, de kampioen van net Noorden, dit seizoen geleden heeft, werd geslikt met 2O en wel in Hoogezand Morgen komt de dag der revanche in neeren- veen! Sneek, dat m de iriescne hoofdstad Leeuwarden met 21 klopte, moet ook in eigen omge ving tot een meerderheid m staat gebracht worden. Achilles en Veendam speelden in Assen met 2—2 gelijk; morgen bij het tegen bezoek houden de V eendammers de volle winst aan zich. Bij de plaatselijke ontmoeting in Gro ningen VelocitaaCJVAV js eike uitslag mogelijk. i'risiafianmen is een krachtmeting tusscnen de onderste ploegen. Wanneer de Leeuwarders uit het veldvoordeel geen voldoende profijt Kunnen .trekken om aan twee winstpun ten te komen, wordt de toestand voor hen ongeveer hopeloos Van de twee groote concurren ten voor de kopplaats in District IV krijgt Noad gemakkelijker taak dan BW. De Tilburgers De- spelen eigen terrein met Helmond als bezoekende Ploeg. BW moet naar Vlissingen. Noad won in Helmond met 2—1 en zal tnuis voor grooter verschil in de cijfers zorgen- Vlissingen heeft tnuis nog geen wedstrijd verloren, doen daarbij dient te worden overwo gen, dat het daar tot dusver en kel clubs uit de onderste helft der ranglijst tegenover zich kreeg. De komst van BW, dat in Den Bosch met 3o den Zeeuwen de baas werd, zal wel met de eerste thuisnederlaag der gastheeren ge. paard gaan. De clubs, die voor de onderste plaats in aanmerking komen, hebben beide een tnuis- beurt; RKTW wordt in een plaat selijken strijd gqwïkkeid mei Longa, terwijl de Baronie, Hel- mondia ontvangt. Wanneer ce Bredanaars het tot een revancne van de 41 nederlaag in Helmona weten te brengen, maken ze een goede kans van de laatste plaats af te komen. NAC, dat zich Pas tot de bovenste helft der ranglijst wist op te werken, zal in Venlo tegen VW alle krachten hebben in te spannen om zich in die po sitie te handhaven. Den vorigen Zondag zijn de Sitt Boys ten opzichte van MVV een punt uitgeloopen en net zou zoo verwonderlijk niet zijn, wan neer ditzelfde morgen wedenom het geval was. De Boys krijgen Bleyerheide op bezoek, "waarvan ze in het eerste treffen met 3l wonnen, een nieuwe meerderheid met steun van eigen omgeving ligt hier dus in de lijn der ver wachting. MW heeft het in Eind hoven op te nemen tegen PSV, dat op eigen terrein nog geen neder laag leed en ook den Maastricn- tenaren harde noten te kraken zal geven. Een interessante ont. moeting belooft voorts het treffen in Brunssum te worden tusscnen kampioen Limburgia en Emdho ven. Juliana werd in Lutteraae met niet minder dan 61 ooor Maurits geklopt; de cluD van Spekhei wil het er niet bij laten zitten nu ze het veldvoordeel aan haar zijde krijgt Eindhoven heert een plaatselijke ontmoeting in f treffen SpechtenBrabantia. Veel krachtsverschil zal hierbij niet aan Het Arnhemsche gerechtshof be handelde de zaak tegen den 29-ja rigen A. uit Enschede. Beklaagde had op zekeren dag hooren spreken over de spaarduitjes van de bejaar de zusters en broeder van Beek uit de Zwanensteeg te Enschede. Langzaam rijpte er een plan in hem. Sparen op de gewone 'wijze zou een huwelijk, waarna hij ver langde, voorloopig niet mogelijk maken, hier was de kans. Het idee zich in het bezit te stellen van het geld van de bejaarde van Beeks werd een obsessie en op een Maan dagmorgen ging hij er op af. A, nam een prop en een bijltje mee,' vastbesloten om ten koste van alles het geld te veroveren. Hij richtte een ontzettend bloedbad aan. Eerst sloeg hij met een bijl, welk wapen hij vond in het huis der v. Beeks (want het zelf meege brachte gebruikte hij niet) de oud ste der twee vrouwelijke van Beeks de hersens in, dronk een borrel en rookte - een cigaret in afwach ting van de jongere zuster Feikje, die hij eveneens met bijlslagen doodde. Rustig bleef A. hierna wschten tot twaalf uur tot Gerrit den dag treden. Op het Braoan.lvan Beek, de kostwinner van net tia-terrein won spechten met drietal, uit "de fabriek zou komen. 2\e |Toen deze arriveerde overviel -ee Modderige velden en vaak zeer slecht zicht zijn de om standigheden, waaronder 't gros der Engelsche voetbalwedstrij - den moet wonden gespeeld. Zij hebben geleid tot proefneming met ballen van diverse kleur, om den bal beter zichtbaar te maken. De leidende ploeg t.n de Co rinthian (amateur) League, Walton and Hersham F. C-, is thans bezig daarmee proeven te nemen, teneinde de meest geschikte kleur van den bal uit eindelijk te kunnen vastleggen. Begonnen wordt met een groengekleurden bal daarna probeert men een witten, ver volgens een helgeelen. v De keuze-commissie van den KNLTB, belast met het samenstel len van de officieele ranglijst van een aantal spelers over 1946, heeft dit jaar heel wat meer spelers ge rangschikt dan verleden jaar en dan in de laatste jaren voor den oorlog het geval was, nl 12 dames en 20 heeren Hiermede heeft zij het standpunt verlaten dat een ranglijst-speler" voor het buiten land een speler van de internatio nale klasse van een land verte genwoord igde Vergeleken met 1943 zijn er nog al verschuivingen. Wilton is van de derde plaats naar de eerste ge stegen, Rinkel van de eerste naar de derde gedaald. Borren en Wie- gers zijn heel wat gedaald, naar onze meening wat al te veel. Krijt is twee plaatsen gestegen. Van Swol zou recht hebben op de eer ste plaats, indien hij in on3 land even goed gespeeld had als in het buitenland, hetgeen echter niet 't geval was- Amsterdam is op de heeren ranglijst met 7 van de 20 spelers vertegenwoordigd, Den Haag met 5, het Zuiden met 2. Bij de dames komen 7 speelsters van de 12 uit de hoofdstad. Mej. Couquerque, die verleden jaar niet speelde, is met zeer gering verschil no. 2 geworden, de jeugd is door de oudere generatie terug gedrongen, mej. Hermsen zelfs van de derde naar de zesde Plaats! De lijst van de heeren is als volgt: (De cijfers tusschen haak jes achter de namen geven de plaatsen op de ranglijst 1945 weer; een streepje beteekent dat de be trokkene toen niet geklasseerd was) 1. mr. Wilton (3); 2. Van Swol (12); 3. Rinkel (J2); 4. Krijt (6); 5. Van Meegeren 6. mr. Tstoniniau 7. Teschma- cher (4); 8. Bouman 9. Bor ren <5); 10- v. d. Kruk 11. Reidt (8); 1213 Bosschaart en Went 1416 Karsten mr Marinkelle (1012) en Wiegers (7); 17—20 v. d. Heide Lathouwers Stas en Volkmaars En die van de dames; 1. mevr. BlaisseTerwindt (1); 2. mej. Rol- lin Couquerque 3. mej v. d. Wal (2); 45 mej. Knottenbelt (5) en mevr. v- d. Kruk—Schmier 6. mej. Hermsen (3); 7 mej. Grosveld 8. mevr. Jon. quiere 9 mevr Scholten Klein (6); 10. mevr! Vleugels— Shutter (7); 11. mej. Diemer Kool 12 mevr. LubbersFischer Er was eens diep in het bosch een goede fee. Rustig en tevreden leefde zij tusschen de dieren en kabouters. Als dan menschen kwamen en haar om hulp en raad vroegen, nam zij haar tooverstaf ter hand en vervulde vele wen- schen der arme menschen. Deze heerlijke tijden zijn jammer voor bij. Er zijn geen feeën meer die tooveren en veel moeilijkheden van ons kunnen wegnemen. Toch zullen ook zonder feeën met tooverstaf veel moeilijkheden worden opgelost. Op het oogen- blik genieten wij toch reeds van dingen, die ons kort geleden nog bijna een sprookje schenen. Wij genieten weer van de heerlijke koffie roodmerk en van de geu rige thee zilver-roodmerk van De Gruyter. (i.m.) beklaagde ook hem en doodde hem imet den bijl. Op de meest koelbloedige ma nier volvoerde A. zijn plan. Des avendis groef hij een gat in den tuin en legdie daarin de lijken. Den volgenden dag bracht hij het tuintje weer heelemaal op orde. stuurde vanuit Ossenzijl brief, kaarten, dat de familie van Beek daar was en bracht het meubilair naar een garage. Op zoldier vond hij een portefeuille met 3000 en ook sieraden en horloges, welke hij verkocht. Hij schafte zich een radiotoestel aan en vierde zijn verloving. Maandenlang ging alles goed tot buren van de van Beeks een af schuwelijke lucht in den tuin waarnamen. Men ging graven en vonid de lijken Reeds spoedig ver moedde men, wie de dader was. De Almeloscbe rechtbank heeft A. 20 jaar gevangenisstraf opge legd, nadat levenslang geëischt was. In hooger beroep voor het ge rechtshof te Arnhem passeerde het gansche drama nogmaals de revue. Nadat de president, mr, baron de Vos van Steenwijk, zijn afschuw had geuit over het gebeurde, ver telde die beklaagde bij stukken en brokken het verhaal, dat ook in Almelo voor de rechtbank werd gehoord. Hij kwam bij de van Beeks binnen om rogge te brengen, zoo vertelde hij en, toen zou Aaltje van Beek, het eerste slachtoffer hem gedreigd hebben aangifte te doen bij de politie van een diefstal van sieraden en horloges. ,.Ik was bang voor de politie, omdat mijn meisje gedreigd had de verloving uit te maken, indien ik nogmaals in handen der politie zou va len". President; ,,U hebt bij het voor onderzoek steeds verklaard, dat u de moorden pleegde om de 3600 in handen te krijgen Daar aan zullen wij u dan maar hóuden". Ook de procureur-generaal, mr. Hoekstra, uitte zijn afschuw over deze moordpartij. Hij wees erop, dat het psychiatrisch onderzoek tot de conclusie geleid heeft, dat A, toerekeningsvatbaar is; alleen kan sprake geweest zijn van eenige ver minderde toerekeningsvatbaarheid door het gebruik van alcohol. Maar aldus die procureur-generaal, be klaagde heeft zich opzettelijk in dien toestand gebracht. Wij heb ben hier te doen met een vooraf beraamd vreeselijk plan om cirie menschen 'te dooden. Met groote brutaliteit heeft de moordenaar zijn daad trachten te verdoezelen, niet alleen door in de buurt de veronderstelling te doen post vat ten, dat de van Beeks verhuisd zouden zijn, maar zelfs gaf hij dit op aan den burgerlijken stand. Ook manipuleerde hij met Öe schadever goeding van de slachtoffers. Uit sluitend hebzucht was de drijfveer, aldus de procureur-generaal. Voor deze misdaad past maar één straf, namelijk levenslang. Mr. Emgelkens uit Nijmegen pleitte clementie. Op 19 Decem ber zal het hof arrest wijzen. In de 2e klas B rollen we van den eenen veldslag in den anderen. Wederom staat S. V. V. voor een wedstrijd, waarvan de uitslag van groote beteekenis zal kunnen blij ken te zijn. De roodgroenen binden op eigen veld, waar zij nog niet verslagen werden, den strijd aan tegen Quick. De Haantjes verloren verleden week een belangrijken wedstrijd tegen U. V. S. en vielen, daardoor iets terug, maar hun kan sen zijln nog groot genoeg, en psy chologisch zou het voor hen van groote waarde zijn als zij juist in den wedstrijd van morgen zich konden rehabiliteeren voor de ne derlaag van verleden week. S. V. V. kan er dus op rekenen, een mentaal ijzersterke tegenpartij te moeten bekampen, maar daar er voor d>e Schiedammers van dit tref fen ook veel afhangt, zullen zij wat dit betreft niet voor de Hage naars ondier doen. Daar ook die doelcijfers op weinig krachtsver. schil wijzen, meenen wij er goed aan te doen alleen te voorspellen dat een spannende wddstrijd mag worden verwacht. Een andere ti- telpretendent, U. V. V„ klaart het wel tegen Elinkwijik; als Vios niet zoo'n rare was, die aHe drie be- iu de Nijmegenaars het in Almelo haalde winstpunten op nota bene tegen Heracles hebben op te ne men? Of dringt AGOW zich weer haar den voorgrond door in Apel doorn van Be Quick te winnen? En blijft Wagen ingen in de run- Ming door den uitwedstrijd tegen U. V. V. en D. C. V. veroverde, zouden wij Overmaas geen moei lijkheden voorspellen. SliedrechJt speelde thuis met 00 tegen Sche- veningeni gelijk, maar zal het aan zee waarschijnlijk niet tot «en soortgelijk resultaat brengen. Van de drie wedstrijden in de klas A zijn er twee aan weinig twijfel onderhevig. Unitas tijgt naar Gouda, en het moet al ongelooflijk raar loopen als die Gorcummers daar niet op beide punten beslag leggen. Verder is het vrij zeker dat Coal een zegel meer plakt op Her. cules' reeds onontkoombaar schij nend lot Maar in de Haagsche der by B. M. T.V. U. C. kan de thuis club in het Bieden van, Moedigen Tegenstand zoo fanatiek blijken, dat de ex-eerste klasser een veer moet laten en zoo iweer verder bij Unitas achterop raakt. Ter elfder ure is voor de 2e klas A nog de wedstrijd O.D.S. C.V.V ingelascht. Twee eken ge leden'wonnen de Dordtenaren in Rotterdam met 12, en zij zullen voor eigen publiek dit succes wil len bevestigen. De pxactijk leert echter dat het zeer moeilijk is, tweemaal achtereen van eenzelfde tegenstander te winnen. C.V.V. zal er alles op zetten zich voor de nederlaag te revancheeren, Twee weken geleder» won Ex celsior '20 op eigen veld met 10 van Hoek van Holland. Verleden week klopten de zwart-witten de Postduiven met 2—3, Hoek van Holland won met 42 van. V. D L. En nu komen omze zwartwitten' en de Hoekschen weerom tegenover elkaar. J.l. ZonHag bleek Excelsior op het critieke moment over de juiste mentaliteit te beschikken. Prins Philip van Griekenland heeft naturalisatie tot Britsch onderdaan aangevraagd. In Mei 1939 trad prins Philip, die 25 jaar oud is als kadet bij de Br. marine in dienst. Geruchten over een verloving met prinses Elizabeth van Engeland, zijn officieel tegengesproken. Daarom zijn wij er gerust op, dat het morgen weer een goede dag wordt Een izware krachtproef voor 'beide partijen is bet treffen- Hol- landiaanMusschera, en hetzelfde geldt voor V. D. L.—B. E, C. D. H. S. trekt naar Leerdam om L S. V. party te bieden. De Schie dammers hebben nu de gelegenheid om door een overwinning op een sterke tegenstander want L S. V, is niet mis hun aanspraken op de eerste plaats duidelijk te be vestigen. S. V. W. moet kunnen winnen van V. N. D. en E D. S C. K. C. is een "staartdue'l. De 4e klasse-rs treden alle in het veld. Wint Schiedam van Floris sant, dan is een gezeten midtden- standspositie gewaarborgd Gemak kelijk krijgt S. F. C. liet tegen K. R. V. C. niet, maar aan een overwinning kunnen wij toch niet twijfelen. Ursus moet winnen, want de concurrentie is nog zeer zwaar; Spoorwijk zelf is echter ook nog titelpretendent, zoodat onzen stad- genooten een zware strijd- wacht. Voor R R. Z. geldt hetzelfde als vorige 'week: uit een gelijk spel, dan thuis een overwinning; dan wordt Ammerstol tevens weer van de tweede plaats verdreven. Ie kl. A; DBWSehied. Bosch, Schi-ebroekAVO, DESVActivi- tas, HWD—Deto-, B'; Puttershoek— Demos, Groen WittenTAG, OV Eureka, GVRRCR; C; Germinal AVS, RadioOns Suis. HWS Dirksland. Ook deze week een vrg gemakke lijk ..vraagstuk", een diagonaal raadsel, dat niet veel moeilijkheden met zich brengt Gevraagd worden de volgende woorden Diagonaal; 19 vogel; 28 zeil wedstrijd. Horizontaal: 1 werkruimte; 3 in staat tot; 4 toegewijd; 6 wonderj 6 stof; 7 beslist; 8 paardnjdster. De goede oplossing van het raad sel van verleden week is12 nabob; 1—3 neger; 2—3 beker; 2—4 boter; 2—5 baken; 3—5 rozen; 3—6 rebel; 45 regen; 56 Natal. Een prijs verwiervenJ M VAN KEMENADE, Singel 111c, Schie dam", A VRIETHOFF, Willemskade O Het uurrecord van C<*>Pi kan 35 a. Schiedam; Mej. D ETTMAN. niet erkend worden, daar de N^'au'r-n 22 Schiedam HJ Bfc tijdwaamemers een vergissing I N, Kortlandstraat 5 kl-l«*> blijken te hebben begaan. I Schiedam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 7