En weer stond het Nederlands Elftal pal! Belgische revanche-psychose verkeerde in algehele verslagenheid Emotioneel schouwspel van ouderwetse allure DE 3e EN 4e KLASSERS ■^xxxxx B.V.V voor het kampioenschap Dameshockeyzege op Frankrijk Y. U. C. behaalde monsterzege Elf Oranje-vlammen zegevierden met 2—1 in de Deurne-hel innnB MAANDAG 5 MEI 194? PAGINA 2 DE ELFTALLEN ROTTERDAM VERLIEST VAN ANTWERPEN NEDERLAAG DER SITT. BOYS DOELPUNTEN VAN ROOZEN EN DRAGER Belgie leidt Stand 12 DE CIJFERS 2-1 ZIJN TE BESCHEIDEN Roozen NED. WIELRENNERS IN HET BUITENLAND EBOH DE NIEUWE KAMPIOEN maas- de k°P^oep WAT DOET VANDAAG UNITAS? li»*: - - Süp 1 nwi^g *w l SJlilllPÈ X Kraak is uitgelopen, de bal komt vlak bij een aanstormenden Belg terecht, doch op het laatste ogenblik weet Schijvenaar vallend de bal nog uit te trappen Het is niet gebeurd. De Rode Duivels hebben geen revan che behaald. Der Belgen overtuiging was vals, hun brullend gesmeek tevergeefs. De heksenketel van Deume heeft de Oranje-mannen niet verzwolgen. In plaats daarvan heeft het Nederlands Elftal voor het eerst weer sinds 1934 in Antwer. pen een overwinning behaald, de Belgen in hun eigen huis verslagen. Hoe dat in zijn werk ging, beschrijft hieronder onze speciale verslaggever: De heksenketel van Deume" heeft zijn reputatie gehand- haaid! In een wedstrijd, spannend van de eerste tot de laatste minuut, met legio kansen aan weerszijden, met een geloei, dat geen ogenblik van de lucht was, is België er voor de vierde achtereenvolgende maal sinds de bevrijding niet in geslaagd ons de door hen verhoopte nederlaag toe te brengen. En nu kan het waar zijn, dat het spel zich grotendeels op de Nedarlandae helft afspeelde, dat de techniek der Belgen superieur was, dat zij in vele opzich ten sneller waren, tenslotte is het oranje-team weer met de buit gaan strijken en zulks kan niet steeds te danken zijn aan factoren „geluk" en t,toeval". De oorzaak, dat België verloor, ligt in het feit, dat zij de eerste eis van een voetbalwedstrijd niet vervulden: het scoren van goals! Be rennen van hun beide bui tenspelers waren steeds duivels gevaarlijk, maar zodra de bal in de buurt van het doel kwam, werd er herhaaldelijk slecht geschoten of was er steeds weer een Neder landse speler, die opruiming hield en in laatste instantie stond daar Kraak, die stopte wat er moest worden gestopt. Het zwaartepunt lag deze keer dan ook bij onze verdediging en wij behoeven geen spijt te hebben dat, voor zover het de tactiek betreft, de bakens te \juister tijd zijn verzet. De „les van Huddersfield" is ter harte ge nomen. Prettig waren de onderlinge ver houdingen overigens niet en wij hopen; dat hierin zo spoedig mo gelijk verandering komt. Voetbal is weliswaar geen spelletje voor jongejuffrouwen, maar de wijze waarop enige van onze spelers meenden technische tekorten te moeten aanvullen met nodeloze hardheid, kon eigenlijk niet door de beugel. Het aantal vrije schop pen, dat tegen ons moest worden gegeven, was niet te tellen; in dit opzicht sloegen wij onze tegen standers met stukken. En het was maar gelukkig, dat de Engelse re feree de teugels strak hield en zich niet ontzag waarschuwingen uit te delen aan enkelen onzer spelers, waaronder Möring, Kraak en Schijvenaar. De twee laatstge noemden werden gestraft voor in cidentele vergrijpen, de Twente naar maakte echter doorlopend duidelijke overtredingen en het mag een wonder heten, dat het niet tot een strafschop heeft ge leid. Vooral in het laatste gedeel te dreigde een dergelijke voor ons fatale beslissing meermalen. Is door de cijfers van vier ach tereenvolgende wedstrijden nu wel vastgesteld dat wij de Belgen blijkbaar „kunnen hebben" ook in Deume! dan wil zulks niet betekenen, dat het bij Nederland alles botertje-tot-de-boom was en wij vragen ons af hoe de uitslag dan wel geweest zou zijn, indien onze aanval aan de verwachtingen had beantwoord. Dit immers was geenszins het geval. Nu trof onze voorwaarts-linie het niet, dat ze het „achter" nog al zwaar te ver duren hadden en dat er dus van een werkelijk stuwen der midden- linie" soms geen sprake kon zijn; „alle hens aan dek" was daar veelal het parool. Toch moeten wij constateren, dat het aanvalsspel der Belgen aanmerkelijk beter was dan het onze en dat hun attaques aantrekkelijker waren als schouw spel, al bleven dan ook de resul taten uit. Alle hulde echter aan de oranje-defensie! Het niet meespe len van Van der Linden werd oor spronkelijk als een nadeel gevoeld maar de wiize waarop zijn rem- plagant Schijvenaar van Edo te elfder ure opgesteld, zich eens klaps in het nationale elftal heeft gespeeld, stemt voor de toekomst dankbaar. Resoluut ingrijpend: trapvast en schijnbaar zonder ze nuwen, heeft hij de uiterst ge vaarlijke- rechtervl.-speler Lembe- rechts r.buiten voor „Europa"! herhaaldelijk in volle ren de weg naar het doel versperd en deze tweestrijd was al1 een reeds een gang naar het stadion waard Maar daarna moet dan ook onmiddellijk Kraak ge noemd worden, die een heel wat drukker middag had dan zijn collega ter andere zijde en zeker een van zijn beste wedstrijden heeft gespeeld. Het geluk dien de hem enige malen toen de dwarslat in moei lijke situaties redding bracht, maar Moring Kraak zijn gehele optreden schonk een gevoel van zekerheid, zelfs bij en kele verre uitloop-pogingen in zijn doelgebied. Zijn aanvoelen, waar de bal tenslotte zou belanden, is feilloos, de Belgische voorwaart- sen vonden hem steeds op de „voor ons" goede plaats. Enkele geheide mistrappen drukten een stempel op het spel van Van Bun. Wij kregen sterk de indruk, dat hij laboreerde aan een gebrek aan zelfvertrouwen. Hoe wel de Belgische linksbuiten Thi- rifait weliswaar niet zo veel voor Lemberechts onderdeed, moet toch erkend worden, dat het hem wel wat gemakkelijker werd gemaakt, daar niet alleen Van Bun, maar ook Stroker hem meer bewegings vrijheid gaven dan wel wenselijk was. De Ajax-man kan echter op een goede wedstrijd terugzien, zelfs al was zijn plaatsen nu en dan slordig. Aanvoerder De Vroet verrichtte in dit opzicht beter werk en ook in de verdedigende taak heeft hij uitgeblonken. Moring tegen Decleyn Na de wed strijd in Am sterdam ging alle aandacht nu natuurlijk naar de strijd al of niet om een bal tussen Möring en De cleyn. Doch al zaten beiden elkaar nogal eens en niet alleen in figuurlijke zin in de haren, het was niet zo'n onafgebroken tweestrijd als de vorige keer, voor namelijk omdat Decleyn nogal eens de enige juiste tactiek toe paste om aan zijn bewaker te ont snappen door op een andere plaats te gaan spelen en Möring hem daarin natuurlijk niet volgde. Wij kregen overigens niet de indruk, dat de heren elkaar de volgende week op theevisite zullen vragen. De oorzaak van die animositeit moesten wij in dit opzicht echter bij onze spil zoeken, die maar bonsde en beukte alsof hij in een Spaanse arena de functie van stier vervulde, en het was dus geen wonder dat het Belgische volk zijn opinie hieromtrent op meer dan duidelijke wijze vertolkte. De vervanging van Lakenberg door Drager bleek alleszins een verbetering te zijn, maar toch hadden wij van onze rechtsbuiten meer verwacht. Zijn spel miste het flitsende, het fonkelende. Zijn doelpunt was echter een knap staaltje „voetbal met hersens". Bergman, niet ten onrechte ge doodverfd als een gevaarlijk schutter, heeft in deze wedstrijd meer kansen gehad dan in Am sterdam, doch er geen enkele we ten te benutten en daardoor zakte zijn waarde aanzienlijk, want in de opbouw van aanvallen schoot hij kennelijk te kort. Voor de eerste maal heeft Roozen in een interland-wedstrijd eindelijk eens een doelpunt gescoord een uit moeilijke positie perfect gerichte kopbal maar het zou niet meer dan normaal genoemd kunnen worden, indien hij ook bij een of twee andere gelegenheden keeper Daenen had gepasseerd. Zijn sa menspel met zijn medespelers klopte echter voortreffelijk. Des ondanks waren er tenminste vergeleken bij onze tegenstanders betrekkelijk weinig momenten waarin men het gevoel gehad, dat een Nederlandse goal „in de lucht" zat, omdat enerzijds Rijvers, on danks aardige staaltjes Individu eel voetbal, in dubbele betekenis onder de maat bleef en Wilkes niet „Wllkes" was hij wrong zo tra-en-dan-wel-langs en dooreen stelletje Belgen heen, maar zijn vroeger gevreesde kanjers van ko gels waren op de vingers van één hand te tellen en in deze vorm zou hij nooit voor het Europa-elftal in aanmerking zijn gekomen. Tot BELGIE: DAENEN (Tilleur) AERNOUDTS (Berchem) PUTTAERT VERCAMMEN (Union St.. Gilloise) (Lyra) LEMBERECHTS COPFENS (Mechelen) (Mechelen) Scheidsrechter BERGMAN RIJVERS (Blauw-Wit) (NAC) (Haarlem) DE VROET MöHRING (Feyenoord) (Enschedé) SCHIJVENAAR (ED.O.) KRAAK (Stormvogels) verontschuldiging onzer binnen- spelers moet echter worden opge merkt, dat zjj herhaaldelijk onze verdediging welkome "bijstand hebben verleend. Van de Belgen was Lemberechts ongetwijfeld de beste speler, maar verder moeten worden genoemd de linksbuiten Thirifait, de links half De buck, de spil Vercammen en keeper Daenen. De zo zeer ge vreesde Decleyn kon geen ogen blik zijn spel doen vergeten, waarop hij ons het vorige jaar op hetzelfde veld vergastte. Bepaald zwak was de linksback Pannaye, terwijl ook Puttaert nogal eens gapingen openliet. Referee Wiltshire liet niet met zich sollen en ondanks het feit, dat hij enkele overtredingen over het hoofd zag, kunnen wij zijn leiding prijzen, omdat hij er voor zorgde, dat de jongelui niet boven het kookpunt kwamen. Zijn optreden was gedecideerd, hij volgde het spel op de voet en zijn kijk op buitenspel was uitstekend. Het Zaterdags apéritiefje vóór het Zondagse diner smaakte wrang en bitter. Rotterdam werd in Ant werpen kansloos door de Sinjoren geslagen en de cijfers 3—1 waren nog geflatteerd ook. Goed combi natie-spel viel er weinig aan de Belgische en nog minder aan de Nederlandse zijde te genieten. Maar speciaal de Belgische aanval demonstreerde herhaaldelijk ver bluffende staaltjes van Wilkes-al- lures, waarbij de bal dwars door de vijandelijke verdediging heen naar het doel werd gebracht. Slechts het dodelijk schot was veelal zoek en bovendien stond Landman een hogere score in de DECLEYN (Mechelen) PANNAYE (Tilleur) DEBUCK (Eendracht) ANOUL THIRIFAYT (Luik) (Charleroi) —OMr- Wiltshire. ROOZEN WILKES DRaGER (Xerxes) (Ajax) STROKER (Ajax) VAN BUN (M.V.V.) NEDERLAND. weg ondanks een rake blunder in de tweede helft. Te vermelden valt achtereenvol gens: het orkest-met-de-petten, het Wien Neerlands Bloed vermin kend, het stevige, te stevige stop per-spillen van Ter Louw, let on gelooflijk aantal kilometers afge legd door Paulus om de gaten te dichten in de verdediging, de ont dekking van een Belgische rechter- voorwaarts Geuns, die we nog wel eens zullen tegenkomen; tenslotte het betrekkelijk falen van Van der Tuyn, waarvan zo'n grote roep was uitgegaan. Twee Belgische doelpunten vie len voor de rust tijdens een lang durig „beleg van Landman". Het eerste kwam uit een handig ge goochel van Gijzen en De Herdt waarna Mersie van vlak bij de bal hard in het net joeg. De tweede van de voet van Geuns, een dia gonaal schot, dat houdbaar zou kunnen worden genoemd als er niet zo'n vaart achter had gezeten. Na de rust ontstond er een gewir war op de strapschoplijn, waarbij Geuns driemaal een cirkeltje om Ter Louw draaide, toen een laag schot in de hoek zond, dat Land man bijna tot hoekschop verwerkte maar hij goochelde het leer over zijn eigen doellijn. De „eer" werd gered door Brandes (31). Dit ivas de gelijkmaker Roo zen (witte broek) heeft juist het hoofd er onder gezet en de bal gaat in het Belgische doel verdwijnen <S Door In de finale me 5637 van Tsjechoslo wakije te winnen, heeft Rusland het touroooi om het Europees kampioenschap bas- kettball te Praag gewonnen. Nederland boekte op de laatste dag de tweede overwinning in, dit toumooi met ol33 op Oosten rijk In het Oosten heeft, gelijk te verwachten was, Go Ahead de lei ding weer aan N.E.C. moeten over geven. De Nijmegenaars klopten thuis Vitesse met niet minder dan 7i en kwamen daardoor op 25 punten, welke de Deventenaren ook bezitten, die echter een wed strijd meer achter de rug hebben. Ook onder aan de ranglijst had een omwisseling plaats. Tubantia speelde in Hengelo tegen de Ensch. Boys met 00 gelijk en kon zich daardoor eindelijk vrij maken van de onderste plaats. Deze wordt nu ingenomen door Vitesse, dat wel evenveel punten telt maar een wedstrijd meer gespeeld heeft. Be Quick stelde zich veilig door een verdienstelijke 42 zege over He racles in Almelo. Wageningen werd op eigen bodem door AGOW met 2—0 geklopt. De stand in het Oosten is nu: De grote strijd tussen B.V.V. en Noad, welke van beslissende be tekenis kan zijn voor 't kampioen schap van district IV, heeft duide lijk de superioriteit van de Bossche ploeg over de Tilburgse aan de De aftrap is nauwelijk koud of wij krijgen een voorproef van de vuurproef, die ons te wachten staat: Lemberechts snort langs de lijn, zet voor, doch de bal worut weggewerkt. Eén minuut later van hetzelfde laken een pak: Schijve naar glijdt uit, Lemberechts zet het op een lopen, een voorzet volgt, maar Van Bun trapt uit moeilijke stand de bal naar het midden. Het is duidelijk dat, als het zo doorgaat, er vroeg of laat goals moeten vallen, want onze achterhoede blijkt verre van inge speeld en onze verdediging neemt haar toevlucht tot de uittrap- methode om intussen adem te ha len. Al spoedig krijgt Möring een vrije schop tegen zich, de eersle van een hele serie, doch van tulk een afstand, dat het gevaar kan worden bezworen, waarna Roozen en Rijvers dan gezamenlijk enige opluchting brengen tegenover de voortdurende druk op ons doelge bied. Kraak graait de bal voor de neus van de opspringende Anoul weg en als er dan zeven minuten gespeeld is ontvangen de Belgen loon naar werk; bij hun zooveel- ste aanval lost Lemberechts een kogel, die van de dwarslat het veld in ketst en de juist aanstormende Anoul heeft niet al te veel moeite met een ferme kopbal Kraak te passeren (10). Op dat ogenblik zal er wel geen sterveling gedacht hebben, dat dit de enige Belgische goal zou blijven! En evenmin kort daarna, want onder het motto „l'appetit viqnt en mangeant" bestormen de Bel gen opnieuw onze veste, waar maar één stelling gehuldigd wordt: weg dat ding; waarheen is blijk baar bijzaak. Met handen voelen worden de „awelzulles" uit de buurt gehouden, Kraak grijpt her haaldelijk in, Schijvenaar gaat be wijzen wat hij waard is, een paar hoekschoppen komen de toch al ondraaglijke spanning nog verho gen, en bij een dezer gelegenheden schijnt Kraak de arbiter duidelijk te willen maken dat er „op zijn zachtst gezegd" een misverstand in het spel moet zijn, maar mr. Wiltshire maakt onze doelman min stens even duidelijk dat hij geen kritiek wenst op zijn leiding. Na een klein kwartiertje be gint er dan ook bij ons meer te kening in te komen en verüesc de ontmoeting gelukkig het karak ter der eenzijdigheid. Wel hangen onze aanvallen nog als los zand aan elkaar, maar wij verschijnen tenminste voor Daenen en bij een nadere attaque valt nu eenmaal een onverwacht schot te verwach ten. Wij houden even ons hart vast als het leer tik-tik-tik via Debuck. Puttaert. Decleyn en Cop- pens bij Lemberechts komt, die een corner forceert, doch de bal belandt in het zijnet, zodat wij er goedkoop afkomen. De gelijkmaker Na 21 minu ten komt dan de eigenlijk nog niet verwachte gelijkmaker. Schijvenaar is uit een duel met Lembe rechts zegevie vierend te voor schijn gekomen, hij plaatst naar de vrijstaande Bergman, die opdrijft en hoog voor doel aet. Roozen raakt de bal maar half, wéér krijgt Bergman de gelegenheid voor te zetten, wéér springt Roo zen, zwaar gehinderd, hoog op en dé bal caramboleert in de uiterste bovenhoek van Daenen's bolwerk (1—1). Dat geeft onze jongens moed. Maar men denke niet dat de Bel gen het hierbij willen laten zitten. De ontmoeting wordt van weers zijden verbeten doorgestreden en is uitermate spannend door de heen en weer golvende aanvallen en bij een der Belgische offensieven pro beert Kraak door uitlopen te red den, hetgeen niet lukt, doch won der boven wonder staat hij weer juist op tijd op de doellijn om een zeker schijnende tegengoal te voor komen. Roozen lost inmiddels een kogel welke Daenen slechts met de grootste moeite te keren weet. Een klein ruzietje tussen Möring en Decleyn sust Wiltshire en het schijnt dat omtrent de origine er van Kraak opnieuw zijn opinie heeft geuit, want de arbiter heft weer waarschuwend de vinger. De lezer zal intussen wel begrepen hebben, dat de Belgische menigte zich tijdens deze voorvallen niet in zwijgen hulde. Hoewel met de rust in zicht onze gastheren weer meer het heft in handen nemen, blijft er toch een kenmerkend ver schil tussen de wederzijdse aanvais- linies: de Belgen lijken gevaar lijker dan ze zijn, de Nederlanders zijn gevaarlijker dan ze lijken. Opnieuw wordt een onverwacht schot yan Roozen maar net ge stopt; een combinatie Bergman Rijvers eindigt met een zacht rol- lertje, Roozen sjouwt door en zijn pass naar Drager ketst van de bo venlat terug. Het zijn allemaal te kenen, dat de Belgen moeten op passen. Kort voor rust mist De cleyn, met Kraak geslagen, op een paar centimeters. De rust komt voor ieder als een weldaad. Het „stief kwartiertje", waarop de Belgen ons meestal in het begin der tweede helft tracteren, blijft gelukkig achterwege. Weliswaar lanceert Lemberechts toujours Lemberechts! weer een aanval, maar zijn voorzet wordt wegge werkt. Wij kruipen echter door het oog van een "naald als Kraak zijn doel verlaten heeft, doch Möring staat op de goede plaats om het gevaar te bezweren. De strijd laait, weer in volle felheid op, van het eindresultaat is niets te zeggen. Tot drie keer toe het is alsof de dui vel er mee speelt brengt de lat redding voor Kraak. Van Bun komt dan in aanmerking voor een waai- schuwing hij was nog niet aan de beurt geweest. Tijdens een kor te maar hevige pressie der Belgen komt dan de zegevierende ?oai aan de andere zijde: Drager, gehin derd door een paar Belgen, loochelt de bal vrij en lost een aag, hard schot n de uiterste ïoek, waarDae- len net niet bij kan, een soort doelpunt waar- Drager van Wilkes tot nog toe het alleen-vertoningsrecht bezat. Het gebeurt in de 19e mi nuut van de tweede helft (1—2). Dit blijkt voor de Belgen het sein om er nog een flinke schep op te doen. Thirifait en Lembe rechts brengen de bal herhaalde lijk voor onze veste, waar Neder land man en macht heeft gecon centreerd om het kostbare bezit van de voorsprong te bewaren. Steeds weer zien we Schijvenaar triomferend uit duels te voor schijn treden; bij een hoekschop op het doel vervult de dwarslat weer haar taak; Vrouwe Forturia speelde in ieder geval niet in het Belgische elftal mee. Onze aanvallen worden spora- discher. Coppens krijgt een kans maar mist,, dito dito Anoul. De klok staat bij deze Belgische pres sie echter niet stil, het gaat er naar uit zien dat wij het zij het met moeite halen. Met nog vier minuten te spelen krijgt Möring een trap in het gezicht; hij wordt echter ijlings opgeknapt. De laat ste ogenblikken krijgen de Bel gen nog twee hoekschoppen te ne men. Heel België en heel Neder land staat voor Kraak, maar ze leiden niet tot resultaat. Onder adembenemende span ning komt het eind van deze emo tionele kamp van ouderwetse al lure. En we zullen het onze Bel gische broeders niet kwalijk ne men indien zij vinden dat ze een gelijkspel verdiend hadden. Op „Klein Zwitserland" bU Den Haag won de Nederlandse dames-hockey-ploeg Zondag met 21 van de Franse dames. De Fransen mochten met deze kleine nederlaag uiterst tevreden zijn. Veel meer dan tegen de Belgen domineerde de Ned. ploeg, die in techniek verre boven de Franse uitstak en gedurende bijna de gehele strijd een ondubbelzin nige superioriteit ten toon spreid de. Slechts in snelheid waren de Franse dames de baas; in stick vastheid, doortastendheid en ploegverband moesten zij in de Ned. dames haar meerderen er kennen. Onze ploeg kende, in de ze vorm spelend, geen zwakke plekken, al waren er natuurlijk uitblinkers. Daar was allereerst weer de linkervleugel, bestaande uit mej. Goeting en mej. Piel maar ook de nieuwe rechterwing heeft ruimschoots aan de verwach tingen voldaan. Middenlinie en achterhoede waren goed zonder meer. Het eerste Ned. doelpunt werd in de 21ste minuut door mej. Piel gescoord, nadat mej. Diemer Kooi de bal goed had opgebracht en mevr. Heirsch van rechts voor had gezet (1—0). Vijf min. later gaf mevr. Heirsch opnieuw een prachtige pass naar linksbuiten Goeting, die haar run met een zuiver schot besloot, dat keeper Grosbois het nakijken gaf (20). Na de pauze slaagden de Fransen er na 12 min. in een tegenpunt te scoren door mej. Levy, die de beste was in de voorhoede (21). Bij wedstrijden in het sportpa- 'eis te Brussel won Bijster het in- srn. sprintnummer voor amateurs, lij won drie ritten en werd in de 'ierde rit tweede achter Sense- ver (Fr.). Bij de profs won Derk- in zijn rit tegen Senfftleben doch ij verloor van Van Looveren en losselin. In de rit over één ronde egen het horloge eindigde hij op !e vierde plaats achter Van Loo veren, Gosselin en Senfftleben. In de wedstrijd achter zware motoren werd Remk-es laatste. dag gebracht: B.V.V. die het ter reinvoordeel genoot, zegevierde met niet minder dan 40. Daar door hebben de Bosschenaren hun puntenaantal op 30 gebracht, ver kregen uit 18 wedstrijden. Noad bezit er 28 uit 19. Derde is Willem II, die 27 punten uit 18 beurten noteert. B.V.V. en Willem II ko men nog in Tilburg tegenover elkaar en voorts spelen de Bossche naren nog thuis tegen Helmondia. In deze laatste ontmoeting zit on getwijfeld voor hen voldoende re serve om bij eventueel échec in Tilburg tenslotte de nodige punten te halen. De Baronie verloor in Helmond met 40 van de gelijk namige club en is nu in aantal gespeelde wedstrijden met RKTVV gelijk gekomen (18) terwijl beide clubs ook evenveel winstpunten bezitten. Daar het doelgemiddelde der Tilburgers iets beter is dan dat der Bredanaars, wisselen ze van plaats en wordt De Baronie met de rode lantaarn opgeknapt. Vlissingen won thuis met 3—2 van V.V.V. De stand is hier nu: De Sitt. Boys hebben gisteren een lelijk échec geleden: ze ver loren op eigen terrein met 1—0 van Maurits. M.V.V. speelde niet terwijl P.S.V. in Eindhoven met 3—1 zegevierde over de Sportclub Emma. Door deze nederlaag ziin de Boys hun voorsprong op de twee concurrenten kwijt geraakt en voor elk staat nu 30 als het maximum. Gaat de kampioensboot stranden in het zicht der veilige haven? Van te meer belang wordt nu de komende krachtmeting tus sen M.V.V. en P.S.V. in Maastricht. Brabantia won in Eindhoven met 31 van Juliana, doch dit succes kon haar niet vrij maken van de onderste plaats, daa»' De Spechten en Bleijerheide in de mijnstreek met 22 deelden. De stand is hier: In het Noorden is nog geen wij ziging gekomen in de verhouding tussen de kopclubs. Heerenveen en Be Quick wonnen beide; de Friezen klopten Velocitas in_ Gro ningen met 72 en de Groningers zegevierden in Assen met 51 over Achilles. Frisia won weer, thans op eigen terrein met 2—0 van H.S.C., waardoor ze twee pun ten op Velocitas is uitgelopen. Sneek verloor thuis met 21 van G.V.A.V. en Emmen schoot met een 61 meerderheid over Veen- dam uit haar slof. De stand in het Noorden is nu: Degradatiewedstrijden voor Wippolder en Dilettant 3e klasse B De kat in het nauw Tonegido verraste met een 23 sprong kam pioen O'NA, en d: ar Roodenburg met 02 van ASC verloor, is er broeiende spanning onderaan. RVC knapte Woerden met 63 op. en ConcordiaAlphen werd 3—3. 3e klasse C Door da De Mussen met 15 ge makkelijk over Leonidas zegevier den, heeft zowel aan de kop als aan de staart de spanning haar hoogtepunt bereikt. Met ieder nog 2 weds rijden voor de boeg staan Hollandiaan en De Mussen nu met 22pt. dit 14 wedstrijden gelijk bo venaan; De Hollandiaan moet nog llhuis tegen VOC en uit tegen Ex celsior '20, en De Mussen thuis tegen Hoek van Holland en uit tegen VD'L. Door Leonidas' neder laag ©n de 12 zege van Hoek van Holland op VOC is de situatie onderaan: Leonidas 8 p. en nog thuis tegen Excelsior '20, en Hoes van Holland 7 p. en nog thuis te gen VDL en Hollandiaan. Zowel boven- als onderaan nog een nu- boven- als onderaan nog een mu- t'buis DEC een 3—3 gelijk spel af te dwingen, weer knap werk van de Schiedammers, doch van de Delftenaren teleurstellend na de twee jongste fraaie successen. 3e klasse D HOV en Eboh sloten het seizoen, en de Rotterdammers deden dit op zo voortreffelijke wijze, dat de Dord sche koploper met 21 het onderspit moest delven Merk waardigerwijs verloor ook Leer dam en wei met 1—0 van Alblas- serdam. Zodat Eboh toch nog kampioen werd!: het totaal van 26 punten van de Dordtenaren is niet meer te passeren. Proficiat, Eboh! DCL had de punten zo hard nodig en vocht daarvoor zo ver beten, dat Zwijndrecht er met 43 het slach offer van werd. RDM staat nu weer alleen op de laatste plaats met 2 punten achterstand doordat met 1—3 van Slikkerveer werd verloren. 3e klasse E Nu de Schiedammers weer met 41 van CKC wonnen, gaat DHS een steeds groter bedreiging voor Fluks vormen. De situatie aan de kop is nu: Fluks 21 p. uit 13 wed strijden (nog te spelen) en DHS 19 uit 12. De andere Schiedamse, Martinit, verzuimde een goede kans op winst door met 15 van EDS te verliezen, maar zy heeft nog heel wat wedstryden tegoed (nog 6) om te trachen de laatste plaats te verlaten. 3e klasse F Een verrassing bracht Wester- kwar.ier. dat zijn laatste theoreti sche kans op de titel met hand en tand verdedigde, zo fel zelfs, dat Cromvliet (dat aan een gelijk spel genoeg had) met 43 het on derspit moest delven. Cromvliet heeft nu 23 p. en nog 1 wedstryd te spelen, Westerkwartieir heeft 19 p. en nog 2 wedstryden voor de boeg. GSV werd nu ook theore tisch definitief uitgeschakeld door dat de Gouwenaren met 43 in Loosduinen van GiDA klop kregen. De Rotterdamse <3erfoy The Rising Hope—DHZ bracht met de enige goal het succes aan de theeman nen. 4e klasse C Het voordeeltje dat SMV had Is weer verloren gegaan doordat de Rotterdammers tegen Gouderak met een bril genoegen moesten ne men. HPSV maakte geen fout en klopte Waddinxveen met 51, DSO was al even trapvast en ver sloeg Kranenburg met 0—4. De stand aan de kop: HPSV 25 uit 17. SIMV 23 uit 16, DSO 22 uit 16. heeft een grote bracht voor de Schiedamse voet balliefhebbers. Hun fanv0rivq moest in Leiden teg«nJJVS met 21 't onderspit delven en de roodgroenen hebben daardoor hun voordeel van 2 P- oP1^ moeten prijsgeven. Want de Utrechtse ge- blokten maakten geen fout en be haalden een Z1J zwaarbevoch ten 32 overwinning op Over- is nu: UVV 27 pt. U1t jg wedstry den (nog 2 tespelen), SW 23 p. uiit 16 en UVS 22 uit 16- Quick is helemaal uit de running en ver loor mei l2 van Scheveningen. En door invallers danig verzwakt DCV kon het tegen Elinkwijk niet bolwerken en kreeg met 3—6 FortunaVios ging gelijk Vol belangstelling zal een grote V-U.C.-schare vanmiddag een deel van de nationale feestdag door brengen als belanghebbend toe schouwer by B.M-TUni'tas, In middels namen de mannen van de Schenkkade zelf het zekere voor het onzekere en kraakten CVV onbarmhartig met 92. Gouda Coal werd 22 (het lijstje van Gouda is een Voortreffeiyk getuig schrift van regelmatigheid: 15 5 5 5 15 2929), en Hercules (3e klasser in spé?) ging volgens de verwachting met 03 onder tegen Velox. Uni.as 15 13 1 VUC 16 12 2 Velox 17 8 3 CW 16 6 5 ODS 14 7 2 Kouda 15 5 5 HW 15 4 4 Coal 14 3 S VFC 16 4 2 BMT 14 3 3 Hercules 14 1 2 11 4 10 45 1 27 42 '23 2 26 63—29 6 19 3135 5 17 35—32 g 16 41—30 5 15 29—29 7 12 20—36 6 11 34—43 10 10 32—44 8 9 2538 De belangrükste wedstrijd in 2B klop. op: 1 UW SW UVS Quick DCV Sliedrecht Schevening Overmaas Elinlkwyk Fortuna Vios 18 13 16 10 16 10 16 8 4 27 59—31 3 23 52—29 4 22 38—29 5 19 49—29 7 15 42—51 5 13 36—37 7 13 30—33 8 13 30—35 8 12 33—42 8 10 27—44 Gouderak 21 uit 16- Quick Step» won met 20 van Rava, Vogel Voorburg ging gelijk op: 44- 4e klasse D Weer moest DZB een veer laten, en nu zelfs een van 2 punten, nog wel ;egen de nu wse.r geheel ge lijkwaardige mededinger HDV. die met 20 in de meerderheid bleef. Texas heeft door de 13 zege op Saturnus nu ook weer ge. lijke kansen. In de itaartgroep is het vonnis geveld- Weliswaar wist Wippolder tegen Schiedam een 11 gelijk spel uit het vuur te slepen, maar Full Speed behaalde nret 12 egen Florissant 2 winst punten. Wippolder heeft nu 4 pt. met nog 2 wedstrijden ;e spelen, kan dus in het allergunstigste ge val op 8 p. komen, maar no. voor- laats Florissant, heeft er al 10- Wippolder moet dus degradatie wedstrijden spelen. VVP won met de eenrge goal van Haastrecht. 4e klasse E had een goede dag. Zelf werd. hoewel op 't nippertje, met oT i fewennen en DJS en Stolwijk deelden 11 Stand kopgroep: Stolwijk 24 uit 16, DJS 22 Uit 15, SFC 22 uit 13. Delfia. DVK kreeg met 1—3 klop van KRVC, ook beide staartclufos ver loren: Postalia me: 10 van USC en Ooievaars met 31 van GDS- 4e klasse F De nek- aan-nek-race duurt voort: FSV-PreteriaOudewater 3—0, Ursus—SOA 3—1, FSV Pre toria 26 p. en nog 1 weds ryd te goed, Ursus 24 p. en nog 2 wed stryden te spelen'. Wordt het een beslissingswedstryd? Spoorwyk klopte WI met 31, Het Noorden sneefde met 23 tegen Moor drecht, 4e klasse G Naaldwyk'liet zich ook door Te Werve niet van de wys brengen en ging met 03 voort op de weg naar de titel. DHL behaalde een 27~0 zege op Westlandia, DVC bleef no. laatst door een 31 ne derlaag tegen Terlaak, maar* sGravenzande verloor met 04 van Duno en bleef in de buurt, en Maasstad maakte door een ver bluffende 61 stunt op Delft aan alle onrustige gevoelens een ein de. 4e klasse H Kampioen Siod bleef ongeslagen en klopte DDC met 3—6. Berg ambacht en Schoonhoven brilden, DRZ won met 34 van Celeritas, en DONK kreeg met 71 een zwa re rammeling van AmmerstoL 4e klasse I De strijd der concurrenten Hil. legersbergDRL werd een) 21 zege voor de thuisclub, die daar door 2 kostbare punten inliep, hoewel DRL nog steeds de beste papieren houdt: DRL 22 uit 13, Hillegersberg 22 uit 14. De staart- clubs Sunrise en Belvedere deel den 11; nog 1 verliespunt en Belvedere's vonnis is geveld. WRWTransvalia 24. 4e klasse 3 Nu RCD weer met 31 van Flakkee verloor, is er voor Her mandad, dat zelf met 53 van Oud-Beijerland won, geen vuil meer aan de lucht. Hoge soores noteerden St. Lodewijk met 88 op DEH en Hillesluis met 82 op Hion Se klasse K Daar zowel Mvrwetooy» <0o tei^sn Htellevoetsluis) als Steeds Volharden (11 tegen OSS) een winspunt boekten, veranderde aan de staart niets. DinduaSt. Hooger werd 12. 4e klasse L Zwervers moet degradati'ewed- stryden spelen; het vonnis werd met 1—2 door Dilettant voltrok ken. Aan de kop had Merwede de beste dag. omdat het vrij was! Want Papendrecht verloor met 3—0 t?§eh SSW alles en Bolnes met 0—0 tegen Dubbeldam de helft. Strjjen's Gravendeel 32, District I: 2e klas: Zeeburgla Spartaan 2—0, ZFCRCH 00, HVO WFC X1, Alk. Boys—Westfrlsla 1—3, AFC—Hilversum 3—0, TOG— Watergraafsmeer 22, KFCVelsen 4—1 Volendam—Vriendensch, 4-4, KBè—ZW 1—4. OSV-SDW 4—0. District UII 2e klas: Rijssen PheniX 2—2, Vosta—Achillea '12 33. EllermarkOldenzaal 12, NEOBome 0—0, Quick '20Hen gelo 16 Zw, BoysLabor 31, Aalten!^AC 1—4, ZutphaniaWVC 25 Rob. et Vel.Sallandia 13 Ede—SCH 2—3, Rhcden—TEC 5—1, TheoleWAW 32, Doetinchem Dierensche Boys 1—4, WSNVee» nendaal 13. District IV: 2e klas: TSC—De Zeeuwen 3—0, HeroMiddelburg 11, AllianceDosko 31 Mulo Zwaluw 1—1, Kolplng—Valk 2—1, RAC—Concordia 0—0, TOP—Schyn» del 21, TïvoliWtoensel 42. District V: 2e klas- Oosterparkers LSC 0-5, FVC—MSC 4—2, Black BoysFriesland 2—5, De Kooi Nicator 12, NoordsterBato 0—1, HoogezandApplngedam 11, WW —Helpman 1—1, Zuidbroek— FW 3—1 GRC—Zwartemeer 1—1. District VI: 2e klas: Hoensbroek —Gr Ster O—0, Heerlen—Kerkrade 02 MirandaHeer 53, RKONS Daura 14, Blerïck Tpg. Herten 01, Wilhelm, '08Roermond 28, Klmbria—wit Zwart 7—2. fj m-mM/ï.-. wü t'" m >- Fel wordt de Nederlandse doelman belaagd door de Belgen Coppens en Dec leynhaak h<rft de bal echter juist het veld weer ingestampt

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1947 | | pagina 2