Sterke ontevredenheid over de prijzen akkerbouwproducten EEUWGETIJ H. FAMILIE BROEDERSCHAP mgr. lemmens onder Ruimekeuze: 9(et Vt^penhui) Nachtwaker Aank. kantoorbediende (vr.) r Misoogst in de geïnundeerde gebieden Export en kwaliteit Duizenden leden in congres bijeen DIE RARE wereld Advertentiën KUNST- GEBITTEN Nette jongens Kantoorboekbinder of Linieerder PAGINA 4 REDELIJK LOON NODIG LUISTERT DE REGERING NIET DE AANWEZIGEN HUISSL ACH TING S- VERGUNNINGEN HOE HAVENARBEIDERS STEMDEN L.T.B-PROCESSIE NAAR HEILO SUBSIDIE VOOR KRAAM- HULP scheepvaartberichten STAATSLOTERIJ RIVIERTIJDINGEN MRDMÏHTT'XÏSSa 1*38 VISSERIJ Kinderledikanten Commodes Boxen m. bodem Harmonica- bedden Beklede wiegen Reiswiegen enz. TIJDELIJKE BEPERKING VAN HET RIJWIELVERVOER SCHIEDAM H00&STR.1*6 tel.67017 v.h.HOOFDSTEEG ROTTERDAM MEENT 111 Banketbakkers leerling Plaatst 'n Kampioen MODERNE BEDRIJFSADM. GEVRAAGD JONGENS GEVRAAGD Cohn's Wijn- en Spiritualiënhandel De Vakgroep Akkerbouwers van de L.T.B. kwam Zaterdag middag bijeen in een buitenge wone algemene vergadering in de Kroonzalen van restaurant Brink- mann te Haarlem. Ondanks de drukkende hitte hadden vele af gevaardigden aan de oproep ge hoor gegeven, terwijl achter de groene tafel o.a. hadden plaats genomen de beide Tweede Kamer leden Jac. Groen en v. d. Wey- den, de secretaris van de StiAn ting voor de Landbouw ir. Smeenk de heer Kampschöer, de alg. gees telijk adviseur prof. Cleophas en vele hoofdbestuursleden der Vak groep. Na een kort welkomstwoord tot alle aanwezigen, hield de alg. voorzitter, de heer H. A. Giesen uit Wieringermeer een uitvoerige inleiding over de geschiedenis, het verloop en de huidige gang van zaken op landbouw-econo- misch gebied. Dat deze vergadering midden in de drukke oogsttijd wordt bij eengeroepen, heeft vooral twee bijzondere redenen en wel: 1. De noodzakelijke bespreking van de prijsregeling der ak kerbouwproducten in het alge meen. 2. De zeer slechte oogst door te geringe regenval in de voor malige geinundeerde gebieden, die tot een financiële catas trofe moet leiden als er niet op korte termijn zeer bijzon dere maatregelen getroffen worden. Wat betreft de prijsregelingen heeft de Stichting al het moge lijke gedaan om te geraken tot een redelijke beloning voor de boeren en het is nodig, dat nu de prijzen hoger zullen worden ge steld door de regering. Thans zrjn de prijzen onzer producten erg aan de lage kant! Bij de geldende prijzen heeft men rekening gehou den met de kostprijsberekeningen van het Landbouw-Economisch Instituut, waaraan we belang rijke waarde hebben toe te ken nen. Doch de basis dezer bereke ningen was vrijwel overal te smal, omdat men niet de gegevens van uit alle delen des lands ter oe- schikking had. De minister publi ceerde andere prijzen dan het L.E.I., welk verschil thans duide lijk aan het licht komt, doordat van regeringszijde cijfers werden gebezigd met weglating of ver waarlozing van de z.g. oogstder- ving, waarvoor de Stichting ha rerzijds nog wél een zeker per centage berekende. Alleen in de veenkoloniale gebieden heeft men in verband met een daar heer send kali-gebrek rekening gehou den met een oogstdervingspercen- tage. Na uitvoerig overleg was de Stichting evenwel niet van plan haar als juist aangevoelde mening prijs te geven. Zij zond opnieuw een schrijven aan de minister betreffende de prijszet ting en de vaststelling der prij zen van akkerbouwproducten oogst 1947. De Vakgroep staat, op het standpunt aldus spr., dat van de zijde van de Stichting thans bij de minister niets meer valt te bereiken en dat recht streeks onderhandelen met dc minister evenmin zin heeft, om dat deze slechts de Stichting er kent als de enige bevoegde on derhandelaar. De voorzitter gaf dan een aan tal belangwekkende bijzonderhe den betreffende de resultaten van de gevoerde besprekingen, spe ciaal wat betrof de strooprijzen, prijzen van aardappelen voor ex port, de graanregeling, enz. De belangrijkste volgen hieronder zo kort en overzichtelijk mogelijk. Prijzen pootaardappelen voor de export Voor de minder gewilde soor ten zullen deze althans iets moe ten worden verlaagd. Besloten is de z.g. exportheffing van 2,50 te annuleren. Hierdoor krijgt de tuinder de kans, dat iets meer kan worden betaald, mits de han delsmarge gelijk blijft. Deze is thans van twee op vier gulden ge bracht. Voorheen was de situatie aldus: 2,50 heffing plus 2,00 han delsmarge is samen 4,50. Thans vervalt de heffing, maar: 4,handelsmarge plus 0,50 egalisatiefonds is óók 4,50. De nieuwe strooprijs Deze is thans definitief, in overleg met de minister, vastge steld op 30,— per 1000 kg. Ir. Smeenk deelde hierbij mode, dat de minister na zeer lange onderhandeling tenslotte bereid is gevonden tot deze prijs te be sluiten, die door de Stichting als het absolute minimum werd be schouwd. De regering wilde slechts een belangrijk lagere toe zegging doen. Vaststelling van een maximum-strooprijs heeft slechts dan enige betekenis, als afdoende maatregelen kunnen worden getroffen, om een derge lijke prijs ook inderdaad te hand haven. Bij een prijs van 26, zou men alleen reeds een apparaat van vijftienhonderd nieuwe be ambten ter controle op de nale ving van die prijs nodig gehad hebben! De regering is tenslotte voor deze zeer steekhoudende ar gumenten gezwicht. De Stichting adviseerde voorts, dat de vraag van de industrie beperkt diende te blijven. Ook wordt voorgesteld een z.g. IJssel-Linie in te stelien teneinde te voorkomen, dat b.v. stroo van het Noorden, waar zien door aanwezigheid van talrijke stroocartonfabrieken de vraag het sterkst concentreert, afvloeit naar het Zuiden. Men zal het stroo in de N. Oost-Polder als „buffer" gebruiken, door dit overal daar op de markt te bren gen, waar zich op bepaalde mo menten de grootste spanningen vertonen. Voorts werd aangedron gen op een centraal-geieide aan koop door de industrie met vraeh- ten-clearing, evenals de invoering van koopbriefjes en 'n verplichte verkoop van stroo vóór 'n bepaal de datum, alsmede vorderingsbe- voegdheid voor het Bedrijfschap. Noodgedwongen zullen de prijzen in vergelijking met het vong jaar iets moeten zakken, aldus de voorzitter. Belangrijk is ook het verlenen van bevoegdheid aan de industrie om daér te kopen, waar een overproductie aanwezig is. Reeds wekenlang is daarop ge wacht. Nu wordt dan eindelijk een dezer dagen de vaststelling gepubliceerd, kon ir. SmeenK de vergadering meedelen. De A prij zen zullen iets dalen ten opzichte van de B en C-prijzen. Ook zal het verschil tussen zand- en klei- poters worden vergroot van 1 tot 1,50. Ondanks het hevig protest van de veenkolonies. Wat de consumenten-aardappels bp- treft, wenst de Stichting speciaal e,eA Fotere kwaliteits-spreiding (5,207,20), waarbij de laagste prijzen bedoeld zijn als minirnum- garantieprijzen. Het bedrijfschap heeft alle hier genoemde voor stellen aanvaard. Men heeft thans dus de drie volgende mogelijkheden: 1. Verlaging der maximum prijzen met gevaar voor te lage kwaliteitsprijs. 2. Verlaging der handelsmarges (Thans 4,50 per 100 kg). De voorzitter wees er nog op, dat thans aanbieding van aard appels in het buitenland met een aanmerkelijke prijsgeving van de handelsmarges aan de orde van de dag is, waarvan wel de koper, maar niet de teler profiteert! 3. Verlening van een toeslag uit het Landbouw-crisisfonds. Loonploegen en loonmaaien Er is nu een regeling getrof fen met het bedrijfschap betref fende het loonploegen en loon- maaien, waarbij iedere boer met minstens 2 ha land elke wiilekeu- rige oppervlakte voor een ander mag bewerken. Graanregeling Voorts besprak de voorzitter de graanregeling, en de aamlag gemengd gewas en haver. Het vermoedelijk vrij te geven aar.tal kg voor rogge, gerst en tarwe, wordt: Rogge 600 kg per fokzeug of fokbeer; 300 kg per huisslacht- varken. Tarwe: 50 kg per persoon voor het gezin van boer en arbeider en 50 kg voor elke verbouwde ha tarwe speciaal voor de boer. Indien Gerst wordt verbouwd, zal hoogstwaarschijnlijk geen fogge, doch gerst worden vrijge geven. Tenslotte ging de voorzitter uitvoerig in op de vrij te steJIon oppervlakte voor veevoeder-ha ver en -rogge. DE GEÏNUNDEERDE GEBIEDEN In de geinundeerde gebieden, aldus de voorzitter, speciaal van Zeeland en zuidelijk Zuid-Holland is de stand der gewassen zodanig, dat van een plaatselijke misoogst kan worden gesproken, bnr. was er van overtuigd, dat de choogte der laatste dagen de ramp r.'og zal hebben vergroot. De regering is niet van oordeel, dat hierin moet worden tegemoet gekomen, waartegen zowel de voorzitter als dc vergadering heftig protest aan tekenden. Er zal bij de minister op aangedrongen moeten worden, hier alsnog zijn standpunt radi caal te herzien! Met deze woorden besloot voor zitter v. d. Giesen zijn luide toe gejuichte rede. Vergadering op kookhitte Na een korte pauze begon een langdurige geanimeerde gcdach- tenwisseling. Vele leden gaven als hun opvatting te kennen, dat men thans eisen moest gaan stel len aan de regering. Alle produc ten gaan steeds verder omlaag in prijs en de kosten blijven maar stijgen! Sommigen eisten het boycotten van alle regeringsmaatregelen en zelfs de stopzetting van elke ver dere levering hunner producten, omdat onder deze heersende om standigheden de landbouw steeds verder veramt en 't op deze ma nier doorwerkende, toch steeds maar meer geld gaat kosten! Ge wezen werd op de grote veront waardiging onder de landbou wersbevolking over de wijze, waarop de boeren door de rege ring in een hoek worden gedrukt. Het blijft maar sukkelen en zelfs de Stichting kan niets verder meer bereiken. Thans dienen er dan maar uiterste maatregelen genomen te worden, om de boeren toch nog een enigermate redelijk bestaan te waarborgen. Niets meer leveren moet het parool dan maar worden. De voorzitter had geen gemak kelijke taak, de verhitte atmo sfeer een weinig af te koelen. Hij betoogde, dat de Vakgroep het roerend eens is met de naar Vo ren gebrachte klachten en eisen. Zij' geeft toe, dat de bedrijfsuitga- ven nog maar steeds onrustbarend blijven stijgen. Als voorbeeld noemde hij slechts dat de zaaima- chines binnen een jaar tijds met twee tot drie honderd gulden ge stegen zijn en zoo is het gesteld met allfes, zodat er geen enkele reden zijns inziens aanwezig ge acht moet worden om de prijzen lager te gaan stellen. Op een' op merking van een afgevaardigde inzake vastgestelde lonen merkte hij op, dat wanneer er in accoord wordt gewerkt er véél meer ge presteerd wordt dan met de vast gestelde lonen. De accoordlonen zijn op de uurlonen afgesteld. Hoewel eigenlijk slechts als toe hoorder en waarnemer aanwezig, wist het hoofdbestuur de secreta ris van de Stichting voor de Land bouw te bewegen zijn visie op be paalde dingen voor zover hem dit was veroorloofd, kenbaar te maken. Spr. gaf bijzonderheden over de gevoerde besprekingen omtrent loonfactoren en prijsaan passing wat betreft de verhou ding tussen de bouwvakarbeiders- en de tuinbouwersionen. Hij wees er in verband met gemaakte opmerkingen op, dat tussen tijdse prijsverhogingen altijd moei lijk blijven, hoewel de mogelijk heid daarvan thans niet geheel is uitgesloten. De voorzitter merkte op, dat de prijzen véél vroeger dienen te worden vastgesteld en gepubliceerd, omdat dit het zaai- teeltplan zeer gunstig zal be- invloeden. Waarop de heer Smeenk snedig opmerkte: „Helaas onder houdt de regèring zich wel rnet de Stichting van de Landbouw, doch ze luistert er niet naar!" De potersprijzen worden thans vastgesteld op basis van de kost prijs, aldus de heer Smeenk. Hg was van mening, dat de regering nimmer zaaizaad en pootgoed zal gaan steunen. Het buitenland wil thans zeer bepaalde rassen poters van ons land betrekken en alléén tegen een veel lagere prijs, dan Nederland wenst te ontvangen, zoals juist weer bij onderhande lingen met Frankrijk is gebleken. In de loop dezer week zullen prij zen voor pootgoed bekend ge maakt worden er er komen vaste prijzen zowel voor het binnen- als buitenland. Aangezien hij de hoge marges de exporteur de winsten in zijn zak steekt, adviseerde spr. de afgevaardigden om de coöpe raties meer te steunen. Men zal daardoor een aanzienlijk hogere prijs voor zijn producten kunnen maken. Verder deelde hij mede, dat men besloten heeft alle rap porten van het L. E. I. met de prijsvaststellingen en de bijbeho rende commentaren te publiceren. Spr. wees er met nadruk op, dat de huidige landbouwpolitiek geen individuele politiek is van minis ter Mansholt, doch dat het hele kabinet daarin een woord mee spreekt! Het moet thans ƒ40 sub sidie geven op ons levensmidde lenpakket en men wil dat begrij pelijkerwijze snel en radicaal ver minderen. Hier is immers een be drag van rond 500 millioen gul den mee gemoeid! Daarom tracht de regering de vicieuze cirkel er gens te doorbreken en zeer te recht, doch 't is onaanvaardbaar, dat men nu maar begint met deze last op de rug van de Landbouw te schuiven! (Daverend applaus). Spr. zag de toekomst voor de landbouw somber in. Men zal re kening moeten houden met een verdere daling der prijzen. De Ne derlandse boeren dienen zich te specialiseren op kwaliteitsproduc ten, omdat hun prestaties tech nisch hoger staan dan die van welk ander land ter wereld ook (Applaus). Daarom moeten poot- aardappels worden verbouwd, ech ter geen Bevelanders! Men dient zich te concentreren op de ver bouw van de soort „Beentjes" voor de export. Wat daarvan aan de markt komt, kan allemaal en altijd geplaatst worden. Voor onze tarwe-export zijn we aangewezen op Frankrijk, Engeland en België. Aangeziën ook de karwei-prijzen weer behoorlijk zijn, kan men ook dit artikel weer gaan verbouwen. Spr. deelde mede, dat er thans ook voor karwei een teeltregeling gekomen is. Overigens kon hij weinig zekerheden geven voor an dere gewassen, het is een kwestie van internationale politiek, die wij in Nederland niet kunnen be- invloeden. Naar de pootaardappe len zal steeds een zeer behoorlijke vraag blijven. Tenslotte gaf spr. een beschrijving van de toestan den in de geinundeerde gebieden, welke hij pas had bezocht. Er moet voor deze slachtoffers een vergoeding komen, aldus conclu deerde hij, want de situatie is daar schrikbarend treurig. Na deze rede volgde een uitge breide rondvraag, waarin nog maals werd aangedrongen op een versneld bouwplan voor de vele verwoeste boerderijen. Ook hier bij gaf de heer Smeenk nog vele waardevolle inlichtingen. De voorzitter deelde in zijn slot woord mede, dat op verlangen van deze vergadering het hoofdbe stuur van de vakgroep de naar voren gebrachte wensen en grie ven zou voorleggen aan de K. N. B. T. B. De moeder van president Tru man is Zaterdag op 94-jarige leeftijd overleden. BAAS BOVEN BAAS. Met extra-treinen en auto bussen zijn Zondag ongeveer zesduizend leden van de aarts broederschap van de H. Fami lie in Nederland naar Maas tricht getogen ter viering van het eeuwfeest dezer aartsbroe derschap. Zondagmorgen werd in de openlucht op het Markt plein een H. Mis opgedragen, welke door duizenden werd bij gewoond. De gemeente Maastricht was hierbij vertegenwoordigd door de wethouders Bovy en Godfroy. Een koor der eerw. broeders luis terde deze plechtigheid op Om 9 uur ving op het Marktplein de congresvergadering aan, welke op het podium werd bijgewoond door Z;K. J*xc- mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, de gou verneur van Limburg, mr. dr. F. Houben, d6 wethouders Bovy, Godfroy en Gybels en andere geestelijke en wereldlijke autori teiten. Het congres werd met een wel komstwoord geopend door pater Jac. Jonckbloedt C. ss. R, die aan toonde, dat deze bijeenkomst van duizenden leden der H. Families ook moet worden gezien als een demonstratie van hun trouw aan kerk en staat. Telegrammen van aanhankelijk heid, eerbied en trouw werden verzonden aan Z.H. de Paus en H.M. de Koningin. De H. Vader had een schrijven gezonden waar in hij aan allen zijn apostolische zegen schonk. Verder deed pater Jonckbloedt mededeling van een schrijven van kardinaal De Jong en de overige bisschoppen van Nederland, als ook van een felicitatie-telegram uit Ierland. Pater Braat bracht vervolgens namens de provinciaal der Redemptoristen in België en de algemeen voorzitter van de aartsbroederschap dé "gelukwensen over. De hoogeerw. pater L. Vee- ger C. ss. R. vice-provinciaal en officieel vertegenwoordiger van Brazilië bracht de groeten van dit land over en besprak de groei der H. Familie in het land van het H. Kruis. Nadat het congreslied door allen gezongen was, hield rector Drost de congresrede. Het moet een troost voor de bisschoppen zijn, aldus spreker, in deze zware tijd te zien, dat duizenden zijn ge komen om getuigenis af te leggen van hun trouw en vaste wil om in alles hun geloof te beleven. Dit was ook de doelstelling van de stichter Belletable: apostel te zijn geloofsheld en veroveraar door de H. Familie. Vooral in deze tijd is de H. Familie nodig om de christelijke geest in de mensen te brengen. De toekomst van de wereld is geen kwestie van macht of ge weld, maar van de geest der mensen. Spr. riep allen op om deze geest in de christelijke gezinnen te bewaren en zo de ontbinding der maatschappij te keren. De directeur van het algemeen secretariaat, pater N. Govers C. ss. R., vernieuwde vervolgens voor alle congressisten de op dracht en toewijding aan de H. Familie, waarna Z.H. Exc. mgr. Lemmens, zijn gelukwensen en dank uitsprak namens alle bis schoppen van Nederland. "lij spoorde verder allen aan apostelen te zijn en zou gaarne zien, dat ook de jeugd in de H. Familie betrok- ken zou worden. Tot slot gaf hij de bisschoppelijke zegen. Daarna sprak de commissaris der Konin gin nog zijn hartelijke gelukwen sen -uit met dit eeuwfeest en hoopte dat hun levensverdieping gericht zal zijn op het ware le vensdoel: vastberadenheid in be ginsel. Met het zingen van het feest lied werd het congres gesloten. Per trein en bussen ging men toen ter bedevaart naar het graf van de stichter Belletable. te Hoei. waaraan eën officiële ontvangst door B. en W. van Hoei vooraf ging. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat de vergun ningen tot het aanhouden van een varken voor huisslachting vóór 15 Augustus a.s. bij de Plaatselijke Bureauhouders moeten worden afgehaald. Dit geldt ook voor 2e. en 3 e. huisslachtvergunningen voor degenen, die in de land- en tuinbouw werkzaam zijn. Huis- slachtingsvergunningen, die n& 15 Augustus '47 worden ingediend kunnen niet meer ih behandeling worden genomen en bestaat er voor, betrokkenen geen mogelijk heid meer een huisslachtingsver- guniiihg te krijgen. Tijdens een gisteren gehouden referendum hebben de Antwerpse havenarbeiders met 10.491 tegen 3467 stemmen besloten, heden het werk te hervatten. Dinsdag a.s. zullen de Ant werpse scheepsbouwers beslissen, of zij al dan niet de staking zul len voortzetten. De najaarsprocessie van de L.T.B. naar Heilo is vastgesteld op Donderdag 18 September a.s. Het Tweede-Kamerlid dr. Mol heeft de aandacht van de minis ter van Soc. Zaken erop geves tigd, dat het rijkssubsidie voor kraamhulp, uitgetrokken op de begroting 1946 nog niet is uit gekeerd, met het gevolg, dat de oetrokken organisaties m ernsti ge moeilijkheden verkeren, wat dit werk betreft. Verschillende opleidingen moesten reeds worden stopgezet. Dr. Mol vraagt daarom of de minister maatregeien wil treffen tot onverwijlde uitkering van het subsidie en tot een voor- schotregeling voor het lopende jaar. ROTTERDAM aangek. 26 Juk Omlandia, Aberdeen, Hammerstein, Jobsh., ledig; Thorstein Vebien, Philadelphia, Muller, Waalh., kolen Prinses Juliana, Ryetown. Furness, Merweh., ledig; Andalusia, Amst,. Muller, Waalh., ledig; Kaap Falga, Rouaan, Schellen, Parkk., sig.; Van Brakel, Wismar, Vermaas, Spoorn., potas, Sambre, Parijs, Muller, Parkh., stg.; Fiducia IN. Gothen burg, Herturth, Parkk., ledig; Leuvehaven, Amst., v. Uden, Parkk ledig; 27 Juli: Wim, Kalmar, Wagen borg, Rijnh., hout; Mailand, Kra- gero, Burger, IJsseih., stg.; Deutsch- land, Hamburg, v. Dam, str. t. a.; Melrose Abbey, Hull, Ver. Humber, Ag., Parkh., stg.; Batavier II, Lon den, Muller, Jobsk., stg.; Loanda, Londen, Ruys, IJsseih., stg.; Arak, Amst., Ruys, Parkk., ledig; Peter- town, Londen, Ruys, IJsseih., auto s; Bullfinch, Londen, Ver. Ag. Mij., Merweh., stg.; Sonata, Vlissingen, v. Ommeren, werf Nieuwe Water weg, ledig; Lynn Trader, Gr. Yar mouth, v. Es, Merweh., ledig; Fai- kenberg, per slbt. Schelde, Ham burg, Rijsdijk, Hendr. Ido Ambacht; Rio Parana, B. Aires, Wambersie, Schieh., stg.; Gateway City, Bremen Waterman, boei 5, ledig; Oleum, Middlesbro, v. Ommeren, Matex, Vlaardingen, ledig; Schillighorn, per slbt., Ganges,- Hamburg, Rijsdijk, H. I. A., 28 Juli: Twickenham, Canada, v Es, Lekh., stg.; Cape Greig, Houston, Rott., Oceaan, Merweh., stg.; Urmajo, Gambleby, v. Strang, Dordt, hout; vertrokken 26 Juli: Samuel Blatchford, N. York; Eemshorn, Odense; Northdown, Dubiin; Kei zersgracht Helsingfors; Else Maersk Hampton Roads; Bluefield Victory, Galveston; John N. Maffitt, Nor folk; Asa Gray, Antw.; Hans Maersk, Saffi; Rossum, Mantyluoto; Kijkduin, Poole; Blommersdijk, Philadelphia; Libelle, Delfzijl; Korenica, Venetië; Stork, Londen; Cerula, Liverpool; Ester Thorden, Mantyluoto; Birkaland, Alexandrie Hedel, Montreal; Joost, Gefle; Vee nenburgh, Middlesbro; Jaba, Boston Bury, Hull; Express, Kingslynn; Stad Arnhem, Carthagena; Spring- wood, Londen; Olivian Coast, New castle; Oranjepolder, Londen; Sheringham, Harwich; 27 Juli: Traquair, Leith; Walen- burgh, Londen- Kaap Falga, Kopen hagen; Kina, Kopenhagen; Bredero, Antw.; Carmelfjell, S. John; Tho mas W. Murray, Charleston; 28 Juli: Inspecteur Mellema, Tuborg. IJMUIDEN aangek. 26 Juli: Theo dora, Stockholm, teer; Edward L. Grant, Baltimore, kolen, beide voor Amst.: 27 Juli: Patna, Huil, stg.; Linge- stroom, Londen, stg.; Marleen, Gothenburg, stg.; Greenfinch, Lon den, stg.; 28 Juli: Wallace M. Tyler, Van couver. graan; Sirius, Stavanger, stg.; H. A. S. T. 5, Hamburg, stg.; Deni. Teignmouth, klei; Rijn stroom, Liverpool, stg.; Tora Elise, Kragero. steenslag, alle voor Amst.; Antity, Sas van Gent, voor Zaan dam; vertrokken 28 Juli: Ary Schef- fers, Oporto; Titania, Malmo; Orestes. Dublin; Leuvehaven. Rott. Surfte. Londen; Caribia, Kopen hagen; Plover, Londen: Amstel- stroom. Bristol; Berkelstroom. Huil; Eemstroom Londen; 27 Juli: Hydra, W. Indië; Arak, Rott.; Hoogland, Wismar; Ary Scheffer, Oporto. NEDERLANDSE SCHEPEN. Actief 27 v. Antw. te Vesteraes; Alcmous 25 v. N. York n. Shanghai; Aldabi B. Aires n. Rott., 27 v. Montevideo: Aldebaran 25 v. Ro chester, te Middlesbro; Algarve 25 v. Lissabon n. Leixoes; Alhena R, Janeiro n. Rott., p. 27 S. Vincent (C.y.); Alpherat 27 v. Tampa te Mobile; Ardennes (gech.) Haifa n. Amst., 26 te Lissabon; Arkeldijk Trekking van 28 Juli. 25.000 no. 6267; 2000 no. 6700; 1000 nos. 11001, 12137 en 17434; 400 nos. 5067, 5551 en 13980; 200 nos. 2072, 13247 en 14670; 100 nos. 2593, 10487, 12617 en 18576. Er was eris een dik, klein meisje, dat Zwartkapje heette en dat op een goeie dag een mandje versnaperingen ging brengen aan haar Grootje, die in een groot bos woonde. In het mandje had zij een kilo boter, tien eieren van dertig cent per stuk, twee stukken zeep van eën rijksdaal der, een pond 'vet, een fles sla olie, twintig repen chocola, vijf bananen en vijf pakjes Lucky Strike. Bij het huisje in het bos geko men, klopte ze driemaal, want dat was zo afgesproken en toen ze binnentrad, zag ze haar „Groot je" in bed liggen. („Grootje" staat tussen aanhalingstekens, om u duidelijk te maken, dat het niet echt haar Grootje was, maar dat komt pas aan het eind als een verrassing). „Wat heb je een grote ogen, Amalia", zei Zwartkapje (Amalia was de naam van Grootje en Zwartkapje was een modern kind „Dat is om je beter te kunnen zien", zei „Grootje". „Wat heb je een grote mond", zei Zwart kapje. „Dat is om beter al dat lekkers te kunnen opeten", fei „Grootje". „En wat heb je een grote voeten", zei Zwartkapje. Tóen zij dat hoorde, begreep „Grootje", dat het spelletje uit was en dat Zwartkapje haar tie. i kénd had als een ambtenaar var de C. C. D. en dus sprong ze (hij) uit bed en arresteerde haar. 26 v. N. Orleans n. Havana; Ary Scheffer 27 v. Amst. n. Qporto; Biervliet, Dover n. p. 25' Dunge ness; Birmingham 25 v. Londen n. Blyth; Blommersdijk, Rott. n. Phi ladelphia, p. 27 Start Point; Buddy, 27 v. Rouaan n. Oporto; Caribia 26 v. Amst. n. Kopenhagen; Chryssi (gech.) 26 v. East London n. Port Elizabeth; Clio 23 v. Maracaibo n. Curagao; Cottica 25 v. Curagao te Paramaribo; Delfshaven 26 v. Santa Fe te Rosario; Eemshorn 26 v. Rott. n. Oense; Europa 25 v. Porthoutstock n. Shoreham; Gaas- terkerk Rott. n. Austr., 27 v. Genua: Gadila 27 v. Hongkong n. Miri; Ganymedes 27 v. Buenaven tura te Guayaquil; Grootekerk 27 v. Rott. te Brisbane; H. A. S. T. 3 25 v. Ostende n. Londen; H. A. S T. 5 28 v. Hamburg te Amst.; Hedel 26 v. Rott. n. Montreal; Horst 25 v. Goole n. Par; Hoogland 27 v. Amst. n. Wismar; Hydra (gech.) 27 v. Amst. n. W. Indië; Indrapoera Rott- n, Kaapstad, p. 27 S. Vincent (C.V.); Ittersum 27 v. Amst. te Santos; Jaba 26 v. Rott. n. Boston (L.); Johan de Witt, Bat. n. Amst. p. 27 Malta; Kaap Falga 27 v. Rott. n. Kopenhagen; Kedoe, Huelva n. Rott, p. 27 Ouessant: Keizers gracht 26 v. Rott. n. Helsinki; Kelbergen, Rott. n. Bagnoli, p. 26 Ouessant; Kemphaan 25 v. Emden t eMiddlesbro; Kertosono 23 v. N. York n. Galveston; Klipfontein, Beira n. Rott., 28 te Antw.; Koningin Emma 22 v. La Guaira n. Nickerie; Kota Baroe 28 v. Bat. te Rott.; Kota Inten, Bat. n. Rott., 27 te Suez; Kijkduin 26 v. Rott. n. Poole; Langleescot (gech.), Amst. n. Kaapstad, 26 v. Genua; Leegh- water, Amst. n. Perzische Golf, 27 V Aden; Lely, 26 v. Rio Grande öo Sul n. R. Janeiro; Limburg (R- L.), Rott. n. Montareal, p. 26 J atherpoint; Lingestroom 27 v. Londen te Amst.; Maaskerk 26 v. Takoradi n. Port Bouet; Madoera, Calcutta n. Seattle 25 te Monoiuiu; Mapia, Vancouver n. Bombay, 21 te L. Angeles; Mariekerk 27 v. Bom bay n. Bedi Bunder; Marleen 27 v. Gothenburg te Amst.; Modjokerto Rott. n. .Bat., 27 v. Tanger; Mulan 27. v. Rott. te Teignmouth; Noord- wijk, 27 v. Gdynia te Genua; Not tingham 26 v. Harlingen n. Goole; Oise 26 y Rott. te Parijs; Oleum 27 v. Middlesbro te Rott.; Omlandia 26 v. Aberdeen te Rott.; Orestes 26 V. Amst. n. Dublin; Orpheus 26 v. Napels te Catania; Orion 25 v Paramaribo n. Amst.; Patria 27 v. Hull te Phoenix, Fowey n. Leith, P- 25 Dungeness; Phrontis, Montreal n Java, 25 te Colombo; Poelau Laut 22 v. Poelau Samboe n. Semarang; P«nses Juliana 26 v. Ryetown te Kott.; Rapid, Parijs n. Rott., 26 v. Rouaan; Rijnstroom 28 v. Liverpool te Amst.; Salawati Calcutta n. Rott., 27 te Barcelona; Sambre 26 v Parijs te Rott; Saroena 27 v. Pladjoe te Mm; Stad Arnhem 26 v. Rott. n. Cathagena; Stad Maastricht, Kaapstad n. Ned., p. 26 Ouessant; Stad Vlaardingen 27 v. Casablanca n. Rott.; Straat Soenda 22 v. Shanghai te Hongkong Stuyvesant. Amst. n. W. indië, 26 v. Dover; Tabian, Java n. N. York p. 25 Gibraltar; Talisse. Amst l,. Bat., 25 te Havre; Theodora 26 v. Stockholm te Amst.; Tipa 26 v. Rio Grande do Sul n. Porto Alegre; Tjimenteng 25 v. Bat. n, Söer,; Triton 27 v. N. York n. Curagao Urma.jo 28 v. Gambleby te Rott.; Utrecht, Bat. n. Rott., 27 v. Aden; Valerius, Rott. n. Bat., 26 v. Penang Van der Waals 28 v. Bat. te Poeloe Bukum; Van Ostade 25 v. Trinidad n. San Juan (P.R.); Veenenburgh 26 v. Rott. n. Middlesbro; Vulca- nus. Stamboul n. Amst.. 26 te Oran; Walenburgh 27 v. Rott. n. Londen; Waterman 27 v. Tilbury te H. v. Holland; Westerdam. Rott. n. N. York, p. 26 Dungeness: West- land 24 v. Antw te Middlesbro; Wickenburgh, Rott. n. Csablanca, 26 v. Bordeaux; Wilja 24 v Par n. Kopenhagen; Wim 27 v. Kalmar te Rott.; Winterswijk. Rott. n. Kaapstad, p. 25 Dakar; Zeehond 26 v. Gdynia n. Wismar; Zonnewiik, Calcutta n. Rott., 26 v. Colombo. Euterpe 24 v. Amst. te Oporto; Tyro. Rott. n. Belfast, p. 25 Beachey Head. Nagekomen tijdingen: Aardijk 26 v. Philadelphia te Baltimore; Admiraal de Rüyter 23 v. Garston n. Fremington; Alcyone 24 v. Faerker te Strood; Aletta 25 v. Oloilo n. Miri; Antilope 24 v. Londen te Middlesbro; Arkeldijk 28 v. N. Orleans te Havana, Bor neo 25 v. Porthoustock te Rochester Borelli 24 v, Middlesbro n. Ply mouth; Bredero, Rott. n. Shanghai 27 te Antw.; Cateli 26 v. Treport te Hull; Coen 25 v. Sunderland te Londen; Colytto 26 v. Casablanca n. Coolhaven 27 v. Stockholm te Helsinki; Cottica 28 v. Parama ribo n. Trinidad; Delta 23 v. Gweek te Par; Diana V 24 v. Emden te Hull; Drittura 24 v. Middlesbro n. Kastrup; Duurswold 24 v. Blyth n. Londen; Eban 23 v. Port Talbot te Penzance; Elisabeth (Vermaas) 26 v. Lysekil n. Vlieland; Europa 27 v. Porthoustock te Shoreham; Franka 27 v. Bengasi n. Rott.; Frean 24 v. Fecamp te Shoreham; ."reio 27 v. Ostende te Londen; Friso 27 v. Leith op Tyne; Fortuna 23 v. Shoreham n. Fecamp; Gaasterkerk Rott. n. Austr., p. 28 Messma; Gouwe 27 v. Rott. te Stettin; H. A. S. T. 4 24 v. Gothenburg te Rouaan; Henriette 28 v. Ostende te Londen; Heroen 24 v. Plymouth te Penzance; Hilda 24 v. HamhWrg te Hull: Holland 26 v. Hull n. Frederiksvaerk; Ida 23 v. Ron. te Shoreham.. Iris 28 v. Fiumc te Rott.; Jans 25 v. Rott .te Grave- send; Jozo 23 v. Cowes te South ampton; June 27 v. Wismar te Delfzijl; Junior 24 v. Middlesbro te Gr. Yarmouth; Katwijk 26 v Malmo n. Haukipudas; Kongsborg (gech) Basra n. Rott., p. 26 Ouessant; Kota Inten, Bat., n. Rott., 28 v. Pt. Said; Kijkduin, 27 v, Rott. te Poole; Libra 24 v. Newport (Mon.) n. Falmouth Limburg 23 v. Newport te Pen zance; Maraat 5 25 v. Antw. te Londen; Mary 24 v. Middlesbro n. Ipswich; Mercurius 27 v. Trapam n. Dundee; Mies 26 v. Kalmar te Hersens; Mizar 24 v. Grangemouth n. Londen; Mudo 26 v. Antw n. Oslo; Narval 23 v. Maryport n. Exmouth; Nettie 27 v. Sundsvall n. Vesteraes; Nieuwaal 26 te Ko penhagen; Njord 27 v. Stockholm n. Koping; Poelau Laut 24 v. Poe loe Samboe te Mat.; Prins Maurits 27 v. Montreal n. Rott.; Prins Wil lem IV, Rott. n. Chicago, p. 26 Belle Isle; Regeja, 23 v. Delfzijl te Goole; Roepat 28 ter rede v. Fre- mantle; Rosemarie 27 v. Wismar te Delfzijl; Saba 28 v. Blyth te Penrhyn; Salawati, Calcutta n. Rott., 27 v. Barcelona; Spica 23 v. Middlesbro n. Ipswich; Strijd 23 v. Maryport n. Par; Taking Akar 28 v. Bat. n. Pladjoe; TaUrus 28 v. Blyth n. Londen; Tempo 26 v. Londen n. d. Tees; Tiba 27 v. Rio Grande te Porto Alegre; Tim 24 v. Ramsgate n. Delfzijl; Tyro 27 v. Rott. te Dublin; Veenenburgh 27 v. Rott. te Middlesbro; Vida 26 v. Londen n. Delfzijl; Waterland B. Aires n. Amst., 28 te L. Paimas; Waterman 28 v. Tilbury te Rott.; Wega 24 v. Plymouth te Newiyn; Westerdam, Rott. n. N. York, p. 26 Scilly; WilKelmina 26 v. Lon- cienn, Ostende; Zaan 27 v. Delfzijl Jpnden; Zeehond 26 v. Gdynia ^sT1,?r;,Zeester 23 v. Hartlepool te Middlesbro. VERWACHT TE ROTTERDAM Andrew J. Newbury v. Montreal 23 v. Quebec; Bronnoy 23 v. Bal timore; Henry Barnard 23 v. Hamp ton Roads; Madaket 23 v. Baltimore via Hampton Roads; Mongolia, v. Ceub, 23 Colombo; Tornus 24 v. San Francisco. VERWACHT TE AMSTERDAM Morska Wola 16 v. Paramaribo. LOBITH, 25 JULI 1947. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: Express 24. Beek man; id. 23. Roeiols; Santis, de Gelaer; Pempo, Remie; Molenaar, Donck; Wiljo, Bieneman; Merwe- stad, v. d. Klooster; Kiasiena, Rurich; Donau, Annaert; Australia v. d. Beemt; Germa, Gerbers; Titsii Spek; Herfred, Pieterman; Ostacli. Rutjes; Rosseilino, Drevers; Ex press 31, Grootveld; Monck, Kern- pers; Main, Stobbelaar; Rijn en iJssel, Verschoof'; Wallonia, Buis man; Paula II, Hogenkamp; Hela. Ritskes; Luita, Eenhoorn; Bohemia Verheul; Tertia, Kappers; Logi Donkersloot; Ewijk, Kiene; Wal- sum I, Jacobs; Rembrandt, v. Gel der; Nassaukade, Baars; Hendrina. Jansen. PUTTERSHOEK: Ida, de Hoog; STAMPERSGAT: SHV 4, Bruinsma SAS VAN GENT: Juber, Passman; DORDRECHT; Lina, Feenstra; Gotthard, Callebout; Cormoran, Beeckmans; Vulcaan 2, Kooij; Nep- tun 11, v. Hooft; Meurthe. Wijn gaard; Valvi, Wijngaard; Mentor, Schijvens; Loire, Schijvens; C. G. N. R. 24, Kazen; Credo, Dijkmans; MILLINGEN: Glarnisch, Oliesla gers; ZAANDAM: Damco 8, v d. Geer; AMSTERDAM: Waalwijk Reijmers; OUD beijerbanu: Johanna, Jansen; Lobith: Oise, Bssrs' BELGIë: Malofa, Keller; Nenu phar, de Meijer; Urac^a,v ^ml:; Adrienne, v. Cauteren; Martha, Heemskerk; Humanite, de Winter; Cobag I, Joos; Achille, v. d. Vijver; Valentine, de Koninck; Infatigabie Simon; Santa Fe, v. Gemert; Dinant Teijneman; Content, Wanders; Eva. Hamel; Julia Lauwers; Thilla 2, v. Wijgaert; Elvire, v. Zanten; S. B. 5960, v. Braek; Raijanne, de Smedt; Marie, de Smedt; Express 41, Stobbelaar. Adma 2, v. Wingen Adma, v. Wingen; Pierre, Musschei Vaderland Carron; Sirius. Eegde- man; Stephanu, Carlebur; Edelweis 2, Bra band ts; Fraternite 7, Budts; Lissij, Bruntjes. DUITSLAND: Oderwald- Vfo" maire; Arlo. Faucompet: Kooren;Antonie, Kooren; ZaplaP" dia. Mulder; JodL v. Bon: Maria Kempenaar; Theodorus J°han- V°s. Fiat Vol 10. Meijer- Wico v Dort; Speculant. Tijssen: Coad, v. Oosten; Josina. Visser; Maria, Buschgens; Helena v. Leeuwen, Triton, Die penhorst; Bertha, de Jong; Juliaj Strooband; i5eoï?es: Strooband; Rheinunion 10. Dunnck; Nickey, Nauw'elaers; Thetis, v. Bosscha; Sanara 117, Ballwijer; Notela S, Lean; Verandering, Messendorp; Helena II; Joosten; STRAATSBURG: Kriemhild#, Schreuders; Simon de Vlieger, Brink. BASEL: Hollandia. v. Schöll; Arbedo, v. Ruyseveldt; Horand. Koek; Sulphur. Duut; Diaz, de Vries; Duprez, de Keizer; De Waal Willemsen; Werbél, v. d. Berg; Codam 76, v. d. Berg; Touraine, Walch. HANSWEERT, 26 JULI 1947. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: Storno, Wagen makers; Emma. van Vijven; Lucia, Stoop; Telegraaf 15, Köss; Leendert, Pieter, van Groezen. AMSTERDAM: Stad Amsterdam 1. Waterham: UTRECHT: Catha- lma, van Baaien; 's-BOSCH: Dora, Melsen; ALKMAAR: Tonia Marina. Dane; LAGE ZWALUWE: Otto, ten Haaf; WERKENDAM: Onder neming, Versluis; ARNHEM; Vlie- Sfhde Hollander, Broekhuizen; Wagenmgen; HEEMSTEDE: Vigila. Breevoort; HOORN: Ferdinand Beenen; 's-BOSCH: Resoluto 2 Rekkers; RUHRORT: Leopold! Somers; BASEL: Valencia, v. d. Ouden; W. v. Driel 44. Okkerse. BELGIë: Westfriesland, den Bra- ber; Neutraal, Borger: Centrust I, v. d. Horst; Lero 2. Buytaart: At- tentio, Grinwis; Julmar, v. d. Vijvere; Harmen Jan. Nagtegaal; Annie, Kerpel: Primula, v. d. Veen; Lema, van Zanten; C. S. M. 33, Apeldoorn: Sani 2. Ceulemans; S B. 190. Bijl; Thilla 3. v. d. Wijgert; Kiwi, Peer; S. B. 1090, Geirmaart: Virginia, Decap: Maria Anna, Hoog lander; Paul. Kraan: Binnenvaart 16 Bergsma: Christiaan. Janssen; Liliane. Huyghe; De Hoop, van Gent; Migna. Ligtenberg; Spes, Koreman; .Taco, Goumare; Tele graaf 19, Nortier; Wilcador, de Been. HOOGWATER TE ROTTERDAM 29 Juli; le tij: 1.32 u.; 2e tij: 14.21 u WATERSTAND DORDRECHT. Dinsdag 29 Juli: le hoogwater 3.10, 2e hoogwater 3.42 uur. WATERSTAND VAN 28 JULI. Keulen 1.18 (+l), Ruhrort —0.52 (—0.04). Lobith (Rijn) 0.30 0.04), Nijmegen (Waal) 7.03 (—0.05). Arnhem (Nederrljn en Lek) 7.23 0.02), Deventer (IJssel) l jBorgharen, 41.05 (+0.70). Belfeld (Benedenmaas) 10.80 (+0.05), Grave (Beneden dé Sluis) 4.59 (—0.01), VAARWATERDIEPTEN. 28 Juli; PannerdenIJsselkop 2.45; IJsselkopMalburgse haven. 2.35; Malburgse haven—Wijk bij Duurstede 1.75; Wiik bij Duurstede Vreeswijk 1.85: IJsselkop—Does burg 2.05: Doesburg—Zutfen 2.30; ZutfenDeventer 2.45; Deventer— Katerveer 2.20; Waterhoogte bij Arahein ^7.23 2)Westervoort SLEEPBEDRIJF. Blankenburg met ponton 27 v. IJmlilden te Tunis; Ganges en Schelde ieder met sloopschip. 27 v. Hamburg te Rott.; Neptunus, Rott. n. Curagao. 23 v. Lissabon; Thames. 28 v. Indië te Rott. verw; Witte Zee met hopper, Golf n. Bis- caye n. H. v. Holland. 26 op 20 mul ZW v. Startpoint: Zwarte Zee met casco. Rot.t n. Aalborg. 26 op 85 mijl ZW. van Blavandhoek. SCHEVENINGEN, 28 Juli. Bin nen van de haringvisserij de log gers SCH 325 met 27 last, SCH. 333 met 33 last, SCH. 40 met 38 last, SCH. 210 met 37 last, SCH. 35 met 31 last, SCH. 200 met 22 last, SCH. 77 met 22 last, SCH. 361 met 27 last, SCH. 57 met 31 last. waar van 8 last steurharing. SCH. 402 met 30 last haring. De vangstberichtcn van heden* morgen tut Zee luiden: SCH. 63 25 kantjes, nog 25 netten halen, SCH. 275 10 kantjes, SCH. 95 34 kantjes, SCH. 160 1 kantje, SCH. 190 1 kantje, SCH. 140 10 kantjes, SCH. 46 30 kantjes. SCH. 73 17 kantjes, SCH. 125 40 kantjes, nog 40 nétten halen, SCH. 14 65 kantjes, SCH. 6 8 kantjes, SCH. 3 geen vangst. SCH. 118 wordt om 12.00 uur binnen verwacht, SCH. 110, geen vangst, SCH. 47 komt van nacht binnen, SCH. 284 17 kantjes, SCH. 443 34 kantjes SCH. 186 40 kantjes, SCH. 159 1 kantje, SCH. ItlJ5 n°? 40 netten halen, SCH. 53 50 kantjes, SCH. 104 40 kantjes. SCH. 332 40 kantjes, nog 30 netten halen, SCH. 23 30 kantjes SCH. 274 geen vangst. SCH. 32 32 Entjes, SCH. 133 34 kantjes. SCH 189 40 kantjes, SCH. 48 Zaterdag J9 last aan boord, SCH. 245 totaal 12 last aan boord. SCH. 106 Zater dag 12 last aan boord. SCH. 78 10 kaatjes. SCH. 365 4 kantjes, SCH 339 50 kantjes (56.35 Nb. —0.30 Wl.). SCH. 264 34 kantjes SCH 225 20 kantjes (thuis stomende), SCH.. 223 12 kantjes. SCH. 141 60 kantjes, SCH. 47 260 mijl achter zich- 8R0ERSVEST 64 66 SCMIfcDAM TEL.67920 Amerikaans specialist plaatsfc een NIEUWE VINDING in de mond Geheel uit NYLON vervaardigd volgens de anatomie van de Beslist niet te onder scheiden van de na tuurlijke tanden SNELLE LEVERING desgewenst BINNEN 8 UUR Pijnloos trekken Alle werkstukken worden ten volle gegarandeerd. Spreekuren de gehele dac PL. DE VRIES ET, A AN 21b ROTTERDAM Tel. 37519 In verband met de vacanfiedriikte zullen in de maanden fali en Augustus 1947 op Vrijdagen en Zaterdagen speciale rijwiel- treinen lopen, waardoor bet op die dagen althans in vele gevallen, uitgesloten zal zijn om rijwielen met treinen naar keuze van de reiziger over afstanden van meer dan 40 km. te vervoeren. Beze beperking geldt eveneens op de Donderdagen 31 Juli en 7 Augustus 1947. Men is verplicht bij verzending per spoor z'jn rijwiel onder aan de zadelveren duide- van naam en adres te voorzien. Adres- plankjes zijn bij de stations tegen betaling van f. 0.05 verkrijgbaar. Gewaagd in Ban kei bakkerij 3e Bediende een «301 G. A. SUYKER West Frankelandsesitraaic 03 Schiedam B.Z.A. 45 jaar oud, gezond, flink persoon, van goede ge- tuigschriften voorzie^ Br no S 1776 bureau van dit blad. Verkwik U met Z.H.B.- bierMaar vergeet niet de lege flesjes dadelijk ter vulling terug te ge ven. Van de flessen hangt 'taf of U geregeld uw kostelijk g las Z. HB.- bier zult kunnen hebben. ItOI^MOLLANDSCHE BIERBROUWERIJ OEN HAAQ' Aanm schrift cursu opleiding examen '48 Prosp op aanvr Ned St v. Handelsonderw., Belgischepletn 6, Scheveningen ENIGE kunnen wij nog plaatsen eti volledig opleiden tot Vereist zijn een goede gezondheid en groïe ambitie, niet ouder dan 16 jaar. Aanmelden dagelijks va.n 9 tot 5 uur. Kan;oor Lange Haven 43. N.V. NEDERL. KANTOORBOEKENFABRIEK- VAN 'T HOFF JONGEPIER Leeft. 1618 jaar Ve.reisten t MULO.opleiding en typen Aanmelden: 29 Juli tussen 810 u. KANTOOR FIRMA KUIJPERS, Aanneming van Bouw- en Beton werken. Prof. Kamerl. Onneslaan 193a, Schiedam. OM IN HET BEDRIJF TE WORDEN OPGELEID WILLEMSKADE I SCHIEDAM

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1947 | | pagina 4