Int. Politiesport-Toumooi te Leiden DE ROERPRODUCTIE MOET OMHOOG Voor onze jeugdige lezerskring Sportvaria eerbericht RUITNIEUWTJES L zullen ze leven PAGINA 2 ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1947 TENNISTORNOOI TE EINDHOVEN NEDERL. MILITAIRE ZWEMPLOEGEN DEELNEMING UIT ZEVEN LANDEN OM DE DAVIS-CUP FLAMINGO'S IN ENGELAND NED. WATERPOLOTEAM DE ENGELSE PROFS WILLEN WERKEN DRIE ESSENTIELE VRAGEN van Maria's Tenhemelopneming. Het doorbreken van de eeuwige cirkel Aanhoudend zeer ivarm weer TWEE ERNSTIGE MIJN- RAMPEN NEDERLANDSCHE BEURTVAARTUNIE In aansluiting op het bericht omtrent de oprichting van de ven nootschap „Nederlandsche Beurt- vaartunie" kan thans worden me degedeeld, dat met ingang van 1 September de N.V. Maatschappij „Alkmaar Packet", gevestigd te Alkmaar, als derde vennoot tot deze vennootschap zal toetreden. EXTRA-TREINEN Met ingang van Zaterdag 16 Augustus zullen de volgonde trei nen rjjden: RUSSISCH-ZWEEDS DIPLOMATIEK INCIDENT ONDER GRADUS' PARAPLUIE schoolslag: Rademakers en La Roy, res. Rozekrans; 400 m. vrije slag: Ruimschotel en Rauch; 1500 m. vrije slag: Rademakers; schoon- springen v. d. Voort en Koppelie; 4 x 100 m. vrije slag: Ruimschotel, Rauch, Korevaar en Kröber; polo- ploeg: Röhner, Droog, Korevaar, Butselaar, Ruimschotel, Kröber en Anchonie; res.: Handgraaf, Vlot huizen, Jansen en Duiker. De ploeg die half September deelneemt aan de wedstrijden om het Brittannia-shield, is als volgt samengesteld: 100 en 200 yards vrije slag: Ruimschotel, res. Rauch; 200 yards rugslag: Le Roy; 200 yards schoolslag: Rademakers; 4 x 66 yards vrije slag: v. Seven- ter, Korevaar. Rozekrans en Rauch. spelers kunnen gemakkelijk 20 uur per week aan andere werkzaam heden besteden zonder aan hun conditie afbreuk te doen. Het aan tal professionals is op het ogen blik 2000, en indien deze spelers het schema van Guthrie zouden volgen, dan zou Engeland met 40.000 arbeidsuren per week meer er wel bij varen. Een van de moei lijkheden is echter, dat verschei dene clubs er niet op gesteld zijn dat hun spelers nog ander werk doen. Er is echter geen sprake van dat zulk werk de professionnal voetballer schade zal doen, integen deel, aangezien een prof. niet al zijn tijd op het veld en in training kan doorbrengen, zal het werk tijdens de overgebleven „lege uren hem eerder goed doen. Tijdens de oorlog hadden zij toch ook hun dienstplicht te vervullen. Boven dien is er nog een zeer goede reden voor de profs om zich in dienst te stellen van de industrie, daar men reeds eerder het verbod van de „midweekse wedstrijden" heeft gezien en het niet onmogelijk is dat de regering nog tot verdere crisismaatregelen zal overgaan. En het ziet er naar uit, dat indien de profs, de helpende hand uitsteken voor de wederopbouw van het land, de regering geen verdere maat regelen zal nemen ten opzichte van de sport. In het tornooi te Eindhoven, dat met de nationale kampioenschap pen als proeftornooi geldt voor de ploeg welke tegen België zal spe len, waren de uitslagen van de derde ronde van het heren-enkel spel (waarin Lijsen en Dehnert verrasten door goed spel): Wilton sl. Timmers (Tilb.) 6—2 6—2; T. Borren sl. jhr. van Riemsdijk 26 86 119, na wedstrijdpunt tegen zich gehad te hebben. Lijsen siaat van Gasselt (winnaar oudere jeugd) 62, 64; A Borren sl. F. Beernink 61 63; Dehnert sl. Roels 6—1 6—1; Knottenbelt sl. Keuls 61 64; Drijver sl. Storm 6—3 4—6 6—4. Dames-enkelspel, kwart-eindstrij- den: mej. Couquerque sl. mevr. Offers 63 60; mevr. Lubbers sl. mevr. de Vries 62 6—3; mevr. Jonquiere wint van mej. Egger- man 8—6 3—0 (mej. Eggersman opgegeven). In het damesdubbelspel plaat sten mevr. Schmier—mevr. Lub bers en mej. Couquerquemevr. Jonquiere zich in de eindstrijd. De 'Nederl. militaire zwem- en waterpoloploeg, die van 29 tot 31 Augustus a.s. zal deelnemen aan de intergeallieerde militaire zwemkampioenschappen te Aus- sig bij Praag, is als volgt samen gesteld: 100 m. vrije slag: Ruim schotel en Korevaar; 100 m. rug slag: Kröber en Korevaar; 200 m. <0 De Haarlemse recherche heeft een 32-jarige ziekenverpleger uit Krommenie, v. d. M.. aange houden, die van verschillende apotheken getracht heeft ver dovende middelen los te krij gen. Hij is een ernstig zenuw patiënt en naar een ziekenhuis in Zaandam overgebracht. <0 De „Sloterdijk", met 478 repa trianten aan boord, wordt Zon dagmorgen a.s. te Hoek van Holland verwacht. De debar- katie zal om 12 uur te Rotter dam beginnen. O Te Groningen is de derde ver dieping van een handvatten- fabriek uitgebrand. Cellulose en handvatten ter waarde van 10.000, bestemd voor export, werden een prooi der vlammen. O Het 7-jarig zoontje van de tam. v. T. uit Helmond is in de Zuid- Willemsvaart aldaar verdron ken. De Stct. van 15 Aug, bevat o.m. een regeling van lonen en an dere arbeidsvoorwaarden voor de houtwarenindustrie, een in trekking van de prijzenbeschik- king consumptie-aardappelen 1946 en een regeling van lonen en andere arbeidsvoorwaarden voor de meubelindustrie. O De Stct. van 14 Aug. bevat een prijzenbeschikking waarin voor het ontwikkelen, afdrukken en vergroten van amateurfilms maximumprijzen zijn vastgesteld Ter gelegenheid van de ge boorte van prinses Marijke heb ben in de afgelopen maanden de leden van Bedrijfhoreca ƒ34.000 bij een gebracht voor Stichting 1940—1945, Niwin en Ned. sanatorium te Doorn. Gisteren is dit geld overge dragen. <0 Bij Orleans (Fr.) is een militair vliegtuig neergestort. Vijf offi cieren en drie onderofficieren kwamen in de vlammen om. <0 Te Zógno bij Bergamo (It.) zijn Donderdagavond twee electri- sche treinen op elkaar gelopen. 4 Personen werden gedood en 70 gewond. De functionarissen van het Britse departement van arbeid, die in Oostenrijk verplaatste personen werven, hebben reeds 10.000 aanvragen voor tewerk stelling in Groot-Brittannië ontvangen. Tot op heden zijn 1050 verplaatste personen naar Engeland vertrokken. Volgen de week gaan er nog 500. 0 In verband met de kinderver lammingsepidemie in de Franse zóne van Oostenrijk, heeft het Franse militaire bestuur te We nen besloten, de grens tussen de Franse zönes van Oostenrijk en Duitsland te sluiten. 0 Het optreden van het Jeugd- Symphonie-orkest op het We reldfestival te Praag is een groot succes geworden. Heden avond wordt van het eerste concert, dat Woensdag i1- plaats vond, een reprise gege ven. <0 Te Den Haag is de Kunstcom missie Olymp. Spelen '48 geïn stalleerd door luit.-kol. C. P3" hud de Mortanges. Voorzitter is Jan Wils (architectuur), leden zijn Sem Dresden, Ben van Eijsselstein, Titus Leeser en Chris de Moor. <0 Te Berlijn zijn 70 gevallen van kinderverlamming geconsta teerd. t .0 Prinses Hermine is gisteren in alle eenvoud te Potsdam ter aarde besteld. O In de nabijheid van Tel Aviv hebben wederom bloedige bot singen plaats gehad tussen Jo den en Arabieren, waarbij eer gisteren vijf en gisteren veer tien personen zijn gedood. Te Tel Litwinskij werd een huis opgeblazen, hetgeen zeven Ara bieren het leven kostte. Nederland, ZJweden en Frankrijk, Op de middag van Woensdag 20 Augustus zullen tevens de se cretariaten van de verschillende deelnemende landen bijeen komen in een vergadering in het Gulden Vlies voor de vorming van een werkcomité, dat belast zal wor den met de oprichting van een Wereld Politie Sport Organisatie. De bedoeling' hiervan is het aan tal deelnemers der landen, alsook het aantal takken van sport ge stadig uit te breiden, opdat in 1952 in een nader aan te wijzen land het eerste officiële Interna tionale Politie Sporttournooi zal kunnen worden georganiseerd. Des namiddags te ongerveer 17 uur zullén de voetbalwedstrijden een - aanvang nemen. De loting daarvoor had het volgend resul taat: BelgiëFrankrjjk, Neder landLuxemburg, Zweden Zwiterland en Enigeland vrij. Dit toumood zal op 21 en 22 Augus tus worden voortgezet en beëin digd. Het toumooi zal ten slotte op 22 Augustus worden besloten met een groots ruitersportfeest in de Leidse Hout. Des voormiddags te 8 uur zal het programma een aanvang nemen met de voorkeu ring en de voorwedstrijden voor de ruiters. Des middags te 14 uur zullen de grootste politieruiter- wedstrijden, welke Nederland ooit beleefde, een aanvang ne men. Hieraan zullen deelnemen: de Rijkspolitie en de Gemeente- politiecorpsen van Den Haag, Amsterdam, Rotterdam en Gro ningen. Het programma zal be staan uit: individuele dressuur, in dividueel springen, patrouille springen en ballonsteken. Des avonds om 18 uur verza melen alle deelnemers en geno digden zich in de Stadsgehoor zaal, waar de L.P.S.V. aan alle buitenlandse gasten en alle deel nemers 'n eenvoudige afscheids avond aanbiedt. Het Haarlem's Politie Amusementsorkest zal hierbij zijn medewerking verle nen. We staan aan de vooravond van een zevenlandentoumooi voor politiemannen, een tournooi zoals tot heden in ons land nog niet werd georganiseerd. België en Luxemburg, Frankrijk en Enge land, Zweden en Zwitserland zeg den spontaan hun medewerking toe om tezamen met de vertegen woordigers van de Nederlandse politie in een tournooi hun krach ten te meten op het gebied van voetbal, schermen en ruitersport. Dat is de beloning van het zeker (gedurfde initiatief van het be stuur der L. P. S. V., van maan- denlange arbeid en van een benjj- 1 denswaardige ondernemingsgeest, zoals de heer J. Nieuwold, voor zitter van de Ned. Politie Sport bond, het in zijn voorwoord tot 't programma noemt. Ook de burgemeester van Lei den, jhr. mr. F. H. van Kinschot uit bewondering en waardering voor hetgeen hier door de L. p. S. V. is tot stand gebracht. „Sportbeoefening is voor de poli tieman van het grootste belang" aldus de burgemeester, doch daar naast houdt hij er zich van over tuigd, dat dit Zevenlanden-tour- nooi ertoe zal bijdragen de goede verstandhouding tussen de ver schillende landen te bevorderen. De verschillende feestelijkhe den tijdens dit Zevenlandentour- nooi laten zich als volgt samen vatten. Op Maandagavond van 2022 uur houdt de L.P.S.V. in de socië teit „Amicitia" receptie. Dins dagmiddag ontvangst der buiten landse gasten ten stadhuize door burgemeester van Kinschot. Des avon'ds te half zeven zal op het TJVS-terrein aan de Wassenaarse weg een erewedStrijd worden ge speeld tussen de Volewijekers en 't Engels Nationaal Politieteam. Tijdens de pauze van deze voet- balwestrijd zal door de Franse deelnemers aan de internationale politiesdhermwedstrgden een ouderwets schermspel worden op gevoerd in de klederdracht van het tijdperk van Lodewijk XIII. Op Woensdag 20 Augustus zal het Internationaal Politie Sport tournooi officieel in de grote zaal van het Stedelijk Museum „De Lakenhal" worden geopend na mens de minister president door mr. F. R- Mijnlieff, hoofd afd. O. O. en V. van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Te 11 uur zal het schermtour- n-ooi een aanvang nemen in de bovenzaal van „Amicitia" aan de SteenStraat, tussen ploegen van Australië leidt met 21 In de interzonefinale tussen Aus tralië en Tsjcchoslowakije te Mon. treal, waarvan de winnaar tegen de Cuphouder Amerika komt, lei den de Aussies na 3 spelen met 21. Bromwich (Austr.) sloeg Cernik (Tsj.) 6—1, 6—1 6—1. Brob- nij (Tsj.) sloeg Fails (Aust.) 63, 6—4, 46, 64 Bromwich en Long (Aust.) sloegen Dorbny en Cernik (Tsj.) 62, 62, 6—2. De Flamingo's hebben de eerste wedstrijd van hun toer door En geland tegen de Free Foresters met 11 wickets verloren. Flamin go's 213 en 211, Foresters 399 voor 8 en 26. De tweede wedstrijd tegen een militair team Woolwich Garrison werd met 94 runs gewonnen. Fla mingo's 264 voor 5, Woolwich 170. De Nederlandse waterpolo ploeg, welke op 24 Augustus te Dordrecht tegen België zal spe len, is als volgt samengesteld: Doel: Rohner (Robben); achter: Braasem (Zian) aanv., Keetelaar (Robben) en Korevaar (Merwede) voor: v. Rootselaar (Y), v. Fegge- len (Meeuwen) en Cabout (Goud se Zwemclub). Reserves: Storm (Y), Smit (Y) en Smol (Zian). Scheidsrechter is de heer E. Scott (Engeland). Wanneer men de prijzen verge lijkt met die van een jaar ge leden, dan kan men zeggen, dat de mark waardevast is gebleken, ook al heeft hij geen andere reële dekking dan die van de rantsoen- kaart. Er worden nog altijd pfennigen geteld in Duitsland. Ze worden zelfs zorgvuldig door hamsteraars in oude sokken ge borgen, zodat men hier en daar reeds weer noodgeld heeft moeten drukken, omdat de oude zink- stukjes als sneeuw voor de zon van het toneel verdwijnen. De Engelse voetbalprofs schij nen momenteel de noodzaak te gevoelen het enorme tekort aan arbeidskrachten in hun land aan te vullen. De Schotse voorzitter van de spelers-unie Guthrie heeft dit denkbeeld nog ir >er naar voren gebracht. Volgens Guthrie is het voor een speler, die aan het begin van het seizoen in vorm is, vol doende drie ochtenden in de week te trainen. Deze geroutineerde *0 De Egyptische zwemploeg won te Sittard met 34 tegen 20 pun ten van Zuid-Nederland; de gasten wonnen de waterpolo- wedstrijd met 12—1. Te Liedekerke won Gérardin de sprint voor Van Vliet, Gos- selin en Senffsleben. Nel van Vliet verbeterde het Amerikaanse record 100 M schoolslag. hoging der productie zal met al deze elementen rekening moeten houden. Want zonder kolen geen staal, maar ook zonder staal geen kolen, zonder voedsel geen kolen, maar ook zonder kolen geen voedsel. Deze eeuwige cirkel moet gebroken worden, maar dat is meer dan een zuivere techni sche het is een hoog-poliitieke kwestie. Want eens zal toch het ogenblik, door de Fransen zo zeer geducht aanbreken, dat men de maximale productie van staal waarmede het oorlogspotentieel zo nauw samenhangt, zal moeten beperken. Dan is van belang, wie heer en meester van Europa's wapen arsenaal is en of en hoe controle kan worden uitgeoefend. De Fransen hebben daarover hun eigen zeer bekende ideeën en zij zullen in dezen ook gehoord wor den. De Engelsen zien alle heil in socialisatie (van nationalisatie kan niet worden gesproken om dat er nog geen Duitse natie be staat), maar de Amerikanen wil len daarvan, zeker voorlopig niets weten. In dit Punt schijnen ook de grote moeilijkheden van de lopende Washingtonse confe rentie te liggen. De Amerikanen zijn niet bereid ter zake iets toe te geven en een compromis schijnt hierin te liggen, dat de socialisatie drie of vijf jaar wordt uitgesteld, tot de Duitsers zelf „langs democratische weg" zelf een beslissing kunnen nemen. In elk geval de Roerproductie moet omhoog. En het Westen maar het Westen ook alleen, zal uitmaken hoe dit kan en moet geschieden. hoog boven de wolken, tot op bet laatst.... Toen de broeders en de gasmen 's middags binnentraden om Ma ria te vereren, zagen zij het mon- nikje liggen. Zijn ogen waren open en staarden op het beeld ran Moeder Maria, dat In de warme gloed van kaarsen blonk. Maar uit zijn kleine lichaam, was zijn ziel naar de hemel gestegen, om rit ij d dicht bij de levende God tè zijn. Nooit klonk het feestelijk „Magnï- ficat" mooier dan op die feestdag De Brits-Amerikaanse bespre kingen over het Roergebied, wel ke Dinsdag j.l. te Washington be gonnen zijn, zijn heel snel tot de topic of the day zowel voor de Engelse en Amerikaanse, als voor de Franse pers geworden. Zij worden in vele der betrokken kringen als de belangrijkste ge beurtenis der laatste weken be schouwd, in perspectief ingrijpen der dan wat te Lake Success of te Parijs geschiedt. Op zich is de kwestie tamelijk eenvoudig. Vóór de oorlog was „het Roer district met de rijkste kolenmij nen en de meest intense concen tratie van de zware industrie tei wereld niet alleen de economische basis van Duitslands militaire macht, maar evenzeer en daar draait nu alles om tevens een van de hechtste grondslagen van het gehele economische systeem van het Europese Continent. Vóór 1940 bedroeg de jaarlijkse kolen- productie ongeveer 150.000.000 ton, die van staal ruim 22.000.000 ton. Heden ten dage schommelt de kolenproductie tussen 60 en 70.000.000 ton, die van staal ligt onder de 3.000.000 ton (van de toe gestane 5.800.000 ton). Er is dus een deficit van 80 a 90.000.000 ton kolen en van 19.000.000 ton staal in Europa's jaarlijkse productie, alleen reeds ten gevolge van de lage Roer-productiviteit Het spreekt vanzelf, dat een dergelijke inzinking van de pro ductie rampzalig is; steeds, maar bovenal in onze dagen van onme telijke verwoestingen en chaoti sche verwarring. Het Roergebied moet in het belang van Europa wederom aan het werk worden gezet ,en het behoeft allerminst te verwonderen, dat de Ameri kaanse staatssecretaris Marshall zijn uiterst kostbaar hulpverle ningsstelsel afhankelijk heeft ge steld van een overeenkomst en de uitvoering er van over een verhoogde productie in het Roergebied. Daarbij doen zich drie kwes ties voor: het peil, waartoe de Roerproductie zal worden opge voerd; hoe dit peil zal kunnen worden bereikt; en ten slotte wie de toekomstige eigenaars van dit geweldige apparaat zullen zijn, en hoe het kan gecontroleerd worden om te voorkomen, dat het wederom een kern van agressief militarisme wordt. Wat de kolenproductie betreft, bestaat geen enkel meningsver schil: deze moet zo hoog mogelijk worden opgevoerd: in het be lang van Duitsland zelf en voor de export. De moeilijkheden be ginnen bij het staalpeil. Voorlo pig is het toegestane kwantum voor nauwelijks iet» meer dan de helft bereikt en in zekere zin is een bespreking over het pla fond dus een platonische aange legenheid. Veel belangrijker is hoe men zo spoedig mogelijk al vast aan de 5.800.000 kan komen. Dit is wellicht de meest hopelo ze kant van het vraagstuk. Men krijgt hier met een complex van factoren te doen welke heel nauw in elkaar grijpen: installaties, ver voer, maar vooral mens. De Ame rikaanse fabrieken kunnen de nodige machines leveren, het vervoer is niet alleen een kwes tie van wagons en schepen, maar misschien nog meer van or ganisatie, maar de mens is een meer ingewikkelde aangelegen heid. Hij moet niet alleen kun nen, maar ook willen werken. En aan beide ontbreekt het in 't Roergebied in sterke mate. Het kunnen hangt voor een groot deel van voeding, huisves- ting en kleding af. het willen van een innerlijke geestesgesteld I heid en een conferentie over ver- Gisteren hebben we, door alle vacantiepret heen, in de kerk een feest gevierd, waarbij Moeder Ma ria weer heel wat vreugde moet hebben beleefd. Op 15 Aug. im mers is Maria in de Hemel opge nomen, als dank van O. L. Heer voor al 't goede, dat Zij aan Haar Zoon heeft gedaan en als beloning voor Haar prachtige leven. Om nu voor jullie Maria's Tenhemel opneming nog eens speciaal te doen leven, heb ik deze week weer een Middeleeuwse legande opge zocht. Ik heb al eens gezegd, dat een legende een verhaal is, dat een voorbeeld is van de goedheid van God en Zijn Heiligen. Deze legende speelt weer in Frankrijk, waar diep in de bossen op een hoge berg een groot kloos ter stond. Nooit kwam daar iemand uit de wereld, want de monniken zorgden voor alles. Zij werkten op het land en in de keuken en wanneer ze daar klaar waren, zochten ze de kapel op, om met gezangen en gebeden. Gods lof te verkondigen. Op zekere nacht het was bar koud en de ijzige bergwind snerpte langs de ramen hoorde Broeder Portier een vreemd ge luid. Hé, wat was dat nou, het leek wel of er een kind lag te huilen? Heel voorzichtig opende hij de poort op een kiertje en ja hoor, op een oude doek en, met maar heel weinig kleertjes aan, lag daar een jongen, zo ongeveer een jaar of drie, te huilen dat het nog boven de wind uitklonk. Tjonge, Broeder Portier zat nu wel een beetje in de penarie, want wat moest je nu met zo'n kind doen. Buiten laten liggen, kon natuurlijk niet, dan was het wicht zo bevroren. Maar ja, binnenhalen was ook zowat, want hej klooster was tenslotte geen kinderbewaarplaats. Kom, hij zou Vader Abt maar eens vra gen, wat er moest gebeuren. Dussloot hij de poort weer en liet het kind rustig liggen. De prior keek ook wel wat raar op. want zoiets had hij nog niet mee gemaakt, maar hij kwam al vlug tot het besluit, dat het kind voor lopig maar binnen moest worden gehaald. Broeder Kok zou zich er wel over ontfermen door het wat warme melk en brood zonder korstjes te geven en dan moesten ze verder maar vertrouwen °P u- L. Heer. Nu, het kind kikkerde in de warme keuken al gauw op en dra Er zullen best wel enige -vraag tekens open zijn gebleven, want de raadsels vielen verleden week niet mee. Kijk maar: 1. Bali-ali, 2. ijsbloemen, 3. wanneer er een ruiter op zit, 4. het waren Vader en Moeder Eskimo, 5. Ridder-kerk. Probeert nu hier je kraohten weer eens op: 1. Mijn eerste zit aan een arm, mijn tweede aan een voet en mijn geheel aan een hand. 2. Wanneer beginnen jonge eendjes te zwemmen? 3. Tweemaal O en eenmaal T. M. en B met letter P. Eenmaal L en eenmaal E. Welk woord bedoel ik hiermett? 4. MN, welke gemeente in Ne derland is dit? 5. Wie heeft het beter in de w&» reld: de koffie of de thee? Weerverwachting, medege- de-eld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Zondagavond, t Heldere nacht met weinig wind. Morgen overdag zonnig weer, vooral in de namiddag. Opnieuw zeer hoge tempera- turen met in het Zuiden van het land een geringe kans op vorming van een enkele ver- spreide onweersbui. S Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk uit Oostelijke richting. 17 Aug. zon op 5.25 uur; on- der 20.02 uur. Maan op 6.16 uur, onder •21.01 uur. 18 Aug. zon op 5.27 uur, on- der 20.00 uur. Maan op 7.45 u., j onder 21.18 uur. Te West Frankfort in de Ame rikaanse staat Illinois, heeft zich in de 200 meter diepe mijnschacht „Orion" die de grootste ter we reld is, een mijngasontploffing voorgedaan, waardoor 87 mijn werkers van de buitenwereld zijn afgesloten. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Een maand geleden heeft een dergelijke ramp in de zelfde streek aan 27 mijnwerkers het leven gekost. Ten gevolge van een hevige explosie, welke gisterenavond omstreeks 7 uur plaats had, zijn 11? mijnwerkers ingesloten in de steenkolenmijn „William" te Whitehaven de oudste onderzeese mijn van Engeland. Er is geen enkel teken van leven van de slachtoffers. Totdusver zijn 16 lijken geborgen. De mijn strekt zich tot ongeveer 12 K. M. onder de zee uit. De mijn van Whitehaven is reeds vaker door rampen getroffen, o.a. in 1910, toen 136 mensen omkwamen. Aldus breidt de „Nederland sche Beurtvaartunie", wcllce, zo als bekend, gevestigd is Maas kade 64 te Rotterdam, haar be langen aanzienlijk uit, waardoor haar streven, het brengen van meer eenheid in de beurtvaart tot voordeel van verladers en ondernemingen, wederom een stap verder komt. Het boet de redactie van „Die rare wereld" veel genoegen haar trouwe lezer (e)s (sen) mede te de len, dat ook Kobus Knokkel, de Tweehandige Moker, in training is gegaan voor zijn gevecht met Giglo Majestuoso, de Napelse Ve suvius. Met het oog op de vrijgekomen sigaren lag het aanvankelijk in de bedoeling een kwartje entree te heffen tot de trainingszaal, maar de gebleken schaarste aan dit on ontbeerlijke artikel heeft het mo gelijk gemaakt vrije toegang te verlenen aan alle minnaars van de bokssportkunst. In een interview met de pers verklaarde Kobus Knokkel: „Twee maal rond Majestuoso is ongeveer een kwart kilometer, promenade dek-afstand". Knokkel vermaakte een grote menigte toeschouwers kostelijk door rond zijn sparring-partners te rennen en ze met beide handen tegelijk geweldige stoten toe te brengen op hun niets vermoeden- ,de achterhoofden. Toen hij een oefenpartij bokste met de reusachtige kolentremmer Plof, dook hij plotseling tussen diens benen door, rende, voordat deze zich kon omkeren om de aan val van achteren af te weren, om hem heen en sloeg, als een dol geworden postbesteller op een houten deur. met beide vuisten een ratelende roffel op diens verbaas de gezicht. Majestuoso verklaarde gisteren tegenover persvertegenwoordigers: „Als Knokkel ooit binnen een me ter afstand van m'n verdediging komt vliegt hij sneller dan het geluid door de touwen". Nu, dit keer ben ik weer slecht gesorteerd. Alleen Donderdag heb ik een jarige en wel Lies S„ die dan 14 jaar wordt. Wel, Lies, na tuurlijk een prettige dag. Hoor ik n°g eens, 1 e ie je vermaakt hebt? Des Zaterdags: Rotterdam Maas (v. 9.38)—Gouda (a. 9.57). Den Haag SS. (v. 9.31)Gouda (a. 10.01). Gouda (v. 10.06)—Utrecht C. S. (a. 10.36 v. 10.42)—Amers foort (a. 11.04 v. 11.08)Zwolle (a. 12.07). Zwolle (v. 10.25)— Amersf. (a. 11.23 v. 11.30)-Utrecht C.S. (a. 11.58 v. 12.06)—Woerden (a. 12.25 v. 12.27)—Gouda (a. 12.44 v. 12.48)Voorburg (a. 13.11 v. 13.13)—Den Haag SS. (a. 13.18). Gouda (v. 12.53Rotter dam Maas (a. 13.13). Amersfoort (v. 15.34)Utrecht C.S. (a. 15.58 v. 16.06)Woerden (a. 16.23 16.25)Gouda (a. 16.42). Gouda (v. 16.46)Voorburg (a. 17.09 v. 17.11)—Den Haag SS. (a. 17.16). Gouda (v. 16.51)Rotterdam Maas (a. 17.10). Utrecht CS. v 18,13)—Gouda (a. 18.44). Gouda (v. 18.47)—Voorburg (a. 19.07 v. 19.09)Den Haag SS. a. 19.13). Gouda (v. 18.50)—Rotterdam Maaa (a. 19.07). Majoor Bakoerski, assistent van de Russische militaire atta ché in Zweden, is op verzoek van het Zweedse ministerie van bui tenlandse zaken naar Moskou te ruggeroepen. Hij wordt er van beschuldigd, een bezoek te heb ben gebracht aan een gebied op de eilandengroep bij Stockholm, dat voor vreemdelingen verboden is. Hij is de tweede assistent van de militaire attaché, wiens terug roeping door de Zweedse autori teiten is verzocht. De minister van Binnenlandse zaken heeft de P.T.T. richtlijnen gegeven betreffende de voorlo pige uitbetaling van voorschotten aan het personeel in verband met de vacantietoeslag van 2 pet. van het jaarloon.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1947 | | pagina 2