VOEDINGSWAARDE van vis BIJVOEGSEL HET GESCHENK AAN DE SULTAN door Francis Gerard ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1947 DE PAUS TOT DE KATH. VROUWEN het Maria-congres te Maastricht BONNEN VOOR RIJWIEL BANDEN KARDINAAL de jong naar MECHELEN KABINET VAN DEN MINISTER PRESIDENT G. B. SHAW EN DE FILM Onze vertegenwoordigster op het in ternationaal congres te Rome der Kath. vrouwenbonden seint ons d.d. gisteren: Gisteren September te 8 uur heeft ten Vaticane de audiëntie plaats ge had van de internationale unie van Kath. vrouwenbonden. De H. Vader gaf in een toespraak de volgende aanwijzingen aan de aanwe zige deelneemsters: De vrouwen moeten een onwankel baar geloof bezitten, dat voor geen con sequenties terugdeinst. Gij moet vóór alles fiere en wakkere strijdsters zijn Christinnen, die God boven alles beminnen. Daartoe hebt gij Gods genade nodig, welke gij zult ver krijgen door het gebed en het offer. Gij moet het gezinsleven heiligen, de opvoeding behartigen, de maatschappij ten goede beïnvloeden en deelnemen aan het sociale leven, maar ook aan het politieke leven voor het welzijn en den vooruitgang der volken. Maakt daartoe gebruik van de,rechten, die u zijn toe gekend. Na Zijn toespraak gaf de H. Vader aan de aanwezigen den apostolischen zegen. Kruseman, dr. T7. M. en Rinke Tolman. Vogels, 3e deel. Uitg. Bom, Assen 1947. Een algemeen gedeelte gevolgd door aparte hoofdstukken over onze inheemse vogels. Ook zeer. geschikt voor determineren. (V). Kurz, Karl Friedrich. De gouden golf (vert. uit Zwitserse uitgave). Uitg. Zuid-Holl. Uitg. Mij., Den Haag 1947. Noors kustplaatsje wordt door geld- golf overspoeld,' doch als de welvaart wegebt, handhaven zich de eeuwiger en edeler waarden. Goede ro man (IV). Lebeau, Paul. De'zondebok.' Standaard boekhandel Antwerpen, Tilburg '47. Psychologische roman. Sfeer van de Vlaamse Beweging na .de .vorige oor lóg uitstekend weergegeven (IV). Molt, E. Het geheim van ,.de toren burcht. Uitg. Arbeiderspers, A'dam 1947. Historisch verhaal uit :de tijd van Floris V. De historische sfeer is pover én van katholieke zaken heeft de schr. wéinig begrip (IV). OldenburgErmke, Fr. v. Moussorgs- ky. Uitg. Leiter-Nijpels, Maastricht 1947. „Vie romancée" eerder ver schenen onder de titel „De laatste herberg". Vaak suggestief geschre ven (IV). South American Handbook 1947. Uitg. Royal-Mail lines Ltd. (Passagebureau Kuyper v. Dam en Smeer, R'dam). Wassilewska, Wanda. Een liefde. Uitg. Contact, A'dam 1947. Psychologische oorlogsroman van de schrijfster van „Regenboog". Een vrouw (verpleeg ster) krijgt haar man volkomen ver minkt terug, waardoor haar liefde dreigt verloren te gaan (IV). Het zal de delegaties voor de Organi satie dieir Veremigdé Naties, als zij Dinsdag 16 September a.s. in Alge mene Vergadering bijeenkomen, verre van makkelijk vallen' haar werkzaam heden met optimisme aan te vatten. Niet, dat er niet genoeg arbeid ter behandeling is verricht. Uit het twee de jaarrapport toch, dat door de secretarisgeneraal Trygve Lie is uit gebracht, blijkt, dat in het jaar, eindigende op 30 Juni j.l., de Algemene Vergadering 443 plenaire of commissie- zittinigen heeft gehouden, de Veilig heidsraad 347, de Economische en Sociale Raad 158, de T ru steeship raad 56 en andere organen van de Verenigde Naties 897. Er is dus heel wat gepres teerd, en er zullen uitvoerige documen ten bestudeerd moeten worden, welke in hun geheel wel een overzicht kunnen geven van de talloze ingewikkelde pro blemen, waarmede onze arme wereld te worstelen heeft. De gedelegeerden zullen zich echter ook enlkele zinnen in hetzelfde rapport herinneren, welke de diepere oorzaken aangeven, waarom bij zó veel ingespan nen arbeid zó weinig bevredigend en effectief resultaat is bereikt. Er zijn zekere storende strevingen, mertot Tryg ve Lie op, en hij voegt er aan toe: „In een aantal gevallen waarin een beslis sing op een algemeen beginsel van aan zienlijk belang was genomen, werd de practi'Sche uitvoering vertraagd of ver ijdeld door de onwil van regeringen om de nodige stappen te doen, of door haar onvermogen om over de practische maatregelen tot overeenstemming te komen". En dan ontsnapt hem de harte- kreet: als de betrokken naties eens haar gewapende macht uitschakelden om de hoofdproblemen van onze wereld' tot oplossing te brengen, zouden de millioenen, die onze beraadslagingen nauwlettend vólgen, het werkelijke ge voel krijgen, dat hun eigen onbetwist baar heimwee naar vrede ook door onze organisatie gedeeld werd". Het is niet bijzonder geruststellend, zelfs ietwat benauwend, dat de secre taris-generaal het noodzakelijk oordeelt in zijin conclusie de naties, in dit geval natuurlijk speciaal de grote mogend heden, er met alle nadruk op te wijzen, dat zij haar ernstigste gedachten moe ten wijden aan het feit, dat het eerste, fundamentele artikel van het charter van de Verenigde Naties als de doel- Tot en met 30 September a.s. kan men op de bonnen A 01, A 06, A 16 en A 21 van het inschrijvingsbewijs voor eerste verstrekking van rijwielbanden, per bon één toerbuitenband kopen. Voorts zal men op de bonnen B 01, B 06, B 16 en B 21 van genoemd in schrijvingsbewijs één toerbinnenband kunnen kopen. Op bovengenoemde bon nen kan rechtstreeks bij de leverancier worden gekocht. Zijne Em. Johannes kardinaal de Jong, aartsbisschop van Utrecht, zal op uitnodiging van kardinaal van Roey aartsbisschop van Mechelen, diens 50- jarig Priesterjubileum op 18 September te Mechelen bijwonen. G. B. Shaw heeft een Ierse maat schappij het alleenrecht voor het maken van films naar zijngeschriften verleend op voorwaarde, dat elke film in Ierland zal worden gemaakt. Paul's Hotel is waarschijnlijk het meest luxueuse en kostbare hotel van heel Londen. Terwijl John Meredith en Yves Lanchester. in Sussex hun onder houd met de sultan van Sulungu had den, trad er een jongeman dit hotel binnen. Hij was lang en slank en had een sierlijke en vlugge pas. Hij heette Philip Horton en was officier in het le ger geweest, tot hij óm een of andere duistere reden zijn ontslag had gekre gen. Zelfverzekerd liep Horton op het kantoor toe en zei op haast gebieden de toon: Wilt u de gravin de Vassig- nac even mededelen, dat ik hier ben? Verwacht de gravin u? vroeg de juffrouw. Ja. Ik ben kapitein Horton. Er werd opgebeld en even later wan delde Horton de met zware lopers be legde trap op naar boven. Voor de ka mer van de gravin bleef hij staan, klop te even en trad binnen. Hij bevond zich in een luxueus ingerichte salon, maat hij toonde niet de minste belangstelling voor zijn omgeving en riep luid: Anne. hier ben ik. De gravin kwam vanuit een andere kamer naar hem toe. Ze droeg een prachtige groene avondjapon, versierd met een paar schitterende juwelen. Ga zitten, Philip, zei ze, terwijl ze zelf in een fauteuil plaats nam: En wat heb je voor nieuws? Niets bijzonders, antwoordde Horton: Ik kwam eens kijken hoe je (Wordt ve:

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1947 | | pagina 6