Betere toekomst voor vl\ DE MOTOR VAN UW BEDRIJF zuiver wollen Ulillems Binnen drie jaar allen ondergebracht? E rnsti ng D Ar lamAa KUNSTGEBITTEN en SWaec/a* DINSDAG 16 SEPTEMBER 1947 PAGINA 6 MINISTER LIEFTINCK MAASSLUIS INTERNATIONALE CONFE RENTIE VOOR SOCIAAL WERK Grote Sortering Personeel gevraagd Huizen en Kamen NbTrk. miïsji7^J- TGeT- Handel en Bedrijf Goederen aangeboden Diversen Prof. mr. P. Lieftinck, minister van Financiën ,die enige tijd in Londen is geweest tot het voeren van monetaire besprekingen, is vanmorgen om 10 uur per K.L.M.-vliegtuig teruggekeerd op Schiphol. Duitse vluchtelingenkampen bestaan dus goede toekomstvooruitzichten. Kortom, de heer Tuck is optimistisch. Binnen twee a drie jaar zal de Inter nationale Vluchtelingenorganisatie de millioen vluchtelingen, die een nieuw tehuis nodig hebben, aan een nieuwe woonplaats met nieuw werk kunnen geholpen hebben en daardoor zichzelf vrijwel overbodig gemaakt hebben. Een onontbeerlijke voorwaarde hiervoor is echter, dat de nodige geld middelen niet ontbreken zullen. Bij gebreke aan het vereiste aantal rati ficaties kon de Internationale Vluch telingenorganisatie nog steeds niet in werking treden. Haar commissie van voorbereiding (de Franschmau Ponsot voorzitter, mr. E. Sassen rapporteur) heeft thans de taak der vluchtelingenorganisatie op zich ge nomen. Doch de staten zijn nog niet verplicht hun contributie aan de nog niet in werking getreden organisa tie te betalen. Het is te hopen, dat zij desniettemin bereid zullen zijn voorschotten op hun contributie te verstrekken, opdat de emigratieplannen niet bij gebrek aan geld behoeven vertraagd te worden. Het ligt in het financieel belang der rege ringen zelf door het verstrekken der nodige geldmiddelen de emigratie te bespoedigen. Des te spoediger zullen zij zelf dan ook bevrijd zijn van de ver plichting de kosten van levensonder houd te dragen voor hen, die in de vluchtelingenkampen nog verblijven moeten. V. D. L.—D. H. S. 3—0. De eerste aanvallen waren voor V. D. L., maar de verdediging van D. H. S. beet flink van zich af. Gelei delijk aan kwam D. H. S. er beter in en trok enige malen ten aanval. Tot aan de rust bleef het spel heeu en weer golven met V. D. L. iets meer in de aanval, maar verder dan 2 bui- tenspelcoals bracht V. D. L. het niet en kwam de rust met blanke stand Na de rust pakte V. D. L. fana tiek aan, toch duurde het nog 20 mi nuten alvorens v. d. Heuvel met een ver schot V. D. L. de leiding gaf (10). Na 34 minuten in de 2e helit gespeeld te hebben gaf Van Velzen keurig door naar Oudheusden die on houdbaar inschoot (20). D. H. S. trachtte de achterstand nog in te lo pen, maar Scholte maakte aan deze illusie een einde door met een tam schot de stand op 30 te brengen. DE KECLAME-WEEK. Het Comité van Actie is naar het ons bericht, zeer tevreden over de gang van zaken, alhoewel het nog voor zeer grote moeilijkheden komt te staan ten aanzien van het onderbrengen van „stands". De medewerking van de plaatselijke bedrijven is buitengewoon groot. Het comité heeft het wenselijk geacht het inleggeld voor winkeliers zo laag mogelijk te stellen, teneinde iedere zaak de gelegenheid te geven aan deze actie te kunnen delnemen. Winkeliers die straks een „stand" wil len hebben in het zgn. gebouw, dat daar voor disponibel wordt gesteld, kunnen zich op de algemene ledenvergadering opgeven. door twaalf motorrijders van het regi ment „Huzaren van Boreel". Inmiddels waren de leden der beide Kamers van de Staten-Generaal onder voorzitterschap van de president der Eerste Kamer, prof. W. R. Kranenburg, in de Ridderzaal bijeen gekomen. Als bijzondere gasten waren aanwezig de president van Oost-Indonesië en de sul tan van Pontianak, met de hen begelei dende personen. Zij hadden plaats geno men voor het voorzittersgestoelte. De door de voorzitter benoemde com missie van in- en uitgeleide onder voor zitterschap van baron Van Voorst tot Voorst ontving de minister-president aan de ingang van de Ridderzaal. Nadat dr. Beel was binnengeleid, sprak hij namens H.M. de Koningin de openingsrede uit, waarvan de tekst elders in dit nummer is opgenomen. Na de voorlezing heeft de commissie ie minister-president uitgeleide gedaan Na terugkeer van de commissie in de zaal heeft de voorzitter de vergadering opgeheven. In aanwezigheid van de minister van Justitie, mr. J. H. van Maarseveen en van de secretaris-generaal van het mi nisterie van Sociale Zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn, is gisterenmiddag in het Palais de danse te Scheveningen een vijfdaagse conferentie voor sociaal werk geopend. De voorzitter van het nationale organisatie-comité, dr. A. ba ron van Heemstra begroette de onge veer 180 gedelegeerden uit zeventien landen. In zijn openingswoord tot de werk zaamheden bracht de president van de conferentie, dr. René Sand (België) de medewerking van het Ned. initiatief comité en de Ned. regering en hare in stellingen tot het organiseren van deze conferentie in herinnering en sprak hiervoor zijn grote waardering en dank uit. Vervolgens gaf dr. H. Sark, (Neder land), assistent secretaris-generaal van de conferentie een uitvoerig overzicht over de meest urgente vraagstukken in door de oorlog getroffen landen, geba seerd op nationale rapporten over oor zaken, noden en hulpverlening. Deze rapporten zullen in de komende dagen onderwerpen van besprekingen uitma ken in verschillende studiecommissies uit de conferentie. Tegelijkertijd zullen de vraagstukken van huisvesting, ma teriële hulp, gezondheid en psycholo gische gesteldheid in de door oorlog getroffen landen behandeld worden. De laatste spreker van Maandag was mr. Howard R. Knight, secretaris-ge neraal van de conferentie over toe komstige werkplannen en werkwijze van de conferentie op internationale leest. Over de opbouw van de confe rentie en haar taak en plaats in het in ternationaal bestel zal in de komende dagen nader worden gesproken. Het is de bedoeling hiervoor een statuut sa men te stellen. reparaties Mocht dit tempo van emigratie kun nen worden volgehouden, dan zou het gehele vraagstuk van het vinden van een nieuw tehuis voor de millioen vluchtelingen, die slachtoffers van de tweede wereldoorlog zijn, dus binnen twee éi drie jaar zijn opgelost. Intussen, de heer Tuck ziet wel in, dat b.v. de West-Europese staten niet 20 woorden 1.—, elk woord meer 5 ets. extra, tot een maximum van 50 woorden bij vooruitbetaling Te koop aangeboden licht motorrijwiel 125 c.c. Hofsin. gel 49. Vlaardingen. Te koop aangeb.een kin derwagen in goede staat en een bi. eiken schemerlamp gecomb. met tijdschriften- kastje. Te bezichtigen na 8 uur. H. Voorn Schieweg 69a Rotterdam. Te koop: dubbelwand. hou ten noodwoning groot 8x4 m. bev. kamer, keuk., slaap kamer, gang en WC-ruimte. Br. no B8233 bur. v. d. blad Wie helpt ons U hebt nu nog vriie keuze. Woongele genheid gevraagd voor R.K. jongelui, die wensen te trou wen. Mw. G. Moree, Rochus. senstr. 267a, Rotterdam. Er kunnen enige nette kost gangers geplaatst worden, liefst Weekeinde afwezig. Kat. Lagendijk 451 b.b, Rot. terdam Zuid. Weduwe op leeftijd vraagt bij een dito juffr inwoning eigen bed. Brieven no. H729 bureau van dit blad. Lichit administratief werk gevraagd voor 1 of 2 dames. Br- no. S2519 bur, v. d. blad derse) wenst van betrekking te veranderen omstreeks half Oct Gezin ro. kinderen geen bezwaar. Goede behandeling en huiselijk verkeer eerste vereiste. Bij voorkeur in Gouda of omgeving. Br. no. 24384 bur. van dit blad. Keurig vertrouwde R.K. juffrouw b.z.a. om 's avonds op kinderen te passen of iets dergelijks. Brieven no. T6042 bureau van dit blad. Te koop: Een fiets z.g.a.n. met banden. Anna Be\jerstr 10. Delft. Te koop boekenkast. Gotisch, f 100 Dressoir 100, nieuw kleed 220 x 140, 'bruin) 180 Kinderkast en kinderledikant met spiraal (blauw) f 125. L. Gulik, Edtsonstr, 33, Schie- dam. Te koop een paar mooie da messchoenen maat 39 (smal) Marconistr. 7b. Schiedam. Te koop aangeboden gele Angora kater voor elk aan nemelijk bod. Tevens st°jg zuiger z.g.a.n. f 40. Br G 868 Maasbode Den Haag. Te koop wasmachine z.g.a.n prima eiken, J. Sparrebootn, Lange Hilleweg 40, Rotter dam Zuid. Grijs sportief mantelpakje m. 40, donkerbl. sportschoenen m 38 en een prima badmuts Salm. Leliestraat 9, Vlaar- diijgen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1947 | | pagina 4