DE EERSTE KLAP: SV V-UVS V ZATERDAG Ï1 OCTOBER JMf PAGINA CHOLERA-VACCTN VOOR EGYPTE DE TOUR DE FRANCE IN 1948 VEEL kleine GLAASJES EEN GROOT ONGELUK ANDERE PRETENDENTEN STAAN OP WINST nationale postduiven. TENTOONSTELLING OP BIJNA ALLE FRONTEN DE KOP IN 'T GEDltfG GRADUS ALS VURIGE AANBIDDER Uil V* ling; VeendamHSC kan de thuisclub een kleine meerderheid opleveren. In District IV hebben alle eersrUp klassers reeds een nederlaag: te pakken en is er geen meer, die nog zonder winstpunt zit. Het belangrijkste num mer van het programma lijkt ons het treffen in Tilburg tussen Willem II en BW. Beide clubs hadden men slechte start doch toonden herstel en zullen zich ongetwijfeld dit seizoen weer in de bovenste regionen doen gelflen. De Spechten, die momenteel de leiding hebben, kunnen in 'Sittard tegen de Boys hun recht op die hoge positie nader motiveren. Het gepromoveerde TSC zal het in Oosterhout tegen Longa niet gemakkelijk krijgen. De Baronie heeft het nog niet tot een overwinning gebracht, maar de Bredanaars krijgen, nu Maurits bij hen op bezoek komt, een behoorlijke kans. waarvan ze dienen te profiteren. Ook Helmond achten we op eigen veld tegen Juliana favoriet voor de punten. In het andere Zuidelijke district is MVVNoad een vooraanstaand num mer. De Maastrichtse kampioenen heb ben hun vorm nog niet hervonden, ge tuige de nederlagen welke ze leden tegen NAC en PSV. Ze dreigen lelijk achterop te raken bij de Brabantse clubs van deze afdeling en het wordt hoog tijd, dat ze door een overwinning op Noad hun positie enigszins herstellen Bleijerheide, dat hier aan de kop gaat, zal zich daar morgen wel handhaven nu Vlissingen de bezoekende tegenpartij is. NAC, die mede aanspraken op de lei ding maakte, krijgt een moeilijke beurt nu de Bredanaars Limburgia, dat hen op de ranglijst onmiddellijk volgt, in Brunssum moet bestrijden. Eindhoven mag genieten van een plaatselijk tref fen tussen Brabantia en PSV op het veld van eerstgenoemde, waarbij de Philips-ploeg wel de sterkste blijken zal. Tenslotte zien we VVV in Venlo van Sportclub Emma winnen. De Ned. regering heeft aan de Egyp tische regering de levering van hon derdduizend eenheden cholera-vaccin aangeboden. Dit aanbod is in dank door de Egyptische regering aanvaard. De aflevering zal door het Rijksinstituut voor de volksgezondheid te Utr' cht ge schieden gedurende tien achtereenvol gende weken, te beginnen met de week van 6 October telkens tienduizend een heden. Deze zendingen zullen recht streeks per K.L.M. naar Egypte worden vervoerd. Jacques Goddet, directeur van ,,1'Equipe", het blad dat de Tour de France organiseert, heeft de volgende bijzonderheden meegedeeld, wat betreft de plannen voor de Tour in 1948: 1. Handhaving, ook wat de richting betreft, van het parcours van 1947, op een of twee uitzonderingen na; 2. moge lijkheid tot prompt en radicaal ingrijpen ingeval van een duidelijke verstandhou ding tussen renners van verschillende ploegen (zoals in 1947 tussen Vietto en Lazarides werd waargenomen); 3 hand having van de forrrlule der nationale ploegen; 4. overeenkomst tussen de fa brikanten, die nog in October een be spreking dienaangaande zullen voeren; 5. geen ploegen meer met in Frankrijk woonachtige vreemdelingen; 6, vorming van een Franse nationale ploeg en vijf regionale ploegen, een Italiaanse en een Zwitserse ploeg, waarschijnlijk een ge mengd Nederlands-Luxemburgs team, en twee Belgische ploegen A en B. Want een ongeluk zit op den weg niet alleen in een klein hoekje, maar vaker nog in kleine glaasjes (speciaal, als het er véél worden). Heusch. er gebeuren zóó al onge vallen genoeg, daarom RCH wel meer onverholen van haar as piraties blijk zal geven door CW op eigen Rotterdamse grond de kous op de kop te steken. Wil Quick ook dit jaar weer meedoen in het spel aan de kop, dan dienen de Haantjes ^erst de derby tegen HVV tot een goed einde te bren gen. En tenslotte is er dan nog Unitas, ook al zo'n hoogvlieger; voorlopig blij ven de Gorcummer roodbroeken wel meester over BMT in Den Haag. De onderste plaats wordt op het ogenblik nog ingenomen door Overmaas, maar dat zal wel anders worden; tegen VFC hebben de groenhemden in ieder geval al betere kansen. Ook in de tweede klassen zien wij slechts één ontmoeting van gewicht aangekondigd: het treffen van SVV met UVS, twee serieuze reflectanten voor een kampioenstitel. Wat de favorieten Emma en VUC be treft, menen wij dat beiden tot een royaal succes in staat moeten zijn. Vooral de Dordtenaren kunnen theore tisch gesproken over Vios heen lopen, de club van de De Harder's heeft het wat lastiger tegen DCV, maar in beide gevallen voorzien wij todh een thuis zege. Fortuna is aardig op stoot en zal het tegen Scheveningen wel klaren, maar bij Coal—Gouda voorzien wij eer der een gelijk opwegen der krachten, en Velsen- Kennemers is een Noordhol- iandse aangelegenheid. Verleden jaar reeds waren SVV en UVS grote kemphanen en gaven zij el kaar maar bitter weinig: toe.. De Schie dammers beschieten in de eindspurt over de meeste reserve-adem en kwa men toen inderdaad in het bezit van de titel. Willen zij dit kampioenschap pro- longeeiren, dan moet de Leidenaars geen kans worden gegeven. Temeer daar drinkt dan niet rijdt dan niet De Nederlandse Tentoonstellingsclub De Postduif te Rotterdam, zal de jaar lijkse nationale kampioenen- en klassen- tentoonstelling van postduiven, waarvan het batig saldo ten goede zal komen -.'an de Niwin, 22 en 23 November houden in de Rivièra-hal. Burgemeester Oud heeft het voorzitterschap van het ere-comité aanvaard. De tentoonstelling bevat 74 klassen, alsmede een ere-afdeling met een bijzondere stand voor kampioenen. Om officieel vast te stellen, hoe snel een gerucht zich door Washington ver spreidt, vertelde een ambtenaar des morgens om 9.15 uur een verzonnen be richt, terwijl een tweede ambtenaar aan de andere zijde van de stad wachtte om het moment te registreren waarop het hem zou worden oververteld. De tweede ambtenaar hoorde het ge rucht (dat admiraal Samuel Dupont, die in 1865 is overleden, op een voorname administratieve post zou worden be- noeiNl) om precies 10.05 uur. tegen Moordrecht de eerste plaats te behouden, Donk tracht de eerste winst te behalen tegen Bergambacht, Ammer- stol moet royaal kunnen winnen van Stolwijk, en bij Gouderak—Waddinx- veen kan het terreinvoordeel mogelijk de doorslag geven. In 4 G streden Steeds Volharden en Ursus om de leiding, met de Schiedam mers als favoriet, terwijl Spoorwegen middels een zege op Delfia de twee kop lopers op de voet blijft volgen. Bolnes en Naaldwijk gaan samen uitmaken wie voorlopig van het leidend peloton af valt, bij SchiedamPostalia gaat het om de eerste overwinning, hetzelfde wat Delfia bij Hoek van Holland ook zal proberen. Hillesluis en Hermandad waren ver leden jaar de bitterste vijanden (althans sportief gesproken) in de strijd om de kampioenstitel. Hiilesluis staat weder om aan de kop, het politionele apparaat startte als gewoonlijk wat traag maar komt langzaamaan weer op toeren, zo dat dé papieren voor ons gevoel ook nu gelijkwaardig staan. Overigens zijn er genoeg kapers op de kust om van een misstap van Hillesluis te profiteren: Het Noorden dat wel van Pechvogels zal winnen, Merwede die aan N.H.S. nog de handen vol krilgt, Steeds Hooger, die het met Maasstraat wel klaart, en Flakkee die de punten bil Esdo gaat weghalen. Het moet raar lopen, als in 4 I Cele- ritas zich niet door een overwinning op Progress aan de kóp handhaaft. Oud- Beiierland en S.M.V. maken elkaar tot gerief van de leidende ploeg de punten afhandig. R.D.M., degradant, en D.J.S. kampioen, doen het tot dusver nog geen van beiden erg best, Hillegersberg zal wel te sterk blijken voor debutant Ba- rendrecht. D.D.C. heeft de taak in het bezit van» de leiding te blijven en mag zich niet verkijken op Bloemhof's onder ste plaats en puntenloosheid wat niet is, kan komen, en Bloemhof is zeker geen ploeg om te onderschatten. Ook Transvalia krijgt een zware dobber aan Hion, en hetzelfde geldt voor D.R.L. te gen Hellevoetsluis, al moeten in alle drie gevallen de thuisclub (het eerst ge noemd) momenteel het sterkst worden geacht, brj S.S.W.—O.S.S. gaat de strijd gelijk op. Voorlopig behoudt P.F.C, nog de lei ding in 4 K, tenminste als de Geervlie- ters zich niet door US.C. laten verras sen. S.F'.C. gaat op bezoek brj D.E.H. om te zien wie het dichtst bij de leider blijft! Daarbij zal Aeolus door de vrije dag waarschijnlijk wat terugvallen. Voor Dindua is er een klein kansje om bij Sunrise de eerste winst weg te ha len, terwijl D.R.Z. en O.V.V. ons geen van beiden een prominente rol toebe dacht lijkt. Dubbeldam en Hardinxveld delen de kop, en waar eerstgenoemde de huidige kampioen Merwestejjn wist te bedwin gen zal laatstgenoemde niet onder wil len doen; dat wordt derhalve weer een harde noot voor de Dordtenaren. Dub beldam heeft overigens juist als Har dinxveld weer geen walk-over; zij ont vangt namelijk bezoek van D.Z.B., die vorig jaar op het laatste nippertje de kampioenstitel nog verspeelde. Voor R.C.D. is zo goed als zeker de volle winst gegarandeerd bij het bezoek aan 's-Grav«ndeel. maar R.C.R. wordt van het treffen met Strtjen nog niet veel wjjzer. teert, nog een zware taak. Martinit is weer nummer laatst doch kan daarin tegen R.K.A.V.V. wellicht verandering brengen. Eboh en Olympia strqden er om wie Voorlopig aan de kop zal gaan, en PostduivenL.S.V. is een aangele genheid in de lagere regionen. V.C.S. boekt bar hoge scores, en daarom zou het voor Leonidas al met. gek zijn als dit haar derde puntenverde ling werd. Alblasserdam en H.O.V. boekten beiden nog geen verliespunt, Fluks zg.1 eindelijk tegen Blauw-Zwart de eerste winstpunten gaan veroveren, bij ZwijndrechtSiod lopen de krachten niet veel uiteen. Wil D.H.L. niet te ver by Alphia achter raken, dan dienen de Leeuwen van Archipel te winnen, temeer daar de Alphenaren waarschijnlijk zelf wel te sterk voor Oliveo zullen blijken, en ook Westlandia klaart het wel tegen Kra nenburg. Voor 's-Gravenzande geven wij tegen Duno weinig hoop, en de laatste wedstrijd voor morgen in 4 A is Lenig en Snel—De Jagers. S.D.S. krijgt slaag op slaag, ook morgen tegen de kopclub Spoorwijk. Docos heeft Iets minder sombere voor uitzichten tegen H.P.S.V., die echter niet voor niets topscorer is. Voorburg Rava, Quick StepsV.D.S., Terlaak Alphense Boys. Lugdunum kan wellicht, nu Teülingen vrii is, door een zege op Lisse de ieiding in 4 C overnemen. D.O.S.R. trekt naar Rijswijk om te trachten de eerste zege te noteren, en Hillegom tegen Bodegra ven dezelfde intentie. V.V.S.B. ontvangt B.S.M. op bezoek. Vogel en D.V.C. betwisten elkaar de eerste overwinning, B.T.C. verdedigt haar kopplaats tegen Schoonhoven, Delft ook nog zonder overwinning gaat haar geluk beproeven en Roodenbrug ontvangt Florissant. D.S.Ó. schrijdt in 4 E met zevenmijls laarzen en zal ook met Rouwkoop wei nig erbarmen j.sbben. De overige wed strijden zjjn: Zwart BlauwHaastrecht, V.V.P.—Wilhelmus. S.O.A.C.D.W.S., Te WerveK.R.V.C. Dilettant heeft de grootste moeite om Voor de voorlopige bezetting van de bovenste plaatsen staan morgen enige belangrijke ontmoetingen op het pro gram; de resultaten daarvan kunnen een sterke vingerwijzing betekenen voor de toekomstige verhoudingen in de strijd om de diverse afdelingskampioen schappen; benieuwd zijn wij of de nieuwbakken leiders zich zullen kunnen handhaven. In de 3e klas A zyn Alphen en Hilli- nen nog lang met klaar met T.Y.B.B. resp. S.C.J., maar H.B.C. moet tot een meerderheid over Westerkwartier in staat worden geacht, terwijl Woerden de reis naar A.S.C. niet kansloos maakt. Hollandiaan staat voor haar vierde overwinning in successie tegen Crom- vliet, maar Leerdam blijft goed bij door The Rising Hope te kloppen. D.H.Z. en Texas ontlopen elkaar niet veel even min als V.N.D. en G.D.A, Als V.O.C. van D.H.S. wint, neemt zij de leiding van de 3e klas C over van O.N.A., die vrijaf heeft. Concordia maakt de toch altijd wel riskante reis naar Poortuga,al, terwijl ook bij S.V.W. V.D L. en bij WassenaarD.C.L. het terreinvoordeel een belangrijke factor kan blijken te zijn. Terwijl Mussen een vriie dag heeft, maakt B.E.C. een goede kans om wat uit te lopen, mits de Delftenaren Laak kwartier kunnen bedwingen. G.S.V. kriiRt de debutant Papendrecht op be zoek, waarvan nog weinig te zeggen valt, evenals van het treffen tussen E.D.S. en R.V.C., maar Excelsior '20 heeft weer een goede kans op succes thuis tegen Lekkerkerk. Een interessante krachtmeting is die tussen Spartaan '20 en F.S.V. Pretoria in de 3e klas E; de Spartanen zijn niet best gestart, maar wij geloven, dat zij uiteindelijk toch wel weer in de strild aan de top een woord zullen meespreken voorlopig echter wacht hun tegen de „Zuidafrikaanse", die heel goed debu- Even 'n kleine pauze in de lange rit Opname leger fotodienst^

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1947 | | pagina 5