VAN NELLE HET WITTE PARADIJS NIEUW TANKSCHIP VOOR DE STANDARD A.P.C. eheugen ADIO LANDELIJKE EN NU ru EEN KOPJE PAGINA 2 VRIJDAG lg APRIE Ï94S MAASSLUIS PUBLIEKRECHTELIJKE BEDR IJ'FSOftGAMSATIE EN H. K. W.' RASSENPROBLEEM OP DE PLANKEN Kon oplossing: naastenliefde PARKEREN EN STOPPEN Nieuwe verkeersactie YLAARDINGEN „ESSO ROTTERDAM" Begin Juli derde schip in Nederland verwacht AFSCHEID C. J. M. BERCK KOMEND KUNSTKRING- SEIZOEN BELANGSTELLING GROEIT VOOR ZUIGELINGENZORG De weg naar het consultatie bureau BLOED KAN MENSEN REDDEN LEZING PATER MULDERS ROTTERDAM—ANTWERPEN EN ZO BEGON HET wordt President Gerrit knikte en wees naar het zeil, door RIE VOLLEBREGT POSITIES TROEPENSCHEPEN (Wordt vervolgd.) R'DAMSE—ANTWERPSE SCHEIDSRECHTERS Morgenmiddag 1 uur spelen de Rotter' damse scheidsrechters op het terrein vad The Rising Hope hun traditionele wed' strijd tegen de Antwerpse sóheidsrech' ters. Des avonds is er een feestavond l0 de Blauwe Zaal met bal in de Beursfoyef' van Sleen namens het personeel van het vrachtgoederenbureau; de oud-stations» chef, de heer Biemond en de directeur van v. Gend Loos, alhier. WONINGBOUW Namens „Fatrimonium's Woningen" zal op Maandag 26 April a.s., nam. 2 uur, op, het Stadhuis worden aanbesteed het bou wen van 28 panden, bevattende 52 wo ningen en 1 pakhuis aan de Nieuwelaan, Burg. Pruissingel en Groeneweg, alhier. LIQUIDATIE ZEEV. MIJ. „NEDERLAND" Op 21 April a.s. zal notaris H. P. Dolk, alhier, in publieke veiling brengen de motorlogger VL 121 en de stoomlogger VL 130, van de zeevisserij Mij. „Neder land met volledige vleten en. 3000 lege vaten, SCHIETVERENIGING „WILHELMINA" Op de buitengewone algemene verga dering van de Kon. Ver. van Nederlandse Scherpschutters, werd het lid. de heer C. M. van Dalen, die sinds 1922 bestuurs lid is, het Ere-lidmaatschap aangeboden. „KUNST NA ARBEID". De Harmonievereniging K. N. A hoopt op 29 Juni a.s. haar 30-jarig be staan te herdenken. Daar het 25-jarig bestaan door de oorlogsomstandigheden vrijwel onge merkt is voorbij gegaan heeft het be stuur gemeend het 30-jarig bestaan enigszins feestelijk te moeten herdenken Enige jubileumconcerten staan reeds op het programma, op een nog nader vast te stellen datum, hoopt men de of ficiële herdenking te houden met een receptie. Voor de Schiedamsp leden van de Ned Kath. Bond van Administratief-, Verko pend- en Verzekeringspersoneel „St. Franciscus van Assisië" komt op Woens dag 21 April de nieuwe bondsvoorzitter, de heer J. de Wit, spreken over de Pu bliekrechtelijke Bedrijfsorganisatie. De bondsvoorzitter is een goed spreker, die de materie beheerst. De leden kunnen dus rekenen op 100 pet. goede voorlich ting Het bestuur vertrouwt erop, dat alle leden het belang van deze voorlichting zullen inzien en de kans niet onbenut zul len laten om zich op de hoogte te stellen. Om aan de avond een meer vormend ka rakter te geven zal het geheel met mu ziek en declamatie worden omlijst. Het bestuur van de afdeling rekent op alle leden; ook op de collega's, die niet ol verkeerd georganiseerd zijn. Leden van St. Christoffel technici en P.T.T.-perso- neel zijn van harte welkom. In zekere mate geldt dit ook voor Frits van Dijk, die een sceptische Yan kee op de planken bracht, die nu eens aan een nar. dan een kluchtspeler, maar zelden een type auteur op de planken bracht. In de onsympathieke rol van Roy Max well, de advocaat, bleek Wim Vesseui zich te hebben kunnen vereenzelvigen met deze aankomende politicus. De dank van het Kunst-kring publiek was groot; gis het zich ervan bewust is, dat hier niet alleen Amerikanen, maar allen gehekeld worden, die zich supe rieur menen aan mensen, die op een of andere manier anders zijn, dan zij-zelf heeft het stuk nog een opbouwend werk verricht voor de inter-menselijke ver houdingen, ook in een stadsgemeenschap. De voorzitter, de heer Heijboer, deel de bij de aanvang van de voorstelling mee, dat „Schipper naast God" niet naai Schiedam zou komen. De Kunstkring, hoewel in' zijn recht staande, had van een verbod tot opvoering voor een an dere kring afgeziep. Het Residentie-toneel is voor 13 Me) geëngageerd, waarschijnlijk met een nieuw stuk. De demobilisatie-autoriteiten van de v. S. hadden een nog moeilijker opgave dan die van vele andere landen. Be halve het inlossen van sociale beloften moesten zij hun woord gestand doen t.o.v. de negers, aan wie gelijkwaardig heid en gelijkberechtigdheid was be loofd. Aan het front hadden velen van hen grote dapperheid betoond en ere tekenen verworven. Sommigen waren tot rangen in het officiers-corps opge klommen. Deze mensen hadden hun slaafse onderdanigheid afgelegd en wa ren in Europa tot zelfbewuste mannen geworden. Maar in het Zuiden van de V. S, waar de negers oorspronkelijk waren binnengevoerd en waar zij het langst slavenarbeid verricht hadden, was geen der conservatieve blanke leiders bereid de veranderde toestand onder ogen te zien en allerminst Senator Langdon, de vertegenwoordiger van het superieure blanke ras Ook de beschermvrouw van de neger-officier Brett Charles had geen moment aan gelijkwaardigheid gedacht. Toen zü de begaafde jongen kansen gaf om op te klimmen, was dat meer uit zelfverheerlijking; uit het zo intens be vredigende gevoel, dat er iemand vol komen van haar afhankelijk was, dan uit overwegingen van gelijkheid. Maar de terugkerende neger-veteraan wil niet langer „dank je wel" spelen en dat is voor mej. Alice zo'n klap, dat zij gemakkelijk ten prooi wordt aan hei spelletje, dat haar vader, Senator Lang don, met de neger gaat spelen. Dit temeer, omdat zij ontdekt, dat haar zuster Genevra met Brett is uitgeweest, 'betgeen voor Brett een lynchpartij kan inhouden en voor haar zuster verwer ping buiten de blanke maatschappij. Ge heel haar wezen is in opstand gekomen tegen die minderwaardige neger, die het waagt een blanke vrouw het hoofd op hol te brengen en haar hulp te wei geren. Die man is tot alles in staat, ook tot het stelen van het gouden horloge, dat haar vader aan haar toekomstige echtgenoot, de schrijver Howard Tho mas, gaf. De sheriff komt Brett arresteren, ter wijl senator Langdon het horlogé in zijn zak heeft; het werd door het meisje tussen het wasgoed gevonden; hij dwong haar te zwijgen. De knoop van liefde en list is gelegd. De ontknoping toont de blanken in hun ware gestalte en het is Alice, die daaruit, de consequenties trekt en de gelijkheid van de neger aanvaardt een standpunt dat zij zal helpen uitdragen en verdedigen om de muur tussen blank en zwart neer te halen. Hoewel de probleemstelling in dit stuk té simpel en de intrigue hier en daar wat erg doorzichtig is. werd het een uitstekende vertolking, dank zij vooral het spel van Johan Schmitz ai3 de neger-veteraan. Het is niet gemak kelijk om in een zwart gemaakte blan ke als neger te geloven, maar Schmitz wist ons volkomen te doen vergeten, dat hij geen neger was. Carla de Raet was uiterst gevoelig in haar spel en al gaf haar rol geen gelegenheid tot zo dramatische momenten als die van Ali ce, dan wist zij zich juist door haar be perking een plaats tgider de besten van de spelers* te verwerven. De Bijbelse onderdanigheid, maar de even schriftuurlijke toorn van de ne gervrouw werden subliem gespeeld door Marie Hamel. Loudi Nijhoff bereikte m III haar hoogtepunt, waar zij in het eerste bedrijf wat al te nonchalant was omgesprongen. Paul Huf maakte op het laatst iets goed van de volkomen onge ïnteresseerde wijze, waarop hij tijdens de vertoning nu en dan van zijn eiger. stem had ziitten genieten. Ondanks zijn voortreffelijke dictie en even voortref felijke, maar fragmentarisch gebruikte gestes, gaf hij ons geen ogenblik een persoonlijkheid. Voor hem was het stuk blijkbaar doodgespeeld en zeker in de provincie was volledige overgave aan zijn rol iets, dat men van hem, Paul Huf, niet moest vragen. Zondag 18 April a.s. wordt het winter- programma van de K. A. B. gesloten. De Hoogmis, waaronder algemene H Communie van alle leden, zal worden opgedragen tot intentie van de leden en hun huisgezinnen. Na de Hoogmis is er een gezamenlijk ontbijt voor de le den van de K. A. B. en hun dames in het R. K. Gymnastieklokaal. Tot sluiting van deze K. A. B.-dag wordt er 's avonds om 7 uur een plech - tig Lof gecelebreerd waaronder predi katie van de bekende spreker rector H. A. Drost. Van 19 tot en met 24 April a.s. wordt in tal van gemeenten hier te lande door de politie in het kader der verkeersacties een actie gehouden betreffende het „par keren en stoppen". Evenals tijdens de voorgaande verkeersacties zal gebruik worden gemaakt van pamfletjes, waarop de voornaamste voorschriften vermeld zijn. Zij zullen aan bestuurders van mo torrijtuigen en andere voertuigen, al dan niet in overtreding worden uitgereikt. Hierbij zal in gevallen van overtreding proces-verbaal kunnen worden opge maakt, zodat het optreden van de politie dus geen waarschuwend karakter zal dragen. ZILVEREN JUBILEUM. De heer A. N. A. Lens, die zijn zilve ren jubileum vierde bij de N.V. Bouw- materialenhandel Neerbos, voorheen Bax alhier, werd te zijnen huize door zijn patroon, de heer B. van Neerbos, gecomplimenteerd onder aanbieding vat; een cadeau onder couvert, waarbij hem tevens de oorkonde met medaille voor 25 jaar trouwe dienst werd overhandigd, uitgegeven door de handelaren in bouw materialen in Nederland. Van het per soneel en van andere zijden ontving dc jubilaris bloemstukken. 40 JAAR BIJ DE SPOORWEGEN. De heer M. van Bergen, bureau-refe rent bij de Ned. Spoorwegen, die zijn 40-jarig jubileum vierde bij de Ned. Spoorwegen, werd namens de directie toegesproken door de inspecteur van het vervoer, de heer Claringbould, on der aanbieding van een cadeau onder couvert en oorkpnde. Namens het personeel sprak de sta tionschef, de heer Meedendorp, die eveneens een cadeau aanbood, terwij) verder het woord voerden de heer G. Rotterdam—Aruba vice versa slechts 28 dagen in beslag zal nemen tegen vroeger 40 dagen. Per reis kan de „Esso Rotter dam" 14.500 ton, d.i. 18 millioen liter pe- troleumproducten vervoeren. De „Esso Rotterdam" is in 1945 ge bouwd bij de Marine Ship Corporation in California. De afmetingen zijn: lengte over alles 523 voet, grootste breedte 68 voet, terwijl de diepgang in beladen toestand 30 voet is. Het is uitgerust met negen hoofdtanks, onderverdeeld in 26 afzon derlijke laadruimten. De lading kan met een gemiddelde snelheid van 1000 ton per uur worden gelost Wat de navigatiemiddelen betreft is de „Esso Rotterdam" het eerste schip, dat is uitgerust met een Sperry Radar. Ook aan de accomodatie van de bemanning en aan de brandbestrijding is alle zorg be steed. De „Esso Rotterdam", de voormalige „Wheeler Hills', een 16.000 ton metend turbo-electrisch voortbewogen tankboot van de „Standard A. P C", is Zondag j.l, voor de eerste maai de Petroleum haven van Pernis binnengelopen, na op S9 Maart met een volle lading stóok- en dieselolie uit Aruba te zijn vertrok ken. Dit is het tweede T2-tankschip dat de Standard A.P.C. door bemiddeling van de Nederlandse regering van de United Sta tes Maritime Commission m zvmerika heeft kunnen aankopen. Het eerste schip, de „Esso Den Haag" heeft reeds 14 reizen achter de rug, terwijl men begin Juni het derde schip, de vroegere „Santa Fé Hills", dat wordt omgedoopt in de „Esso Amsterdam", in Nederland verwacht. Met deze drie schepen is het in de oorlog verloren gegane tonnage niet alleen ge heel vervangen, maar zelfs uitgebreid, want men zal nu de beschikking krijgen over 43.500 tori tegen 33.000 ton vóór de oorlog. De vervoerscapaciteit wordt nog verhoogd door het feit, dat deze schepen een gemiddelde snelheid van 14% mijl per uur kunnen ontwikkelen tegen de oude schepen 10% mijl. zodat de reis Bijna een halve eeuw, 47 jaar, heeft de hoofdklerk le klasse van de Gem. Tech nische Bedrijven, .C. J- M. Berck, zijn beste krachten aan zijn werk gegeven. Gisteren was de dag aangebroken, dat hij dat werk vaarwel moest zeggen. De ver. diende rust van het pensioen wachtte hem. Hij nam afscheid van de bedrijven en de collega's met passende entourage. Tezamen met zijn echtgenote was hij per auto van zijn huis gehaald en ver welkomd door de directeur, de heer ir. D. J Adriaanse. De wethouder voor de Bedrijven, P. B. M. Aalberts, leden van de commissie voor de Technische Bedrij ven en haar secretaris, de heer J. v. d. Graaf, de onderdirecteur en «de kassier, alsmede de chef de bureau waren aan wezig. Wethouder Alberts roemde de plichts betrachting van de scheidende ambte naar en memoreerde zijn gaven van hoofd en hart. Het had H.M. de Koningin behaagd de heer Berck te begiftigen met de zilveren versierselen van de Orde van Oranje-Nassau. Zeer onder de indruk dankte de heer Berck voor de woorden en de onderschei ding. 'sMiddags nam het personeel af scheid. Namens de directeur sprak de person.eelsambtenaar J. C. In 't Veld, die een stoel en een kist sigaren aanbood. Van de 91,jaar, dat de gasfabriek be staat. diende de heer Berck haar 47 jaar; hij zag het werk van 5 van de 7 direc teuren. Nu wacht hem de rust. In het komend seizoen zal de Kunst kring op de volgende avonden stukken brengen: 23 Sept., 11 Nov., 9 Dec., 20 Jan., 3 Maart, 21 April en 12 Mei. De Schiedamse vereniging tot bescher ming van zuigelingen heeft haar jaar verslag 1947 gepubliceerd. Daaruit blijkt, dat de ingebruikneming van het consul tatiebureau in het pand van het Rode Kruis een zegen voor het werk is ge weest. Ondanks de daling van het geboorte cijfer van 12 pet. in 1947 t. o.v. 1946 steeg het aantal onder controle staan de zuigelingen voor het bureau van 555 in 1946 tot 846 in 1947, een stijging van 52 pet. Het personeel had volop werk, maar dit was een stimulans voor de met lief de gegeven arbeid van het personeel, omdat er waardering uit sprak. Het bu reau aan de Leliestraat werd ontruimd, omdat het nieuwe pand voor de Gorzen gemakkelijk genoeg te bereiken is. De spreekuren voor kleuters en zui gelingen werden gescheiden, omdat het aantal consulten voor kinderen boven 1 jaar belangrijk is toegenomen. Er zijn 154 kinderen beneden 1 jaar gestorven, onder welk getal zijn begre pen 56 levenloos geborenen. Het sterfte percentage is van 1946 2.75 pet. geko men op 4.9 pet. in 1947. 280 Kinderen kregen tezamen 3080 hoogtezonbestralingen. Tuyn (Hermes), Den Boer (Sparta) en v Male Sparta). Antwerpen: Gedopt (Antwerp); v. Boven (Beerschot) en Reyn (Antwerp); v. Beneden (Beerschot), Mees (Antwerp) en De Groote (Berchem); Thijs (Beer schot), Mercie (Berchem), Geuns (Ant werp), A. de Herdt (Berchem) en Bastin (Antwerp). De kans om de Maas-en-Schelde-bokaal eens een keer terug te winnen, lijkt ons ditmaal geringer dan ooit. De aderlatin gen welke de Maasstad aan het Neder lands elftal moet doen, worden steeds veelvuldiger. Na Wilkes en De Vroet zijn thans ook Terlouw en Landman (de laat ste als reserve) in de Oranje-ploeg op genomen. Een geluk is nog, dat v. d Tuyn niet ook als reserve is aangewezen, waardoor deze semi-internationaal deze keer voor het Rotterdams elftal is be houden. De verhouding tussen de voetballers van Rotterdam en Antwerpen is echter zo hartelijk, dat de uitslag niet ujordt geteld. Het wordt derhalve nu ook weer een prettige vriendschappelijke wedstrijd, waarbij wij onze Sinjoren-vrienden het behoud van de bokaal van harte gunnen Maar als zij bij verrassing bij onze spelers terug zou komen, des e beter; de Sinjoren zouden haar ons ook gunnen. De Bloedtransfusiedienst van het Ned. Rode Kruis, afdeling Schiedam gaat een massale actie inzetten om donors te krij gen. Aan alle mannelijke en vrouwelijke ingezetenen zal gevraagd worden een halve liter bloed af te staan. In de laat ste jaren is het aantal bloedtransfusies, dat in de Schiedamse ziekenhuizen aan ernstige zieken wordt gegeven, enorm toegenomen. Voor deze transfusie kan het Rode Kruis een beroep doen op een aantal bloedgevers, welke zich geheel belangeloos beschikbaar stellen voor het afstaan van bloed. Maar er is veel meer nodig voor de vervaardiging van bloed-plasma. Tot nu toe leverden hiervoor de inwoners van Amsterdam, maar de vraag is ver boven hun capaciteit gerezen. Er gaat begon nen worden in Schiedam met bloedafne. ming voor deze bloedplasma-dienst. Plasma is niet het volledige bloed, maar de bloedvloeistof. De donors zullen 8 eieren en 500 gram vlees aan bonnen ontvangen. Alle man nen en vrouwen tussen 20 en 60 jaar worden opgeroepen zich voor dit doel beschikbaar te stellen In verband met de bidweek voor de Kerk, die de gelovigen in groten getale naar het lof roept, zal de vormingsavond door pater Mulders op Zaterdag a.s. niet als gewoonlijk om 7 uur. maar om 7.15 uur beginnen. Ieder heeft dan gelegen heid het lof bij te wonen. Zoals bekend, zal pater Mulders S.J. de moderne stro mingen behandelen. Morgenmiddag vindt op het Spartater- rein het traditionele en populaire Voor spel RotterdamAntwerpen plaats. Om 4 uur zullen de volgende elftallen het veld betreden; Rotterdam; v., d. Bijl (Feijenoord) E verse (Neptunus) en De Leeuw (Xer xes): Barzilay (Xerxes), Vermeer (Ex celsior) en Kroon (Feijenoord): Koning (Xerxes); Schrumpf (S. V. V.), v. d. Er zijn de laatste tijd verschillende nieuwe auto-bussen ter beschikking ge komen van de W. S. M., waarbij ook kleiner materiaal, speciaal ten dienste van de lijn via Maassluis en de Lier. Binnenkort zal de W. S. M, de zomer dienstregeling op alle lijnen invoeren. Hierbij zal een betere verbinding wor den toegepast met de treinen te Hoek van Holland. Zou het niet mogelijk zijn, dat de nieuwe dienstregeling de vertrek-uren vanaf D.P. te Rotterdam zo wijzigt, da: reizigers, die met de drein uit het Zui den komen, aansluiting krijgen? Dat zou een zeer gewenste verbetering zijn. Rooms Toneel Rotterdam gaat het sei zoen voor de Katholieke Kring besluiten met de opvoering van het blijspel „En zo begon het", dat in Engeland momenteel nog grote successen boekt en 'door de re gisseur van R.T., J. Sengers, werd ver taald. Op Donderdag 22 April gaat het stuk in Musis Sacrum. Voor leden van het Kath. Cult. Genootschap is voor deze voorstelling een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Zij moeten vanavond of morgenmiddag afgehaald worden bij de heer BerteU, Korte Haven 4. 45. Allen tuurden nu in de richting van de stofwolk, die steeds groter werd. „Het is een auto", zei Karei tenslotte. „Misschien kunnen we liften". „Als hët een auto is'', waar schuwde Alfonso, „dan kunnen we gerust de benen nemen. Hier rijdt niemand in een auto rond, dan leden van de hui dige regeringspartij. Maar zijn waarschuwing kwam te laat. De bestuurder van de wagen had onze vrienden ontdekt en kwam met grote snelheid naar hen toe gereden. Het bleek •en vrij goede auto te zijn. Er zaten drie mannen in met dat tot op de draad versleten was. De huishoudster durfde nauwelijks geloven, dat hij werkelijk bedoe'de, dat er een nieuw tafelzeil „ekocht moest worden. Ze had er, toen ze pas bij Gerrit woonde, verscheidene malen op aangedrongen, maar Gerrit had geschreeuwd, dat het nog geslachten meekon. En nu Ineens Ze keek de man tegenover zich vra gend aan. Diep in haar hart ontvlamde een klein vonkje. Ze had wel eens ge hoord, dat, als een man liefhad, hij be gon met zijn omgeving een beetje te verfraaien. Zou ze 'n kansje hebben? Ze lachte heel lief en zei, dat het een prachtig voorstel was en dat' ze in de loop van de dag wel even bij Jet Balie- mans zou langs lopen. Maar het mag niet te duur zijn!, remde Gerrit verschrikt haar enthousias me. Hij schreeuwde dit gewoonweg, niet uit boosheid, maar omdat hij proefonder vindelijk had vastgesteld hoe hard hij praten moest om door Mie te worden verstaan. Neen, vanzelf niet, antwoordde de vrouw, die in een algehele ommekeer van Gerrit's gierigheid nog niet kon ge loven. Daarna keek Gerrit de kamer eens rond en vervólgde: En wè zullen dan ook de andere dingen eens wat opknap pen. De kamer moet behangen worden. Nu viel de mpnd van Mie van verba zing open. Ze moest toch straks eens even bij meester Winter langs lopen en vra gen, of die praat van Gerritgevaai#ijk was Maar uog wal de maat niet vol, zo oud was als men zich voelde? En Dirk voelde zich nog krachtig en sterk, 'n flinke boer, die helemaal alleen het be drijf voerde en hoe! Als je nu die drie andere leden van „Klavervier" nam, dat waren zeurkousen, echte oude kerels, die niet eens van een grapje hielden. Slechts de vrolijkheid en het goede humeur hou den iemand jong. Zou het nichtje tegen Nelis, Gerrit en Hendrik ook zo lief lachen als ze hen eens tegen kwam?, vroeg Dirk zich niet zonder jaloezie af. Neen, vast en zeker niet. Waren me dat kerels! De een gie rig, de ander driftig, de derde vuil. Ei genlijk vond Dirk, dat hij helemaal niet bij hen paste. Alleen voor de grap had hij meegedaan met de broederschap en artikel 2 lapte hij aan z'n laars, tenzij het tegen een van de drie anderen moest worden toegepast. In dat geval zouden ze danig veel last van hem hebben, dat beloofde hij! Vfe moeten onderhand eens een nieuw tafelzeil kopen, zei Gerrit toen hij met zijn dove huishoudster s mor gens om vijf uur aan tafel zat. De huishoudster schrok op. Meestal verstond zij niet veel van wat Gerrit zei, maar het woord „kopen' was in zijn mond zó vreselijk zeldzaam, dat het zo wat het enige was, dat de oude vrouw tussen de stroom van onherkenbare klan ken dadelijk verstond. Kopen?, vroeg ze verbaasd, hoewel ze niet i ms wist, wat er eigenlijk ge kocht moest worden. De „Sloterdijk", op reis van Java naaf Rotterdam, passeerde gistermiddag om uur Malta. De „Kota Baroe" op de uitreis, vertrok hedenmorgen om 6 uur van Port Said. En afgezien daarvan; waarom zou hij geen ongelijk bekennen en krachtdadig afrekenen met zijn ondeugd. Alleen al het goede voorbeeld, dat hij daarmede zou geven, zou de offers al ruimschoots rechtvaardigen. Er zou wilskracht voor nodig zijn, taaie, volhardende wilskracht, maar 'n jonge kerel van twee en zeven tig kon toch nog best z'n kwade gewoon ten en hartstochten de baas? Het moest kort en goed uit zijn met dat gegok. Hij zou de jongens, waarmede hij anders altijd kaartte in „Het dorstige hert," onomwonden zeggen, dat hij nooit van zijn leven meer om geld wilde spe len. Waarom was hij gisteravond eigen lijk niet gegaan? O ja, het nichtje Een schat van een nichtje had de boe rin van de „Mariahoeve." Nog nooit had Dirk zo'n poppetje gezien. Hij herinner de zich duidelijk, hoe ze tegen hem gela chen had. Een vrolijk ding, dat 'n man z'n huis tot een aards paradijs zou kun nen maken... 'n Man z'n huis! Maar dan toch niet het huis van 'n man van over de zeventig! Hoewelwat zei de leeftijd eigenlijk? Had vader zaliger niet tot op z'n zeven en negentigste jaar gezegd, dat men maar Noortje neemt een besluit. Zij het om geheel andere reden, ook Noortje had zich na de wandeling van Dinsdagavond in gedachten bezig gehou den met de vier zonderlinge oude boeren, die ieder een lelijke ondeugd hadden. Haar oom had gezegd, dat de oude kerels „onverbeterlijk" waren en juist daaraan had ze zo lang gedacht. Noortje geloofde in de goedheid van dé mens en de schoonheid van het leven, waarin met Gods hulp en met hard wer ken alles bereikt kon worden. Vastge- ankerdê Ondeugden waren beproevingen, die met harde hand moesten worden uit- geroeid. Gebréken konden wórden Ver beterd, mits men maar wilde, goed bad en alles deed om het doel te berei ken. Vrlfdag 16 April Bioscopen: Passage; Morgen is voor eeuwig (H jaar) 2, 7 en 9 20 uur; Mono- pole: Rin-tin-tin en Liever lui dan moe (14 jaar) 2, 7 en 9 uur. Jeugdhuis Lange Haven: Oprichtings vergadering van de Schiedamse Natuur- wacht; 8 uur. Zaterdag 17 April Bioscopen: Passage: 1.45. 4.15, 7 en 9.30 uur; Monopole: 2, 5, 7 en 9 uur. R. K. Volksbond (bovenzaal); Vormings avond door pater Mulders, 7.45 uur,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 2