aüaü Het sterkste voetballand van het Continent: verslagen M Zeer eervolle en verdiende zege Wilkes scoort na tien minuten Overwicht der Zweden in de tweede helft Oranje speelde direct zijn eigen spel IMS mm i DONDERDAG 10 JUNI 1948 PAGINA 2 ET een prachtige zege op de zeer sterke Zweden heeft het Nederlands elftal de enthousiaste toe schouwers binnen het stadion en de ontelbaren aan de radio een blijde verrassing bezorgd en met sterk en zeldzaam enthousiast, echt Nederlands spel een beurt gemaakt die het Nederlands sportpubliek met vol doening en trots vervult en ver buiten onze grenzén respect afdwingt. Deze kranige zegepraal, eerlijk verdiend en door eigen sterk spel verkregen, is stellig een van de schoonste wapenfeiten van de oranje-ploeg. De Nederlandse ploeg GOEDE START QAF FLAIR, MOED EN ZELFVERTROUWEN Strafschop werd ons onthouden Het spel der Zweden DE ELFTALLEN. Na enige wederzijdse aanvallen wordt de hal uit onze ver dediging naar voren gezonden; Roozenburg vangt hem op, hij omspeelt de spil Leander en passeert naar Rijvers, die Wilkes het leer voor de voeten speelt; deze stuift er mee weg, in korte ren naar doel de verdediging voorbij; Lindberg ziet het gevaar dreigen, loopt uit, werpt zich in de richting van de bal maar tevergeefs, de kogel is hein reeds voorbij gevlogen en smoort in het Zweedse net. Er is tien minuten gespeeld en het Nederlands elftal heeft met 10 de leiding genomen door dit doelpunt, dat het enige van de wedstrijd zou zijn. SPANNEND BEGIN Buitens pel-doel punt Strafschop-appel Heftig slot-offensief NEDERLANDSE HANDBALLERS VERLOREN VAN ZWEDEN (Luchtfoto KLM) In de kleedkamers Oranje-ploeg weerstond de „meesterproef nog niet het spel zoals een Engels elftal in vorm vertoont. Vooral de achterspe lers vielen ons tegen, doch ook de goed combinerende aanval miste de dash, die nodig is om een sterke defensie te over rompelen. Het was veel te veel spel in de breedte, de lange individuele rush, de fijne trough pass door het centrum, we hebben het hoogst zelden gezien en meestal was het dan nog te langzaam uitgevoerd en te doorzichtig. Enkele moeilijke schietkansen werden niet ge accepteerd, of men was even te lang zaam. Het typische is, dat er eigenlijk geen bijzondere uitblinkers zijn, of het moest de rechtsbuiten Carlsson zijn, die na rust links speelde en door zijn snel naar binnen zwenken inderdaad ettelijke malen gevaarlijke situaties wist tc schep pen. Maar nóch Gren, nóch Nordahl wa ren de geweldige cracks waarvoor zij doorgaan en eigenlijk was linksbinnen Liedholm nog de meest verrassende spe ler. Zo was het linker deel van de ploeg nog het gevaarlijkste na de rust en het eiste het uiterste van Van Bun en Stof- felen. Enkele spelers van Zweden en in t bizonder F. Nilsson scheen de on verwacht sterKe tegenstand te prikkelen en ettelijke malen was hun afweer alles behalve fijn, waarvoor de Belg dan ook vele vrije schoppen tegen de Zweden gaf. Al met al stellig een technisch knappe ploeg met een prachtige balbeheersing en een consequente speelwijze, een sys- teemvol spel, dat van goede scholing en een zuiver spelbegrip getuigde- Maar, dat in de uitvoering en afwerking tóch weer tekortkomingen toonde, die haat- een verdiende nederlaag deden lijden. Het is buitengewoon jammer geweest, dat Abe Lenstra zich toch niet geheel kon geven en vooral zijn linker been bij alle acties spaarde. Het bewijs is gele verd, dat hij heus nog niet geheel fit is In elk geval nam hij te vaak een afwach tende houding aan, al heeft hij met ver schillende acties nog .zei zó veel ge presteerd, dat hij zijn plaats .eigenlijk toch wèl waard was. De rest van de aan val, met vóór rust vooral Wilkes in grootse vorm, met Rijvers verder op nieuw kostelijk op dreef en Rozenburg zowel als v. d. Tuyn zó spelende, dat zij hun plaats nu stellig verzekerd hebben Voor beide doelen speelden zich tal van spannende momenten af. Men ziet hier Van der. Tuyn hoppen naar de bal, welke Lindberg boven zijn hoofd tracht weg te slaan Het begin was in hoge mate verras send. Zonder enige schroom trokken de Nederlanders de reputatie van hun tegenstanders aan hun laars lappende ten aanval. Was dat de ploeg die een zekere nederlaag tegemoet moest gaan? Was dat het elftal dat in spel-technisch matige wedstrijden tegen de Belgen nau welijks twee keer gelijk spelen kon en in Oslo volgens vrijwel alle ooggetui gen een roemloze zege bevocht? Een zelfbewust, razend snel en verrassend team trok onder leiding van Wilkes en Rijvers vurig en doelbewust ten aan val en bond aanstonds met verrassen de switches en solo-acties de strijd aan tegen de Zweedse defensie die in het nieuw gedreven werd. En reeds in de eerste minuten deden zich zo al niet doel- rijpe kansen, dan toch zeker besliste mo gelijkheden voor. Schoten vlogen over en naast en met enig geluk had Neder land al in de eerste minuten de leiding kunnen nemen. Vooral Wilkes was in de ze periode grandioos. Hij zweepte de aanval op en was de grote speler van internationale klasse. Rijvers was weer het summum van snelheid en activiteit en Roozenburg en Van der Tuyn toon den zich hun plaatsen volkomen waard. De grote stimulans werd dan het fraaie doelpunt van Wilkes onhoudbaar inge schoten na een prachtig afgemeten kort combinatiespel met Rijvers. Een golf van enthousiasme volgde op dit keurige doel punt dat wel gevolgd werd door felle goed berekende aanvalsgolven der Zwe den, doch dat de oranje-ploeg niet uit haar verband brengen kon. Het is in deze periode dat de Zweden een paar malen door het oog van de naald kropen. Een prachtig doelpunt van Rijvers werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Rozenburg schoot in moeilijke positie juist over, de Nederlanders bleven ge vaarlijk. Toen is het gebeurd dat Wilkes zijn prachtigste solo-actie van de avond uit voerde. Met drie, later zelfs vier man op zijn huid dribbelde hij zich toch met een prachtige uitval naar rechts, om het opeengedrongen kluwentje van zijn bewa kers heen, vlak voor doel vrij en reeds stond hij klaar om te doelpunten, toen Nilsson hem als laatste redmiddel bin nen het strafschopgebied haakte, zeer duidelijk, zeer ostentatief met zijn linker voet Wilkes' linkerbeen bij de wreef haakte. Strafschop? Neen! De scheids rechter maakte een gebaar van „door spelen" en zelfs enkele Zweden in het veld konden hun verbazing enhun blijdschap over deze arbitrale fout niet verbergen. Wat de Belg Jorssen hier be zield heeft, is ons niet duidelijk. Zijn lei ding was niet groots, maar deze toch zeer ernstige fout moet men hem, pok met inachtneming van de vereiste welwil lendheid tegenover de leider, toch wel terdege aanrekenen. Een ogenblik scheen het de Nederlan ders te ontmoedigen. En eindelijk dacht men de gelijkmaker te zien komen toen de Zweden hun beste kans van de avond kregen, doch Kraak op verbluffende wijze de situatie redde. Even later ko gelde Lenstra zeer onfortuinlijk tegen de lat en zo verstreek de eerste helft (waarin overigens VA minuut te lang ge speeld werd) en leidde Nederland tegen ieders verwachting bij rust met 10. De tweede helft was van andere con ceptie. Thans leidde het technisch sterke spel der Zweden tot perioden van spre^ kend overwicht, waarin de Nederlandse verdediging hecht, zeer hecht bleek- En eenzijdig werd de wedstrijd geenszins ook nu waren de Nederlandse aanvallen van die aard, dat een tweede treffer geenszins onmogelijk scheen. Maar over het geheel had Zweden toen toch onmis kenbaar het beste van het spel, echter zonder de Nederlandse defensie te kun nen overrompelen. En zo werd door het uitstekend sluitende verdedigen van de oranjehemden de score blank gehouden en kon het enthousiaste publiek de kra nige overwinnaars tenslotte een harte lijke ovatie bereiden. Wij zouden te kort doen aan he+ prach tige succes onzer landgenoten als we dit niet zonder restrictie aan het uitstekende spel van het gehele elftal wijten. Toch zouden we aan een juiste weergave van het vertoonde spel te kort doen als we niet erkende, dat de Zweden ons enigs zins teleurgesteld hebben. Dit is heus Nachten van lijden - jaren van leed - door rheumatische pijnen. En dat, terwijl toch voor velen de afdoende remedie voor 't grijpen ligt: Kruschen Salts De meeste rheumatische aandpeningen komen voort uit onzuiver bloed. Daar brengt de bloedzuiverende Kruschen-kuur uitkomst De zes minerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld hebben regelmatig gebruikt een weldadig aansporende werking op lever, nieren en ingewanden. De kleine da gelijkse dosis Kruschen spoort ze aan tot krachtiger werking; onzuiverheden in het bloed worden afgevoerd, in plaats van zich vast te zetten in spieren en gewrichten, waar ze anders oorzaak zouden worden van die ondraaglijke pijn. Volg het voorbeeld van die talloze Rheumatieklijders over de hele wereld, voor wie het leven weer kleur kreeg, nu ze vrij zijn van die tergende slopende pijn Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist. Rec!' Kraak heeft zijn doel op kranige wijze en in alle standen verdedigd. Hierboven ziet men hem zelfs in zittende houding een der felle aanvallen der tegenpartij breken. voor Londen, heeft met dit echt Neder landse voetbal een ieder zeer verrast en de verwachtingen verre overtroffen. Maar ook de defensie was hecht en se cuur. Dit was de beste wedstrijd na de oor log van Nederland. Zweden is door stoer en vasthoudend verdedigen en telkens verrassend en snel aanvallen, door een gedegen ploegverband eerlijk geslagen; de ploeg die dat door haar spel gisteren avond verdiende, heeft gewonnen en voor de zoveelste maal zijn op een mo ment, waarop vrijwel iedereen een echec vreesde, de oranjeleeuwen los gekomen. Daarvoor onze hulde, het was in één woord kranig! NEDERLAND: VAN VAN BUN STOFFELEN DER TUIJN RIJVERS A. JORSSEN O— NILSSON LIEDHOLM ROSEN E. NILSSON KRAAK SCHIJVENAAR TERLOUW DE VROET ROOZENBURG WILKES LENSTRA (België). G. NORDAHL GREN CARLSSON LEANDER ANDERSSON K. NORDAHL LINDBERG ZWEDEN. Voordien hebben zich spannende scè nes voor het Zweedse doel afgespeeld. De eerste aanval der gasten na de aftrap van G. Nordahl De Vroet had de op gooi gewonnen en koos de wind in de rug is zonder moeite cjoor onze mid denlinie afgeslagen en direct reageren de Nederlanders in hoog tempo. Onze voorhoede brengt het echter ook niet ver en dan draaft aan de overkant de snelle linksbuiten S. Nilsson langs de lijn, doch Van Bun verspert hem de weg. De bal gaat naar Wilkes, die enkele te genstanders passeert en dan naar 't cen trum tikt, waar de toesnellende v. d. Tuyn over schiet. Opnieuw komen de onzen opzetten; Roozenburg, naar de rechter vleugel afgedreven, speelt het leer laag langs de grond naar binnen, v. d. Tuyn laat listig de bal lopen, wel ke bij Wilkes komt, die blijkbaar ver rast wordt door de onverwachte kans en bij zijn schot de goede richting mist. Na een nieuwe actie van de Zweedse links buiten geeft Schijvenaar de eerste hoek schop weg. Het gevaar wordt gekeerd en reeds is Roozenburg weer op gang met korte dribbel; hij zet over naar links, waar nu Lenstra voor het eerst in het spel betrokken wordt en, zwaar door Nordahl gehinderd, naast trapt. Het is dan weer de beurt aan de Zweden, doch hun samenspel is te kort en breekt op Terlouw die midvoor Nordahl keurig be waakt. Dan, in de tiende minuut valt het doelpunt van Wilkes, dat het enthousias me eerst goed losslaat, want direct vol gen weer nieuwe snelle aanvallen van onze voorhoede. Rijvers duikt telkens op, waar hij niet verwacht wordt en dribbelt nu en dan dwars over het veld. Hij weet op z'n tijd ook een hard schot te lossen en eens kan Lindberg zijn ko gel slechts met de grootste moeite en ten koste van een hoekschop keren. Van der Tuyn plaatst hieruit hoog voor doel, maar Roozenburg trapt over. Een goede Zweedse aanval, geleid door Carlsson, houdt grote dreiging in welke Stoffelen door een hoekschop kan bezweren. Deze wordt weggewerkt, Terlouw plaatst naar rechts, v. d. Tuyn brengt snel op, zet voor, Wilkes zit er direct achter en zendt onmiddellijk van flinke afstand een ko gel in, welke Lindberg zwaar op de proef stelt. Hij weet de bal langs de paal te werken; de hoekschop brengt opnieuw gevaar doch ten slotte wordt het leer naast getrapt. Wanneer Roozenburg te hardhandig wordt opzij gezet, jaagt Stoffelen de bal uit de vrije trap in het Zweedse doel gebied, Wilkes krijgt de blaas op zijn kuif en kopt over. Een goede combinatie tussen Lenstra en Roozenburg brengt het een heel eind; de midvoor neemt de Friese pass ten slotte ineens op zijn schoen doch de kogel treft het zijnet. Oranje blijft geruime tijd overwegend in het offensief, dat twee hoekschoppen afdwingt. De eerste wordt door v. d. Tuyn achter geplaatst; de tweede, een trekbal van Lenstra, wordt beter genomen maar de uitlopende Lindberg heeft de situatie goed overzien en stompt de bal boven alle hoofden weg. Een fraaie combinatie op onze rech tervleugel blijft zonder telbaar resultaat al heeft ze beter lot verdiend; Rijvers schiet n.l. onhoudbaar in, doch is door tal men van v. d. Tuyn in buitenspel-positie geraakt zodat het doelpunt terecht niet wordt toegekend. De Zweedse voorhoede, die er een tijd lang bijna niet aan te pas gekomen is, gaat zich wat beter weren. Lindholm leidt de actie in met een hard schot dat langs onze latkruising snort. Goed sa menspel tussen midvoor Nordahl en Nilsson wordt door een scherpe voorzet van de linksbuiten besloten, doch de bal wordt door Kraak kranig onderschept. Nog gevaarlijker is een onverwachte ko gel, door de opgedrongen kanthalf Ro sen, ingezonden, maar ook nu weert on ze doelman zich uitstekend. Dan komt de dreiging over de andere vleugel, waar Carlsson opbrengt en voorzet; via Lied holm gaat het" leer naar Nilsson, wiens voorzet echter door Terlouw wordt on derschept. Gren probeert het met een ver schot, dat hoog overgaat. Voor af wisseling in het spelbeeld zorgt dan Roozenburg, die naar rechts is afgezwenkt en opbrengt; zijn voorzet is echter slecht geplaatst en belandt achter de snel op gelopen v. d. Tuyn, die de bal niet onder controle kan krijgen. De Schiedammer weert zich overigens vlot; hij dwingt een hoekschop af en bij een volgende aanval treft zijn schot de bovenlat. Dan is Zweden weer aan 't woord, doordat de linkervleugel enige goede aanvallen opzet, maar Nilsson slaagt er ten slotte niet in Schijvenaar te passeren. Na goed werk van v. d. Tuyn en Rijvers komt de bal bij Wilkes; hij zet er meteen de benen onder, dribbelt langs drie, vier tegenstanders heen, maar wanneer de Rotterdammer tot het Zweedse doelge bied is doorgedrongen, en alleen nog de keeper voor zich heeft, wordt hij ge haakt. De grensrechter vlagt, de oranje mannen appelleren om een strafschop, het publiek loeit om een bestraffing maar de scheidsrechter blijft Siberisch en wijst alle protesten af. De tegenpartij reageert fel, de linker vleugel geeft een staaltje verbluffend goed sluitend samenspel te zien, waar tegen Stoffelen en Van Bun zich tever geefs te weer stellen; Nilsson plaatst naar 't midden, Liedholm zit er direct achter, komt Terlouw voorbij, heeft alleen Kraak nog tegenover zich en faalt dan in de uiterste afwerking door tegen het been van onze doelman op te schieten. Een „narrow escape" voor Oranje! Maaar direct volgt dan van de overzij de tegenhanger, wanneer de Ned. linker vleugel in fraaie combinatie tussen Wil kes en Lenstra diep in de Zweedse ver dediging is doorgedrongen en de Fries over de uitlopende Lindberg tegen de lat schiet. „Narrow escape" voor Zwe den! Een fraaie, door Rijvers geleide aan val breekt ten slotte op Rosen, die het leer doorstuurt naar Nilsson, die een hoekschop afdwingt. De voorzet wordt door Stoffelen onderschept en wegge werkt. Van der Tuyn komt Nilsson voor bij, hij geeft over naar de andere vleu gel waar evenwel K. Nordahl de situatie beheerst. Een listige combinatie demon streren Rijvers en Wilkes, wanneer de Bredanaar op doel afgaat en als hij aan gevallen wordt, met de hak de bal terug speelt naar de Rotterdammer, die hem op twee meter gevolgd is; Wilkes schiet onmiddellijk doch weet Lindberg door zijn onverwachte kogel niet te verras sen. Bij de volgende Oranje-aanval wordt Lenstra op de rand van het straf schopgebied gevloerd zonder verder re sultaat. De eerste helft wordt dan besloten met een stormloop der Zweden, geleid door Nordahl, die naar Gren passeert, die keurig en krijgt eenzelfde gul applaus. Twee maal in successie dwingen dan de gasten een hoekschop af. maar telbaar resultaat wordt er niet uit v.erkregen. Twintig minuten is de tweede helft oud, wanneer de Zweedse linksbuiten S- Nilsson geblesseerd raakt, verder spe len is hem blijkbaar onmogelijk en hij wordt vervangen door Joensson, die re ;htsbuiten gaat spelen, terwijl Carlsson naar de linkervleugel verhuist. Weer volgen twee hoekschoppen voor de gas ten, die nu een duidelijk veldoverwicht hebben, docfh het spel te kort houden om onze verdediging in onoverkomelijke moeilijkheden te brengen. In de oranje- ploeg wordt de kwaliteit aanzienlijk min- d r dan tijdens de eerste helft het geval was; vooral het plaatsen laat veel te wensen over. Uit een vrije trap schiet Stoffelen op doel, Lindberg stompt over tal van hoofden heen, het leer terug, dat even rond het doelgebied blijft zweven totdat Roozenburg aan de spanning een e ide maakt door over te trappen. De Zweedse verdediging staat soms opge drongen tot op de middenlijn, waardoor de wel niet talrijke maar snelle oranje- aanvallen Soms een gevaarlijk karakter dragen. Rijvers toont zich hierbij actief; in samenspel met v. d. Tuyn dringen ze nu en dan diep in de verdediging door en een schot van de Schiedammer be zorgt Lindberg grote moeilijkheden. Een hoekschop op ons doel brengt enig ge- schermutsel, totdat Sdhij venaar met een forse trap de situatie klaart. De Zweden gooien er nog een schepje op, vooral de linkervleugel is da nig in actie. Kanthalf Rosen probeert 't weer met een ver schot maar Kraak kent Een andere interlandwedstrijd Neder landZweden vond Dinsdagavond op het Houtrustterréin te Den Haag plaats; waar de nationale handbalploegen van beide landen elkaar bestreden. Zweden v/as verleden week door een overwinning op Denemarken wereldkampioen gewor den, en rekening houdend met de zware nederlaag die Nederland drie'weken ge leden tegen Denemarken had geleden, kon men nu een grote overwinning van de Zweedse heren op hun beurt op onze Oranje-ploeg verwachten. Die is dan ook zonder mankeren gekomen, al moeten wij daaraan onmiddellijk toevoegen dat Nederland zeer kranig en vaak zeer goed partij heeft gegeven. Op de duur echter gaven de betere techniek en de dito physieke gesteldheid van de Zwe den de doorslag. Maar ondanks de hoge score kan men niet van een Nederlandse debacle spreken. Zelfs nam Nederland na de eerste minuten de leiding door midvoor Kleinstra. Wel antwoordden de Zweden met 2 goals, maar Bruins scoor de de gelijkmaker. En na de 3e Zweed se goal was het Steuger die 3—3 deed noteren. Toen kon Nederland het hoge tempo niet meer volhouden, en rust stand was 3—6 voor Zweden. Na de pau ze liep Zweden tot 3—11 uit, Textor en Rijneke liepen tot 511 in, maar het laatste woord was aan de Zweden, en zo eindigde deze fraaie en leerzame wed strijd met een verdiende 512 overwin ning voor de Zweedse wereldkampioe nen. Wilkcs (op de achtergrond) heeft het enige doelpunt van de wedstrijd gescoord. Op uitgelopen Zweedse doelverdediger is bij zijn vergeefse poging om het onheil te voorkomen, ten val geraakt zijn plicht en ook wanneer Carlsson het doel tracht te vinden, grijpt «nze doel man uitlopend afdoende m. Het publiek verdubbelt zijn aanmoedi gingen tot de oranjemannen om aan de druk te blijven weerstaan. Heel Zweden is de laatste minuten in de aanval en de onzen staan soms met negen man te ver dedigen. Het regent voorzetten met even wel slechts nu en dan goed gerichte sc'.oten; Kraak blijft ijverig in de weer en plukt de ballen uit de lucht. En wan neer dan het eindsignaal als een opluch ting klinkt, is de voorsprong gehand haafd en de zege behaald. Overzicht van het Olympisch stadion tijdens de eerste helft van de wedstrijd Nederland—Zweden. Nilsson in de combinatie betrekt. Ze brengen het tot een hoekschop die geen resultaat oplevert en dan fluit de scheids rechter anderhalve minuut te laat! voor de rust. Tweede helft De tweede helft zet in met een aanval van onze rechtervleugel doch deze stui op Nilsson. Diens naamgenoot op de Zweedse linkervleugel leidt een tegen offensief in, dat door Stoffelen wordt gebroken. Zo gaan de partijen direct weer in wisselende aanvallen tegen el kaar op. Een voorzet van Carlsson wordt onderschept, doch direct is het leer terug en nu zendt midvoor Nordahl een for midabel schot van flinke afstand in, dat Kraak bijna verrast, hij weet echter de bal nog naast de doelpaal te werken. De hoekschop wordt afgeslagen terwijl ook de volgende, aan Nederland toegekend bij een voorzet van Lenstra, zonder re sultaat blijft. Rijvers drijft over de ge hele breedte van de voorhoede maar zijn pass naar het midden valt tenslotte in verkeerde handen. Bij het afslaan van 'n Zweedse aanval zendt Schijvenaar de bal met een wijde boog in het doelgebied der tegenpartij; v. d. Tuyn loopt toe en kopt via de lat over. Een vrije schop tegen ons brengt het oranje-doel in gevaar, de bal wordt in eerste instantie wel teruggewerkt maar Liedholm krijgt hem weer te pakken, doch schiet over. Een mooie aanval Nor dahlGrenCarlsson breekt op het' in grijpen van Schijvenaar. Dan zien we bij een voorzet van linksbuiten Nilsson onze doelman uitlopen tot buiten het straf schopgebied en het leer het veld in trap pen. Lenstra en Wilkes zetten weer een goede combinatie op, doch bij de voor zet, die volgt, reageert v. d. Tuyn te laat en is Lindberg hem juist voor. De Zweden komen geleidelijk meer in het offensief. De linkervleugel gaat er meermalen vliegensvlug van door, doch Van Bun zit er geregeld tussen en wan neer het tot een voorzet komt, is Ter louw ter plaatse om de situatie te kla ren. Nilsson, die tot de hoekvlag is doorgedrongen, besluit zijn ren met een lage voorzet, welke door Kraak duike lend wordt gevangen. Aan de overzijde brengt Lenstra de handen van het pu bliek op elkaar door een pracht-omhaal, die de bal in de Zweedse doelmond plaatst doch Lindberg grijpt de ballon even La beide kleedkamer heerste een be trekkelijk rustige stemming. Bij de oranjehemden was de belangstelling van officials en journalisten zo groot, dat beide trainers Carver en Kaufmann hun jongens met moeite konden helpen. Maar iedereen was verder tevreden. De spelers, omdat zij een tegenstander van formaat hadden geslagen, de officials, omdat met deze overwinning bewezen was, dat men op de goede weg is met het opbouwen van een goede nationale ploeg al ontveinst men zich niet, dat er nog heel wat werk aan de winkel is, wil men weei tot een „gevreesd" elftal komen. De voorzitter van de keuze-commissie, de heer Herberts, vond de zege volkomen verdiend. Maar nu eerst blijkt, aldus de voorzitter van de K. C., hoe sterk de Noorse verdediging in Oslo geweest is. Die was beter dan die van de Zweden Woensdagavond. De fout bij de Zweden was, dat zij in de tweede helft bleven volharden in dat typische korte spel, veelal in de breedte uitgevoerd. Zou onze achterhoede uitgespeeld zijn ge weest, dan was een nederlaag niet te vermijden geweèst. Maar daarvoor be hoefde ik mijn hart niet vast te houden, want spelers als Terlouw en De Vroet raken niet zo gauw uitgespeeld. Bij de Zweden was het de heer Koek, die ons nogal pessimistisch aankeek, toen wij hem naar zijn mening vroegen. Uw ploeg heeft een klasse beter ge speeld dan in Oslo, waar ik een kijkje was gaan nemen. Over zijn elftal was de heer Koek, die verscheidene functies in de Zweedse voetballerij heeft, o.a. voorzitter van de keuze-cotnmissie, niet erg te spreken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 2