SPEEDWAY DE ARBEIDSCONFERENTIE IN SAN FRANCISCO LONEN EN PRIJZEN IN BELGIE Weerbericht Zweeds-Hollands tuinfeest Belangstelling van de Aziaten STADION FEYENOORD - HOLLAND-ENGELAND MIEP VRAAGT Stralende charme en ijzeren kracht op ADIO Nederland kwam met Indonesiërs. PAGINA 2 DINSDAG 13 JULI 1948 VIER RECHERCHEURS IN ARREST (n verband met „ï.'nïlet er- affaire'' PRINS BERNHARD IN WAGENINGEN PATER VAN DE STOK ZONDAG 18 JULI 4 UUR 8 ENGELSE CRACKS 8 HOLLANDSE CRACKS ZUSTERS URSULINEN IN HET GOUD ZALECERDAÏn KOSTEN VAN LEVENS- ONDERHOUD GESTEGEN NEDERLANDSE WIELRENNERS NAAR OLYMPISCHE SPELEN PLAATSELIJKE BUIEN VOETBALLEND lNAAR DE OLYMPISCHE SPELEN WAAR BLIJVEN jjgjliJi DE SPERCIEBO- NEN DE RONDE YAN FRANKRIJK Nog 4 man in de Ned.-Lux. ploeg Venezolaan getroefd NED. SCHUTTERS NAAR LONDEN TESTWEDSTRIJD ENGELAND- AUSTRALIE GRADUS EN ZIJN SPIEGELBEELD Vier rechercheurs van „Eeon. Zaken" op het hoofdbureau van politie in Am sterdam zijn in voorlopige hechtenis ge steld. Zij worden verdacht van corruptie in de geruchtmakende bonnenfraude bij het bijkantpor van het Centr. distributie kantoor in Hattem in 1946. (De bekende „Unilever-affaire). Al enige tijd was ge bleken, dat de rechercheurs beleidsfou ten haddén gemaakt, waarop zij werden gedegradeerd. Toen vast kwam te staan, dat ook zij hün aandeel in deze zaak had den gehad zijn zij enige dagen geleden op last van de Officier van Justitie ach ter slot en grendel gezet. Het onderzoek is in volle gang. Drie der arrestanten hebben intussen appel aangetekend tegen hun gevangen neming. Prins Bernhard heeft Maandag een bezoek gebracht aan Wageningen, waar Z. K. H. de opening van de dertiende landbouwweek bijwoonde. Daarna begaf de Prins zich naar het instituut van landbouwwerktuigen en veeteelt, waar hij een demonstratie van het door prof. Visser ontworpen toestel om trekkracht en vermogen van paarden te bepalen, de remrosmolen, bijwoonde. De bedoeling van dit toestel is gegevens voor de paar denfokkerij te verzamelen. Bij deze ge legenheid werden-twee Zeeuwse paar den beproefd bij oplopende trekkracht en een warmbloed paard op aanzetkracht Zaterdag is in het Minderbroederkloos ter te Megen in de leeftijd van 76 jaar overleden de zeereerw. pater Valentinus van de Stok O.F.M., lector jubilatus, in het 57ste jaar van zijn religieuse leven en in het 51ste jaar van zijn.Priesterschap. De begrafenis vindt heden plaats. Een grote serie sensationele races Wegens de kolossale belangstelling begint de voorverkoop van plaatsen reeds heden bij de bekende adressen (Van onze redacteur). THESSALONIKA, 1 Juli 1948. Wat wü Saloniki noemen, heet in deftig Grieks Thessalonika, maar het is niet zo eenvoudig om naar Thessalo nika te reizen. Vooreerst ik zeidc het reeds rijden er in Griekenland geen treinen, dan alleen het armoedige treintje eens per dag van Athene naar Patras het enige, dat de Duitsers de Grieken hebben gelaten. En dan lig gen er nog op de hellingen der bergen naast de spoorrails de uitgebrande en verroeste karkassen van de spoor wagens, die de Duitsers in hun verniel zucht van de spoorbaan smeten en die nu waarschijnlijk ad calendas Graecas in de dorre bergen liggen te roesten, tot schande der Duitsers en tot glorie van de Griekse nakomelingschap. Dus moet men per vliegtuig gaan. Ihet grensgebied van Albanië, hier en daar in Joegoslavië en over het gehele gebied van Bulgarije zijn de trainingcamps, waar zij voor deze strijd gevechtsklaar zijn ge maakt. Er zijn hospitalen daar en eerste hulpstations, opslagplaatsen van voor raden en alles wat er in een moderns oorlog-nodig is. Ik herinner mij nu' de verhalen in Hollandse bladen, waarin gesproken werd over een internationale brigade, welke daar in die landen en in deze plaatsen werd opgeleid voor de strijd in Griekenland. En aan een der staf officieren vraag ik of zy al eens vreem ds strijdkrachten krijgsgevangen heb ben gemaakt en het antwoord is: Neen! Het zyn allemaal Grieken geweest, die wy hebben gevangen genomen. Maar wel was hun hele uitrusting van bui tenlands maaksel. Hier, ziet U maar! En hij laat mij wapens zien, gevaarlijk uitziende mon sters, waar ik diepe eerbied voor heb en die merken van vreemde landen dra gen. Hij toont mij de Joego-Slavische merken en namen, die erin staan; en dan slaat hij weer de dikke album met fo to's op en ik zie de verminkte lijken van afgemaakte gendarmen, van vrouwen en meisjes zelfs. Eén foto is er, waar een der generaals van Markos op staat, goed gekleed met zelfs een zijden foulard en naast hem een schooier van een soldaat. Het is generaal Nitikos. Hoe komt U aan die foto?, vraag ik. Gevonden op een krijgsgevangen bandiet. Het is allemaal gruwelijk en vreselijk. Wat zijn dat voor mensen, die daar vechten, als het Griekse volk toch niet communistisch is? En dat is het aller minst. Volgen3 Amerikaanse schattingen zou het aantal communisten in dit land niet meer bedragen dan 9%. Maar col lega's, die hier reeds enige jaren ver toeven, correspondenten van buitenlandse bladen, schatten het aantal nog lager. Vele gesprekken hebben mij een inzicht in dit probleem gegeven. Wij kenden reeds van vóór de oorlog de verhalen van de comitjadi's in West-Macedonië. Kerels, die voor geen dood of duivel bang waren en altijd in de bergen leefden en met wie je beter eten dan vechten kon. Er moeten er velen van dat slag onder de bandieten zijn. Dan zijn er anderen, de communisten van de Earn en Ellas, de ondergrondse bewegingen tijdens de oezetting, die gro tendeels communistisch waren en die zich ook voor een groot deel het goud hebben toegeëigend, dat de Engelsen ter onder steuning van hun ondergrondse strijd in souvereigns in Griekenland brachten. Dat zijn de communisten, die in de twee eer ste maanden van de burgeroorlog open lijk tegen de regering hebben gevochten en daarna, toen zij de Engelsen tegen zich kregen, naar de .berger zijn gevlucht en nu hier de strijd tegen de regering voort zetten. Dan zijn er nog anderen, die om de een of andere reden de burgermaat schappij de rug moesten toekeren. Met wie de Staat een rekening te vereffenen heeft. Als voorbeeld noemt men mij Gou- menitza, waar van de ongeveer 5000 in woners de helft Slaven waren. Daar was altijd sterke rivaliteit tussen de Grieken en de Slaven; en toen de kans schoon was, zijn er in deze kleine stad een hon derdtal aan het moorden geslagen. Daarna zijn zij gerlucht en zij kunnen nu natuur lijk niet terugkeren. Dus vechten zij nu bij de bandieten. En dan zijn er nog de genen, die door de banuieten zijn meege nomen uit de door hen overvallen dorpen en die nu gedwongen worden om mee te vechten. Maar bijr.a altijd, als zij worden gevangen genomen, horen de offi cieren van het Griekse leger bij het ver hoor het verhaal van hun gedwongen schaa liede fraaii ver, lucht niet zuinij heid nood Zo bod ters. zii i door van heler kope; De tezarr naan: te ve La; *egge raad den i spror door tijdei Hk rijkei kopei Er een deze liedei achte duize kah de G lucht Perio totaal aanv< tenzo kerk OQrsp Verdt schep naars len x een bewa De: more voor ren Grot lucht trekl; digei Zo zoek vindi DU ken, sluit de m ters Ko grote speci tijdei De ters vervi 24.001 een ker Na de kerkelijke viering werd Zondag in Bergen het gouden jubileum van de congregatie der zusters Ursulinen in het bisdom Haarlem voor de buitenwereld gevierd. Des middags werden de eerw. zusters door de katholieke Bergenaren gehuldigd als blijk van dank voor het onderwijs, dat zij gedurende circa 45 jaar in 'Bergen gegeven hebben. De heer J. de Koning sprak namens het huldigingsco mité en pastoor Th. van Beers namei# de parochianen. Na een zanghulde door de kinderen en een Laudate door het parochiaal zangkoor, versterkt door het dameskoor o. 1. v. de heer C. Molenaar, liet Bergens Harmonie zich horen met een door directeur Joh. Beekman speciaal voor dit feest gecomponeerde feestmars. In de recreatiezaal van de Kweek school had hierna de officiële receptie plaats; hier verschenen o.m. B. en W. van Bergen en inspecteurs van het L. O. Burgemeester Huygens liet zijn felicita tie-toespraak vergezeld gaan van een bloemstuk. Namens de parochie Hoog- karspel sprak de heer Spigt, hoofd der school aldaar, woorden van waardering. Verschillende geschenken werden de jubilerende Congregatie aangeboden. De directeur der Congregatie sprak namens de zusters een dankwoord. Gisteren werd het feest gevierd door de leerlingen van kweekschool en pen sionaat en 25 Juli komen de oud-leer lingen van de kweekschool in reünie bijeen. Er is oorlog in Griekenland. In de eer ste dagen, in Athene, waar de café terrassen vol zitten met pratende en mets doende mensen, is men verbaasd, dat er oorlog is in dit land. En toah is er oorlog. Ik had in de buurt van Kifissia de huizen met vluchte- lingetjes gezien, die daar in een groot hotel waren ondergebracht. Ik had ln Pyraeus in een ander hotel de gevluchte families gezien, die daar door de rege ring waren ondergebracht. Allen mensen, gevlucht voor de bandieten, die op ge zette tijden uit hun schuilhoeken in de bergen kwamen, dorpen overvielen en levensmiddelen en soms mannen mee namen. hen dwingend in hun gelederen te 'vechten. Zo kwam ik in Thessalonica. Links en rechts verzamel ik inlichtingen. En allen spreken niet van de communisten, maar van de bandieten, die eerst een burger oorlog van twee maanden ontketenden in Athene zelf en door de Engelsen werden verdreven, en die daarna in de bergen vluchtten om er hun strijd voort te zet ten. Men moet deze onherbergzame, dorre, steenachtige en meerendeels onbegroeide bergen gezien hebben om te kunnen be grijpen. dat dit voor deze lieden een ideale plaats is om er te opereren; maar dan moet men tevens hun moed en uit houdingsvermogen bewonderen, die hen ln staat stellen bier in de winter het harde leven van ontberingen te dragen. Maar dit geldt evenzeer voor de rege ringstroepen, die in deze bergen de strijd tegen de bandieten moeten opnemen en van wie eveneens 't grootste uithoudings vermogen wordt geëist. Op het hoofdkwartier in Saloniki krijg ik inzage van de kaarten, het foto-mate- Tiaal en vertelt men mij alles wat er aan deze strijd vast zit. De strijd woedt tussen Fiorina, Edessa Kastoria, Niaoussa en Kozani. Er ligt een grote kaart voor mij uitgespreid, waar de gebieden van Albanië, Joegoslavië en Bulgarije op staan en met tekens staan precies alle plaatsen aangegeven, waar de bandieten hun ruggesteun hebben. Al die driehoekjes in De Amerikaanse promotor Bodne heelt meegedeeld, dat de contracten voor de wedstrijd ZaleCerdan om het wereld kampioenschap middengewicht getekend zijn. Op grond van de match tussen Cer dan en Delannoit te Brussel, welke hij heeft bijgewoond, gaf hij de voorkeur aan dè Fransman boven Ray Robinson, de wereldkampioen weltergewicht, voor wiens wedstrijden hij een optie heeft. Verscheidene Amerikaanse steden heb ben hun candidatuur gesteld voor de ti- telmatch, maar waarschijnlijk zal New York gekozen worden. 0 keren" (de Belgen met een inkomen van minder dan frs 7000 per maand), welke na het afschaffen der regeringssubsidies op levensmiddelen en steenkolen werd geschapen, wordt de enorme prijsverho ging voor een groot deel opgevangen door de zg. compensatieborts, waarop een terugbetaling door de regering geschiedt. Diegenen, die met bv. frs 8000 in de groep economisch sterkeren gerangschikt zijn. hebben evenwel een zware tol aan 's lands economische sanering te betalen, aangezien zij niet in aanmerking komen voor deze vergoeding. De recente daling van de prijzen der graangewassen op de Amerikaanse mark ten en de hieruit voortgevloeide verla ging van de broodprijs met fr. 0,50 heeft aanvankelijk de hoop gewekt, (fat hier door enige invloed zou worden uitgeoe fend op de levensduurte. De economen, die hierop hadden gerekend, zien zich echter in hun verwachtingen bedrogen en men is er thans in het algemeen we] van overtuigd, dat een verlaging der prijzen eerst dan te verwachten is, wan neer de omringende buitenlandse mark ten geheel verzadigd zijn en de concur rentie een belangrijker rol zal gaan spe len dan thans het Seval is. Een voorbeeld hiervan is reeds de textielindustrie, die als gevolg van het gebrek aan vraag op de binnenlandse en buitenlandse mark ten en de hierdoor ontstane crisis ge dwongen is geweest haar prijzen aanzien lijk te herzien. Overal in Brussel ziet men thans de grote warenhuizen hun oude voorraden var. de hand doen tegen dik wijls ook voor Nederlandse begrippen zeer redelijke prijzen. Ondanks de groots opgezette campagne, die de Belgische regering gedurende vele maanden heeft gevoerd ter verlaging der prijzen, is zij er niet in geslaagd de alge mene stijging van de kosten van levens onderhoud een halt toe te roepen. Aan de hand der indexcijfers kan wor den aangetoond, dat de koopkracht van de Belgische frank sedert einde 1946 met meer dan 10 pet is verminderd. Tegelij kertijd steeg in genoemde periode de index van de voedingsmiddelen van 283 tot 330 (1938 gelijk aan 100), waaruit ge concludeerd mag worden, dat de prijzen der meest noodzakelijke levensmiddelen in genoemd tijdvak met niet minder dan 34 pet zijn gestegen. De kleinhandelsprij zen alleen reeds stegen in de periode van December 1946 tot .Februari van dit jaar met 18 pet, een stijging, die zich sedertdien heeft voortgezet. De gemid delde algemene prijsstijging in België wordt op ongeveer 20 pet geraamd. De tegering heeft intussen, ondanks de loonstop, een verkapte loonsverhoging in de vorm van zgn „stiptheidspremies" en „aanwezigheidspremies" niet kunnen ver hinderen en in sommige sectoren der Belgische industrie stegen de lonen zelfs met 15 pet. Bij een 'vergelijking tussen de index cijfers voor de lonen in België (353) en Nederland (183) valt het op, dat de lonen in België ten aanzien van de vooroor logse veel scherper zijn gestegen dan die in Nederland. Voor de groep van „economische zwak- Van de Chinese Olympische ploeg, die samengesteld is uit Chinezen uit alle landen, zal ook de Rotterdamse Chinees Howard Wing deel uit maken. Deze decorateur zal het Hemelse Rijk vertegenwoordigen in de sprint voor wiel renners. Weerverwachting, medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig i tot Woensdagavond. Wisselend bewolkt met plaatselijke buien, matige, aan de kust tijdelijk vrij krachtige wind tussen West en Noord-West. Weinig verandering in temperatuur. 14 Juli: Zon op 4.36 uur, onder 20.55 uur; maan op 14.35 uur, onder 0.22 uur. De weg van China naar Londen is lang en om het voetballen onder weg niet te verleren, spelen de vertegenwoordigers van het Hemelse Rijk op de Olympische Spelen zo nu en dan onderweg een par tijtje. Als zij 22 Juli in Londen aankomen hebben zij sinds het vertrek uit Sjanghai eind Mei in totaal 32 oefenwedstrijden achter de-rug. Tot nu toe heeft de Chinese ploeg geen enkele wedstrijd verloren en slechts een gelijk spel geboekt. mr V (met een blik op de kalender) Zij heeft haar licht eens opgestoken bij de kwekers en dezen hebben haar het geval uit de doeken gedaan. Het weer werkt vertragend op de groei van de boontjes. Het zal dus nog wel een paar dagen duren voor er voldoende sperclebonen aangevoerd -worden. Zo, zegt Miep, ls het dat! Dan is het gelukkig dat er nog een overvloed is van: ANDIJVIE. WORTELTJES, SLA en KOMKOMMER. En dan zijn er nog de ZOMER- BIETJES en BLOEMKOOL Wist U, dat er ook reeds rode kool is? Dus, zegt Miep, geen consternatie. Er is in groenten nog variatie. solutie, aangenomen op de regionale con ferentie van New Delhi in 1947, waarin werd aanbevolen de arbeidsvoorwaarden in Japan zoveel mogelijk in overeenstem ming te brengen met de niveaux, vast gesteld op de internationale en regionale arbeidsconferenties. In dit licht gezien is het zeer juist geweest, dat de Nederlandse delegatie naar de arbeidscopferentie, hoewel inge krompen met het oog op de kosten daar aan verbonden, voor de helft uit verte genwoordigers van Indonesië, Suriname en de Nederlandse Antillen bestaat. De Constitutie yan de arbeidsorganisa tie, die in 1946 herzien en sedert enkele weken van kracht geworden is, maakt het mogelijk, dat ter conferentie advi seurs worden toegelaten, die de niet- souvereine gebieden vertegenwpordigen, zij het ook, iat zij formeel deel uitmaken van de delegatie van het land, dat de souvereiniteits-rechten oyer het betrok ken gebied uitoefent. Zoals bekend, heeft Indonesië zelfs vertegenwoordigers in de drie groepen van de conferentie: die van de regering, de werknemers en de werk gevers. In de regeringsgroep is opgenomen de heer Krijger, hoofd van het Departement van Sociale Zaken in Batavia, die zijn Indonesische ambtenaren de heren Ten- koe Makmoen en Sastradjatmika in het internationale werk introduceert, terwijl de Chinese vakorganisatie en de Indone sische vakbeweging in de door Nederland bezette gebieden vertegenwoordigd zijn door de heren Oh Sien Hong en Raden Soeleiman. De republikeinse vakbeweging (Sobsi) is niet vertegenwoordigd. Neder land is het eerste land, dat van de be palingen der nieuwe constitutie gebruik heeft gemaakt om vertegenwoordigers van de overzeese gebiedsdelen naar de conferentie af te vaardigen. Zijn de Ver enigde Staten van Indonesië tot stand gekomen en juridisch geformeerd, dan zullen deze een eigen delegatie moeten sturen. Mede met het oog daarop is de opbouw van een krachtige en goed geor ganiseerde vakbeweging in Indonesië zeer belangrijk. Zowel onze regering als de werkgevers- en werknemersorganisaties in Nederland en Indonesië zullen daar aan de nodige aandacht moeten beste den om Indonesië ook in dit opzicht ge lijke tred te doen houden met de omlig gende landen. S. STOKMAN O.F.M. On m ds üesci Lees diem Aa zaal, ontv, ling daar De het die c bela: drinj Man' de ti Victi mees vrijb een den me", zwei land land Mi woo: mun in d Ker) de schil cliek nu" aanv „De „Goc „Kat en deze Zo Wel duiv de s Vo „Ree detsc land V®fS( „Het levg] door criti, Publ. Centr. Bur. v. d. Groentenveilingen. Adv. enige discriminatie op Curasao met klem ontkend en naar voren gebracht, dat alle inwoners van het eiland dezelfde rech ten van vereniging bezitten en dat de consul van Venezuela nog nooit enige klacht over de zogenaamde discriminatie tegen Venezolaanse arbeiders heeft la ten horen. Wel bestaat er geen vakver eniging voor deze groep, maar het recht deze op te richten is gegarandeerd en als er geen gebruik van gemaakt wordt, is dit wellicht te verklaren uit het feit, dat de arbeidsvoorwaarden niet zo slecht zijn en de rechten van alle arbeiders gelijkelijk door de redering van Curasao beschermd worden. Bij het afleggen va.i deze verklaring was de arbeiders-afgevaardigde van Vene zuela niet aanwezig. Ma»r in de volgende zitting kwam hij er op terug om te ver tellen, dat hij na afloop van de confe rentie een persoonlijk onderzoek op Curasao zou gaan instellen en een rap port over zijn bevindingen naar de direc teur van het Internationaal Arbeidsbu reau zou zenden. Hij had verstandiger gedaan, indien hij dit onderzoek had ingesteld alvorens een aanklacht te uiten. Maar nu het een maal zo ligt, zullen wij zijn rapport moe- en afwachten, indien he* tenminste komt. Een ander merkwaardig feit op de conferentie is de belangstelling van de Aziatische volkeren voor het lidmaat schap en het werk van de Internationale arbeidsorganisatie. Naast India zijn ln de laatste maanden ook Pakistan, Ceylon, Burma en de Philippijnen lid geworden van de organisatie. Japan kan nog geen lid worden, maar aan de conferentie zal een resolutie wor den voorgelegd, waarin de geallieerde opperbevelhebber in Japan wordt ver zocht waarnemers paar de conferentie af te vaardigen en -daarin ook de Japanse werkgevers en werknemers op te nemen. Een en anjier ter uitvoering van de re- San Francisco, 4 Juli I94S. In een wereldstad, die op zichzelf reeds een verzameling is van allerlei volkeren en die hele wijken bezit van Chinezen, Italianen, Fransen en andere nationaliteiten, zijn momenteel om streeks vijftig landen vertegenwoordigd om de 31ste Internationale Arbeids- conferentie tot een goed einde te bren gen. Zij, die de bijeenkomsten te Genève hebben meegemaakt, opperen bezwaar tegen de organisatie van deze conferentie, die vele accommodaties mist, welke in Genève permanent aan wezig zijn, en welke thans geïmprovi seerd moesten worden in een wel i ruime maar toch voor dit doel minder geschikte High School of Commerce. Een reis naar San Francisco is boven dien voor de Europese landen een kost bare geschiedenis en hierin ligt dan ook wel de reden, waarom de delegaties uit Europa zwakker bezet zijn dan in vorige jaren. De Zuid-Amerikaanse staten daaren tegen waren in de gelegenheid uitge breide delegaties naar San Francisco te zenden en zij deden dit ook. met name Argentinië, dat 29 personen afvaardigde. De invloed van de Zuid-Amerikaanse staten op internationaal terrein neemt toe en de tegenstellingen tot de overige landen vielen ook op de Arbeidsconferen- tie zo nu en dan op te merken. De arbeiders-afgevaardigde van Pana ma verweet in de plenaire zitting aan de Verenigde Staten van Amerika, dat het Truman-plan en het Clayton-plan (gericht op de verbetering der handels betrekkingen tussen Noord- en Zuid- Amerika) een bedreiging inhouden voor de nationale economie der Zuid-Ameri kaanse state:.. Tevens verweet hij de Verenigde Staten en de American Fede ration of Labor de toepassing van dis criminerende maatregelen tegen negers en arbeiders uit Latijns Amerika. Op de regeringen van verschillende Europese landen werd in de Commissie voor de vrijheid van vakvereniging een aanval gedaan door de arbeiders-af gevaardigde van Venezuela, die -een plei dooi hield voor de afschaffing van elk koloniaal systeem en die beweerde, dat de arbeiders uit Venezuela geen vrijheid van vakvereniging hebben in verschil lend-; Europese bezittingen in Zuid-Ame- rika. Uitvoerig sprak hij daarbij over de discriminatie, die op Curagao zou be staan. Verscheidene afgevaardigden, o.a. van Engeland en Frankrijk, zijn daartegen opgekomen. Onzerzijds is het bestaan van De Nederlandse ploeg, welke ons land op de Olympische Spelen bij het schie ten zal vertegenwoordigen, is als volgt samengestelde Petite carabine kaliber 22: J. H. Brus- saard, Rotterdam. G. G. Schoonman, Brammen en G. J. P. Both, Breda; auto matisch pistool: P. Kessels, Tilburg. De heer Both, die ons land ook ln 1936 heeft vertegenwoordigd, zal als chef d'équipe fungeren. Gisteren is wegens het ongunstige weer in de derde testwedstrijd Enge landAustralië niet gespeeld. Hierdoor is Engeland weer in een moeilijk par ket gekomen. Het Old Trafford-wicket heeft de reputatie van snel te drogen zodat wanneer de wind zijn werk v/il doen, 't wicket goed bespeelbaar zal blij ken. Met een volle speeldag van 6 uur staat de Engelse captain voor een moei lijke beslissing. Sluit hij, dan staat Australië voor de opgaqf, de tijd uit te spelen of 317 runs te scoren, wat geen onmogelijke opgaal is. Siuit Ya:d- tey echter niet, dan zal zijn eigen in nings zoveel tijd kosten dat een draw vrijwel zeker 'ijkt. ln dat geval is de kans van Engeland om de asnes te win nen, uitgesloten. Voor de derde toetswedstrijd Enge- land-Australië is gisteren wegens de ongunstige weersomstandigheden niet gespeeld. De stand na drie dagen is: - Engeland 363 en 174 voor 3, Austra lië 221. Zweden heeft de voetbalmatch tegen Oostenrijk met 3—2 gewonnen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 2