Olympische Spelen sloten met gedachte aan Helsinki 1952 i\ m i Renooy won het „Twentse ros" Nederland zesde op totaal-tabel der Olympische Spelen Bishop simuleerde tevergeefs s DE RADIO-REPORTAGES VAN DE OLYMPISCHE SPELEN I j Olympische medailles van Nederland SimonsMaltha en Drikus Veer de andere seniores-winnaars MAANDAG ÏS AtlGÜSTXTS 1W8 PAÜWTX 3 DE OLYMPISCHE SPELEN EN HET IJZEREN GORDIJN Deelnemers keren niet terug DE PRIX DES NATIONS Met al de „pageantry" een dergelijk gebeuren eigen heeft dan de Veertiende Olympiade een einde genomen. Het witgeklede koor stond van zijn zetels op voor de Olympiscfr Hymne de trompetten schetterden door het Stadion de vlag met de vijf ringen daalde langzaam van de mast saluutschoten bulderden buiten de muren van Wembley. Het Olympisch vuur werd gedoofd. Het vuur, dat in vele harten heeft gebrand. Want het licht der wereia Heeft veertien dagen lang zijn brandpunt gevonden in dit groots en adembenemend gebeuren geen stad der aarde heeft niet meegeleefd met deze zes duizend athleten, die elkaar in (meestal) sportieve en felle kamp de „prijs der ere" betwist ten. Het is nu alles voorbij, er is een leegte ontstaan gebleven is de dankbare herinnering. 1540 verbindingen met buitenlandse stations waarvan 84 met Hilversum turnster aan kinder verlamming OVERLEDEN Nederland vijfde in damesturhen CRICKET-COMPETITIE Wellicht nimmer zal het „Twentse ros" zoveel lawaai en strijd heb ben, veroorzaakt als Zaterdagmiddag op de wegendriehoek Tubber- gen-Fleringen-Albergen Ruim tweehonderd renners hebben hun motoren door het land van de Kroezeboom doen razen met als irizet het landskampioenschap van de K.N.M.V. en het zilveren paard van Twente. Dick Renooy onbedreigd winnaar in de lichte klasse leverde de beste prestatie van de dag en legde beslag op de wissel- trophee. Lou Simons, Ben Maltha en Driekus Veer waren de resp. winnaars in de 250, 350 en 500 cc. ®oud zilver brons 6 Canada 38 - >H -- v Tubbergen. De start van de senioren in de 500 cc klasse CRICKET IN ENGELAND DE RONDE VAN HELMOND NATIOALE ZWEMWED STRIJDEN TE HEEMSTEDE SPEEDWAY-RACES IN HET FEIJENOORD STADION KAMPIOENSCHAPPEN voor TENNISLERAREN DRAVERiIJEN OP DUINDIGT DE BRITSE HOCKEY-PLOEG NAAR NEDERLAND ENGELS TESTTEAM m/Mwi MAAKT SLAAPWANDELAARS NOOIT WAKKER AJAX—INDIA 1—5 TILBURG—SURINAME 2—2 DE RONDE VAN HOENSBROËK Drie leden van de Hongaarse water- poloploeg, idie aan de Olympische Spelen te Londen heeft deelgenomen, hebben geweigerd naar hun land terug te keren. De Britse regerifig heeft hun toegestaan zich im Engeland te vestigen. In sportkringen gelooft men, dat het voorbeeld van de drie Hongaren gevolgd zou kunnen worden door andere sport lieden van landen achter het ijzeren gor dijn die zich nog in Engeland bevinden. Inmiddels hebben ook twee leden van de Tsjechische athletiekploeg toestem ming gevraagd om in Engeland te mogen blijven. De klassementen van het laatste Olympische nummer, de „Prix des Na tions", luiden: individueel klassement: 1. en Olym pisch kampioen: Cortes (Mexico) op „Lorenzo" 6/4 fouten; 2. Uriza (Mexi co) op „Hotbed", 8 fouten; 3. Chevallrer ó'Orgeix (Frankrijk) op „Sucre de Pom- me" 8 fouten; 4. Kol Wing Jr. (Ver. Staten) op „Democrat" 8 fouten; 5 en 6 Soerensen (Zweden) op „Blafunga" en Comm Gruz (Spanje) op „Dizaro" elk 12 fouten; 7. 8 en 9 Kap. Gresson (Frankrijk), Llewellyn (Gr.-Britt.) en Kol. Nicoll (Gr.-Britt.) ieder 16 fouten. Ritmeester Gruppelaar (Nederland) op „Random Harvest" werd met nog twee andere ruiters 20e met 3814 fout. De beide andere Nederlanders: majoor de Bruine op „Romanichel" en Rijks op „Mester" werden tijdens het par cours uitgebeld. Landen-klassement: 1. en Olympisch kampioen: Mexico 34% p.; 2. Spanje 56% p.; 3. Groot-Brittannië 67 p. Dit waren de enige drie teams, die de Wedstrijd met 3 ruiters beëindigden. in 29.41.2; 4 L. Langwerden (Winters wijk) op DKW in 29,49.8. Gemiddelde snelheid winnaar 94.7 km. per uur. 250 cc: 1 J. v. Dongen (Rotterdam) op DKW in 26 min. 8.4 sec. over 5 ronden van 9 km 320 meter; 2 R. Regters (Ze venhuizen) op Triumph in 27.19.4; 3 J. Hillebrandie (Haag) op Rudge in 28.16.3. Gemiddelde snelheid winnaar 116.2 km. per uur. 350 cc: 1 T. Veer (Borculo) op Velo- cette in 28 min. 37.3 sec. over 6 ronden van 9 km. 320 meter; 2 A. Maesse (Eb ben N.B.) op Triumph in 30.27.2; 3 W. Rooy (Wassenaar) op Triumph in 30.42.4 De Olympische Spelen zijn gesloten, de ving met de vijf kringen gestreken. Gedurende de plechtige en prachtvolle sluitingsceremonie draagt de heer Sigrid Edstroem, president van het internationaal Olympisch Comité, de vlag aan de Lord Mayor in bewaring over tot de volgende Olympische Spelen van Helsinki 1952. Prinses Juliana en de Prins der Neder landen, de Duchess of Kent en de Duke oi Edinburgh, Prince Alexander en tussen de Russische drukte door mr. Ernest Bevin, zij allen hebben dit feest met hunne tegenwoordigheid verrijkt en in de omgeving van de Royal Box ont waarde men een keur van toiletten en uniformen. Bovendien goot de zon rijke lijk haar stralen over deze Arena, schier tót het uiterste volgepakt door ruim 80,000 mensen, die dit feestelijk en (an derzijds) ook een tikje weemoedig slot niet wilden missen. Eerst kwamen echter de ruiters in het strijdperk. Volgens Olympische traditie herhaalde kapitein Moser met zijn paard „Hummer" de dressuurproef van de vorige dag, toen hij in Aldershot de hoogste notering haalde en deze Zwitser toonde kort maar duidelijk wat een vol maakte ruiter met een volmaakt paard presteren kan. Maar daarvoor kwam die „crowd" niet: het wachten was op de springers! Er was een parcours uitgezet met 16 obstakels, die in hoogte varieerden tussen 1 meter 30 en 1 meter 60 en er was een „water-jump" van bijna vijf meter te overbruggen, een taak, die kennelijk veel te zwaar was, want geen der rijders stoof foutloos door de finish. Desondanks be waren wij aan deze laatste dag de schoonste herinneringen omdat wij ons niets schoners kunnen voorstellen dan het harmonisch geheel van mens en dier, de volmaakte beheersing van beiden bij hét gaan over de hindernissen en, als het parcours: verreden is, de dankbare wiize waarop de ruiter zijn paard langs de hals strijkt alvorens ook maar aan het klappend publiek te denken. Natuurlijk: er waren ook a"de^w Portugees, die als nummer 1° vond het nodig onj zijn viervoeter, -ie (niet geheel onbegrijpelijk) geweigerd had over een soort muur te „jumpen eens danig te betimmeren en een fluit concert viel hem ten deel. Weigeringen waren trouwens aan de orde van de mid dag, en als dit de maatstaf is voor het intellect der rossinanten, dan zijn wij of liever: zij! erop vooruitgegaan, want in geen enkele „Prix des Nations" hebben we zoveel keer het „eliminated" horen klinken van de jury, als welke in Wembley op een soort troon zetelde. Er waren hardnekkige beesten die drie keer bij hetzelfde hek „neen" zeiden en an dere die hun tegenstrubbelingen meer evenwichtig' verdeelden, doch het eind was steeds precies hetzelfde: uitgescha keld Dan rinkelde er een bel en konden paard en berijder onder de poort ver dwijnen. De Nederlanders het zij eerlijk cezegd deden het niet best. Majoor de Bruine en de heer Rijks mochten het parcours niet uitrijden omdat hun res pectieve paarden het driemaal hadden vertikt te springen en kapitein Gruppe laar maakte met „Random Harvest" meer fouten dan wenselijk was; wij zagen met droeve ogen al die omgevallen hekken liggen. De Braziliaan Continentono reed vrijwel foutloos, doch vergiste zich in de volgorde der hindernissen en kwam daardoor niet voor klassering in aan merking, Er waren ook enige ruiters die zichzelf tot zandruiters degradeerden, een Fransman buitelde zelfs in een sloot, maar ernstige ongelukken bleven ons gelukkig bespaard, al werd dé Italiaan Bettoni door de „Eerste Hulp" onder' steund toen hij na een val het veld ver. liet, terwijl zijn paard in de sporen van Slijkhuis een sintelbaantje liep. Zo naderde het eind van de middag en we zaten nog maar steeds te wachten op de eerste volkomen feilloze rit toen als laatste man een Mexicaan ten tonele verscheen, Mariles Cortes, die stuk voor stuk alle hindernissen nam „in a stride' Helaas: bij de voorlaatste, de „water- jump", sprong het beest midden in de plas, doch desondanks was deze keurige rijder „lest best" met 6% fout, hiermede zijn landgenoot Rube Uriza nog over troevend. Het publiek onderstreepte deze kranige prestatie met een klaterend ap plaus, dat tot een ovatie aanzwol toen Mariles Cortes het stadion verliet. De vlaggen der deelnemende naties werden weer binnen de poorten van het .Stadion gedragen tot tegenover de Ko ninklijke Loge, 'het Griekse volkslied werd gespeeld, gevolgd door de „British National Anthem", waarna een blik in de toekomst werd geworpen toen even eens vast het Finse volkslied ten gehore werd gebracht. De President van het Internationaal Olympisch Comité, de heer Edstroem, verklaarde toen de Spelen voor gesloten het was een zeer treffend moment. En .vanaf dit ogenblik gaat de inter nationale jeugd alweer denken aan het volgende festijn, het eens in de vier jaar wederkerend treffen der naties. Aan Helsinki. Tijdens de Olympische Spelen 1948 Londen heeft Nederland de volgende medailles gewonnen: VIJF GOUDEN: Athletiek 100 meter: Fanny Blankers- Koen. Athletiek 200 meter: Fanny Blankers- Koen. Athletiek 80 metpr horden: Fhnny Blankers-Koen. Ajthletiek 4 X 100 meter estafette: Xenia Stadt-De Jong. Nel Witziers-Tim- mer, Gerda van der Kade-Koudijs en- Fanny Blankers-Koen. Zwemmen 200 meter schoolslag: Nel van Vliet. TWEE ZILVEREN: Kano: mevr. Van den Anker-Doedens in Kl-klasse 500 meter. Wielrennen wegwedstrijd: GerritVoor- ting. NEGEN BRONZEN: Athletiek 1500 meter: Wim Slijkhuis. Athletiek 5000 meter: Wim Slijkhuis Zwemmen 100 meter borstcrawl: Ma rie-Louise Vaessen. Zwemmen 4 X 100 meter borstcrawl estafette: Irma Schuhmacher, Margot Marsman, Marie-Louise Vaessen en Hannie Termeulen. Waterpolo: Nederland. Gewichtheffen zwaargewicht: Bram Charité. Zeilen starklassg: Bob Maas en Eddy Stutterheim. Zeilen Firefly: Koos de Jong. Hotkey: Nederland. Op de sluitingsdag van de Olympische Spelen werd medegedeeld, dat de 23- jarige Elishk Misakova, lid van de Tsjechische damesturnploeg die de gou den medaille veroverden, 's nachts in een ziekenhuis te Londen was overleden. Zij was de dag voor de wedstrijd plotse ling zeer koortsig en ziek geworden; de pogingen van de doktoren om via een ijzeren long haar leven te redden, faal den. Haar zuster, Maria Misakova, heeft teneinde de duizenden toeschouwers niet teleur te stellen, toch aan de wedstrijden deelgenomen. Men zal zich herinneren, dat bij de Europese zwemkampioenschafipen verle den jaar te Monaco het Engelse zwem- stertje Nancy Raich eveneens aan kinder verlamming overleed. Hedenmorgen waren eindelijk de eindresultaten van het damesturnen berekend. Tsjechoslowakije werd Olym pisch kampioene, gevolgd door Hongarije en de Ver. Staten, Zweden werd vierde en Nederland bezette de vijfde plaats. De uitslag van het heren turnen luidt: Huhtanen (Fin.); 2 Lehman (Zwitser land) 3 Aaltonen (Fin.)4 Stalder (Zwit- serland). Het eindklassement van het basketball- tournooi is: 1 Ver. Staten, 2 Frankrijk, 3 Brazilië. V-O.C. won te Nijmegen met 1 rum en 8 wickets van Quick N.: 190 met 8 wickets in hamden tegen 189 op beide innings. Battingcijfers QuickFiege 39, Burki 26. De Vries 24, Battingcijfers V.O.C.: Stroo 24, Kone-rt 30 n. o. Bowling- cijfers -Quick: Burki 6 voor "35. Bowling- cijfers V.O.C.: T«swiel 6 voor 24, Looh- mamn van Benaiekoin 6 voor 25. A.C-C. won te Amsterdam met 5 wickets van Hermes D.V.S.: 191 voor 5 tegen 73 Battingcijfers A.C.C.: De Ba,ere 67 n.o., Va.n Weele 32, Van Weelde 48. Battingcijfers Hermes D.V.S. Kettelaar 22. Bowlingcijfers A.C.C.: Sanders 3 voor 18 Van Weeldie 7 voor 24. Bowlingcijfers Hermes D.V.S.: Nolet 2 voor 10. P W. speelde te Deventer een draw tegen W.V.: 31 tegen 31. Bowlingcijfers P W.: Leeftink 15 voor 5, Hopink 14 voor 4, Bowlingcijfers V.V.V.: Alders 13 voor 7, Pelser 18 voor 3. V.R.A. won te Amsterdam met 8 wickets van Sparta: 80 voor 2 tegen 55, Battingcijfers V.R-A-: Muidei" 50 n.o. Tweede klasse: Kampong 134 voor 8 wint van SCHC 131 Bood en Wit II 171 voor 6 draw met Excelsior 126 voor 6 (tijd verstreken). ACC II 113 verliest met 2 wickets voor Cric.115 voor 3. Haarlem II 175 voor 5 wint van AW III 91 en 106 voor 6. H.B.S. II 102 wint van V-U.C 44. U.D. 90 verloor vam Xerxes 136. Een overwinning op het horloge, dat was de zege van Dick Renooy. In record tijd wist hij zijn race te winnen. Even maar, in de eerste drie minuten werd hij door Dupont en Luybreghts bedreigd. Bij het ingaan van de tweede ronde was het hiermee echter gedaan. Toen ging Renooy zo vreselijk hard, dat alleen Jaap de Wit uit Zenderen hem nog in z'n kielzog kon volgen. Elk steentje èn kuiltje als het ware kende deze Twentse crack op „zijn" circuit. Het feilloze bochtenwerk echter, waarvoor de Italiaan Nello Pagani in As sen had moeten zwichten, kon ook Jaap uit Zenderen niet evenaren. Een halve minuut achter nummer één werd hij als tweede afgevlagd. In de 250 cc was Lou Simons mt Rijs wijk de sterkste man. Ver voor het pe loton uit scheurde hij rustig zijn oude Excelsior door de bochten, niets vermoe dend van het vreselijke gevecht, dat er I achter zijn rug gaande was. Vink uit Maassluis met de "Hagenaar Zwaai en Klaas Sekuur op de vierde plaats. Een strijd tussen Velocette en Excelsior. Vink strandde op de Fleringer-es met een de fecte machine en liet het verder door Sekuur uitvechten. En dit stuk Noordse onverzettelijkheid wist het in de vijfde ronde te klaren. Ondanks een slechte start speelde de Groninger het klaar de tweede plaats te veroveren. Het heeft deze middag maar weinig ge scheeld of Dick Renooy's greep naar het steigerende ros van Twente was mis ge weest. Dat was toen Loü Simons voor de tweede keer aan de start verscheen. Met Ben Maltha en Jan Veer ueeft hij een slag gestreden, zó groots, zó spannend en vaak angstig ook, dat Piet Nortier in zijn radiohokje er geen superlatieven voor kon vinden. Dit was slechts gegund voor groten. Dat -moest Sannes ervaren, San- nes, die zich van de zevende naar de vierde plaats, vlak -"achter de vechters bazen had .^etén te werken, In de Fle- ringer S-bocht bij de Kroezeboom ein digde zijn „opmars" in het stro. Lou Si mons moest in de eindstrijd de eer laten aan Maltha, maar had in de haakse bocht bij Albergen, vijf en twintig meter voor de finish iets mefer gas dan Jan Veer om zich nog tweede te plaatsen. In de laatste minuut vóór de start van de zwaarste klasse, kwam een lange, donkerblonde coureur met zijn machine de baan opgeduwd en wrong zich tussen het veld van renners: Jan Veer uit Bor culo. Niet meer in het bezit van een zware machine stormde hij met zijn 350 cc achter de brullende Triumph van zijn broer Driekus aan. Duizenden hebben met spanning dit laatste duel van de Twentse motorraces gevolgd, een du^l, dat Jan Veer acht ronden lang heeft weten vol te houden en waarmee hij zijn tweede plaats wist te handhaven. De oude vader Veer deelde na afloop van de race in de hulde, welke zijn beide zoons werd gebracht...... De uitslagen luiden: Juniores: 125 cc: 1 H. Oudeavenhuis (Albergen Twente) op DKW in 29 min. 26.2 sec. over 5 ronden van 9 kilometer 320 meter; 2 H. Verhagen (Steer.wijk) op Eysink in 29.40.4; 3 H. Brands (Tubbergen) op DKW Gemiddelde snelheid winnaar 116.2 lcnv per uur. 500 cc; 1 J. Viksa (Elburg) op BMW in 28 min. 56.8 sec. over u ronden van 9 km. 320 meter; 2 A. Smit (Haarlem) in 29.7.2; 3 H. Uitenhout (Hilversum) op BMW in 29.8.2 Gemiddelde snelheid win naar 114.8 km. per uur. Seniores: 125 cc: 1 D. Renoo- (Wassenaar) op Eysink in 34 min. 41.4 sec. over 6 ronden van 9 km. 320 meter; 2 J. de Wit (Zen deren Twente) in 35 min. 39.2 sec.; 3 B. Luybregts (Valkenswaard) op JLO in 35.59.7. Gemiddelde snelheid winnaar 95.59 km. per uur. 250 cc: 1 L. Simons (Rijswijk) op Ex celsior in 28 min. 31.8 sec. over 6 ronden van 9 km. 320 meter; 2 J. Sekuur (Gro ningen) op Velocette in 29 min. 41.2 sec.; 3 J. Zwaai (Haag) op Excelsior in 29.43 4 Gemiddelde snelheid winnaar 116.46 km. per uur. 350 cc: 1 B. Maltha (Rotterdam* op Triumph in 31 min. 14.4 sec. over 7 ron den van 9 km. 320 meter; 2 L. Sinvn? Rijswijk) op Excelsior in 31 min. 19.6 sec 3 J. Veer (Borculo) op Velocette in 31 !9 6 Gemiddelde snelheiS winnaar 124.12 km. per uur. 500 cc: 1 H. Veer (Borculo) op Triumph in 34 min. 45.4 sec. over 8 ronden van 9 km. 320 meter; 2 J. Veer (Borculo* op Velocette in 35.33.2; 3 H. Pellikaan (Haag* op AJS in 36.12.3. Gemiddelde snelheid winnaar 127.5 km. per uur. Nu de Olympische Spelen voorbij zijn, wnrót niet. alleen door de wedstrijdcom- m£sie maar ook door de BBC, de ba lans opgemaakt. Wij zijn nog met zo ver dat voor het hoogste aantal radio- uitzendingen medailles worden beschik baar gesteld, want was dit wel het ge val dan zou Nederland een derde ren medaille hebben veroverd. Van ajl Europese landen heeft Nederland te meeste uitzendingen vanuit Lo:nd<en v zorgd. Er waren in totaal 84 uitzendin gen vanuit het Engelse Radio-centrum naar Hilversum. Ook hier was, zoals zo vele malen tijdens de Spelen, de eerste plaats voor Amerika, want de Amerika nen konden in de afgelopen weken 101 keer de knop van hun radiotoestel om- Wanneer een puntentelling wordt °Pgemaak!t, op basis van: 6 punten voor ■een eerste plaats, vijf punten voor een tweede en zo voortgaande tot een punt voor een zesde plaats, krijgen wij de volgende tabel, waaraan tevens de ge voegd-1* "^mBes per land zijn toege- Ver. Staten Zweden Frankrijk Gr. Britannië Italië Hongarije Denemarken Nederland Finland Zwitserland Australië —mi Turkije Noorwegen Argentinië België m %eSlowakije m put. 480 268 172 164 151 138 117 107 80.5 73.5 73 64 59 56 56 42 38 27 20 17 12 17 9 7 113 3 14 6 8 11 8 9 5 9 5 6 9 5 2 9 3 4 3 3 8 4 2 6 5 6 .4 2 1 4 2 3 3 1 2 2 3 S Egypte 31 Oostenrijk 29 Mexico 29 Z .Afrika Jamaica Zuid Slavië Korea Uruguay Polen Brazilië Panama Peru Cuba na...... India »'CB Iran Portugal Spanje Ceylon Trinidad Porto Rico Pakistan Eire Chili Rhilippijmen Syrië 28 28 17 15 15 10 9 8 7 6 6 6 6 6 5 5 4 3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 draaien om nieuws van de Spelen te horen. Na Amerika en Nederland komt Frankrijk met totaal 50 uitzendingen op de 3de plaats, Finland met 41 uit zendingen op de 4de en Denemarken met 40 op de 5de plaats. Joego Slavië staat met een totaal van 2 uitzendingen op de laatste plaats. De BBC heeft werkelijk het ongeloof lijke gepresteerd. Naar niet minder dan 58 landen in 41 talen werd uitgezonden. U kunt zelf wel nagaan welk een ge weldige organisatie daaraan vooraf moet zijn gegaan. Zelfs indien alle 200 radio reporters vloeiend Engels zouden ge sproken hebben, zou het ongetwijfeld al een hele tour geweest zijn alles uit te zoeken en op de juiste plaats te brengen. Denk alleen maar even aan de controle kamer waar alle verbindingen van de studio's overgebracht moesten worden m de kanalen naar alle 58 landen. Een klei ne fout of onoplettendheid van de tech nicus in de Controlekamer zou aanlei ding kunnen zijn dat de Finse reporter op de lijn naar Rome werd gezet en dat de Deense reporter plotseling over Hil versum zou spreken. Maar er is practisch geen fout gemaakt hetgeen temeer spreekt wanneer wij uit de statistiek van de BBC lezen dat er dagen zijn geweest, zoals op 30 Juli, waarop 119 verbindingen met andere landen werden tot stand gebracht en dat op Vrijdag 13 Augustus niet minder dan 1h0 reportages op de plaat zijn vastge legd waarvoor maar liefst 619 platen werden gesneden. Mochten u soms nog meer cijfers interesseren? In totaal wer den gedurende de vijftien dagen van deze Olympische Spelen 1540 verbindin gen tot stand gebracht met buitenlandse stations, 2578 reportages van allerlei aard in de meest vreemde talen werden op genomen en precies 6006 gramofoonpla- ten werden daarvoor gebruikt. Voorwaar een prestatie die er zijn mag. Als bijzonderheid vermeldt de BBC dan nog in ha'ar rapport, dat er voor de eerste maal in de geschiedenis vanuit Londen een rechtstreekse verbinding tot stand kwam met Korea en dat de verbin- ding met Tsjecho Slowakije de eerste "as sinds het einde van de laatste oorlog. LEO BAGz—nv v v "V: Voor de Couny won Syrrey 207 en 196 voor 4 can Somerset 13 en 217 Glouces ter 334 voor 5 won van Notts 168 en 88 Lancashire 21 draw met Northamps 153; Leicester 14 draw met Hampshire 190 en 3 voor 2. De wedstrijden Kent-Essex en Supsex- Wawick werden wegens regen afgelast. Glamergau blijft leiden met 144 uit 22, Seeney is met 140 uit 21 zeer goede en sterk bedreigde tweede. De uitslagen van de Ronde van Hel mond voor professionals over 120 km. luiden: 1. Schulte (Den Bosch) 2 uur 52 min. 59 sec.; 2. Middelkamp (Kiel- diecht) 2 uur 53 min. 11 sec.; 3. De Best (Haarlem) 2 uur 53 min. 59 sec.; 4. v. d. Bungen (Den Bosch); 5. Bijl (Den Haag); 6. Peters (Haarlem); 7. Matena (A'dam); 8. De Hoog (A'dam); 9. gavelsberg fHoensbroek)10. Maas (Geldrop). Qp de wielerbaan van het Goffertsta- dion te Nijmegen werden Zaterdagavond stayerwedstrijden in 3 manches verreden over 30, 50 en 79 ronden. De totaaluitslag luide: 1 Bakker (Bontekoe) 17 p.; 2 Pronk (Wiersma) 16 p.; 3 Van Amsterdam (v- d. Bom) 9 p.; 4 Bijster (De Graaf) 8 p.: 5 Reuter (Bontekoe) 5 p. In het zwembad „Groenendaal" te Heemstede, organiseerde H.P.C. natio nale zwemwedstrijden, waaraan enige Olympische zwemsters deelnamen. Han nie Termeulen en Diny van Ekris kwa men goed uit de bus, resp. op de 100 rnéter borstcrawl en de 100 meter rug- crawl, waarbij de laatste met ruim verschil Ria van der Horst versloeg. Nel van Vliet liet weten dat zij wegens oververmoeidheid niet zou starten. De uitslagen luiden: 100 meter borst crawl dames: 1. Ha#nie Termeuden (H. D. Z.) 1 min. 7,1 sec,, 2. Beb Zijlstra (R.D.Z.) 1 min. 13,3 sec., 3. Gré Wiele- 'nifl (Robben) 1 min, 14.6 sec.; 100 me ter borstcrawl heren: 1. Tjebbes (H- P- C.) 1 min. 2,3 sec., 2. Bollen (Zian) 1 min. 3 sec., 3. Geurtsen (H.P.C.) 1 min. 7 sec.; 200 meter schoolslag dames: 1. Tonny Hom (Robben) 3 min., 2. Cor Broekhoven (Rotterdam) 3 min: 3,2 sec., 3. Jo Welling (H.P.C.) 3 min. 6,8 sec.; 200 ftieter schoolslag heren: 1. Jan La blans (D.W.T.) 2 min. 57,5 sec., 2. Sie- vers (H.Z.C.) 2 min. 58,5 sec., 3. Straat (IJ) 2 min. 58,6 sec.; 100 meter rugslag dames: 1. Diny van Ekris (Robben) 1 min. 16,4 sec., 2. Ria van der Horst (R- D. Z.) 1 min, 20,5 sec.. 3. Nina Kint (V. Z. V., Velsen) 1 min. 26,5 sec.; 100 me ter rugslag heren; 1. Hoekstra (H. V. G. B.) 1 min. 16,4 sec., 2. Van Rijn (H.V.G.B.) 1 min. 17,4 sec., 3. Smits (H.P.C.) 1 min. 19 sec.; 5 X 50 meter borstcrawl heren: 1. H.P.G. 2 min. 29,1 sec., 2. Robben 2 min. 33,5 sec., 3. D.W.T. 2 min. -f4 sec.: 3 X 50 meter wisselslag estafette dames: 1. R.D.Z. 1 min. 47,9 sec., 2. Robben 1 min. 48,1 sec., 3. Rot terdam 1 min. 53,4 sec. Het was te opzichtig, wat Phil Bishop het publiek gisteren ie het Feijenoord- stadion weer 40.000 man sterk trachtte voor te zetten. Tenslotte weten we niet voor niets, dat na Engeland Nederland op de internationale speed way-lijst als tweede staat geklasseerd en dat de Nederlandse coureurs slechts in de Engelse toprenners hun meerderen behoeven te erkennen. Wel. Henk Steman, Jan Bosman en Gerrit Kops zijn van - die Nederlandse toprenners, maar Phil Bishop behoort niet onder de grootste Engelsen. Het is in Nederland bovendien al meermalen gebleken, dat Bishop verre van onoverwinnelijk is. En zo kwam hij er gisteren tegen ge noemd trio dan ook niet aan tepas. En dat hij toen simuleerde dat zijn motor het vertikte, was kinderachtig, want zijn motor liep wel, maar de man die erop zat, kon het niet bijbenen. Zo won Steman deze race voor Bosman en Kops, Gisteren werden te Sdheveningen de finales gespeeld om de tenniskampioen schappen van Nederland voor tennis- leraren. Waasdorp, dia in de demi-finale van Hemmes won, speelde tegen de kampioen 1947 De Mos en verloor met 6—1 6—2 6—4. In het herendubbelspel wonnen de Gebrs. De Mos van J. Mulder .en G. C. H. van Beem met 86 62 36 75. De uitslagen van de gisteren te Duin- digt gehouden draverijen en rennen lui den: Limbüs-prijs, afstand 2100 meter voor paarden, welke nog geen 1000 hebben gewonnen (le afd.); 1. Miss A (J. Wage naar), tijd 3.10.4, K.M.-tijd 1.32.4; 2. Lady Heny (F. A. Bosveld): 3. Little Axkit (W. Leeuwenkamp). Limbus-prijs, afstand 2100 M., 2e afd.: 1. Lex Gregor (W. H. Geersenl tijd 3.11.6, K.M.-tijd 1.33; 2. Laetare A (J. Wagenaar); 3. Louise de la Maire B (Th. Ponsen). Afstand 2400 M., kampioenschap Neder landse paarden, draverijen van meet voor Nederlandse paarden: 1. Gratie Hanover (A. R. Nottelman), tijd 3.25.2, K.M.-tijd 1.25.5; 2. Illustre Hanover (W. H. Geer- sen); 3. Kitty Zora (J. Wagenaar); 4. Edel Scott (J. Zuiderduyn). Louise B-prijs, afstand 1540 M., heat handicap draverij internationaal voor amateurrijders, basis 1.30: 1. Lucky Fan fare (L. J. van Harlingen), tijd 2.184, K.M.-tijd 1'.29.9; 2. Hanover T (W. Brou wer); 3. Graaf Notbert G (G. v. d Wal). Clingendaal ren-prijs, afstand 1200 M ren voor 2-jarige Nederlandse hengsten en merriën: 1. Aqlissa (J. van Yperen) tijd 1.26: 2. Metropole Palace 2 (J C. Pex); 3. Constance (N. J. v. d. Krakts); 4. Fair Play (A. van Dijk). ►Pocahontas-prijs, afstand 2100 M., kam pioenschap der merriën, ren voor mer riën van 3 jaar en ouder: 1. Brown Hope (J. van Yperen) tijd 2.21.6; 2. Rincee (H. Pije). Augustus-prijs, afstand 1650 M„ ren voqr paarden van 3 jaar en ouder, voor gentleman-rider: 1. Etoile du Nord (D. Wagenaar) tijd 1.52; 2. Brinio (F. Nielsen). zoals hij ook cbe nationale söerrenirace voor de beide zelfde renners had ge wonnen. Vijf pogingen om het baanrecord van Henk Steman te verbeteren, faalden; Kops en Bishop kwamen er nog bij te vallen, hoewel zij geen letsel opliepen. Erger was Piet Maller er aan toe, die in een van de series van de competitie wedstrijd tussen de Windmolens en de Hollandse Leeuwen met het gezicht tegen dat vermaledijde hekwerk opvloog waren de stropakken van de eerste races niet beter? en een zodanige gelaats- verwon-ding opliep dat hij van Verder rijden afzag. De Windmolens wonnen de wedstrijd tegen de Hollandse Leeuwen met 47 tegen 34 punten. Het hockey-elftal van Groot-Britanrfïë dat de tweede plaats bezette in het ■Olympisch tournooi en waartegen Ne derland niet heeft gespeeld, is uitgeno digd deel te nemen aan de jubileum- wedstrjjden, welke de Kon. Nederlandse Hockey-Bond op 16 en 17 October in het hockey-stadion te Amstelveen orga niseert ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de bond. Op 16 Octo ber wordt gespeeld BelgiëFrankrijk gevolgd door Nederland—Groot Britan nië; qp de volgende dag komen i#e ver liezers tegen elkaar en in de laatsle ontmoetingde winnaars van de wed strijden van Zaterdag. Het Engelse testteam dat a.s. winter tegen Zuid Afrika zal gaan testen, is als volgt bekend gemaakt: F. G. Mann, captain, S. Griffith" C. Palmer, R. Simpson, Hutton, Compton, Young, Evans, Wright, Washbrook. Bed- ser, A. Gladwin, Crapp. Watkins. Vooral als battingteam is het zeer sterk doch of de bowlery sterk genoeg zal zijn om de score laag te houden op de Zuid Afrikaanse wickets, die over net algemeen zeer gemakkelijke batting- wickets zijn, staat te bezien. Het Olympisch voetbalelftal van India speelde Zaterdag zijn tweede wedstrijd van de toer door Nederland tegen Ajax te Amsterdam. De Indiërs, die ook nu een uitstekende indruk maakten speelden deze keer dank zij Met droge veld wel op blote zij 't omzwachtelde voeten Ajax, aanvankelijk wat beschroomd voor deze kwetsbare tenenparade, bemerkte spoedig de handen vol te hebben aan de Indiërs die helemaal niet benauwd waren om de bal flink te raken. Grotere snel heid en beter samenspel bezorgde India een verdiende zij het wat te grote 51 o ver win ning. Het voetbalelftal van Suriname speelde Zondag zijn derde Nederlandse wedstrijd, ditmaal tegen het Tilburgs elftal. Deze combinatie leed aan een slecht verband en enige spelers die in dit milieu te zwak bleken. De eindstand was 22. De uitslagen van de Ronde van Hoens- broek voor profs over 112 km. luiden: 1. Pellenaars (Breda) 2 uur 57 min. 20 sec De Korver (R'dam) 2 uur 57 min. 30 sec.; 3. Braspennincx (Breda) 2 uur 57 min. 35 sec.; 4. Syen (Maastricht) 2 uur 57 min. 55 sec.; 5. Lakeman (A'dam) 2 uur 57 min. 55 sec.; 6. Schweitzer (Maas tricht) zelfde tijd; 7. Nepville (België) zelfde tijd; 8. Van Gerven (R'dam): 9. Steenbakkers (Den Bosch); 10. De Vries (Vlaardingen).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 3