typerende To LAATSTE BERICHTEN MISDAAD IN AMERIKA eheugen Regering-Schuman zonder Socialisten BE BOOt MET ST. JORIS Rectififcatie BLOEMENCORSO ES1 DEFILE JULIANAPARK OPEN VOOR FOTOGRAFEN STORING IN HET ELECTRICITEITSNET KASCONCOURS DE POSTDUIF OP ONWETTIGE WIJZE HAV-BANK PRIJSVRAAG GEEN REPETITIE CECILIA MUZIEK EN GEZELLIGHEID OP DE HOOGSTRAAT GEM. PUBLICATIE Inenting HET MOBILISATIEKRUIS COLLECTE TEN BATE OUD MILITAIREN EN NAGELATEN BETREKKINGEN S.V.VL OP OEFENTOER VOOR 'T EERST SINDS 16 JAAR Duitse katholieken-dagen KONINGIN ELISABETH TE SANTPOORT door WALTER L. GEBAUER In ons verslag over de gondejvaart. dat gisteren verscheen, vermeldden we abu sievelijk, dat de boot met St. Joris, op getuigd en bemand was door de St. Franciscusgroep. Deze was door alle groepen van de stad klaar gemaakt on der leiding van de districts-stam. in op dracht van het district van de KV, Meermalen is gebleken, dat sommigen het plan hebben om deel te nemen aan het bloemen-corso op Maandagmiddag, 6 September a.s., maar dat men, ondanks alle mededelingen hieromtrent, niet weet bij wie zich te melden. Daarom is door de S. O. V. besloten, hoewel hieraan wat de organisatie betreft bezwaren zijn verbonden, niet vooruit in geschreven tot deelneming toe te lateu Deze moeten zorgen uiterlijk 13.3 uur aanwezig zijn op de hoek van de Julia- nalaan—Ary Prinslaan. Dit geldt ook voor versierde fietsen. De deelneming aan het corso is be vredigend. Er zijn echter nog verschei dene categorieën, waarvan inschrijvin gen worden verwacht. Dit geldt in het bijzonder voor de bezitters van par ticuliere luxe auto's, waarvan geen en kele inschrijving tot nu toe binnenkwam. Met eenvoudige middelen, ook zonder bloemen, kunnen auto's en fietsen toch aardig versierd worden. Voor het défilé zijn reeds ruim 4100 deelnemers. Aan de deelnemers wordt dringend verzocht tfidig aanwezig te zijn, daar, in verband met de reeds vroeg in vallende duisternis, vóór 7 uur moet wor den afgemarcheerd. WIELER-CR AGKS schreven in voor Ronde van Schiedam De inschrijvingen,'welke zijn binnenge komen voor de a.s. Zaterdagmiddag, op het parcours Stadhouderslaan, te houden wielerwedstrijden, tonen aan, dat het aan spanning niet zal ontbreken. De grote races worden voorafgegaan door een wielerwedstrijd, over 714 KM. door 20 gecosturheerde deelnemers, w.o. bakkers- en slagersjongens, die hun kun nen op gewone fietsen zullen tonen. Aan vang 2 uur. Om 2.30 uur begint de wedstrijd over 40 K.M. voor nieuwelingen. Bekende ren ners schreven hiervoor in, w.o. Verhoe ven, v. d. Putten, de zoon van Braspen- ninx. Hofland, e. a. Totaal 40 man. De amateurs starten voor het rijden van hun 100 K.M. om half vier. Voor deze wedstrijd zullen wij de beste amateurs van Nederland aan het werk zien, w.o. Brinkman, kampioen van Rotterdam, W. Voorting, Henneman, Breur, Geerts, Gie- seler, de schaatsenrijder v. d. Voort enz. Het aantal deelnemers in dezen catagorie bedraagt ca. 80, zodat ditmaal van een wedstrijd in groot formaat gesproken kan worden. Gebeurde het in de afgelopen jaren nog al eens, dat renners, die ingeschreven hadden, achteraf verstek lieten gaan; door het uitspreken van een aantal schorsingen heeft de Ned. Wielren Unie aan dit euvel een einde gemaakt, hetgeen aan de wed strijden van Zaterdag ten goede komt. In het belang van de veiligheid wordt het publiek vriendelijk verzocht naar de wedstrijden geen loslopende honden mede te brengen. De Olympische kreet „H.O.L.L.A N.D., Holland spreekt een woordje mee", den derde gisterenavond vele malen door de davergrage ruimte van het Sportfond- senbad, waar meer mensen opeengepakt waren, dan we er ooit samen zagen. Een monster-programa van 20 num mers werd afgewerkt, om te zien of Schiedam dan wel Wandsworth het machtigst dn het water was. Schiedam heeft zijn Hollands woordje meegesproken en ons kikkerland toonde zich de haam waardig. Voor de RK. Zwemvereniging „Start" was het bijzonder voldoening gevend, dat zij zo'n belangrijk aandeel in de over winning op haar deel van de Schiedamse naam kon schrijven. Zij boekte 5 indivi duele overwinningen en enkele goede tweede plaatsen. Dat SZC goed uit de bus zou komen, was aan de oude traditie een verplichting. Ook de SRB toonde de uitstekende vorm van haar krachten. Het is niet doenlijk een volledige lijst van het gebeuren te publiceren. Wij moeten volstaan met de eerstelingen te noemen. De avond opende met een Schiedamse overwinning van Dolf v.d. Kuil op de 400 m, zo overtuigend, dat er banen ver schil was met een der anderen. Hij zwom in 5 min. 20.8 sec, Klein-maar-dapper-Stor tikte in de 50 m meisjes tot 13 jaar in 44,3 als eerste aan. J. O'Hara was in 39 de mannelijke winnaar in het parallelnummer. A. Zijtveld zorgde voor de' tweede Schiedamse overwinning *50 m borst - crawl meisjes 14 t m. 16 jaar in 36,6 W. Bruggeling deed het in 3^ C v Haagen won in 1.32.4 de 100 m rugslag, maar A. Parent, die deze heat tot een „swim-ovgr" had kunnen maken, verloor zijn zwembroek en daarmee de le plaats. Dat hij als tweede aantikte, bewijst voldoende zijn kracht. Ie E. Johnson in 1.23.6. öO^m schoolslag junio res tot 13 jaar brengt L. Vlielander in 52.1 sec bij de meisjes en F. Wallis in 46,4 bij de-jongens het eerst aan de finish. T. de Waard (meisjes) en Teasdale (Wandsworth) (jongens) worden in resp. 44,3 en 40.8 eerste in de 50 m schoolslag. Ook de 200 m borstcrawl heren is voor D. v.d. Kuil in 2.32.5. D Hoenderkamp wint in 51,1 de 50 m rugslag meisjes tot Zaterdagavond van 810 ur zal het Juliartapark worden opengesteld voor amateurfotografen. Deze zullen er de mooie plekjes kunnen nemen en daar door met meer succes kunnen meedin gen naar de prijzen van de fotowedstrijd. Door een storing in het landelijke electriciteitsnet, waarbij Rotterdam ook ingeschakeld is, moest gisterochtend om 10.31 uur in enkele districten van de stad gedurende een kwartier de stroom uitgeschakeld worden. Zo kwamen Schiedam, Hiltegersberg en Rotterdam - Noord enige tijd zonder stroom. De film voorstelling voor ouden van dagen in het Passage-Theater te Schiedam moest hier door onderbroken worden. De prijsuitreiking van de op Zondag 22 Augustus gehouden duivenvlucht van uit Ar Ion vond Zondag j.l. plaats in het lokaal van Jan Doejaaren aan de Hoog straat. De heer v. d. Moezel won de Doejaaren-beker; de overige winnaars hadden nogal wat moeite een keus te doen uit de vele luxe en huishoudelijke voorwerpen. Penzance (Engeland). Joh. Sternborg 35 jaar oud, uit Schiedam, West-Fran kenland, werd door de politierechter in staat van vervolging gesteld, omdat hij beschuldigd wordt op onwettige wijze op 25 Augustus het land te zijn binnen gekomen. Hij was zonder verlof van de douane in Cardiff (Wales) met een vliegtuig geland (Un. Press) De H. A. V.-bank heeft een prijsvraag uitgeschreven voor jongens en meisjes. Zij moeten het aantal lichtjes in de grote feest-rozet tellen. Honderd vulpotloden voor de 100 beste oplossingen zijn uitgeloofd. Het lot be slist bij meer goede inzendingen. In verband met de feestweek zal er geen repetitie zijn voor de zangers van St. Cecilia. Nadat de heer L. Daniels, voorzitter van Hoogstraat-belangen, op Maahdag- avond de verlichte en versierde Hoog straat officieel van de ontwerpers had overgenomen, is er een week ingegaan van nieuw enthousiasme onder de winke liers. Vele etalages waren fraai opgemaakt. De verlichting deed het na de verande ring van de lampen beter en vooral de muziek en Hoogstraat-omroep-aankondi- gingen brachten de goede sfeer in onze oude winkelstraat. Dat het goed wandelen was onder de beschutting van de veelkleurige balda kijnen bewezen de Schiedammers wel, die ook gisterenavond de Hoogstraat le vend-maakten met een gezelliger drukta dan ei' gewoonlijk heerst. De idee van de etalage-wedstrijd is voor het' kweken van liefde en bekend heid niet de stad wel heel oorspronkelijk. Het zal u nog niet meevallen alle plek jes te herkennen, die op de diverse fo to's staan afgebeeld. Op Vrijdag 3 September 1948 des namiddags van 2 tot 3 uur bestaat ge legenheid tot inenting tegen diphterië voor niet schoolgaande kinderen van 1 jaar en ouder in het gebouw van de G. G. en G. D., Tuinlaan 18. De Nationale Bond van oud-gemobilt- seerden en oud strijders, Het Mobilisatie- kruis, afd. Schiedam, geeft op Donderdag 14 Oct. a.s. een kunstavond ter gelegen heid van de viering van het 30-jarig bestaan van het Marine Sanatoriumfonds Het batig saldo zal ten goede komen aan dat fonds. De Koninklijke Marinierskapel o. 1. v. de le luitenant der mariniers, de heer G. v. Nieuwland en de Koninklijke Zang vereniging Schiedams Mannenkoor „Or pheus", o. 1. v. de heer Ed. Flipse. ver lenen hun medewerking. Een feestavond ter gelegenheid van het Regeringsjubileum wordt op Vrijdag 10 September in de grote zaal van de R. K. Volksbond gegeven. Medewerking verleent het Schiedams toneel. Zoals reeds op 25 Augustus j.l. uit voerig ter kennis is gebracht, zal op 4 Sept. a.s. bovenstaande collecte worden gehouden, waarvan de baten ten goede komen, aan hiet Fonds 1815 voor oud militairen, de Kon. Nat. Ver. tot steun aan miliciens (Stamil)Ereschuld en Dankbaarheid, het Karei Doormanfonds en de Prins Bernhard Stichting. Voor het welslagen van de collecte is het noodzakelijk dat het Comité de 'beschikking heeft over een groot aantal collectanten en collectrices. Een dringend beroep wordt dan ook gedaan op de hiervoor in aanmerking komende personen en leden van organi saties om zich als collectant, resp. collec- trice beschikbaar te stellen. Aanmelding Bureau Militaire Zaken (Nieuwstraat 26) van 8.3012 en van 13-3014.30 uur- De oefencampagne der Rood-Groenen wordit afgesloten met een 2-daagse trip naar Helmond, alwaar de vereniging Kol- ping haar jaarlijks tournooi houdt. Daar aan nemen deel de verenigingen Eindho ven. Go-Abead, Helmondia en S.V.V. Za terdag om 4 uur wordt gespeeld tegen Go-Ahead, terwijl Zondag de winnaar- en verliezersronde zal worden verspeeld. dat als wij niets schrijven de mensen vinden, dat er niks in de krant staat, maar als we naar eer en geweten een verslag geven, ze ons niet kunnen verge ven, dat we alles onmogelijk rozengeur en maneschijn konden noemen. Collega, jij en ik en al die anderen zijn Nederlanders. Wij zijn vlug met af braak en heel langzaam met waardering. t Was onlanf?s bij de Officier van Justitie volkomen zakelijk overigens en toen had ik het over jou. „We zijn er na de oorlog met de verhouding tus sen bevolking en politie niet op vooruit gegaan. Het is nooit ideaal geweest en Engelse toestanden zullen we hier we' nooit krijgen", zei de Officier met wei nig spijt in zijn stem. Het was een oude officier, die heel veel kwaads op zijn weg zal hebben onf moet. Ik ben nog niet zo oud en hoop. dat je eens in de ogen van de burgers, evenals je collega's aan de overzijde van het Kanaal, „de beste van hen in uni form" zult zijn. Daar moeten we van twee kanten voor werken. Maar zonder je te lijmen, wil ik je wel zeggen, dat ik je in deze dagen be wonderd heb. Je hebt je werk prima ge daan. En nu ik even tijd heb, om je er voor te bedanken, doe ik het maar bij déz6. Per slot van rektning heb je het mij in dez§ dagen gemakkelijk gemaakt overal met mijn neus vooraan bij lo staan. TYPER. Donderdag 2 September. Terrein Hermes-DVS: Schoolvoetbal- wedstrijden, 9 uur en verder. Passage: Filmvoorstelling voor school jeugd. 9 en 10.45 uur. Passage: Gala-avond, - georganiseerd door O. V.. 8 uur. Beurs: Iedere dag Oud-Hollandse Markt. De Franse Socialisten hebben van daag besloten, niet deel te nemen aan de regering, welke Schaman aal vormen. Woensdag is te Mainz het 72ste con- gtes van Duitse katholieken, het eerste sedert 16 jaar, dat van 1 tot 6 September zal duren, officieel geopend. De congres sisten werden welkom geheten door prins Alois von Loewenstein, voorzitter van de Duitse Katholieke actie. Het buitenland was vertegenwoordigd o.a. door mgr. Picard de la Vacherie, aal moezenier van de Franse troepen in Duitsland, mgr. Raible, apostolisch vica ris in Australië en graaf Robert de Har- court namens België. blik klepperde de brievenbus.. Ditmaal was Bims moeder niet afwezig. Verheugd kwam ze terug, met een dikke brief van haar zoon. „Wel, wel", zei Bims vader. „Vri.ikaartjes voor de bioscoop in de stad." „Hij is gelukkig getond en wei en hoopt spoedig naar huis te komen," glimlachte de moeder. Ze speelde nu zó goed Halma, dat Pa geen schijn van kans meer had. De Koningin-Moeder van België, Ko ningin Elisabeth, zal a.s. Zaterdagavond per auto te Santpoort-Velsen aankomen. Zij zal met haar gevolg in het hotel „Duin- en Kruidberg" haar intrek nemen, waar zij tot 9 Sept. zal blijven. De Kon. Marechaussée zal de officierswachi in h"et hotel betrekken en voor mootr- escorte zorg dragen als de hoge be zoekster uitrijdt. uitgevoerd? Was Gredy misschien dood? Hij keek naar de handen van de oude. die de krant vasthielden. Zouden deze handen vannacht een moord hebben ge pleegd? Het werd hem donker voor de ogen. Toen hij opstond en de tuin in wilde gaan hoorde hij zijn vader plotse ling lachen om dan te zeggen: Hé, Bill, hier staat een prachtig ver haal, dat je beslist moet lezen! Je zou kunnen denken, dat het van Twain was, maar die leeft, immers niet aleer. Bill moest - zich beheersen en ant woordde: Ja, vader, ik zal het straks lezen. Nu wil ik hier eens rondkijken. De oude keek even op, gromde ver stoord on was dan weer in zijn lectuur verdiept. Bill zwierf door de grote tuin Hij was terneergeslagen en voelde ,een beklemming in zijn borst. Zijn hoofd zonk op de borst, hij stapte loom voort, en zijn ogen zochten de grond af. Wat ocht hij eigenlijk? Hij wist het zelf niet, maar diep in zijn binnenste knaagde de verschrikkelijke gedachte, dat hij plotseling op een plek zou kunnen stoten, waar zijn vader Gredy's lijk had begraven. Deze gedachte greep hem zo hevig aan, dat hij. toen hij in de kelder kwam en de pas opgeworpen aarde zag. onmiddellijk naar het punthouweel greep, dat nog tegen de muur stond, en als een waanzinnige de bodem openscheurde. Toen het ijzer de biervaten met de buit raakten, liet hij het houweel vallen. Hij leunde tegen de muur en veegde met zijn vuile hand het zweet van zijn voor hoofd. Zonder tot heldere gedachten te kunnen komen, staarde hij voor zich uit. Alleen de vrees, dat zijn vader hierheen kon komen, zette hem tot spoed aan, om het gat weer met aarde aan te vullen en de bodem vast te trappen. Door de achterdeur sloop hij weer het huis binnen en de trap op. Toen hij in zijn kamer stond, ontdekte hij ook zijn koffer met zijn benodigdheden. Hij baadde en schoor zich. Ik moet weten, wat er met Gredy gebeurd is, ja, dat moet ik weten, zei hij ernstig en knikte zijn beeld in de scheer spiegel toe. Tot 's middags laat waren de oude en Bill bezig, om de kamers in te richten met de voorwerpen, die ze in de wagen hadden meegebracht. Leon Schirelly werkte onvermoeibaar en gunde ook ook Bil) geen rust. Het eerst richtten ze 'het laboratorium in, daarna moest Bil! de koffers uitpakken en de voorraden levensmiddelen nagaan. Daarmee komen w.e niet. ver, meen de de oude geërgerd: Het zal het beste zijn. als we ons dadelijk van nieuwe voorraden voorzien, die, minstens voor veertien dagen voldoende zijn. Ik had toch vandaag nog tiaar Chicago willen gaan, om er een psar inlichtingen in te winnen, mompelde hij. Bill, dit juist voor de koffer knielde, keek verbaasd op. Vader, vader! V#en je dat alsjeblieft toch af! Voor mijn part noero je me tante Betty ot zodat is me om net even. Je zult toch wel de een of andere vrouwennaam kennen, die je sympathie* is, gromde de oude en zijn gezicht be trok: Stel je nu eens voor. dat hier een of ander mens langs kwam, terwijl jij me met vader aansprak, dan was aller verloren zei hij driftig en hij sloeg woe dend met de krant op tafel Bill gaf geen antwoord Dat Gredy er niet was, had hem geheel van de wijs gebracht. Werktuigelijk schonk hij zich In en nam wat toast. Leon Schirelly had zijn blad weer opengevouwen en las. On der het ontbijt zocht Bill's blik de tuin af. Ja, hier was het wel aardig, maar dat Gredy zo maar was weggegaan, zonder afscheid van hem te nemen, dat kon hij gewoonweg niet begrijpen. Plotseling kwam er een vreselijk vermoeden in hem op. Zou zijn vader de bedreiging hebben

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 3